Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#50801) fokukac válasza parandroid (#50799) üzenetére


fokukac
nagyúr

Vessetek a mókusok elé, de BDRip-ek esetén én az 50 colos plazmatévén nem látom a különbséget a 720p és az 1080p között. Lehet, hogy 1 méterről látszik, de ahonnan nézem, 2 méterről biztos nem...

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#50802) parandroid válasza fokukac (#50801) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Nagyon engem sem érdekel, ha a filmre figyelek, akkor igazából mindegy (azért zajos, meg homályos, vagy fakó, meg ilyesmi ne legyen, az azért zavaró), de ha odafigyelek, látszik. Mondjuk lehet, hogy az LCD jobban kihozza a natív felbontás előnyeit, nem tudom, nem ismerem a technológiát annyira (plazmát meg semennyire).

E=mc2: Az tuti, hogy itt a németeknél ha HD, akkor fullHD. Márpedig szinte minden HD (szerintem a régi filmeket is feljavítják valahogy). Elvileg elérhető az UHD (4k) is, de azért nem fizettem ki a +2 EUR-t havonta, mert olyat nem tud a tévém (meg szerintem a netem sem).

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#50803) NoLF válasza e=mc² (#50797) üzenetére


NoLF
addikt

Van otthon netflix? Wow.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#50804) fokukac válasza parandroid (#50802) üzenetére


fokukac
nagyúr

Már várom, hogy a telekom, upc és társai mikor tiltják le az egészet a picsába, netsemlegesség alapon :)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#50805) lenox válasza fokukac (#50801) üzenetére


lenox
veterán

Na jo, de hany mbps-os ripeknel? Szarratomoritve lehet, hogy nem latszik, de amugy jo anyagnal nagyon latszik.

(#50806) concret_hp


concret_hp
addikt

ha már hangszórók, 1 ilyet azért meghallgatnék [link] bár nyilván egy pár millás zajszigetelés se ártana hozzá :DDD

vagy fullba vagy sehogy :D

(#50807) fokukac válasza lenox (#50805) üzenetére


fokukac
nagyúr

Egy sztenderd film 1080p-ben 11-15 GB (saccperkábé 9000-10000 Kbps), 720p-ben 6-8 GB (5000-6000 Kbps)
A 40 Gigás rip-ek biztos szebbek, de aránytalanul nagyobbak...

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#50808) EQMontoya válasza concret_hp (#50806) üzenetére


EQMontoya
veterán

Gyünnék szkeptikuskodni.
Nem véletlen, hogy a tradicionális gyártók sem csinálnak 3-4 utasnál bonyolultabb hangfalakat a több milliós kategóriában sem.
Ez inkább tűnik egy tudományos kísérletnek és egy műalkotásnak, mint sem valós hifi cuccnak.

Same rules apply!

(#50809) concret_hp


concret_hp
addikt

nafigyu kenyéérsütő gépben megsül a kenyér. kiveszem. mit csináljak vele, hogy ne száradjon ki 2 nap alatt? :D mindenfélét olvasni, de még nem jöttem rá a tutira :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#50810) ToBeY válasza concret_hp (#50809) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Tekerd be egy tiszta konyharuhába miután kihűlt.

(#50811) concret_hp válasza ToBeY (#50810) üzenetére


concret_hp
addikt

próbáltuk, nem nyert :(

vagy fullba vagy sehogy :D

(#50812) ToBeY válasza concret_hp (#50811) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Mi anno így csináltuk és sokáig finom maradt.a kenyér.
Igaz 2 napig (vagy tovább) soha nem maradt meg a kenyér :DDD

[ Szerkesztve ]

(#50813) concret_hp


concret_hp
addikt

amúgy kemény dolog ez a koffein, tavaly úgy mondanám napi 1.5 doboz energiaital (kb. 120-130mg koffein / nap) volt az átlag amit toltam, próbálok lejönni róla, kb. 27-28a körül ittam utoljára, hát tiszta kóma vagyok egész nap sokszor :U
még jó, hogy a legtöbb dolog amire rá lehet függeni nem nagyon érdekel (a p*nán kívül persze :D)

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#50814) ToBeY válasza concret_hp (#50813) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Ez nem az topic :N Amúgy simán abba lehet hagyni.Az első 1hét szar,de aztán ok.

(#50815) szőröscica válasza concret_hp (#50809) üzenetére


szőröscica
addikt

Ne egyél kenyeret, dagadt leszel tőle, az esetek java részében nem egy hasznos táplálék.

(#50816) concret_hp válasza szőröscica (#50815) üzenetére


concret_hp
addikt

tudok róla, nem viszem túlzásba :)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#50817) Tothgera30 válasza concret_hp (#50813) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Nagyon ritkán iszom e. italt (évi 2-3), kávét szintén nem fogyasztok, így tolok 12 órás műszakokat, gyakorlatot és DE-t. Szóval drogok nélkül is bírható.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#50818) concret_hp válasza Tothgera30 (#50817) üzenetére


concret_hp
addikt

régen én sem toltam :D mondjuk volt olyan hogy 10p alatt bármikor el tudtam aludni :D

vagy fullba vagy sehogy :D

(#50819) NoLF válasza Tothgera30 (#50817) üzenetére


NoLF
addikt

Ez nyilvan eleg sokmindentol is fugg - en kv nelkul is birom, van aki 8at iszik egy nap... Persze ra is lehet szokni. En -et szoktam az izeert :)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#50820) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Napi 2x biztos eszek kenyeret, egy grammot nem hízok tőle.
Energiaital, "üdítő", kávé, cigi, alkohol nincs (legutóbbi csak nagyon ritkán) mert minek?
Mx518

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#50821) fokukac válasza szőröscica (#50815) üzenetére


fokukac
nagyúr

a p.nci pedig ugye gombás, és amúgy is nyomorba dönt, köszönjük, Emese. :P

-----------------

Más téma. tört már el valaki higanyos lázmérőt? Nálunk ez volt a tegnap esti program...

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#50822) Racecam válasza fokukac (#50821) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Igen. Mi lett a higannyal, "szétgurult"? :F
Amúgy a legszarabb az egészben, hogy már nem lehet kapni és az volt a legjobb lázmérő... :O

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#50823) NoLF válasza fokukac (#50821) üzenetére


NoLF
addikt

igen, amikor kicsikent a forro teat ratettem hogy ne csak 37,5 legyen amit mutat hanem tobb, na kicsit szetdurrant :D

okosan beterelgettem a szonyeg ala :)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#50824) lorcsi válasza Racecam (#50822) üzenetére


lorcsi
veterán

úgy tudom a vaterán kapható..nem is drágán

nekünk is eltört 2-3 hónapja, most digitálissal mérjük..gyorsabb

(#50825) BlacKSouL


BlacKSouL
addikt

Tegnap csak hogy bármi értelme legyen az egésznek, kimentem hódolni sosem kedvelt szenvedélyemnek: elsőkerekes autót forgatni a hóban.
Csak most nem a saját költségvetésű 1000 kg-os személyautót, hanem a 2,5 tonnás 9 személyes buszt. Hát, épp olyan, mint amit elképzel az ember: kézifékkel megindul a fara adott irányba, osztán addig megy abba az irányba, míg ki nem fogy a lendület. Na jó, ez enyhe túlzás, mert egy kb. 15m x 15m -es parkolóban simán megcsinálta a 360-at, de értelemszerűen tovább semmi. Ha bekapcsolva hagytam a ESC, vagy VSC vagy TBC vagy mittudoménmit, akkor azért fogta meg, ha meg kikapcsoltam akkor meg azért, mert a 2,5 tonna alatt csak bután elpörgött. Szóval kicsit vicces, mintha az elefánt menne korcsolyázni. A 90 lóerős dízelmotort eszetlen 1400-al megpörgetjük, kézifék behúz, gázt tart, kormányt hozzáigazít, aztán mint egy lassított felvétel, szépen kilinccsel körberiszálja a dobozt. Gyalog kb. ugyanúgy lehetne sétálni mellette körbe ;] Mondjuk attól ésszel kell, mert 5 km/h-nál már kell 2-3 másdoperc míg megáll, szóval ennek nem lehet úgy csapdosni oda-vissza, mint pl. a Civiccel ugyanitt simán lehet akár 8-ast is.
Mivel egy 360-at kb. 7-8 másodperc alatt teljesít, és a kézifék lent van a két ülés között a padlón, vagyis hajolgatni kell hogy elérjem, kb. 5 db sergetés után meguntam. Kipróbálgattam még a megcsúszási határokat, hogy mennyire jól korrigál az ESC, mennyire csúszik el/meg satunál, meg hogy mennyire akar megborulni ha erőltetem, de ha nem akad meg oldalcsúszásnál a kerék, akkor nem billen meg a bódé. De ha megbillen, akkor az meg van billenve. Úgyhogy húztam is be a garázsba.

Ezzel le is tudtam a telet.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#50826) Racecam válasza lorcsi (#50824) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Úgy vettem észre az pontatlanabb, kevésbé megbízható. :U

Blacki, Először azt hittem ilyennel csapattál! :Y
Mert Ez busz! :P

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#50827) Pttypang válasza Racecam (#50826) üzenetére


Pttypang
veterán

En az uj neoplant lattam csuszni szandekosan, a sofor ur korbecsusztatta a palyaudvar kifordulojaban a tizen x meteres csuklost, kicsit furan neztem, hogy ez most mi :D

Everybody lies.

(#50828) parandroid válasza Tothgera30 (#50817) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Kurva kemények vagytok így a huszas éveitek elején. Térjünk vissza a kérdésre 15 év múlva. ;]

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#50829) concret_hp válasza parandroid (#50828) üzenetére


concret_hp
addikt

hú de örülnék ha az elején járnék :O

vagy fullba vagy sehogy :D

(#50830) concret_hp


concret_hp
addikt

bájdövéj volt szó vmi sörözésről januárban. mikó'?

vagy fullba vagy sehogy :D

(#50831) parandroid válasza concret_hp (#50829) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Valamikor 30 után pár évvel vettem észre, hogy már nem a régiek a dolgok. Igaz, ehhez hozzátartozik, hogy a huszas éveime, és utána még vagy hatot gyakorlatilag minimális fizikai aktivitással töltöttem, de főleg egy számítógép előtt görnyedtem az időm jelentős részében. Na most ezt jóvátenni már nem fogom tudni, mindenesetre keményen dolgozom rajta, hogy valami szilárd alapot tudjak teremteni a következő évtizedekre mind egészségügyileg, mind erőnlétileg, de mondanom sem kell, hogy a teljesítőképességem így a negyvenhez borzasztó közel, ráadásul ennyi év lustaság után már nem az igazi. :(

Persze az is közrejátszik benne, hogy amit ennyi év alatt elbarmoltam, azt azért 1 év alatt alapvetően nemigen lehet helyrehozni. Ahogy mondani szokás, nem arra vagyok büszke, ahogy kinézek, hanem arra, amit ebben az elmúlt egy-másfél évben elértem.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#50832) Tothgera30 válasza concret_hp (#50818) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Pár éve nekem nehezen megy az elalvás, sőt van hogy csak pár óra sikerül. :O

#50819 NoLF: Esetleg valami 3in1 jellegű nagy ritkán becsorog. :B

#50828 peterkeT: Bőven a közepe... :DDD

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#50833) BlacKSouL válasza parandroid (#50831) üzenetére


BlacKSouL
addikt

pedig a teljesítőképesség nagyon fontos :D de ne aggódj, a lenyugvónak is van... :DDD

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#50834) Racecam válasza parandroid (#50831) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Érdekes, én pont az ellenkező következtetésre jutottam. Eddig is csak henyéltem és punnyadtam, na ezután pláne! Nehogy már ilyen öregen ugráljak... :U

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#50835) concret_hp válasza Racecam (#50834) üzenetére


concret_hp
addikt

csak nehogy akkor változzon a véleményed, amikor késő lesz :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#50836) Racecam válasza concret_hp (#50835) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Mihez? Nem szeretnék olyan vitába belemenni, amiben úgysem tudjuk egymást meggyőzni, de sok mindennel szemben durván szkeptikus vagyok ÉS tisztában vagyok azzal is, hogy mit veszthetek. De abban nem vagyok biztos, hogy ha bármi is történne velem, bizonyítható lenne, hogy nem történt volna meg, ha ezt meg azt másképpen csinálom.

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#50837) concret_hp válasza Racecam (#50836) üzenetére


concret_hp
addikt

a biztos tuti csak a halál, de én szeretem úgy érezni, hogy próbálom/tam növelni az esélyeimet.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#50838) EQMontoya válasza parandroid (#50828) üzenetére


EQMontoya
veterán

Kurva kemények vagytok így a huszas éveitek elején.

Anyámmal élek, babettával járok... :) Na jó, nem.

Lassan 27 leszek, szóval azért az eleje költői túlzás. :P Bandus meg aztán még öregebb!

Same rules apply!

(#50839) tildy


tildy
nagyúr

Otlet arra, hogy kevesbe legyen vizes az ablakunk? A lakasban paramentesito(elektromos) mellett is 66% a paratartalom, az osszes femablak csupa viz, szelloztetve rendszeresen van, az ablakok tetejen a kis szellozo nyitva. Olvastam, hogy a fem ablakok ilyenek, total hidegek ha megfogom oket, de nincs nagy kedvunk futeni, nem szeretjuka meleget, igy meg hamar kicsapodik a para.

Ablakcsere nem hiszem, hogy szoba johet, nameg restriction van, ergo femablaknak kene vissza is kerulnie. Raadasul kifele nyilnak az ablakok , igy roller shutter vagyis redony se igazan lehet.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#50840) lorcsi válasza tildy (#50839) üzenetére


lorcsi
veterán

a baba miatt sem megy a fűtés ?

(#50841) EQMontoya válasza lorcsi (#50840) üzenetére


EQMontoya
veterán

Megszokja, az nem para.
Én ennyire nem szeretek fagyoskodni, nálunk mondjuk 22-23 fok van. Nem vagyok hajlandó itthon hosszú nadrágot meg pulóvert hordani.

Same rules apply!

(#50842) tildy válasza lorcsi (#50840) üzenetére


tildy
nagyúr

Megy, de 21-22 fokra van allitva a termosztat. Ha magasabb a homerseklet, nem megy a futes termeszetesen. ha alacsonyabb, akkor felfuti.

Ejszakara 17-18 fokra van allitva. Ha nem vagyunk itthon, akkor meg automatice kikapcsol, csak a veszfutest tartja ( ha 8 fok ala menne a lakasban a homerseklet, akkor bekapcsol)

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#50843) concret_hp válasza tildy (#50839) üzenetére


concret_hp
addikt

költözzetek olyan helyre, ahol kevésbé párás a levegő
nálunk is sokszor lepárásodik, de azért nem annyira mint amikor ruhák száradnak meg ilyenek. csomót szellőztetünk, másra még nem jöttem rá

a télen kb. 1 órát ment a fűtés nálunk összesen btw, sztem új rekord lesz :D körbe vagyunk fűtve, jó szigetelés kifelé és dny fekvés :D

vagy fullba vagy sehogy :D

(#50844) parandroid válasza tildy (#50839) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Gyakori rövid, intenzív szellőztetés (lehetőség szerint némi kereszthuzattal). Persze az is csak akkor az igazi, ha kint jó hideg van, ezért alacsony a páratartalom, bent meg viszonylag meleg, tehát a levegőben lévő nedvesség elindul a hideg felé lecsapódni (és ez a hideg nem az ablak belső fele). Egyébként meg addig jó, amíg az ablakon csapódik le, és nem a falon, mert ahhoz csak egy páralehúzó kell, amivel félóránként, vagy ahogy kedved tartja átmész rajta, ellenben ha a bútorok mögött, vagy sarkokban vannak fasza hideg foltok, amiket a meleg levegő nem igazán ér el, akkor még jó kis penész is lesz belőle.

A huszonévesek meg bekaphassák, tíz év múlva ők hívnak meg sörre, és mesélhetnek, hogy mennyivel nehezebben kelnek fel reggelente, ha nem feküdtek le időben, én meg majd együttérzően bólogatok (ja, nem, kárörvendően röhögök).

Mikulásnak meg üzenem, hogy sosem késő, tessék eljárni legalább megsétáltatni a rénszarvasokat!

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#50845) emvy válasza tildy (#50839) üzenetére


emvy
nagyúr

Ablakok fölé automatikus szellőző, ami bizonyos páratartalom felett nyílik. Azt hiszem, ez a standard megoldás.

while (!sleep) sheep++;

(#50846) emvy válasza lorcsi (#50840) üzenetére


emvy
nagyúr

A babákat elvileg max 19 fokban érdemes altatni. A miénk délután óriásiakat aludt kint, télen, 0 fok alatt, babakocsiban.

Mondjuk hiába fűtenének, a problémát nem oldaná meg, ha az ablakok ennyire vezetik a hőt..

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#50847) emvy válasza concret_hp (#50843) üzenetére


emvy
nagyúr

Az menő. Mi most fűtjük be először a lakást, tolni kell neki..

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#50848) concret_hp válasza parandroid (#50844) üzenetére


concret_hp
addikt

"A huszonévesek meg bekaphassák, tíz év múlva ők hívnak meg sörre, és mesélhetnek, hogy mennyivel nehezebben kelnek fel reggelente, ha nem feküdtek le időben, én meg majd együttérzően bólogatok (ja, nem, kárörvendően röhögök)."

1 potya sörért most is mesélek neked arról, hogy 10 éve mindenem jobb vót :DDD

vagy fullba vagy sehogy :D

(#50849) tildy válasza emvy (#50847) üzenetére


tildy
nagyúr

Nálunk ez így néz ki

tobb helyen is irjak, femablakot ne szereltessen az ember, az a baj itt az van ( elozo helyen is az volt, csak nem voltunk ennyit itthon, ugye az is szamit, lehet az jobban szigetelt volt) LEcsereltetni fara/muanyagra nem lehet, az en agyamban a tokeletes megoldas az jol szigetelt fem befelenyilo + redony lenne.

Peterket: az ablak is, meg az ablak alatt is azert elkezdett peneszedni, ha nem torlom naponta kb, akkor nagyon durva tud lenni.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#50850) tildy válasza parandroid (#50844) üzenetére


tildy
nagyúr

Az atszelloztetessel meg ez a baj: (82% odakinn a paratartalom)

No, ugy nez ki ejszaka amugy sikerult dehunidifierrel letolnunk 56%-ra idebenn.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.