Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 11:39:34

LOGOUT.hu

Renault, topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56551) Gombinyó válasza rob210 (#56550) üzenetére


Gombinyó
őstag

Az enyémben szerencsére gyárilag nincs, de ha lenne és tehetném kikapcsolnám. A környezetvédelmen kívül én nem nagyon tudok másra gondolni azon felül, hogy gyilkolja az autót.

[ Szerkesztve ]

(#56552) AMD Power válasza TigerDzsó (#56546) üzenetére


AMD Power
titán

Igen kinek mi. Az ujakban nekem nagyon nem tetszenek a kozepkonzolok. :(

Rob210: Teljesen igazad van.

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#56553) rob210 válasza AMD Power (#56552) üzenetére


rob210
Topikgazda

Ez nem tetszik :Y
Szerintem eszméletlen esztétikus.
Azt utálom, hogy már lassan programozni kell a kocsit is mert annyi minden funkció van benne.
De esztétikusnak nagyon esztétikus szerintem.

Renault power

(#56554) polonic válasza Gombinyó (#56551) üzenetére


polonic
félisten

Főleg egy dízelmotornál. A lendkereknek nem használ.
Akkor ez képes úgy leállítani simán, hogy a motor még nem is meleg. A hűtővíznél egy csik alig jelenik meg de már leállítja. Hol van még ilyenkor az üzemmeleg állapot.
Egy dolog jó benne. Ha lefullad a motor, akkor visszaindítja egyből. Ha ki van kacsolva akkor ez nincs. De hát ennyi baj legyen.

[ Szerkesztve ]

(#56555) Steven válasza rob210 (#56550) üzenetére


Steven
addikt

Vitarába is ki kapcsoltattam ... tök idegesítő 0 fokos a motor, állok ki a mély garázsból és megállok az első utca sarkánál (ugye fő út körbe nézek hogy jön e valaki) aztán leállítja a motort. Vicc

Másik kurva idegesítő dolog ami ki van kapcsolva az adaptív követés.

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#56556) Jaded


Jaded
senior tag

Sziasztok!
Van valakinek ötlete, hogy M2-ben hogyan lehet a váltószoknyát és a váltógombot leszedni? Ragasztva van vagy csak pattintós?

Renault Megane IV Limited

(#56558) AMD Power válasza rob210 (#56553) üzenetére


AMD Power
titán

Nem! :) Nekem az egyel regebbi jobban tetszik! :)

és

Salieri. En igen. De ez nekem ennyit nem er. :(

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#56559) Sanyo77 válasza Steven (#56555) üzenetére


Sanyo77
tag

Hát ez az, hogy ki kell kapcsoltatni. Nincs olyan beállítás, hogy többet ne legyen.
Amiben én ültem ott minden indítás után külön jelezni kell, hogy ne legyen eco mód. Persze az első leállás után jutott mindíg eszembe.

(#56560) Pete55555 válasza salieri. (#56557) üzenetére


Pete55555
addikt

Lehet rám gondolsz, én nézegettem ilyeneket, de közben már nem aktuális a dolog. Bár tényleg szép, még ha a km is valós, akkor tényleg megérheti.

Megtetszett egy 307-es, megnéztem, kipróbáltam, és lefoglalóztam :)

De köszönöm mindenkinek a segítséget, szerintem marad kedvencekben a topik, mert ügyes, segítőkész emberek vannak itt :R

...Szeretem leracsniztatni...

(#56561) Gombinyó válasza Pete55555 (#56560) üzenetére


Gombinyó
őstag

Nem rossz a 307-es, az 1.6-os a jobb benzines abból is. Annál a váltó szeret csak szétesni, más gyakori hibája nincs. Reméljük nem lesz vele különösebb problémád!

(#56562) Steven válasza Sanyo77 (#56559) üzenetére


Steven
addikt

márka szerízbe kapcsoltattam ki véglegesen... amúgy ki lehet kapcsolni,de minden indítás után szvl ... beindítod a kocsit és kikapcsolod akkor (de attól párom kiborult ezért lett a végleges)... semmi értelme...még csak kevesebbet sem fogyaszt az autó...

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#56563) mycso válasza Pete55555 (#56560) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

A jobb első lámpával, meg a jobb hátsó felnivel mi újság?

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#56564) ΞΔGLΞ


ΞΔGLΞ
nagyúr

A Mecsek nem hazudtolta meg magát, hirtelen brutális mennyiségű hó szakad le délelőtt.
Az előttem lévő skodás nőt, meg legszívesebben eltemettem volna a hó alá az autójával együtt, akkora egy kiszabott béna volt, hogy arra nincs szó. Megelőzni nem tudtam a kanyarok és a szembejövő forgalom miatt, emiatt ott kellett kullognom mögötte és nézni a rengeteg 5 méterenkénti fékezést 30 körül és így is legalább 5 olyan alkalom volt, hogy majdnem árokba ment.
Amikor leelőztem végre, máris simán lehetett menni 70-90 között. Aki ennyire nem érzi, nincs tisztában , hogy mit lehet és mit nem, az maradjon otthon a csába és legfőképp adja vissza a jogsiját annak a baromnak, aki átengedte. Mögöttem kocsisor hegyek voltak, de hát ő volt a "felvezető" ...

Cöhh



[ Szerkesztve ]

(#56565) Zsírkréta


Zsírkréta
csendes tag

szép napot. thalia 1.4 8v check engine lámpa világit DF118 as hibkódot dob,tudja valaki mi lehet ez?
valami hütőfolyadék érzékelő szenzor áram szakadást ir :Y
illetve ezt irja pontosan: hütőfolyadék nyomás szenzor áramkör szakadt

[ Szerkesztve ]

(#56566) rob210 válasza Sanyo77 (#56559) üzenetére


rob210
Topikgazda

Gyári diaggal ki lehet kapcsolni és soha többet nem lesz.

Renault power

(#56567) rob210 válasza Zsírkréta (#56565) üzenetére


rob210
Topikgazda

Aki kiolvasta nem mondta meg mi az?

Renault:
Transmission - RH rear wheel multiplex speed signal

Mi köze a hűtőfolyadékhoz?

Renault power

(#56568) Zsírkréta válasza rob210 (#56567) üzenetére


Zsírkréta
csendes tag

hütőfolyadék nyomás szenzor áramkör szakadt,ezt irja ,gondolom ezért van köze a hütőfolyadékhoz,nem tudom. amit te irtál annak lehet köze a km jeladóhoz? mert az is elszokott szállni

(#56569) forceberg válasza ΞΔGLΞ (#56564) üzenetére


forceberg
veterán

Nem vagyok egy száguldozós, mégis hejj de tud idegesíteni a sok alkalmatlan kretén...
A jogsis kérdésre: kellett minél több jogsi, minden baromnak, mert az új jogsi autóeladást-szerviz-üzemanyag-fogyasztást generál.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#56570) Sanyo77 válasza forceberg (#56569) üzenetére


Sanyo77
tag

Hiába mondom az asszonynak én is, ha lassan megy azzal nem lesz biztonságosabb. Őt fogják előzgetni, belemennek necces helyzetekbe is, csakhogy előtte legyenek végre...

De teljesen más virsli keréken, mint a széles abroncson.

(#56571) Pete55555 válasza mycso (#56563) üzenetére


Pete55555
addikt

A lámpa jó kérdés, most élőben már nem látszott annyira lemattulva, lehet az eső miatt. Egyébként működik, és jól "áll".
A kerék defektes, megnéztem a csomagtartóban van az alufelni. Műszakira meg lesz csináltatva.
Igyekeztem egyébként ezeket a kis hibákat (mint az index kar) az alku során felhasználni, többé-kevésbé sikerült.

[ Szerkesztve ]

...Szeretem leracsniztatni...

(#56572) Zsírkréta válasza rob210 (#56567) üzenetére


Zsírkréta
csendes tag

félve érdeklődöm ez amit te irtál "Transmission - RH rear wheel multiplex speed signal" ez milyen hibára utal?

(#56573) ΞΔGLΞ válasza forceberg (#56569) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Igazából, konkrétan ez most tényleg az agyamra ment, szörnyű volt utána kullogni és látni ezt a vezetésnek nevezett izét...balfax nőt, egyszerűen le és fel kapcsolgattam 2-3 között.
Ha végre 1500, netán főlé ment a fordulat, akkor 3, de ekkor jött a fékezés, vissza kettő, megint gurulunk 30-40-50....>>>>húha lesz valami és igen 55, felkapcsoltam háromba újból, erre majdnem bement az árokba (de jó lett volna) én biztos meg nem álltam volna egy ekkora Istenbarmának, még nagyobb fékezés, alig megyünk hússzal és ez ment legalább negyedórán keresztül! Gondolom mögöttem is szidhatták rendesen.
Lehet, hogy száraz úton frankón megy neki (bár kétlem), de ha havazik és ekkora béna lesz ilyenkor, akkor maradjon otthon, mert az egyik legnagyobb baleset kockázati tényezővé lép elő!
Egyébként meg, egyetértek avval, amit írtál.

------------

szerk:

(#56570) Sanyo77

Lényegében, pont azt írtad, amíg én bepötyögtem ezt a hszt, hogy aki (túl) lassan megy az balesetet idézhet elő. :R

[ Szerkesztve ]

(#56574) rsf válasza ΞΔGLΞ (#56564) üzenetére


rsf
senior tag

Nem a leggyorsabb szokott elöl menni? :)

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#56575) molnarpeter válasza rob210 (#56566) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Ha kikapcsolod a start-stopot, az automatikus indítás fulladás után megmarad?

(#56576) polonic válasza molnarpeter (#56575) üzenetére


polonic
félisten

Szerintem nem. Mert ha kézzel iktatom ki, akkor sem indítja vissza fulladás után.

(#56577) ΞΔGLΞ válasza rsf (#56574) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

De!
Viszont itt nincs senki, aki kék zászlót mutasson a marhájának!

(#56578) rob210 válasza molnarpeter (#56575) üzenetére


rob210
Topikgazda

NEM

Renault power

(#56579) Zsírkréta válasza rob210 (#56567) üzenetére


Zsírkréta
csendes tag

most jutottam ehhez az infóhoz.

(#56580) rob210 válasza Zsírkréta (#56579) üzenetére


rob210
Topikgazda

Ez talán a hőgombára utal.Hát én egy dologra tudok gondolni.
A klíma nyomáskapcsolójára.
De azt hűtőközegnek szokták írni.
A Hűtő rendszerben magában tudtommal nincs nyomáskapcsoló.
Aztán lehet nincs igazam, de én erre az egy dologra tudok gondolni.
Ami jeladó van a hűtőrendszerben az a hőgomba, de annak nyomáshoz nem sok köze van.

Renault power

(#56581) meroly válasza meroly (#56266) üzenetére


meroly
veterán

Nos, megnéztük új FHP jeladóval, hiba ugyanaz.
Üzemanyagszivattyúval, hiba ugyanaz.

Valakinek ötlet még esetleg? :F

Impossible is nothing

(#56582) xuldar


xuldar
őstag

Srácok, M2 ph2 1,4 benzines kombinál a hátsó híd rossz állapotára mi utal menet közben? Észrevettem, hogy álló helyzetben már recseg, ha a csomagtartóra ülök, de érdekelne, mire kell figyelni menet közben. Nem szeretném, ha kiesne alólunk a hátsó tengely. Köszi!

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#56583) FRENK1988 válasza xuldar (#56582) üzenetére


FRENK1988
veterán

Kiesni nem fog csak majd leteszi a segget mint valami jóféle airride-os autó

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#56584) rob210 válasza xuldar (#56582) üzenetére


rob210
Topikgazda

Semmi baja a hátsó hidadnak, ott a hátsó rugók azok amik kivannak és valószínűleg a rugótányérokban is áll az ezeréves kosz ami szépen rohasztja a rugó alját és töredezik majd apránként a menetből egy egy darab.
Le kell kapni a kereket és megnézni milyen állapotban van.
A IIes meganeoknál a hátsó hídnak nem szokott baja lenni csak ha törve volt a kocsi, de akkor meg keresztbe fut kopik a gumi etc.

Frenk nem nem teszi le a seggét, ennek már spirálrugós a hátsó futóműve is.
;)

[ Szerkesztve ]

Renault power

(#56585) FRENK1988 válasza rob210 (#56584) üzenetére


FRENK1988
veterán

MI ph2-t olvastam :B

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#56586) polonic


polonic
félisten

Mi történhetett?
A rádión váltottam az egyik előre beállított csatornáról egy másik beállítottra. Aztán elhallgatott. Hiába kapcsolgattam az állomások között. Hiába kerestettem új állomást. Akkor tálalt, ki is írta az adatokat. De továbbra is néma kuss. Ki bekapcs nem használt.
Leállítottam az autót, majd következő indításnál szolt a rádió.

Ez mi lehetett? Elektronikai zavar? Kezdjek izgulni?

(#56587) kisninja válasza polonic (#56586) üzenetére


kisninja
őstag

Ha nem tudod újra előidézni, és nem jön újra elő akkor ne aggódj. Lehet letiltott a kimenet, eléggé okos cuccok vannak már ezekben a rádiókban is.

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#56588) polonic válasza kisninja (#56587) üzenetére


polonic
félisten

Még nem aggódom. Indítás után váltogattam, akkor már nem hallgatott el. Még próbálgatom majd.
Egyébként mi miatt tilthat le?

(#56589) gooool válasza polonic (#56588) üzenetére


gooool
őstag

Ugyan ez nalam is a 3-as Lagunaban...fogalmam sincs mi okozza, de szinte minden alkalommal durvan 45 perc utan bekussol, es a kovetkezo inditasig semmi...Lehet Windoz fut rajta?! :F :DDD

Üdv, Balázs

(#56590) rob210


rob210
Topikgazda

Hát gyerekek, kivagyok.
Ma egy MII es grandtour alatt töltöttem a napom.
Fékcsere komplett, stabpálca, kormányösszekötő, és talpas gömbfej csere lett volna.
A hátuljával minden rendben is volt, de az eleje. :W
A két légtelenítő csavart kapásból beletörtem mind a két nyeregbe.
Aztán jött az ima és szerencsére sikerrel jártam ki tudtam hajtani a beletört légtelenítő darabkákat, de aki járt már így az tudja micsoda über mázli, hogy kijött. Igaz volt ott minden melegítés is, de kijött ez a lényeg.
Na ezután mindenre felkészültem. Jól tettem, az autó megmakacsolta magát.
A gömbfejet nem lehetet kiszedni a csonkálványból.
Mindent megpróbáltam amit csak lehetett.

A kiütő meg se moccantotta.Jött a célszerszám, elszaladtam a barátomhoz.
Jött a célszerszám, elszaladtam a barátomhoz.
Hát mit ne mondjak, nem mertem eltörni, mivel nem az enyém az eszköz és amúgy sem 10 forint egy ilyen.
Egyszerűen nem lehetett kiszedni. Ezt ugye melegíteni nem lehet, mert itt van a csapágy és elég sok a műanyag gumi szerelvény.

Egyszóval a gömbfej nyert.
Maradt a tulaj értesítése új időpont lesz belőle, és kiveszem csonkálványostúl az egész lengőkart, majd jön az ipari prés. Itt más megoldás nem maradt.
Az autóról annyit, hogy a csavarokat amikett kellett cseréltem, mert pattogtak el a francba.
A sózás jót tesz a vasnak, mindenki ennek tudatában vegyen Osztrák és Német behozott autót.

Azért egy végeredményt beteszek, mert az így már szép látvány.
Rengeteg rozsdamaró csiszolás és féktisztító után :D

[ Szerkesztve ]

Renault power

(#56591) rob210 válasza polonic (#56588) üzenetére


rob210
Topikgazda

Egy ostoba kérdés, a mute gombot próbáltad?
Azt hogy miért csinálja nem tudom, de ismerősnek ha megnyomja a némítást akkor újra elkezd szólni.
Így ő megbarátkozott a tudattal, hogy néha meg kell nyomnia a gombot aztán jócakát.

Renault power

(#56592) LamerGyuri válasza polonic (#56588) üzenetére


LamerGyuri
senior tag

Nekem akkor csinált nagyon idióta dolgokat a rádió, amikor beállítottam a sebességfüggő hangerőszabályozást.

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#56593) rob210


rob210
Topikgazda

https://www.youtube.com/watch?v=b9tUUvv-z_w

Lehet nekem is ezt kellett volna, beszerzek még egy kiütőt :)

Renault power

(#56594) kirjak


kirjak
aktív tag

Rob210 ! Kicseréltettem a korábban említett ablakmosó pumpát garin belül de ugyanolyan kaki amit művel, csak kicsit jobb. Ha nem lesz már garis a verda akkor más autómárka alkatrészére cserélhető szerinted ?

:R a választ

[ Szerkesztve ]

A tisztelet mindenkinek jár! ASUS ROG Chimera G703VI-E5060T

(#56595) rob210 válasza kirjak (#56594) üzenetére


rob210
Topikgazda

Nem tudom milyen van benne.
De nem hinném, viszont létezik más márka olyan gyártó aki jobbat csinál néha mint a gyári.
;)

Renault power

(#56596) AMD Power válasza rob210 (#56590) üzenetére


AMD Power
titán

Ez durva.... :( De ugyes voltal!!

Amugy ezt a nemet/osztrak soval szet mart autokrol nem te vagy az elso aki "lebeszel".

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#56597) eTrade válasza AMD Power (#56558) üzenetére


eTrade
tag

Nekem is szebb a 3-as Megane belseje/műszerfala. :K
Külsőre szvsz a 4-es és a 3-as Megane egyformán dögös lett.

(#56598) polonic


polonic
félisten

Köszi a választ mindenkinek.
Megnézem majd ezt a mute gombot is.
Azóta egyébként nem csinálta még.

Sw lehet frissíteni a rádión? Ha már azt is kiirja, hogy a SW verzió milyen?

(#56599) Mágus2 válasza rob210 (#56590) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Nincs a tárcsa mögött lemez, ami megvédi hátulról a víztől?

Valami ilyesmire gondoltam, de amint látom a megane 2-őn nincs ott gyárilag semmi. Nem rohad el a tárcsa hamarabb emiatt hátulról?

[ Szerkesztve ]

(#56600) meroly válasza meroly (#56581) üzenetére


meroly
veterán

Srácok, azt a fülest kaptam (jó ti is mondtátok annak idején) hogy a Bosch platinum gyertyák nem kimondottan ebbe a kocsiba valók, annak ellenére hogy a webáruházat kompatibilisnek írják és a gyártó oldalán is.

Ez okozhatja a hibát szerintetek? :F

[ Szerkesztve ]

Impossible is nothing

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.