Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Yettel topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 10:49:25

LOGOUT.hu

Yettel topic
▼ Kérdés előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves! ▼
Aktuális:
Inflációkövető díjkorrekció 2024

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#79901) Viktor0610 válasza bul07 (#79896) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Alapból a fogadott emelt díjas SMS pedig tiltva van. (Emlékeim szerint.)

Samsung Galaxy A54

(#79902) snooze válasza Viktor0610 (#79900) üzenetére


snooze
veterán

igen,sajnos csak ott lehet,más minden sz.rt lehet látni,csak éppen ezeket nem,ami hoz "nagy" pénzt..nem érdekes ez??
és ilyenekröl sok embernek fogalma sincs,csak mikor már megtörtént,mint az emlitett eset..

[ Szerkesztve ]

GO Gunners!!!

(#79903) Viktor0610 válasza snooze (#79902) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Utánajártam.
Alapból a fogadott emelt díjas SMS szolgáltatás tiltott minden előfizetőnek 2010 óta.
Külön kérésre lehet bekapcsoltatni ahogy korábban is írtam, telefonon vagy személyesen.

Ha a tiltás ellenére valaki mégis regisztrálna egy olyan oldalra/helyre, ami küldene emelt díjas SMS-t, a tiltás miatt nem sikerül a tranzakció.

Samsung Galaxy A54

(#79904) snooze válasza Viktor0610 (#79903) üzenetére


snooze
veterán

mint irtam nekem is ki kellett kapcsoltatni utolag,mert be volt kapcsolva,és ez nem 2010 elött volt..szerzödéskötés után minden ilyet kikapcsoltattam minden elöfizun..hmmm..ez érdekes..

GO Gunners!!!

(#79905) Viktor0610 válasza snooze (#79904) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Az emelt díjas szolgáltatás maga, részben aktív.

Tehát te tudsz küldeni emelt díjas számra SMS-t, és hívni is tudsz ilyeneket, de fogadni alapból emelt díjas SMS-t nem tudsz.

Ez 1000%, mert van egy olyan szolgáltatás, hogy Fogadott EDSZ SMS ENGEDÉLYEZÉS, ami alapból nem aktív.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#79906) Pécsi gyerek válasza Viktor0610 (#79905) üzenetére


Pécsi gyerek
addikt

Na ez nagyon érdekes,ugyan is én tegnap kapcsoltattam ki,mert alapból bevolt kapcsolva a bejövő emelt díjas sms :W Akkor hogy is van ez :U

Közben kaptam privátban segítséget endpet fórum társtól, köszönöm :R ahogy olvasom ezt sem a Telenor fogja megoldani :(((

[ Szerkesztve ]

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#79907) snooze válasza Viktor0610 (#79905) üzenetére


snooze
veterán

erre gondolsz?akkor ezt te hogy értelmezed?ezt ma kapcsoltatta ki a kollégám,pont az ilyen elkerülésére..
link

GO Gunners!!!

(#79908) snooze válasza Viktor0610 (#79893) üzenetére


snooze
veterán

"Ahogy korábban is írta itt valaki: vagy te voltál vagy valaki, aki a telefonodhoz hozzáfért, esetleg egy " jóakaród".

ezt a telefonon nem lehet bekapcsolni,sem böngészöben,sem appban,1220on meg ugye jelszo kell mindenféle modositáshoz,azt meg azért nem adod meg illetéktelennek..

amugy,meg ha én akarok emeltdijas smst küldeni,az lehet ok,de a fogadást hagy döntsem el én,és ne a szolgáltató alapbol..

[ Szerkesztve ]

GO Gunners!!!

(#79909) Viktor0610 válasza snooze (#79907) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Érdekes. 🤔

Samsung Galaxy A54

(#79910) Viktor0610 válasza snooze (#79908) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Itt nem a szolgáltatás aktiválására gondoltam, hanem az emelt díjas SMS-re történő regisztrációra.

Samsung Galaxy A54

(#79911) snooze válasza Viktor0610 (#79909) üzenetére


snooze
veterán

az bizony..😊ott van kerekperec a mai dátum..akkor ezek szerint csak irásban irják,hogy tiltva van 2010óta,de a valoságban meg nem..és egy kolléga is irta,hogy ki kellett kapcsoltatni..hmhmm..

[ Szerkesztve ]

GO Gunners!!!

(#79912) Viktor0610 válasza snooze (#79911) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ránéztem arra a szolgáltatásra, amit a képen látok, semmit nem találtam róla. 🤔

A fogadott emelt díjas SMS leírásánál azt a szolgáltatást említi a tudásbázis, amit én írtam.

Holnap rákérdezek erre, ha nem felejtem el.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#79913) Somatom válasza Viktor0610 (#79912) üzenetére


Somatom
veterán

Olyan van, hogy pár ember szórakozott, elfelejti, aztán meg telesápítozza a netet. De, rágugliztam erre a lehúzós cégre és rengeteg találatot dobott, köztük egy itteni topikot még 2018 -ból, ugyanilyen esetekkel. Ez nem véletlen, ilyen problémáról illene tudnia a szolgáltatónak. Gondolom, a Telenornál is ismerik a Google keresőt.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#79914) Pécsi gyerek válasza Somatom (#79913) üzenetére


Pécsi gyerek
addikt

:K

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#79916) Viktor0610 válasza PitLee (#79915) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Köszi, bár én más megoldást kerestem.
(Az ágyúval verébre verziót kerestem, az emelt díjas SMS szolgáltatás komplett kikapcsolását. :D )

Samsung Galaxy A54

(#79917) bociusz


bociusz
aktív tag

Újabb helyszíneken indult el 700 MHz-en (B28) a szolgáltatás - Esztergom, Tatabánya, Sásd. Az eddig felfedezett 7 torony mindegyike dunántúli. Kérdés, hogy ez véletlen egybeesés-e, vagy itt is várható "összeborulás" egy másik operátorral.

(#79918) Pécsi gyerek válasza PitLee (#79915) üzenetére


Pécsi gyerek
addikt

Ez a link [link] /megoldás akkor jó lehet? :F Amúgy egy isten vagy hogy ezt felturtad a netről, :R ebből is látszik hogy nem egyedi esetről van szó :U a Telenor meg kapásból megpróbálja lepatintani az embert hogy te erre biztos előfizettél :((( Hát nem, nagyon nem....a telefonomhoz se nyultam órák óta amikor kaptam az üzenetet.... felháborító :W Hol van egy megerősítés kérés vagy bármi... :((

[ Szerkesztve ]

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#79919) Somatom válasza PitLee (#79915) üzenetére


Somatom
veterán

A második linkeddel vmi nem stimmel. Vmi hasonló, lehúzós izére akar bejelentkeztetni. Screenshot

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#79920) azbest válasza agroman (#79892) üzenetére


azbest
félisten

lehet meglepő lesz de a telenor weblapon a profil alatt
https://my.telenor.hu/fiok
És ott minden telefonszámra külön a szolgáltatások menüben, ugyanott az utóbbi 4 évben :)

(#79921) Viktor0610 válasza Somatom (#79919) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Működött az rendben. Ha jól emlékszem, egy ügyfél postot hozott be a link, amire a Telenor is válaszolt.
Valami gáz van a Facebookkal, most nekem sem hozza be. De az egész Facebook megfeküdt, úgy látom. :D

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#79922) PitLee válasza Somatom (#79919) üzenetére


PitLee
őstag

Ahogy Viktor írja, a Telenor válasza egy 2019-es kérdésre, a face az érdekes, mert nekem is dobott ilyen csak bejelentkezve elérhető, majd később errort, most pl megint jó, a fene tudja mi folyik ott.
Itt a képernyőmentés nem túl jó minőségben , mert lekellet kicsinyítenem , hogy kiférjen a képernyőn
https://i.postimg.cc/knXmjgPQ/tel.jpg

Ui: a válaszban van egy olyan rész, hogy az "első hét az ingyenes", bár a playwing-et nem ismerem, de ha ott is ez a módi, akkor könnyen előfordulhat hogy aki a fizetési SMS idején agyal hogy mit nyomhatott meg esetleg az téves úton jár, mert lehet egy héttel ezelőtt aktiválódhatott az a vacak csak, most jött az első SMS.

[ Szerkesztve ]

(#79923) Somatom válasza PitLee (#79922) üzenetére


Somatom
veterán

Köszi, elolvastam! Kétlem, hogy ennyi feledékeny ember lenne, aki nem emlékszik egy ilyen megrendelésre. Nem értem, hogy miért nincs értesítve erről az összes ügyfélszolgálatos.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#79924) end0 válasza Viktor0610 (#79893) üzenetére


end0
csendes tag

Nem azzal van a gond, hogy én mit hiszek el, hanem, hogy Telenor nem hisz nekem. Valószínű, hogy nem rendelt a Telenor nekem szolgáltatást, csak szépen engedi, hogy a partnere terheljen a számlámra olyan szolgáltatásért amit én nem rendeltem meg.

Ügyfélszolga is ezzel idegesített, hogy az én telómhoz mindenki hozzáférhet, ha meg nem, akkor meg én balf*sz módjára nyomkodok vásárlás meg elfogad gombokra.
Se gyerek se háziállat se szomszéd nem fér hozzá a telómhoz, csak én, nálam van 0-24. Ezt a telefonszámomat pedig csak a szűk családom ismeri.
Nincs teleszórva appal, csak amiket nap mint nap használok így azokat már elég jól ismerem, tuti, hogy nem rendeltem meg semmit véletlen, de ha mégis sikerült valahogy, akkor sem egy olyan szolgáltatást amiről még nem is hallottam és amilyen app nincs a telómon.

Play áruházon keresztül fizetek szinte minden nap, van havi előfizetésem is, igaz mostanában bankkártyával használom, de pár éve még telenor egyenlegből. Tehát van ilyesmivel tapasztalatom és tudom, hogy hogyan kellene működnie.
Telenor szerint a Play áruházban letöltöttem az Playwing Charge szolgáltatást.
Playen meg semmi nyoma nem volt ennek az előfizetésnek vagy vásárlásnak.

Egyébként azt is leírtam Telenornak, hogy rákeresve a névre sok hasonló tapasztalat van, ezért kértem, hogy járjanak utána, vizsgálják ki, és tegyék meg a szükséges lépéseket, hogy ne húzhassanak le több embert.
Facebookos link szerint tudnak a dologról már v 2 éve. Nem érdekli őket..
Tök jó, hogy semmit nem tudsz bizonyítani nekik, Telenor meg szarik rá, hogy kiderítse mi történt, és nem térítenek vissza semmit.

(#79925) PitLee válasza Somatom (#79923) üzenetére


PitLee
őstag

Ahogy az egyik hozzászóló is írja, más fizetési lehetőségeknél több lépcsős azonosítás és elfogadás kell, itt meg semmi.
Az a minimum volna, hogy az SMS-ben elsőnek rákérdezne, hogy
Ön aktiválta az xy szolgáltatást, melynek egyhetes díja xxxxFt, Akrja-e? igen nem

Akkor a nemre nyomva nem jönne létre az előfizetés, de a felhasználó valószínű ugyan úgy elkezdene nyomozni, hogy mi is ez a szolgáltatás amire ő emlékezete szerint nem aktivált.

[ Szerkesztve ]

(#79926) Somatom válasza PitLee (#79925) üzenetére


Somatom
veterán

Link
A Tartsay Vilmos utca itt van, tőlem nem messze. Üzentek nekik valamit? ;]

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#79927) Pécsi gyerek válasza Somatom (#79926) üzenetére


Pécsi gyerek
addikt

Nem tudom szépen megfogalmazni ;] :W

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#79928) Pécsi gyerek válasza end0 (#79924) üzenetére


Pécsi gyerek
addikt

Én most első körben panaszt tettem telefonos ügyfélszolgálaton,szóban.Nem félek a telenorral hadakozni idáig minden problémás esetben nyertem,volt hogy a békéltető testületig kellett elmenni.... :((( (pl 117 ezret kiszámláztak a 18 ezer helyett, vagy épp nem ismerték el a telefonom garanciáját stb :C )
Amúgy érthetetlen hogy miért nem foglalkoznak az ilyen jellegű ügyekkel

[ Szerkesztve ]

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#79929) szabonagyur válasza Pécsi gyerek (#79928) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ne haragudj de ez vicc, főleg hogy itt egy PH témában megy a vergődés.

Olyan dolgot vártok el a Telenortól ami nem igazán szolgáltatói hatáskört és nem is tud mit tenni ellene, 2 dolog miatt:
1. Sokan ténylegesen használják a mindenféle emelt díjas szolgáltatásokat, tiltani nem lehet globálisan.
2. Legtöbb esetben a végén csak kiderül, hogy a user kattintgatott végig mindenre és észrevétlenül csak feliratkozott valamire.

#79925PitLeeSomatom

Nem volt még olyan emeltdíjas szolgáltatás amire csak random fel lehetne iratkoztatni úgy, hogy sehol senki semmit nem fogadott el. Amit telóról indítasz azt egyértelműen a szám használója indítja el, aminél meg külső appon keresztül ott mindig van kérdés.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#79930) asdf_ válasza szabonagyur (#79929) üzenetére


asdf_
veterán

Nemtom hogyan működik az ilyen, mert legeleső dolgom volt tiltani a francba (és életemben nem éreztem kényszert bárminemű emeltdíjas dolog igénybevételére), de bármi más módszer azon kívül, hogy a feliratkozásra a megerősítést SMS-ben küldöm a saját készülékemről szerintem elfogadhatatlan. Ha viszont ez így történik, akkor a szolgáltató panasz esetén lobogtathatná a híváslistát, hogy hellóka, erről a készülékről 2021.03.14-én, 13:22-korSMS ment a 06209876543 számra, és ott tetszettt feliratkozni. És ezt még talán appal sem lehet kijátszani, mert küldeni ha jól rémlik, csak a default sms appnak beállított app küldhet sms-t.
Mert nemtom, valahogy nem jeletnkeznek hegyekben az emberek, hogy véletlen autópályamatricát vett valaki helyettük a nevükben, pedig a kettőt pont ugyanúgy kellene végigügyeskedni.

[ Szerkesztve ]

(#79931) Somatom válasza szabonagyur (#79929) üzenetére


Somatom
veterán

Ezt másképp látom. Telefonálgasson az a Telenornak az aktiválásért, aki igénybe szeretné venni és ne az a letiltásért, akit lehúz vele a "partner"!

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#79932) szabonagyur válasza asdf_ (#79930) üzenetére


szabonagyur
félisten

Igen ezt írtam én is, hogy nem tömegekről van szó megint.

Ugye itt az a kérdés hol volt használva a telefonszám, milyen szintű biztonsági beállításokkal stb.

Én pl Apple payt használok csak, több kártya is hozzá van adva mégsem vett még sose senki a kártyámmal semmit.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#79933) szabonagyur válasza Somatom (#79931) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ennyi erővel lehetne egy üres szolgáltatást megvenni aztán még a hívást is kapcsold be magadnak mert abból is lehet baj.

Az is a szolgáltató hibája szerinted ha valaki a határ mentén lakik de nem EU-s ország van a másik oldalon de néha felmegy a szomszéd hálózatára és onnan telefon arany áron?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#79934) Somatom válasza szabonagyur (#79933) üzenetére


Somatom
veterán

Az egy másik szitu. Az, hogy a teló a hálón lóg, még nem feláras. A hívásfogadáshoz/hívásindításhoz felhasználói beavatkozás kell. A net pedig tudomásom szerint, 1 -es zóna fölött alapértelmezetten tiltva van.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#79935) #89309696 válasza Viktor0610 (#79899) üzenetére


#89309696
törölt tag

Megnézte a gépben már nem visszakapcsolható. Nem értem miért mikor csak 2-3 hetet késtem, de mindegy. Vettem egy új kártyát 500 Ft úgyhogy nem tragédia.

[ Szerkesztve ]

(#79936) asdf_ válasza szabonagyur (#79933) üzenetére


asdf_
veterán

Az is a szolgáltató hibája szerinted ha valaki a határ mentén lakik de nem EU-s ország van a másik oldalon de néha felmegy a szomszéd hálózatára és onnan telefon arany áron?

Szerintem igen, mert ha a szolgáltatót nem egy oltári balpénisz, akkor úgy csinálja meg a rendszerét, hogy szerződéskötéskor kiveri az ügyfél/ügyfélszolga szemét a figyelmeztetés a képernyőn, hogy a bevitt adatok alapján ön határmenti területen lakik, emiatt javasoljuk a 2-es roaming zóna tiltását, a szerződésben keretben, vastagbetűsen külön aláírandó/be x-elendő lenne náluk hogy igen/nem (itt felsorolva a 2-es zóna aktuális országait, hogy mondjuk Svájcban meg Egyiptomban ne legyen pofáraesésük később, hogy Svájc 2-es zónás, az mondjuk külön LOL), vagy első bekapcsoláskor kap egy SMS-t, hogy mivel határ mellett lakik, javasoljuk a 2-es roaming zóna tiltását, melybe az alábbi országok tartoznak, ha egyetért, válaszoljon igent, vagy sorolhatnám napestig, mennyiféle módon lehetne megkímélni az ügyfeleket a véletlen szívástól, és mennyi horribilis számú teljesen fölösleges ügyfélpanasz lenne ezzel megelőzhető. Sosem értem, hogy nagy cégek miért nem értik meg, hogy azzal, hogy valamit egyszer(!) leprogramoztatnak, utána az havonta, fixen, örökre x db-bal kevesebb panaszos emailt, y db.-bal kevesebb panaszos hívást (és , z db.-bal kevesebb elégedetlen ügyfelekt) jelent, magyarul azt, hogy ennyivel kevesebb ügyfélszolgálatosra lenne szükség.

(#79937) szabonagyur válasza asdf_ (#79936) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ez azért már nettó hülyeség. Nem lehet mindent a szolgáltatóra fogni mert a user 1 bites és nem érdekli, nem tájékozódik előre. Ezt a határ dolgot is elméletben tudod max kezelni. Faterék például nem messze laknak az ukrán határtól, néha felmegy a hálóra de a lakcímem mégsem odaszól.

#79934Somatom
Tegnap kapcsoltam be a 2-3as zóna tiltást.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#79938) Somatom válasza szabonagyur (#79937) üzenetére


Somatom
veterán

Akkor igen, a szolgáltató hibájának tartom, mert úgy kéne legyen, ahogy írtam. A netnek alapértelmezetten tiltva, de a hívás lehetőségét meg kell hagyni, hogy a felhasználó szükség esetén tudja a telefonjáról aktiválni. Esetleg, számkorlátozással, hogy csak a Telenor üfsz -t tudja hívni. Írok egy gyakorlati példát. Az 1 fölötti nálam is tiltva van. Így viszont Svájcban hívni sem tudnak, ami nem jó, hiszen az, hogy a teló csörög, még nem feláras. Viszont, tudnám, hogy ki keres és visszahívhatnám a Vodás számomról, mivel a Voda Svájcot 1 -es zóna szerint számolja. Tehát, csak a felhasználói beavatkozás nélküli feláras roamingot kéne alapértelmezetten tiltani.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#79939) Pécsi gyerek válasza szabonagyur (#79929) üzenetére


Pécsi gyerek
addikt

Az a baj hogy ez ku..ra nem vicc :W Én elmondom még egyszer,semmire nem iratkoztam fel,semmit nem rendeltem meg,semmire nem nyomtam véletlenül, egyszer csak kaptam egy sms-t hogy ez van.Érted a különbséget ??? A szolgáltató meg igen is tehetne valamit, pl visszaigazoló sms vagy akármi :U A 21 században hogy a francba lehet pénzt elvenni az embertől hogy "csak úgy mert " :F :W Szerintem te fordítva ülsz a lovon... :))

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#79940) azbest válasza Somatom (#79938) üzenetére


azbest
félisten

Minden szolgáltatónál, minden szolgáltatás úgy van alapból beállítva, hogy a felhasználó könnyen költhesse a pénzt és legyen belőle jutalék. Nem az ügyfél kiemelt védelme a cél, hanem a bevételek. Szóval, csak úgy lehet ez ellen védekezni, ha mindenki ellenőrzi a beállításokat... sőt, lehet pár havonta érdemes, mert úgy látom néha bejönnek új dolgok.

Ha valaki nem érti, nem tudja megcsinálni, az fizeti a tanulópénzt. Mert mindenhez szükség van tanulásra, odafigyelésre.

[ Szerkesztve ]

(#79941) szabonagyur válasza Pécsi gyerek (#79939) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nem ülök fordítva, de ne nevettesd ki magad. A TE számodról van szó amiről levonták. A semmiből nem kerülnek elő ilyenek.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#79942) Somatom válasza azbest (#79940) üzenetére


Somatom
veterán

Ahha. Egy határ mentén lakó még csakcsak tud védekezni manuális hálózatválasztással, a honost kiválasztva. De, én van, hogy naponta ötször lépkedek roamingból roamingba, 1-es és 2 -es zóna között. A tuti eredményhez milyen gyakori ellenőrzést javasolsz és pontosan milyen módon kéne ellenőrizgetnem?

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#79943) Pécsi gyerek válasza szabonagyur (#79941) üzenetére


Pécsi gyerek
addikt

Látom még mindig nem akarod megérteni.Semmit nem tettem amiért tőlem levonták a pénzt....Ja tényleg nevetséges vagyok hogy kiakadok egy csaláson,ahol lehúznak lol :C

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#79944) azbest válasza Somatom (#79942) üzenetére


azbest
félisten

A fiók kezelőfelületén a szolgáltatásokat ellenőrizni félévente. Nehogy egyszer csak meglepetésként valami olyan szolgáltatást vezessenek be, ami sok pénzbe kerülhet, ha véletlen akaratlanul ráfutsz.

Értelem szerűen, mivel az 1es zóna most nem extrém költség, a 2-3as zónára kell figyelni. Ha tudod, hogy ott nem akarsz drága internetet használni, akkor

a) letiltod eleve a 2-3 zónás adatot a telenornál lévő kezelőfelüeten (mert nem elég a telefonon kapcsolgatni ilyesmit).

b) ha használni akarod 2-3 zónában, akkor előfizetsz valami drága zónás internet opcióra, ami olcsóbb lehet, mint a listaáras díj, amit alapból felszámolnának és 2 másodperc alatt eléri a valahányezer forintos alaplimitet, ami megfogja.

[ Szerkesztve ]

(#79945) Somatom válasza azbest (#79944) üzenetére


Somatom
veterán

Ez totál hülyeség.
1.: Ha félévente előfordulhat változás, akkor előfordulhat havonta, vagy hetente is. Azon meg nem segít, ha félévente ellenőrzöm.

2.: Elég a telefonon kapcsolgatni, mert manuális hálózatválasztással nem fog átállni 1 -esről, 2 -es zónás hálózatra. Ez jó a határmentieknek. Nálam ezzel az a gond, hogy németről, svájci után egyáltalán nem biztos, hogy németre állok vissza. Lehet, hogy franciába, vagy osztrákba lépek át Svájcból és akkor kezdhetem a hálózatkeresgélést.

3.: Korábban írtam, hogy használat az is, ha csak lógok a hálón azért, hogy lássam, ki keres. Ez 2 -es zónában sem feláras. Netre ott a Voda Red, ami 2 -esben sem feláras. Ezért lenne jó az, ha külön lehetne tiltani a 2.,3. zónás netet.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#79946) azbest válasza Somatom (#79945) üzenetére


azbest
félisten

a telenornál lehet tiltani a 2-3 zónás netet, ezt írtam

(#79947) Somatom válasza azbest (#79946) üzenetére


Somatom
veterán

Úgy tűnik, hogy csak a teljes roamingot lehet tiltani, külön a netet nem. De, Viktor biztosan tudja erről a tutit.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#79948) azbest válasza Somatom (#79947) üzenetére


azbest
félisten

Nem külföld, hanem "beállítás" alatt van:
Internetezés külföldön (GPRS roaming 2-3 zóna): LETILTÁS

Régebbi csomagnál még
Roaming tiltás 2-3-as zónára a neve.

[ Szerkesztve ]

(#79949) Somatom válasza azbest (#79948) üzenetére


Somatom
veterán

A GPRS az a teljes netkapcsolatot lefedi? Ha tiltom a GPRS -t, akkor tiltom a 3,4,5G roamingot is? Ettől még bejövő hívás lesz?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#79950) Viktor0610 válasza Somatom (#79949) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Igen, de ez a szolgáltatás valamiért csak számlásoknak megrendelhető.
Az okát ne kérdezd.

Samsung Galaxy A54

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Yettel topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.