Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Yettel topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 10:49:25

LOGOUT.hu

Yettel topic
▼ Kérdés előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves! ▼
Aktuális:
Inflációkövető díjkorrekció 2024

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#79601) 4Grider válasza plömplöm (#79598) üzenetére


4Grider
nagyúr

Mert rengeteg ügyfélszolgálati hívást generál az, hogy a hálózat szempontjából nem kompatibilis telefonokon mindenféle meghatározhatatlan hibajelenségek jelentkeznek. A Telenor hálózatmenedzsmentje pedig fapados, egy csomó ilyen jelenséget nem lát, tehát nem is tud rájuk reagálni, azaz az inkompatibilis készülékek veszélyeztetik a hálózat rendelkezésre állását.
Anno nekünk VoLTE képes Energizer butatelefonokkal sikerült 4G cellákat kiakasztanunk úgy, hogy a cellán lévő egyetlen más telefon sem tudott hívást fogadni és indítani.

(#79602) plömplöm válasza 4Grider (#79601) üzenetére


plömplöm
őstag

ha belinkelem nekik a prohardveres volte topik összefoglalójából a google sheet-et, az vajon meghatja-e őket? :)
de viccen kívül annyira nem is érdekel. nem is tudom, miért tartottam meg a privát telenoros kártyámat a céges mellé.

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#79603) 4Grider válasza plömplöm (#79602) üzenetére


4Grider
nagyúr

Sok értelme nem lenne. Már csak azért sem, mert általuk kompatibilisnek jelölt és felengedett telefonoknál is rengeteg hibajelenség van, a hívásátirányítások pl. csak bekapcsolás irányba működnek, státusz és leállítás lehetőség csak látszólag van, gyakorlatilag se kóddal, se menüből nem történik semmi. Vagy pl. x hívás után egyszer csak nagy csönd van és hívott oldalon nem fogadott hívásról jön sms értesítés, ki kell kapcsolni a VoLTE-t, hogy megjavuljanak kifelé/befelé a hívások. És még lehetne sorolni, hogy kompatibilis készülékeken milyen hibajelenségek vannak immáron évek óta...

(#79604) #08176384


#08176384
törölt tag

Jó ez a marketing cikk. Egyenlőre nem hiszek ebben a nagy Telenor 5G indulásban. Most fut pl az IOS 14.5 béta tesztelése és változatlan nincs semmilyen Telenor 5G kiválasztás lehetőség sem (tegnap ránéztem). Ha a VOLTE bevezetéséből számolok, akkor majd egy év múlva lesz valami. Egy demo cella valóban van a székháznál Törökbálinton és pont ennyi az 5G náluk. A Vodafone is évek óta ígéri az esim bevezetését és még náluk sincs a fasorban sem. Nem hinnem, hogy egy nem nemzetközi multicég hamarabb fogja ezt megcsinálni. Ha a Telenor valódi Telenor lenne, akkor már lenne 5G és esim is. A hipernet home egy kivételesen jó szolgáltatásuk(nem natolt internet). Rendes 3600 5G alatt valószínű időnként a MYTV sem dugulna be.

[ Szerkesztve ]

(#79605) bociusz


bociusz
aktív tag

Igen, ezt tegnap elfelejtettem írni, hogy iPhoneról nem ment Törökbálinton az 5G, minden bizonnyal Carrier Bundle frissítés kell majd, ahogy azt HWSW is megemlítette)
Ill. azóta felkerült a mérésem nPerf-re :)

Közben Érden és Mohácson is felbukkant egy-egy 700 MHz-es torony, nem tudom ezek mekkora átfedésben lesznek a várható 5G lefedettséggel.

[ Szerkesztve ]

(#79606) kinder93 válasza #08176384 (#79604) üzenetére


kinder93
aktív tag

Hogy érted, hogy "nem nemzetközi multicég"?

(#79607) pdr755 válasza kinder93 (#79606) üzenetére


pdr755
tag

Úgy hogy a magyar, szerb, bolgár (talán még van) Telenor nem a norvég Telenor tulajdona, hanem a cseh PPF holdingé, a márkanevet csak használják (2018 óta). A magyar Telenorban ezenkívül 25%-os tulajdonos az Antenna Hungária is.

(#79608) tomp válasza #08176384 (#79604) üzenetére


tomp
félisten

Az iOS-nek mi köze az 5G induláshoz? Attól mert nincs benne még bőven elindulhat. ;)

(#79609) galaxys80 válasza #08176384 (#79604) üzenetére


galaxys80
veterán

*Egyelőre

(#79610) TeeJay válasza Orgi (#79595) üzenetére


TeeJay
félisten

500MB flottás mobilnetem van Telenornál és csak a böngészést számolják bele
Facebook, messenger, viber egyik sem csökkenti az adatforgalmat így hanghívás is jobb mint GSM-en úgyhogy azt használjuk.

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#79611) #08176384 válasza kinder93 (#79606) üzenetére


#08176384
törölt tag

Egy cseh pénzügyi befektető nem nevezhető egy Telekom vagy Vodafone típusú igazi telco cégnek, komoly a területen szerzett tapasztalattal. Őket a nyereség érdekli és amíg van profit az elvárt színten. Amennyiben nem jön ki a matek, azonnal eladásra fogják hirdetni újra a Telenort. De ne legyen igazam. Egyszerű példa, hogy még a névváltást sem lépték meg, mert sok járulékos költség lett volna. Helyette vettek névhasználati jogot újfent. Mindenki várta újra a Pannon nevet és lett volna benne ráció, ha jött volna a régi design kicsit felújítva és a név, de ez mind költség befektetői szemmel és a pénzügyi befektetők sajátossága, hogy max középtávon eredményt akar kivenni az adott cégből.

[ Szerkesztve ]

(#79612) #08176384 válasza tomp (#79608) üzenetére


#08176384
törölt tag

Nincs köze, de nyilván a béta szoftver szokott már árulkodni a tényleges bevezetésről. Sokszor a bétában már előre benne vannak a jövőre érvényes beállítások. Pl Vodafone 700Mhz 5G vagy Telekom 2100 5G konfig. Jelenleg ilyen a Telenor esetén nincs.

[ Szerkesztve ]

(#79613) MadMancs válasza #08176384 (#79612) üzenetére


MadMancs
veterán

Ez se biztos. Jóval előbb elindult voda 700Mhz 5G minthogy bekerült volna iOS vagy esetemben samsugba. Emlékezz milyen sokáig nem tudtuk mi a fck van. Valószínűleg előbb a hálózat, utána tudja a gyártó pontosan mit is kellene alkotni.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#79614) #08176384 válasza MadMancs (#79613) üzenetére


#08176384
törölt tag

Ezt nem tudjuk azért biztosan, de nagyon egybe esett az első IOS 14.5 bétával a bekapcsolása/használata. Ami biztos, hogy a carrier bundle 46 már a béta esetén, a Telenor alatt is, de nincs 5G kapcsoló benne. Most ezt a dual SIM 5G probálgattam és teljesen jól működik. Megszűntek ezek a kimaradt hívások, stb. Igaz Telekom/Vodafone verzióban teszteltem csak és mindkét SIM 5G képes is.

[ Szerkesztve ]

(#79615) #72630400 válasza #08176384 (#79611) üzenetére


#72630400
törölt tag

Igen.Kicsit félrevezető a topic neve.
Lehetne:Telenor/PPF csoport,
exTelenor stb. mert a sok "laikus" csak szidja A Telenort.
Mint a Nokia.. . ami ugye nem az a Nokia mint ami régen volt...

[ Szerkesztve ]

(#79616) asdf_ válasza #72630400 (#79615) üzenetére


asdf_
veterán

Amint nevet vált a szolgáltató, át lesz nevezve a topik is.

(#79617) viktorhu válasza 4Grider (#79603) üzenetére


viktorhu
veterán

Én ma kétszer úgy kaptam hívást, hogy érzésre közel egy percen keresztül a telefonon nem jelent meg semmilyen jele a bejövő hívásnak, csak az órám jelezte. Szerencsére mindkét hívó kitartó volt, így mégis volt időm felvenni. Múltkor anyu panaszkodott ilyenről, hogy csak ment a csengetési hang, de nem jelent meg a hívás, amit felvehetett volna. Nem tudom, hogy ez most a telenoros volte vagy a xiaomi miatt van (vagy a kettő együtt) :)

(#79618) Viktor0610 válasza viktorhu (#79617) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nálam akkor volt ilyen, mikor bekapcsoltam a VoLTE-t. Szintén Xiaomi.
Kikapcsolt VoLTE mellett semmi hiba.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#79619) Viktor0610 válasza #08176384 (#79612) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Többször volt szó róla sok helyen, hogy hiába van 5G-lefedettséged, és 5G-képes készüléked, ha a szolgáltató nem tesztelte le az adott készüléket a saját 5G-hálózatán, akkor nem fogja felengedni az 5G-re.

Az 5G induláskor jellemzően Samsung, Xiaomi telók érik majd el a megfelelő hálózatokat, de ezen márkákon belül sem minden 5G-s eszköz.

Samsung Galaxy A54

(#79620) #72630400 válasza asdf_ (#79616) üzenetére


#72630400
törölt tag

Akkor soha :D

(#79621) #08176384 válasza bociusz (#79587) üzenetére


#08176384
törölt tag

Biztos ez még demo hálózat. Telenor simmel a 4G 300 megabit körül megy a székház közelében, de Budaörsön is legalább megvan a 160-170.

(#79622) kinder93 válasza Viktor0610 (#79619) üzenetére


kinder93
aktív tag

Tipikus Telenoros hozzáállás.... Rendkívül unszimpatikus részükről, hogy "csak a támogatott készülékek". Telekom egyszer sem mondta nekem, hogy ja neked Poco-d van? Bocsi mondj le a VoLTE-ről, mondj le az 5G-ről... De ha valóban így lesz, és eljátsszák ezt az 5G esetében, akkor gondolkodás nélkül lépek le tőlük.

(#79623) Viktor0610 válasza kinder93 (#79622) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Tudtommal az 5G-t minden szolgáltató így adja/nem adja, de majd meglátjuk, ha beindult.

Samsung Galaxy A54

(#79624) viktorhu válasza kinder93 (#79622) üzenetére


viktorhu
veterán

Ahhoz a telefonodban is kell lennie egy Telenor HU 5G profilnak, hogy menjen, szóval amíg a xiaomi részéről nincs meg a támogatás, teljesen mindegy. A vodás topicon is nemrég írta még valaki, hogy nincs is 5G a vodával, nyilván a telefonja még nem kapta meg. Az egyik frissítésben biztosan benne lesz majd.

(#79625) malnabokor válasza #08176384 (#79604) üzenetére


malnabokor
senior tag

Úgy hallottam, 1-2 hónapon, vagy max pár hónapon belül el fogják indítani az esim szolgáltatást ;)

köztudott hogy az elektromos dolgok füsttel működnek, azaz ha egyszer kijön a füst nem működnek többet.

(#79626) 4Grider válasza malnabokor (#79625) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nem csak te, ha egyszer a sajtótájékoztatón elhangzott, hogy a közeljövőben lesz...

(#79627) malnabokor válasza 4Grider (#79626) üzenetére


malnabokor
senior tag

Bocsi, a linkelt Mandiner cikkben csak azt olvastam, hogy 2021-ben tervezik az esim szolgáltatást, és arra utaltam, hogy előbb érkezik, mint később; a sajtótájékoztatót nem hallgattam, így elnézést kérek. Arról is volt szó, hogy elvileg először csak okosórákkal és viselhető eszközökkel fog működni?

köztudott hogy az elektromos dolgok füsttel működnek, azaz ha egyszer kijön a füst nem működnek többet.

(#79628) rin33 válasza viktorhu (#79624) üzenetére


rin33
senior tag

Az 5G kompletten olyan mint a 4G-n belül a VoLTE? Szolgáltatói profil kell hozzá?

(#79629) kinder93 válasza Viktor0610 (#79623) üzenetére


kinder93
aktív tag

Telekomnál bármi gond nélkül megy egy itthon hivatalosan nem is forgalmazott, szürke importos készüléken. Na de reméljük a legjobbakat.

(#79630) viktorhu válasza rin33 (#79628) üzenetére


viktorhu
veterán

Igen sajnos :(

Szerk: vagy legalábbis ez a kombinált 4G-5G megoldás olyan. Szóval a profil nélkül a telefon csak egy 4G hálózatot fog azon a sávon látni.

[ Szerkesztve ]

(#79631) bociusz válasza rin33 (#79628) üzenetére


bociusz
aktív tag

Nem világos a helyzet, mert tegnap sikeresen felcsatlakoztam Törökbálinton a Telenor 5G-re egy egy Xiaomi-val, amin minden bizonnyal nem volt még meg a profil. Igaz, az állapotsorban végig 4G felirat maradt, de az Android CellInfo API-n lejött, hogy felépült a LTE+NR NSA kapcsolat. Sajnos NSA 5G módban a jelerősségen kívül más infót nem ír az Android, így az már nem tudtam megnézni, hogy melyik sávon jött a jel. Mivel technikailag a torony a 4G kapcsolaton keresztül jelzi, hogy 5G-képes is, ezért elvi akadálya nincs annak, hogy profil nélkül is tudjon később működni (persze csak ha azonos siteon üzemel mindkét technológia).

Az eddigi hazai tapasztalatok alapján inkább a DSS megoldások (amikor egy sávot folyamatosan oszt 4G/5G között a torony) nem mentek profil nélkül, mint az említett Vodafone 700 és Telekom 2100 MHz.

(#79632) kinder93


kinder93
aktív tag

Lehetséges még az, hogy mondjuk egy 10 ezer forintos számla esetében befizetek 4 ezret, pár nappal később pedig egy másik bankkártyával a maradékot is? Korábban létezett, hogy tetszőleges összeget be lehetett fizetni. Ilyen működik még?

(#79633) MadMancs válasza kinder93 (#79632) üzenetére


MadMancs
veterán

Appban nem, de weben lehetséges. Link.

küklópsz, kicsit benéztem topikot, de linket javítottam telenorosra :)

[ Szerkesztve ]

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#79634) #70635776 válasza MadMancs (#79633) üzenetére


#70635776
törölt tag

Vodás linken is lehet telenoros számlát fizetni? ;]

(#79635) eisento


eisento
addikt

Sziasztok.

Segitseget szeretnek kerni.

A tortenet: Egy kedves ismerosom ma hivott, hogy gondja van. Az anyukaja (80 eves) kikapcsolta a telefonjat,bekapcsolasnal elrontotta a pin kodot haromszor, most keri neki a puk kodot viszont nem tudjak, felhivtak ufsz-t ott azt mondtak adjak meg a titkos kodot, fogalmuk nincs mi az, igy nem tudnak nekik segiteni.

Ilyenkor mivan? szuntesse meg az elofizetest?

Szegeny mamika idosek otthonaba van o ugye nem tud bemenni telenorhoz illetve nem tud ugyet intezni.
Van valamifele lehetoseg ilyenkor? Beviszi a telefont az ismerosom a mami (o az elofizeto) szemelyi igazolvany masolataval (allitolag a szemelyi az az idos otthonnal van) Vagy emailen leirja a problemat mellekeli az adatokat nev szul hely datum telszam szerzodes szam es mondjuk a szemelyi igazolvany masolatat?

"Ügyintézéshez szükséges:
- korábban (pl. szerződéskötéskor) megadott telefonos jelszó,
- elfelejtett jelszó esetén az alábbi személyes adatok: név, állandó lakcím, édesanyja neve, születési dátum, születési hely"

osszefoglaloban ezt talaltam. Ha ez igy van akkor a telefonban miert nem mondtak, hogy diktalja be az adatait az azonositashoz? Miert mondtak, hogy vagy titkos jelszo vagy nem tudnak segiteni?

Elore is koszonom a segitseget.

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#79636) asdf_ válasza eisento (#79635) üzenetére


asdf_
veterán

Ha ez igy van akkor a telefonban miert nem mondtak, hogy diktalja be az adatait az azonositashoz

Gondolom, nem bemondani kell, hanem bemutatni, de csak tipp.

[ Szerkesztve ]

(#79637) Viktor0610 válasza eisento (#79635) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ha nem a tulaj megy be, akkor erre nemigen van egyszerű megoldás.
Mert a kódot értelemszerűen nem adják ki, csak a tulajnak, vagy a jelszó ismeretében kérhető le, pl. telefonon.

Talán megoldás lehet, ha meghatalmazással átírjátok személyesen valakinek a nevére, utána már kideríthető a PIN- és a PUK-kód.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#79638) Bferibörs válasza eisento (#79635) üzenetére


Bferibörs
addikt

Böngészőből lépjetek be a mytelenorba,facebookkal. Ha jól emlékszem ott meglehet nézni a sim eredeti pin és puk kódját.
Jól emlékszem.

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#79639) Viktor0610 válasza Bferibörs (#79638) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Abban az esetben látszik a PIN- és PUK-kód a MyTelenorban, ha jelszóval kerül hozzáadásra a telefonszám a fiókhoz.

Samsung Galaxy A54

(#79640) Bferibörs válasza Viktor0610 (#79639) üzenetére


Bferibörs
addikt

Oppá,erre nem gondoltam, sms kóddal sem megy valahogy?

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#79641) Viktor0610 válasza Bferibörs (#79640) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

[link]

Ha telefonszámot SMS-sel adtad hozzá a fiókodhoz vagy Egyszeri SMS-kóddal lépsz be, akkor az adott számmal kapcsolatban korlátozottan tudsz ügyet intézni:

Számlabefizetés
Számlamegtekintés, de csak a telefonszámodra vonatkozó forgalmakkal
Egyenlegfeltöltés
Egyenleg és forgalmi adatok
Aktív szolgáltatások megtekintése

Samsung Galaxy A54

(#79642) eisento válasza Viktor0610 (#79637) üzenetére


eisento
addikt

Sajnos az nem kivitelezheto. Szegeny mamika menni nem bir....

Esetleg sim kartya csere? beviszik a telefont kartyastol meg a mamika okmanyat (szemelyi igazolvany fenymasolat vagy ha makjuk van akkor eredetit)

:F

szerk: Koszi az eddigi segitseget illetve otleteket :) tovabbitom felejuk, de sztem eselytelen (foleg covid idejen) , hogy elvigyek a mamit is barhova meg ahogy tudom nincs is olyan allapotban. Eleg hulye helyzet...

[ Szerkesztve ]

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#79643) Viktor0610 válasza eisento (#79642) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Meghatalmazás szerintem megoldás lehet, de csak az átírásra.

Más esetben nem fogadható el, csak ha közjegyző által hitelesített.

Az igazolvány másolata felesleges, azt nem fogadhatják el a kollégák. :(

Samsung Galaxy A54

(#79644) Bferibörs válasza eisento (#79635) üzenetére


Bferibörs
addikt

Még egy ötlet, véletlenül a sim kártya nagy kártyája nincs meg, amiből kitörték a sim-et? azon rajta van a PUK kód! :F

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#79645) eisento válasza Bferibörs (#79644) üzenetére


eisento
addikt

Amikor lett anno sok eve kotve elofizu akkor biztos megvolt azota mamika idosek otthonaba koltozott haz eladva gondolom a plasztik kartya meg ment a kukaba :(

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#79646) eisento válasza Viktor0610 (#79643) üzenetére


eisento
addikt

Szia. Atiras tunik a legegyszerubb megoldas. Mondom nekik elvileg az anyukaja az ismerosnek. irnak meghatalmazast, es atirja a nevere meg gondolom akkor mar kerjen egy uj simet is... Lehet meg a regi fekete van benne :) koszonom. Tovabbitom nekik :R

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#79647) Somatom


Somatom
veterán

Hogyan lehet tiltani a roaming üdvözlő SMS -eket?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#79648) KicsiRegő válasza Somatom (#79647) üzenetére


KicsiRegő
tag

A weboldalon szolgáltatások módosítása - beállítás menüpont

[ Szerkesztve ]

(#79649) Somatom válasza KicsiRegő (#79648) üzenetére


Somatom
veterán

Köszi! Ez bonyolult, most nincs kedvem végig szopatni rajta magam. Majd kipróbálom. Bepötyögtem azt az e-mail címet, ami az átírásnál meg lett adva a számlaküldéshez, meg a kártya szintű, négyjegyű jelszót, amivel telefonon tudtam ügyintézni, de szte az nem jó. Fogalmam sincs, hogy milyen e-mail -t és jelszót akar tőlem.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#79650) KicsiRegő válasza Somatom (#79649) üzenetére


KicsiRegő
tag

Ha eddig még nem használtad, akkor regisztrálni kell email cím/jelszóval vagy Facebook/Google fiókkal, utána tudod hozzáadni a telefonszámodat a négyjegyű jelszóval.

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Yettel topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.