Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Yettel topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 10:49:25

LOGOUT.hu

Yettel topic
▼ Kérdés előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves! ▼
Aktuális:
Inflációkövető díjkorrekció 2024

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14801) 1430 válasza darvinya (#14799) üzenetére


1430
senior tag

Szerintem inkább fele-fele arányban vannak a prepaid/postpaid ügyfelek (3. oldal).
Ráadásul nem mindenkinek van hűsége (például Neked sincs). ;)

''Usus de plura docebit!'' - A gyakorlat majd megtanít a többire!

(#14802) Zolesz007 válasza Vangelis (#14800) üzenetére


Zolesz007
őstag

Az a mobiladó miatt van elvileg minden díjcsomagnál...

[ Szerkesztve ]

Fold 5

(#14803) Acheron válasza Vangelis (#14800) üzenetére


Acheron
őstag

Mi magyarok mindig is rendkívül kreatívak voltunk, ha a szabályok megkerüléséről volt szó... :B
Gondolj bele, ha azt írnák, hogy Telecom adó: 2,5 Ft hívásonként. No, ez törvénybe ütközik. De a kapcsolási díj... :W

[ Szerkesztve ]

(#14804) Acheron válasza darvinya (#14799) üzenetére


Acheron
őstag

Nálunk túl jó a környezet ehhez. Alacsony átlag jövedelmű, de elvárásokkal teli vásárlói réteg, akik közül sokan egyfajta hitelnek tekintik az előfizetést az olcsóbb készülékért cserébe. Nem mindenki engedheti meg magának, hogy egyben kifizesse egy készüléket. A szolgáltatók pedig maximálisan kihasználják ezt, sőt ezt erősítik. Nyilván, ez az érdekük.

(#14805) Vangelis válasza Zolesz007 (#14802) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Persze de az csak az első 10 percre volna esedékes.

Nah én ezért léptem le a tenyomortól.

Meg persze ott lett volna a plusz havidíj is,....

Hosszú háború volt de én nyertem :D

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#14806) egykori válasza Vangelis (#14800) üzenetére


egykori
őstag

Nálunk at i-re a pontot a kapcsolási díj tette rá - nem az összeg miatt, hanem a megnevezés, ami már önmagában is felháborít.
Ez nagy baklövés volt!

[ Szerkesztve ]

(#14807) novake válasza Acheron (#14804) üzenetére


novake
tag

A telekom adó nem hívásonként 2,5 Ft, hanem percenként.

(#14808) nightshadow válasza Zolesz007 (#14802) üzenetére


nightshadow
veterán

Az a mobiladó miatt van elvileg minden díjcsomagnál...

Az nem lehet: "A távközlési adót nem a telefonáló emberek fizetik majd, hanem a szolgáltatást nyújtó telekommunikációs cégek; "ez most az ő adójuk, ez most az ő terhük" - mondta a Fidesz szóvivője, miután a parlament döntött a hívásonként és megkezdett percenként kétforintos telefonadó bevezetéséről." :))

(#14809) novake válasza Acheron (#14804) üzenetére


novake
tag

Mondjuk valószínűleg egyszerűbb lenne a szolgáltatónak, ha az ügyfél saját zsebből megvenné a 100-150 ezer forintos telefont, mert akkor nem neki kell meghitelezni, szervizeltetni, bemutató darabokat fenntartani stb.

[ Szerkesztve ]

(#14810) darvinya válasza Acheron (#14804) üzenetére


darvinya
titán

De minek kell évente új telo?
Két év alatt meg össze lehet sporolni egy függetlenre.

Aki meg presztízs miatt akar villogni az fogja be…

1430

Az lehet, hogy nincs hűséged de biztos bevétel vagy az előfizetésed miatt.
Előfizusok nehezebben szabadulnak, mint a kártyás.
Gondolj bele, kártyát egyszerűen eldobod tönkreteszed és kész, míg a számlát meg kell szüntetni.
Na ez az amit a szolgáltató(k és nem csak telefonra gondolok) nem akar.

nightshadow

"A távközlési adót nem a telefonáló emberek fizetik majd, hanem a szolgáltatást nyújtó telekommunikációs cégek; "ez most az ő adójuk, ez most az ő terhük" - mondta a Fidesz szóvivője, miután a parlament döntött a hívásonként és megkezdett percenként kétforintos telefonadó bevezetéséről."

Nem kicsit ellenmondásos.
Ha cég adója akkor mi köze a perchez. :F

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#14811) gergo0007 válasza nightshadow (#14808) üzenetére


gergo0007
tag

2 eset lehetséges:
1. valóban nem az emberek fizetik meg, mivel valódi piaci verseny van.
2. az emberek fizetik meg többszörösen. Ez azt jelenti, hogy a szolgáltatók kartellbűnözők, vagyis nagyon is indokolt az állami mobilszolgáltató.

(#14812) nightshadow válasza gergo0007 (#14811) üzenetére


nightshadow
veterán

Az emberek fizetik meg, mert nem a távközlési adóval van önmagában baj, hanem az extrém mértékével, és annak bevezetési módjával, a visszamenőlegességével. Egy multi 10 évre előre gondolkodik, megvannak a tervek, ami mentén halad, nem úgy, mint a Matolcsynak, aki rögtönöz, egyik napról a másikra vezet be dolgokat visszamenőlegesen mindenféle hatástanulmány nélkül.
Az állami mobilszolgáltatóval kapcsolatban pedig szakértők mondják, hogy semmi szükség nincsen rá. Azt az 500milliárd forintot értelmes dolgokra is ellehetne költeni.

[ Szerkesztve ]

(#14813) gergo0007 válasza nightshadow (#14812) üzenetére


gergo0007
tag

1. milyen visszamenőlegesség?
2. a vodánál pl. a max telefonadót minimumdíjként fizettetik ki, vagyis nem az áthárításról van szó, hanem arról, erre hivatkozva árat emelnek.

"az extrém mértékével"

2 ft extrém mérték? amikor 20-40 ft-os percdíjak vannak más országok 10 ft körüli percdíjaival szemben? Bőven futná rá az eddigi extraprofitból.

"Az állami mobilszolgáltatóval kapcsolatban pedig szakértők mondják, hogy semmi szükség nincsen rá. "

Milyen szakértők? Akiket a 3 meglévő szolgáltató pénzel, mert zavarja őket hogy megtörik a jól működő kartellüket? Persze én is ezt mondanám.
Ja persze a meglévő szolgáltatókban is jelentős állami tulajdonrész van, csak ezt elfelejtik az állami tulajdon ellen fröcsögők (pl. DT 32%-os állami tulajdonrész, telenor meg 54%-os!). Tudom, két láb rossz, négy láb jó, magyar állami tulajdon közszolgáltató, energiaszolgáltató vagy telekom cégben rosssszzzz, külföldi állami tulajdon meg jóóóóó.

Hagyd már a szánalmas Matolcsyzást, előtte is ugyanúgy 2x annyiba került a mobiltelefonálás mint Ausztriában vagy akár Romániában, úgyhogy szimpla hazugság a kartellezés miatti magas árakat a kormányra fogni. Ha éppen ez nincs, akkor találnak más HAZUGSÁGOT, amire hivatkozva lehet árat emelni, pl. azt hogy az emberek túl keveset beszélnek, ezért csökken a bevétel, árat kell emelni.

Megdöbbentő, ahogy egyesek folyamatosan mentegetik a lehúzós telekomcégeket.
Számold már ki, hogy mennyit vesznek ki az emberek zsebéből a 2x mértékű tarifákkal!

[ Szerkesztve ]

(#14814) nightshadow válasza gergo0007 (#14813) üzenetére


nightshadow
veterán

Igazad van, a Matolcsy képviseli a helyes irányt, s mindenki más hülye.

(#14815) gergo0007 válasza nightshadow (#14814) üzenetére


gergo0007
tag

próbáld még jobban kiforgatni a szavaimat.

akkor csak azt magyarázd meg, hogy miért olcsóbb még a 2 ft-os telekomadót is beleszámítva más országból mobilról hívni egy magyar mobilt, mint belföldről? Csak nem a fantasztikusan jól működő piaci verseny miatt, amit a külföldi állami tulajdonban lévő telekomcégek művelnek nálunk?

http://itcafe.hu/tema/mobil_flottat_de_milyet/hsz_4767-4767.html

csak példaként a román árak. gondolom a magyar telekomcégek elvakult támogatói ezt is meg tudják valahogy magyarázni, hogy hogyan kerülhet kevesebbe Romániából hívni egy magyar mobilt, mint belföldről.
Osztrák árakat már nem is linkelem, azok még olcsóbbak.

(#14816) nightshadow válasza gergo0007 (#14815) üzenetére


nightshadow
veterán

Ugyanazért, amiért pl. a Panasonic 50VT50 plazma kb. 130k-val, az Xperia Tipo mobil 10k-val, de szinte bármi, legyen az tankolás, élelmiszer, ruházat olcsóbb Ausztriában, mint itthon. A sok kibaszott adó miatt. De te csak örülj a telekom adónak, meg a bankadónak, legalább a kormány jól megfingatja őket.

[ Szerkesztve ]

(#14817) gergo0007 válasza nightshadow (#14816) üzenetére


gergo0007
tag

látszik hogy milyen szépen bevetted a multik maszlagját.

Mégis milyen adó indokolja a 2-3x telefontarifákat ausztriához képest? Áfában pár százalék különbség, telekomadó ELŐTT is sokkal olcsóbb volt, vagyis az nem oka a drágaságnak, a munkaerőköltség meg 3x ausztriában mint nálunk (a bér közterhei meg hasonló mértékűek, annyi különbséggel, hogy ausztriában kisebb bérnél kisebb, magasabbnál meg több, mint nálunk).

Egyetlen oka van a telekom szektorban a pofátlan drágaságnak: az hogy nálunk próbálják összelopni az a pénzt, amit az anyaországban a verseny miatti alacsony árakkal elvesztettek.

Nem fárasztó a telekomadóra fogni a magasabb tarifákat, amikor előtte is sokkal magasabbak voltak? Nem fárasztó a telekomcégek hazugságait szajkózni?

(#14818) nightshadow válasza gergo0007 (#14817) üzenetére


nightshadow
veterán

Ezért én be is fejeztem, s teljes mértékben igazat adok neked, minden úgy van, ahogy leírtad.

[ Szerkesztve ]

(#14819) Zolesz007 válasza gergo0007 (#14817) üzenetére


Zolesz007
őstag

Tehát én fizetem a Norvégok telefonálásait is? És a frekvencia díjak meg ahhoz kapcsolodó adók? Amik pl nincsenek ausztriában? Sajnos a világ nem fekete és fehér...

Fold 5

(#14820) Roach válasza gergo0007 (#14817) üzenetére


Roach
csendes tag

Pont ez az a hsz amit csak olyan ember írhat akinek fogalma sincs a kereslet-kínálat viszonyáról. Azért ennyi a mobil magyarországon, mert ennyiért éri meg a szolgáltatónak, nem kell összevissza mindent belemagyarázni. Ha olvastam volna angolúl ezt a hsz-t egy külföldi fórumon akkor is tudnám h magyar vagy.

"Wake me up when its all over, When I'm wiser and I'm older."

(#14821) BéHGT válasza csernak75 (#14738) üzenetére


BéHGT
senior tag

Én is erre jöttem rá. Most, hogy betettem az SII-be a Hipernetet, meg a Vodanetet, Óbuda 83%-án veri a Hipernet, kültéren-beltéren végig. És 1 hét múlva fogom folyamatosan mérni, ahogy tudom Somogy megyében is. A Vodanet nem volt még meg, mikor a Hipernetet használtam Nagyatádon, Marcaliban és Barcson, 3MB alá nem ment a letöltés sosem, a feltöltés meg mindig 0,80 felett volt.
Azért mindig lesznek emberek, akik az egyikre szórják a fikát, míg a másiknak csontig be..... :C :K

Hogy hozzászóljak az aktuális témához is. A cégnek vodánál van flottája, olyan 300-330 (ha nem több) előfizetéssel, + olyan 100 járaton van gps alapú gépkocsi követés is, amin beszélünk.
Minden előfizetésre plusz 2 x 1250 Ft (Júli 1.-től, és aug 1.-től is tettek rá) került, tehát már 2500 Ft-al több havonta. Közben az oldalukon, meg valami +490-et írnak, vagy ilyesmi..

[ Szerkesztve ]

(#14822) hamyka válasza BéHGT (#14821) üzenetére


hamyka
senior tag

Várom a tesztet :)

Comodó új távlatok...........

(#14823) Acheron válasza novake (#14809) üzenetére


Acheron
őstag

Szerintem nem egyről beszélünk. Mit gondolsz, miért árul a szolgáltató egyáltalán készüléket? Kényszereríti rá valaki?

(#14824) Melack


Melack
veterán

"A levelében leírt panasszal kapcsolatban arról tudjuk tájékoztatni, hogy az egyre jobb minőségű ügyfélkiszolgálás érdekében folyamatosan rendszereink fejlesztésén dolgozunk. Több ügyelünk számlázását is érintette egy új, az ügyfélkiszolgálást segítő rendszer bevezetése miatti fennakadás. A rendszerek javítása már megtörtént, így várhatóan a számlázással augusztus végére utolérjük magunkat, és szeptembertől mindenki a számlazárást követően néhány nappal megkapja a számláit."

A többi már előfizetéshez kapcsolódik. Reméljük tényleg megcsinálják,

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#14825) novake válasza Acheron (#14823) üzenetére


novake
tag

Nem, azért, hogy nagyobb piaca legyen.
Nézd: Már nem fontos a hardver az Amazonnak

(#14826) gergo0007 válasza Roach (#14820) üzenetére


gergo0007
tag

ja, kereslet-kínálat, ahol a kínálatot a 3 piaci szereplő kartellezése határozza meg

(#14827) Acheron válasza novake (#14825) üzenetére


Acheron
őstag

Így igaz. A Google sem a Nexusból szeretne megélni... :N
Éppen ezért éri meg a szolgáltatónak "meghitelezni, szervizeltetni, bemutató darabokat fenntartani". Ő nem hardvert, hanem szolgáltatást ad el, jóval nagyobb haszonkulccsal.
És mivel tisztában van vele, hogy az ügyfél (a magyar ügyfél főleg) nem tudja / akarja egyben kifizetni a készüléket, mindenféle kedvezményeket ad rá árban és időben egyaránt. Persze csak akkor, ha hűséget fogad, és előfizet a szolgáltatásra. Erre írtam, hogy szándékosan erősítik a trendet. Nekik nagyon nem érdekük, hogy az ügyfél máshol - akár egyben, akár részletre - vegyen készüléket, mert azzal bárkihez, bármikor mehet, akár előfizetés nélkül is, kártyásan. Az emberek többsége pedig belenéz a pénztárcába, és az azonnal elérhető áru, illetve az alacsony ár győz. Hosszú távon persze a szolgáltató nyer - ez a játék (is) erről szól.

(#14828) csab2 válasza gergo0007 (#14817) üzenetére


csab2
veterán

"Egyetlen oka van a telekom szektorban a pofátlan drágaságnak: az hogy nálunk próbálják összelopni az a pénzt, amit az anyaországban a verseny miatti alacsony árakkal elvesztettek.
Nem fárasztó a telekomadóra fogni a magasabb tarifákat, amikor előtte is sokkal magasabbak voltak? Nem fárasztó a telekomcégek hazugságait szajkózni?"

Látom, nagyon értesz a témához. Mindent tudsz. Le a kalappal a tudásod előtt. :R

Ui.: azért olvassgass még a témában kicsit!

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#14829) milestone válasza asdf_ (#13352) üzenetére


milestone
tag

Valaki tapasztalta már, hogy korlátozták a VOIP-ot, amennyiben nem a felsorolt csomagokat használta? Elvileg szept. 1-től lépett életbe.
Nekem a (kártyás) Djuice Reload net-tel működik a Skype is, meg a SIP is.

(#14830) #65007616


#65007616
törölt tag

Mobilnet tulajdonos-átíratási procedúrához mindenképpen kell mindkét fél?

(#14831) hamyka válasza #65007616 (#14830) üzenetére


hamyka
senior tag

szerintem kell :) de nem értek hozzá :D

Comodó új távlatok...........

(#14832) asdf_ válasza #65007616 (#14830) üzenetére


asdf_
veterán

Szerintem egy meghatalmazas a minimum.

(#14833) hamyka válasza asdf_ (#14832) üzenetére


hamyka
senior tag

Szió!!

Tényleg de igazad van :D

Ha nem tud ill tudnak jelen lenni akkor meghatalmazás is jó ha nem tudnak jelen lenni, bocs ezt tényleg kifelejtettem :D

Persze kérdés hogy a szolgáltató elfogadja-e.......

[ Szerkesztve ]

Comodó új távlatok...........

(#14834) TiMoN válasza milestone (#14829) üzenetére


TiMoN
senior tag

Előfizetésesen még működik a Viber. Igaz főleg csak a sms részét használom a hívást ritkán. Skype -t nem próbáltam.

-TiMoN-

(#14835) milestone válasza TiMoN (#14834) üzenetére


milestone
tag

Milyen netcsomag tartozik hozzá?

(#14836) sadii


sadii
csendes tag

Sziasztok,

milyen sűrűn vannak akcióban készülékek ezen a listán?
[telenor árlista]
ismerős nemrég szerzett erről a listáról ingyen Huawei Y200-at 0 forintért, emiatt érdekelne hogy érdemes-e várnom a Sony Xperia tipo akcióra.

[ Szerkesztve ]

(#14837) BéHGT


BéHGT
senior tag

Ezt a Deezert hipernetre lehet rendelni, vagy a csak teló-előfizetésre?

[ Szerkesztve ]

(#14838) hamyka válasza BéHGT (#14837) üzenetére


hamyka
senior tag

Nah ezt akarom én is megtudni :D de nem tudtam meg........

Comodó új távlatok...........

(#14839) bopeti98 válasza BéHGT (#14837) üzenetére


bopeti98
őstag

Szerintem meg lehet. Úgy van írva az oldalon hogy aktív adatszolgáltatás kell hozzá de ugye ez a Hipernet tarifákba megvan.

(#14840) BéHGT válasza bopeti98 (#14839) üzenetére


BéHGT
senior tag

Én sem találtam mást.
"A megrendeléshez aktív SMS szolgáltatás és SMS fogadására alkalmas eszköz szükséges."
"A megrendeléshez aktív állapotú adatszolgáltatás vagy adatmennyiséget tartalmazó tarifacsomag szükséges."
És hogy ugye havidíjmentes, és nem számolja a generált adatforgalmat elvileg...
Január 1.-től meg simán vissza lehet mondani, ha nem kell? Illetve laptopon mivel lehet hallgatni? Van valami program arra is, vagy csak sima webes felület?

(#14841) bopeti98 válasza BéHGT (#14840) üzenetére


bopeti98
őstag

Vissza lehet mondani csak vigyázz hogy ne január 1.-jén mert akkor már ki fogják számlázni az egész havidíjat. Inkább valamikor December vége fele. Gépen csak a webes felület van.

[ Szerkesztve ]

(#14842) BéHGT válasza bopeti98 (#14841) üzenetére


BéHGT
senior tag

Köszi! Akkor ezt kipróbálom majd szerdán. SMS-t tudok küldeni, fogadni is tudok, úgyhogy szerintem menni fog. :)
Még egy kérdés... Azt írja, küldjem el a zene szót díjmentesen a 1750-es számra. Ez ugye, ha Hipernetes előfizetésről küldöm, akkor is díjmentes? :) Csak mert mintha úgy olvastam volna, hogy itt kicsit drágább az sms, bár most már nem találom. :)

(#14843) hamyka válasza BéHGT (#14842) üzenetére


hamyka
senior tag

Na várjááá!!

Hipernetes modemröl hogy küldesz te sms-t? érdekel :D

Comodó új távlatok...........

(#14844) bopeti98 válasza hamyka (#14843) üzenetére


bopeti98
őstag

Lehet róla SMS-t küldeni csak drágább mint mobilról.

(#14845) hamyka válasza bopeti98 (#14844) üzenetére


hamyka
senior tag

Áhá!!

Értelek :K

És ha küldök róla sms-t külön kiszámlázzák a havídíjon kívűl vagy mi? erre kíváncsi-fáncsi lennék :D

Comodó új távlatok...........

(#14846) hamyka válasza BéHGT (#14842) üzenetére


hamyka
senior tag

Te pedig szólj ha sikerült megrendelni, ill ha sikerül hipernetes modemedről megrendelni akkor írd meg hogyan sikerült ok? :D

Comodó új távlatok...........

(#14847) bopeti98 válasza hamyka (#14845) üzenetére


bopeti98
őstag

"És ha küldök róla sms-t külön kiszámlázzák a havídíjon kívűl vagy mi?"

Igen, hozzáírják a számlához.

[ Szerkesztve ]

(#14848) hamyka válasza bopeti98 (#14847) üzenetére


hamyka
senior tag

Tehát: a 8000 ft-os havídíjon felül fizessek az sms-ért??

menyi róla egy sms?

Comodó új távlatok...........

(#14849) bopeti98 válasza hamyka (#14848) üzenetére


bopeti98
őstag

Igen, a 8000Ft az csak az internet ára. Nincs benne SMS ezért ha küldesz azt hozzácsapják a 8000Ft-hoz.
Telenornál nem tudom mennyi de a T-Mobile-nál ~120 Ft . Gondolom a Telenornál is ekörül van.

[ Szerkesztve ]

(#14850) hamyka válasza bopeti98 (#14849) üzenetére


hamyka
senior tag

uhh az durva..........

Comodó új távlatok...........

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Yettel topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.