Hirdetés

2024. július 4., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Yettel topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 10:49:25

LOGOUT.hu

Yettel topic
▼ Kérdés előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves! ▼
Aktuális:
Inflációkövető díjkorrekció 2024

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#109701) viktorhu válasza 4Grider (#109697) üzenetére


viktorhu
veterán

És vissza is jött a 4G/5G. Hívás közben sajnos természetes szerintem, hogy nem talál vissza.

(#109702) donjohnson válasza viktorhu (#109701) üzenetére


donjohnson
addikt

igen, az a baja hogy hívás közben levált 2g-re. nincs mindenhol 4g lefedettség (és volte), főleg ha vezet az ember kocsival, így szerintem normális, hogy levált.
ha folyamatos volte-t akar, akkor az a biztos, ha megáll és úgy telefonál.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#109703) Csaba197412 válasza aprokaroka87 (#109700) üzenetére


Csaba197412
csendes újonc

Könnyen lehet az is!

(#109704) donjohnson válasza Csaba197412 (#109703) üzenetére


donjohnson
addikt

még könnyebben kiderítheted. ha van ismerős helyszín a listán, ami közel van, vagy szomszédos, akkor emiatt van: [link]

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#109705) simpley


simpley
őstag

Üdv
lehet már sejteni, hogy lesznek-e új csomagok a jövő héten? 😁

signed by simpley.

(#109706) barnibooo


barnibooo
tag

Sziasztok!
Erre valami értelmes magyarázat?

Érdekes...

(#109707) 4Grider válasza barnibooo (#109706) üzenetére


4Grider
nagyúr

Müködik az olasz telekomnál.

(#109708) barnibooo válasza 4Grider (#109707) üzenetére


barnibooo
tag

Ügyfélszolgálat váltik állította, hogy ott nem működik...
VoLTE miatt kérdezem, hiszen ahogy olvason több helyen ahol voltam az elmúlt években, mások már a roaming partnerek, ebből gondoltam, hogy itt is valamit nem írtak át...

(#109709) 4Grider válasza barnibooo (#109708) üzenetére


4Grider
nagyúr

Majd ha kimész, meglátod. Nem élet-halál kérdése a dolog, akad ott még más generáció, amin lehet telefonálni.

(#109710) p2pp


p2pp
őstag

Sziasztok!

A Gyerek Táborban az ország másik végén. (Gyula környéke) Feltöltőkártyás. Töltöttem is neki, (12000 az egyenlege), de nincsen mobilnete. A Yettel Appba sem tud belépni!
Hívni tud minket. Mi is őt. :)
Induláskor minden ok volt.
A telója Huawei P20 Pro. Nem mai csirke, de működik.
Újraindítás volt. Yettelnek írtam, de nem lett megoldás.
Nemtom hogyan tovább?

[ Szerkesztve ]

Iphone 14 Pro 18.0 Huawei Watch GT3 Giga B450 Amd 5600G 2x8 3000 Vengeance 3x1T M.2 Nvme

(#109711) thomas77 válasza p2pp (#109710) üzenetére


thomas77
senior tag

Lehet, hogy roamingol a telefon. Nézze meg a gyerek, hogy be van-e kapcsolva az adatroaming.
Továbbá érdemes lenne manuális hálózatválasztást beállítani.

[ Szerkesztve ]

(#109712) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

Jelenleg egy dolgozói flottában vagyok két számmal a Yettelnél és szeretnék átmenni másik dolgozói flottába (mindkettőre jogosult vagyok, saját nevemen van mindkét szám), azonban az új flottában csak 1 lehet meglévő szám, a másiknak másik szolgáltatótól kell jönnie, vagy új szerződésnek kell lennie. Mindkét számomat meg szeretném tartani.
Azt megkérdeztem, hogy ha váltás előtt elhordozom a számomat másik szolgáltatóhoz és onnan hordozom vissza a másik flottába az járható út.
Azt szeretném megkérdezni, hogy a számhordozásra van-e valamilyen korlátozás, hogy a két hordozás között mennyi időnek kell eltelnie, vagy ha lezárult a hordozás, akkor rögtön indíthatom is a "visszahordozást"?
A számhordozás folyamata általában mennyi időt vesz igénybe? (Ez azért lenne lényeges, mert 30 napig él az igazolás, amit a munkáltatóm kiad a flottabelépéshez.)
Hol érdemes kezdeményezni a hordozást? Ahova hordoznék, vagy ahonnan hordoznék?
Érdemes előtte feltöltősbe átrakni a szerződést, hogy az ideiglenesen új szolgáltatónál ne legyen előfizetés, csak prepaid?

Köszönöm a segítséget :R.

[ Szerkesztve ]

(#109713) DrBubo77 válasza Jim74 (#109712) üzenetére


DrBubo77
veterán
LOGOUT blog

Két hordozás közötti időre nincs korlátozás. Régen a Kedvező Üzleti Flottába sokan ezzel a trükkel léptek be, hogy a Yetteltől elhordozták, majd onnan hordozták vissza a flottába.

2-4 munkanap a számhordozás szokásos időigénye.

A hordozást mindig a fogadó oldalon kezdeményezzük, és ő lerendezi a dolgokat a másik szolgáltatóval. A cím adatokat ellenőrizd hordozás előtt!

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#109714) Jim74 válasza DrBubo77 (#109713) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszönöm szépen a gyors és teljeskörű választ. :R

(#109715) aum


aum
lelkes újonc

Sziasztok!
Van egy alig használt feltöltős kártyám. Átlépett a "30 napos türelmi időbe". Gondoltam feltöltöm, és játszom egy kis méregetést 5G-n, a kapott ingyen nettel ami feltöltés után jár. Csakhogy: nem tudok az appba belépni, nem jön meg az SMS.
Felhívtam a 1220-at csak úgy...mondja a női géphang, hogy hívás után kiküldik az egyenlegközlő SMS-t....az sem jön meg.
:F

(#109716) SztiviVander válasza DrBubo77 (#109713) üzenetére


SztiviVander
őstag

Hát... Itt azért sokan leírták már hogy ha nincs szerencséd (amire online ügyintézésnél nagyobb az esély) és a yetteles ügyintéző nem lusta és ahogy kell megnézi mikor ment el tőlük a szám és az kevesebb mint 6 hónap akkor visszadobják. Erre a "trükkre" azért a yettel is rájött már és nyilván nem azért köti ki hogy máshonnan kell jönni a számnak vagy új előfizetés kell legyen, hogy generáljon egy tök fölösleges oda-vissza hordozás procedúrát.

[ Szerkesztve ]

(#109717) Landsmann válasza aum (#109715) üzenetére


Landsmann
addikt

Vagy már túl is lépett a 30 napon.

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#109718) aum válasza Landsmann (#109717) üzenetére


aum
lelkes újonc

A megfejtése a dolognak más. Felhívtam a 1220-at: a 30 napos türelmi időben nem küldik ki az SMS-t az appba való belépéshez....így webes felületről kell feltölteni a xzámot, és ezért az 1 nap korlátlan net bukta. Ennyi. :)

(#109719) DrBubo77 válasza SztiviVander (#109716) üzenetére


DrBubo77
veterán
LOGOUT blog

Írtam is, hogy "Régen".

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#109720) Landsmann válasza aum (#109718) üzenetére


Landsmann
addikt

Esetleg annyival tudsz trükközni, hogy feltöltöd webről 1500-al, aztán mikor a kártya életre kelt, akkor az appból indítasz egy feltöltést.

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#109721) p2pp válasza thomas77 (#109711) üzenetére


p2pp
őstag

2 in 1 csomagban van.
Ma voltam bent.
Se perc se adat nem volt már rajta.
Most vmit bekapcsolt neki pár napra.
Azután majd meglátjuk.
Start Net Havi díjas Csomagba (10GB 150 perc 6000) akart terelni, de nemet mondtam rá.
Olyan drága lett itt minden hogy csak na!
Simple Net pedig 7600 lenne (50GB 150 Perc)
Vmi jó Flotta Alternatíva lenne jó ha van.
Ha nincs akkor jön majd Ő is a Netfone-ba.

Iphone 14 Pro 18.0 Huawei Watch GT3 Giga B450 Amd 5600G 2x8 3000 Vengeance 3x1T M.2 Nvme

(#109722) aum válasza p2pp (#109721) üzenetére


aum
lelkes újonc

auchan?

(#109723) Kronk válasza barnibooo (#109706) üzenetére


Kronk
őstag

Nekem pont volt vele gondom majus elejen, nem tudtam ehhez a szolgáltatóhoz csatlakozni.
Ügyfélszolgálat szerint nem volt roaming tiltás a számomon ;]
És szerintük, a VoLTE nem működik roaming környezetben :Y , kértem őket, hogy akkor látogassák meg ezt az oldalt, és amúgy a szlovákoknál és cseheknél tökéletesen működik.
Nekem még április májusban volt a hálózati technológiánál 4G-5G ide írva, ehhez a szolgáltatóhoz.

http://totesz.myminicity.com/

(#109724) barnibooo válasza Kronk (#109723) üzenetére


barnibooo
tag

Ohh, hát ez szomorú...
2 éve még emlékszem, hogy a TIM-et használtam, és az ILIAD meg tíltott volt...
Melyeiket tudtad használni? WINDTRE ?

(#109725) Jim74 válasza SztiviVander (#109716) üzenetére


Jim74
nagyúr

Lehet, hogy először megpróbálom mindkét számot bevinni, mert elég rugalmas volt az ügyintéző a Pólusban és a céges belépő kártyámra is megcsinálta volna az új flottába tételt, holott kellett volna külön igazolás a munkáltatómtól. Az is lehet, hogy mivel már mindkét szám eleve dolgozói flottában van, így csak egyik flottából kellene a másikba tenni őket és nem problémáznak, hogy két szám van.

[ Szerkesztve ]

(#109726) SztiviVander válasza Jim74 (#109725) üzenetére


SztiviVander
őstag

Igazabol nincs olyan hogy dolgozoi flotta meg nem dolgozoi flotta. A flotta az flotta, akkor is ha az hasznalja akinek ki lett talalva (ceg a dolgozoinak) vagy az aki csak tovabb ertekesiti. De ja, egy probat nyilvan meger max nem sikerul. Csak azert irtam amit, hogy azert akkor se lepodj meg.

(#109727) Jim74 válasza SztiviVander (#109726) üzenetére


Jim74
nagyúr

Ha nem sikerül, akkor fél évet elegerészek feltöltősben a két szám közül az egyikkel valamelyik másik szolgáltatónál, aztán visszamegyek a flottába.

(#109728) Viktor0610 válasza Jim74 (#109727) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Emlékeim szerint csak a KÜF volt olyan, hogy az el- és visszahordozás között el kellett teljen a fél év.
Más flottába simán be lehet így lépni (el- majd visszahordozva a számot).
Persze, a biztonság kedvéért kérdezz rá, az a tuti!

Xiaomi 13T

(#109729) Jim74 válasza Viktor0610 (#109728) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszi :R
Két energetikai cégről van szó. Egyik megvette a másikat, viszont a flottaváltásra tojnak több, mint 2 éve. Gondoltam most már elintézem magamnak...
Olyat lehet, hogy számlásként jövök el, de ahova hordoznék ott feltöltőkártyásba menjek?

(#109730) Aliendej


Aliendej
tag

Hali,

Tegnap aktiválták be az otthoni (mobil) internetet. NX510v modemet kaptam.
Bárhova teszem a lakásban, mindenhol ugyanannyit mérek (Vecsésen). 15-25M le / 0,05-0,07 fel. A Jel 75% feletti és 5G-n van, mindkét LED fehér ami ezt jelzi.
Kint a kertben tud 100-150M sebességet lefele, de elég kötött hogy hol lenne a helye, lakásban az ablakban a számítógép kábele miatt.

Az lenne a kérdésen hogy tudnám javítani a vételt, milyen külső antennát érdemes rátenni és hova érdemes azt elhelyezni?
Ezt néztem ki kintre az ablakhoz tenném, de nem tudom mennyit segítene. Van valakinek tapasztalata ezzel vagy más antennával kapcsolatban?

(#109731) Kevin8997


Kevin8997
tag

Sziasztok!
Törökbe utazunk és most látom, hogy csak a világ napijegyek vannak elég drágán, és mivel ott nem ér semmit az eu adatkeret így nemtudom, mi a legolcsóbb megoldás, valami tipp ?

(#109732) 4Grider válasza Kevin8997 (#109731) üzenetére


4Grider
nagyúr

A hazai Vodafone feltöltőkártya, mert náluk a török roaming az EU adatkeretet fogyasztja.

(#109733) Kevin8997 válasza 4Grider (#109732) üzenetére


Kevin8997
tag

Na ez jó ötlet! Köszönöm :)

(#109734) donjohnson válasza Aliendej (#109730) üzenetére


donjohnson
addikt

szia,
ez az antenna pont nem jó, mert tv-hez való és kiszűri az 5g jelet, hogy ne zavarja a tv jelet. ott írják.
inkább vegyél 10 vagy 15 méter utp kábelt és hosszabbítót ha megtaláltad a legjobb helyet. tedd fel a padlásra a routert vagy az ablakba a házatok másik végébe.
utp kábelek: [link]
lengőhosszabbító: [link]

[ Szerkesztve ]

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#109735) Aliendej válasza donjohnson (#109734) üzenetére


Aliendej
tag

Köszönöm a gyors választ,
igazából valami szoba antennára gondoltam vagyis reméltem a probléma megoldását. Pont azért szerettem volna ezt a mobilos otthonnetet, hogy a szgép melletti asztalra kihelyezem és működik, nem kell padlásra áramot vezetni, onnan visszakábelezni. Persze, a siker így érhető el, de szerencsére itt van drága és instabil Digi, méregdrága Telekom, ez a nem működő Yettel, illetve Flip ami a Yettel árának felébe kerül.
Jelenleg Telekomos vagyok, a flipnél fogok regisztrálni és minden marad a régi, 7600-ért lesz stabil 250-es net és 147 TV csatorna a már kiépített kábelen.

A három mobiltelefont kivettem a Telekomtól, így már nem vagyok Magenta 1-es és a megmaradt otthoni TV/net méregdrága lett, ezért lettem Yetteles.
A Yettel ÜFSZ az előbb azt mondta a héten sok kimaradás volt nálunk, amikor működik sajnos túlterhelt, ebben ennyi van, vigyem vissza és elállhatok a szerződéstől. Érdekes hogy a Bp XVIII. kerületi címemre nem is tudom megigényelni, mert ott sem működik.
Ha Pesten nincs hálózat, akkor hol? :)

Na mindegy, nem akarok rá költeni, kábelezni, fúrni, tákolni, maradok a koax-os eddig bevált stabil netnél és 12500Ft-os Yettel helyett Flip 7500Ft-ért ugyanúgy megteszi, itt szerencsére elég jó a Telekom hálózata.

Mégegyszer köszönöm a segítséget, ha nem lenne más választásom megcsinálnám.
:R

(#109736) tomp


tomp
félisten

A 20-án korlátlan napot így jelzik a számlán:
"Kedvenc tételem a számlámon - 1nap korlátlan díjmentes adat" :))

(#109737) donjohnson válasza Aliendej (#109735) üzenetére


donjohnson
addikt

igen, akkor jobb ha a vezetékes netnél maradsz. nem mindenhol jó a mobilnet.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#109738) csernak75


csernak75
senior tag

Sziasztok, kaptam egy e-mailt a yettel-től hogy 30 nap múlva lejár a Router hűségem az otthon net csomagra. És 500Ft helyett 2500Ft lesz a router.
Menjek be üzletbe vagy hívjam őket.

Szerintetek mit fognak ajánlani? Mehet tovább a Huawei B818 500Ft ért, vagy adnak 5G routert 1000-2000ft ért? :D

Jelenleg ugye nincs felénk 5G de mi van ha fél év és lesz? Akkor Jobb lenne az új.
Szerintetek van olyan jó ez a TP-link (vagy ZTE) B1+B3 sávon mint a Huawei?
Band Lock megoldás van ezeken?

[ Szerkesztve ]

(#109739) gabor9991 válasza csernak75 (#109738) üzenetére


gabor9991
őstag

"Menjek be üzletbe vagy hívjam őket."

Szerintem utóbbi a jobb megoldás :D

(#109740) DrBubo77 válasza csernak75 (#109738) üzenetére


DrBubo77
veterán
LOGOUT blog

A TP Linken nincs band lock. Ott annyi van, hogy 4G vagy 4G/5G.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#109741) donjohnson válasza DrBubo77 (#109740) üzenetére


donjohnson
addikt

ha megnézed a képet, lasz10-nek sikerült valahogy a tp-link nx510v-n is a band lock: [link]

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#109742) DrBubo77 válasza donjohnson (#109741) üzenetére


DrBubo77
veterán
LOGOUT blog

Ja. Ekkor nekem már nem volt meg a router.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#109743) Kiflikoch


Kiflikoch
újonc

"Közeleg az adatforradalom".
Talán július 1.-én kiderül, mi is ez?

(#109744) zoltaneger


zoltaneger
friss újonc

Sziaaztok!

Dominóról váltanék Yettel kártyás csomagra. Látom az app-ban, hogy vannak egyedi ajánlatok perc lebeszélhetőségben. Ezekről van valakinek tapasztalata? Folyamatosan igénybe lehet venni?
Próbának megrendeltem egy 35 perces hangjegyet és utána felajánlott a rendszer 70 percet 630 ft-ért. Ezek folyamatosan fognak növekedni? Vagy a legkisebb csomag a 35 perc az elfog tűnni és csak a nagyobb perceket lehet csak megrendelni?

Minden tapasztalatot örömmel fogadok.

(#109745) 4Grider válasza zoltaneger (#109744) üzenetére


4Grider
nagyúr

Igen, a rendszer pumpolós jellegű, azaz ha használod, egyre nagyobb és drágább csomagokat fog csak beajánlani. Tehát folyamatos használatra alkalmatlan, ebből a szempontból a dominó kiszámíthatóbb.

(#109746) Kiflikoch válasza zoltaneger (#109744) üzenetére


Kiflikoch
újonc

Szia!

A Domino kártya szerintem jobb konstrukciókat kínál.
Pl. 90 perc, 590 Ft, 7 napra.

(#109747) zoltaneger válasza 4Grider (#109745) üzenetére


zoltaneger
friss újonc

Köszönöm. Hát nagyon szomorú lettem. A 35 perc 5 naponként pont jó lenme, de ha ezt elveszik, akkor az nem buli.

(#109748) C^^


C^^
őstag

Sziasztok!

Valakinek esetleg Szarvas környékéről, egész pontosan a Nagyfoki holtág környékéről van friss lefedettség tapasztalata? Kellene majd pár napot onnan dolgoznom, tavaly egyszer már csináltam. Nem volt acélos, de valamennyire elkaristolt a dolog egy SIM kártyás routerrel. Idén készülök kültéri antennával is, de azért kíváncsi lennék, hogy tavaly óta van-e a környéken javulás sávszélt tekintve. Egy TP-Link NX510V-m van, 5G-ben mondjuk nem reménykedem nyilván, de egy közepes LTE pártíz megabittel már maga a kánaán.

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#109749) yanna válasza C^^ (#109748) üzenetére


yanna
őstag

Tapasztalatom nincs, de sok jóra nem számítanék.

(#109750) 4Grider válasza yanna (#109749) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ha az nx510 össze tudja fogni a b8-at a b28-al (mint egy komolyabb 5G router) akkor akár meg is lehet az a néhány 10 Mbps...

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Yettel topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.