Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 11:39:34

LOGOUT.hu

Renault, topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39551) bagg válasza rob210 (#39550) üzenetére


bagg
csendes tag

Köszi rob! Remélem sikerül, majd megírom.Mennyibe fáj ez a manőver hozzávetőleg?

(#39552) tresh válasza bagg (#39551) üzenetére


tresh
addikt

Ha jó fej az ember ingyé megcsinálja ha nem 2 k max :D

(#39553) rob210 válasza bagg (#39551) üzenetére


rob210
Topikgazda

Nekem 1.800.- kért érte a szaki.
:R

Renault power

(#39554) bagg válasza rob210 (#39553) üzenetére


bagg
csendes tag

Köszi, Fiúk! : :

(#39555) kisgyerek85 válasza tresh (#39546) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

Megnézte a szerelőm segédje. Tükörrel belesett az adagoló alá. Valami vezeték becsatlakozik az adagolóba és ott mintha lett volna egy picike csepp, mert a kezén jelenkezett. Azt mondta mintha beljebb nyomta volna a vezetéket. Utána berakott egy tökröt és folyamatosan néztük, autó alapjáraton ment majd később adtunk nagyobb fordulatot a kocsinak. Semmi. Adagoló hátulja (ahol van négy csavar és a lemez mögött egy tömítés) egy picit nedves volt, de csepp ott se képződött.
Szűrő környéke csont száraz. Benézett a kocsi alá is, de sehol semmi.
Azt mondta, hogy lehet venni adagoló felújító szettet, de ő addig az én helyemben addig nem foglalkozna vele amíg nem folyik jobban.

[ Szerkesztve ]

(#39556) diablo1984 válasza rob210 (#39502) üzenetére


diablo1984
veterán

passz, szerelőkkel egyeztetve még azt tudták mondani, hogy lehet hengerfejes a gép.....

(#39501) tresh az megvolt, a belső fűtőradiban volt levegő, a vízhűtőben semmi. úgy néz ki ezen a héten sem érek rá vele foglalkozni, mert csak holnap leszek itthon, vasárnap hajnalban megyek franciába vissza..... :(

[ Szerkesztve ]

(#39557) speedydb23


speedydb23
senior tag

Sziasztok!

Tudom, hogy ez nem piac, de akit érdekel van 2db gyári 15" Renault dísztárcsám.
Privátban akit érdekel jelezze.

Köszi. :R

(#39558) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Békéscsaba környékén tud valaki olcsó de jó hangszigetelő anyag beszerző helyet? De lehet webshop is. Tűzfal szigetelésre. Plusz lehet a motorháztetőt is befedném. 2005-ös Logan.

Más: miért érzem úgy, hogy nem megy? Nyomom neki tökig, kettesben még ok, harmadik elmegy, negyedikben inkább csak zúg, de nem gyorsul érezhetően. 110 körül váltottam most negyedikbe, de valahogy nem húz úgy, ahogy régebben. Idén volt olajcsere, levegőszűrő csere, gyertya, vízpumpa, meg az összes szíj cseréje. Nem azt mondom, hogy nem megy, csak nem nagyon húz. Kicsit jobban ment régebben. Fogyasztása ok, 6 liter vegyesben, országúton 5-5,5 között. Alapjárat is ok, plusz mindig pöcre indul.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#39559) diablo1984 válasza diablo1984 (#39556) üzenetére


diablo1984
veterán

érdekes, ma kocsikáztam 200km-t, a víz beállt min és max közé és nem változik a szint(gondolom a termosztát nyitva léte miatt), viszonylag indulni is jól indult, meseszerűen húz, van benne kraft, 90nél odalépve is szedi a lábát, nem tudom, hogy mennyit ehetett, de tele tankkal indultam, jelenleg az első osztáson van a mutató, a benzinesnél a negyedénél hiányzott kb 15 liter, ez ahhoz messze van nagyon(tehát úgy gondolom jó a fogyasztása is).
reggel még az átlátszó kikeményedett üzemanyag csövet is kicseréltem és az EGR-t is lefalaztam(kipróbáltam, mindig nyivta van, alapjáraton, fordulaton is, nem zár vissza), levegősödés továbbra is van, kaptam ma egy tippet, hogy a kézi pumpánál tud a tank felől lelevegősödni, egy másik dti tulaj mondta, neki is ilyen a verda, kb fél nap alatt levegősödik fel neki a rendszer....

(#39560) Savanya válasza Victoryus (#39558) üzenetére


Savanya
addikt

Próbáld meg az ALDI-ban a hőtükrőt szigetelőt . Olcsó és bőven jó arra a célra .

Mobilszámom: 70-516-8068

(#39561) diablo1984


diablo1984
veterán

laguna 1 ph2-esben hol lehet a hiba az első ködlámpáknál, hogy nem megy, viszont a kormányoszlop alatti pizti nincs kimenve, addig el is jut az áram! utána hol lehet még hiba?

(#39562) Sgt. Chris


Sgt. Chris
aktív tag

Üdv! Tud valaki olcsó és jó minőségű 15"-os dísztárcsa fellelő helyet? Praktikusan webshopra gondolok, meg olyan dísztárcsára, ami tényleg univerzális...

ASUS ROG Strix B350-F, AMD Ryzen 5 1600, 2*8GB DDR4 Corsair Vengeance LPX, ASUS RX470 4GB STRIX, Samsung EVO 970 250GB+Adata SP920 128GB SSD, 1TB+2TB WD HDD, FSP Hyper 600W

(#39563) rob210 válasza diablo1984 (#39561) üzenetére


rob210
Topikgazda

A lámpák előtt a stekkereket mérd meg, azok szeretnek beázni:(
Ha eloxidálódott lehet belőle bibi bőven.
Érdemes őket megcsiszatolni.

Renault power

(#39564) FRENK1988


FRENK1988
veterán

Rossz otlet a gyari szovet szonyeget kimelo mosassal a mosogeppe tenni?

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#39565) Szendwich válasza Szendwich (#39538) üzenetére


Szendwich
tag

Na. Eljutottam oda, hogy felgyújtom az elektromos részét az autónak és leadom az égetett rézt. :(((
A bal első tompított nem ég. Biztosíték jó, csatlakozón van 12V ha belemérek, az izzó is jó, de ha összerakom akkor nem ég. Csak a jobb első. Amikor felkapcsolom a lámpát akkor kattan valami a biztosíték táblánál és annyi.
Budapesten kivel tudom megnézetni? Műhely, magánszaki, bárki csak értsen hozzá és javítsa meg.

(#39566) Szendwich válasza Szendwich (#39565) üzenetére


Szendwich
tag

Azt elfelejtettem írni, hogy 2003-as Megane II 1.6 16V

(#39567) daniel2121


daniel2121
senior tag

1.5dci Meganom van. A bal oldalon elől van egy előmelegítő ketyere mi a pontos neve és mi a funkciója?

(#39568) kisninja válasza Szendwich (#39565) üzenetére


kisninja
őstag

Valahol el van oxidálódva a csatlakozó.

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#39569) FerNandor válasza daniel2121 (#39567) üzenetére


FerNandor
őstag

A villanyradiátorra gondolsz? Ami 5fok külső hőmérséklet alatt és kb 70fokos víz alatt kapcsol be és nyomja a meleget?

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#39570) Pecc


Pecc
őstag

Gyorsítás üzemmeleg motorral kb. 120nál elkezdett villogni a check engine. Tünet: Alapjáraton rázza a kasztnit, erőtlen a motor, mintha nem menne minden henger. Kipuff rendszer felől fura zörgő hangok. Fordulatszám rendben. Holnap diagnosztika addig meg mérgeskedés...meg utána is..Van valami ötlet mi lehet? Van amikor nem villog a motor jel de akkor is ugyanez rázza a kasztnit dadog stb.Megane classic 1.6 16v 2001

[ Szerkesztve ]

(#39571) Pecc válasza Pecc (#39570) üzenetére


Pecc
őstag

Trafókat alapjáraton lehuzgáltam próbaképp sorban. Mind megy úgy tünik. Denso trafók..

(#39572) tresh válasza Pecc (#39570) üzenetére


tresh
addikt

Gyujtotrafo,injektor hirtelen de csak tipp igy leiras alapajan.

[ Szerkesztve ]

(#39573) tresh válasza tresh (#39572) üzenetére


tresh
addikt

Kabelek jo allapotba vannak? (Trafo) nem kaphatot nedvesseget ?

Lambda hibanal nem menne es tulfogyasztas lenne. A remeges/razzas vegett en tuti elso korben a gyujtast neznem meg ,mert ha ugy erzed mintha kihagyna egy henger az ugye lehet trafo, trafo kabel, injektor(nagyon ritka nem hiszem hogy ez lesz) akar gyertya is.

[ Szerkesztve ]

(#39574) Pecc válasza tresh (#39572) üzenetére


Pecc
őstag

Egyik se olcsó mulatság ahogy látom az árakat.. :((( Lambda nem csinálhat ilyet? Szerk. : Holnap átnézem ezeket a trafó meg kábeleket.

[ Szerkesztve ]

(#39575) rob210 válasza Pecc (#39574) üzenetére


rob210
Topikgazda

Ha rázz és erőtlen a motor, akkor valamelyik hengered nem megy ezt jól érzed.
Ez két dolog miatt lehet.
Egyik a benzin másik a szikra.
Ha a trafók állításod szerint jók a gyertyák nem kormosak, akkor valamelyik injektorod jobb esetben eltömődött, rossz esetben meghalt.

De ha az alapjáratod jó az érdekes jelenség.
:F

Renault power

(#39576) Megane2000


Megane2000
aktív tag

Üdv srácok!

Szeretnék venni króm színű küszöbvédőt. Hol lehetne venni jó áron? Ti vettetek mostanság ilyet? :)

(#39577) tresh válasza Megane2000 (#39576) üzenetére


tresh
addikt

(#39578) Pecc válasza rob210 (#39575) üzenetére


Pecc
őstag

Nem jó alapjáraton sem, ott is ráz pöfög, kínlódik.
A fordulatszámot arra értettem, hogy menet közben a sebesség/fokozatokhoz jó a fordulat, olyan amilyen szokott. Ma szétszedem kiveszem a trafókat, gyertyákat.

Köszi a válaszokat urak :R

[ Szerkesztve ]

(#39579) rob210 válasza Pecc (#39578) üzenetére


rob210
Topikgazda

Értem, akkor jó akkor nem kell aggódni.
Csak valamelyik gyújtóval lesz baj, ha szerencséd van gyertya.
Trafót csak párban szabad tudod. ;)

Illetve csodálkoznék ha nálad trafó lenne, mert nem sagemed van.

Renault power

(#39580) Megane2000 válasza tresh (#39577) üzenetére


Megane2000
aktív tag

Hű bakker! Ilyen kell nekem! :) Köszi ezt intézem is szerintem.

(#39581) Pecc válasza rob210 (#39579) üzenetére


Pecc
őstag

Hát igen. Te tudod, írtam korábban Neked, hogy mind a 4 trafó denso.

Megane2000 - Nem olcsó, ahogy látom. Viszont nagyon jól néz ki :)

[ Szerkesztve ]

(#39582) tresh válasza rob210 (#39579) üzenetére


tresh
addikt

Néha a legjobbak is elhullanak ;]

Megane2000: :B

Pecc: mikor cserélted /gyertyákat?

[ Szerkesztve ]

(#39583) Megane2000 válasza Pecc (#39581) üzenetére


Megane2000
aktív tag

Az a baj hogy mikor vettem a kocsit akkor volt rajta valami csúnya küszöb, azt leszedtem, de a matrica az istenért nem akar lejönni semmilyen szerrel. Legalább 15 féle szert próbáltam.. Így jobb híján most veszek rá egy szép küszöböt! Remélem a posta költségét le tudom alkudni :DD

(#39584) tresh válasza Megane2000 (#39583) üzenetére


tresh
addikt

Ebay-t még megnézheted lehet találsz olcsóbban :))

(#39585) Megane2000 válasza tresh (#39584) üzenetére


Megane2000
aktív tag

Megnézem :) Bár ilyen nagy csomagot elhoznak vajon?! :D

(#39586) Pecc válasza tresh (#39582) üzenetére


Pecc
őstag

Én még nem cseréltem benne. Most fogok ha megjönnek az új gyertyák.
Az első trafó(1) alatti gyertya nagyon gatya, a többi szép. Azt a trafót lehúzva nincs változás, ugyanúgy jár a többi henger. Már csak az a kérdés az új gyertyák után jó lesz e...vagy az esetlegesen rossz trafó miatt halt meg csak az az egy gyertya. :U

[ Szerkesztve ]

(#39587) rob210 válasza Pecc (#39586) üzenetére


rob210
Topikgazda

Nem a gyertya szokott meghalni a trafótól hanem a trafó a gyertyától.
A gyertyahézagot 3-4 havonta érdemes leellenőrizni.

Renault power

(#39588) Pecc válasza rob210 (#39587) üzenetére


Pecc
őstag

Ez esetben elég baj az nekem, mert akkor lehet venni trafót csilliárdokért 4et :(((

[ Szerkesztve ]

(#39589) tresh válasza Pecc (#39588) üzenetére


tresh
addikt

Emlékeim szerint párban vannak 1-4 2-3 szóval max 2 db-ot kell cserélned. Új gyertya+trafó után rá se fogsz ismerni olyan szépen fog járni a vas :K

[ Szerkesztve ]

(#39590) FerNandor


FerNandor
őstag

Hali,

Lion, nem aktuális már a wax, vettem helyben.

Kész az autó. Gyorsan le is waxoltam ma, amíg jó idö van és idöm is van még. Sonax Xtreme Polish & Wax 2-t vettem. Remélem jó lesz. Az ezüst Megane-on Turtlewax-szal csináltam anno, azutután nagyon jó sima volt az autó. Itt most annyira nem. De jobb, mint volt, tisztább is lett a fénye. Remélem azért jó lesz, és tartós is.
Tankoltam egy teletank sima ÖMV-t, egy kattanásig. Meg akarom nézni itt, hogy itt is lesz e különsbég a következö tankoláskor a fedcom által számolt elfogyasztott üzemanyag és ugyanazon a pisztolyon 1 kattanásig tankolt érték között. Eninél 4 vagy 5 liter volt, de mindig. Azóta megtudtam, hogy mindegyik kút csal, valamelyik 1 literböl 0,92-t ad. Az 50 liternél már 4 liter..

Tavasszal megcsináltatom az elejét és akkor már elég jól egyben lesz, addig kell vadásznom bal elsö projektoros lámpát. Pár kép:
[link]
[link]
[link]
[link]

Téli gumi!
Kell vennem azt is, kaptam nagyon jó ajánlatot 205/55R16-ban Hankook w452-re és Vredestein Snowtrac 5-re.
Mit mondtok ezekre? Snowtrac 3 volt az ezüst megane-on, amikor összetörtem, pár hónaposak voltak a gumik, de nem a gumi hibája volt, mert nagyon nyálkás lett az út. De a Vredesteintöl emiatt kicsit "tartok", de a nyárim is az, Sportrac 5.

[ Szerkesztve ]

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#39591) tresh válasza FerNandor (#39590) üzenetére


tresh
addikt

Nezd a jo gumi segit de megmenteni nem fog soha se es sajnalom az ezust geped de ahogy irtad nem a gumi vegett lett az a vege a storynak. vredestein szerintem jobb

(#39592) rolipasztor válasza rolipasztor (#39504) üzenetére


rolipasztor
újonc

180e km van az utóban 2 éve volt 4 porlasztó és üzemanyag szivattyú csere,most volt nemrég egr szelep cserélve,mellékeltem pár képet hogy hogy néz ki a szelep alatt a turbó.De a szelep csere óta szarakodik.Meg nekem olyan mintha a turbó-ba becsatlakozó gumilcső mintha szét lenne szakadva.Nem tudom,nem ér annyit az autó mint egy új turbó. :D

http://mobilarena.hu/dl/upc/2015-10/06/555690_bqyug5yvmknsoktz_img_0794_2.jpg

[ Szerkesztve ]

(#39593) rob210 válasza FerNandor (#39590) üzenetére


rob210
Topikgazda

Vegyél nokiant északon tudják milyen a tél ;)
Nekem bizonyított tavaly az ónosesőben.

Renault power

(#39594) FerNandor válasza rob210 (#39593) üzenetére


FerNandor
őstag

Jobb annyival, hogy plusz 20.000ft kb egy garnitúránál a különbség a vredestein /hankookkal szemben? Milyen típus? wr d3, d4?

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#39595) Szendwich válasza kisninja (#39568) üzenetére


Szendwich
tag

Nem az volt a baj. Voltam Zolinal. A biztositek tablan van a nagy fekete csatlakozo. Na ott a ket tompitott sarujanal a csatlakozo szet volt egve es nem volt rajta "delej". Most atmenetileg meg van oldva, de kaptam egy hasonlo csatlakozot ami hibatlan es majd atsaruzom, ha kell forrasztom a vezeteket az ujba.

(#39596) rob210 válasza FerNandor (#39594) üzenetére


rob210
Topikgazda

Ér ezért merem ajánlani, de rábeszélni nem foglak ;)
Az újabbat vedd. Nekem az xl oldalfal erősített van, hogy a kátyúkat is jobban bírja.

Renault power

(#39597) Doki16 válasza FerNandor (#39594) üzenetére


Doki16
addikt

Nem akarsz te Hankook-ot venni hidd el nekem :D Itt van mellettünk a gyár, jó pár ismerősöm dolgozik ott mindenféle pozícióban. Mindenkitől, azt hallottam, hogy ne akarjak még csak véletlenül se onnan gumit venni. Ezt azok mondták akik gyártják és a gépeket kezelik. +1 a Nokian WR D3-ra nekem bejött tavaly. Vredestein Snowtrac 5-nél még olcsóbb is vagy kb egy árban van a Nokian.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#39598) FerNandor válasza Doki16 (#39597) üzenetére


FerNandor
őstag

Vredestein 17400Ft lenne.
Köszi az infót :) neked is Rob. :)

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#39599) Doki16 válasza FerNandor (#39598) üzenetére


Doki16
addikt

Én az autogumibolt.hu áraiból indultam ki, ott 23950Ft, a nokian pedig 21990Ft.

Annyiért mondjuk jó ár. Hol találtad 17400Ft-ért?

[ Szerkesztve ]

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#39600) FerNandor válasza Doki16 (#39599) üzenetére


FerNandor
őstag

Indexen gumistól, ebben benne van a szállítás is, maradok ennél sztem :)

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.