Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#52001) bitpork válasza ngabor2 (#52000) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Pont a kereskedő és patent bróker volt az ellenpélda :U De gondolom a csupa nagybetűsség felment az értelmezés alól :P

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#52002) parandroid válasza bitpork (#52001) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ejj, de bátor ma ez a sertés. Ej, ha én még nagybetűs lennék, olyan disznótoros lenne itt ma, hogy csuhaj. :DDD

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#52003) bitpork válasza parandroid (#52002) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Itt megkérdeztem a kritériumokat. Itt meg írtam példát arra hol cáfolható. Itt meg arra hogy máshol a méret mindig kiadásnövekedéssel jár.
Erre kapok egy olyan megjegyzést ami szerint a kerekedő egy véglény (hozzátenném én is kereskedőként vagyok definiálható) - ami finoman szólva sem jó példa, a tevékenysége okán?! Lehet csak nekem nem függ össze a kettő?

(ノಠ益ಠ)ノ彡┻━┻ Bannolom magam

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#52004) parandroid válasza bitpork (#52003) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Pardonkérem? Hogymostmivan?

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#52005) tope válasza bitpork (#52003) üzenetére


tope
addikt

Gondolom azt akarta mondani, hogy ok, pénzmozgás volt, de sok effektív történés, hogy ezzel termelődött valami "kézzel fogható termék", na az nem mondható rá.
Vagy valami hasonló

[ Szerkesztve ]

(#52006) tildy válasza lenox (#51991) üzenetére


tildy
nagyúr

Termeszetesen nem volt. Azt hittem ez egyertelmu, az "Abszolut a filmtol fuggetlenul." hozzafuzesembol.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#52007) ngabor2 válasza bitpork (#52001) üzenetére


ngabor2
nagyúr

Elnézést kívánok, hogy egy viccel próbáltam az álláspontodat alátámasztani :U

(#52008) EQMontoya


EQMontoya
veterán

Na, mi lesz a vacsora, szarvaspörkölt vagy disznótoros? :)

Same rules apply!

(#52009) tope válasza EQMontoya (#52008) üzenetére


tope
addikt

Télapó módra, meghintve kis Kenny-vel :DDD

[ Szerkesztve ]

(#52010) tope


tope
addikt

Túl véres lett a poén, és megöltem a Totyikot, Kenny-vel együtt :DDD

[ Szerkesztve ]

(#52011) NoLF válasza tope (#52010) üzenetére


NoLF
addikt

Meg epp lelegzem :)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#52012) bandus


bandus
veterán

a négy4! lett a kedvenc hírportálom. egyelőre sírok, de majd fogok könnyezni, ha az én gyerekem is ezt tanulja esetleg: [link]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#52013) parandroid válasza bandus (#52012) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Bezzeg Blekinek nem áll jól a szénája: #mármegintnógrád.

Ja, vettem laptopot, eldicsekszem vele. Csak annyit mondok, hogy 1,3GB, 100MHz, 40MB, aki ért hozzá, az úgyis értékelni fogja. És nem ám MMX, meg ilyesmik, valódi Pentium! Minden van rajta, amit csak el lehet képzelni, Floppy, CD-ROM (cserélhető, hogy a gépben, vagy külső házban legyenek), soros, párhuzamos port, infraport, PCMCIA-kártyahely, dokkoló, két (szar) akku, eredeti Toshiba táska, és gyönyörű:

Hiába, akkoriban még tudtak számítógépet gyártani, ezekben még volt anyag!

Ja, és mielőtt feltennétek az obligát kérdést, hadd előzzek meg mindenkit:

És csak egyetlen EUR-ba került az egész (na jó, még 5,90 volt a szálltás, de minden centet megért!)! Azt nem mondom, hogy nem számítok hosszú távon egy 'kiraklak a picsába a szarjaiddal együtt' beszélgetésre, de bízok benne, hogy ki tudom dumálni magam.

Istenem, mindig ilyenre (erre a típusra vágytam, amióta valamikor a 90-es évek végén egyszer rátehettem egyre a koszos mancsom, és most az enyém!!!

A dolog szépséghibája, hogy nem tudok rá bejelentkezni, mert valami céges, domaines Windows NT van rajta, ami felhasználói nevet és jelszót kér, de majd teszek rá egy korhű Win95-öt, hogy meglegyen a feeling, meg megfeleljen a rajta lévő matricának. Csak valahonnét keresnem kell egy boot-floppyt. :DDD

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#52014) tope


tope
addikt

Ha nehéz halakat fogunk majd ki, akkor azzal csökken a túlsúly is, problem solved.

(#52015) Tim82 válasza parandroid (#52013) üzenetére


Tim82
nagyúr

Bemutatom az új kedvenc topikodat.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#52016) parandroid válasza Tim82 (#52015) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Méghogy AMD. Piha. Micsoda topikcím. Teljesen kezdő azért nem vagyok, láttam én már píszíájsínen rendszerbuszt.

Meg ilyenem is van, atyaég, a maga korában ez is mekkora jó cucc volt, és hol látsz ma ilyen dizájnt?

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#52017) lenox válasza parandroid (#52016) üzenetére


lenox
veterán

Nekem is volt egy csomo retro cuccom, mara nagyreszt kiszortam, maradt egy p4+1GB ram+GF5500, mint legretrobb, meg van meg egy c2d-m is mutatoba. Ja igaz, ilyen regi noti az lehet, hogy van meg, majd kidobom :).

Amugy pont ma talaltam ki, hogy shield tv-n kene c64 emulatorozni, es azt talaltam, hogy mindenfele (ps1,ps2,gameboy,wii,c64,nes stb.) emulator van hozza, es egy csomo minden mukodik is rajta. Mondjuk nekem ezek kozul egyik se volt, de c64-et probaltam annak idejen.

https://www.youtube.com/watch?v=nnZzQa0EgK0
https://www.youtube.com/watch?v=GAmWashzR_0

(#52018) parandroid válasza lenox (#52017) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Tedd fel ebayre 1 EUR-ért, hadd örüljön valaki. :K

C64 mekkora király cucc volt már, azon nőttem fel, emlékszem, még talán gépi kódban programozgattunk saját játékot, ami abból állt, hogy a képernyőn irányítottál egy figurát stilizált gombák között. És ennyi. Igaz, hogy teli volt bugokkal, de nagyjából működött. És erre komplett napok mentek el az életemből... :DDD Hogy a tényleg játszós emlékeket már elő se vegyem. Próbáltam egyébként én is emulátorokat, de aztán arra jutottam, hogy az emlékeimben sokkal szebbek ezek a játékok, mint amilyenek, szóval hagyom inkább őket úgy. :B

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#52019) EQMontoya válasza parandroid (#52018) üzenetére


EQMontoya
veterán

2008 körül anyámék kidobták a régi 386-ost... Pedig azon mennyi régi cucc ment, Prehistorik2, Transport Tycoon (delux), Stunts, stb...

Same rules apply!

(#52020) tope válasza lenox (#52017) üzenetére


tope
addikt

Sokan még a te Legretróbb gépedet használják XP-vel (vagy rosszabbat), mikor elkapnak, hogy rendbe kéne tenni őket, csak lesnek, mert mondom nekik kukába valóak.

C64 Impossible Mission, faterom mennyit nyomta, te jó ég
Én meg ezt szerettem

[ Szerkesztve ]

(#52021) lenox válasza tope (#52020) üzenetére


lenox
veterán

Sot, anyoseknak P4 HT 2GB NV6600 van win7-tel. Amugy annyira nem rossz, mondjuk egy ssd segitene meg rajta.

[ Szerkesztve ]

(#52022) lenox válasza tope (#52020) üzenetére


lenox
veterán

http://www.online-retrogames.de/wizard-of-wor/

(#52023) tope válasza lenox (#52021) üzenetére


tope
addikt

Van pár jó P4-es gép, ami ok, elmegy Win7-el is nyilván nem 1GB memóriával, de többségük ilyen 10-en éves, jó ha van benne 1 GB memória, 40GB-os vinyó, na azt bővíteni lenne jó pár ezer Ft, inkább mondom nekik, hogy 20-25-ből vehetnek valami 2 magos használtat, vagy kb. 60 körül vadonat újat.
SSD ? annyit 1 ilyen gépre tuti nem költenek (csak vinyóra!), sokan még a használt gépre is sajnálják a pénzt, amivel megint nem lenne gondjuk teljesítményben jó pár évig.

(#52024) parandroid válasza lenox (#52021) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Igen, ilyen viszonylag új retro-gépeim nekem is azért nincsenek, mert általában elosztogatom őket a tágabb családon belül. A P3-as Compaq iPaq pl. nagymamám téli estéken passziánszozós és mahjongozós gépe volt, amíg le nem cseréltük neki egy Pentium M-es laptopra - ami helyett valószínűleg most fog kapni egy másik, számítástechnikailag aktívabb családtag által kinőtt C2D-s laptopot (asztali gépet nem akar, mert nem szereti a nagy szürke dobozt az asztal alatt, meg a billentyűzetet és az egeret rakosgatni). A logoutos cikkben linkelt Toshibát meg anyósék használták sokáig egy PCMCIA WLAN kártyával. Szóval az ilyesmik úgy szoktak már csak visszakerülni hozzám is max, hogy már sehol nem jók. Általában én is kukázom, az ilyen tényleg érdekesebb darabokat szoktam csak megőrizni , de mondjuk mezei P3-as, P4-es konfigok már tényleg sesmmire nem jók, meg érzelmi kötődést sem nagyon tud az ember velük kialakítani. Sőt, sajnos a C2D-s gépeket is lassan kénytelen leszek cserélni, ahogy manapság csinálják a böngészőket, meg a honlapokat, lassan sikerül ellehetetleníteni velük még a hétköznapi böngészést is. De ez már egy másik morgás, meghagyom Blekinek, nekem ma örülős nap van.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#52025) lorcsi


lorcsi
veterán

(#52026) NoLF válasza lorcsi (#52025) üzenetére


NoLF
addikt

Nyugodjek bekeben.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#52027) bobsys


bobsys
addikt

Van otlet, hogy miert nem szol a laptop hangszorom. Egyik naprol a masikra, elnemult, de ha bedugom a fulhallgatot az szol rendesen. T430 alaplapi realtek, 2 napja meg mukodott

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#52028) bitpork válasza bobsys (#52027) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

T400-ason volt h uninstall és install megoldotta (rtl driver)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#52029) bobsys válasza bitpork (#52028) üzenetére


bobsys
addikt

nem jott be sajnos

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#52030) bitpork válasza bobsys (#52029) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

A realtek driverben (Realtek Control Manager) van egy olyan opció h multi stream . Próbáld meg azt kapcsolni.

MOD illetve egy nagyon buta hiba de ez lehet h tényleg csak urban legend (én még nem találkoztam vele személyesen): próbáld meg Sleep-be tenni és utána feléleszteni a gépet.

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#52031) bobsys válasza bitpork (#52030) üzenetére


bobsys
addikt

próbáld meg Sleep-be tenni és utána feléleszteni a gépet
na neeeeeeeeeeeee
bejott, van hang :U

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#52032) bitpork válasza bobsys (#52031) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Akkó ez van. Ne engedd hibernálni vagy kaccsold ki a hangkari póver menedzsmentyit :)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#52033) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Jeeee.... igazán öröm látni, hogy a politikában megintcsak a szakmai szempontok dominálnak. Ugye még véletlenül se a haver-pista-jóbarát állami pénzen való üdültetése megy, hanem egy korrekt, feddhetetlen multú, szakirányú végzettségű diplomata kerül a pozícióra.
[link]
Legalább már tudom hová kell járni okádni ha legközelebb Wellingtonba megyek dolgozni :(

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#52034) lorcsi válasza kraftxld (#52033) üzenetére


lorcsi
veterán

nálatok nincs iylen ?
mármint gennyes politika..?

(#52035) parandroid válasza lorcsi (#52034) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Majdnem mondtam, hogy ez hungarikum, de végülis nem, van néhány harmadik világbeli diktatúra, ahol hasonló a mentalitás, a kérdés az marad csak ugye, hogy ki hova akar tartozni.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#52036) kraftxld válasza lorcsi (#52034) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Van kavarás, de a plebs azért aránylag jól van tartva, meg nem ilyen kifinomult módszerekkel dolgoznak :D
Multkor volt egy arc, a Pápuákhoz ment valamit csinálni, vett 4 üveg NZ bort, ami $733-ba került, itt üvegenként meg $35 körül mérik, a borászatban ami itt van mellettünk gondolom 20-30 között. [link]

Aztán korrekt módon visszafizette a pénzt.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#52037) EQMontoya válasza kraftxld (#52036) üzenetére


EQMontoya
veterán

De ha ott akarsz majd népszavazni a nagykövetségen a boltbezárásról, akkor 20 kopasz fog iránymutatást adni, hogy inkább a szomszédos sörözőbe fáradj át politizálni. :)

Same rules apply!

(#52038) bitpork válasza kraftxld (#52033) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Mester Úr!
Erre van "szak" topic szerintem.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#52039) kraftxld válasza bitpork (#52038) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ez nem politizálás, csak sima óbégatás volt ;)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#52040) kraftxld válasza EQMontoya (#52037) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Szavazzon a harapós kecske, ma úgyis megkaptuk a helyi állampolgárságot ;)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#52041) tildy válasza kraftxld (#52040) üzenetére


tildy
nagyúr

Nohat, kiwi allampolgarok vagytok? Gratula:)
Nekunk folyamatban a brit. Remeljuk az eu referendum elott megkapjuk:)

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#52042) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Irigyellek titeket most. Én 2000 előtt itt hagytam az országot, de valamilyen megmagyarázhatatlan ok miatt hazajöttem. Azóta minden csak rosszabb és rosszabb :( Nagyon foglalkoztat megint, hogy mindent pénzé kellene tenni és lépni.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#52043) kraftxld válasza bitpork (#52042) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Mert merre kalandoztak a malacok?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#52044) kraftxld válasza tildy (#52041) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Jaja, már korábban megjött a papír, csak ma volt a hivatalos ceremónia.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#52045) bitpork válasza kraftxld (#52043) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Malac meló miatt bejárta a fél világot (Svédország, Fehéroroszország, Miami, Lengyelország és még pár rövidebb túra) és a végén nem fogadott el (komolyan, felköptem és alá álltam :W ) egy ajánlatot a Telenor-tól.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#52046) lorcsi válasza bitpork (#52045) üzenetére


lorcsi
veterán

te tényleg hülyeséget csináltál..
és az hogy felköptél..elég enyhe kifejezés :(

(#52047) lenox válasza bitpork (#52045) üzenetére


lenox
veterán

De ha egyszer volt ajanlat, akkor megegyszer nem lehet, hogy lenne?

(#52048) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog

(#52046) lorcsi : hogy egy klasszikust idézzek: akkor és ott jó ötletnek tűnt :B

(#52047) lenox : a dolgok ennél sokkal bonyolultabbak. Akkor egy olyan technológia ismerője voltam ami világújdonság volt. Felügyeltem a telepítését és "oktattam" a leendő személyzetet. Ugyanakkor diplomám nincs, és az a telekom irány elhalt menet közben a mobiltelefon előfizetések számának robbanásszerű növekedésével. Az akkori ajánlat pont arról szólt, hogy ha tanulmányi szerződést kötök és Norvégiában fejezem be a sulikat akkor hosszabb távon támogatnak. Elutasítottam, mert közel 10 év lett volna az ottani minimálbérbél picit több a kötöttség és akkoriban még itthon is meg tudtam azt keresni. Míg ott most is jó, itthon minden megváltozott sajnos

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#52049) EQMontoya válasza bitpork (#52048) üzenetére


EQMontoya
veterán

Diploma miért kellene annyira? Szerintem már pár év tapasztalat után sem nézik annyira, 10+ év esetén meg főleg nem.
Nekem ugyan van egy bme infó bsc-m, de igazából csak azért, hogy anyám ne b@szogasson. :D

Same rules apply!

(#52050) lenox válasza bitpork (#52048) üzenetére


lenox
veterán

Hat ha engem kerdezel, akkor ha valaha valamilyen vilagujdonsag ismeroje, oktatoja voltal, es telepiteseket biztak rad, akkor nem vagy hulyegyerek, ma is meg tudnad allni a helyed barhol. Elhatarozas kerdese. Mondjuk nem biztatni akarlak, szerintem Magyarorszagon is lehet boldogulni, max nehezebben.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.