Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#55001) tope válasza EQMontoya (#55000) üzenetére


tope
addikt

Én is biciklivel jöttem, inkább a köd volt a probléma, nem a hideg

(#55002) concret_hp válasza EQMontoya (#55000) üzenetére


concret_hp
addikt

hát ezt nem tudom miből gondoltad, én télen is csak akkor nem bringázok ha ilyen latyakos idő van, esetleg olyna hideg ami 2-3 nap van / év bp-n, vagy nagyon durva szél + hideg.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#55003) tildy válasza concret_hp (#54998) üzenetére


tildy
nagyúr

Ingyen hozzadvagjak itt. Ismerosoknek, meg tesztre kellett

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#55004) bobsys


bobsys
addikt

Az normalis, hogy egy i5-3320M CPU + 12 GB RAM mellett ha megnyitok egy weboldalt felmegy a CPU hasznalat 30% korulre amig be nem tolt az oldal? Utanna vissza all 4-5% ertekre, de amint megnyitok egy cikket az oldalon megint 30%.

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#55005) fokukac válasza BlacKSouL (#54999) üzenetére


fokukac
nagyúr

Cool vagy, Bleki! :P

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#55006) EQMontoya válasza bobsys (#55004) üzenetére


EQMontoya
veterán

Sajnos igen, nekem az az érzésem, hogy az összes manapság használt böngésző egy bloatware.

Same rules apply!

(#55007) fokukac válasza EQMontoya (#55006) üzenetére


fokukac
nagyúr

meg hát a kóderek úgy írnak megy oldalakat, hogy tele van minden szarral, oszt' 5 MB.
Tudom, 2016 van, de én 97-ben is faszán böngésztem már modemmel.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#55008) FehérHolló válasza bobsys (#55004) üzenetére


FehérHolló
veterán

GPU hardware acceleration be van kapcsóva? (és van hozzá dedikált GPU?)

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#55009) bobsys válasza FehérHolló (#55008) üzenetére


bobsys
addikt

Hogymi? :) Intel HD4000 van (T430 laptop) IE es Firefox is tekeri a CPU-t, az OS meg Win 10

EQMontoya + fokukac - megakartam nezni egy videot, 17 (!) kulonbozo tracker az oldalon es a video el se indul. Ha leallitom a Ghostery plugint akkor 34 kulonbozo tracker toltodik be (meg a video is).

Tenyleg ugy erzem, hogy egyre szarabb es szarabb a felhasznaloi elmeny internetezeskor, egyre lasabb meg basszus szaggat az oldal betoltese.

[ Szerkesztve ]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#55010) fokukac


fokukac
nagyúr

bazzeg, belenyúltam a szemembe a csípőspaprikás kezemmel...

Fisher 99 kollega is nemrég akadt ki ezen a böngészős dolgon a blogjában (ami amúgy az egyetlen, amit rendeszeresen olvasok, már vagy 10 éve, sokszor röhögőgörccsel):

Régebben az volt a kompúter alja, hogy á, csak böngészésre kell, meg megírni pár levelet, sztennyi, combosabb cucc csak a játékokhoz meg a tervezőprogramokhoz kellett. Most a kibaszott motorokkal hajtott és szkriptekkel telebaszott kurvanagy oldalak

a minimáldizájnosak is, a fémesszürkés háttér előtt levő ezüst betű, oldalt menü, alul impresszum és ez bazmeg 2-5 MB plusz a képek

annyi memóriát meg processzort zabálnak, hogy azért kell új gépet venni, mert egyszerűen csak böngészni szeretnék, hát baszdmeg. Csak azért röfögök itt, mert muszáj volt használnom és hát a gugliplusz ékes példája ennek.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#55011) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Az alattunk lévő csaj az előbb feljött,hogy beázott fürdőszobája és biztos tőlünk ázott be.
Amikor közöltem vele hogy nálunk csontszáraz minden,azt javasolta üssük le a csempét, és bontsuk ki a falat nézzük meg a vezetékeket.Igazából nem tudom hülyéskedik-e vagy komoly, mivel szőke volt.

[ Szerkesztve ]

(#55012) Pttypang válasza ToBeY (#55011) üzenetére


Pttypang
veterán

Az arcával gondolta leütni a csempét?

Everybody lies.

(#55013) BlacKSouL válasza Pttypang (#55012) üzenetére


BlacKSouL
addikt

:D

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#55014) ToBeY válasza Pttypang (#55012) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Apum is valami hasonlót mondott amikor felhívtam őt este. :)

(#55015) emvy


emvy
nagyúr

Ma jutott eszembe, hogy lehet, hogy mégiscsak valami melegebb tájra kéne költözni (ld. Nepszabi-ugy).

while (!sleep) sheep++;

(#55016) concret_hp válasza emvy (#55015) üzenetére


concret_hp
addikt

nekem nagyjából 2 naponta eszembe jut :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#55017) bandus válasza emvy (#55015) üzenetére


bandus
veterán

Elkepeszto, hogy mindig van lejjebb, szornyu ez az egesz.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#55018) Lortech válasza emvy (#55015) üzenetére


Lortech
addikt

Engem nem a politikusok pofátlansága zavar leginkább, a körülöttünk élő emberek sötétsége jobban aggaszt, pl. [link] /tök mindegy a téma/
Ez a jövőbe vetett hitemben elbizonytalanít. Úgy értem, hogy épp kik és milyen szellemben irányítják az országot, "pillanatnyi" állapot, de amíg ennyi ostoba ember él itt, ez nem is fog pozitív irányban változni.

[ Szerkesztve ]

Thank you to god for making me an atheist

(#55019) parandroid válasza emvy (#55015) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Majd elgondolkodik mindenki, hogy milyen helikopterezésre figyel oda, meg mikor kell félrenézni. Jól nézünk ám ki, most jól megkapta a renitens liberálbolsevik csőcselék a magáét.

Amúgy én azt sem egészen értettem, hogy mit kerestél otthon, meg ingatlanvásárlás, meg minden, de gondoltam szeretsz izgalmasan élni, meg ilyenek, esetleg összejött valami kormányzati tenderindulás ( ;] na, ezt most nem tudom, hogy jobb-e, ha komoly, mert viccnek tényleg szar :DDD ), de belegondolva azért ezt gyerekkel, családdal, ha csak a normális oktatási és egészségügyi ellátást megcélzod, már drága dolog lesz, és akkor még nem is beszéltünk róla, hogy milyen környezetben nő fel az a szerencsétlen kölyök (vagy kénytelen leszel elvágni a társadalom nagyjától, vagy telibe kapja a finomságokat az arcába).

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#55020) emvy válasza parandroid (#55019) üzenetére


emvy
nagyúr

Teljesen normális környezetben nő fel per pillanat. A gyerek miatt nem aggódom, jó bölcsibe járt, szebb helyen lakik, mint amit külföldön valaha is megengedhetnenk magunknak, közel van a család.. gyerekként ez számít. Dolgozni meg kulfoldre dolgozom.

Egész Európában ez van/lesz azért. Angliában is beindult a xenofobia, Lengyelország durvább, mint itthon; Ausztriaban kb. a helyi Jobbik fog >50%al nyerni, a mediterraneumban totális gazdasági összeomlás van..

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#55021) EQMontoya válasza emvy (#55015) üzenetére


EQMontoya
veterán

+1, 18at megvárom, aztán erősen elgondolkodom. Mondjuk Hollandián.

Same rules apply!

(#55022) fokukac


fokukac
nagyúr

és ha minden értelmes elmegy, akkor mi lesz itt?

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#55023) EQMontoya válasza fokukac (#55022) üzenetére


EQMontoya
veterán

Érvényes népszavazás. :)

Same rules apply!

(#55024) Tim82 válasza EQMontoya (#55023) üzenetére


Tim82
nagyúr

A nap kommentje. :K

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#55025) ToBeY válasza fokukac (#55022) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Sajnos már tapasztaltam amikor munkásembert kellett hívni,hogy elég sok kókler - az értelmesebb szakemberek már elmentek mind.

(#55026) emvy válasza ToBeY (#55025) üzenetére


emvy
nagyúr

Vannak meg jok, nyugati arakon :) ami egyebkent jol is van igy

while (!sleep) sheep++;

(#55027) concret_hp válasza EQMontoya (#55021) üzenetére


concret_hp
addikt

szerinted van reális esélye, hogy akkor változzon valami? én reálisan nézve attól félek, nincs :(

vagy fullba vagy sehogy :D

(#55028) parandroid válasza emvy (#55020) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Nem is annyira a xenofóbiára gondoltam, hanem úgy általában a népbutításra - bár ez is szépen működik, illetve elkezdődött már sok helyen, de azért ebben a germánok speciel szerintem vagy 30 évvel le vannak maradva.

Ahogy te is írod, a gyerek normális bölcsibe jár (amit egyébként egy átlagos középosztálybeli család, amiből amúgy is egyre kevesebb van, amúgy egyre kevésbé engedhet meg magának, ha talál egyáltalán helyet), ez még viszonylag egyszerű, talán még a normális óvoda is viszonylag könnyen abszolválható, utána viszont kezdődik az alapfokú oktatás, ami jelenleg a közmunkásnevelés belépőszintjét inkább célozza, mint a jövő értelmiségének képzését, középfokon, illetve még feljebb meg lassan drágább lesz az oktatásunk, mint egy átlagos US egyetem tandíja, csak a színvonal nincs sehol ahhoz képest. Vagy lehet menni külföldre tanulni, ott legalább az oktatás ingyen van, csak a lakhatás drágább kicsit (még). Persze csak ha benne leszünk még az unijóban, mire odáig eljut a gyerek.

Persze, a munkára vonatkozó komment tényleg csak vicc volt, meg azt is értem, hogy abból a pénzből, mit nemzetközi szinten keresni tudsz, magasabb életszínvonal biztosítható (még) ott, mint nyugatabbra, csak kérdés, hogy a szakemberek krémjének elszívásával mekkora áremelkedés várható (az eddigieken túl, amiről később ti is beszéltetek a szakemberhiány kapcsán).

A Monti által felvázolt perspektíva pedig sajnos egyre gyászosabb következményeket vetít előre. Egyelőre nyugi van (hehe, az elmúlt hét hírtermésének tükrében azért ez is milyen már), de szorulhat még a hurok bizonyos nyakak körül, és arra az esetre azért, attól félek, előkerülnek majd az igazán mocskos trükkök is... :(

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#55029) emvy válasza concret_hp (#55027) üzenetére


emvy
nagyúr

Van -- 2020 kornyeken, amikor elfogynak az EUs strukturalis támogatások.

while (!sleep) sheep++;

(#55030) ToBeY válasza emvy (#55026) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Valószínű igazad van csak az a baj,hogy magyar fizu van legtöbb embernek.

Haverom sárgára akart színezni a házukat és amikor szóvá tette a szakinak, hogy ez koszos szürke színű a válasz az volt, majd besárgul mester.Ennek már jó pár hónapja.Persze dellát előre kérte.

(#55031) concret_hp válasza emvy (#55029) üzenetére


concret_hp
addikt

addigra lesz új ellenség / válság / lóf@sz, 18ról volt szó különben is :O

egyetlen oka amiért megérheti itthon lenni, ha infós / hasonlóan jól fizető szektorban dolgozik az ember, így minden szolgáltatás aránylag olcsónak számít.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#55032) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Ez már olyan szar hogy szinte jó :DDD
Pen Pineapple Apple Pen

[ Szerkesztve ]

(#55033) emvy válasza concret_hp (#55031) üzenetére


emvy
nagyúr

Mondjuk igy is sokkal jobban erzem itt magam, mint mondjuk Londonban, de ez szubjektiv.

A lényegesebb szerintem az, hogy a következő igazán súlyos problémákat nem Orb*n fogja okozni, hanem a globális válságok. Szerintem.

while (!sleep) sheep++;

(#55034) EQMontoya válasza emvy (#55033) üzenetére


EQMontoya
veterán

És szerinted azokat a nyugati fejlettebb gazdaságok (britek, németek, benelux, stb) jobban fogják viselni, mint mi?
Mert szerintem igen.

Same rules apply!

(#55035) emvy válasza EQMontoya (#55034) üzenetére


emvy
nagyúr

Nem biztos. Siman lehet, hogy (random pelda) Angliában alakul úgy a lokális klíma, hogy ideális lesz valami szemét jarvanynak. Nem tudjuk.

while (!sleep) sheep++;

(#55036) FehérHolló válasza emvy (#55035) üzenetére


FehérHolló
veterán

Mindenki meg fog halni.

Az elmúlt 2-3 évben az informatikus és a mérnök bérek elég drasztikusan emelkedtek. Szakmunkásoknál ez pedig már előbb elkezdődött, csak lassabban. Közöm nincs a közgázhoz, de remélem, hogy ez a két folyamat lassan elkezdi húzni felfelé a szolgáltatások árát, ez utóbbi pedig a többi szektorban a béreket.

ToBeY: Általában nyitott és fogékony vagyok az új baromságokra, de ez a PPAP teljesen lepattant rólam. Egyszerűen nem értem, hogy mi a hype alapja.

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#55037) EQMontoya válasza FehérHolló (#55036) üzenetére


EQMontoya
veterán

mérnök bérek elég drasztikusan emelkedtek

Szerintem ez nem igaz. Csak az alja emelkedett. A kezdők nem 280, hanem 400 bruttót kapnak. De ennyi.
5+ éve is lehetett bő 1M bruttót keresni tapasztalt fejlesztőként, és reálisan most is errefelé van a teteje.

Same rules apply!

(#55038) FehérHolló válasza EQMontoya (#55037) üzenetére


FehérHolló
veterán

Ismerek olyan embert, aki 5 éve 420 bruttóval kezdett. ;)

A saját és a közvetlen környezetem mintáját alapul véve én úgy látom, hogy olyan 30%-50% növekedés volt, de ezen lehetne órákat vitatkozni.

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#55039) EQMontoya válasza FehérHolló (#55038) üzenetére


EQMontoya
veterán

A saját és a közvetlen környezetem mintáját alapul véve én úgy látom, hogy olyan 30%-50% növekedés volt, de ezen lehetne órákat vitatkozni.

Szerintem ennek két oka van:
-A korosztályunk akkor végzett, most pedig már második-harmadik munkahelyén dolgozó, tapasztaltabb fejlesztő.
-Az adók jelentősen csökkentek, így a nettó bérek nominálisan sokat nőttek. Talán valamivel jobban is élünk belőle, de egy jelentős részét minden egyéb kretén adó formájában ugyanúgy befizetjük, pl. baleseti adó.

Same rules apply!

(#55040) concret_hp válasza EQMontoya (#55037) üzenetére


concret_hp
addikt

sztem inkább az van, hogy nem nagyon lehet válogatni, mint munkáltató és ilyen szempontból alkupozícióban van a kedves jómunkásember. de amennyire látom / hallom / stb. valóban, mintha 1M körül lenne egy vágás, viszont az addig vezető út talán rövidebb, mint pár éve.

az viszont azért elgondolkodtató, hogy egy itthoni br 1.2M és egy kinti br 6K€ ajánlat gyakorlatilag majdnem egyenértékű anyagilag.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#55041) FehérHolló válasza concret_hp (#55040) üzenetére


FehérHolló
veterán

az viszont azért elgondolkodtató, hogy egy itthoni br 1.2M és egy kinti br 6K€ ajánlat gyakorlatilag majdnem egyenértékű anyagilag.

Erősen függ, hogy hol van az a kint. :)
Osztrákban van 13. és 14. havi fizu, ott egy 4.5k-s havi bruttóval egyenértékű. Máshol (nem Osztrák, nem Német) meg jóval alacsonyabbak az adóterhek.
Meg mondjuk az sem mindegy, hogy ezért a havi pénzért heti 36, 38, vagy 40 órát kell dolgozni.

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#55042) concret_hp válasza FehérHolló (#55041) üzenetére


concret_hp
addikt

dojcslánd volt az aktuális szitu frendemnek, végül kiment, de elsősorban nem az anyagiak miatt.

egyébként meg vicces, hogy ahhoz képest mekkora munkaerőhiány van, jövő héten jár le a próbaidőm, és eddig kb. 1 heti munkám volt amiből van esély, hogy valaha pénz legyen (nem lesz ;])

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#55043) FehérHolló válasza concret_hp (#55042) üzenetére


FehérHolló
veterán

ezek minden kóklert felvesznek, hallod?!

Skynet is real. It's called Google.

(#55044) EQMontoya válasza FehérHolló (#55041) üzenetére


EQMontoya
veterán

Azért drágább városokban (Bécs, Amszterdam, stb) meg kell keresned az itthoni fizu kb. kétszeresét az adott életszínvonalhoz. Londonban ez a szorzó inkább 3.

Same rules apply!

(#55045) fokukac válasza FehérHolló (#55041) üzenetére


fokukac
nagyúr

A fejlesztők nem szoktak bónuszt kapni amúgy?
Ha már a 13-14. havit ennyire emlegeted mindig...

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#55046) concret_hp válasza FehérHolló (#55043) üzenetére


concret_hp
addikt

izé, nincs projekt, de veszik fel az embert, long story :D de legalább elég kényelmesem vagyok, fizut meg utalják :D (de kapufa az egész amúgy :( )

Montoya: ez így sztem nem teljesen pontos. itthon mondjuk 250-300K / hó a költésed, akkor már elég jól élsz (vagy nagyon hülyeségekre költöd a pénzed), ez kint mondjuk 2* ennyi. ha feltesszük, hogy az összes többit félreteszed, akkor mondjuk 1K€ a különbség, ha még párszor költségbe vered magad hazalátogatással, akkor mondjuk azt, hogy évi 15K.

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#55047) EQMontoya válasza fokukac (#55045) üzenetére


EQMontoya
veterán

De, de igazából nem kell nagy dolgokra számítani, mondjuk egy havi fizu/év.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#55048) FehérHolló válasza fokukac (#55045) üzenetére


FehérHolló
veterán

Miért, a 13. és 14. havi mellett szerinted nincs bónusz? :P

EQMontoya (#55044): Igen, pont arról beszélünk, hogy többet kell keresni ahhoz, hogy ugyanannyit tegyél félre a hó végén. ;)

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#55049) tildy válasza concret_hp (#55046) üzenetére


tildy
nagyúr

Jóval több.... Csak a lakás errefelé visz 1200-1500 fontot, még rossz árfolyam mellett is sok, es akkor még nem ettél

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#55050) FehérHolló válasza tildy (#55049) üzenetére


FehérHolló
veterán

De az 1500 fontos lakás már elég nagy mondjuk két gyerekhez is, nem?
Értsd: kettő ember fizetéséből kell kigazdálkodni.

Bécsben 800 ojróért kapsz 35nm-t még az olcsóbb kerületekben is.
(Vitán felül London sokkal drágább szerintem is, mint Bécs, nem ebbe az irányba akarom terelni.)

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.