Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Yettel topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 10:49:25

LOGOUT.hu

Yettel topic
▼ Kérdés előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves! ▼
Aktuális:
Inflációkövető díjkorrekció 2024

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#79551) erahurka válasza 4Grider (#79550) üzenetére


erahurka
félisten

Azt mondták próbálkozzak más böngészőből, esetleg appból... Azt hittem ez egy működő rendszer, annyira nyomják az online rendelést. Erre ez...

És akkor azt mondja, 3 napon belül visszahívnak. Remek, 3 nap múlva már nem él az ingyen fülhallgatós kedvezmény...

(#79552) 4Grider válasza erahurka (#79551) üzenetére


4Grider
nagyúr

Mostanában a Telcoknak ennyire futja. Egyre bonyolultabb és átláthatatlanabb rendszerek (és/vagy túl gyakran fluktuálódó menedzserek) eredménye ez is.

(#79553) erahurka válasza 4Grider (#79552) üzenetére


erahurka
félisten

Meddig kell várni vajon amíg újra próbálkozhatok?

Vicces, MyTelenor appot ajánlották, de abban nem találok vásárlással kapcsolatos részt... Miért nem rendeltem meg múlt héten :((( Fene se gondolta hogy ekkora hulladék a rendszerük.

(#79554) Landsmann


Landsmann
addikt

telefonszámlát fizettem az appból.Működött is. a múltkor. Most is, csak az bosszant, hogy annak ellenére, hogy megjegyeztetem vele az adatokat, nem jegyzi meg. Írja, hogy bank kártya adatok megjegyzése és védelme. Kipipálom, de semmi. Mindig be kell írni. Akkor mi a fenét jegyez meg? Épp az lenne a lényeg, hogy két kattintással ki van fizetve, nem pötyörészni fél óráig. De ugyanígy nem jegyezte meg a Barion adatait sem. Se e-mail, se jelszó. Végül beléptem, ott vergődik, nincs egyenleg a Barion fiókban. Akkor minek is ez, ha oda külön töltögetni kell? Múltkor simán fizettem vele a számlát, nem vergődött, hogy nincs rajta egyenleg. Most meg igen. na, mindegy, úgy látom még eléggé gyerek cipőben jár ez a technológia.

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#79555) erahurka


erahurka
félisten

Milyen böngészőben tudtatok végigvinni online rendelést???? Ez a hulladék se Chrome, se Edge alatt megakad. Mit csináljak hogy működjön? :R

(#79556) erahurka


erahurka
félisten

Telenor üzletekben folyik most értékesítés? :R

(#79557) Beniii06 válasza erahurka (#79556) üzenetére


Beniii06
őstag

Telefonon nem tudod megrendelni?

"Got any other secret weapons?"

(#79558) erahurka válasza Beniii06 (#79557) üzenetére


erahurka
félisten

Elvileg akkor nem lehet fülhallgatót igényelni.

De megoldódott közben. Előtte telefonon tarifacsomagot kellett változtatni, és utána már működött. De miért nem tudja ezt kiírni a weboldal is? :((

:R

(#79559) PistiSan válasza Landsmann (#79554) üzenetére


PistiSan
addikt

Mi több, jelszókezelő alkalmazással sem lehet az adatokat kitöltetni, nálam maradt a my.telenor.hu chrome böngészőn keresztül, az működik hiba nélkül.
A telenor Wallet-ben korábban gond nélkül fizettem évekig, aztán jött a mytelenorba költözés....

(#79560) Landsmann válasza PistiSan (#79559) üzenetére


Landsmann
addikt

Én meg valószínűleg maradok az ATM-nél. Másik számlát úgyis csak ott tudom fizetni.

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#79561) Beniii06 válasza erahurka (#79558) üzenetére


Beniii06
őstag

A telefonos ügyintézés szokott lenni általában a leggyorsabb és ha kell valamit módosítani akkor azt is lehet, nekem ez a tapasztalatom.

"Got any other secret weapons?"

(#79562) erahurka válasza Beniii06 (#79561) üzenetére


erahurka
félisten

Azzal kezdtem reggel, de azt mondta a fickó hogy próbáljam meg másik böngészőből. A délutáni hölgy sokkal segítőkészebb volt. Mondjuk reggel nem mondtam hogy tarifát is váltanék, de hát nem azért van szája hogy kérdezzen?

(#79563) Viktor0610 válasza Landsmann (#79554) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem kell töltögetni a Barion egyenleget.
Én hozzáadtam a bankkártyámat, hibátlanul megy a fizetés (a Barionba, persze be kell lépnem).

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#79564) Landsmann válasza Viktor0610 (#79563) üzenetére


Landsmann
addikt

Most megnéztem. Hozzá van adva a bankkártya. Mégis olyan sehogy sem működik a dolog. Kifizettem a számlát bankkártyával, mégis a Barionon keresztül történt, mert jött a nyugtázás, hogy kifizetve. De Barionon meg nem engedte, mert nincs rajta egyenleg. Én nem fogok küszködni vele, marad az ATM, ahogy eddig is. Agyonbonyolított vacak.

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#79565) Somatom


Somatom
veterán

Valaki elmagyarázná, hogy most mi vaaaaan???? Haverom megcsinálta ezt az átírást. Eddig fixen fizettem 5820 -at a két, korlátlan netes kártyára (főkártya + megosztó). Most jött egy számla 12978Ft. -ról. Szerintük vmi Hipernet Unlimited flottaizébe kerültem és mindjárt nem teljesítettem vmi e -izét. Jópár éve megvan ez a két EQ flottás kártyám, sosem voltam elmaradásban, mindíg befizettem az 5820 -akat. Nem értem, hogy most mi lett.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#79566) Viktor0610 válasza Somatom (#79565) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Számok nélkül csak arra tudok gondolni, hogy papír alapú számlát kaptál, az kapásból 1-2 ezer plusz.
Hogy miért lett annyi a számla, azt a 1220 szerintem meg tudja mondani.

Samsung Galaxy A54

(#79567) 4Grider válasza Somatom (#79565) üzenetére


4Grider
nagyúr

Jóvá fogják írni a következő számlában. Eddig is Hipernet Unlimited + adatmegosztó volt számlázva. A Hipernet Unlimited listaára 12500 + ÁFA, de neked kedvezménnyel ez 5250 Ft lesz, az adatmegosztó pedig emellé 590 Ft bruttó. Az első havi számla többnyire nem szokta tartalmazni a kedvezményeket, de tudtommal önmaguktól ezt korrigálják. Erre rásegíthetsz, ha panaszt teszel.

(#79568) Somatom válasza 4Grider (#79567) üzenetére


Somatom
veterán

Nagyon szépen köszönöm az infót! Remélem így lesz, mert ez nagy megkönnyebbülés lenne. A társkártya otthon, a routerben van, azon keresztül érem el a NAS -t. Fogalmam sincs, hogy mivel helyettesíthetném.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#79569) bociusz


bociusz
aktív tag

A pátyi toronyra megérkezett az első Telenoros 700 MHz-es cella:

(#79570) leo81 válasza bociusz (#79569) üzenetére


leo81
aktív tag

Ideje volt, elég drága ez a frekvencia ahhoz, hogy ne használják ki. Vodafone-nak is van 700Mhz-es 4G-je a 2301-es bázison.

(#79571) kovacsmi_74


kovacsmi_74
aktív tag

(#79572) INGJOKE válasza kovacsmi_74 (#79571) üzenetére


INGJOKE
veterán

Nah így már lehet nekem is Iphone-om, ha lesz a telenornak e sim szolgáltatása és az jól fog működni a vodás céges fizikai simmel. Az 5G sajnos nem érint a flottások úgyis utoljára kapják meg. 🙂

(#79573) tomp válasza kovacsmi_74 (#79571) üzenetére


tomp
félisten

Már csak az kellene, hogy az itthon forgalmazott telefonokkal menjen a VoLTE...
Tegnap mutatták be a OnePlus 9-et. Belenéztem a modembe. Továbbra sincs Telenor Hungary modem konfig... :W
Amúgy állítólag lesz a hazai Telenornál is...

(#79574) bociusz


bociusz
aktív tag

Kicsit ellentmondásos kommunikáció, hogy azt írják, hogy áprilisban indul a Telenor 5G, de Törökbálinton és Győrben valójában már most is elérhető. :)

(#79575) leo81 válasza bociusz (#79574) üzenetére


leo81
aktív tag

Először talán a 4G-t kellene rendbe tenniük és nem villogni az 5G-vel...

(#79576) Viktor0610 válasza leo81 (#79575) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ha beindul az 5G, akkor az szerintem fel fog szabadítani 4G-kapacitást, főleg, ha elterjednek az 5G-képes eszközök/telók.
Szóval az egyik hozza majd a másikat. ;)

Samsung Galaxy A54

(#79577) Kronk


Kronk
őstag

Ha lesz 5G, meg E-sim, már csak a VoWifi fog hiányozni :C

http://totesz.myminicity.com/

(#79578) Viktor0610 válasza Kronk (#79577) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ha az is lesz, akkor majd a...

Majd akkor kitaláljuk! :))

Samsung Galaxy A54

(#79579) Landsmann válasza Viktor0610 (#79576) üzenetére


Landsmann
addikt

Meg ha lelövik a 3G-t meg fog nőni a 4G képes eszközök száma. Nem feltétlenül telefonra gondolok. Ma rákérdeztem a pénztárgépestől, hogy ami nekünk van pénztárgép, abban milyen modem van. Tudja-e a 4G-t. 2014-ben lett véve a pénztárgép és ha jól emlékszek 2012-ben indult a 4G, szóval elvileg tudja. De megerősített a pénztárgépes, hogy tudja a 4G-t. Gondolom az első szériás kiadott online gépek nem mind volt frelkészítve a 4G-re. Mi is az utolsó percben vettük a pénztárgépet, így előttünk már jóval hamarabb forgalomba kerültek. Na ha most nem 4G képesek, lehet azt mondj a NAV, hogy akkor gépcsere, mert az amúgy is leterhelt 2G-n még adatokat is küldözgetni nem lesz egy egyszerű feladat.

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#79580) Kronk válasza Viktor0610 (#79578) üzenetére


Kronk
őstag

Nyilván nem értek hozzá, és nem látok bele, mekkora munka bevezetni ezeket, és valószínűleg a legtöbb előfizetőt nem is érinti, vagy nem ért hozzá, csak csak simán megy és észre sem veszi, szóval leginkább minket érintenek az új feature-k

http://totesz.myminicity.com/

(#79581) bociusz


bociusz
aktív tag

Telenor 5G Törökbálinton, a székházzal szemben. Külön érdekesség, hogy Hello Kártyás Expressz tarifával is felengedett. 700 MHz-es cella is van. A sebesség nem acélos, 30 Mbit.

(#79582) Viktor0610 válasza bociusz (#79581) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A felirat szerint csak 4G.
Vagy valamit félreértek/nem látok?

Samsung Galaxy A54

(#79583) 4Grider válasza Landsmann (#79579) üzenetére


4Grider
nagyúr

A Mobil adat online pénztárgépes máltai vodafone sim-jei GPRS-en roamingolnak mind a három nagy hazai szolgáltató hálózatán. Igen, mind a háromén, azén is, ahol elvileg nincs már 2G-n adat...

(#79584) TeeJay válasza Landsmann (#79579) üzenetére


TeeJay
félisten

Igen a 3G-t már lőhetnék le mert aki ennyi év alatt nem váltott 4G képes telóra az meg is érdemli. 1éve mióta mindenki otthon dekkol egy panel telepen eléggé harmatos lett a Telenor 4G sebessége. Kellene még több cella vagy B3+B20+B7 mehetne mindenhol

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#79585) Diák66 válasza bociusz (#79581) üzenetére


Diák66
őstag

Lehet felengedné a céges flottás SIM-et is? :) Na majd megnézem ismét Győrben, hátha.

(#79586) 4Grider válasza TeeJay (#79584) üzenetére


4Grider
nagyúr

A 4G képes telefon messze nem egyenlő a VoLTE képes telefonnal. És sajnos a VoLTE fos módon történt megvalósítása okán a VoLTE-képes telefonok elég jelentős része egy-több-összes hazai 4G hálózaton nem tud VoLTE-n kommunikálni. Lassan már az emberek torkán lenyomnak minden hulladékot, de persze még mindig reménykedünk, hogy az 5G-n ezt sikerül szabványosabban megoldani.

(#79587) bociusz válasza Viktor0610 (#79582) üzenetére


bociusz
aktív tag

Valószínűleg a telefonhoz még nincs friss szolgáltatói profil, azért marad az állapotsorban 4G. De a cellmapper “LTE + NR NSA” felirata (NR NSA = New Radio Non Standalone, azaz 4G-re épülő 5G kapcsolat), illetve a “5G State: Connected” is jelzi, hogy felépült a kapcsolat.
A 30 Mbit amúgy nagyon stabil volt, lehet hogy a feltöltőkártya miatt van direkt limitálva.

(#79588) TeeJay válasza 4Grider (#79586) üzenetére


TeeJay
félisten

Nyugi nekem is Redmi Note 9S van, DIGI-vel vígan ment a VoLTE míg Telenoron még kérésre sem kapcsolják be.
Én már dobnám a 3G-t és menjen a sima hívás vissza 2G-re, a 3G-n felszabadult frekvenciára meg toljanak 4G-t mobilnetnek mert jelenleg az most fontosabb hiszen aki már teheti mobilnetről viber/messengeren hívja a másikat és sokkal jobb ez mintha 3G vagy 4G-n bohóckodunk hívással. Legtöbben már úgyis videóhívást csinálnak szóval akinek sima telefonálás kell 2G elég neki, a többieknek meg legyen gyors 4G mert az legalább országos és oda most kellene kraft.
Nem mostanában lesz újra kijárási móka

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#79589) tomp válasza 4Grider (#79586) üzenetére


tomp
félisten

fos módon történt megvalósítása okán a VoLTE-képes telefonok elég jelentős része egy-több-összes hazai 4G hálózaton nem tud VoLTE-n kommunikálni.

Vagy a drága kedves szolgáltató sz@rik a telefon gyártóra mert az nem akar benyalni nekik.
lásd: Telenor...

(#79590) bociusz válasza Diák66 (#79585) üzenetére


bociusz
aktív tag

Működik számlakontrollos flotta kártyával is :) Szerintem egyáltalán nincs tarifacsomag szerinti korlátozás, remélem így is marad.

(#79591) Viktor0610 válasza bociusz (#79590) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Láttam már 5G-tiltás "szolgáltatást" telefonszámon, szóval nem biztos, hogy így marad. :DDD

Samsung Galaxy A54

(#79592) 4Grider válasza tomp (#79589) üzenetére


4Grider
nagyúr

Eleve úgy kellett volna a szabványt kitalálni, hogy a szolgáltatónak (és vendorának) ne kelljen egyesével telefonmodelleket támogatni, hanem egy általános profillal működjön egy szolgáltató 4G hangja minden, a hálózatára csatlakozó VoLTE képes telefonnal.
A VoLTE roaming is egy vicc, ebben a formában megvalósíthatatlan.

[ Szerkesztve ]

(#79593) tomp válasza 4Grider (#79592) üzenetére


tomp
félisten

Ebben igazad van!
Amúgy vicc, hogy a Dán Telenor profilt kell beállítanom, hogy működjön a hazai telenorral...
Ez is érdekes mert belenéztem a konfig fájlba és gyakorlatilag az összes európai MCC kód szerepel benne azaz gyakorlatilag általános profil.

(#79594) TeeJay


TeeJay
félisten

Nem kell ide VoLTE csak legyen jó sok 4G cella és majd telefonálunk viberen meg messengeren :D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#79595) Orgi válasza TeeJay (#79588) üzenetére


Orgi
őstag

"aki már teheti mobilnetről viber/messengeren hívja a másikat és sokkal jobb ez mintha 3G vagy 4G-n bohóckodunk hívással. Legtöbben már úgyis videóhívást csinálnak "

ezeket mondjuk nem tudom honnét veszed, attól hogy te így vagy vele, attól a többség még nincsen. Most járvány alatt volt pár videós hívásom nekem is, de most sem jellemző azért, és az sem, hogy míg ilyen 1-3 GB-os havi adatmennyiségűek az átlag csomagok kb, legalábbis az én ismerősi körömben, ez mellett azért nem állandó netkapcsolattal rohangál mindenki. Én pl nemrég váltottam korlátlan beszédű csomagra, mert járvány alatt megnőtt a forgalmam jelentősen, én sokkal jobban örülnék neki ha jobb minőségűek lennének a hívások, hiába megy a VOLTE a támogatott készülékemen, néha eléggé tré a hangminőség.

(#79596) viktorhu válasza Orgi (#79595) üzenetére


viktorhu
veterán

Én sem szeretem a videohívásokat. Mármint megvan a helye neki, távoli rokon, barát, akivel nem tudunk személyesen találkozni, és jó dolog látni egymást, abszolút. De a hétköznapi egyeztetésekhez nem akarok képet bekapcsolni, és még mindig sokkal stabilabb egy hd hívás minősége, mint egy messenger hívásé. Nem telefonálok sokat, sokszor az írást előnyben részesítem, de ha valakivel beszélni akarok, és belföldi a hívás, akkor felhívom, ha meg üzleti dologról van szó, akkor még inkább a telefon az elsődleges.

(#79597) Bferibörs válasza viktorhu (#79596) üzenetére


Bferibörs
addikt

Nincs vele gond amíg a családdal,barátokkal beszél az ember,egyébként lehet ( többről is csak hanghívást indítani) róluk videó nélkül is hívni. A fiataloknak,meg aki nem munkához használja elsősorban a telefonját annak tökéletes lehet. Aki munkához használja annál érdekes lenne, ha az ügyfelet mondjuk messengeren hívná. :DDD

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#79598) plömplöm


plömplöm
őstag

xiaomi mi a2. nemrég aktiváltuk a céges telekomos kártyámra a volte-t, hibátlanul működik. gondoltam aktiválom a privát telenoros kártyámra is, először elhajtottak, "A kért VoLTE bekapcsolást nem a telenor végni", így betű szerint, válaszoltam nekik egy képernyőmentéssel, hogy a szolgáltatói oldalon van letiltva és én nem tudom módosítani, csak ők, most válaszoltak megint, hogy "A VoLTE képes készülékek listáját minden esetben a gyártók határozzák meg.", így, vastag betűvel, aztán hogy "A VoLTE funkció jelenleg csak a honlapunkon (https://www.telenor.hu/mobiltelefon/volte) megtalálható készüléktípusokon biztosított, a listán nem szereplő készülékeken nem fogjuk engedélyezni azt a saját hálózatunk védelmében. Mivel ez nem egy szolgáltatás, ezért nem vagyunk kötelesek biztosítani az ügyfeleink számára.". szerintem ezen a linken csak a jelenleg kapható készülékek vannak, azaz amit már nem lehet kapni, azt el kell dobni? :D . a telekom miért nem problémázik, a telenor pedig miért igen?

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#79599) viktorhu válasza Bferibörs (#79597) üzenetére


viktorhu
veterán

Persze, én is, amikor percenként fizettem a hívásokért, akkor igyekeztem a magánhívásaimat messengeren intézni, meg vibereztem is nagyban úgy 8-9 éve, de akkor meg a hívott fél nem örült, hogy elhasználom az adatkeretét, ha épp nem az otthoni wifin volt :) Most meg már egyre inkább a korlátlan hívások meg a perckeretek felé terelnek minket a szolgáltatók, mert annyira alacsonyak a végződtetési díjak. Most már csak akkor használok messengeres hívást, ha az illető külföldön van, vagy a telefonszámát nem tudom, vagy ha videohívást szeretnék.

(#79600) Viktor0610 válasza plömplöm (#79598) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Gondolom, más a VoLTE technológiai megoldása a két cégnél.
Volt erről szó régebben, a technikai részéhez nem értek. Majd a szakik leírják/linkelik. :D

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Yettel topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.