Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Nintendo Switch (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-25 10:47:59

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55804) koncsik


koncsik
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Switch 2 (találgatós) topik újra megnyílt, hátha nem hiába ;)

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

Hozzászólások

(#35101) exilevagyok


exilevagyok
újonc

Köszönöm a tippet. Most utána járok, hogy van-e több csatornás. A ps joy lenne a legjobn, csak akkor a Bluetooth füles kilőve. Ez egy hatalmas tüske bennem még mindig, hogy gyárilag nem kapott erre lehetőséget.

(#35102) rumkola válasza koncsik (#35100) üzenetére


rumkola
veterán

én ezért pénzt már nem adok, 8db konti van itthon kb. :)

(#35103) Just486 válasza exilevagyok (#35101) üzenetére


Just486
senior tag

Arra érdemes figyelni, hogy a 8bitdo adapter egy vezetékes kontrollerként látszik, és egyszerre csak egy eszközt kezel. Illetve a rá kötött gamepad nem tudja felébreszteni a konzolt.

[ Szerkesztve ]

That unconquered country we call the future.

(#35104) Narxis


Narxis
nagyúr

After 25k complaints, EU calls for investigation into Nintendo Switch Joy-Con drift [link]

Thanos was right.

(#35105) taki01


taki01
őstag

(#35106) exilevagyok válasza Just486 (#35103) üzenetére


exilevagyok
újonc

Köszönöm!

Egyenlőre még nem találtam választ sehol, hogy valahogy megtud-e oldani, hogy mind a kettő működjön. Talán ha a controllerer sikerülne párosítani a fülest akkor működne. De valószínűleg a tv-re lenne legegyszerűbb, csak nem vagyok benne biztos, hogy bluetooth képes, de lecsekkolom.

(#35107) koncsik válasza Narxis (#35104) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

"Complaints have been received from Switch owners in France, Belgium, the Netherlands, Portugal, Italy, Norway, Slovakia, Slovenia and Greece." - milyen rendesek vagyunk, nem panaszkodtunk :)

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#35108) Just486 válasza koncsik (#35107) üzenetére


Just486
senior tag

Mi megoldjuk wd40-nel :DDD

That unconquered country we call the future.

(#35109) Rage47 válasza Just486 (#35108) üzenetére


Rage47
veterán

az pont nem jó

(#35110) Rony949


Rony949
őstag

Ezért nem fogom lecserélni a jelenlegi Switchemet, de ez a Rise-os témájú, nagyon szép.
(Március 26-án elérhető lesz Európában is)

[ Szerkesztve ]

(#35111) exilevagyok válasza Rony949 (#35110) üzenetére


exilevagyok
újonc

Szerintem brutál ahogy kinéz :DD
Lehet tudni, hogy árban mire lehet számítani?

(#35112) cactuar válasza exilevagyok (#35111) üzenetére


cactuar
aktív tag

Az Animal Crossingos bundle 145000 Ft, gondolom ez is hasonló árban lesz.

(#35113) taki01 válasza Rony949 (#35110) üzenetére


taki01
őstag

Maga gép is rohadtul tetszik, de a pro controller mindent visz. Az aranysárkány nagyon királyul néz ki rajta.

(#35114) exilevagyok válasza cactuar (#35112) üzenetére


exilevagyok
újonc

Annyiért szerintem nagyon jó vétel. Mondjuk megfontolandó, ha már van switched, hogy lecseréld. Szerintem én befogok nevezni rá.

(#35115) Phoen|x válasza Rony949 (#35110) üzenetére


Phoen|x
őstag

Szép darab.

Go Gunners!

(#35116) Rony949


Rony949
őstag

Super Mario 64

Alakulgat, alakulgat. Eddig 18 csillagot gyűjtöttem össze. Némelyik csillagot kifejezetten nehéz megszerezni, már kapásból két csillagnál sem tudom hogy mi a megoldás, de ennek ellenére próbálok hajtani a kimaxolásra.

Az irányítás valóban nehézkes, de lássuk be, ez egy 96-os játék. Annak idején a játékok többsége nehezen irányítható volt, mert nagyon új dolog volt még a 3D-s grafika.

(#35117) EmThor


EmThor
addikt

EShopban a Witcher 3 alapára lement 39.99€-ra.

Gaming is staying up until 3am to earn a trophy that isn't real....but is!

(#35118) rakkimcer


rakkimcer
tag

Immortals Fenyx Rising demot érdemes kipróbálni
akinek nem jött be a Zelda BOTW, lehet ez tetszeni fog

[ Szerkesztve ]

(#35119) hszilard666 válasza EmThor (#35117) üzenetére


hszilard666
veterán

Nem javasolnám senkinek sem a digitális vásárlást, mert a dobozos változathoz jár egy csomó ajándék, és csak egy picivel drágább.

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#35120) Crus válasza hszilard666 (#35119) üzenetére


Crus
őstag

Ezért is értelmezhetetlen a Nintendo üzletpolitikája. Ha a digitális alapból nyomottabb áron lenne, később meg kapna komolyabb akciókat, többen vennék. Miért lenne ez jó nekik? Mert a fizikai változat felé van terelve a nép, aminek az az eredménye, hogy 1 db. 18 ezres játékkal 2-3 év alatt, akár 10+ ember is játszik. (Megvesz, letol, elad.)

Letoltam eddig Switch-en cirka 10 db. exclut, egy részét már eleve használtan vettem, nem tudom hányan játszhattak már vele. Átlag áron 12.000 Ft-ba kerültek. Mind eladtam, miután letoltam őket és párról tudom, hogy már legalább a 4. tulajnál vannak. Mennyit keresett ezen a Nintendo? 1 db. játék árát és semmi többet.

Pedig örömmel vennél digitálisban, akciós áron 15-20€ körül és nem kéne postával szórakoznom. Biztos vagyok benne, hogy a jelenlegi számoknál jóval több fogyna belőle.

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc

(#35121) Scarletiel


Scarletiel
senior tag

Egy nagyon hülye és költséges gondolat jutott eszembe. Mennyire lenne tré, ha a Lite mellé egy OG Switchet is venne az ember? Nagyon sokat használom kézi mód, de a rezgés mégis csak jó lenne néhány játéknál, viszont a nagy Switch handheld módba nekem már kényelmetlen. Tudom sok bajom van 😂. A mentéseket mennyire tudom a két gép között adott esetben megosztani?

(#35122) tboy93 válasza Scarletiel (#35121) üzenetére


tboy93
nagyúr

Nem hülye ötlet, sokan csinálják így. A mentéseket manuálisan kell feltölteni egyik gépről és manuálisan kell letölteni a másikra. Macerás, de működik. N előfizu nem árt mellé.

[ Szerkesztve ]

(#35123) Scarletiel válasza tboy93 (#35122) üzenetére


Scarletiel
senior tag

Erről van valamilyen guide? Mármint, pontosan mit takar a manuális fel és letöltés?
Köszönöm a segítséget amúgy. A másik ok, hogy így egy két játékkal párommal is tudnánk játszani 😊

(#35124) Rage47 válasza Crus (#35120) üzenetére


Rage47
veterán

Lehet így jobban megéri nekik, mint szerverparkot fejleszteni a sok letöltés miatt :D

(#35125) EmThor


EmThor
addikt

Van magyar felirat a Balan switch-es demójában.

Gaming is staying up until 3am to earn a trophy that isn't real....but is!

(#35126) EmThor válasza EmThor (#35125) üzenetére


EmThor
addikt

Szerintem akad egy kicsit dokkolva a Balan demo, a Fonix Rising demoja viszont jobban fut.

Gaming is staying up until 3am to earn a trophy that isn't real....but is!

(#35127) tboy93 válasza Scarletiel (#35123) üzenetére


tboy93
nagyúr

Upload:
1) From your home screen, select System Settings.
2) Select Data Management on the left.
3) Select Save Data Cloud Backup.
4) Find the game you would like to transfer save data for and select it.
5) Select Back Up and Save Data.

Download:
1) First, you will have to log in with your Nintendo account on the new Switch in order to access your cloud data.
2) From the home screen, select System Settings.
3) Select Data Management on the left.
4) Select Save Data Cloud Backup.
5) Find the game you want to download the save for and select it.
6) Select Download Save Data.

Ezt el kell játszanod minden egyes alkalommal, amikor másik gépen akarod folytatni a játékállásodat.

Full gagyi? Igen. A konkurenciánál ez megoldott automatikusan? Igen. :D

[ Szerkesztve ]

(#35128) Scarletiel válasza tboy93 (#35127) üzenetére


Scarletiel
senior tag

Haha ténylet körülményes,
Köszönöm szépen 😀
Még nagyon agyalok rajta, lehet elleszek csak a lite-al és veszek páromnak is egyet coral színben 🤔

(#35129) dtej válasza tboy93 (#35127) üzenetére


dtej
csendes tag

És sajnos akad játék, ami nem támogatja a cloud save-et.

(#35130) tboy93 válasza dtej (#35129) üzenetére


tboy93
nagyúr

:W

(#35131) 77Guba válasza EmThor (#35117) üzenetére


77Guba
aktív tag

Na,akkor már csak egy 50%-os akciót várok rá,20€-t megérne nekem,mert ahogy előttem is írták 40€-ért lehet használtat venni már,pedig én is a digitálist preferálnám.

(#35132) Quinine911 válasza tboy93 (#35127) üzenetére


Quinine911
aktív tag

Ezt lehet bele lehetne tenni az összefoglalóba... @Koncsik, vélemény?

I was born for a storm, and a calm does not suit me.

(#35133) tboy93 válasza Quinine911 (#35132) üzenetére


tboy93
nagyúr

Akkor már legalább lemagyarítom:

Játékállás folytatása másik Switchen, mentéseink felhőben térténő tárolásával:

Aktív Nintendo előfizetés szükséges hozzá. Nem minden játék támogatja.

Mentés feltöltés:
1) Kezdőképernyőn, válaszd a "System Settings"-et
2) Bal oldalt válaszd a "Data Management" opciót
3) Válaszd ki a "Save Data Cloud Backup" opciót
4) Keresd meg és válaszd ki azt a játékot, amelyiknek a mentéseit kezelni szeretnéd
5) Válasz ki a következőt: "Back Up and Save Data"

Mentés letöltése:
1) Először be kell jelentkezned ugyanabba a Nintendo accountba, amire feltöltötted a mentésedet
2) Kezdőképernyőn, válaszd a "System Settings"-et
3) Bal oldalt válaszd a "Data Management" opciót
4) Válaszd a "Save Data Cloud Backup" opciót
5) Keresd meg és válaszd ki azt a játékot, amelyiknek a mentéseit kezelni szeretnéd
6) Válaszd az alábbi opciót: "Download Save Data"

Ezt el kell játszanod minden egyes alkalommal, amikor másik gépen akarod folytatni a játékállásodat.

[ Szerkesztve ]

(#35134) cactuar válasza tboy93 (#35133) üzenetére


cactuar
aktív tag

A save data cloud settingsben mindkettőt automatikusra lehet állítani. Tehát a feltöltés is: amint bezárod a játékot, automatikusan feltölti a felhőbe. És a letöltés is: ha a felhőben újabb mentést talál, letölti.

(#35135) tboy93 válasza cactuar (#35134) üzenetére


tboy93
nagyúr

Ez új feature? Korábban tudtommal nem így volt.

(#35136) cactuar válasza tboy93 (#35135) üzenetére


cactuar
aktív tag

2 hónapos feature :)

Ver. 11.0.0 (Released November 30, 2020)

A new feature that automatically downloads backed up save data was added to the Save Data Cloud.
When using software with the same Nintendo Account linked to multiple systems, save data backed up from one console will automatically be downloaded to your other system(s).
*To use this feature, it must be enabled under System Settings > Data Management > Save Data Cloud.
*Save data will not be downloaded automatically unless save data for that software exists on the console. The first time only, users must download the save data manually.

[ Szerkesztve ]

(#35137) tboy93 válasza cactuar (#35136) üzenetére


tboy93
nagyúr

Pozitív, erről nem tudtam :R

(#35138) rakkimcer válasza hszilard666 (#35119) üzenetére


rakkimcer
tag

dobozosnál nem csak 2 év gari van az sd kártyára?
amúgy én is a digitálist preferálom

(#35139) EmThor válasza 77Guba (#35131) üzenetére


EmThor
addikt

Csak annyit elfelejtettem h a 40 euros Witcherben nincsen benne a 2db kiegeszito, szoval megsem az alap ar csokkent, csak kulon kapni az alapot es külön a kiegeket, ennyi az újdonság.

Gaming is staying up until 3am to earn a trophy that isn't real....but is!

(#35140) rakkimcer


rakkimcer
tag

Most csináltam egy 64 GB 512 GB SD cserét, nem bonyolítottam annyira, mint a fórumban pár írásnál
switch off
régi kártya ki, átmásol windows alatt
új kártya be, switch on, megformázta az új kártyát, meg is néztem a "Data Management" alatt, majd off
új kártya ki, átmásoltam a régi fájlokat az újra windows-on, azon felülírva az összes adatot
switchbe vissza a kártya és on
tesztnek megnézettem a Zelda BOTW és ACNW-t "Check for Corrupt Data"-ára és minden jó

(#35141) Rage47 válasza rakkimcer (#35140) üzenetére


Rage47
veterán

Na ez tök jó. Nem gondoltam, hogy simán látja a Windows. Én egyelőre elvagyok 8 gigával :D

(#35142) koncsik válasza Quinine911 (#35132) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Folyamatban, a magyarítást tboy83 engedélyének veszem + cactuar frissítését is hozzárakjuk.
:R :R KÖSZÖNJÜK mindenkinek!

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#35143) tboy93 válasza koncsik (#35142) üzenetére


tboy93
nagyúr

*93, ne öregítsé' :P

[ Szerkesztve ]

(#35144) rakkimcer válasza Rage47 (#35141) üzenetére


rakkimcer
tag

window alatt exFat-nak látja, nem kínlódtam a mindenféle formázó progikkal, ráhagytam a switch-re
inkább az érdekelt, ha már a switch megformázza, utána felül lehet-e írni az előzővel és igen sikerült
Samsung Evo plus 512 GB-os kártyát vettem (MC512GA), MC512HA-ról annyit olvastam, hogy azt 2020-ban adták ki, de minden paramétere ugyanaz, csak talán alapból 5 év gari van rá a webshopokban, meg pont annyival drágább, mintha vennél a GA-ra garancia kiterjesztést
Samsung oldalán 10 évet írnak garira mindkettő esetén, ezért nem értem, hogy a boltok mit szórakoznak ezzel

(#35145) koncsik válasza tboy93 (#35143) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

:B Bocs, az ÖF-ba egyből jól írtam :R

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#35146) RangerFox


RangerFox
veterán

Végigjátszottam a Fire Emblem Blue Lions route-ját. Kicsivel kevesebb, mint 44 óra volt Hard Classicon, minden relationship maxos lett. Mivel nagyon kedveltem a 3DS-es részeket, így pontosan tudtam, mire számítsak. Nem okozott csalódást, rengeteget fejlődött az elődeihez képest. Szebb/nagyobb lett, több tartalom van benne, több lehetőséget ad taktikázásra, sokkal barátságosabb lett azok számára is, akiknek ez az első FE játékuk.

Ötletes volt a naptáras rendszer bevezetése, habár szerintem nem funkcionál olyan jól, mint a Persona 5-ben. A játék vége felé teljesen súlytalanná válik, hisz ha okosan gazdálkodsz az időddel, akkor már hónapokkal a vége előtt felfejleszthetsz minden egységet kellően magas szintre, akár át is skipelheted ezeket a részeket. De a játék nagyobbik részében jól funkcionál, jól áll a játéknak ez az iskolai rendszer felépítés. A nehézség kicsit érdekes, az első harmadában többet kell taktikázni, viszont nem mondanám nehéznek, majd utána fokozatosan egyre könnyebbé válik (talán túl könnyűvé is), majd az utolsó két harc hirtelen megnehezedik.

Még minimum kétszer biztosan végigjátszom az új iskolai házak miatt (habár 4 route van, de ha jól olvastam, akkor ebből 2 nagyon hasonló, így nem feltétlen érdemes újabb 40 órát rászánni), kíváncsi vagyok, milyen a másik két történetszál. Az FE Fates-nél eljátszották ugyanezt (habár ott külön kellett megvenni a másik két befejezést...), de ott nem éreztem annyira változatosnak őket, kb. ugyanazokat a csatákat játszottam végig újra, csak más egységekkel. Remélem, itt nem ez lesz a helyzet.

(#35147) koncsik válasza RangerFox (#35146) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

:C :R Köszönjük a beszámolót, reméljük sokáig nem jönnek új játékok a PS5-re, hogy elfoglaljanak a hasznos Nintendo játékoktól ;)

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#35148) Kai_Rong válasza RangerFox (#35146) üzenetére


Kai_Rong
senior tag

A játékkal szemben megfogalmazott, régi rajongók által tett kritika épp az, hogy túl könnyű lett a játék. Az első hat chapter hardon meg tud azért lepni, de utána gyakorlatilag sima az út a célig. Ez amúgy a maddeningre is igaz, bár ott azért egy-két difficulty spike van, főleg ha a paralogue-okban össze akarod szedni a brutál fegyvereket. Volt olyan pálya, aminek több mint 20-szor kellett nekifutnom Maddeningen...

Csak hogy menedzselve legyenek az elvárásaid: az első 12 fejezet full ugyanaz mindhárom háznál, szóval egy jó 20 órát ismételni fogsz minden esetben (pro tip: érdemes a végigjátszások között egy kis szünetet tartani pont emiatt). A sztori miatt mind a 4 route-ot érdemes végigjátszani, azzal valószínűleg nem spoilerezek, ha azt mondom, hogy a most végigvitt Blue Lions és a standard Black Eagles némileg hasonlít egymásra, csak épp a sakktábla másik oldalára kerülsz át, kb. úgy, mint a Conquest és a Birthright volt a Fates esetében, viszont a Golden Deer és a Black Eagles alternatív route-ja gyökeresen más, mint a másik kettő. Ha mostanában vágnál neki újra, akkor a Golden Deer csapattal menj előre, ott elég sok (feltételezhetően benned kavargó) kérdésre választ kapsz és elég újszerű lesz a játék második fele.

PSN ID: KaiRong-Sama / Switch ID: SW-2173-7086-2044

(#35149) RangerFox válasza koncsik (#35147) üzenetére


RangerFox
veterán

Az FE után a Luigi's Mansion, Link's Awakening, Mario 3D World/Galaxy meg a Donkey Kong következik. Melléjük pedig a kis eShopos csodák, amiket addig behúzok. Sok időt elvesz ez a kis gép, de nem bánom. :B

(#35150) 77Guba válasza EmThor (#35139) üzenetére


77Guba
aktív tag

Én is néztem,mert a Complete Edition Wish Listben van,aztán láttam,hogy az ugyannyi,majd rákerestem.Ez kérem nem lett olcsóbb,40€ kicsit sok az alapjátékért,és mivel én csak Switchen játszom,az sem vigasztal,hogy a többi gépen állandóan akciózva van,és kb. 5ezerért hozzá lehet jutni.

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Nintendo Switch (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.