Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51751) concret_hp válasza gaborbol (#51750) üzenetére


concret_hp
addikt

azé' azt a 62 dolcsit má' kicsit sokallnám.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#51752) BlacKSouL


BlacKSouL
addikt

Erste bankkártyák világában van valaki aki jól otthon van, és tud segíteni 1-2 alap kérdésben?

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#51753) szőröscica válasza BlacKSouL (#51752) üzenetére


szőröscica
addikt

Már a harmadik Erste MC-met nyúzom, kérdezz, hátha tudok segíteni.

(#51754) BlacKSouL válasza szőröscica (#51753) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Óyess.

Tehát valamikor soksok évvel ezelőtt az akkor létrehozott számlámhoz MC unembossed kártyát igényeltem. Ami azért jó, mert jó. :) Igazából mindenhez elfogadták amihez a domborműves MC-ket, kivéve a régi, mifelénk sosem használt áthúzogatós offline bizbaszolós indigózós leolvasós módszeres fizetést. De minthogy ilyet még filmben is ritkán láttam, tökéletes volt a domboratlan. Ráadásul olcsóbb volt az éves díja, mint a domborúnak.
Csakhogy mivel olcsóbb volt, de ugyanazokat tudta, ezért ami jó azt vegyük el alapon megszüntették, és a lejáratok után már mindenki mást kapott. Nekem valamikor nemsokára járna le, és helyére küldtek Maestrot. Ami mindent tud szinte amit a MC-k, kivéve az "egyéb, nem elektronikus történő használat"-ot, mint pl. internet...
Namármost én szoktam és tervezem is az internetes vásárlást, ezért nehogy egy mai világban praktikus alapfunkcióról mondjak le.
Vagyis szeretnék az időközben kézhez kapott, még inaktív Maestro helyett egy rendes MC standard kártyát kapni.

És a kérdés: mi a menete, egyéb költségvonzata ennek. Tehát mondjuk elkérem magam melóból, és melóidőben bemegyek a fiókba, beviszem a kártyáimat, és előadom, hogy szeretném ha MC-m lenne ehelyett a Maestro helyett? Ekkor megszüntetik az aktív kártyaszerződésemet, és csinálunk egy új MC-szerződést, levonják a kártyadíjat (melyiket is?) és 2 hét múlva postázzák?

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#51755) szőröscica válasza BlacKSouL (#51754) üzenetére


szőröscica
addikt

Elvileg így van, ahogy írod, de hívd fel a telebankot, elképzelhető, hogy ott is meg tudod rendelni (nekem sikerült, igaz előtte letiltattam az előzőt, mert megette az ATM).

Illetve érdemes megnézned, hogy milyen típusú debit mastercardjaik vannak, én pl. a wizzairest használom (bár váltig fogják állítani, hogy abból csak hitelkártya van, mivel azt akarják eladni, de van sima betéti is, ha elég erősen hajtogatod, hogy márpedig létezik), minden elköltött 100 forint után kapok 2 pontot, ami repülőjegyre váltható.

(#51756) BlacKSouL válasza szőröscica (#51755) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Ok, köszi

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#51757) fokukac válasza BlacKSouL (#51754) üzenetére


fokukac
nagyúr

A cib-nél a netbankban is lehet igényelni, talán az Erste sem áll messze ettől.

Ui. És csak hogy bíztassalak, azért is megéri váltani, mert vannak országok, ahol konkrétan körberöhögnek a Maestro - val, nekem pl. 10 éve sehol nem fogadták el Londonban.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#51758) bobsys


bobsys
addikt

Munkakereses sokadik fejezet. Fejvadasz kuld egy email amiben igy indit
"Please review the following job description and let me know if you are qualified & interested"
A fejvadasz meg arra sem veszi a faradtsagot, hogy belenezzen az oneletrajzba/profilomba, mert akkor nem kuldene contract munkat amikor full time keresek meg nem kuldene Red Hat melot amikor egy szo nincs Linuxrol az oneletrajzomban.

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#51759) concret_hp válasza bobsys (#51758) üzenetére


concret_hp
addikt

nekem egyre inkább az az érzésem, hogy mindennemű közvetítők 90%a teljesen alkalmatlan bármire :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#51760) bobsys válasza concret_hp (#51759) üzenetére


bobsys
addikt

Azert nem mindehol ennyi, az ingatlanosok peldaul inkabb 99% :U

[ Szerkesztve ]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#51761) kraftxld válasza bobsys (#51758) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Na, elég lett a nagy kékből? :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#51762) bobsys válasza kraftxld (#51761) üzenetére


bobsys
addikt

Tul sokat kell utaznom, meg ideje korbenezni milyen fizetesek vannak

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#51763) Viszlát válasza bobsys (#51758) üzenetére


Viszlát
addikt

Az ilyen nem érdemli meg a fejvadász titulust, de még a szimpla ügynök is necces...

Amúgy rövid a memóriám, milyen területen is keresgélsz? Körbenézhetnék cégen belül ha gondolod, elég sokan dolgoznak HO-ban, gondolom azért az nem jelentene gondot, hogy havi egyszer-kétszer átruccanj Georgia-ba. :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#51764) fokukac válasza Viszlát (#51763) üzenetére


fokukac
nagyúr

Grúzia szép hely..! :)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#51765) NoLF


NoLF
addikt

Vajh mi veszi ra az embereket, hogy -1 fokban egy szal rovidnadrag-triko komboban futkozzanak?

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#51766) Tothgera30 válasza NoLF (#51765) üzenetére


Tothgera30
Ármester

A kitartás. Bár nagy divat lett most a futkározás.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#51767) ToBeY válasza NoLF (#51765) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Itt nálunk van egy bácsi (60 körül),mindig látom télen atléta-rövidnadrág kombóba kutyát sétáltatni.Állítólag a hőháztartásával valami nem ok - mindenki csak jegesnek hívja. :)

[ Szerkesztve ]

(#51768) NoLF válasza ToBeY (#51767) üzenetére


NoLF
addikt

Ez egy igen fiatal emberke volt, bar ki tudja mikor borul fel a hohaztartas. Ambar miutan beszallt egy rikito rozsaszinre fenyezett range rover sport hse-be, minden ketsegem szertefoszlott - tuti beteg :D

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#51769) BlacKSouL válasza ToBeY (#51767) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Ez nem Zugló Fogarasi-Bagolyvár-NagyLajos környéke?

Én nemrég a 4 fokban és viharos szélben láttam egy 17 körüli csajt miniszoknyában és rövidujjú topban a buszmegállóban állni. Pedig errefelé nem 3 percenként járnak a buszok...

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#51770) NoLF válasza BlacKSouL (#51769) üzenetére


NoLF
addikt

Valszeg kuncsaftra vart :)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#51771) EQMontoya válasza NoLF (#51765) üzenetére


EQMontoya
veterán

Tudod Te azt jól. A szesz. :D

Same rules apply!

(#51772) Tothgera30 válasza BlacKSouL (#51769) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Hasonló esemény, Nyíregyháza Stadion buszmeg. 20-25 közötti csaj táncol a megállóban, hajnal 3 körül, több autó megáll, haza akarják vinni. Láthatóan illuminált, drogok hatása alatt áll. Végül karhatalom "kísérte" az SBO-ra.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#51773) ToBeY válasza BlacKSouL (#51769) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Nem,óbuda.És mint mondtam egy 60év körüli fickó,egy piros rádióval a csuklóján. :DDD Általában szakadó hóesésben látom csak

(#51774) NoLF válasza Tothgera30 (#51772) üzenetére


NoLF
addikt

Az ilyesmi ezen a videken mindennapos dolog, sosem lennek mentos/rendor de itt hetvegenkent meg aztan foleg nem.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#51775) BlacKSouL válasza ToBeY (#51773) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Én még 2005-ben laktam fönt utoljára, az év januárjában szintén 60-65 körüli fickó, papucsban rövidgatyában trikóban a bokáig érő hóban gázolt és izzadt, de mondjuk se kutya, se rádió nem volt. Viszont a trolira váróknak csak egy része volt meglepődve. De ha most 60 és másfelé, akkor ez másik lehet ugyanazzal a bajjal.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#51776) BlacKSouL


BlacKSouL
addikt

M3 bevezető a Szentmihályitól befelé már ingyenes?
Vagyis Kistarcsa [3] felől jövet Szlovák út Pólus kitérő érintésével a bevezető - Árpád híd - Vihar utca már nem igényel sehol matricát ugye?

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#51777) EQMontoya válasza BlacKSouL (#51776) üzenetére


EQMontoya
veterán

Bonyolult volt megkeresni ;)

Rövid válasz: igen.

Same rules apply!

(#51778) bobsys


bobsys
addikt

Ejjj bmeg, tudjak fokozni ezek a fejvadaszok vagy mik.
-Hello, beszlehetnek bobsysel?
-Itt bobsys beszel
-Kedves bobsys, lattam az oneletrajzodat es van egy pozicionk a Bitumexnel ami neked valo
-Elnezest milyen cegenel, nem ertettem pontosan?
-Bitumex
-Ember, a Bitumexnek dolgozom!

[ Szerkesztve ]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#51779) Pttypang válasza bobsys (#51778) üzenetére


Pttypang
veterán

Lehet, hogy felvettek volna a sajat poziciodra :DDD

Everybody lies.

(#51780) lenox válasza bobsys (#51778) üzenetére


lenox
veterán

Hat ezt nem igy kellett volna intezni, hanem megkerdezni, hogy honnan tudja, hogy neked valo-e, es amikor a cv-det emlegeti, akkor megkerdezni, hogy es abban mit ir, hogy mi az aktualis munkahely.

(#51781) EQMontoya válasza bobsys (#51778) üzenetére


EQMontoya
veterán

Én faggattam volna kicsit, hogy kb. milyen bérigényről lehet szó, stb, stb. :)

Lenox +1.

Same rules apply!

(#51782) BlacKSouL válasza EQMontoya (#51777) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Elég bonyolult, mert kb. 10 honlapon keresztül se kaptam használható információt, mire eljutottam volna esetleg a jó helyre, addigra megtelt a gép memóriája (2016-ot írunk bazmeg, 1,2 GB-ot foglalt le eddigre a Firefox aminek 300 MB-os limitet állítottam be, de leszarja és inkább lefagy) és mire sikerült volna újrakezdeni a 11. oldalon, addigra el kellett indulnom haza.
Szóval aki minden nap ott jár el 2x annak egy igen nem talán egyszerűbb, mint a bit/s-os neten ilyen feltételekkel kikeresgélni 100 közül a jót.

Most jól felbaszott a színházunk is, meg ahogy a körítést a baráti társaság leszervezte, hogy egy megyei művközpontban 1 azaz 1 db nyilvános telefonszám van, azt óránként egyszer veszik fel, a mai darabra kivételesen nem lehet online jegyet venni, a társaság felének hétfőn már volt, a többinek még ma se tudták megmondani mire hívnak meg, mire eljutottunk addig hogy egyáltalán mi lesz ez, már nincs jegy.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#51783) EQMontoya


EQMontoya
veterán

Napi dicsőséges... Közpénzből, baszd meg, közpénzből!

Same rules apply!

(#51784) bitpork válasza EQMontoya (#51783) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Ez nem poltopik inkább? :B

Hozzátéve hogy igazad van :K

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#51785) gaborbol válasza bobsys (#51778) üzenetére


gaborbol
őstag

Fizess elo a LinkedIn-en a jobseeker-re, nekem eddig nagyon bejott :DDD Adobol is leirhatod a havidijjat.

51783 EQMontoya -> Neha kinyitom az Indexet, elolvasom az elso 3-4 focimet ami vagy felhuz, vagy elszomorit, esetleg mindketto aztan mar zarom is. Tobbet ebben a topikban nem lehet mondani rola.

[ Szerkesztve ]

(#51786) bobsys válasza lenox (#51780) üzenetére


bobsys
addikt

Majd legkozelebb, ugyis hiv par nap mulva valami masik idiota. Egyebkent tudom, hogy hova kersenk, az egyik nagy allami contractra ahove raadasul meg secret clearence is kell.

EQMontoya: nagyjabol tudom mennyi amit ott osztanak

gaborbol : meg kicsibe nyomom eddig csak osszeraktam egy uj CV-t meg feltoltam monsterre meg ket helyre elkuldtem. Nem hajt a tatar :)

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#51787) EQMontoya válasza bitpork (#51784) üzenetére


EQMontoya
veterán

Politikai oldaltól függetlenül ez szerintem bűncselekmény, simán hűtlen kezelés lenne egy szebb világban erre fordítani a közpénzt.

Same rules apply!

(#51788) bitpork válasza EQMontoya (#51787) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Igaz. De a PH könyörtelen :D

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#51789) fokukac válasza bitpork (#51788) üzenetére


fokukac
nagyúr

már nem is az.

Nézd meg, még Monty sincs bannolva :)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#51790) Racecam válasza fokukac (#51789) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

.... ;]

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#51791) bitpork válasza fokukac (#51789) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Nem ismerem a munkásságát , szégyen de nagyon belterjes az érdeklődésem :B

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#51792) EQMontoya válasza bitpork (#51791) üzenetére


EQMontoya
veterán

Még egy órányi tempbant sem kaptam soha.

Az más kérdés, hogy néha az offenzivitás csírájának árnyéka fellelhető a mondanivalómban... ;]
Illetve egy bannolt kollégával rendszeresen szoktam inni.

Same rules apply!

(#51793) tope


tope
addikt

Kockuljon mindenki a Klikhamme rellen.

Szomorú, hogy idáig fajul itt minden az országban, egyszer lassan betelik a bili, és kiömlik

(#51794) bitpork válasza EQMontoya (#51792) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Hogy Te vagy Monty! Áhááá, de veled nem is szokott baj lenni :U Úgy láccik az iróniameterem nem működik, el kell mennem kalibrálásra :DDD

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#51795) Melack válasza tope (#51793) üzenetére


Melack
veterán

Személyes kedvencem, hogy vmelyik site összegyűjtötte OV kockásinges képeit :D

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#51796) BlacKSouL


BlacKSouL
addikt

A földeken hektárszámra áll a belvíz, itt meg

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#51797) bitpork válasza BlacKSouL (#51796) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Lehet, hogy a "Korlátfa" nem légből kapott volt? :U

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#51798) adalbert1


adalbert1
veterán

Legutóbb, peterkeT laptop-tablet-asztali gép elmélkedését olvasva én is elgondolkodtam, hogy lecseréljem a jelenlegi laptopom - Dell E6230 -, viszont nehezen találok értelmes alternatívát (ami tetszene, az pl. az E7240, de nem igazán nyújt többet, talán a garancia, ami vonzó benne, viszont pl. 2.5 méretű SSD-t nem lehet beletenni, így korlátozottabbak a bővítési lehetőségek), illetve, hogy elgondolkozzak a felhasználói szokásaimon.
Az asztali gép szinte semennyire nincs kihasználva, leginkább filmet nézünk róla.
A tartalomfogyasztás, böngészés nagy része tableten zajlik.
A laptopom a fő gépem, tanulásra, kommentelésre, stb-re ezt használom, ezen vannak virtuális gépek a különböző dolgok teszteléséhez - gondolkozok a lecserélésén, de alternatíva az is, hogy még használom 1-2 évig, amíg lesz valami vonzóbb utód.
Munkára céges gépet használok.
Most végiggondolva arra jutottam, hogy az asztali gépet kellene leépíteni, és találni valami értelmes alternatívát: NAS+médialejátszó kombináció - ez azért sokkal kötöttebb lenne mint a PC- vagy, egy miniITX konfiguráció a TV-re kötve, esetleg az Intel NIC és hasonló gépek is szóba jöhetnek.

Röviden: közületek van valaki, aki teljesen megszabadult már az asztali gépétől, és talált rá a mindennapokban használható alternatívát?

(#51799) parandroid válasza adalbert1 (#51798) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Most akkor naugyemegmondtam, vagy szégyelljem össze, meg vissza magam, hogy mit tettem? Egyelőre én is ezen a vonalon mozgok egyébként, marad a home server slash HTPC direktben a tévére kötve, meg mellette a tapikijelzős laptop-tablet hibrid, játékra pedig konzol.

Dell XPS-t nézd meg még egyébként, én is azzal szemezgettem még a Spectre mellett. Ha a tapiképernyő nem fontos, akkor meg a HP Envy kb ugyanaz a gép, mint a Spectre, csak ugye visszafordítható érintőkijelző nélkül, ha maga az ultrabook vonal bejön.

Azt a notit egyébként én nem cserélném le, vagy csak akkor, ha rászánsz egy nagy halom pénzt a modernebbre váltásra, teljesítményben nem lesz különbség, ha meg tönkremegy, akkor meg már kb amúgy is nullára írtad anyagilag, szóval akkor majd lehet gondolkozni az utódláson.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#51800) Tim82 válasza adalbert1 (#51798) üzenetére


Tim82
nagyúr

Én elvoltam 2012-2015 között desktop gép nélkül, notebook-tablet-okostelefon-médialejátszó kombóval.

Aztán játék miatt összeraktam ősszel egy Phenom II alapú desktop gépet, de kb. heti egyszer kapcsolom be. Valószínűleg kap RAM és CPU bővítést és tanulási céllal VM-ek futtatására is jó lesz.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.