Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#48001) emvy válasza bandus (#48000) üzenetére


emvy
nagyúr

Pulzusmero szerintem nem jo, tul szemelyes targy, vagy van neki, vagy nehez eltalalni. Probald bejuttatni valami komolyabb maratonra, London, Berlin, stb.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#48002) bandus válasza emvy (#48001) üzenetére


bandus
veterán

En nem gondolom annyira szemelyesnek, mint mondjuk egy futocipot, vagy bringat. Mind ugyanazt tudja, csak kicsit mas kontosben. Meg kell nezni az ekszereit, orait, hogy a negyzetesebb formak tetszenek-e neki vagy a kerekdedek es valasztani ez alapjan egyet. Tudasban egyes arkategoriakon belul nincs lenyeges kulonbseg.
Btw az enyem jo, hogy nem ment tonkre a mostani futasnal, annyira elszallt a pulzusom. Felmaratoni tempon 180 folott volt ebben a rohadt paras idoben.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#48003) fokukac


fokukac
nagyúr

jelentem, eljutottunk oda a kánikulában, hogy a lakás fele elesett, a légkondi már csak a két szobát tudja lehűteni, a konyhában, előszobában 30 fok van. A konyhakő olyan, mintha padlófűtésem lenne... :-)
Már nagyon várom a hidegfrontot. Állítólag szombaton jön... mondjuk úgy lenne az igazi, ha a hungaroringi futam 30. köre körül érkezne...

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#48004) Viszlát válasza Tothgera30 (#47999) üzenetére


Viszlát
addikt

Nekem is ez volt az első gondolatom, de sikerült kideríteni, hogy pár hónapja vett magának valami profi darabot.

bandus, emvy: nah, akkor mégsem olyan elvetélt ötlet a kijuttatás. Hol találok a legegyszerűbben infót a közeljövőben megrendezett versenyekről?

fokukac: én kérek elnézést....

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#48005) bandus válasza Viszlát (#48004) üzenetére


bandus
veterán

innen tudsz csemegézni :K [link]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#48006) Viszlát válasza bandus (#48005) üzenetére


Viszlát
addikt

:R

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#48007) bandus


bandus
veterán

örvendezzetek!
[link]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#48008) Racecam


Racecam
MODERÁTOR

.

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#48009) BlacKSouL válasza Racecam (#48008) üzenetére


BlacKSouL
addikt

HE? :)

Gyerekek, megjött a télapó, nemsokára havazik.

Csak majd azt nézném meg, hogy a 30. kör környékén mivel seprik le az 5 centi jégdarát a pályáról... ;]

Kukac: dobd ki a p.csába, vegyél rendes légkondit. Nekünk is nyílik azért az olló, mert nagyszoba 24, háló dettó, folyosó 25,1, kisszoba 26,7, de utóbbiban 34%-os RH miatt bőven kellemesen lehet aludni.
Ami változott, hogy 180-350 W helyett 220-400 W intervallumban mozog a felvétel, nappal 1-es, éjjel quiet módban.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#48010) emvy válasza bandus (#48002) üzenetére


emvy
nagyúr

Ja, de pl. van, aki nem szereti, hogy a Garmin ovek merevebbek, mint a Polar. Vagy hogy a konditerem, ahova jar, mukodik-e ANT+ cuccokkal, vagy csak Polarral. Vagy kell-e neki uszashoz is, vagy nem.

> Btw az enyem jo, hogy nem ment tonkre a mostani futasnal, annyira elszallt a pulzusom.

Miert menne tonkre? :) Most a feltavun futasnal 186 volt a teteje kb. 15 km-nel, utana el is kezdtem gorcsolni :(

while (!sleep) sheep++;

(#48011) bandus válasza emvy (#48010) üzenetére


bandus
veterán

ez csak a vicc része volt :) 180 környékén a félmaratoni tempón nem mutat túl jó kilátásokat, de betudom a hosszabb kihagyásnak és a nagyon magas páratartalomnak. még jó, hogy kenese csak szeptemberben lesz, addigra talán kicsit összekapom magam.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#48012) fokukac válasza BlacKSouL (#48009) üzenetére


fokukac
nagyúr

Semmi baj nincs a légkondival - hosszúkás a lakás, ennyi. Minimum két beltéri kéne, ahhoz, hogy jó legyen.
Az esetek 90%-ában símán elég szokott lenni, sőt, általában kb. 2 hét van egy nyáron, amikor használom, de ez a nyár odaver eddig.
A fogyasztás kb. hasononló lehet, inverteres a cucc.

Este amúgy megpróbáltam szellőztetni, de nagyjából egy trópusi esőerdő klímája jött be...

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#48013) Racecam válasza fokukac (#48012) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Ne szellőztess ilyen páratartalom mellett, mert még ha úgy is látod, hogy néhány fokkal hűvösebb van kint, sokkal rosszabb lesz. A klíma miatt a lakásban alacsony a páratartalom és ez még jobban elviselhető.
Nálam 28°C van a legmelegebb helyiségben és kb. 1 hete megy a klíma folyamatosan, de nálam is csak a legkisebb szobában van beltéri (ott mondjuk 24°C van. :) ), a nappaliban is kellene és akkor még az ilyen extrém időjárást is röhögve vészelném át itthon.
Mondjuk azért így sem annyira rossz... :D

[ Szerkesztve ]

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#48014) NoLF válasza Racecam (#48008) üzenetére


NoLF
addikt

Feltamadott! :) :R

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#48015) Racecam válasza NoLF (#48014) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Még a tenger is... :D

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#48016) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Brit tudósok egy csoportja... :DDD ITT A FARMER, AMI MEGSZÜNTETI A PUKISZAGOT!

(#48017) NoLF válasza ToBeY (#48016) üzenetére


NoLF
addikt

Van ismerosom idekint akinek van ilyen alsoja :))

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#48018) fokukac válasza Racecam (#48013) üzenetére


fokukac
nagyúr

Él a Mikulás, sőt, szóba is állt velem...! Pedig hun' van még karácsony..! :))
Kösz' a jótanácsot... nem gondoltam volna, hogy Lappföldről kapok légkondi-tanácsokat..!

ui. látom van már reklámunk is középen.

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#48019) concret_hp válasza Viszlát (#48004) üzenetére


concret_hp
addikt

ruházatra szerintem a legtöbben kényesek, jobban szeretik maguk kiválasztani.
közeljövőbeni versenyekkel meg lehet az a gond, hogy borítod a tervet, így ha verseny mellett döntesz, olyat nézz, ami min 3 hónap múlva lesz.
ha magyar az illető, a siófoki nov eleji jó lehet, az elég feelinges kis verseny. ha még nem futott maratont, nem biztos, hogy jó ötlet benevezni egy közelire, de pl a tavaszi bécsi jó lehet (ápr eleje tán?)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#48020) EQMontoya


EQMontoya
veterán

Hát ez kemény... Jöttünk most este Miskolcra, 28-30 fok körüli külső hőmérséklet (este 8-10 körül), kocsiban klíma 23 fokra lőve, hogy ne dőljön szét a kérem süti, meg mi se. Befújás persze zömmel szélvédőre. Leérünk Miskolcra, és elkezdett párásodni. Először nem értettem, mi van, aztán mikor kiszálltam, leesett: 80% fölötti páratartalom, és 26-27 fok volt kinn, ezért a viszonylag hideg szélvédőre kívülről csapódott le a pára!

Tök ismerős amúgy ez az időjárás: Szingapúrban, Kuala Lumpurban nagyon hasonlóak az éjszakák... Mondjuk Szingapúrban legalább fújt a szél.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#48021) tildy válasza Tothgera30 (#47963) üzenetére


tildy
nagyúr

A 3 napos szenvedtetesnel mindenkepp jobb. Amugy emergency c-section volt, egyszeruen nem fert volna ki a babo. Szerintem elbactak a dokit az egeszet, nem szabadott volna nekik inditania normal szulest abszolut zart mehszajnal. Raadasul bullying is volt reszukrol, legalabbis bele voltam ebbe az inditasba zavarva, kvazi, hogy a baba eletet veszelyeztetem minden egyes tovabbi nappal. A sok szenvedeshez kepest mar megkonnyebules volt a csaszar. 1-2 napig ereztem fizikai hatranyat, de nagyon szepen csinaltak, nincsenek fajdalmaim.

Amugy Kevin egy tunemeny, el sem hisszuk , hogy ilyen jokepu fiatalembert sikerult osszehozni esmeinnel.:)

Mar meg is van az itteni anyakonyve, gyorsan ment.

Ma, vagyis most mar tegnap, penteken mar voltam kinn boltban is. Ami miatt nehezebb, hogy hordozasra rendezkedtunk be, ez igy szopo, ugyan ha nins esm itthon, akkor lakashos vagyok kotve meg par hetig.

Amugy koszi mindenkinek a gratulaciot, vegre mar itthon vagyunk.
A gyerek meg elvette a rangomat :D :D :D

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#48022) szőröscica


szőröscica
addikt

Egyre lejjebb megy a színvonal. Először eljátszották a héten ezt a fáradt gőz szétszedést, most pedig a hozzászólások közé már cikkajánlókat tesz be. A következő a google reklám, aztán a villogós flash lesz?

(#48023) lenox válasza szőröscica (#48022) üzenetére


lenox
veterán

A pengetos forumozas nem eleg jo?

(#48024) Tothgera30 válasza tildy (#48021) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Épp ezaz hogy zárt méhszájnál nem indítanak szülést. Császárnak meg ugye nagyon sok hátránya van, ami főleg felülfertőződéssel, vagy sebfertőzéssel kapcsolatos. Persze ha más lehetőség nincs, mint esetedben, akkor az a megoldás marad. Mondjuk eleve ezt a fekve szüés dolgot erőltetését nem értem, szembe megy a fizikával.

Jó babázást, most kissé el leszel vele foglalva, ritkább lesz a PH-zás is.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#48025) tildy válasza Tothgera30 (#48024) üzenetére


tildy
nagyúr

De, inditanak. UK-ben. Normal szulest. Ket dolgot hasznalnak ra: egyik geles, masik tamponos.

3 napig szenvedtetek, hogy 0 cm-rol elerjek azt a meretet, hogy normal modon tudjak szulni. 4cm tagulasnal feladtak, akkor lett surgossegi csaszar.

Btw, majd priviben akarok errol beszelni veled, ha nem gond

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#48026) Racecam válasza fokukac (#48018) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Öreg télapónak már vagy 10 éve van légkondija, amikor neked még Szuzukid volt... :U :P :D

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#48027) szőröscica válasza Racecam (#48026) üzenetére


szőröscica
addikt

Viszlát.

(#48028) Tothgera30 válasza tildy (#48025) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Persze ez érthető, csak sokkal több ésszerűbb lehetőség lenne, ami itthon sem megvalósított az e.ü. ellátó rendszerben. Többit majd privát üzenetban.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#48029) NoLF válasza Tothgera30 (#48028) üzenetére


NoLF
addikt

Ban?!? Miert? Nem csinalt semmi rosszat...

;]

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#48030) fokukac válasza Racecam (#48026) üzenetére


fokukac
nagyúr

Ami ugye haza is vitt téged... :P

Ui. nem nevezed át a topicot? lehetne mondjuk az az alcím, hogy "majd még benézek! - Mikulás és nőgyógyász topic"
:DDD

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#48031) NoLF válasza fokukac (#48030) üzenetére


NoLF
addikt

Az idojarast ne hagyd ki :))

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#48032) ToBeY válasza NoLF (#48031) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Most elég jó kis vihar alakult itt ki,de közben ezerrel süt a nap

kukac:Sok sikert már jég is van benne :))

[ Szerkesztve ]

(#48033) fokukac válasza ToBeY (#48032) üzenetére


fokukac
nagyúr

én most megyek kerti grillezésre az Óbudai szigetre.
Amikor jól esik :D

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#48034) szőröscica


szőröscica
addikt

Ide, a XVII-be nem akar megjönni a vihar. Beborult, dörög, de ugyanolyan meleg van. A fejem is fáj már, ma nehezen viseltem a hőséget, jól esne a lehűlés.

(#48035) bandus válasza szőröscica (#48034) üzenetére


bandus
veterán

ne bánd. én 19-re lapot húztam és nem jött be :D akartam tekerni egy szép nagy kört, de páty előtt kénytelen voltam visszafordulni, nem mertem többet kockáztatni. budaörsön így is olyan beöntést kaptam, mint már nagyon régen :D de legalább rájöttem, hogy a drágaságom gyári gumijait cserélni kell, mert borzasztó gyngén teljesítenek vizes időben.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#48036) szőröscica válasza bandus (#48035) üzenetére


szőröscica
addikt

Szerencsére megjött ide is, el is múlt a fejfájásom, és tudtam edzeni. :DDD
A vízszintesen hulló eső ugyan ijesztő volt a széllökések miatt (elfelejtettem elállni az autóval a fa alól :D), de nem keletkezett semmilyen kár.

Most pedig a felfrissülés után jöhet újra a meleg. :)

Éjszaka azért kellemes kereszthuzatot fogok csinálni, és élvezem a jó levegőt. Érdekes, hogy légvonalban kb. másfél km-re van tőlem a nullás, de a teherautók ilyenkor jól hallhatók. Még érdekesebb, hogy egyáltalán nem zavar a zajuk, inkább megnyugtat. Az utcákon tökéletes csend van, a tücskök ciripelnek, ha kinézek a tetőablakon, a csillagok látszanak, a távolból pedig a nullás alapzaja hallatszik. Imádok itt élni. :)

(#48037) Tothgera30 válasza NoLF (#48029) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Még nem jött el az az idő. Talán legközelebb. ;]

#48030 fokukac: Erről az jutott eszembe, mikor még koleszos koromban kiírtuk az ajtóra hogy Szülészet és Nőgyógyászat. A poén az volt hogy hajnalban kopogtak az ajtón, mert sürgősségi ellátásra volt szüksége két enyhén illuminált állapotú hölgynek. Nehezen értették meg a viccet.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#48038) concret_hp válasza emvy (#47971) üzenetére


concret_hp
addikt

ezen átugrottam fulltáv murván?

13:35 valami lett, szerencsére a futáson jött egy kis hüvi idő :)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#48039) saelin


saelin
veterán

Milyen könnyű valakit manapság megatalálni a facebookon... Kb már azt is tudom, hogy mit mondjak és mit ne mondjak az illető közelében! :Y

Na, és pont ezért nincs facebookom, mert túl sokat elárulhat az emberről. Pedig egy visszafogott, ritkán megosztós egyénről van szó, de mégis sugárzik belőle a személyisége és az érdeklődési köre. Pár post után, még azt is tudom, hogy mivel tudnék a kedvében járni, de még azt is, hogy hogy hozhatnám ki a sodrából!
Pusztán kíváncsiságból néztem meg az illető profilját. Egy melóhelyen vagyunk, de ritkán tudunk beszélgetni, így gondoltam "csalok" egy picit, aminek az lett az eredménye, hogy többet tudtam meg róla, mint amit akartam (jót és rosszat is).

Azt hiszem emiatt kicsit kellemetlenül érzem magam, mert kicsit olyan, mintha meglestem volna az otthonában. :B

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#48040) Racecam válasza szőröscica (#48027) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Mész valahová? :F

Kukac: Nem rossz az ötlet, de (egyelőre ;] ) nem élek vissza a megmaradt képességeimmel. :P

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#48041) emvy válasza concret_hp (#48038) üzenetére


emvy
nagyúr

Feltav, nem fulltav.

Gratula a tiedhez.

while (!sleep) sheep++;

(#48042) EQMontoya válasza szőröscica (#48036) üzenetére


EQMontoya
veterán

Miskolcon is ez volt este, egy jó darabig csak dörgött, amúgy nem volt semmi. Aztán éjfél körül megjött a tisztességes piffpuff, azóta tök jó idő van.

Same rules apply!

(#48043) NoLF válasza EQMontoya (#48042) üzenetére


NoLF
addikt

Itt is duborog a nyar :)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#48044) fokukac válasza NoLF (#48043) üzenetére


fokukac
nagyúr

de az egy olyan ország, ahol 25 fok felett hőségriadó van :P

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#48045) NoLF válasza fokukac (#48044) üzenetére


NoLF
addikt

Pontosan. Ezert is lehet, hogy pont most setalt el egy csavo a kavezo elott a zuhogo esoben, papucs-rovidnadrag komboban. :)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#48046) parandroid válasza NoLF (#48045) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ahogy az angolokat ismerem örülj neki, hogy nem egy szál törölközőben, miközben a haját samponozza...

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#48047) Tim82 válasza parandroid (#48046) üzenetére


Tim82
nagyúr

Mintha Budapesten nem lehetne látni olyanokat, hogy mondjuk egy öregember egy szál fürdőköpenyben és papucsban battyog le az éjjelnappaliba.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#48048) NoLF válasza parandroid (#48046) üzenetére


NoLF
addikt

ez itt egy eleg posh kornyek :))

es ahogy vegeztem a meloval, kisutott a nap. es nem megyek estere dolgozni az etterembe, letezik ilyen? :C

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#48049) parandroid válasza Tim82 (#48047) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Mondjuk legutóbbi otthonlétünkkör az otthonkás nénikék a nyílt utcán már nekem is kisebb kultúrsokkot okoztak. Pedig belegondolva a dologba úgy nőttem fel, hogy a saját nagyim is így tolta (mentségére ő tényleg csak otthon, de már akkor sem volt mindenki ennyire sem igényes).

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#48050) BlacKSouL


BlacKSouL
addikt

Mi a véreres vastag .csért nem tudják azt adni az M4-en ami a műsorújságban van? Mondjuk F1 ismétlés.
És mi az ugyanezért nincs digitális műsorújság? Pont azért? Persze fel akartam venni, de EPG nélkül csak kézzel indítható, pedig már le akartam feküdni...

Aláírás (nem kötelező megadni)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.