Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Yettel topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 10:49:25

LOGOUT.hu

Yettel topic
▼ Kérdés előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves! ▼
Aktuális:
Inflációkövető díjkorrekció 2024

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15051) nightshadow válasza club1 (#15048) üzenetére


nightshadow
veterán

Tehát a 100% alapdíj lebeszélhetőség bármelyik hálózatba a régieknél is megszűnik, s ők is megkapják a 60%-40% felosztást?

(#15052) Melack válasza nightshadow (#15051) üzenetére


Melack
veterán

Pontosan. Apánál is ez van. Most keressük, mi lenne neki a jó tarifacsomag.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#15053) nightshadow válasza Melack (#15052) üzenetére


nightshadow
veterán

Hát ez azért jó nagy szemétség. Nem is értem, hogy erre a 60/40-es felosztásra miért van szükség. Erre nem válasz a telekomadó. Lehet, hogy átviszem én is a fatert a BM-hez.

(#15054) Melack válasza nightshadow (#15053) üzenetére


Melack
veterán

Azért van benne, hogy lehetőleg 20-ast hívj - azaz ha vkinek nincs, akkor menjen hozzájuk, hogy többet tudd hívni. Ennyi az egész. Vodás BM flotta sem féltetlen jó már.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#15055) Prien válasza nightshadow (#15053) üzenetére


Prien
addikt

Ezt én se tudom felfogni,hogy miért kellett. A 90-es évek vége- 2000 év eleje szint, hogy telefonálj hálózaton belül...Miért nem jó,hogy az adott havidíjam bárhová felhasználom? Jobban kopik a hálózat-váltó relé vagy mi? :D A pénzt nekik nyomom, tehát hagy kapjak már érte olyan szolgáltatást, amire megkötöttem a hűséget! Vicc az egész.

A kevés is több a semminél.

(#15056) club1 válasza Prien (#15055) üzenetére


club1
veterán

Egy perc hálózaton belül indított hívás nekik 3-4 Ft közötti költségből kihozható (telefonadóstul). Hálózaton kívüli hívásoknál erre rájön a hívásvégződtetési díj, ami most valahol 9.5 Ftkörül van percenként. Az igaz, hogy ha téged hívnak akkor ez nekik visszajön, de a mostani Telenor nem akar egy fillért sem elveszteni/kockáztatni az üzleti tervéből...

(#15057) Melack válasza Prien (#15055) üzenetére


Melack
veterán

A dolog egyszerű: ha kifelé hívsz, akkor könnyebb ez esély arra, hogy átváltasz oda, mert ha mát úgyis 30-ast/70-est hívsz, miért ne? - ez volt a rémálmok alapja. Ellenben elbaszarintották ezzel a 60-40-nel, mert most fog mindenki átmenni máshová :)

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#15058) Sztbeni


Sztbeni
őstag

A haverom telenoros telója nagyon gyakran megszakad hívás közben. 3G hálón nagyon gyakran, 2G-n kicsit ritkábban. Mi okozhatja ezt? A térerő maxon van. A sim kártyája még régebbi pannonos. Az okozhatja ezt?

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#15059) darvinya válasza Sztbeni (#15058) üzenetére


darvinya
titán

Igen.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#15060) Landsmann válasza Sztbeni (#15058) üzenetére


Landsmann
addikt

Szerintem a SIM-nek nincs köze hozzá. Nálam sem volt közi a hangkimaradáshoz. Cserébe bő másfél nappal kevesebb a készenkléti idő. Ennyivel többet zabál az új SIM. Ha így tudom, nem cseréltetem ki. A hiba megmaradt, a készenlét is csökkent. Egy újabb "jó" pont a Telenornak.

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#15061) Sztbeni válasza Landsmann (#15060) üzenetére


Sztbeni
őstag

többet zabál az új sim? Én korábban olyat hallottam, hogy kevesebbet. Csak a telenornál van így?

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#15062) Landsmann válasza Sztbeni (#15061) üzenetére


Landsmann
addikt

Nem tudom, hogy atöbbinél hogy van, de amire nekem cserélték, az bizony többet zabál. Persze egyből mindenki akkuhibát mondott. Naja, scak éppen hajszál pontosan egybeesett a kártya cserével. De legyen, vettem új akkut. Azzal sem bírja egy perccel sem tovább, mint a több mint 4 éves akkuval. Semmi nem lett változtatva, csak a SIM. Nyilvánvaló, hogy az fogyaszt többet. Szóval én a kártyacserétől óvva intek mindenkit. Nekem is régi Pannon GSM-es SIM-em volt. Vissza is sírom.

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#15063) XeeN válasza nightshadow (#15043) üzenetére


XeeN
senior tag

Szerintem pedig rákényszerítik. Most szeretnék hosszabbítani, de az eddigi csomagomat nem tarthatom meg. Az már csak hab a tortán, hogy NEM tudnak hozni nekem Sony Xperia S-t, mivel már kifutó darab és a rendelést folyamatosan visszadobja a Telenor. Két viszonteladónál próbáltam, mindkettőnél ugyan az a helyzet. (SGS2-t sem lehet már kapni jó ideje.) Akkor mi a francért akciózták le a hét elején??? Eléggé bepöccentem rájuk! (Jah, az, hogy 12 éve késedelmes fizetés nélküli ügyfél vagyok semmit sem számít...)

(#15064) club1 válasza Sztbeni (#15058) üzenetére


club1
veterán

Én pont emiatt lecseréltem tavasszal a 10 éves sim kártyámat. A helyzet semmit nem javult. Beállítottam csak 2g-re a telefont, és a megszakadások megszüntek. Azaz vacak az adott helyen a 3g-2g-3g váltás.

(#15065) nggabi


nggabi
nagyúr

muuuhahah. ma megint beléptem a telenor onlineba, erre bal oldalt nincs menüpont. eddig évekig volt... ok, megnéztem a beállításokat:

Online regisztráció adatai
A megadott telefonszám nem Telenoros. A Beállítások menüben bármikor módosíthatja.

Mobiltelefonszám: 20xxxxxxx

:C még van 3 hónap hűségem.

nem lehetne a 45 ftos percdíjból meg a 15 ftos kapcsolási díjból felvenni egy rendes programozót aki megcsinálja ezt a rendszert??? ;]

"szenyor dzsíííí"

(#15066) darvinya válasza Landsmann (#15060) üzenetére


darvinya
titán

Már hogy ne lenne köze.
Ha ott állsz a torony közelében és csak úgy magától megszakad az 3 okból lehet.
1. SIM
2. Telo
3. Torony(de ennél már a felcsatlakozás is nehéz)

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#15067) Vangelis válasza XeeN (#15063) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Annyira akciós a két telefon?

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#15068) XeeN válasza Vangelis (#15067) üzenetére


XeeN
senior tag

[MA-s cikk szerint 25,000,-Ft-tal lett olcsóbb a kiszemelt Xperia S] Készleten sehol sincs a könyéken, az egyik helyen 2 hete nem kapnak, a másikon pedig egy hete. Minden megrendelés visszadobnak. Ha nem rendelkezik a cég elegendő készülékkel, akkor vegye le őket a listáról, mert ez a módszer eléggé megkérdőjelezhető. (Majd csak megunja a kuncsaft a várakozást és vesz valami mást a kiszemelt telefon helyett...)

(#15069) khorvat


khorvat
senior tag

Én biztos a 25. órában akartam belépni :F

(#15070) Landsmann válasza darvinya (#15066) üzenetére


Landsmann
addikt

Nem azt írtam hogy megszakad a hívás. Hanem azt, hogy a hang másodpercekre kimarad. Engem hallanak, én nem hallom a másikat. Mindez csak 3G-n, az új hálózat beüzemelésétől fogva. Ezt nem oldotta meg a SIM csere sem.

[ Szerkesztve ]

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#15071) Vangelis válasza XeeN (#15068) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Uhh még ez mindig 95...

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#15072) csernak75 válasza Landsmann (#15070) üzenetére


csernak75
senior tag

A telód nem teljesen kompatibilis a ZTE eszközökkel. :P

(#15073) nggabi válasza khorvat (#15069) üzenetére


nggabi
nagyúr

nekem ma már ilyen 30 számjegyes hibakódokat is dobott. ha elég kitartó vagy röpke fél óra alatt el is jutsz az egyenlegedig... :C :(((

"szenyor dzsíííí"

(#15074) Vangelis válasza khorvat (#15069) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Onnan engem sem engedett be mindig.

Én sima telenor.hu -n lépegettem be.

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#15075) Landsmann válasza csernak75 (#15072) üzenetére


Landsmann
addikt

Szerintem a ZTE saját magával sem kompatibilis. :) Ha az lenne, nem menne ez a szarakodás már lassan egy éve.

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#15076) solarix45


solarix45
senior tag

A Go portálon sikerült már valakinek internet forgalmi adatokat megnéznie? Vagy egyáltalán bárhol sikerült valakinek a szolgáltatótól az internet forgalmat lekérni?

(#15077) hamyka válasza khorvat (#15069) üzenetére


hamyka
senior tag

25.órában? nem 24 óra 1 nap?? :DDD

Comodó új távlatok...........

(#15078) lugosi válasza Prien (#15055) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

"A 90-es évek vége- 2000 év eleje szint, hogy telefonálj hálózaton belül..."

Nekem is ez jutott eszembe a dologról. Akkoriban lett vége ennek, amikor a yodafon bejött valamelyik vitamax csomaggal (talán city?), amivel mindenhova ugyanannyi volt a percdíj.
Elég nagy tábort szereztek velük, és után a többiek is elkezdtek ebbe az irányba elmozdulni. Nagyon rossz iránynak tartom, hogy most ezek elkezdtek visszalépni az időben, úgy 13-14 évet.

(#15079) Vangelis válasza lugosi (#15078) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Én most a vodás kártyásított előfizumat nézegettem.

Jó drágák a kártyás percdíjak is.

Igaz szinte nem is használom. Majdnem 7 e ft van rajta. De már mióta....

De lehet majd lesz még előfizetéses, aha telekomadó eltűnése után visszaáll a régi rend :)

De a telenyomort sem hagytam volna ott, ha nincs a plusz havidíj és a első perc másodperc alap eltűnése,,,,

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#15080) lugosi válasza Vangelis (#15079) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Miért, szerinted a telekomadó el fog tűnni? Ezt komolyan kérdezem.

(#15081) csab2 válasza solarix45 (#15076) üzenetére


csab2
veterán

Igen. Nekem a Telenor Online mutatja, hogy mennyit használtam fel. Okostarifa 180.

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#15082) Vangelis válasza lugosi (#15080) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Az egyik adót jan 1 el kivezetik. Legalábbis ezt állítják. De, hogy mi lesz a vége.....

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#15083) Gedeon31 válasza Vangelis (#15082) üzenetére


Gedeon31
addikt

Te még hiszel a mesékben?

(#15084) lugosi válasza Gedeon31 (#15083) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Igen, szerintem is lesz majd valami maszatolás, de az adó marad. Vagy egyszerűen csak a pénz beszedése marad.

[ Szerkesztve ]

(#15085) alba-regia válasza Sztbeni (#15058) üzenetére


alba-regia
aktív tag

Nekem is gyakran megszakad hívás közben, sőt a Telenyomoros ismerőseimnek, családtagjaimnak is. Ez teljesen normális. Legalábbis a szolgáltató szerint (korábban idéztem a válaszukat).

(#15086) bopeti98 válasza alba-regia (#15085) üzenetére


bopeti98
őstag

Nekem is szakadt már meg hívás párszor. Az egy kicsit vicces hogy a Telenoymor szerint az normális ha sétálok a városba és random megszakad a hívás mert hogy a Vodafone-nál meg a T-Mobile-nál nem nagyon fordul elő ilyen.

[ Szerkesztve ]

(#15087) alba-regia válasza bopeti98 (#15086) üzenetére


alba-regia
aktív tag

Azért is vicces, mert az elmúlt tizenpár évben ez elég ritkán fordult elő. De itt vissza is tértünk ahhoz, hogy sokat fejlődtek minden téren.

(#15088) bopeti98 válasza alba-regia (#15087) üzenetére


bopeti98
őstag

Na igen, régen volt olyan Pannon GSM reklám hogy az ország 99%-át lefedik GSM-el. Na akkor tényleg nem szakadt meg a hívás vagy csak ritkán de úgy látom hogy ma már ez nem működik. Még GSM hálózatot se tudnak normálisan biztosítani.

(#15089) zoli62


zoli62
addikt

Szóval a Telenor Online továbbra is rapszódikusan működik? Milyen jó, hogy már csak két kártyával vagyok ügyfelük. :) DPI-nél vajon mikorra várható a tarifamegosztás? Ez egyre rosszabb lesz. Mármint maga a kiszolgálás, és a hozzáadott szolgáltatások is.

(#15090) Landsmann válasza lugosi (#15084) üzenetére


Landsmann
addikt

Majd ráfogják az inflációra és marad minden. Naiv ötlet azt hinni, hogy visszacsökkentik. Én már akkor röhögtem ezen, mikor bejelentették. Vicc az egész.

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#15091) Littoral válasza alba-regia (#15085) üzenetére


Littoral
aktív tag

Annak alapján, ahogy például velem (el)bántak, minden erőlködés nélkül el tudom képzelni, hogy van a hívásmegszakításokra egy algoritmusuk, amit tetszés szerinti értékkel töltenek fel. Csak gondoljunk bele: havi 1 millió hívás megszakad szigorúan "technikai" okokból, az a 2,5-es kapcsolási díjjal számolva... Te - mivel benne voltál egy beszélgetésben - nyilván visszahívod azt, akivel beszéltél. Így csináljunk egy hívásból kettőt.
A baj az, hogy az ember ilyet minden csodálkozás nélkül el tud képzelni róluk most már. Ahogy írtam feljebb is: előbb-utóbb megtanulod gyűlölni őket.

(#15092) Vangelis válasza Littoral (#15091) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Egyébként lehet, hogy egy világméretű teszt áldozatai vagyunk.
Rajtunk magyarokon próbálja ki szolgáltató, hogy meddig mehet el, meddig tűrnek az emberek.

Mert amit már itt nálunk csinálnak a szolgáltatók és persze a zsidesz az már több mint emberség és társadalom ellenes bűncselekmény.

De mi csak tűrünk és tűrünk.

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#15093) darvinya


darvinya
titán

Nem tudom mi ez a hiszti.
Lassan 8-10 éve nem volt hívás megszakadásom, igaz nem is lógok órákat rajta.
De ha jól emlékszem(biztos) 1 hívás max. időtartama 59'99" lehet utána megszakítás van.
Akinél van barangolás ott nem hívásonként megy, hanem óránként.
És abban a 5 percben nincs hívásra lehegtőség ameddig le nem nullázodik az összes használt toronynál.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#15094) BéHGT válasza Vangelis (#15092) üzenetére


BéHGT
senior tag

Szívemből beszélsz. +1 :C :C Sajnos...

(#15095) LEGIOX


LEGIOX
tag

Állítólag ez első telekomadót a bázisállomások száma alapján vetették ki a mobilszolgáltatókra, amire a Telenor úgy reagált hogy egy csomót leszerelt. Ennek köszönhető, hogy olyan helyeken is megszakad a beszélgetés, ahol előtte nem. Én is tapasztalom, hogy az autópályán ahol rendszeresen járok, három helyen megy el a térerő, ahol régen volt. A szolgáltatás színvonalát tekintve, sikerült visszamenniük az időben bő 10 évet :(( Egyébként ha nem DPI-m lenne, bottal se piszkálnám a Telenort.

(#15096) lugosi válasza LEGIOX (#15095) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nekem a telekomadó előtt évekkel elkezdett szakadni a telenor az autópályán...

(#15097) nggabi válasza LEGIOX (#15095) üzenetére


nggabi
nagyúr

igen, de valahol ez érthető. te is ezt csináltad volna a helyükben nem?

eddig odaát a melyik mobilflottát topikban fikázták a dpi-t h milyen drága, most meg a legjobb flották egyikévé lépett elő. de gáz... :( pedig sztem alapból se volt túl olcsó sem a havidíj, sem a percdíjak.

[ Szerkesztve ]

"szenyor dzsíííí"

(#15098) Vangelis válasza LEGIOX (#15095) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Egyre többen vannak így. De ha bejön a "nemzeti" szolgáltató, gondolom a zsidesz is átviszi majd oda a flottát.

Tehát menekülhetsz :)

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#15099) LEGIOX válasza nggabi (#15097) üzenetére


LEGIOX
tag

A DPI megjelenésekor nagyon jók voltak a percdíjai, csak az elmúlt években nem csökkent semmit, és a jelenlegi flottáknak lényegesen jobbak a percdíjai. Ami még most is nagy előnye, hogy rengetegen vannak benne, én is beléptettem a család/barátok jelentős részét. Én csak dpi-t és pannont hívok róla, minden mást a kalandlövészesről br. 17,8 ft-ért. Egyébként úgy hallottam, hogy a Fidesz részéről is felmerült az igény a percdíj csökkentésére, csak már se náluk, se a Telenornál nincs ott az a személy aki anno az egészet menedzselte, ezért elsikkadt az egész. Ezért várja már a dpi-s Fidesz tagok többsége az új szolgáltatót, pedig ha a Telenor megragadta volna az alkalmat egy dpi percdíj csökkentésre, egy csomó ingyen rajongót szerzett volna a kormánypárt tagjai között. Van olyan ismerősöm, aki csinált a cégének egy Telenor flottát, kb 900-an vannak benne, és br 10 ft percdíjat kapott. De a Telenor marketingesei ezt biztosan jobban tudják...

(#15100) Prien válasza Vangelis (#15098) üzenetére


Prien
addikt

Egyre inkább azt gondolom,hogy nem is olyan rossz ötlet lenne egy nemzeti szolgáltató. Biztos lehúznának ott is, de legalább nem a külföldi multikat gyarapítanánk, hanem mindig arra gondolnánk, hogy a magas számláinkkal is a GDP-t növeljük! :D

A kevés is több a semminél.

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Yettel topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.