Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Yettel topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 10:49:25

LOGOUT.hu

Yettel topic
▼ Kérdés előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves! ▼
Aktuális:
Inflációkövető díjkorrekció 2024

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14951) nightshadow válasza lugosi (#14946) üzenetére


nightshadow
veterán

Mivel én szinte csak Pesten illetve a Balatonon használtam a telefont, én ilyen hibákat nem tapasztaltam a telenornál. Ezt az egy "túlszámlázást" leszámítva nem volt panaszom maga a szolgáltatásra.

Egyik volt kollégám a vodafone-nál van, neki rendszeresen megszokott szakadni a vonal térerő problémák miatt itt Bp-en is.

(#14952) lugosi válasza nightshadow (#14951) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Belegondolva még rosszul is írtam a km-t, az M5-ös autópálya felhajtójától nem messze, a Bp táblától pár km-re van, ahol szakad. Szinte mindig. Ezt azért tudom pontosan reprodukálni, mert mikor elindulok Pestről, mindig felhívom a családot, hogy elindultam, kb ekkor érek haza. Újabban amúgy van, hogy nem szakad, de azért könyörgöm, 2012-ben autópálya mentén ne szívjunk már térerővel.

(#14953) smartie


smartie
csendes tag

Üdv minden kedves fórumozónak. Egy picike segítséget kérek. Látom, olvasom gyakorlott mobilnetezők írnak itt. Én flottás vagyok és ma kaptam egy sms-t a Telenortól, hogy aktiválták a mobil online 100 megás csomagomat. Elcsodálkoztam, de ha nem kerül plusz pénzembe, ám legyen. A segítséget abban kérem, hogy hogyan tudom használni. Pulse-om van, eddig csak wifi-n neteztem. Minden segítséget köszönök. Szép estét!

(#14954) darvinya válasza lugosi (#14952) üzenetére


darvinya
titán

A gond ott van, hogy nem az autópályán vannak a tornyok, hanem a településeken.

smartie

Havi 1000 ropi az ára.
Net beállítások rendben van.
Ha igen csak engedélyezned kell és mehet a szörf.

csab 2

Az Online nem Okostarifa.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#14955) csab2


csab2
veterán

Nálam az Online-on már mérik az adatforgalmat. Okostarifa 180-am van, és még felhasználható 41MB.

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#14956) smartie válasza darvinya (#14954) üzenetére


smartie
csendes tag

darvinya

"Havi 1000 ropi az ára.
Net beállítások rendben van.
Ha igen csak engedélyezned kell és mehet a szörf."

Köszi a gyors választ. Már az első mondatod gond. Én nem kértem. 1000 ropiért nem kell. Nem az az utcánnetezős fajta vagyok. Le lehet mondani?
Egyébként hálózat rendben, regisztrált a 3G-n és a gugli még mindig nem jön be.
Valamit nem jól csinálok?

(#14957) darvinya válasza smartie (#14956) üzenetére


darvinya
titán

Maga a 3G nem azt jelenti, hogy jó a net beállítás.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#14958) lugosi válasza darvinya (#14954) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

És az szerinted a felhasználót mennyiben kell hogy érdekelje, hogy hol van a torony? :F

Mellesleg hozzáteszem, az autópálya már hamarabb ott volt, a tornyok építését igazították hozzá...

(#14959) darvinya válasza lugosi (#14958) üzenetére


darvinya
titán

„ autópálya már hamarabb ott”
Azt kétlem, de hagyjuk.
Egy toronynak kell energia is és aki ezt folyamatosan használja.
És akkor megkapjuk a települést/település vonzáskörzetét.
Az autóval csak átsuhannak.
Jó lenne olyan mint a metróban van, de mit jó magyar azt 2 nap után lelopnánk és vinnénk a méh-be fillérekért eladni.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#14960) Vangelis


Vangelis
nagyúr

Biztosan valami gyorsítót vettek be!

MA reggel 7 kor írtam nekik.

Most jött a válasz:

Tisztelt Előfizetőnk!

Köszönjük visszajelzését.

Postai úton megküldött levele alapján az előfizetést 2012.08.28-án megszüntettük. Nagyon sajnáljuk, hogy levelének feldolgozása késett, emiatt szíves elnézését kérjük.

A körülményekre való tekintettel a fennmaradó xxxx-es számú számla bruttó xxx,- Ft-os összegét jóváírtuk rendszerünkben.

A jóváíró számlát postai úton juttatjuk el Önhöz.

Bízunk benne, hogy válaszunkkal elégedett és segítségére lehettünk.

Tisztelettel,

Telenor Üzleti Ügyfélszolgálat

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#14961) darvinya válasza Vangelis (#14960) üzenetére


darvinya
titán

Végre egy kis pozitívum.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#14962) BéHGT


BéHGT
senior tag

Hipernet tényleg nem számolja a deezeren használt adatmennyiséget. Legalábbis a Hipernet 5-el eddig 3,5GB-ot hallgattam - ami persze csak tájékoztató jellegű :) - közben ugye az ilyen adatforgalomra 2GB a korlát, és sms-t sem küldtek. Nem rossz, főleg így, ingyen.

(#14963) lugosi válasza darvinya (#14959) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

"Azt kétlem, de hagyjuk."

Ha kétled, ne hagyjuk, a szóban forgó szakaszt 1985. november 22-én avatták fel. Úgyhogy bő 9 éve már ott volt, amikor az akkori Pannon GSM belépett a magyar piacra.
Biztos valamiféle tervezési géniusz lehetett, aki úgy csinálta meg, hogy egy alapvetően mobil szolgáltatást ne lehessen 100%-osan használni egy alapvetően mobilitásra kitalált infrastruktúra mentén (autópálya).

(#14964) club1 válasza lugosi (#14963) üzenetére


club1
veterán

Mondjuk nekem ott nem szokott problémám lenni, mert a készülékem az ablakban van tartóban.
Az M1-en találok mindig egy foltot (Tatabánya előtt a hegyek közt), ahol megszakadok. Lassan már 12 éve mindig. És tudom, hogy nem csak én, de hogy ez hogy nem tűnik fel a hálózatmenedzsmentnek azt nem értem, mert ez alaphangon is az elmúlt 12 évben milliós nagyságrendű megszakadt hívás egy ponton. És nem csak a mai 3-4 sávos beépített antennás, hanem a normális külső antennás 1-2 sávos régi készülékekkel, vagy az általam is nagyon kedvelt 6310-essel is így volt...

(#14965) Landsmann válasza club1 (#14964) üzenetére


Landsmann
addikt

A megszakadás plusz forgalmat, azaz bevételt jelent a szolgáltatónak. ;]

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#14966) tomp válasza Vangelis (#14960) üzenetére


tomp
félisten

Bezzeg az én levelemen még vakarják a fejüket...

(#14967) Vangelis válasza tomp (#14966) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Látod nekem rögtön jóváírták.

Mondtam én, hogy ne fizesd be. Én sem fizettem sőt.. nem is gondoltam rá, hogy befizessem.

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#14968) darvinya válasza lugosi (#14963) üzenetére


darvinya
titán

Olvasd már el rendesen amit írtam.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#14969) tomp válasza Vangelis (#14967) üzenetére


tomp
félisten

Csak nálad nem lett volna mire ráb@szni a késedelmi kamatot. Nálam meg mondták, hogy ááá önnek van hangalapú előfizetése. Az lesz megterhelve a kamattal. Na ezért fizettem be.

Na de NAGYON VÁROM vissza a pénzt és a kártérítést is Kedves Telenor!

(#14970) lugosi válasza darvinya (#14968) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Túl egyszerű lenne, ha azt írnám, hogy te is amit én (egyébként nájsz, hogy szimplán elsiklasz felette, hogy tévedtél, "de hagyjuk").

Érdekes, másik szolgáltatónál, akinél szintén van előfizum, ott valahogy a fészkes fenébe nem gond, hogy kocsival csak "átsuhanok". Biztos valami 21. századi csodatechnika. ;)

(#14971) nightshadow válasza Vangelis (#14967) üzenetére


nightshadow
veterán

Én sem fizettem sőt.. nem is gondoltam rá, hogy befizessem.

Én is ugyanígy gondolkodtam, amikor 1 nap miatt kiszámlázták a teljes hónapot.

(#14972) darvinya válasza lugosi (#14970) üzenetére


darvinya
titán

Egyszerű a piac diktál.
Ahol több az előfizető arrafelé állítom az antennát.
Mivel az antennák nem gömbsugárzók ezért csak irányba sugároznak.
És maga a frekvencia is számít.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#14973) lugosi válasza darvinya (#14972) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nos ebben szerintem teljesen igazad van.
Megveszik a szolgáltatást így is, és a településen van az állandó forgalom nekik, nem az autópályán, ez is benne lehet a pakliban.

(#14974) darvinya válasza lugosi (#14973) üzenetére


darvinya
titán

A metrós megoldás lenne a legjobb, de jó magyarként lelopnák.
És ez ami a legnagyobb baj.
A balesetekből származó kár az elenyésző lenne a lopásokhoz viszonyítva.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#14975) lugosi válasza darvinya (#14974) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nem tudom technikailag hogy lehet megoldani, talán 900 mhz-es lefedettséggel nagyobb hatótávja van a tornyoknak? Csak hozzávetőlegesen emlékszem valamire ezzel a témával kapcsolatban.
De valahogy ezeket a dolgokat meg kéne oldani, mert egyszerűen hihetetlen, hogy egy ekkora kis országban, ahol nincsenek igazán jelentős távolságok, egy autópálya mentén nem lehet szakadás nélkül telefonálni.

(#14976) csab2


csab2
veterán

Vajon meddig fognak még késni a számlák?

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#14977) Vangelis válasza csab2 (#14976) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Az enyém már semeddig :D saaalalááá

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#14978) Melack válasza csab2 (#14976) üzenetére


Melack
veterán

Hivatkozok magamra

Nekem is volt velük gondom épp elég ilyen téren, most is egy válaszukat várom.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#14979) #35104512


#35104512
törölt tag

Mivel mindig csak a panasz megy, gondoltam leírom a múlt heti tapasztalatomat a telenorral.
4 előfizetés volt a nevemen több éve, de nemrég flottára váltottam (szintén telenornál) új számokkal, így a 4 eredeti előfizetésből hármat szerettem volna megszüntetni, egyet pedig praktikumra váltani.
Bementem a számlazárás napján, kb 10 perc alatt sorra kerültem, mondtam az ügyintézőnek mit szeretnék, azt mondja ezt már csak telefonon lehet (a felmondást), de csak 5 óráig lehet (16:30 volt ekkor), hívjam őket nyugodtan addig ő intézi a praktikumra váltást. A 1220 -at újabb 5 perc várakozás alatt elértem, ismét elmondtam mit szeretnék, adatokat egyeztettünk és közölte az ügyintéző, hogy éjféltől megszűnnek az előfizetések.
Mindeközben a praktikumra váltás is készen lett, amiről 30 perccel később megérkezett az sms is, reggelre pedig a többi sim -en megszűnt a térerő.
Az egész nem tartott fél óráig, és minden úgy ment ahogy le van írva, illetve ahogy mennie kell. Lehet, hogy a szolgáltatóknál megszűrik az ügyfeleket és valakit nem kedvelnek :) de mivel nekem a sok-sok év alatt csak hasonló tapasztalataim vannak velük (ellenben pl a pirosakkal, ott valószínűleg nem szeretnek), teljesen elégedett vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#14980) vizcsap


vizcsap
tag

Valami hír van arról, hogy mikortól lehet kapni nano-SIM-et a Telenornál?

"To succeed in life, you need two things: ignorance and confidence."

(#14981) Melack válasza vizcsap (#14980) üzenetére


Melack
veterán

Erről is kérdeztem őket: semmi infó.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#14982) vizcsap válasza Melack (#14981) üzenetére


vizcsap
tag

Nem jó hír :(

"To succeed in life, you need two things: ignorance and confidence."

(#14983) Melack válasza vizcsap (#14982) üzenetére


Melack
veterán

Hát nem. Bombázni kell őket, hátha. Az anyacégnél lesz, keynote alapján. (Végre egy olyan iPhone, ami tetszik is, de az operátorom nem támogatja pont... :S )

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#14984) vizcsap válasza Melack (#14983) üzenetére


vizcsap
tag

Igen, láttam én is a Telenor logo-t a térképen. Elég gyász lenne ha hónapokat kellene várni a nano-SIM-re, márpedig nagyon úgy tűnik.

"To succeed in life, you need two things: ignorance and confidence."

(#14985) darvinya válasza vizcsap (#14984) üzenetére


darvinya
titán

Nem kéne azt előbb legyártani?
Azért nem 1000db-ról van szó, hanem milliárdokról.
Másik T is 28-át jelölt, de biztosan az is lesz.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#14986) Melack válasza darvinya (#14985) üzenetére


Melack
veterán

Nem ezzel van a baj. Felhívtam Telenort, műszaki osztályt kapcsolták, és ott - 4 perc zenés várakozás után - őszintének tűnően mondták, hogy nem tudnak róla, hogy lesz e egyáltalán. Ez volt 10-11 magasságában. Akkor már mindenütt volt szó az iPhone 5-ről meg a nano-SIMről. És ez a baj, hogy halvány lila fi@gjuk sincsen. (T már kb 2 hónapja bejelentette, hogy kb 2 millió nano-SIMet rendelt be első körben, biztos ami biztos)

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#14987) vizcsap válasza darvinya (#14985) üzenetére


vizcsap
tag

Nyilván le kell gyártani nem kevés darabot, de nem arra gondoltam, hogy azért csúszna mert nincs elég darabszám, hanem mert egyszerűen a magyar Telenor nem forgalmaz olyan készüléket, amihez kellene, ezért nem fogja elsietni, hogy készletezzen nano-SIM-ből.

Voltak képek, hogy a (talán a német) T-mobile-hoz már megérkeztek az új SIM-ek, úgyhogy darabszám problémáról én nem beszélnék.

"To succeed in life, you need two things: ignorance and confidence."

(#14988) zichie


zichie
senior tag

Kérdezgette már le valaki az egyenlegét a Telenor mobilweb oldalán (go.telenor.hu) keresztül?
Én minden nap lekérdezem, de elég illogikusan működik a rendszer és úgy tűnik, hogy napokig nem frissül.

Augusztus 31-én lekérdeztem, ezt írta időszaknak: 12.08.05. - 12.08.29. Ezzel nem is lenne gond, szeptember 4-én és 5-én az időszak: 12.08.05. - 12.09.03. Még ezzel sem lenne gond, mert csak egy napig nem frissült, de szeptember 6-tól folyamatosan a mai napig az időszak: 12.08.05. - 12.09.04. Na ezzel van a gond, vajon mikor fog frissülni? Negyedike óta már eltelt kilenc nap és semmi változás.

(#14989) alba-regia válasza lugosi (#14975) üzenetére


alba-regia
aktív tag

Nekem Székesfehérváron megy el rendszeresen a térerő teljesen. Ilyenkor a hívás is megszakad, jópár másodpercig hívást fogadni és indítani sem tudok. Ezt kb. egy hete itt is leírtam. Nem a telefonommal van gond, mert a feleségemnél is jelentkezik a probléma.

Erre írták (összefoglalva), hogy ez teljesen normális, a rádiótechnológia sajátossága.

Na ezt azóta Székesfehérváron máshol is tapasztaltam, és egyre többször szakadnak meg a hívásaim. A technológiai háttér nem érdekel, az sem, hogy esetleg az adótornyok között nem sikerül váltania, az sem, hogy 2G vagy 3G hálózaton vagyok. Amikor még Pannon voltak, ilyen problémáim nem voltak, és nem kellett hetente felháborodottan hívnom az ügyfélszolgálatot vagy írnom nekik valami probléma miatt.

(#14990) ablack


ablack
senior tag

Sziasztok,

Jelenleg Okastarifa 90-ben vagyok és hogyha aktiválom a mobilról vezetékest 7Ft-ért opciót akkor ha vezetékest hívok az a 45 hálózaton kívül lebeszélhető percemből vonódik le vagy hozzáadónak a beszélt percek a havidíjamhoz?
Mert ha a percekből vonódik le akkor semmi értelmét sem látom az aktiválásának.

[ Szerkesztve ]

(#14991) Bagira01


Bagira01
veterán

Sziasztok!
Céges előfizetésem van. Szeretnék a telenor online-ra regelni, de nem találom a
Telenor azonosító-t és a Jelszó-t. A jelszó asszem a telefonszám számai közül szokott lenni, a telenor azonosítónak meg a számlán kéne lennie, de nem találom, csak valami számlázási azonosító van rajta ami 8 jegyű. Valaki tud segíteni?
:R

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#14992) asdf_ válasza Bagira01 (#14991) üzenetére


asdf_
veterán

A szamlan van rajta a szamlazasi azonosito. Most vezettek be nemreg, szoval az utso szamlan keresd, ne egy februarin. A jelszo pedig az ugyfeljeszo, amit szerzodeskor megadtal/kertek (vagy nem). Ennek hianyaban csak korlatozottan fogod tudni hasznalni (kartyaszintu regisztraciod lesz ugyfelszintu helyett).

(#14993) hamyka válasza Bagira01 (#14991) üzenetére


hamyka
senior tag

vagy kérd a Telenor segítségét :D

Comodó új távlatok...........

(#14994) Vangelis


Vangelis
nagyúr

Csak le ne késsem a befizetést :)

Számlaszám Számla végösszege Kelte Fizetési határidő
100111915542 2644 Ft 2012.09.12 0001.01.01

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#14995) hamyka válasza Vangelis (#14994) üzenetére


hamyka
senior tag

Nem azt mondtad hogy megszabadultál Telenyomoréktol ?? :D

nah rá szokok én is erre :))

[ Szerkesztve ]

Comodó új távlatok...........

(#14996) Vangelis válasza hamyka (#14995) üzenetére


Vangelis
nagyúr

De szerencsére ez már az utolsó telenyomoros számla. Ez is jóváírás :)

De azért még néha benézek..., hogy mi folyik telenyomorékoknál :)

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#14997) lugosi válasza alba-regia (#14989) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Azért ez elég goromba, 2012-ben egy ekkora mértetű városban egy szolgáltató részéről... :((

Nano-sim: nem lepődnék meg, ha nem igazán lenne. A telenor nem nagyon favorizálja a szifonokat :( Annak idején azért mekkora koppanás volt, hogy arról volt szó, hogy fogják forgalmazni, aztán a 3-ból egyedül nekik nem sikerült... Béna banda ez. :U

[ Szerkesztve ]

(#14998) Csaba1512 válasza ablack (#14990) üzenetére


Csaba1512
tag

A 45 percből vonódik le, továbbá a 7 ft kapcsolási díjat is rögtön fizetni kell, mivel itt 7 ft a kapcsolási díj.

(#14999) tomp


tomp
félisten

hmm. Tavaly szeptemberben még viszonylag normális volt a telenor. Akkor még megbecsülte az előfizetőket és a fb rajongókat.
kép :)
Most meg semmi...

(#15000) Vangelis válasza tomp (#14999) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Sajnos már a másik végletben vagy :)

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Yettel topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.