Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 11:39:34

LOGOUT.hu

Renault, topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#89451) mycso válasza Alusky (#89450) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

Nem tudom, hogy más márkáknál hogy van, de a talismanban elég gyenge az ülésszellőztetés.
2 fokozatban állítható, de a a nagyobb fokozatban is karcsú a teljesítménye.
Illetve ha már klíma, nekem áprilisban töltötték meg, mert nem volt benne gáz. Sajnos a nyomáspróba, műszeres vizsgálat nem hozott eredményt, hogy hol szökik, így UV aktív gázzal lett töltve, nem egészen 3 hónapot bírt... Ma már csak hűtögetett, jövőhétre kérhetek időpontot.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#89452) Scale válasza Scale (#89437) üzenetére


Scale
őstag

Erre valaki? :(

(#89453) t.imi válasza tope (#89443) üzenetére


t.imi
addikt

Egy "ventilátor mikor kapcsol" is nézni. Ha nem kezdi el hűteni a "kültérit" megszűnik a hőelvonás. Haladás közben meg kell idő, mire a nagy hőcserélő lehűl a menetszéltől.
Nálam szinte azonnal kapcsol, bár idén még nem volt használva.

(#89454) Cane


Cane
őstag

Na megnéztem az ablaktörlőket működtető biztosítékot az oké volt, az ablaktörlő motor csatlakozóját lehúztam, az adja a 12v-ot multiméterrel mérve, így arra jutottam, hogy behalt a motor. Korábban is egyre gyakrabban csinálta, hogy kiálltak a lapátok a szélére, majd nagy nehezen visszaálltak a helyére és működtek.

Néztem a bontóban motorokat ~10e Ft körül, amelyek jók lehetnek, már csak az a kérdés, hogy mennyire bonyolult a csere, kell-e valamire külön figyelni beszereléskor a lapátok állásánál, stb. Ezt csak azért kérdezem, mert a motortengely körülvevő csavarok ha jól néztem torx fejűek, viszont a tengely, ami hajtja a lapátmeghajtást teljesen köracél szerű, nincs rajta "állás" viszont a motortengelyt felülről egy hatlapfejű csavar rögzíti valahogy... :F
Cseréltetek már ilyet, vagy ez Level99 kategória?

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#89455) rob210 válasza Cane (#89454) üzenetére


rob210
Topikgazda

30 perces munka, ha van kar lehúzód.

Renault power

(#89456) rob210 válasza Szoszo94 (#89449) üzenetére


rob210
Topikgazda

van benne műanyag bowden vezető az szokott eltörni, vagy maga a bowdenház. (műanyag része)
Mindent is lehet kapni a javításához.

Renault power

(#89457) Cane válasza rob210 (#89455) üzenetére


Cane
őstag

Köszi! Ez az ablaktörlő lapátok leszedéséhez kell?

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#89458) kisgyerek85 válasza Cane (#89457) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

Egyszer egy jó erőben lévő kollégám kézzel lemozgatta a lapátomat egy fiat punton. Szóval célszárszám nélkül is lehet csak legyen erőd hozzá :)

(#89459) Szoszo94 válasza rob210 (#89456) üzenetére


Szoszo94
őstag

:R

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#89460) rob210 válasza Cane (#89457) üzenetére


rob210
Topikgazda

Igen.

Renault power

(#89461) rob210 válasza kisgyerek85 (#89458) üzenetére


rob210
Topikgazda

Van az a lapát ahol maximum eltöri a tengelyt , de lapát nem fog lejönni. ;)

Renault power

(#89462) t.imi válasza t.imi (#89348) üzenetére


t.imi
addikt

~370 km óta 100km és olajcsere üzenet fogad. :K
Héten lesz időm kukázom végre. Valami tényleg valami. Hangja egyelőre csodás, semmi kerregés.

(#89463) fererencz89


fererencz89
őstag
LOGOUT blog

Sziasztok!

Nem találtam adatot...
2000 évi, 1.6 benzin Scenic-ben szeretnék szervóolajat cserélni. Milyen-, és mekkora mennyiségű folyadékra lesz szükségem?

Köszi! :R

Nem szotkam hibázni.

(#89464) Scale válasza Scale (#89437) üzenetére


Scale
őstag

Na elemcsere megvolt, ezt a 1220ast jó nehéz volt levadaszni.. a nyitás-zárás már megy tavosrol szóval az volt a baj viszont a csomagtartó azóta se zár....

Van külön biztosítékja, vagy mit lenne érdemes megnézni először, meghallhatott a motor? Érdekes amúgy hogy egyszerre merült le az elem plusz még ez is ... :F

(#89465) fererencz89 válasza fererencz89 (#89463) üzenetére


fererencz89
őstag
LOGOUT blog

2l-t vettem, remélem elég lesz. Az eső miatt elmarad az akció... Számomra vicces, hogy az üzletben, motorkód alapján sem tudtak választ adni, pedig minden más olaj típusa, szükséges mennyisége le volt írva...

Nem szotkam hibázni.

(#89466) tope válasza rob210 (#89444) üzenetére


tope
addikt

750 helyett 225 volt benne. :D
Felhívtam az előző tulajt, kiderült akkor volt töltve mikor ő vette, az meg 10 éve volt, szóval fel lett most töltve, de azt mondta a srác, illetve nézte hogy melegszik, valami nem ok a hűtőnél, szóval szét kéne szedni az elejét hogy rá nézzen mitől meleg, na meg ki be kapcsolt a klíma hűtő.
Mindegy, mentem vele, jobb lett így elsőre, aztán majd látom hogy mi mennyi lenne a következő lépés...

(#89467) rob210 válasza fererencz89 (#89465) üzenetére


rob210
Topikgazda

A dexron szám fontos min 4 legyen.
1 liter bőven elég .

Renault power

(#89468) fererencz89 válasza rob210 (#89467) üzenetére


fererencz89
őstag
LOGOUT blog

Köszi a választ!!
Sajnos nem vártam meg, valami magyar gyártmányú, Dexron II D löttyöt vettem, most szenvedtem bele. Pontos típust is tudta az eladó...
Megnyugtató, hogy nem ment bele egészen 1l, de lehet, hogy mégsem jó bele?
Annyi bizonyos, hogy most olyan, mintha új autóm lenne. :D

[ Szerkesztve ]

Nem szotkam hibázni.

(#89469) Bass


Bass
addikt

Sziasztok feleségem clio 2 1.2 8v-je kb egy hete a dugóban nagyon melegedett,a sürü pöttyözés alatt ált a mutató ő megijedt és leállította,viszont azóta enyhe sipoló,fütyülő hangot hallani a motor felöl minden más normális,úgy működik ahogy szokott,lehet h valami károsodott? A másik h a hűtőventit nem hallotta menni és ma a melegben én sem,hogy lehetne tesztelni mert ugyan csak gyorsan ránéztem de nem láttam a hűtőben gombát h összezárjam. Köszönöm

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#89470) rob210 válasza Bass (#89469) üzenetére


rob210
Topikgazda

Nem a hűtőben van a hőgomba!

Renault power

(#89471) Bass válasza rob210 (#89470) üzenetére


Bass
addikt

Melyiket kell zárni? A hf elejében lévőt?

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#89472) Cane


Cane
őstag

Üdv!

Nem gondoltam lesz még rosszabb a helyzet. Megigazítottam az ablaktörlő motor kábelét, ahogy járt a motor, egyszer csak elindult a bal index és a hátsó ablaktörlő, anélkül, hogy bekapcsoltam volna. Visszaülök a műszerfalhoz és azt írja hogy "Elektrischer defekt". Nem tudom se nullázni, semmit sem tudok vele csinálni kártya ki/be után is egyanez a helyzet, megy a bal index és a hátsó ablaktörlő.
Mi a franc lehet ez? Komolyan mondom már kezdek kiborulni. Elszállt valami panel vagy ez egy hibakód jele, amit ki lehet csatlakozóval ütni?

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#89473) rob210 válasza Bass (#89471) üzenetére


rob210
Topikgazda

Zárni se kell, ha leveszed indítania kell a ventit, mert vészüzembe kapcsol.

Renault power

(#89474) rob210 válasza Cane (#89472) üzenetére


rob210
Topikgazda

Én ajánlanék neked egy jó autóvillamossági szerelőt, ha Pesti vagy.

Renault power

(#89475) Cane válasza rob210 (#89474) üzenetére


Cane
őstag

Köszi de sajnos az 150 km lenne tőlem. Így a város másik felébe is nehezen tudnok biztonságosan elgurulni indexelve. Amúgy működik minden. Amúgy tippre mi lehet a baja?

[ Szerkesztve ]

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#89476) Bass válasza rob210 (#89473) üzenetére


Bass
addikt

Az baj mert lehúztam a hf elején lévőt de nem indult el hm.. köszönöm

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#89477) rob210 válasza Cane (#89475) üzenetére


rob210
Topikgazda

Biztosítéktábla a motortérben.
Vagy csúnya kábelelérés.

[ Szerkesztve ]

Renault power

(#89478) rob210 válasza Bass (#89476) üzenetére


rob210
Topikgazda

Kösd direktbe az aksiról 2 dróttal, ha akkor beindul, akkor autóvillamossági szerelő lesz neked is.

Renault power

(#89479) tope válasza tope (#89466) üzenetére


tope
addikt

Ma mentem vele hosszabb távot.
Sokkal jobban hűt, a vezető oldalon is jobban van hideg egyből kb, indulás után kb 2 percet mentem vele, ezután kapcsoltam be a klímát, és nem volt fél perc és érezhető volt a hideg, pedig odakint jó kis 33-34° (fél öt magassága).

Amúgy fura mód elsőre kb literrel több lett a fogyasztás, kb 30 km-t mentem vele másik településre, majd visszafelé is ezt éreztem hogy többet fogyaszt a klímával (6.5-6.8). Volt egy lassú kamion, na azt jó kigyorsítva megelőztem, utána meg kb helyreállt a fogyasztása. 5.5-5.7 lett kb.
Lehet nem tett jót neki az álló helyzetben való menet a klíma töltés közben.

(#89480) kobe24


kobe24
tag

Ha szeretnék a 3-as cliomra gyári renault solonia alufelnit szerezni, akkor hol kellene keresgélnem? Egyelőre marketplace-n nézelődök, ott már találtam is egyet, viszont a kupak nincs meg hozzájuk. De ha kupakot egyszerűbben lehetne szerezni hozzá, arra is jöhetnek a tippek.

(#89481) Nordik válasza tope (#89479) üzenetére


Nordik
őstag

Milyen árban csinálták a töltést?

(#89482) tope válasza Nordik (#89481) üzenetére


tope
addikt

20-ast kértek el, elején jelezte még hogy 15-20 lesz a költsége.

(#89483) Johnny001


Johnny001
senior tag

Hali!

Van egy 2003-as benzines Megane II 1.6/16 coupém. Egyszer csak folyamatos haladás közben minden áramellátás elment, a motor se járt, szerencsére pont félre tudtam állni. Az ablakot se tudtam felhúzni, rádió se szólt, egyszóval semmi se világított csak a piros hibajelző, de kiegészítő jelzés nélkül. Rövid kétségbeesett várakozás után visszajött minden világítás stb. mintha mi se történt volna. Azóta nem produkálta még a hibát rendben megy mást nem tapasztaltam.

Ez vajon mitől lehet?

Üdv.: Zsolt

Bp. XVIII.- Pestszentimre 06309060893

(#89484) rob210 válasza Johnny001 (#89483) üzenetére


rob210
Topikgazda

Első körben akku vagy vezeték hiba.
Rosszabb esetben ecu.
Elektromos szaki megmondja.

Renault power

(#89485) Johnny001 válasza rob210 (#89484) üzenetére


Johnny001
senior tag

Hali!

A motor tökéletesen működik, akkor kontakthiba, az akksi vadonat új. Azóta nem produkálta a hibát, felhívom a szakit aztán mondjon vagy csináljon valamit.

Köszönöm a választ!

Üdv.: Zsolt

Bp. XVIII.- Pestszentimre 06309060893

(#89486) Cane


Cane
őstag

Végre elgurultam az autóvillamossági szakemberhez. Motorikusan minden oké volt de menet közben a kijelző dobált mindenféle dolgot, pl esp hiba, index, világítás, hátsó ajtó nyitva maradt stb. Odaértem, kivettem a kártyát és a kocsi helyzetjelője így is random villogott. Szóval, most több a hiba mint két napja volt.

🙏

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#89487) szatomi30


szatomi30
tag

Sziasztok!

Renault Clio 2 2003 évjáratú autómon menet közben kivillant az akkumulátor és a stop lámpa a műszerfalon. Hazaértem, leparkoltam de újrabeindítani már nem tudtam az autót. Gyújtás van, viszont az autó nem indul be és a következőt produkálja: [link] .
Sikerült betolni, utána ment rendesen, viszont egy idő után a szervó ment el, gondolom az alacsony akksi töltöttség miatt.
Próbáltam másik akkumulátorral, azzal is ugyanez a probléma. Szerintetek mi lehet a gond?

Illetve másik kérdés, megbízható, korrekt autószerelőt tudtok ajánlani Szegeden?

Előre is köszi a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

(#89488) tope válasza szatomi30 (#89487) üzenetére


tope
addikt

Generátor tölt e?
Bár hogy másik akksival is ezt csinálja...

(#89489) rob210 válasza szatomi30 (#89487) üzenetére


rob210
Topikgazda

Cellazárlatos az aksi.
Ha a másikkal is ezt csinálja akkor az is ;)

Ha menetközben felvillant a töltés ikon akkor lehalt a generátorod. Aztán vitte az aksit.
Felújítás új aksi és jó lesz.

Illetve mivel 2es clió még egy dolog lehet.
A váltóra menő testkábel elporladt, de ezt egyszerűen tudod magad is tesztelni. Egy bikakábelt rácsíptetsz a motoron egy tiszta fém felületre , meg az aksi negatívra és megnézed akkor mit csinál.
;)

Renault power

(#89490) Plero


Plero
tag

Clio 2 2003 1.6 16V milyen rugót vegyek hátra? Eltört az alsó karika. :(

"Olyan nincs, hogy nincs" + www.plenter.atw.hu

(#89491) Scale válasza szatomi30 (#89487) üzenetére


Scale
őstag

Nekem pár éve ugyanez volt, generátor volt a ludas, fel kellett újítani és utána jó is lett. Bár nyilván egy idő után akksit is kellett cserélni mert pár akksi lemerülés nem használt.

(#89492) szatomi30 válasza szatomi30 (#89487) üzenetére


szatomi30
tag

Köszönöm a válaszokat!

A bikakábelt rákötöttem a negatívra meg a motor egyik pontjára, de semmi változás, ugyanazt csinálja.

(#89493) Johnny001 válasza rob210 (#89484) üzenetére


Johnny001
senior tag

Hali!

Azt mondta a szaki, hogy nézzem meg a testpontokat. Azt elfelejtettem írni, hogy évekig állt az autó, most télen lett felélesztve. Akkor keresek ilyen testpontokat, mert most nem tudom elvinni (szabadság, tele vannak) és a hibát se produkálta újra.

Üdv.: Zsolt

Bp. XVIII.- Pestszentimre 06309060893

(#89494) rob210


rob210
Topikgazda

Thalia megmentve a bontótól.
Nagy meló volt, de megérte szépen jár.
[link]

Renault power

(#89495) F_Zolee válasza rob210 (#89494) üzenetére


F_Zolee
veterán

GTK áron legalább? :D

(#89496) rob210 válasza F_Zolee (#89495) üzenetére


rob210
Topikgazda

Jóval olcsóbban mint amit a bosch car kiajánlott 560e. ;)

Renault power

(#89497) Smith Ügynök válasza rob210 (#89496) üzenetére


Smith Ügynök
tag

Sziasztok!

Kis Clio 2-esem megint alkot.
Bal oldali műszerfal felől jövő kattogás kíséretében állandóan elszáll az index, a központi zár, az ablakemelő és az ablaktörlő.

Korábban volt hasonló probléma, arra UCH hibát írtatok. Rob szerinted?

Ha igen, CSongrád megyében hova lehetne vinni szerintetek?

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#89498) dussy


dussy
őstag

Sziasztok! A 4es Clio első generációs (2013-2016) Media Nav fejegységére lehet Android Autot és Carplayt varázsolni? Köszi

https://hardverapro.hu/apro/apple_iphone_13_spigen_tough_armor_kek_tok/friss.html

(#89499) rob210 válasza Smith Ügynök (#89497) üzenetére


rob210
Topikgazda

Sajna az uch típushiba.

Renault power

(#89500) angyalpc2 válasza rob210 (#89441) üzenetére


angyalpc2
aktív tag

biztos bontódni akar :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.