Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Yettel topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 10:49:25

LOGOUT.hu

Yettel topic
▼ Kérdés előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves! ▼
Aktuális:
Inflációkövető díjkorrekció 2024

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#87651) szabog74 válasza sfdrakex (#87650) üzenetére


szabog74
aktív tag

Asszony 5 éves Mix2-jén most mértem 171/47-et a Délinél. Hétvégén egy Redmi 9 volt a kezemben, amin harmatos volt a letöltés, de egy APN gyári visszaállítás után az is megjavult.
Azok a packet loss-ok nagyon durvák.

(#87652) szabonagyur válasza sfdrakex (#87650) üzenetére


szabonagyur
félisten

Itt is alakult sokat a 4G :K

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#87653) nullpoint válasza ggabor02 (#87649) üzenetére


nullpoint
senior tag

Telenortól sokat nem várunk, évek óta alig fejlesztenek, plusz kitalálták az otthoni mobilnetet, szóval szarrá van terhelve az amúgy is szar hálózatuk... Amint lesz lehetőség, megyek máshova.

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#87654) TeeJay válasza tomp (#87644) üzenetére


TeeJay
félisten

Na jó akinek olyan telefonja van :D
Már az is csoda hogy most engedik a CA mentes telefont B7-re állni, viszont továbbra sem engedik hogy más band-et lásson. Konkrétan Lehel tértől Kálvinig végig patent térerő volt és a telefon végig B7-re állt csak fel, nem is látott más 4G band-et
Legrosszabb helyen is nyugati körül 50-60megabit megvolt lefelé, Lehet térnél 120, Astoria-Kálvin között meg a 142megabit is

B7 az 20MHz ugye? Ott 150megabit van tehát abból 142-t engedtek a telómra miközben B3-on sehol Budapesten nem tudtam még 70megabitet sem mérni, még ugye hajnalban sem amikor nulla a terhelés

Szóval legalább most van lehetőség ott ahol már van B7, gyorsabb netre csatlakozni
viszont nem értem miért tiltják hogy a telefon az összes band-et láthassa és maga dönthessen melyikre áll fel. Cellmapper így kb. semmit nem tud rögzíteni, csak mindig az aktuális band-et amin a telefon lóg. CA-s telefon biztos mutat neked mindent
B1-B3-B7-B20-B28 ahol van mind az 5 egy tornyon, na nekem csak azt fogja listázni amin épp fent van a telefon.

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#87655) tomp válasza TeeJay (#87654) üzenetére


tomp
félisten

Az, hogy nem mutat más bondot az nem a hálózat sara hanem a telefoné!
Mivel nem kezeli a CA-t így a modem konfig és/vagy a bázis által rááll 1 adott bandra és onnantól azt fogja aktívként kezelni.
Természetesen maga a modem látja a többi bandot is de ezt az infót root nélkül már nem tudod kiolvasni a modemből.
A B7 20MHz igen de nem 150Mbit hanem 195Mbit mivel 256QAM!
Nálam a B7 magában 170Mbitet tud napközben!
A rekord B7 értékem 187Mbit!

(#87656) TeeJay válasza tomp (#87655) üzenetére


TeeJay
félisten

Fura mert ősszel meg minden band-et látott a telefon
akkor nem volt hibás?
Westend oldalán B1 B3 B20 B7-et is látta igaz B7-en volt akkor
most nem látja cellmapper csak azt a band-et amire a telefon csatlakozva van
szerintem ez hálózati beállítás nem telefon hiba

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#87657) erzol válasza ggabor02 (#87639) üzenetére


erzol
őstag

6 éve költöztünk Pilisvörösvár mellé egy kis faluba az erdő szélére külterületre.Semmi nem volt a mobilneten kívül.
Kiválóan el voltunk a mytv-vel + a több, mint 100 Mbites mobilnettel.
Rá másfél évre behúzta a Digi az optikát még a vadászlesbe is.
Azóta 1-2 mbit-nél többet soha nem tudok mérni a hálózaton.
Csodás fejlesztés zajlott nálunk is... :F

(#87658) sfdrakex


sfdrakex
nagyúr

Kiskunfélegyházán is hasít az 5G, vasútállomással szembeni ipar területen. Pár napja itt még csak 4G volt.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#87659) Landsmann


Landsmann
addikt

Be tudtok lépni a Yettel oldalára? Nekem váratlan hibát ír. Az applikáció be tud lépni.

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#87660) ggabor02 válasza nullpoint (#87653) üzenetére


ggabor02
aktív tag

Pedig ez korábban nagyon jó volt. Simán verte a Telekomot sebesség terén. Két-három éve tart ez a mélyrepülés, most már használhatatlan.
Én nem vagyok egy ilyen nagy kötözködő, sebességmérő hibbant barom, de mikor a voip hívás szakadozik, egy melléklet nélküli emailt nem tudok elküldeni, a villanyóra leolvasás fotóját 5 perc alatt nem tudom elküldeni, akkor már nagy a baj. A lakás kameráit már egy éve meg sem próbálom ezen a hálózaton megnézni.
Nekem egy 10/3 Mbps a telefonon elég lenne, amit csak lehet a vezetékes neten intézek.

(#87661) trec12


trec12
addikt

A feltöltési sebesség nagyon gyatra több ponton mérve is. Nem éri el sokszor a 1 Mbit/sec-et sem (legalábbis a speedtest szerint), miközben a letöltés 40-50-60 Megabit is van. 5G-én lefelé több száz megabit jön, feltöltés meg csak 10 kb. Ezeknek a (mérés szerinti) gyatra feltöltéseknek mi lehet az oka?

[ Szerkesztve ]

(#87662) szabonagyur válasza Landsmann (#87659) üzenetére


szabonagyur
félisten

Be.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#87663) szabonagyur válasza ggabor02 (#87660) üzenetére


szabonagyur
félisten

Mind a 3nak vannak vakfoltok sajnos. DIGI-t nem hozom ide, ott azért több is.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#87664) Wajk válasza trec12 (#87661) üzenetére


Wajk
addikt

meg tudom erősíteni, valami miatt a feltöltés nagyon be lett vágva, de nagyon durván. A dátumokból is látszik, hogy konfigolgatnak mindenhol folyamatosan. De most ennyire nem értenek hozzá?

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#87665) tomp válasza trec12 (#87661) üzenetére


tomp
félisten

Először is tudni kellene milyen telefon. Azután pedig, hogy aktív e a VoLTE!

TeeJay
Ősztől nem volt frissítés a telefonra?
Maga a telefon most is látja az összes bandot, különben bandváltásnál leesne a hálózatról amíg nem megy fel a másik frekire.

(#87666) Landsmann válasza szabonagyur (#87662) üzenetére


Landsmann
addikt

1220 azt mondta, karbantartás van. Azóta nem próbáltam.
Most próbáltam, még nem megy. Akkor ezek szerint nem globálisan van a hiba.

[ Szerkesztve ]

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#87667) trec12 válasza tomp (#87665) üzenetére


trec12
addikt

Xiaomi Mi 10T, aktív a VoLTE. Úgy tűnik kikapcsolt VoLTE esetén is ugyan az van.

[ Szerkesztve ]

(#87668) szabonagyur válasza Landsmann (#87666) üzenetére


szabonagyur
félisten

Akkor néztem amikor írtam :)

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#87669) tomp válasza trec12 (#87667) üzenetére


tomp
félisten

Hmm Xiaomi :DD
A helyszíned fent van ezen a listán?

(#87670) trec12 válasza tomp (#87669) üzenetére


trec12
addikt

Győr különböző pontjain tapasztaltam de a lista egyiket sem írja.

(#87671) TeeJay válasza tomp (#87665) üzenetére


TeeJay
félisten

Csak a szokásos MIUI12.5 update de ezt már beszéltük hogy úgy 1hónappal ezelőttig látott minden band-et, azóta módosítottak Telenor hálózaton

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#87672) lorcsi


lorcsi
veterán

A telenor--> yettel valtassal a befizetos bank szla változott ?

(#87673) Robitrix


Robitrix
senior tag

Tulajdonképpen hogy zajlik a SIM kártya aktiválása. Kaptam egy új YETTEL SIM kártyát egy új előfizetéssel(otthon nethez) Múlt hét péntek. A csávó mogyogott valamit 3 munkanapról az aktiválásról az ügyfél-szolgálaton, ahol lemondtam egy régi már felesleges jóval drágább élőfizetést is, mert akkor járt le a 2 éve. MA reggel csütörtökön még nem üzemelt a SIM kártya. A netes SIM kártya aktiváló felület meg elhajt a retkesbe, hogy érvénytelen a telefonszám vagy az ICC szám. Most végül is nekik kéne aktiválni vagy csak nekem nem megy a netes aktiválás? Igaziból adatátvitelhez kell, mert azon menne a netes rádiók, meg stream szolgáltatás és egyebek. Illetve tartalék netként müködne ha a használt netem megmakacsolja magát.

(#87674) tomp válasza lorcsi (#87672) üzenetére


tomp
félisten

Mivel csak cégnév váltás történt így gondolom minden más változatlan. :)

(#87675) Robitrix válasza Robitrix (#87673) üzenetére


Robitrix
senior tag

Mondjuk valamit olvastam 2019-től, hogy tudatosan lassítottak a SIM kártyák aktiválásán, hogy akadályozzák a terroristákat. :) Ja gondolom egy aktiv SIM kártyával több embert lehet kinyirni, mint egy nem aktiválttal...

(#87676) szabog74 válasza Robitrix (#87675) üzenetére


szabog74
aktív tag

nem lenne egyszerűbb felhívni őket, hogy mi van már?

(#87677) Robitrix válasza szabog74 (#87676) üzenetére


Robitrix
senior tag

21. században??? :) és mi van a digitális ügyintézéssel? :) Az megfutamodás lenne, bár tudom, hogy ott az 1220-as vagy hányas support szám...

(#87678) Robitrix válasza Robitrix (#87677) üzenetére


Robitrix
senior tag

Na meg arról nem is szólva, hogy igen gyakran valami autómata hívócenter baromkodik ilyesmi helyen, ami mielőtt hajlandó lenne végre valami emberrel összekapcsolni neki áll tőlem pin kódokat, meg ügyfelazonosítókat adjak meg. Amiket persze nem tudok. főleg nem 10-15 év után, hogy mit adataim meg személyesen lányos zavaromban 15 éve mikor először szerződtem velük. :) Ügyfél azonosítót még csak.csak előbogarászok valami elektronikus számláról de pin kódokat nagyjából 2 perc után elfejtettem, miután elém tolták a terminált hogy adjam meg először. :) Nagyjából ott szokott elmenni a kedvem a telefonos baromkodástól, mikor el kezd tőlem a hívás center ilyeneket bekérni.. :) Már annak is örülök, ha a saját telefonom pin kódja eszembe jut vagy a bankkártyám kódja 5 perc gondolkodás után nem hogy a 10-15 éve megadott kódok... :)

(#87679) Viktor0610 válasza Robitrix (#87673) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nincs szükség aktiválásra, a szám automatikusan bekapcsolásra kerül.
Mondjuk, múlt csütörtök óta ennek már meg kellett volna történnie.
Hívd a 1220-at vagy a +36202000000 számot, a kollégák utánanéznek. :K

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#87680) Viktor0610 válasza lorcsi (#87672) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Csak a név változott, minden más maradt a régi az utalás tekintetében.

Samsung Galaxy A54

(#87681) lorcsi válasza Viktor0610 (#87680) üzenetére


lorcsi
veterán

ok, köszi!

(#87682) timelord1987


timelord1987
őstag

Sziasztok!

Ha az Apple boltjából szeretnék venni filmet és zenét van lehetőség a kártyáról levonatni a pénzt vagy csak bankkártyával lehet fizetni?

(#87683) burgatshow


burgatshow
veterán

Nem aggodom tul mert technikai akadalya nincsen, de tudtok valamit arrol hogy par napja miert nem vonja a csoportos beszedest a Yettel?

21-en lett volna esedekes, de meg semmi. Elozo honap (ill. evek) rendben lementek…

(#87684) TODI1111 válasza Viktor0610 (#87680) üzenetére


TODI1111
addikt

"minden más maradt a régi az utalás tekintetében."

Feltéve ha az ügyfél utal nekik. Visszafelé nem működik.
Ez a fa....... sze...... társaság a mai napig nem utalta vissza a pénzem. Valaki itt azt mondta nekem, hogy biztos nem direkt. Nem a f...t. Lehet véletlenül nem utalni, úgy, hogy szinte minden nap kapcsolatban vagyok velük. Már a készülék leadásától számítva is eltelt a 14 nap mégsem utalták vissza az összeget, ráadásul az elállás bejelentésétől (február 19) számított 14 napon belül kellett volna. Tudom, forduljak a megfelelő szervekhez. Ez meg is történt, de ugye ez mind hosszú idő. Addig ők vígan hasznot húznak a készülékből és a náluk lévő pénzemből is..........
Törvénytelen, jogszerűtlen magatartásból 5-ös a Yettel.

[ Szerkesztve ]

(#87685) Viktor0610 válasza TODI1111 (#87684) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Visszafelé is megy. ;)
Nyilván nem érdekel vagy nyugtat meg, de a nagyobb összegű visszautalásolat magasabb szinten kell engedélyezni. Nem ismerem részletekben az ügyedet, de látatlanban azt gondolom, ez a baj.

Samsung Galaxy A54

(#87686) Viktor0610 válasza burgatshow (#87683) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Hallottam olyat a napokban, hogy a bank nem engedte(?) a beszedési megbízást, mert más lett a név.
Jelezd a 1220-on vagy egy üzletben a kollégáknak.
Utánanéznek. :K

Samsung Galaxy A54

(#87687) TODI1111 válasza Viktor0610 (#87685) üzenetére


TODI1111
addikt

Ezt most viccnek szántad? Államfői engedély kell, vagy mi? Ez semmiféleképp nem lehet gond. Tudom, hogy neked védened kell a munkaadód, de attól még egy tr.... társaság. A 14 napos elállásnál a visszafizetési határidő nem lehetőség hanem kötelezettség!
Gyakorlatilag március 4-e óta tudják (akkor ért vissza a márkaszervízből a készülék ,de az elállási szándék jelzése február 19), hogy vissza kell fizetni a pénzt. Akkor még el akarták játszani a hülyét, hogy nem állhatok el. Majd a Békéltető Testület közbenjárásával elnézést kértek és elismerték, hogy hibáztak. A készülék március 10-én visszakerült a Yettelhez, onnantól számítva is eltelt a 14 nap a pénz meg még sehol csak a hazudozás megy múlthét szerda óta, (rögzitett vonalon), hogy a pénzt már átutalták, meg, hogy folyamatban van az ügy..........

(#87688) viktorhu válasza Viktor0610 (#87686) üzenetére


viktorhu
veterán

Nagyon-nagyon régen dolgoztam rövid ideig egy bankfiókban üzleti ügyfelekkel, emlékszem, hogy minden reggel jött egy lista az olyan utalásokkal, ahol eltért a név a nyilvántartásban lévőktől, amiket a szoftver gyanúsnak tartott, pl. nemcsak egy harmadik név hiányzott, vagy egy betű elírás volt (akkor még nem volt napon belüli utalás) a fiókban vezetett számlákra vonatkozóan. Egyesével kellett ezeket engedélyezni. El tudom képzelni, hogy pl. beszedésnél mindig van még ilyen.

[ Szerkesztve ]

(#87689) szabonagyur válasza TODI1111 (#87687) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hülye kérdés, de nincs elírva bármi esetleg a számla számnál? Jól emlékszem nem arról vetted, így még ez is lehet.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#87690) Viktor0610 válasza TODI1111 (#87687) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem.
Leírtam a valószínű okát, miért csúszik az utalás.

Samsung Galaxy A54

(#87691) TODI1111 válasza szabonagyur (#87689) üzenetére


TODI1111
addikt

Szinte minden telefonálás alkalmával egyeztetjük a számlaszámot. Minden stimmel.

(#87692) TODI1111 válasza Viktor0610 (#87690) üzenetére


TODI1111
addikt

Akkor szerinted a Yettelre nem vonatkozik a törvény? Mint emlitettem a 14 napos elállásnál a pénzvisszafizetésre a 14 nap nem lehetőség vagy ajánlás hanem kötelezettség. Ez ugye azt jelenti, hogy a magasabb szintű embernek 14 napon belül kell engedélyeznie és gondoskodnia az átutalás megérkezéséről. A törvény nem én írom, de ezt mondja ki.

[ Szerkesztve ]

(#87693) pitiless válasza TODI1111 (#87692) üzenetére


pitiless
senior tag

Nekem a vodafone 7124 Ft-ot képtelen átutalni úgy november közepe óta.

(#87694) Viktor0610 válasza TODI1111 (#87692) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

De. Nyilván.
Nem is állítottam mást.

Samsung Galaxy A54

(#87695) 4Grider válasza TODI1111 (#87692) üzenetére


4Grider
nagyúr

Látszik, hogy nem dolgoztál még ekkora cégnél. Egy Mol méretű cégnél egy utalás utalványozása nem fér bele a 14 napba. Törvény ide vagy oda.
Nyilván a törvényt nem véletlenül írták, bár az elállási jog elég érdekesen sikerült. Rohadtul nem veszi figyelembe a cégek pénzügyi működési szabályait (mást sem). Persze te fogyasztó vagy, ez nem kell érdekeljen. Mint ahogy a törvényhozót sem érdekelte, hogy egy nagy cég hogyan működik. Win-win helyett leszarom-leszarom.

[ Szerkesztve ]

(#87696) sfdrakex válasza 4Grider (#87695) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Ezt már leírtam neki párszor, de szerinte csak egy enter és megy az utalás . . .

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#87697) Somatom válasza 4Grider (#87695) üzenetére


Somatom
veterán

De az erősebb kutya (jelen esetben a törvény) baszik. A cég megoldja határidőre, vagy többet fizet a késedelem miatt.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#87698) 4Grider válasza Somatom (#87697) üzenetére


4Grider
nagyúr

Így van, egy cégnek sajnos ezt be kell kalkulálnia az állandó költségek közé. Mi is kaptunk egy fogyasztó megtévesztése miatti bírságot, mert a weblapunkon eladtunk egy olyan terméket, amiből az eladás pillanatában már nem volt készleten az ügyviteli rendszer alapján (és már nem is tudtunk neki beszerezni). Hiába korrigáltunk/visszafizettünk két munkanapon belül mindent, ez a hatályos törvények alapján a fogyasztó megtévesztése. Akkor is, ha nem tudjuk, hogy miért tudott raktáron nem lévő terméket a nyamvadt fogyasztó a weblapunkon találni. Megkeressük máshol az ilyen gigszerek árát, max. a dolgozóink kevesebb jutalmat kapnak...

(#87699) Viktor0610 válasza 4Grider (#87698) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

"max. a dolgozóink kevesebb jutalmat kapnak..."
Ez magas labda lenne, de Somatom úgyis leírja majd. :))

Samsung Galaxy A54

(#87700) Somatom válasza Viktor0610 (#87699) üzenetére


Somatom
veterán

Nincs mit leírnom. Kamionos vagyok. Pontosan tudom, hogy a végén kin csattan az ostor. Nem véletlenül hiányszakma. :(
Szégyen, hogy a dolgozói jutalom látja a kárát, miközben a tulajdonosok milliárdokat talicskáznak ki a cégből.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Yettel topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.