Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51701) customer114


customer114
senior tag

Üdv offtopic népe.

Ez a topic tulajdonképp miről szól?

Köszönöm.

(#51702) EQMontoya válasza customer114 (#51701) üzenetére


EQMontoya
veterán

Szórakoztató elektronikai cikkek és háztartási gépek megfelelően végrehajtott kikapcsolásáról.

Same rules apply!

(#51703) customer114 válasza EQMontoya (#51702) üzenetére


customer114
senior tag

:K

Lenne egy samu televízióm, amin nincs (vagy nem találtam még meg) a megfelelően végrehajtott kikapcsolást szolgáló on/off gombot. Létezik, hogy nincs is rajta? Garancia szól ilyesmire?

Ha gyárilag nincs rajta akkor hogy lehetne megoldani ezt a problémát? Természetesen megfelelően végrehajtva.

Köszönöm,
Szép napot.

(#51704) BlacKSouL válasza customer114 (#51701) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Ez a topik arról szól, hogy miképpen tudunk valamely módon meggyőző és kielégítő választ adni olyan kérdésre vagy kérdésekre, amelyek meg-, vagy meg nem válaszolása esetén a kérdező maga is úgy érzi, hogy noha valamiféle választ kapott a kérdésére, mégis megfogalmazódik benne a jogos gondolat, mely szerint jobb egy megválaszolatlan kérdés, mint egy úgy megválaszolt, ahogy.

Igazán nincs mit

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#51705) customer114 válasza BlacKSouL (#51704) üzenetére


customer114
senior tag

Ez kb. igaz az internet 90%-ára. :U
De frappáns lett, köszi. :K

(#51706) tope válasza BlacKSouL (#51704) üzenetére


tope
addikt

Iszol te rendesen ?

Vagy lift hiányod van ?

;] :D

[ Szerkesztve ]

(#51707) concret_hp


concret_hp
addikt

és igen, ismét 1 mondat nélkül emelt díjat a júpíszi. se az hogy telekom adó, se az, hogy olyan hülye vagy, hogy már megint eltelt 1 év mióta ügyfelünk vagy se semmi lóf@sz. agyameldobom. (nem, nem azon a 100ft-n fogok csődbe menni, de a stílus...)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#51708) NoLF válasza customer114 (#51701) üzenetére


NoLF
addikt

Pnatopik

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#51709) EQMontoya válasza NoLF (#51708) üzenetére


EQMontoya
veterán

Tuti?
Mondjuk a régimódi hozzállást magyarázza. :)

Same rules apply!

(#51710) NoLF válasza EQMontoya (#51709) üzenetére


NoLF
addikt

:)) :C

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#51711) BlacKSouL válasza concret_hp (#51707) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Mikor mi bementünk, hogy lemondanánk a júpíszís internetet, mert az eddigi 6000 Ft helyett szeretnénk csak 2800-at fizetni a Diginél, akkor hápogtak, hogy na de miért akarjuk lemondani, illetve hogy találtunk jobbat? Náluk jobbat? MIUTÁN már elmondtuk a fenti információt.
Aztán hogy gondoljuk meg magunkat, mert náluk vannak akciók most, hogy már most másik sávszélesség, meg tévével telefonnal kombinált, meg anyámkínja, és most a komplett csomagot megkapnánk az eddigi 6000-s csakinternet helyett 9000 Ft-ért, és tévé is lenne, meg telefon is, meg internet is.
Erre közöltük, hogy eddig itt volt a lehetőségük hogy árat csökkentsenek, meg ajánlgassanak olcsóbb megoldást, nem tették, tehát jó lesz nekünk a 4000 Ft-os digis komplett csomag is, amiben kb. ugyanaz van benne.
De hogy ők biztos tuti tudnak jobbat ajánlani, mert ne döntsünk hirtelen, meg meggondolatlaul, stb.
Közöltük, hogy rendben, mindenféle mellébeszélés nélkül 4000 Ft-ért adjanak annyit, mint amit a Digi.
Hát ők azt nem tudják sajnos.
OK. Akkor mai naptól kérjük megszüntetni a szerződést. De hát miért, meg ne már, meg ne akarjunk rosszat magunknak. És olyan sértődöttek voltak, mintha ez nem egy piac lenne, egy üzleti világ.
Kb. eddig beszélt velük anyám, én meg szar hangulatban voltam, és elkezdtem kicsit arrogánsabb, hangosabb, határozottabb, idegesebb, fenyegetőbb stílusban kommunikálni, amitől érdekes mód hirtelen kurvanagy csend lett, meg hallgatás, és úgy dolgoztak mint a kisangyal. Sikerült is 3 perc alatt lelépni tőlük papírostól mindenestől.

Hozzáteszem valamikor még az volt, hogy bejelentettük náluk egyszer hogy duplán számláztak valamit, elismerték, majd még egy ajándékcsomagot is küldtek. De ez hamar megváltozott.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#51712) tope válasza BlacKSouL (#51711) üzenetére


tope
addikt

Ezt a mentalitást szorozd meg olyan esetben, ahol nincs konkurencia, pl. T a mindenható, Amit te kapsz mondjuk 4.000 Ft-ért, azt a T egy nem tudja adni, kettő, ha mégis, akkor 2-3x annyiért.
PL: most van 20Mbites netem (abból jön 12-13 Mbit, éljen az ADSL), mellé Családi HD Sat TV, meg alap telefon, mindezért elkér 9.000 Ft-ot, hát k@pj@k be.

(#51713) customer114 válasza tope (#51712) üzenetére


customer114
senior tag

Nem véletlen. Jól ki van ez találva, hogy lehúzzanak. Sajnos ez nem csak net/tv szolgáltatások terén mondható el. ÉS akkor persze "a Magyar egy depresszív, pesszimista nép..."

[ Szerkesztve ]

(#51714) concret_hp válasza BlacKSouL (#51711) üzenetére


concret_hp
addikt

nálunk pont nincs digi sajnos :(

vagy fullba vagy sehogy :D

(#51715) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Magyar áruházban hol lehet ilyet kapni? Akár webshop, akár valami ismertebb bolt? Szlovákoknál van egy rakás, de nem akarok onnan rendelni.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#51716) Dilikutya válasza Dilikutya (#51715) üzenetére


Dilikutya
félisten

Elfelejtettem írni, CD/DVD dobozról van szó.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#51717) szőröscica válasza customer114 (#51713) üzenetére


szőröscica
addikt

Ez ilyen, nem szeretetszolgálatok a cégek. Senki nem fog mucsaröcsögére behúzni optikai szállal internetet a kapudig, mert olyan népsűrűség mellett csak csillagászati havidíjak mellett fog megtérülni, amit nem fizetnél ki.

Nem a magyarok ellen esküdött össze a világ.

(#51718) emvy válasza szőröscica (#51717) üzenetére


emvy
nagyúr

A Szell K. tértől tíz percre nem tudok 10 Mbitnel gyorsabb netet szerezni.

while (!sleep) sheep++;

(#51719) EQMontoya válasza emvy (#51718) üzenetére


EQMontoya
veterán

Pocketpussy, amit lentebb linkeltem?
Nyilván nem egy jó megoldás, mert nincs korlátlan csomag, de 10mbit-nél gyorsabb lesz.

Same rules apply!

(#51720) EQMontoya


EQMontoya
veterán

Az időjárás találkozása az irodalommal: a szürke 50 árnyalata...

Same rules apply!

(#51721) concret_hp válasza szőröscica (#51717) üzenetére


concret_hp
addikt

azért az nem lenne baj ha a digi gyorsabban bővítené a hálózatát :)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#51722) parandroid válasza szőröscica (#51717) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ha ez megnyugtat, itt EU szívében, légvonalban vagy 5-6 km-re az Európai Központi Bank vadasúj épületkomplexumától 16 Mb a max, amit tudnak ADSL-en, kábel sajnos nincs. Őszintén szólva nagyon nem is igyekeznek. Cserébe a rengeteg streaming-szolgáltatásnak hála az ország legnagyobb IPS-ének az alközpontjai haldokolnak, volt idő amikor már annak örültem, ha csak negyedóránként szakadok, és nem az van, hogy csak villog az adsl-leg a modemen, de nem bír csatlakozni. Üfsz hazudik, mint a vízfolyás, náluk semmi gond nincs, miközben a fórumok tele vannak hasonló panaszokkal. Küldtek új router-modemet, telefonon keresztül segítettek átnézni a beállításokat, szerintük annak kellett volna megoldania a problémát, ha frissítem a set-top box szoftverét, illetve ha nem használok dinamikus ip-ket a belső hálózatomon, hanem minden eszköznek fix ip-t adok. A szerelő úgy jön ki, megbeszélt időpontra, hogy amikor a megbeszélt időpont előtt negyed órával hazaérek, ott találok egy értesítőt a postaládámban fél órával későbbi (aktuális időhöz képest) time-stamppel, hogy sajnos nem talált itthon, de sebaj, beszéljek meg az üfsz-szel másik időpontot, addig is a kb 110 EUR kiszállási költségét majd kiszámlázzák. de akarták már újravezetékeztetni velem a teljes társasházat is, mert valószínűleg ott a hiba. Érdekes módon, amikor kicsit morcosabb vagy velük a telefonban, és belengeted a Sonderkündigungot, akkor másnapra elmúlnak a hibák. aztán pár hónapig megint jó, és kezdődik elölről. Rutinos vagyok, Mo-n is volt hasonló problémám, aztán összehaverkodtam a szerelővel, mert a céghez is ő járt ki, és onnét ha megint kezdődött, elég volt neki szólni, azonnal megoldotta ('áttetelek egy másik eszközre a központban, az szar, amin voltál'). Most jár le a szerződésem, eszem ágában nem volt hosszabbítani, átmentem az egyik konkurrens szolgáltatóhoz, annyi előnye máris van, hogy 43 helyett 20 EUR lesz csak a havidíj (igaz, TV nélkül, de azt meg úgysem néztük, csak hagytuk magunkat rábeszélni annak idején). Bónuszként lemondogatjuk szép sorban a mobilelőfizetéseinket is, mert azok is ennél a cégnél vannak, és igaz ugya, hogy ott legalább a szolgáltatás minőségével nincs gond, de legalább ők a legdrágábbak a piacon.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#51723) szőröscica válasza parandroid (#51722) üzenetére


szőröscica
addikt

És nem depresszív, pesszimista népség lakik ott, ha már ilyen rossz az internet arrafelé? ;]

(#51724) parandroid válasza szőröscica (#51723) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ja, és folyton esik az eső, viszont nyáron nincs túl meleg, télen meg nem esik a hó. Bleki imádná.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#51725) emvy válasza EQMontoya (#51719) üzenetére


emvy
nagyúr

Vodanal van 75 Mbit, havi 50G, de az lehet, hogy keves lenne.

while (!sleep) sheep++;

(#51726) BlacKSouL


BlacKSouL
addikt

Na.
A forgószékem vascsöve úgy tört szét mint a ropi, és a gázrugó akkorát robbant, hogy egy pár pillanatig nem azon voltam meglepődve, hogy hanyatt fekszem a földön égnek álló lábakkal, hanem hogy ettől az ágyúlövéstől sem emberéletben sem anyagiakban nem esett kár. Közben a klaviatúrára tervezett karton porvédő takarót úgy könyököltem szanaszét az ágyon esés közben, hogy ha direkt megtaposom se sikerült volna alaposabban.
Így most már fél órával az eset után néha kicsit elröhögöm magam, de azért hanyattfekve még örültem, hogy nem pakoltam tele a gatyám.

Úgyhogy rendelhetek erősített gázrugót, meg ha már úgyis, akkor erősített vasalatot, ugyanis annak a tengelyperselye is széttöredezett már. Remélem az ülőlap bírni fogja az új csavart.

[link]; [link]; [link]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#51727) PindurAnna válasza BlacKSouL (#51726) üzenetére


PindurAnna
Közösségépítő

Enyémből a gáz szállt el..

Honnan rendeled?

Galaxy S9+;Lenovo yoga 500;Gigabyte H77-DS3HPentium 840 4GB DDR3-1066, 4820GB+10000GB HDD;27"Lg W2753;TP-LINK WDL4300 router;SAMSUNG ML-1520,Epson Stylus OFFICE BX300F,Samsung Note 10.1, S7 edge

(#51728) emvy válasza BlacKSouL (#51726) üzenetére


emvy
nagyúr

Igy mar haltak meg emberek.

while (!sleep) sheep++;

(#51729) BlacKSouL válasza PindurAnna (#51727) üzenetére


BlacKSouL
addikt

szekszerviz.hu

emvy: igen, azt gondoltam csak legenda, és hogy ez biztonságos :)

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#51730) EQMontoya válasza emvy (#51728) üzenetére


EQMontoya
veterán

Nem meglepő, ha a hanyattvágódásból sikerül fejjel tompítani, az kb. a legrosszabb helyen üti meg a fejet.

Bleki: elég kemény, durva, hogy így eltört. :Y

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#51731) fokukac válasza BlacKSouL (#51726) üzenetére


fokukac
nagyúr

Lehet, hogy nem bírta a szék a folyamatos nyomásgyakorlást, amit iksz éve folytattál már... :)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#51732) emvy válasza EQMontoya (#51730) üzenetére


emvy
nagyúr

En olyanrol hallottam, hogy konkretan a seggebe furodott :(

while (!sleep) sheep++;

(#51733) EQMontoya válasza emvy (#51732) üzenetére


EQMontoya
veterán

Azt hogy?
Ha eltörik a láb, akkor a user a felső résszel együtt leborul valamerre, leginkább hátra.

Same rules apply!

(#51734) fokukac válasza concret_hp (#51707) üzenetére


fokukac
nagyúr

Ha ez megnyugtat, nekem is emelték 100 Ft-tal.

én 5000-ről indultam náluk 4 éve, most 6199 Ft-nál járok. Igaz, a sávszél is nőtt 60-ról 120 Mbit-re.
Biztos bejött a dajcstomi internetes áfacsökkentése :DDD
Mindegy, jó ez.

Persze régen volt Digi (korábban tvnetwork) 2900-ért, csak a kedves lakóközösség kiköttette valami nézeteltérés miatt. És az csak 25 Mbit volt.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#51735) Tim82 válasza fokukac (#51734) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nekem 3290 Ft júpíszínél a 120 Mbites net. És évenként cs*sztetnek szerződésújrakötéssel, szóval azt sem lehet mondani, hogy ne érezném a törődést. :B

Digi nálunk sincs, az utca túloldaláig jutottak.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#51736) fokukac válasza Tim82 (#51735) üzenetére


fokukac
nagyúr

és azt hogy csinálod, mondd?

CSesztetni engem is csesztetnek, de én nem szeretem a hűség-szerződéseket...

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#51737) BlacKSouL válasza fokukac (#51731) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Így van :K Nem a dinamikus periodikus mozgásra van méretezve. De végülis 13-14 éve nyúztuk, ahhoz képest egész jól bírta. És ez az eco szintű szerelék. Most ezért durvítok be extra erősítésű szerkezetekkel. Hátha ott másfél helyett akár 2 mm-es csőből van a munkahenger is :)
Namost ha egy széknek egyik alap funkciója a hintázás, mert erre tervezték, akkor azt legalább bírnia kéne a többi alkatrésznek is. A hintázó vasalat bírta is, csak a függőleges terhelésre tervezett gázdugattyú teteje nem bírta. Mondjuk ez így elég hülye konstrukció is. Hogy a gázrugó felső munkahengerének teteje kell, hogy tartsa a csavaró igénybevétellé formálódó billenést a teljes tömegre...

emvy: igen, én is ezt a történetet ismertem. Most is itt van a fülemben a hang amilyet utoljára rendes golyós puska elsütésekor hallottam, meg tegnap.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#51738) Tim82 válasza fokukac (#51736) üzenetére


Tim82
nagyúr

Évente újrakötöm a hűségszerződést, amikor megkeresnek. (Ezt nem nehéz, mert nincsen más.) Meg asszem, nálunk van társasházi kedvezmény is.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#51739) Pttypang válasza BlacKSouL (#51737) üzenetére


Pttypang
veterán

Amikor allsz egy biciklitarolo mellett es hirtelen eldurran az egyik biciklin a kerek.. Olyan ugrast olimpian is elfogadnanak szerintem :D

Everybody lies.

(#51740) concret_hp válasza Pttypang (#51739) üzenetére


concret_hp
addikt

órákkal bringázás után, este csöndben poénabb :D (a külsőt is átszakította :D)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#51741) BlacKSouL válasza Pttypang (#51739) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Kukásautó hátsó durrdefekt, hogy a hátul álló kukás lerepült a bokorba? :) Én úgy 10 méterre álltam, de a sapka hátracsúszott a tarkómon, és 4 db riasztó indult be a környéken. Meg a katasztrófaturizmus ;]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#51742) bobsys válasza fokukac (#51734) üzenetére


bobsys
addikt

ADSL - 18 Mbit - $42 ami menyi is most, olyan 11.500 FT?

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#51743) kraftxld válasza fokukac (#51734) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Jó világ van rátok, 30/10 mbit errefelé 175GB adattal, $70 ami úgy 14e Ft.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#51744) fokukac válasza kraftxld (#51743) üzenetére


fokukac
nagyúr

Na jó, de az a hanyatló Nyugat...! :P

Ui. vagy Kelet?
Tessék Mondani, Helsinki öööö. Wellington az már Kelet? :P

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#51745) kraftxld válasza fokukac (#51744) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Tuja fene, ki kell próbálni melyik irányban úszva érsz haza hamarabb :DDD

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#51746) concret_hp válasza BlacKSouL (#51741) üzenetére


concret_hp
addikt

hogy vitték el az autót? gondolom nem álltak neki ott helyben kereket cserélni :D

vagy fullba vagy sehogy :D

(#51747) Viszlát válasza BlacKSouL (#51741) üzenetére


Viszlát
addikt

Kettővel előttem haladó román furgon gázzal töltött bal hátsó kereke durrant el, ő az árokba repült (szó szerint repült), a környékén meg többünknek megrepedt szélvédők és ablakok, na meg a fülem az két napig csöngött utána. :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#51748) fokukac válasza kraftxld (#51745) üzenetére


fokukac
nagyúr

Hanyatló Középfölde :))
Végül is Zsákos Bilbó is símán megvolt internet nélkül...

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#51749) BlacKSouL válasza concret_hp (#51746) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Nem tudom, mert melóból voltam kint nyomtatványért, de az autó 1 másodperc alatt seggreült, és se előre, se hátra. Egy közepesen szűk utcában az egyik sávot így sikeresen le is foglalta, a másikon oldalazva elfértek a személyautók. Ahogy láttam betelefonáltak a központba, és gondolom küldtek valami műszaki kocsit hogy kicserélje neki, mikor a boltból kifelé jöttem, már csak ott ültek mellette a fűben mint a verebek, és várták a sárgaangyalukat. Egy tenyérnyi darabon a szélrózsa minden irányába álltak a szövet és acéldrót darabok a gumiból..
Egyszer még a régi munkahelyemen volt, hogy a cégek egy része egy patak túloldalán volt a főúthoz képest, aztán egy pótos kamion jött megpakolva át a hídon, és a híd közepén durrant el a kereke. Akkor 3 üzemből vagy 60 ember futott elő hogy ugyan mi robbant fel. Azóta tudom, hogy a durrdefekt nem vicces.
Néha a város közepén van ugyanilyen robbanás, hogy minden ablak beleremeg, és sose tudom utólag hogy mi volt az.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#51750) gaborbol válasza kraftxld (#51743) üzenetére


gaborbol
őstag

Letezo legolcsobb csomag otthonra ami nem DSL: 50/50 optika, 2 ev huseggel, tokkal vonoval $62/ho 17.200 ft
Ugyan ez TV-vel 30.580 /ho sziten 2 ev huseggel.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.