Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 11:39:34

LOGOUT.hu

Renault, topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57301) ΞΔGLΞ válasza polonic (#57299) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

A laguna 3 2.0dci-nek, és ezt nem először hallom már mástól is, de az omw premium konkrétan gyilok. Régóta nem tankoltam már direkt azért, mert szinte már-már csörömpöl tőle a motor, de a napokban úgy alakult, hogy muszáj volt beállnom (talán változott valami alapon), hát nem ...nem egész 1 órán belül már éreztem is, hogy hangos, morgós, nem is úgy megy. Valamiért nagyon háklis a motorom erre a fostalicska üzemanyagra. Mint írtam, több laguna 3 tulaj panaszkodott már erre. Szerencsére, pont emiatt "csak" 5 ezerért nyomtam bele, utána alig vártam, hogy tele lökhessem a shell vpower-rel.

El is múlt és 200km múlva már szinte benzines csöndességű lett. Az én autóm nagyon megérzi, számomra az omw (magyarországi) prémiuma egy ócska gané, de azt a legdrágábban adják. Ha viszont érzésre nálad semmit nem változik, akkor azt tankolsz, amit csak akarsz. :)
Nálam végleg kiestek és nem tudom, hogy mit kevernek, ha egyáltalán kevernek valamit az üzemanyagukba, amitől premium lesz, de ettől inkább hányingere lesz a motornak, meg nekem is.

[ Szerkesztve ]

(#57302) rob210 válasza Yoshida (#57300) üzenetére


rob210
Topikgazda

A testkábellel van a baj, azért melegszik.
Nem a foglalattal.
Ha a testet megoldod nem fog melegedni, még nincs szététgve a tiéd, tehát menthető!

Renault power

(#57303) FerNandor


FerNandor
őstag

Sziasztok.
Kis segítséget szeretnék kérni. Elkezdtem hallani az autóban egy folyamatosan sziszegő hangot, mintha eresztene valami. Aztán rájöttem, hogy a fékpedál benyomásakor a sziszegés megszűnik. Egy ejszaka állás után, azonban a fék teljesen felkeményedik, majd a motort beindítva, ismét puha / normális lesz.

A motortér felől nem hallok sziszegést. Belül a hang egyelőre halk.

Kaptam egy olyan tippet, hogy a pedálnál van valami tömítés vagy szimering, ami kimozdulhatott és ezért van ez a jelenség.

Van valakinek ötlete? Mit, hol nézzek pontosan meg?

Megane II 1.5dCi 106LE

Mindjárt átnézem az összefoglalót, hogy kinrk milyen autója lett az utóbbi időben :)

Mycso, jó a Laguna? :)

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#57304) molnarpeter válasza FerNandor (#57303) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Rásegítő hiba.

(#57305) FerNandor válasza molnarpeter (#57304) üzenetére


FerNandor
őstag

Köszi. És ez pontosan mit jelent? Az micsoda? Hogy lehet orvosolni? Stb.

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#57306) molnarpeter válasza FerNandor (#57305) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

[link] például. Csak új jó, bontottat ne vegyél, egész olcsó amúgy is.

(#57307) Yoshida válasza rob210 (#57302) üzenetére


Yoshida
aktív tag

Köszi, és ezt hol keressem? A lámpa csatija csak egy vezeték köteg, úgy láttam eltűnik a kárpit mögött. Bontsak még kicsit, és ott lesz?

Ez egyébként mi akar lenni? Egy üres csatlakozó a "D" oszlopnál:

(#57308) diablo1984 válasza Yoshida (#57307) üzenetére


diablo1984
veterán

Az is a kötegben van, mármjnt a test, csak meg van törve valahol ès azèrt csinálja ezt! Azt a köteget kell vègigjárnod, akár úgy is, hogy valaki nyomja a fèket ès index, ahol meg van törve ès mozgatod, be fog állni az index a normálra! Ha ez megvan cserèld azt a rèszt!

(#57309) FerNandor válasza molnarpeter (#57306) üzenetére


FerNandor
őstag

Köszi. A pedálnál ettől függetlenül nem mozdulhatott ki valami tömítés, ahogy másnak? Ozz van valami csúszó henger alkatrész.

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#57310) Yoshida válasza Yoshida (#57307) üzenetére


Yoshida
aktív tag

Nah, a testelést megtaláltam, megcsiszoltam (szerk.: 10 centire sincs a lámpatesttől), de nem ez a gond, mivel nem javult meg ettől :)

Ráraktam egy kalapácsot a fékre, indexeltem, és hátrasétáltam :) így mozgatva a vezetéket, testelést nem változott semmi, de a lámpatestre menő csatlakozást amikor piszkáltam, egyszer csak jó lett, megjött az index, féklámpa, minden :)

Majd holnap napfényben megcsinálom jóra, veszek valami kontakt tisztítót, és még egyszer megpiszkálom az érintkezőket, bár egyszer már feszegettem őket, hogy szorosabb legyen a kapcsolat...

Kösz a segítséget (diablo1984, rob210)

[ Szerkesztve ]

(#57311) diablo1984 válasza Yoshida (#57310) üzenetére


diablo1984
veterán

Na akkor a csatinál a test van kikopva/kontaktolva. Nézz be az érintkezőkhöz, molesztáld meg, kontaktspray és össze!

(#57312) rob210 válasza FerNandor (#57303) üzenetére


rob210
Topikgazda

A választ megkaptad rásegÍtő hiba valóban és igen van egy tömjtés ami ki tud fingani.
Ha szerencséd van csak azt kell cserélni.

Renault power

(#57313) mycso válasza FerNandor (#57303) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

Szuper.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#57314) FerNandor válasza rob210 (#57312) üzenetére


FerNandor
őstag

Köszi. És az a tömítés vajon merre található? Házilag orvosolható?

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#57315) rob210 válasza FerNandor (#57314) üzenetére


rob210
Topikgazda

Ha megveszed igen cserélhető.
De ez nem zárja ki a rásegítő átszakadását, ezt meg kell nézni, hogy pontosan mi a hiba.
Érdemes, mert nem mindegy hogy pár száz forintot, vagy jó pár ezer forintot költesz el.

[ Szerkesztve ]

Renault power

(#57316) FerNandor válasza rob210 (#57315) üzenetére


FerNandor
őstag

Köszönöm. Épp ezért szeretném egyelőre "maszekban" megoldani. Mert lehet, hogy tényleg csak pár száz forintos baja van, de elviszem szerelőhöz, az meg vagy lehúz, vagy utánajárás nélkül új alkatrészt tesz bele, vagy utánajár és pár száz Ft lesz, de a munkadíj meg 20 ezer. így vagy úgy, de biztos több 10 ezer Ft lenne.

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#57317) rob210 válasza FerNandor (#57316) üzenetére


rob210
Topikgazda

Sajna nem érek most rá kikeresni, holnap esetleg megnézem neked a pontos javítási menetét.
De nem ígérem biztosra, mert most kicsit összecsapatak a fejem felett a hullámok.

Renault power

(#57318) FerNandor válasza rob210 (#57317) üzenetére


FerNandor
őstag

Az hatalmas segítség lenne, köszönöm. Nem sürgős, ráér. Megane II 2008 1.5dCi 106LE Grandtour

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#57319) Geri89 válasza forceberg (#57288) üzenetére


Geri89
aktív tag

Ha már DPF regenerálás.. Nekem Megane 2 ph2 van, 1.5 103LE verzió, Ausztriából hoztam magamnak, és dpf-es. Az autó egyre gyakrabban regenerál, egy tanknál 2-3x is, és így a fogyasztást szerintem ez nagyon megdobja.. 5,7-6l közt alakul vegyes használattal (város-országút). Valaki vetetett már ki dpf-et? Van ezzel tapasztalat? Műszakin átmehet így az autó normál esetben? (Megane 2-nél úgy tudom, hogy egyik magyarországiba sincs dpf..). :R

(#57320) polonic válasza Geri89 (#57319) üzenetére


polonic
félisten

Nem véletlenül van az a DFP benne. Csak úgy teljesítik az egyre szigorodó EURO normákat a motorok. Már a benzineseken is lesznek, egyre többön, ahogy jön az EURO 6d.

Műszakin bizony bukta lesz, ha rámérnek a kibocsátási értékekre.

Egyébként hányas a besorolása?

Tudom, hogy a DPF hibaforrás, meg a faxom kivan tőle nekem is. De nekem eszembe nem jutna kiiktatni. Azért ,hogy is mondjam, értem a létjogosultságát, hogy ha nyomok egy nagyobb gázt, nem kormol az autóm. Környezetkímélés szempontjából gondolkodom. Rosszul vagyok a kormot okádó dízelektől. És ezt lélegzi be az ember.

[ Szerkesztve ]

(#57321) Geri89 válasza polonic (#57320) üzenetére


Geri89
aktív tag

Persze, nyilván nem véletlenül van benne. Az autó 2007-es, 1.5 dci-ből a 103LE változat. Ugyan ezzel a motorral szerelték a Magyar piacra szánt autókat is, csak mivel itt nem került bele gyárilag a DPF, itt 106 LE-t tudnak.

A DPF-es autóm besorolása EURO IV-es, ugyan ezzel a motorral szerelt magyarországi autó besorolása szintén EURO IV-es, tehát nincs különbség, papíron nem teljesít szigorúbb előírást.

Értem én a DPF-et, meg tökjó, de ha az autó 100km-en 1 literrel kevesebb gázolajat égetne el, nem hiszem, hogy sokkal jobban szennyezném a környezetet vele.. illetve mondom, a hazai piacra szánt autók közül egyikben sincs DPF..

(#57322) forceberg válasza polonic (#57320) üzenetére


forceberg
veterán

Hogy létezhet, hogy még pénzt termelő koromgyár furgonok futhatnak az utakon?
Amely cég nem tud kitermelni egy legalább Euro5-ös furgont, az a cég nem életképes...
Én nyomom is át belső keringetésre, ha közeledek vmi xar mögé.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#57323) meroly


meroly
veterán

Felhívtam a Nemzeti Közlekedési Hatóságot, a tavaly augusztusi műszaki vizsgakor 0,00 volt a CO kibocsátásom, most meg ugye 0,5, a határ pedig 0,3. Ez azért érthetetlen számomra, hogy ennyi idő alatt totál elromlik a katalizátor.... :F

Impossible is nothing

(#57324) pubos


pubos
tag

üdv.
Olajcsere előtti dilemma nálam is.Tudom rendszeresen visszatérő téma ez de hát ez van :))
1.5 dci DPF nélküli.
5w40 vagy 5w30 ti melyikkel használjátok?ELF olaj vagy más amit ajánlatok?
Átlagos használat mellet.
Köszi

(#57325) gergo5991


gergo5991
őstag

sziasztok, mint irtam is, a kuplung kinyomocsapagy vacakol, de tegnap inditaskor teljesen uj dolgot tapasztaltam. inditaskor es utana is 10 masodpercig olyan hangot adott ki a kocsi mint egy traktor. zakatolt de rendesen. 10 masodperc utan abbahahgyta, utana semmi baja mar nem volt. Bevallaltam vele egy 90km es utat, biztos nem volt jo otlet. Ki mit tudna mondani? kesobb delutan megyek beinditom a kocsit kameraval, megnezzuk lessz-e valami zorej. Mostmar tuti szervizbe fog csak menni a kocsi addig sehova.
megane 3, 1.6 benzin

[ Szerkesztve ]

(#57326) polonic válasza Geri89 (#57321) üzenetére


polonic
félisten

Mondjuk ez érdekes.Két oldalról is lehet nézni.

- Ha az euro4-et csak dpf-fel tudta teljesíteni, akkor tiszta sor, miért van rajta.
A két piacon miért nem ugyanolyan. Mert osztrákoknál és magyaroknál is ugyanaz az euro4 van. A magyaron, hogy hogy nincs rajta.

- Ha meg dpf nélkül is tudja az euro4-et, az is tiszta sor, hogy miért nem kellett rá. Viszont akkor az osztrákra meg miért került rá, ugyanaz az euro4 ott is, mint itt is.

(#57327) rob210 válasza gergo5991 (#57325) üzenetére


rob210
Topikgazda

Ha zakatol az 80 % hogy okoskerék, főleg, ha elmúlik.

Renault power

(#57328) gergo5991 válasza rob210 (#57327) üzenetére


gergo5991
őstag

draga mulatsag lesz ez ahogy nezem, tudni lehet mitol romlik el?
kezdem azt hinni hogy annyira szarul vezetek hogy mar a kuplung csere es ez is az en rovasomra irhato..
pedig nyaron volt komplett vezerles olaj vizpumpa meg gyertya csere is.

(#57329) Geri89 válasza polonic (#57326) üzenetére


Geri89
aktív tag

Az Euro IV-et DPF nélkül is teljesíti az autó. Az Euro IV szabványt 2005 januárban vezették be, az Euro V-öt 2009 szeptemberében. Tehát a 2007-es Megane II ph2 más nem is lehetne, mint Euro IV-es, DPF-től függetlenül. Simán lehet, hogy a dpf-es verzió teljesíti az Euro V követelményeit, de mivel a típusbizonyítvány Euro IV-re szól (hiszen akkor csak az létezett), így a forgalmiban nem lehet más, mint Euro IV.

A fentiek tükrében úgy gondolom, hogy nem lenne törvénysértő a dpf kiiktatása, hiszen az Euro IV-et anélkül is teljesíti az autó. Az, hogy ausztriában miért került bele gyárilag az jó kérdés..

(#57330) rob210 válasza gergo5991 (#57328) üzenetére


rob210
Topikgazda

Amikor a vezérlés cserélve lett, az okoskerék cserélve lett?
Mert, ha nem akkor most a spórolás, vagy szerelő hibája, hogy nem tájékoztatott.
Ha volt remélhetőleg nem delphi került bele, mert az kb. Fél / egy évet bír. /ipari hulladék /

[ Szerkesztve ]

Renault power

(#57331) PeterPH válasza Geri89 (#57329) üzenetére


PeterPH
senior tag

Az autó alvázszáma és a típusengedély alapján ellenőrizhető, hogy egy adott példány milyen műszaki tartalmmal készült. Ezen változtatni csak engedéllyel lehet. Természetesen az NKH nem folg olyasmire engedélyt adni, ami visszalépés a gyári állapothoz képest.
Tehát lehet hogy átcsúszik a műszakin, de semmiképpen sem legális a DPF kiiktatása.

(#57332) gergo5991 válasza rob210 (#57330) üzenetére


gergo5991
őstag

(#57333) rob210 válasza gergo5991 (#57332) üzenetére


rob210
Topikgazda

Ez tök jó de okoskerék is volt benne?
Mert akkor biztos nem az szól az INA nem gyárt kakit.

Renault power

(#57334) gergo5991 válasza rob210 (#57333) üzenetére


gergo5991
őstag

nem volt szerintem benne, rokon cserelte a vezerlest, okoskereket vegkepp nem is emlitett, jelenleg nem tudom elerni megkerdezni
milyen markat tudnal ajanlani mert ahogy irtad a delphi kaki

[ Szerkesztve ]

(#57335) rob210 válasza gergo5991 (#57334) üzenetére


rob210
Topikgazda

A febi most 56820.- a fékmesternél.
De elöbb biztosra menj, hogy az a hibás!

[ Szerkesztve ]

Renault power

(#57336) diablo1984 válasza Geri89 (#57321) üzenetére


diablo1984
veterán

Egy adott euro besoroláson belül több kategória is létezhet, de ha a tied dpf-es és úgy lett itthon honosítva, akkor annak benne kell lennie, vissza minősíteni nem lehet!Ha kiherélteted, akkor műszakit vásárolhatsz rá és ki tudja, hogy az agyában nem marad hibaforrásként a dpf hiánya....

(#57337) diablo1984 válasza meroly (#57323) üzenetére


diablo1984
veterán

Egyszer gondol egyet és összetörik a bele, ez nem egy folyamat, de egyszer széthullik és kész! Tesómék sz@rjába is mikor vették rumbatök hangja volt, szét volt esve benne nyolcvanx e km-nél, bontóból bizniszeltem nekik egy másikat, csere és azóta jó!
Nem hiszem el, hogy ezzel a keveset futott clio-val ennyi gond van, egyszerűen hihetetlen, hogy ennyi kínja legyen, mégha 300e km lenne benne, de akkor is idegesítő lenne, de ennél pláne!

(#57338) mycso


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

Sziasztok erről az oldalról vélemény???

https://autoalkatreszed.hu/

Szabad tőlük rendelni, rendelt már valaki?

[ Szerkesztve ]

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#57339) polonic


polonic
félisten

Elkezdtem nézegetni a fentebb linkelt oldalt. Ott találtam meguin olajat. Soha nem hallottam még róla. Az a szlogenje, hogy oils of Germany. Van rn0720-as olaja is.
Ti ismeritek ezt a márkát?

[ Szerkesztve ]

(#57340) FRENK1988 válasza mycso (#57338) üzenetére


FRENK1988
veterán

Rob is szokott innen rendelni. Illetve innen fogok én is fater akkor vezérlést meg pár apróságot rendelni

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#57341) tiop válasza mycso (#57338) üzenetére


tiop
tag

Én minden szervizalkatrészt onnan rendeltem.Minden rendben volt.

(#57342) eTrade


eTrade
tag

Sziasztok,
Hátsó törlôlapátot ti honnan szoktatok venni?
Az utóbbi hideg idôjárástól lejött a törlôlapát felsô rétege, ráfagyott az üvegre egy csíkban. :)
Találtam ilyet, de nekem csak a lapát kéne: [link]

[ Szerkesztve ]

(#57343) ΞΔGLΞ válasza mycso (#57338) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Rendeltem már én is innen. Minden rendben volt.
Bár régebben írtam, hogy szinte majdnem mindig az AUTODOC-tól rendeltem mindent. Mindig, minden frankón megjött, profi csomagolás, számla, etc...ahogy kell.
Viszont, a legutóbbi rendeléskor az egyik alkatrész valószínűleg selejt volt, mert 1 hónap után bemondta az unalmast.
Na, akkor derült ki, hogy bár fentiek alapján tényleg frankó minden, kivéve egyet. Az Isten mentsen meg bárkit az elcseszett és a végletekig xarrá bonyolított garanciás ügyintézéstől. Nyilván, azért van ez így kitalálva, hogy beleunj, vagy én nem is tudom. Nálam is ez történt, benyeltem (szerencsére csak) egy 10 ezres alkatrészt és lecseréltem egy jóra, amit itthon 13 ezer volt.

Levelezgetés ide-oda, az autó legapróbb porcikájának megnevezése (ki szerelte, minek szerelte, mikor szerelte, hol, kw, lóerő, tömeg a tkm tudja milyen értelmetlen dolgok még) nem ám egy sima alvázkód, ami alapján szinte mindent megtudhatnának azonnal, nem... küldenek egy nyomtatványt, ami kb egyenlő, ha nem rosszabb, mint egy koccanásos biztosító papír kitöltése, de ott üközésről van szó bammeg, itt meg egy (sima) cseréről.

A végén megírtam neki, hogy a garanciás ügyintézésükről mit gondolok, utána felhívott egy markentinges csaj Pesti telszámról, angolul beszélt, nekem szinte a második anyanyelvem, mert a feleségem Kanadai, de én magyar vagyok, akkor próbálják meg úgy intézni, hogy ebben az országban nem sokan beszélnek más nyelven.
Szóval, azt nem tette zsebre és megmondtam neki, amerre csak járok, pont emiatt nem fogom senkinek sem ajánlani ez a "céget". Magyarországon legalább ez jól működik. A legtöbb alkatrészt áruló cég nem kérdez, mint ez sem, amiről kérdeztél. Ha valami nem stimmel, küldi a futárt és csere, vagy pénz vissza.
Egyébként autodoc, akatrész24, meg alkatrészonline24 meg ezek mind mind egy cég, csak sok weblappal...
Bár az én legfőbb kedvencem itthon a Kauffer és talán még a Kovács, Parajdi és a Zsu is...

[ Szerkesztve ]

(#57344) FRENK1988


FRENK1988
veterán

Apropó rossz termék
Bárdi pénzt ad vissza ha nem jó a cucc? Sajna szerintük 45mm a kipufogó cső szemben a kocsi alatt lévő 60assal

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#57345) Xantomas válasza eTrade (#57342) üzenetére


Xantomas
őstag

Én többnyire maradok a bevált sémánál. Eddig bármi kellett családon belül (Citroenek, és Renaultok) az East West Line mindig beszerzett mindent amit kellett. Új alkartrészeknél, általában a Unix-os szereloi kedvezményes árak körűl, vagy alatt van. Anno a Szuglo utcában volt a bolt, ha valakinek úgy ismerős.

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#57346) mycso


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

Köszi urak.

Akkor rendelek én is tőlük.
Gyári keréknyomás szenzort szeretnék és náluk találtam.
Általában mindenhol csak utángyártott van a gyári árának 2-3szorosáért.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#57347) Ati007


Ati007
őstag

Sziasztok , adott egy 2017 áprilisi Megane4 GC Intense sajnos se az androidauto se az apple carplay nem megy rajta. Nem kéne tudnia?

(#57348) Geri19831208


Geri19831208
csendes tag

Sziasztok

Kérnék egy kis segítséget.
A biztonsági övem nem úgy megy vissza ahogy kellene, csináltam egy videót amin lehet látni hogy a öv magasság állító miatt nem csúszik.
Lehet vele valamit kezdeni?

https://youtu.be/NxGh1Ggk1cY

[ Szerkesztve ]

(#57349) forceberg válasza Geri19831208 (#57348) üzenetére


forceberg
veterán

Kimosni...

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#57350) Geri19831208 válasza forceberg (#57349) üzenetére


Geri19831208
csendes tag

Köszönöm a választ.
És szerinted utána jó lesz?
Mivel mossam ki?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.