Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 11:39:34

LOGOUT.hu

Renault, topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65901) UHHH válasza ΞΔGLΞ (#65896) üzenetére


UHHH
senior tag

Kedves ΞΔGLΞ!
Tudom, hol laksz. :) Volt egy rövid szakasza életemnek, amikor az autóm a közeledben parkolt még 2015-ben, s beköltözött egy kisállat a motorháztető szigetelésébe, a felesleges szigetelőanyagot kidobálva belőle. Nem voltam mérges, á nem... :) Csak pár hetet voltam garázs nélkül, mégis megszívtam. Mást nem bántott szerencsére.

Huawei 4G+ router eladó: https://hardverapro.hu/apro/huawei_b525_s-23a_lte_cpe_cat6_fuggetlen_4g_sim_ka/friss.html

(#65902) ΞΔGLΞ válasza Plero (#65897) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Köszi, de...

Az volt a gondom tavaly is ezekkel, hogy bármennyire is semmi gond nem lesz, mert azt írják, én biztos nem fújom be vele, főleg az alsó motortartó bakot. Ásványvizes palack és az ecet bevált Utóbbit kimondottam gyűlölik. Volvo-t néztem, mert az is kint áll már régóta, mert a garázs full tele van építkezési cuccokkal (is), de oda nem ette be a fene szerencsére.
Én, nem tudom, hogy a kicseszett Renault mitől olyan kurva jó hely ezeknek...

(#65903) ΞΔGLΞ válasza UHHH (#65901) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Szia!

De ez nem Pécs már. Onnan az elkészült építkezések és a nagy forgalom miatt kitakarodtak ezek a dögök.
Milyen kisállat volt?

Nekem az a furcsa, hogy zsemle, szerintem a nyest inkább húst zabál, vagy lerágott csontokat visz a motortérbe raktározni. :F

[ Szerkesztve ]

(#65904) gergo5991


gergo5991
őstag

sziasztok, tudtok jobbat ajánlani ennél, árban max 25 euró? : OSRAM H7 Night Breaker Laser + 150% Duobox, 2dbos csomagolás 25 euró

(#65905) molnarpeter válasza gergo5991 (#65904) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Megalight Ultra is jóféle, van több fajta.

(#65906) nhpeti


nhpeti
tag

Édesanyám autójába hátulról belementek. A biztosító kárfelvételi adatlapján a következő alkatrész van megjelölve cserére: "2625 H.ÜTKÖZÉSCSILL. KLT".

Valakinek van valami ötlete, hogy ez mit takarhat? Nem találtam neten hirtelen semmit. Ha valaki esetleg tudna egy képet vagy linket dobni, azért hálás lennék.

Ja, és egy Renault Clio II-ről van szó (2004-es).

[ Szerkesztve ]

(#65907) nünüke1975 válasza nhpeti (#65906) üzenetére


nünüke1975
aktív tag

Szerintem lökhárító

(#65908) nhpeti válasza nünüke1975 (#65907) üzenetére


nhpeti
tag

Nem valószínű, mivel az külön meg volt jelölve hátsó vészhárító néven :D

(#65909) molnarpeter válasza nhpeti (#65906) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Hátsó ütközéscsillapító készlet szerintem, a műanyag burok alatti elem(és tartója, csavarja, stb) ami felfogja az ütést.

[ Szerkesztve ]

(#65910) rob210 válasza nhpeti (#65906) üzenetére


rob210
Topikgazda

Az a fém rész amire a lökhárító felmegy.

Renault power

(#65911) Atti777 válasza nhpeti (#65906) üzenetére


Atti777
senior tag

Gondolom itt a kettes számú alkatrész: Catcar

Kép

[ Szerkesztve ]

Путин, иди нахуй!

(#65912) nünüke1975 válasza molnarpeter (#65909) üzenetére


nünüke1975
aktív tag

Csak egy tipp volt.

(#65913) Predator2 válasza rob210 (#65873) üzenetére


Predator2
addikt

Félre értettél, kérdezted, hogy milyen autó, és erre írtam, hogy Delpfos befecskendezővel szerelték.

Kérlek ne térjünk el az eredeti kérdésemtől.

Van e lehetőség a motorvezérlő tesztelésére, és ha igen akkor hogyan?

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#65914) ΞΔGLΞ válasza rob210 (#65910) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

HENGST szűrőt, meg a sok minden mást, tegnap hozta a futár. Most reggel berakom és rájöttem, hogy mi a probléma a MANN-nal. Hiába a méret, mert ugye a szűrő méret, amit itt mérni kell, egyszerűen felül a
gumi szigetelés szar a mann-nak, és jóval keskenyebb, mint a HENGST-nek. Ráadásul, alul a szivacs része legalább hüvelykujj vastag, ellenben a MANN, max fél centis megoldásával.

A lényeg, berakom az szűrőt, az autó még simábban jár(t) csendesebbnek is tűnt emiatt, konkrétan alig tudtam már begyömöszölni a helyére (megszoktam a mann-t, hogy az szinte beesik oda?) a külső gumi vastagsága miatt, de csak bement és ekkor már érezhető is volt, hogy lezárás után az airbox-ba innen tuti nem kap fals levegőt, mert ez most rászorult brutálisan, ahogy az kell. Bár az autóm vadállat, de eskü, mintha jobban bepasszírozott volna az ülésbe, mikor odaléptem neki, de ez már lehet placebo is, de lehet, hogy nem.

Ma szétkapom megint ventit, mert szerintem, ami oda behullott az előbb utóbb megfog szólalni. Persze így már cserélve lesz a pollen is (BOSCH), szóval ma Lagunázok és MANNék meg mehetnek a jó p...ba. :K

[ Szerkesztve ]

(#65915) rob210 válasza Predator2 (#65913) üzenetére


rob210
Topikgazda

Értem akkor nem tudok segíteni.

Renault power

(#65916) Predator2 válasza rob210 (#65915) üzenetére


Predator2
addikt

Nem gond.

Ha cserélik, akár csak egy teszt erejéig is, az mivel jár? Vagy csak kiveszem, berakom a másikat és go?
MI az amit ilyenkor újra programoznak/tanítanak?

Üdv

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#65917) rob210 válasza Predator2 (#65916) üzenetére


rob210
Topikgazda

Akkor, hogy értsd amíg nem tudni mi a baj miért akarsz fedcompot tesztelni?
Amúgy új fedcompnál mindent felül kell írni.
Immo kód, légzsák vezérlő, Upc összehangolás, ha digitális a klíma abba is bele kell nyúlni. Etc ilyet nem tesztelgetünk, cserélgetünk.
Diagnosztika, hibajavítás, felesleges körök kihagyása.
Egy fedcomp csere 100e nél kezdődik, biztos akarod tesztelgetni? :U

De már eltértem a témától. :P

[ Szerkesztve ]

Renault power

(#65918) nhpeti válasza rob210 (#65910) üzenetére


nhpeti
tag

Na, alánéztünk, cikkszám szerint erre az alkatrészre lenne szükségünk:

A jobb oldali cikkszáma: 8200113975
A bal oldali cikkszáma: 8200113970

A probléma viszont az, hogy ezen az ukrán weboldalon kívül sehol nem találok.
[link]

Nincs véletlenül valami ötleted, hogy merre lenne érdemes nézelődni?

(#65919) rob210 válasza nhpeti (#65918) üzenetére


rob210
Topikgazda

www.profi4.hu
Grassalkovitch úti bontó.
Facebook csoportban sokan bontanak ;)
Ez a lökhárító betét/tartó.

[ Szerkesztve ]

Renault power

(#65920) ΞΔGLΞ válasza ΞΔGLΞ (#65914) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Kiszedtük a ventit, megint ugyanaz, mint a múltkor. Tizenvalahány tüskés levél benne, aztán felnézek abba az ütegbe, ahol a venti van, ott is levelek a rácson keresztül, szerencsére a porszívó áttudta szívni.
Aztán a pollen, na bammeg ott mi volt, fullosan tele nem is annyira a szűrő, hanem a tartály, de nyilván ez mind a szűrőből esett ki, ahogy kihalásztam mind a kettőt. Levél, bogár, szemét, hulló virág hegyek...
Porszívónak volt dolga, de most minden tiszta.

Elindítom a klímát, meg a xado very lube szellőztetőrendszer tisztítót ráteszem a könyöklőre AC be maxon a venti belső körön,, 20 percig megy. Érdekes egyébként, hogy a motortérben a (talán kisebb?) venti nem is kapcsolt be, a nagy az ment, lehet ennyi is elég volt most 20 fok körül, de annak nincs is hangja, én arról írok, aminek főleg nyáron van hangja klíma elindításkor. Na szóval az most 20 perc alatt nem érezte, hogy be kell kapcsolnia.
Ezt a részét nem vágom, bocs, ha hülyén fogalmazok... :B

Ez valami hőmérsékletfüggő, hogy a hangosabb venti mikor kapcsol be? Mindegy, durván fújta a hideget szép csendben. Ez a xado belső légtér és szellőztetőrendszer tisztító meg igen büdös fajta...nyeltem is belőle kinyitáskor... fúbazzeg az durva volt.

[ Szerkesztve ]

(#65921) polonic válasza ΞΔGLΞ (#65920) üzenetére


polonic
félisten

A klímatisztító ilyen bombás volt? Mert szerintem az lofüttyöt ér. Amit a pollenszűrőnél kell befújni, na az a jó.

(#65922) rob210 válasza polonic (#65921) üzenetére


rob210
Topikgazda

Abból a hab nagyon jó, sok elektromos gondot tud okozni.
;)

Klímatisztítás csak ózonnal, az ér valamit és ennyi.
Bár ezért meg leszek kövezve.
:C

Renault power

(#65923) ΞΔGLΞ válasza polonic (#65921) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Mi az, hogy bombás? Ilyen habokat én nem fújok bele. Ózonos klímatisztításra viszem majd, csak ezt én pollencserénél mindig megcsinálom.

(#65924) ΞΔGLΞ válasza rob210 (#65922) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Pedig nem beszéltünk össze. :DDD
Inkább azt mond meg Robimester, hőmérsékletfüggő, hogy a hangosabb venti ott elől mikor kapcsol be?, vagy hogy működik ez?

(#65925) rob210 válasza ΞΔGLΞ (#65924) üzenetére


rob210
Topikgazda

2 fokozatban kapcsolja a hűtést, ha nagy meleg lesz akkor fog kapcsolni, nyugi, rendeltetésszerűen nem kapcsolta most.
Nem kellett akkora kondenzációs energia.

Renault power

(#65926) ΞΔGLΞ válasza rob210 (#65925) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Áhhh, értem. Köszi. :R

(#65927) mdav88


mdav88
senior tag

Lag 2 2.0 benzinnell ezeket mutatta lambdaszondara az elm kutyu.
A masodik ugy latszik, es a katalizator is mukodik, de az elso?
Tag hatarok kozt ugyan, de eleg randomnak tunik.

A szondat ki is vettem, kisse feheres szurkes volt, a toveben hajszalnyi kormocskaval, de semmi durva. Fogalmam sincs mikor volt cserelve....

(#65928) mycso válasza rob210 (#65739) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

No, fejlemény:

1.33@140, intens + ülésfűtés + 18-as kerék + sötétített üvegek + full EU navi + pótkerék.
A színt nem árulták el szüleim, de vagy a vörös, vagy a világosabb kék.

Elvileg júni. végére jön meg.

Már várom. :C

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#65929) Gombinyó válasza mycso (#65928) üzenetére


Gombinyó
őstag

Most rendelték a nyílt napokon? Mekkora kedvezményt sikerült összehozni a listaárból?

(#65930) Predator2 válasza rob210 (#65917) üzenetére


Predator2
addikt

Mert senki nem tudja megmondani, hogy mi a gond! Hiába van diagnosztikán, semmit konkrét nem derül ki belőle, látszik, és hallatszik is a hiba, de a konkrét okot csak a motor komolyabb megbontásával lehet kideríteni (márkaszerviz)

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#65931) mycso válasza Gombinyó (#65929) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

Igen.
Kb. 1M.

[ Szerkesztve ]

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#65932) rob210 válasza mycso (#65928) üzenetére


rob210
Topikgazda

A pirosaaaaat :D

Renault power

(#65933) rob210 válasza Predator2 (#65930) üzenetére


rob210
Topikgazda

Na a baj ott van....
Ha élő adatban nem látszik a hiba, akkor nincs hiba. ;)
Vagy érted mire gondolok vagy hord ilyen szervízekbe. :R

Renault power

(#65934) polonic válasza rob210 (#65922) üzenetére


polonic
félisten

De ha csak a pollenszűrőnél fújsz be a hőcserélőre, akkor mi bajt okozhat?

(#65935) rob210 válasza polonic (#65934) üzenetére


rob210
Topikgazda

Ha nem szárad ki rendesen és végigviszi a rendszerben bármit.
Volt már olyan aki esküdözött, hogy megvárta amíg a hab szépen lecsepegett a klímaösszefolyón keresztül távozott az egész.
Ennek ellenére a hőcserélő lamelláiban megragadt egy kevés és mikor bekapcsolta a klímát végigtolta a rendszeren, neki szerencséje volt, csak a fejegységet vágta haza. Beszivárgot és a nyáklapot megmarta, javíthatatlan volt.

Nem javaslom senkinek, de sokan nagy megelégedéssel használják.

Renault power

(#65936) #89309696 válasza rob210 (#65935) üzenetére


#89309696
törölt tag

Nekem soha eszembe nem jutna ilyen habos szart belefújkálni. Amennyire zegzugos az egész szellőztető rendszer egy autóban, az a hab hagy maga után redvát mindenképp meg önmaga maradékát is.
Ózon vagy egyéb gázos módszer ami el is tud távozni az jó. Bár az is csak gombát öl, felületet nem pucol ki, tehát idővel a megmaradt koszos felületre ugyanúgy visszaköltöznek, használatfüggő. Ha nagyon gyakran visszajön az állott szőnyegszag már, akkor szét kell szedni és két kezecskével kipucolni mindent.

(#65937) Atti777


Atti777
senior tag

Clio 2, ki akarom szedni az első üléseket megtakarítani.
Hogyan jön szét a légzsák csatlakozója?

Azt már megtaláltam, hogy a szürke csatlakozónál a sárga biztosítót ki kell húzni oldalra.

Путин, иди нахуй!

(#65938) bagg


bagg
csendes tag

Fiúk !
Megane ll. 1.4 16V-nél termosztátháznál befolyhat az olaj a hűtővízbe ?
Erre hivatkozott a szerelő.

(#65939) #89309696 válasza bagg (#65938) üzenetére


#89309696
törölt tag

Valami rémlik, hogy igen, volt már ilyenről szó.

(#65940) bagg válasza #89309696 (#65939) üzenetére


bagg
csendes tag

Állítólag van a termosztátházban valami olajátvezető furat és ha vetemedik a ház, bekerülhet az olaj a hűtőrendszerbe ... Kimosható ez a rendszerből, mert nagyon csúnya volt, ahogy az olaj(olajsár?) úszott a kiegyenlítő tartályban a víz tetején.

(#65941) rob210 válasza bagg (#65940) üzenetére


rob210
Topikgazda

A termosztát tömítése szokott átengedni.
Van belőle módosított javított verzió.
És igen úgy látszik szerelőhöz vitted aki látott már ilyet és nem a hengerfejet akarja rögtön lekapni.
A termosztát házban a tömítés választja szét az olaj és víz kört.
;)

Renault power

(#65942) bagg válasza rob210 (#65941) üzenetére


bagg
csendes tag

Bocsi rob, még annyit, hogy elég ilyenkor átmosni és újrafagyállózni a rendszert?
Illetve azt kérdezném még, hogy lehet-e Veled privátban kapcsolatba lépni, vállalsz-e javítást, szervízmunkát ?

(#65943) rob210 válasza bagg (#65942) üzenetére


rob210
Topikgazda

Az átmosást, csak olyan szervíz tudja megcsinálni, ahol van hozzá berendezés.
Vagy az a másik megoldás, (én ezt szoktam csinálni) hogy a tartályban lévőt hűtőközeget leszívja az ember, kiszedi a tartályt kimossa.
Aztán ezt még kb. 3 szor megismétli, úgy 3 hetente, havonta és akkor kidolgozza a rendszer.
Ez legalábbis a tapasztalat.
A többit privátban.

Renault power

(#65944) Buldozer99


Buldozer99
senior tag

Sziasztok!

Tudna valaki segíteni?

Adott egy Renault Clio 1.2 es benzines, kulcs elfordításakor egyáltalán nem indul, semmire sem reagál csak a piros lámpa középpen folyamatosan világit.

Mi a nyűgje?
hogyan orvosolhato? az immobiliser rosszalkodik?

Mellnagyobbítás kézrátétellel! Sikertelenség esetén azonnali pénzvisszafizetés!:)

(#65945) rob210 válasza Buldozer99 (#65944) üzenetére


rob210
Topikgazda

Nem rosszalkodik hanem megdöglött.
Sajnos típushiba.
Van rá pesten szaki aki csak ezekkel foglalkozik.
Ki kell írni az immot.

Már amennyiben a másik kulcsal is ez a helyzet.
Mert ha leejtetted vagy valami a kulccsal történt akkor az is lehet elég egy másik kulcs..

[ Szerkesztve ]

Renault power

(#65946) Buldozer99 válasza rob210 (#65945) üzenetére


Buldozer99
senior tag

csak az imot nem lehet kicserélni? :U

esetleg tudsz kontaktot adni a pesti szakihoz?

Mellnagyobbítás kézrátétellel! Sikertelenség esetén azonnali pénzvisszafizetés!:)

(#65947) rob210 válasza Buldozer99 (#65946) üzenetére


rob210
Topikgazda

Megkeresem nem ígérem most azonnal.

Renault power

(#65948) ilyenezalaci


ilyenezalaci
tag

Sziasztok! Egy szakmai kérdésem lenne hozzáértőktől. A lassan egy éve vásárolt autómon (Megane 3, ph 1, 2011., 1.5 dci 66kw 90le) esedékes az olajcsere és gondoltam megkérdezem, hogy megelőzés képpen érdemes-e hk csapágyat is cseréltetnem? Most 235.000 km van az autóban. Úgy tudom, M2-nél erősen ajánlott volt a csere. Márkakereskedésben vettem az autót, az előélete viszonylag jól dokumentált volt, de nem láttam hk csapágy cserét. Úgy tudom, hogy céges autó volt, az állapota patika most is. Valószínűleg sokat pályáztak vele, mert a klímahűtő lamellái eléggé össze voltak kócolódva, tele volt bogarakkal is, már lecseréltem.

(#65949) ΞΔGLΞ válasza #89309696 (#65936) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Nekem soha eszembe nem jutna ilyen habos szart belefújkálni.

Purhabot se? Pedig az megoldja, hogy többé ne kerüljön be levél, bogár, baci, bármi... :DDD

(#65950) rob210 válasza ilyenezalaci (#65948) üzenetére


rob210
Topikgazda

Szerintem felesleges ezen parázni a 106 Le MII eseket érintette abból is a Ph I eseket.
Ettől még cseréltetheted, ha úgy megnyugszol, mert nem komoly tétel. :R

Renault power

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.