Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Yettel topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 10:49:25

LOGOUT.hu

Yettel topic
▼ Kérdés előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves! ▼
Aktuális:
Inflációkövető díjkorrekció 2024

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#87751) tomp válasza TeeJay (#87748) üzenetére


tomp
félisten

Nem érted a lényeget!
Még ma is van olyan telefon nem is 1 ami hiába tudja a VoLTE-t de a Yettel hálózatán nem! Sokan még ma is max 3G-t telót használnak! Meglepő de így van!
A GSM hálózatnak elég lesz a sok mobilterminál ami rá fog szabadulni mert ugye az UMTS leáll.

(#87752) asdf_


asdf_
veterán

Nekem is felkerült. De dualsimes telefon 2. (2G-3G only) slotjában levő kártyára, tehát a sim életében nem látott még 4G-t.

(#87753) TeeJay válasza tomp (#87751) üzenetére


TeeJay
félisten

2G átkerül 900MHz-re 10MHz blokkban ugye?
1800-on B3 lesz 4G mobilnetre míg 2100-on is leáll a 3G az is 4G mobilnet lesz
Majd a Yettel akkor iparkodik hogy a 4G telefonok tudjanak VoLTE-re menni.
Nálam a Redmi Note 8 sem megy VoLTE-re pedig tudja, DIGI mobilon első másodperctől tökéletesen ment.

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#87754) asdf_ válasza asdf_ (#87752) üzenetére


asdf_
veterán

(persze azt látják, hogy milyen készülékben van, és hogy az amúgy volte-képes lenne)

(#87755) PitLee válasza tomp (#87739) üzenetére


PitLee
őstag

Ez asztali bejelentkezés nem az app ?

(#87756) Beniii06 válasza asdf_ (#87752) üzenetére


Beniii06
őstag

"De dualsimes telefon 2. (2G-3G only) slotjában levő kártyára, tehát a sim életében nem látott még 4G-t."

IMEI számból nem tud következtetni a rendszer, hogy 4G képes-e az eszköz? Persze azt már nem látja, hogy melyik slotban van, hanem papíron a készülék tudja a 4G-t, csak az egyes slotban.

"Got any other secret weapons?"

(#87757) tomp válasza Beniii06 (#87756) üzenetére


tomp
félisten

Nem következtet hanem konkrétan tudja milyen telefon és mire képes!
Yettel fiókba belépve a böngészőben meg is tudjuk nézni, hogy a SIM kártya milyen telefonban van!
"Készülék típusa: Oneplus LE2123/9 PRO"

PitLee
Igen, asztali.

(#87758) qltsar


qltsar
addikt

Sziasztok!

eSIMmel kapcsolatban érdeklődnék, hogy váltás esetén mi történik a fizikai SIM kártyával?

Sajnos le kell adnom a fő készülékem szervizelésre [nem eSIM képes], azonban a backup telefonom nem tud fizikai dual-SIM-et [iPhone 11], viszont szükségem van két telefonszám használatára. Arra gondoltam, hogy kérvényezem az eSIM-et, és beregisztrálom az iPhone-ra, viszont a szervizelés után menne vissza a fizikai SIM kártya a fő telefonomba. Megoldható ez így, vagy csak 1 irányba működik a váltás?

Nem Telenornál vásárolt készülékről van szó, szóval sajnos a GYIK ezen része nem vonatkozik rám: "Készülék javításakor, mi a különbség ha a készülékben eSIM-kártya van és nem fizikai SIM?
Készülék leadása javításra:
Hibás készülékkel kapcsolatos ügyintézésnél deaktiválni kell a készülékben lévő aktív eSIM-(ek)et. A Yettel által biztosított cserekészülékek használatához Yettel előfizetésedhez tartozó eSIM-et díjmentesen fizikai SIM-kártyára cseréljük.
Készülék átvétele:
A szervizelés után amennyiben továbbra is eSIM-mel kívánod igénybevenni szolgáltatásainkat, úgy a készülék átvételekor jelezd, és fizikai SIM kártyádat díjmentesen eSIM-re cseréljük."

Köszönöm :R !

[ Szerkesztve ]

(#87759) MolTol válasza qltsar (#87758) üzenetére


MolTol
tag

Vissza tudsz váltani fizikai sim-re egy Yettel üzletben, de új kártyát fogsz kapni.

(#87760) Zoolee19 válasza TeeJay (#87748) üzenetére


Zoolee19
senior tag

Most lehet hülyeséget írok, de ahol eddig sem volt elérhető 3G-sem, plusz még térerő( Sem hálózat) ott mi lesz?
Pl én napi szinte Székesfehérvár és BP. Között és van olyan hely ahol szinte használhatatlan, a net sőt még hívni sem tudok.

Lenovo Ideapad Gaming 3, S23 Ultra 5G,Watch 4esim 44mm,Xbox Series X

(#87761) polonic válasza TeeJay (#87753) üzenetére


polonic
félisten

2100-at 5G-re is lehet használni.

(#87762) burgatshow válasza TeeJay (#87748) üzenetére


burgatshow
veterán

“régi almások képesek 6-8 éves szifont mai napig megvenni még”
az iPhone 6 volt az elso ami tamogatta a VoLTE-t, az pedig 2014-es kiadas. Szoval siman menni fog. Egyebkent a 6 mar nem reszesul gyartoi tamogatasban es az ot valto 6S szeria is iden valik nem tamogatotta. Szerintem Android fronton nagyobb para van es foleg a Yettel szurese miatt.

(#87763) p2pp válasza polonic (#87761) üzenetére


p2pp
őstag

Használják is, de közel sem tud annyit, mint a 3,5GHz.

Iphone 14 Pro 17.4.1 Huawei Watch GT3 Giga B450 Amd 5600G 2x8 3000 Vengeance 3x1T M.2 Nvme

(#87764) 4Grider válasza p2pp (#87763) üzenetére


4Grider
nagyúr

Viszont jobb lefedettséget biztosít épületen belül és még mindig gyorsabb, mint a 4G...

(#87765) Landsmann


Landsmann
addikt

Én továbbra sem tudok belépni a yettel fiókomba. Nem hinném, hogy még mindig karban tartás van, főleg annak tükrében, hogy más meg simán be tud lépni, én meg legalább 5 napja nem.

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#87766) embe válasza Landsmann (#87765) üzenetére


embe
nagyúr

A Telenor korszakban, de most kész küszködés mire az oldal betölt. És a hiba nem az én készülékemben van.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#87767) Schnorkel válasza Landsmann (#87765) üzenetére


Schnorkel
tag

Cookie-k törlése, esetleg inkognitó mód sem oldja meg?

Személyi edzőt keresel? tutitrener.hu

(#87768) Landsmann válasza embe (#87766) üzenetére


Landsmann
addikt

Nekem az oldal bejön, igaz most egy kicsit lassabban mint máskor, de belépni nem tudok. A nem túl informatív: "váratlan hiba történt" hibát dobja már napok óta. Remélem nem azt fogják javasolni, hogy csináljak új fiókot. Nem akarok szarakodni 5 szám bevonásával.

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#87769) Landsmann válasza Schnorkel (#87767) üzenetére


Landsmann
addikt

Telefonról böngészőből sem enged belépni. Gépről két böngészővel próbáltam.

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#87770) Viktor0610 válasza Landsmann (#87769) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Szerintem új fiókot a régi törlése nélkül is regisztrálhatsz.
Mármint próbából.
Aztán, ha segít, akkor tényleg újraregiszrálsz.

De be is jelentheted a hibát, hátha tudnak rajta valamit mókolni.

Samsung Galaxy A54

(#87771) Landsmann válasza Viktor0610 (#87770) üzenetére


Landsmann
addikt

Beszéltem az ügyfélszolgálattal. Hibát nem láttak, kérdezte elseje óta voltam-e belépve. Mondom nem, legutóbb 1 hónappal ezelőtt voltam amikor a számlákat néztem meg. Mondom a hölgynek, a belépési jelszóban van ékezetes karakter, az okozhatja-e a gondot. Mondja, igen, mert nem lehet ékezetes és különleges karakter. Küldött jelszó változtató linket, megadtam az új jelszót és már bent is vagyok.
Amit kerestem, de nem találok, az a VoLTE tiltás. Korábban ott volt a Beállítások között, de most se ott, se az aktív, se a megrendelhető szolgáltatások között sincs. Van egy kártya, ami sosem volt 4G-s készülékben és arra lettem volna kíváncsi, van-e rajta VoLTE tiltás, vagy levették róla.

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#87772) Viktor0610 válasza Landsmann (#87771) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Akkor ha jól értem, az ékezetes karakter volt a belépési probléma?
Akinek van még ilyen baja, megpróbálna ékezet nélküli jelszóra módosítani?

A VoLTE-tiltás manipulálási lehetősége szerintem hiba miatt volt elérhető.

Samsung Galaxy A54

(#87773) Landsmann válasza Viktor0610 (#87772) üzenetére


Landsmann
addikt

Igen, aki ékezetes karaktert használt a jelszóban, az nem fog tudni belépni. Ékezetmentes és különleges karakter használata nélküli jelszót kell beállítani. Kisbetű, nagybetű szám kombináció lehet. Nem feltétel mindegyik megléte, de minimum 6 karakter hosszúságú legyen.

A VoLTE-tiltás nem volt manipulálható felhasználói részről, legalábbis nálam nem volt rá lehetőség. Pontosabban tiltás vissza tenni volt lehetőség, de leszedni nem. No, most egy az egyben hiányzik a VoLTE-ra történő bármilyen utalás a rendszerben. Magyarán azt sem lehet megnézni, egy-egy számhoz tiltva vagy engedélyezve van.

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#87774) Dave Crank


Dave Crank
senior tag

Sziasztok!

Van egy galaxy s22ultra készülékem.

A következő a problémám:
2 simmel használom a telefont, 1. sim, yettel kártya, új, 2. sim telekom kártya szintén új.
Ha a yettelre van állítva az adatkapcsolat (korlátlan előfizu), akkor kb 20 percenként eldobja az intetnetet és újra kell indítani a telefont vagy repülő ki/be. Illetve ilyenkor ha az állapotsávot lehúzom akkor ott a simkártya gyorsgomboknál írja is, hogy a yettel-n csak segélyhívás.
2 napra átállítottam a céges telekomra, direkt egész nap wifire sem csatlakoztam, hogy a mobilnet menjen, azzal a 2 nap alatt egyszer sem volt probléma.

Lehet esetleg valami beállítási probléma a yettelre vonatkozóan, ami ezt okozhatja?

Tudom van probléma is az s22u-val gsm hálózatot illetően, csak tutira szeretném kizárni, a simkártya és szolgáltatói beallításokat.

Keresek B-Sensual | BK Style | Disco*s Hit kiadatlan dalokat... pü!

(#87775) Schnorkel válasza Dave Crank (#87774) üzenetére


Schnorkel
tag

Próbáld meg a két SIM kártyát megcserélni - akkor is csinálja?

Személyi edzőt keresel? tutitrener.hu

(#87776) erahurka


erahurka
félisten

Tegnap elég sokat szenvedtem Yettel TV-vel, alig akart működni, folyton azt írta hogy nincs előfizetésem, ez másnál is volt már? :R

(#87777) Somatom válasza Dave Crank (#87774) üzenetére


Somatom
veterán

A fene se tudja. A Note 9 -ben mindkét kártya Yeti, első: flottás adat. A teló random átáll only Edge -re. Net alig, hívás semmi. Újraindítás után azonnal minden rendben, full 4G. Másik szokása, hogy szintén random teljesen elmegy a net. Már tudom, hogy olyankor magától átáll NET APN -ről, ONLINE -ra. Fogalmam sincs róla, hogy mitől vannak ezek az anomáliák.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#87778) tomp válasza Somatom (#87777) üzenetére


tomp
félisten

Ha átáll az apn akkor reseteli a telefon a kártyát azaz visszaáll alapra. Modem driver hiba vagy SIM hiba.

(#87779) Somatom válasza tomp (#87778) üzenetére


Somatom
veterán

Köszi! Legalább már ezt is tudom. Az only Edge problémával együtt én modem hibára tippelnék. Már több, mint egy éve rinyál a 10 -re frissítésért. Lehet, hogy engedem neki, hátha az megoldja.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#87780) pdr755 válasza tomp (#87751) üzenetére


pdr755
tag

Most ez amiről beszélünk az arról szól hogy a hw/sw-esen VoLTE képes de eddig a yettel által (a ZTE hálózatának hülyeségei miatt blokkolt) készülékek tudják használni a VoLTE-t? Nekem van egy 2020 elején kiadott motorolám amin a Telekom hálózatán vígan megy a VoLTE, de Tnoron és Vodán sosem ment. És amikor itt a legközelebbi tornyon kikapcsolta a 3G-t a Telenor (tavaly november végén) a 2G-t kezdte el használni a telefon.

Ha maga a telefon nem tudja a VoLTE-t az teljesen más dolog, ott vagy csere lesz (akár állami támogatással együtt) vagy belenyugszik a tulajdonosa hogy ezentúl 2G-n fog telefonálni, olyan, amilyen minőségben és lefedettség mellett.

(#87781) tomp válasza pdr755 (#87780) üzenetére


tomp
félisten

Igen arról de amúgy nem a ZTE miatt van tiltva. Egyszerűen nem foglalkoztak az adott telefonnal.
Van egy telenoros Alcatel 1-em. A szerviz menüben bekapcsoltam a VoLTE-t és tökéletesen megy hiba nélkül.

(#87782) domper2015 válasza pdr755 (#87780) üzenetére


domper2015
senior tag

Az összes mókolható telefonom ment/megy a Telenor/Yettel. Volte.
Xiaomi Redmi Note 4X, Asus Zenfone Max Pro 1, Sony Xperia ZX, Leeco X626.
Nem volt még tiltva egyik se.

(#87783) burgatshow válasza tomp (#87781) üzenetére


burgatshow
veterán

De ha ennyire szabvany implementacio, akkor megis miert tiltogatja a szolgaltatast SIM szinten a Yettel?

(#87784) tomp válasza burgatshow (#87783) üzenetére


tomp
félisten

Azért mert a gyártók nem mindig úgy oldják meg a VoLTE-t ahogyan azt kellene. Jobb esetben javítható egy frissítéssel.
Rosszabb esetben hardveresen van elcseszve a modem.
Lásd Samsung a saját Exynos SoC-vel de itt nem tehette meg a szolgáltató, hogy tiltja rajtuk a VoLTE-t.

(#87785) PitLee válasza tomp (#87757) üzenetére


PitLee
őstag

Köszi, majd meglesem ott is.

(#87786) Landsmann


Landsmann
addikt

nahát, nahát. Megint nem tudok belépni a yettel fiókomba. Az új jelszóval sem.

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#87787) TiMoN válasza Landsmann (#87786) üzenetére


TiMoN
senior tag

Nekem simán belép, nincs gond.
Látom összes előfizetésem.

-TiMoN-

(#87788) Landsmann


Landsmann
addikt

Csak úgy enged be, ha új jelszót cserélek. De az is csak a kilépésig használható. Kilépés után megint nem lehet belépni. Jelszó emlékeztetővel kell kezdeni mindig a belépést. Ez így nem túl kóser.

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#87789) Viktor0610


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem értem az anomáliákat.
Engem is simán beengedett.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#87790) Landsmann válasza TiMoN (#87787) üzenetére


Landsmann
addikt

Érdekes. A fiok.yettel.hu oldalról beenged, de a yettel.hu oldalról nem. :D

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#87791) Viktor0610 válasza Landsmann (#87790) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nálam mindkét helyen OK.

Samsung Galaxy A54

(#87792) Zoolee19 válasza Landsmann (#87788) üzenetére


Zoolee19
senior tag

Nálam is minden rendben van, bár elsőre ki írta hogy váratlan hiba történt de utána semmi gond nem volt.

Lenovo Ideapad Gaming 3, S23 Ultra 5G,Watch 4esim 44mm,Xbox Series X

(#87793) MadMancs válasza tomp (#87784) üzenetére


MadMancs
veterán

Vagy nem. Csak épp magasból tojnak rá. Ott anyum élő példája. A6 első perctől támogatott volt, A6+ megjelenésről számítva másfél évig nem támogatott státuszt kapott pedig a modem és a szoftveres környezet megegyezik a kettőben. Azt egyszer csak azt mondta Telenor hogy támogatjuk.
Az más tészta hogy anyum végig használta gond nélkül VoLTE mert aktiválás erejéig átragtuk s20+ ba simet.
Szóval se nem hardveres se nem szoftveres akadálya nem volt VoLTE engedélyezésének, egyszerűen nem érdekelte őket. És még sok sok telóval van ez így TeleYettel.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#87794) Landsmann


Landsmann
addikt

5G mobilnethez mindenkit hozzáengednek, vagy csak bizonyos tarifákkal? Mintha lett volna ilyesmi az ÁSZF-ben, de nem találtam.

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#87795) Viktor0610 válasza MadMancs (#87793) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Szerintem nem nem érdekelte őket, hanem nem tesztelték le (nem forgalmazott típus volt, gondolom), ezért nem kapcsolták be a szolgáltatást.

Samsung Galaxy A54

(#87796) sfdrakex válasza Landsmann (#87794) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Nekem a Telenoros Hyper L+ csomaggal megy, majd váltok Yettel Prime Plusra ami 250 mbitre van limitelve, de úgy értelmezem megy minden csomagnál az 5G, csak van ahol sebesség korlátos.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#87797) MadMancs válasza Viktor0610 (#87795) üzenetére


MadMancs
veterán

Telenornál vette, mint minden telóját. :)

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#87798) Viktor0610 válasza MadMancs (#87797) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Oh, bocs, rég volt már, hogy ezeket értékesítettem.
De most, hogy írod, eszembe jutott, hogy adtam is el ilyen telót.

Samsung Galaxy A54

(#87799) erahurka


erahurka
félisten

Androidos Yettel TV-vel mi van nem tudjátok? Most is alig akar működni. Újratelepítettem de ugyanúgy fél órát teker mire elindul.

(#87800) TeeJay válasza tomp (#87784) üzenetére


TeeJay
félisten

Most hogy már január vége óta megy a Redmi Note 9S telefonunkon is a VoLTE csodálom hogy a Redmi Note 8-on miért nem hiszen az is Snapdragon chipset igaz nem 720G hanem 665.

Most át raktam a SIM kártyám a Note9S-ből Note 8-ba egyből van VoLTE és Yettel
Másik SIM ami sima feltöltős, február elején hoztam ki, Note 8-ban mai napig Telenort mutatott és nuku VoLTE :D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Yettel topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.