Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Yettel topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 10:49:25

LOGOUT.hu

Yettel topic
▼ Kérdés előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves! ▼
Aktuális:
Inflációkövető díjkorrekció 2024

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#86851) ajapi


ajapi
tag

Röstellem, de nem tudom, hogy mi az a CA. Hol tudom megnézni, hogy tudják-e a telefonjaink?
Köszönöm az okítást.

(#86852) 4Grider válasza ajapi (#86851) üzenetére


4Grider
nagyúr

(#86853) szkaroly válasza ajapi (#86851) üzenetére


szkaroly
senior tag

CA az a carrier aggregation rövidítése.[link] Ebben [link] a cikkben részletesen le van írva az itthon használt LTE frenvenciasávok száma, típusa. Ahol a szolgáltató 2 v. 3 ilyen sávon nyújt szolgáltatást egyszerre, akkor ezek sávszélessége összeadódhat ha a telefon hardveresen ill. szoftveresen támogatja ezt. Ez a 2CA ill. 3CA. Ez különösen akkor hasznos ha az egyik frekvenciasáv erősen túlterhelt és emiatt lassú. Sajnos a boltok, gyártók weboldalai nem nagyon adnak tájékoztatást arról hogy az adott készülék támogatja-e ezt. Külföldről rendelt készülék esetén még nagyobb a káosz, hiszen sokszor ugyanaz a termék más speckóval kerül forgalomba különböző országokba. Pl. Xiaomi. Ezen [link] az oldalon utána lehet nézni, de az itt lévő információk se 100%-ig biztosak valószínűleg.

[ Szerkesztve ]

Poco X3 Pro

(#86854) barnibooo


barnibooo
tag

Milyen APN-nek vannak az onlineon kívül?

(#86855) Viktor0610 válasza barnibooo (#86854) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ez nem feltétlen releváns számodra.
Mert ha az előfizetéseden csak az került aktiválásra, akkor hiába írom, hogy van még ezen kívül a net is pl. Ez a másik, jellemző APN. A netes kártyák ezt használják.

Samsung Galaxy A54

(#86856) barnibooo válasza Viktor0610 (#86855) üzenetére


barnibooo
tag

Értem, köszi a választ!

(#86857) TeeJay válasza szkaroly (#86853) üzenetére


TeeJay
félisten

Xiaomi is azért a Global meg EU-ba szánt telefonoknál már kapott annyit szerintem hogy ahogy néztem mostani telefonokban amiben van B20 támogatás abban van CA is legalább már 3CA
Redmi Note9S meg előtte Redmi Note 8-ban volt jó kis szivatás mert a proci lazán tudna bármit de ugye a gyártó butította hogy olcsóbb legyen

B1+B3+B7-et szinte minden 2021-2022-es Xiaomi telefon tud
Csúcs telefonok meg emellé még B20-at is meg mellé N78 5G-t is :B

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#86858) viktorhu válasza Viktor0610 (#86855) üzenetére


viktorhu
veterán

Van telefonon hátránya a net APN-nek, ha mindkettő engedélyezett? Pl. adatkeretek másképp számolása, alacsonyabb preferencia, vagy pl. mint a vodánál ahol a telefonos apn tömörített, így kevesebb adatot használ?

(#86859) 4Grider válasza viktorhu (#86858) üzenetére


4Grider
nagyúr

Érdekes lenne, ha pont az adatkártyák apn-je lenne tömörített adatforgalmú. A hátrány csak annyi, hogy az eszközöd kiteszed közvetlenül a netre, még egy nat sem védi, csak a saját tűzfala.

(#86860) bopeti98


bopeti98
őstag

Pár napja, gondolom a névváltáshoz kapcsolódó karbantartások miatt eléggé küzdősen működik a MyTV. Lefagy a stream, a tv-s app is lefagyogat, van hogy nem annak a csatornának a streamje töltődik be amelyre rányomtam, 1-2 csatorna logó is összekeveredett ahogy nézem. A Yettel TV app tudja valaki esetleg mikorra várható?

(#86861) delig


delig
tag

Sziasztok! Online megrendeléssel kapcsolatban hol tudok érdeklődni? 1220-on nem találtam ilyen menüt, chat-en tegnap délután óta nem tudtam választ kicsikarni.
Kártyás csomag, nincs előfizetésem.
Köszönöm

(#86862) viktorhu válasza 4Grider (#86859) üzenetére


viktorhu
veterán

Dehát én a telefonosra írtam a voda esetén, hogy tömörített, nem az adatkártyára. Szóval a kérdésem az volt, hogy van-e bármilyen ehhez hasonló különbség a yetinél is a két apn között, ahogy a vodánál (amik közül csak az egyik volt a tömörítés kérdése).

(#86863) 4Grider válasza viktorhu (#86862) üzenetére


4Grider
nagyúr

Csak a nat a különbség a két apn között. A natolt online apn-t jellemzően beszédcélú előfizetésekhez biztosítják, a natolatlan net apn-t pedig jellemzően adat előfizetésekhez. És mindkettőt csak egyes esetekben biztosítják (pl. flották).

(#86864) tomp válasza bopeti98 (#86860) üzenetére


tomp
félisten

Nincs semmi gond a MyTV-vel. Táblagépen és pár napja AndroidTV-n is használom. Nem fagy, stabil.

(#86865) dreko válasza 4Grider (#86863) üzenetére


dreko
aktív tag

Nekem gond volt a beszéd célú kártya internetével nem ment a Xiaomi kamera elérése, holott csak adatkartya wifire kapcsodva meg azonnal.

Az apn csere nem működött.

Pár napja meg gond nélkül működik, ez valtozhatott, apn-hez tuti nem nyúltam.

(#86866) kekedi


kekedi
senior tag

Nagyon aranyos... :)
Készülék vásárlás esetén ha belépek a fiókommal nem tudok készüléket venni XS csomagban. (ha nem lépek be, akkor ezzel nincs gond)
Jelnleg yeti S csomagom van. (a regi telenor S)
(hozzá teszem, lejárt a hűségem)
Gondolom az fáj neki hogy olcsóbb tarifával szeretnék készüléket venni.
Másnál is így van?

(#86867) Oliverda válasza #08176384 (#86843) üzenetére


Oliverda
félisten

Melyik üzletben? Engem elküldtek azzal, hogy csak előfizetést lehet átváltani.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#86868) Stevesuit válasza Schnorkel (#86823) üzenetére


Stevesuit
csendes tag

Ez yettelnél?

(#86869) Stevesuit válasza 4Grider (#86786) üzenetére


Stevesuit
csendes tag

Hello! Ez azt jelenti, hogy ha kérek esim-et akkor az esim képes telefon és óra egyszerre nem fog működni? Mert akkor ez egy jó nagy badarság :((( Telekomnál ez működik. Nekem az lenne a lényeg, hogy az óramhoz tudjak esim-et rendelni,az már nekem mindegy hogy a telefonon fizika vagy esim van. Köszi a választ!

(#86870) Oliverda válasza Stevesuit (#86869) üzenetére


Oliverda
félisten

Apple Watch egyelőre csak a Telekom szolgáltatásával működik. Más márkájú órákkal a Yettel szolgáltatása is használható.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#86871) Stevesuit válasza Oliverda (#86870) üzenetére


Stevesuit
csendes tag

Samsung Galaxy watch 4 óráról volna szó. De az imént voltam bemt egy Yettelben ahol azt az infót kaptam,hogy ha esim-et kérek akkor a fizikai kártya off, viszont ebbenaz esetben csak a telefonon tudom használni az esim-et. Ha az órán szeretném használni akkor törölnöm kell a telefonon és aktiválni kell az órán, viszont akkor a mobilon nem használható. Tiszta agyrém.

(#86872) INGJOKE válasza Stevesuit (#86871) üzenetére


INGJOKE
veterán

Szerintem ezzel várjál még pár hetet és semmiképpen ne üzletben érdeklődj, mert ott sokszor rossz infót kapsz. Majd ha lesz kialakul módszer és leírás hozzá, akkor lehet mire hivatkozni majd az üzletben. Most az átállás miatt óriási (a szokottnál is sokkal nagyobb) fejetlenség van náluk. Adhoc hoznak döntéseket az észszerűséget félre téve. :)

(#86873) Stevesuit válasza INGJOKE (#86872) üzenetére


Stevesuit
csendes tag

Valóban ez a bölcs és ebben is maradtam a sráccal. Na de ügyfélszolgálatot elérni nem lehet, pontosabban nincs ilyen opció telefonon,hogy érdeklődni szeretnék csak minden más. Kártyatiltás, csere internet, számla információ stb. De ezeken belül semmi ami nekem jó lenne. Régebben volt, hogy simán ügyintéző kapcsolása azt kész.

(#86874) TeeJay


TeeJay
félisten

Itt még most sem változott Yettelre a hálózati név :))

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#86875) Oliverda válasza Stevesuit (#86871) üzenetére


Oliverda
félisten

Jelenleg a Yettel eSIM szolgáltatása az okosórák közül csak Samsung okosórával érhető el

Az eSIM minden lakossági hangalapú számlás tarifcsomagunk mellé igényelhető. eSIM-képes okosórád mellé kiemelten ajánljuk Yettel Okosóra tarifacsomagunkat 990 Ft-os havidíjjal.

forrás

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#86876) szabonagyur válasza INGJOKE (#86872) üzenetére


szabonagyur
félisten

Neki multi es eSIM kene egyszerre, errol nem volt szo meg Telenornal, egyedi eSIM mehetne most is oraba, de akkor masik szama is lesz.

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#86877) Croft-21 válasza kekedi (#86866) üzenetére


Croft-21
őstag

Nálam ugyanez a helyzet, ha a meglévő csomagomat szeretném váltani, átirányít a honlapra és kiírja, hogy sajnáljuk, jelenleg nincs elérhető ajánlatunk a számodra. Szintén yettel S csomag.

(#86878) Viktor0610 válasza Stevesuit (#86871) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nincs ebben semmi agyrémség.
A Yettel féle eSIM nem olyan, mint a telkomos. Itt egy szám, egy SIM.

Samsung Galaxy A54

(#86879) r3dsnake válasza Viktor0610 (#86878) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Pont ez benne az agyrém. :)

(#86880) Viktor0610 válasza szabonagyur (#86876) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Akkor is a Yettel a hibás, na!
Kicsit uncsi már, de megszokhattuk fórumtárs hozzászólásaiban. ;]

Samsung Galaxy A54

(#86881) 4Grider válasza Stevesuit (#86869) üzenetére


4Grider
nagyúr

Az eSIM-től függetlenül itt nincs multisim.

(#86882) DS39 válasza TeeJay (#86874) üzenetére


DS39
nagyúr

Nálam sem. Fura.

Ahhoz képest, hogy mennyire készültek a márkaváltásra, ezt eléggé elbaltázták.

(#86883) Viktor0610 válasza r3dsnake (#86879) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

De nem!

Nem volt szó ilyen eSIM-finkcióról.
Tudtommal a Telekom az egyedüli, aki a MultiSIM miatt tud egyszerre egy számot telóban és órában is.

Samsung Galaxy A54

(#86884) Somatom válasza Viktor0610 (#86878) üzenetére


Somatom
veterán

Az benne az agyrém, hogy az egyik oldalon azért lassul be a usernél a net, mert nem halad a korall, a másik oldalon meg a szolgáltató van lemaradva. Amúgy is késéssel vezették be az e-SIM -et, szóval volt idejük rákészülni. Illett volna vmi naprakész megoldással előrukkolni. Nem újkeletű az okosóráknál ez a funkció.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#86885) 4Grider válasza DS39 (#86882) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nem annyira. Nálam sem változott S21-en, viszont betettem a kártyám a fiókban hánykolódó, minimum fél éve be sem kapcsolt S9-be, és rögtön Yettel HU-val indított. Tehát egyértelműen telefonfüggő.

(#86886) MolTol válasza Somatom (#86884) üzenetére


MolTol
tag

Nade hova akarna menni az a korall? :F

(#86887) szabonagyur válasza Somatom (#86884) üzenetére


szabonagyur
félisten

Aki Telenornál ilyet tapasztal gondolom a többinél is tapasztalná a folyamatos fejlesztések miatt.

MultiSIM-nél meg esélyesen kisebb az igény, mint az eSIM-re magában.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#86888) r3dsnake válasza Viktor0610 (#86883) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

És ez kizárja, hogy másnál is működjön?

(#86889) 4Grider válasza szabonagyur (#86887) üzenetére


4Grider
nagyúr

A multisimre akkora az igény a Telekonál, hogy már gondolkoznak rajta, hogy megszüntetik korlátlan net mellé, mert helyenként a multisimesek már túlterhelik a hálózatot. (Igen, a hangcélú előfizetések mellé korlátlan mobilnet opcióval rendelkezők.)

(#86890) szabonagyur válasza 4Grider (#86889) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hát jó de nem azért kell akkor ott sem az embereknek, hogy óra meg ilyenek hanem netezni, tovább osztani stb.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#86891) TeeJay válasza DS39 (#86882) üzenetére


TeeJay
félisten

Nem értek hozzá mitől függ ez hogy a hálózati szolgáltató név mi de 3 nap alatt nem frissült le minden torony az fura.
SIM kártyám nem régi talán másfél éves mert akkor lett nano SIM-es telefonom.

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#86892) Somatom válasza szabonagyur (#86887) üzenetére


Somatom
veterán

Jó, akkor nézzük egy másik irányból! Ez a router milyen CA -kat tud?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#86893) DS39 válasza 4Grider (#86885) üzenetére


DS39
nagyúr

Ez érdekes, de vajon miért?
Régebbi OS és már nem árult készülék.

(#86894) tomp válasza TeeJay (#86891) üzenetére


tomp
félisten

A torony azt adja tovább amit a core-ban beállítanak! Nem a toronyban írják át a nevet.
Viszont a telefonok most meg vannak borulva. Mást ad a hálózat mint ami a SIM-en és a rendszerben el van mentve. Emiatt cellaváltásnál tud érdekes jelenséget produkálni a telefon. De még egyszer: nem a toronytól függ. Ahogyan "odabent" lenyomják az entert, az összes torony az új nevet adja.
Esetleg futtathatnak egy scriptet ami frissíti egyenként a SIM kártyákat. Ezt amúgy lehet kérni is.

(#86895) TODI1111


TODI1111
addikt

Szerintetek az elállási szívatás kimondottan nekem jár?
[előzmény] és egy mai történet mástól. [link]
[Itt tartok most]

[ Szerkesztve ]

(#86896) PitLee válasza DS39 (#86893) üzenetére


PitLee
őstag

Buta telónál pl akkor váltott Telenorra Pannonról, mikor sim kártyát cseréltem,pl most is a Telenort mutatja pedig újraindítottam.
Szerintem attól is függhet hogy mit ír ki, hogy honnan olvassa ki a készülék, simből vagy a hálózati adatokból vagy nemtom :DDD

(#86897) 4Grider válasza TODI1111 (#86895) üzenetére


4Grider
nagyúr

Legközelebb amikor majd elállsz egy vásárlási szerződéstől, már okosabban fogod csinálni, nem adsz okot a bevizsgálásra.
Elállási jogban is van visszatartási jog (a bevizsgálás idejére), ha jól rémlik, az is 14 nap.

(#86898) PitLee válasza TODI1111 (#86895) üzenetére


PitLee
őstag

Nem értek hozzá, remélem majd jön valaki, de lehet a két dolog "üti" egymást.
Az elállás és hogy hibás a készülék.
Elállási feltételeket elkell olvasni, lehet ott írnak valamit róla.

Hülyén jön ki, hogy nem kell a készülék, de adják vissza pénzt, ja de hibás is, így muszáj nekik kivizsgálni mitől hibás.

A szerviz tudja megvizsgálni, hogy mi a hiba oka és az ő véleményükkel már eltudják dönteni hogy mi legyen, ha rajtad kívül álló ok miatt hibás, akkor lehet, hogy cserélik vagy vissza adják a pénzt, nem tudom.

(#86899) TODI1111 válasza PitLee (#86898) üzenetére


TODI1111
addikt

"A szerviz tudja megvizsgálni, hogy mi a hiba oka és az ő véleményükkel már eltudják dönteni hogy mi legyen,"

Már én is látom a jegyzőkönyvet amit a szervíz kiállított (a készülék hibátlan) A telefon már tegnap elhagyta a szervízt. Úgy mentem be a szolgáltatóhoz, hogy el akarok állni a vásárlástól. A bevizsgálás kész a készülék hibátlan. Amikor bevették a készüléket a kiállitott jegyzőkönyv szerint tökéletes sérülésmentes állapotban van. Mi indokolja még a vásárlástól való elállás meggátolását?
Más bemegy és mivel nem tudják azonnal kicserélni a hibás készüléket érvényesítik az elállási jogát.

[ Szerkesztve ]

(#86900) szabonagyur válasza TODI1111 (#86899) üzenetére


szabonagyur
félisten

Továbbra is, nem elálltál tőle hanem visszavitted mert hibás szerinted. Ha simán visszaadnod rég le lenne tudva a dolog. A gyártó meg hibásan írta, 3 napig cserfes a készülék, az elállás nem a hibás készülékre van.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Yettel topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.