Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44507) zsigomark3


zsigomark3
tag

Üdv Fórumtársak,

Segítséget szeretnék kérni a következő problémában:
Alaplap: MSI Z270 Gaming M7
Processzor: I5-7600k
USB wifi adapter antenna volt bedugva.
Az tötént, hogy egy pillanatra elgyengült a wifi jel, majd hirtelen felerősödött, ezzel a külső USB adapter nagyobb áramot adott le az usb portra.(Azt hiszem függ a Wi-Fi jel erősségétől, hogy mennyi feszültséget vesz fel az adapter, értelem szerűen gyengébb jelnél kevesebbet vesz fel, erősebb jelnél többet?)
Ezután elment az internet, ezért ujra kellett indítani a PC-t.
Újraindítás után viszont a bootnál nem jutok tovább mivel a következő üzenetet postolja:
"USB Device over current status detected!!
System will shut down after 15 seconds."
El sem jutok a boot menüig, biosba esélyem sincs belépni.
Az alaplapon nincs égés nyom, égett szag sem volt, USB csatlakozó lábak nincsennek összeakadva
Amit szeretnék:
Elindítani a gépet, bebootolni a windowsba használni.
Amit próbáltam:
1, Kihúztam minden usb eszközt, azok nélkül is marad a túláram hibaüzenet. (sehol nincs rövidzár, szemmel átnéztem az alaplapot nem ér hozzá semmi semmihez)
2, Bedugtam egy külső tápos USB hubot, megtápoltam majd úgy indítottam is maradt a hibaüzenet.
3, Kivettem az alaplapi bios elemet, reseteltem az egész biost, minden elszállt, onnan tudom hogy a ventik is máshogy pörögnek fel mikor beindítom, de a hibaüzenet marad, és 15 sec múlva leáll
4, biost akartam flashelni pendriveről, de ugye nem lehetséges mert az usb portok miatt tiltja
Természetesen amit a google írt mindent kipróbáltam:
https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&q=usb+over+current
Úgy érzem kifogytam az ötletekből, bízom benne hátha találkoztatok már ilyen problémával, és érdekelne hogy lehet skippelni ezt az usb checket boot során
Előre is köszönöm

Üdv: Márk

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.