Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#59001) bitpork válasza tildy (#59000) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Most halt meg a mobil klíma. Mindenkit egyformán szeretek.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#59002) EQMontoya válasza bitpork (#59001) üzenetére


EQMontoya
veterán

Vegyél egy tisztességes Fujitsut vagy Daikint.

Same rules apply!

(#59003) fokukac válasza EQMontoya (#58992) üzenetére


fokukac
nagyúr

meg is írták, hogy Lágymányoson dőlt az új reggeli melegrekord. :)
[link]

Amúgy éjjel jött valami déli fuvallat, és az éjszaka közepén mindenhol nőtt a hőmérséklet két fokkal... Ezért volt olyan szenvedős

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#59004) EQMontoya válasza fokukac (#59003) üzenetére


EQMontoya
veterán

A fotó még IX-ben készült, és a Dunaparthoz közel, ahol elvben ugye még a levegő is jobban mozog...
Szóval jah, betondzsungelek közepén nagy élmény lehetett a dolog...

Same rules apply!

(#59005) fokukac


fokukac
nagyúr

Más téma. AZ új lakásban van egy számítógépszobám, úgy 9-10 m2, és kéne a gép mellé valami minőségibb zajkeltő / aktív hangfal.
Tud valaki ajánlani valamit, ami nem doboz-hangú?

A nagy erősítő a nappaliban van, a lakás túloldalán...

thx

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#59006) bitpork válasza EQMontoya (#59002) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Szhatom! A húshőmérő szerint a konyhában 34.1 van! A fal helyettem izzad már. Meg aztán pár nap és vége. Akkor meg a kocsira borítom azt a zsét. Ott is vicces volt elvinnem a család felét esküvőre. A kinti 40°C-os levegőt igen nehezen konvertálta hidegre a töszmörgéssel a forgalomban.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#59007) lenox válasza fokukac (#59005) üzenetére


lenox
veterán

Genelec?

(#59008) EQMontoya válasza lenox (#59007) üzenetére


EQMontoya
veterán

+1, az nem rossz cucc.

Mondjuk annyi, hogy kis szobába szerintem igazából minden fosul fog szólni, szóval lehet, hogy inkább egy értelmes fejhallgatóban + valami usb-s dacban gondolkodnék.

bitpork: kimentem az erkélyre teregetni 5 percre, leizzadtam. És minden nyár ilyen, a két évvel ezelőtti is borzasztóan meleg volt. Továbbá egy jó klímával átmeneti időszakban fűteni is tudsz, elég olcsón. Gyakorlatilag zéró környezetszennyezés mellett, ha már ez is téma volt a topikban mostanság. :)

Same rules apply!

(#59009) fokukac válasza lenox (#59007) üzenetére


fokukac
nagyúr

köszi
hát, ez biztos jó, csak a legolcsóbb 75 ezer... Ennyit nem biztos, hogy gondoltam a projektre költeni :D

Ui. és jól látom, hogy ezt nem párban árulják, tehát egy db kerül ennyibe?

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#59010) bitpork válasza EQMontoya (#59008) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

És még mindig nem engedi a zasszony megfurkálni a lakást :( Egy Toshiba szállt el most. No de majd karácsonyra lehet inkább lakást cserélünk , hátha klímás lesz :D

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#59011) EQMontoya válasza bitpork (#59010) üzenetére


EQMontoya
veterán

És még mindig nem engedi a zasszony megfurkálni a lakást

Polc meg konyhaszekrény azért van, nyugtass meg! (Igen, finoman ironizálok... :) )

Persze vannak alternatív megoldások is... ;]

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#59012) bitpork válasza EQMontoya (#59011) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

De azt kulcsrakészen adták :DDD

Még jó h nem kell ezüstöznöm mert nem süt be a nap. Lehet a végén becsöngetne Hardy Hard és lenyomná az ideillő számot :))

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#59013) BlacKSouL válasza bitpork (#59006) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Délben kimentem nagyanyám kertjébe szőlőt metszeni/tisztázni/lombtalanítani, fürtöket fényre szabadítani. Gatyában, és olyan 35,5 fok körül lehetett, szél nélkül. Se kalap, se semmi, csak metszőolló, fecske, meg papucs. És a nyári nap. Az első 30 perc jólesett, a második félóra már annyira nem, mert nem láttam a sótól. Utána megittam húzóra egy palack posványvizet, aztán beültem a kocsiba, eltekertem fokban 25-re, és hazajöttem. Itthon kellemes várt, nagyszoba 24 fok, kisszoba 26 fok, páratartalom 30-35%. Erkélyen persze 37 fok van, de az üvegek belül hidegek...jó az a sokkamrás. Tény, hogy most 24-re állítva már 450-500 wattot nyel be, de az erkély déli fekvésű. Vannak fokok a kültéri körül.
Amúgy finom a főttkukorica.

Kukacnak a telítési görbe képére az eset aszondja hogy letiltva. elektrobotponthu-ról

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#59014) fokukac válasza BlacKSouL (#59013) üzenetére


fokukac
nagyúr

Öcsém, csalódtam benned. Egész évben itt sírsz, hogy rossz az idő, amikor pedig végre jó idő van, ki se ülsz az erkélyre... :P

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#59015) EQMontoya válasza BlacKSouL (#59013) üzenetére


EQMontoya
veterán

Én is azon gondolkodom, hogy a 24 fokra állított klíma mellett legyen-e még pofám bent bekapcsolni a csöves erősítőt... :)

kukac: és még klímázni is van képe!

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#59016) BlacKSouL válasza fokukac (#59014) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Álljájj, a héten sokat voltam szabadtéren, és igyekeztem szabadidőmet a frisslevegőn tölteni, napon, vagy mivel sokszor későn értem haza, csak szabadlevegőn. Sokat sétálgatok meg autót takarítok, odakint ebben az időben, múlt héten is próbáltam a melegben lenni, de nem nagyon volt, csak kicsit. Jövőhéten még meló, aztán ismét egy hét szabad tengeri levegő. Ha aug.12-től odalent lesz meleg, hidd el élvezni fogom. Lesz? Vagy csak a szokásos 15-20 fok? :) Amúgy ez a jóidő max. 1-2 hétig tart megint, bezzeg a nyálkás esős hideg ködös idő mindig 4-5 hónap :P

Más mai tanulságok még: az ózongenerátor kevésbé hatékony melegben, mint hűvösebb időben. Illetve a ballantines brazil kifejezetten összeillik a pepsi twisttel.

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#59018) bobsys válasza parandroid (#58984) üzenetére


bobsys
addikt

Te a multkor nagyon beleugrottal a kavefozogep temaba ha jol emlekszem, sikerult valami hasznos infot kihamozni a sok kutakodasbol?

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#59019) bitpork válasza BlacKSouL (#59013) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

MA 9re mentem barátomnak segíteni kocsit nézni - vittem a szarrágó szememet, meg diagot. 11 után értem haza, ebből kb 15-20 perc volt nem a napon. Leégett a karom meg a nyakam. És amikor lejött asszonka h vigyem vásárolni, akkor az általa lehozott ásványvizet igen hirtelen megfogyasztottam. Kb mint a marosi homok :D

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#59020) emvy válasza fokukac (#59005) üzenetére


emvy
nagyúr

Van egy elég menő cuccom, amit nem használok, vedd meg. Dynaudio X14A.

while (!sleep) sheep++;

(#59021) EQMontoya válasza emvy (#59020) üzenetére


EQMontoya
veterán

Ezzel mondjuk értelmes áron valóban jól jár.

Ha már átmentünk hifis topikba: mit hallgatsz?

Same rules apply!

(#59022) Pttypang


Pttypang
veterán

Az autós témához -> néztétek az új ignist?

Most láttam az egyik utcában, egész jól nézett ki. Itt meg is áll a tudásom, de eszembejutott a mini róla.

Everybody lies.

(#59023) Viszlát válasza Pttypang (#59022) üzenetére


Viszlát
addikt

Hihetetlen, hogy még mindig el lehet autót adni halogen világítással...

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#59024) lenox válasza Viszlát (#59023) üzenetére


lenox
veterán

? Miert, mi a baj a halogen vilagitassal?

(#59025) parandroid válasza bobsys (#59018) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Jah, hogy marad a 10+ éves delonghi espresso, a drágábbakkal több a gond, mint amennyire igényes vagyok. Spóroltam egy rakás pénzet.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#59026) EQMontoya válasza Viszlát (#59023) üzenetére


EQMontoya
veterán

Engem sokkal jobban zavar az, hogy el lehet adni új autókat olyan xeon meg ledes fényszóróval, ami:
-Színhőmérséklete garantáltan 7000K fölött van, szóval minimum kék, de inkább lila
-Olyan magasra helyezik az autón, hogy tök mindegy, hogy van beállítva, a laposabb szembejövőket úgyis vakítani fogja.

Volt, hogy autópályán néztem, ki "mi ez a kib..ott tuner jóska fényszóró itt mögöttem?!", aztán mikor megelőzött, kiderült, hogy egy szinte vadi új Mercinek volt a hiperszuper csodalámpája. Igen, lilás beütésű hidegfehérrel vakított mindenkit. És itt nem a tulaj a hülye, mert ezeken már a refi is automatikus, meg a szintszabályzás, meg minden. Csak szimplán fos.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#59027) Viszlát válasza lenox (#59024) üzenetére


Viszlát
addikt

Polkorrekten megfogalmazva: személy szerint úgy tapasztaltam, hogy számomra ég és föld a különbség a xenon/led javára.

Monti: élek a gyanúperrel, hogy hiába új Merci, abba bele volt mókolva. Bizonyítani természetesen nem tudom, mint ahogy te sem az ellenkezőjét, de én még nem találkoztam olyan gyári világítással ami vakított volna.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#59028) bitpork válasza EQMontoya (#59026) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Egy lx570nél is magasan van és kék :U Nem kell mindjárt a Merkel országé szidni.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#59029) EQMontoya válasza bitpork (#59028) üzenetére


EQMontoya
veterán

A Merci csak példa volt, sajnos a többi gyártó sem kivétel, ebben igazad van. Annyi, hogy hatávnyozottan szar színhőmérséklettel csak Mercit láttam vakítani. Abból viszont többet.

Viszlát: a fényszóró színhőmérséklete egy dolog, és persze jobban látsz egy hidegebb színnel, de sokkal jobban vakít is. A probléma ott kezdődik, hogy ezeknek az újabb suvoknak lassan már a tetején van a fényszórója, ami egy normális autóban a benne ülők szemmagassága. Ez meg innentől kb. egyszerű fizika, vagy vakít mindenkit, vagy annyira lefelé állítja be, hogy nem lát 10 méternél messzebb. Nyilván marad az előző verzió.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#59030) lenox válasza Viszlát (#59027) üzenetére


lenox
veterán

Milyen szempontbol? Ugy ertem, ha a szokasos erosebb a fenye es kevesebbet fogyaszt, akkor az semmi, erosebb fenyu halogent kell hasznalni (es engedelyezni), a fogyasztas meg nemigen erdekel senkit, ellenben, hogy sokkal olcsobb az igen.

(#59031) Viszlát válasza EQMontoya (#59029) üzenetére


Viszlát
addikt

Jó, hát ez mintavételezési kérdés, azok a SUV-ok elcseszettek világítás fajtától függetlenül. :)

lenox: nem csak a fény erőssége, hanem a jól beállított xenon kontúrja is sokkal markánsabb, nem szórja szanaszét a fényt. Mert a halogénnél a prizmát is érdemes lenne cserélni 8-10 éves korban és úgy máris nem olcsóbb mint a xenon, manapság ez komplett lámpatest cserét jelent. Mondjuk az Accordban 11 éves korában sem volt gond a xenonnal.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#59032) EQMontoya válasza Viszlát (#59031) üzenetére


EQMontoya
veterán

Hát, nem nagyon láttam nem elcseszettet. Igazából a sima halogénnél is rossz, ha magasan van, de ez egy fokkal kevéssé vakít.

lenox: múltkor mondta egy autószerelő arc, hogy újabb prémium autókba a ledes csodafényszóró pl. gyári áron 1M/db. Ami azért jó, mert egy 5 éves autó GTK lesz az első közepes koccanásnál.
Persze itthon meg fogják javítani "okosba", aztán lesz nekünk nemulass...

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#59033) lenox válasza Viszlát (#59031) üzenetére


lenox
veterán

Nem az a cel, hogy szetszorja? Kulonben lezerrel vilagitanal. Nekem hosszu tavon rosszabb erzes a xenon, nekem tuti nem kell. A ledes esetleg erdekel, de amugy annal se tudom, hogy miert lenne jobb, esetleg ha nem kell cserelni sosem, az erdekes minimalisan.

(#59034) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Na, mielőtt elkezditek egymást lecummantani , nem ártana tisztázni vmit: a SUV az jó, értem?! :P Minden autónak ilyen felépítésűnek kellene lennie. Kényelmesebb, jobban kihasználható.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#59035) EQMontoya válasza bitpork (#59034) üzenetére


EQMontoya
veterán

Felőlem járhat mindenki suvval, csak írjuk elő a gyártóknak, hogy a fényszóró nem lehet magasabban, mint egy normál személyautónál. Referencia az MX-5, jóindulattal +10 centit megengedünk. Persze ótvarul fog kinézni, de azért az mégiscsak nonszensz, hogy a dizájn miatt vakítja a közlekedők egyik fele a másikat, a tisztelt hatóságok ehhez meg asszisztálnak boldogan.

Same rules apply!

(#59036) Viszlát válasza lenox (#59033) üzenetére


Viszlát
addikt

Kinek a pap... :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#59037) lenox válasza bitpork (#59034) üzenetére


lenox
veterán

Mondjuk ettol meg lehetne egyteru is, de en is Land Cruiserrel nyomom...

(#59038) EQMontoya


EQMontoya
veterán

A természet ismét igazolta, hogy mi is a probléma a magyar nyárral. Kiteregettem este 8kor az erkélyre, és a cucc fele még vizes. Mivel viszonylag száraz meleg van, ebből egy dolog következik: egész éjjel egy falevél meg nem moccant, minimális légmozgás mellett ugyanis simán megszáradt volna a cucc. Ezért nem lehet ugye szellőztetni sem, stb...

Same rules apply!

(#59039) bitpork válasza EQMontoya (#59035) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Nem dizájn miatt vakít. Hanem mert a szembejövő lámpáját nézed :P
Visset félretéve. Miért az Mx5? Ha mert csak, akkor legyen referencia a Hummer és problem solved. Ha alacsonyabb a kocsi akkor tudom, hülyén fog kinézni de ez van :U

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#59040) bitpork válasza lenox (#59037) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Egyterűvel meghívlak nővéremékhez. Sírni fogsz :K

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#59041) lenox válasza bitpork (#59040) üzenetére


lenox
veterán

Sirni fogsz geco? Szarok a farmra b+.

Amugy attol, hogy suv meg nem lesz kenyelmes szar uton menni, sot, komolyabb terepjaronal se a kenyelem miatt van hosszabb rugout. Persze ettol meg lehet, hogy kevesbe szar.

(#59042) bitpork válasza lenox (#59041) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Jó hát nekem a SUV alapból rendelkezik valós terepjáró képességekkel. Ami meg csak emelt, az nem SUV. A valós 4x4 is alap. De attól lesz SUV, hogy kényelmes is egyben. A defender pl már messze nem az.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#59043) EQMontoya válasza bitpork (#59039) üzenetére


EQMontoya
veterán

Mx5 hamarabb volt, mint xenonos suvok. Márpedig ha az egyiket már kiengedték az útra, akkor a másikat már elég nagy genyóság. Mondjuk nem szoktam szarozni, aki vakít, annak az arcába tolom a refit. :)

Same rules apply!

(#59044) fokukac válasza EQMontoya (#59043) üzenetére


fokukac
nagyúr

aki szembejön, az 10 másodperc múlva elmegy. Ellenben, aki beáll a hátad mögé, az sokáig veled lesz...
És annak a refit se tudod felkapcsolni...

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#59045) bitpork válasza EQMontoya (#59043) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

De ha piacot nézel és számokat, akkor a SUV sokkal nagyobb népszerűségnek örvend mint az mx5. Vagy ez nem számít?
Esetleg az, hogy a teherautók lámpái s magasabban vannak, azok meg még hamarabb voltak mint az mx5?
Nekem pl nagyon érzékeny a szemem (már így nyáron is könnyen megfájdul a fejem ha napszemüveg nélkül kimegyek) de valahogy jobban bántanak a szarul beállított lámpák mint a suvok vagy mercik. MOD Na meg a ködlámpával közlekedés :W

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#59046) bobsys válasza parandroid (#59025) üzenetére


bobsys
addikt

Akkor nem viszem tulzasba az uj kavefozo kivalasztasat :R

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#59047) fokukac válasza bitpork (#59045) üzenetére


fokukac
nagyúr

ha átülnél egy síma személyautóba, akkor látnád, hogy valós probléma, amiről Montoya beszél. Jó, nem feltétlenül az MX-5 kell, hogy legyen a mérce, mert abban kvázi a földön ülsz, de igen, vakítanak a SUV-ok, sőt, újabban a kisteherautók is, mert bazzeg másfél méter magasan van a lámpájuk.
Amúgy tényleg nehéz elhini, hogy abban az EU-ban, ahol az uborka hajlásszövét is szabványosították, az pont nem jutott senkinek az eszébe, hogy a lámpák maximális magasságát - és fényerejét - szabályozzák. Arra pl. tényleg nehéz mit mondani, amikor a saját autóm árnyékát látom magam előtt, a saját fényszóróim előtt.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#59048) EQMontoya válasza bitpork (#59045) üzenetére


EQMontoya
veterán

A teherautókon egész alacsonyan van a lámpa. Na meg be üljünk már fordítva a lovon, fényszórót alacsonyabbra tenni nem nehéz a tervezőknek, szélvédőt magasabbra már nehezebb
:)

Kukac: Najah, azért a hátsó ködfény alkalmas a nem tetszés kifejezésére.

Same rules apply!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.