Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jogász topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-02-11 07:27:19

LOGOUT.hu

A topikban minden törvénytelen módszer megvitatása tilos!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3701) róland válasza radi8tor (#3693) üzenetére


róland
veterán

Minden termékre vonatkozik a jogszabály, amit nem foghattál a kezedbe mielőtt megvetted volna.

Hívd fel erre a kereskedő figyelmét. (Esetleg nyomatékosítva, hogy korábbi levelét továbbítani fogod a megfelelő fórumok felé.)

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#3702) devil-k válasza róland (#3701) üzenetére


devil-k
nagyúr

Ezt nem értem. Szerinted egy képviselő fog foglalkozni a pórnép kis dolgaival? :DDD

- mozi bolondéria -

(#3703) bambano válasza bitpork (#3700) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Költözünk? (C) Hofi anyósa

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#3704) bitpork válasza bambano (#3703) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Bár lenne annyi ríszórszom h azonnal költözhessek :(

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#3705) radi8tor válasza róland (#3701) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

És ha bementem a boltba és láttam egy kiállított darabot belőle, de emailben rendeltem meg utána akkor is?
(csak ugye a kiállított darab az nem éppen egy szekrénybe beépített változat - működés közben nem próbálhattam ki)

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#3706) -NOKIA- válasza bitpork (#3700) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

Hogy vegyem fel velük a kapcsolatot? Elég ha személyesen bemegyek, vagy ügyvéddel? :U
Vagy inkább levelet írjak, írjunk?

(#3707) bitpork válasza -NOKIA- (#3706) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ha van ismeretségi körödben olyan aki szintén gondolkodik ezzel kapcsolatban akkor lehet perközösséget alapítani egy ügyvéd sok kliens, kevesebb költség.
A banki hitelkárosultak szövetségét keresd meg, ha valami mozgás van . őt szerintem tudni fogják.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#3708) spiritex


spiritex
veterán

Segítséget szeretnék kérni tőletek, hogy mi a legegyszerűbb és legolcsóbb módja annak, hogy hivatalosan, számlaképesen privát szellemi munkát vállaljak otthon a 4 órában bejelentett alkalmazotti állásom mellett? Hallottam valami olyanról, hogy "adószámmal rendelkező magánszemély", de nem tudom az működne-e. Hallottam a KATA-ról is, de akkor meg nem maradhatnék alkalmazott, aztán meg mi lesz a járulékaimmal, ha nem lesz elég bevételem. Előre is köszi!

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#3709) bitpork válasza spiritex (#3708) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ez inkább könyveléstechnikai kérdés szvsz.

A KATA-nál jobb jelen állás szerint nagyon kevés van. Lehetsz szellemi szabadfoglalkozású de járulékot minden esetben fizetned kell. A KATA esetében ez a legkevesebb: 50'000 havonta ami mindent tartalmaz. A főállású helyeden meg tudnának költségelni. Havi 500'000 a számlaadási limit ami megegyezik az egyéni adómentesség határával.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#3710) spiritex válasza bitpork (#3709) üzenetére


spiritex
veterán

Köszi szépen a választ! Annyit kérdeznék még, mivel eléggé laikus vagyok a vállalkozói témában, hogy mit kell ez alatt érteni: "A főállású helyeden meg tudnának költségelni."?
(Bocsi, de nem találtam könyvelős topic-ot.)

(#3711) devil-k
Hát köszi, ezzel nem vagyok bejjebb...:N

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#3711) devil-k válasza spiritex (#3710) üzenetére


devil-k
nagyúr

Ha nappali tagozatos egyetemi (főiskolás) hallgató lennél, akkor nem kellene járulékot fizetned magad után. :DDD

- mozi bolondéria -

(#3712) bitpork válasza spiritex (#3710) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ha jövedelmet fizetnek ki neked, annak vannak járulékai. Ha viszont számlát adsz az neki költség egészébenés mint ilyen költségelhető a teljes összeg.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#3713) spiritex válasza bitpork (#3712) üzenetére


spiritex
veterán

Tehát le tudja írni az adójából?

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#3714) bitpork válasza spiritex (#3713) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Katásnál a kisadózó kategória miatt ÁFA csökkentésre nem alkalmas, de a bevételével szemben kiadásnak állíthatja ha jól tudom.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#3715) LuckyL válasza bitpork (#3714) üzenetére


LuckyL
őstag

katás is lehet áfás csak nincs értelme :)
bármilyen cég beállíthatja a katás számlát költségnek, de ha ugyanattól a katás vállalkozótól 1 milla fölött fogad el egy évben számlát akkor kölcsönösen bejelentést kell hogy tegyenek a NAV felé, aki vizsgálhatja hogy nem burkolt munkaviszonyról van-e szó

cryptot minden termékemért elfogadom

(#3716) bitpork válasza LuckyL (#3715) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Persze h lehet, de nincs értelme, tehát mégsem. Én csak olyan KATA-st ismerek akinek az alanyi adómentességet vállalta :B

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#3717) Thome


Thome
addikt

Üdv!

Kérdéssel fordulnék hozzátok
Még 2007 környékén dolgoztam egy illetővel együtt az alkalmazottjaként. Ám egyik pillanatról a másikra eltűnt fizetés nélkül (kb 70 ezer forint), illetve itt hagyott néhány munkaszerszámát aminek az értéke 110 000ft.

Meddig kell ezt tartogatnom, azaz várnom hogy jöjjön érte?
Mert már legszívesebben eladnám, de itt tartogatom, tárolgatom már 7 éve, se híre se hamva az embernek és meguntam.

Mikortól tehetem azt meg hogy eladom vagy mikortól kerül a tulajdonomba, már ha egyáltalán létezik ilyen?

Köszönöm a válaszotok!

[ Szerkesztve ]

(#3718) devil-k válasza Thome (#3717) üzenetére


devil-k
nagyúr

Szia!

Max. 1 évig lehetnek követelések egymással szemben. Eladhatod nyugodtan. Ha 7 évig nem kellett neki, ezután sem fog.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#3719) Thome válasza devil-k (#3718) üzenetére


Thome
addikt

S ez biztosan így van, mármint az 1 év?
Kicsit szkeptikus vagyok a magyar törvényekkel kapcsolatban, nehogy megüssem a bokám később ha eladom adás-vételivel a cuccot, nem ismered ezt a fazont, kiszámíthatatlan szóval bármikor jöhet, kicsit őrült jelleme van...

Egyébként pedig köszönöm a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

(#3720) devil-k válasza Thome (#3719) üzenetére


devil-k
nagyúr

Ha annyira őrült, idióta, akkor dobd vissza neki és kész. 7 év után már semmilyen követelése nem lehet feléd. Gondolom nem írtatok róla papírt, hogy megőrzöd vagy hasonló, nem? :D Illetve nem is jelentkezett és mondta, hogy akkor nálad vannak a dolgaim ugyebár.

Remélem tudtam segíteni.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#3721) Thome válasza devil-k (#3720) üzenetére


Thome
addikt

Sehogy sem elérhető szerencsére, kb 3 éve hívott hogy jönne a cuccokért, én mondtam hogy akkor a pénzt is hozza. Hát nem jött... :DDD Semmilyen papír nem volt írva, egyik pillanatról a másikra tűnt el.
Akkor eladhatom? Mert már vevő is volna rá... :))

Köszi, elég sokat segítettél! :R

(#3722) devil-k válasza Thome (#3721) üzenetére


devil-k
nagyúr

El, főleg, hogy a béreddel is tartozik!

- mozi bolondéria -

(#3723) Thome válasza devil-k (#3722) üzenetére


Thome
addikt

Na szuper!

Köszi szépen még egyszer a segítséget! :R

(#3724) bambano válasza Thome (#3723) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

arra azért figyelj, hogy itt csak a törvényes eljárásokról kaptál tájékoztatást, az őrült meg nem biztos, hogy csak ennyire szorítkozik.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#3725) Thome válasza bambano (#3724) üzenetére


Thome
addikt

Azt majd lerendezem hogyha úgy gondolja hogy ő bizony most emberkedni akar. Az a lényeg, hogy a törvény ne durrogtasson hátulról.

(#3726) csiben1


csiben1
tag

Sziasztok!

Segítségetek szeretném kérni egy ajándékozással kapcsolatban:
Lenne egy ingatlan, ami öröklés útján került 3 ember tulajdonába(testvérek), mindenkinek egyenlő 1/3-d része van. Elég nagy vita van/volt közöttük a lakáshasználatról/eladásról és most az egyik tulajdonos az ő 1/3-d részét a másik kettőnek akarja ajándékozni. Itt tenném hozzá, hogy pont ez az ember a leg pénzéhesebb, furcsán is állunk a dolog előtt. Csütörtökön mennek az ügyvédhez, egyenlőre még semmit nem tudunk, hogy milyen ajándékozást szeretne csinálni.
A kérdésem az volna, hogy a későbbiekben az ajándék visszakérhető-e? Illetve mire kell odafigyelni, mi lehet a buktató? Gyanakvóak vagyunk, van miért...

Választ, segítséget előre is köszönöm! :R

You can walk straight through hell with a smile

(#3727) devil-k válasza csiben1 (#3726) üzenetére


devil-k
nagyúr

Szia!

Abból a részből érdekes a dolog, hogy ez a "pénzéhes" testvér el akarja ajándékozni a részét? Mert az ajándékozás egy adott dolog tulajdonjogának ingyenes átruházása. De ha el akarja adni nektek a saját 1/3-át, akkor adás-vételről beszélünk, ami visszterhes jogügylet.

Egyébként az ajándék visszakövetelése lehetséges, de nem holmi kitalált okokra hivatkozva.

PTK. 237.§

"(1) A meglévő ajándékot az ajándékozó visszakövetelheti, ha arra a szerződéskötés után bekövetkezett változások miatt létfenntartása érdekében szüksége van, és az ajándék visszaadása a megajándékozott létfenntartását nem veszélyezteti. A megajándékozott nem köteles az ajándék visszaadására, ha az ajándékozó létfenntartását járadék vagy természetbeni tartás útján megfelelően biztosítja
.
(2) Ha a megajándékozott vagy vele együtt élő hozzátartozója az ajándékozó vagy közeli hozzátartozója rovására súlyos jogsértést követ el, az ajándékozó visszakövetelheti az ajándékot, vagy követelheti az ajándék helyébe lépett értéket.

(3) Az ajándékozó visszakövetelheti az ajándékot, vagy követelheti az ajándék helyébe lépett értéket akkor is, ha a szerződő felek számára a szerződéskötéskor ismert olyan feltevés, amelyre figyelemmel az ajándékozó az ajándékot adta, utóbb véglegesen meghiúsult, és e nélkül az ajándékozásra nem került volna sor.

(4) Visszakövetelésnek nincs helye, ha az ajándék vagy a helyébe lépett érték a jogsértés elkövetése időpontjában már nincs meg, továbbá ha az ajándékozó a sérelmet megbocsátotta; megbocsátásnak, illetve a visszakövetelésről való lemondásnak számít, ha az ajándékozó az ajándékot megfelelő ok nélkül hosszabb idő nélkül nem követeli vissza.

(5) A szokásos mértékű ajándék visszakövetelésének nincs helye."

- mozi bolondéria -

(#3728) bambano válasza devil-k (#3727) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

ajándékozni akkor "érdemes", ha a megajándékozottnak fekete jövedelme van, az ajándékozót meg nem érdekli az adózás, így megspórolják az adót és az esetleges vizsgálatokat.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#3729) devil-k válasza bambano (#3728) üzenetére


devil-k
nagyúr

Ezt nem értem, hogy miért írod most. :(

- mozi bolondéria -

(#3730) csiben1 válasza devil-k (#3727) üzenetére


csiben1
tag

Köszi a választ, holnap kiderül, hogy mit is akar valójában :)
Viszont még egy kérdésem lenne, az általad idézett paragrafus negyedik pontja így kezdődik: "Visszakövetelésnek nincs helye, ha az ajándék vagy a helyébe lépett érték a jogsértés elkövetése időpontjában már nincs meg..." Szóval ha az egyik testvér a tulajdon részét nekiajándékozza a másik kettő testvérnek és azok tovább ajándékozzák, akkor már visszakérni az ajándékot nem is lehet? Hisz az ajándék már nincs a tulajdonukban (a testvéreknek), illetve mivel ők is továbbajándékozták (gyereknek), így pénzt nem kaptak érte, szóval azt se kérheti... Természetesen megtakarításuk ami ezt fedezné, meg nincs... ;]

You can walk straight through hell with a smile

(#3731) bambano válasza devil-k (#3729) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

"Abból a részből érdekes a dolog, hogy ez a "pénzéhes" testvér el akarja ajándékozni a részét? Mert az ajándékozás egy adott dolog tulajdonjogának ingyenes átruházása.": ezt írtad. próbáltam rávilágítani, hogy lehet, hogy a pénzéhes testvér valójában nem is ajándékozza el a vagyonát, hanem eladja, csak próbálja megúszni az eladással együtt járó egyéb terheket.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#3732) szeva000


szeva000
addikt

Hi!
A napokban a cégnél a kijelölt dohányzó mellett álltam jó indulattal 10cm-re,de a felállított oldallap másik oldalán...Ezért a másik részleg főnöke prémium megvonást javasolt és írásbeli figyelmeztetést kaptam. (sajnos azzal sem vagyok tisztában,hogy egy dohányzásra kijelölt hely egy matricával ellátva,az is egy átláthatatlan plexi oldallapon belül,egyáltalán megállja e a helyét.Össze van tákolva egy kb 6-8m2-es tetővel ellátott valami :) ).
Én aláírtam a prémium megvonást és a figyelmeztetést,nem akartam kínlódni velük.
A mostani csavar már az a mai napra,közölték,hogy erre a hónapra is írjam alá a megvonást,mert ők úgy gondolják,hogy kevés az eddigi :D Ha nem írom alá,akkor majd megnézhetem,fegyelmi tárgyalás meg majd megbánom.....
Ha ezt a megvonást aláírtam,ami szerintem nem is teljesen jogos(én erősnek érzem),indíthatnak ellenem ugyanezért még fegyelmit vagy esetlegesen több prémiumot megvonhatnak?
Ha felcibálnak fegyelmi tárgyalásra,ahol gyakorlatilag úgy sem tudok semmit tenni ellenük,egyáltalán mit tegyek?
Sajnos az én gondom csak csepp a tengerben egy nagy nevű cégnél...napi több száz dolgozótól vonnak jogtalanul kemény összegeket hasraütésszerűen....és tűrik a birkák....

(#3733) bitpork válasza szeva000 (#3732) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ha nagy cég akkor ott van kollektív szerződés jó esélyjel és dolgozói érdekképviselet (szakszervezet ha jobban tetszik). Annak az ügyvédje szerintem tud segíteni.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#3734) szeva000 válasza bitpork (#3733) üzenetére


szeva000
addikt

a képviselővel ma beszéltem,de mivel nem vagyok szakszervezeti tag,így ők nem tudnak lépni.A véleménye neki is az volt,hogy vicc az egész,még a prémium megvonás is,nemhogy ugyanezért kétszer húzzanak le.
De ha fegyelmire visznek ott bármit megtehetnek...

(#3735) devil-k válasza szeva000 (#3734) üzenetére


devil-k
nagyúr

Sajnos, a munkaadók akkora sz*rházik. (Tisztelet a kivételnek)... Ez Magyarország 2014!

- mozi bolondéria -

(#3736) devil-k válasza bambano (#3731) üzenetére


devil-k
nagyúr

Jogos! Bocsi a késői reagálásért. Ez a verzió is lehetséges. :K

- mozi bolondéria -

(#3737) szeva000 válasza devil-k (#3735) üzenetére


szeva000
addikt

Még nem is csak ez a probléma,hanem 1-2 magát istennek képzelő főnök tetézi is a bajt.

(#3738) devil-k válasza szeva000 (#3737) üzenetére


devil-k
nagyúr

Sajnos, ez általános helyzet manapság. De édesanyám egyik mondása: "Inkább egy rossz munkahely, mint egy semmilyen munkahely".

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#3739) szeva000 válasza devil-k (#3738) üzenetére


szeva000
addikt

Na,ez nálam nem működik...én nem leszek csicska....Főleg nem dilettáns idiótáké...

[ Szerkesztve ]

(#3740) concret_hp


concret_hp
addikt

sziasztok!

remélem ért hozzá valaki, a sztori, hogy juniusban voltam 2 nap fizetés nélküli szabin, és az alapfizum 18/20át kaptam, de szerintem 19/21 járna, mert pünkösd hétfő szvsz olyan, mintha aznap is dolgoztam volna.

ezt írták vissza ezzel kapcsoaltban, de ebből nekem nem derül ki, hogy ebből a szempontból a munkaszüneti nappal mi a helyzet:
136. § (1) Alapbérként legalább a kötelező legkisebb munkabért kell meghatározni.
(2) Az alapbért időbérben kell megállapítani.
(3)70 A havi alapbér meghatározott időszakra járó részének számításánál a havi alapbérnek a hónapban irányadó általános munkarend szerinti egy órára eső összegét szorozni kell az adott időszakra eső általános munkarend szerinti teljesítendő órák számával.
A fentiekből következik, hogy mivel júniusban 20 teljesítendő nappal kellett számolni (az ünnep nap nem ledolgozandó nap ezért nem is fizetnek külön)

ez így stimmel szerintetek? nem nagy összegről van, szó, de azért mégis :)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#3741) róland válasza concret_hp (#3740) üzenetére


róland
veterán

Pünkösd hétfő nem számít munkanapnak. Emiatt 2014. júniusában csak 20 munkanap volt.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#3742) üszök


üszök
őstag

Üdv uraim.
Tanácsot szeretnék kérni,de nem biztos,hogy elbírja a sztorit a topik. Artisjus jogok megsértése,és nyugta adási kötelezettség elmulasztásáról van szó.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#3743) Sanyabá válasza üszök (#3742) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Hogy ne bírná el, ki vele, aztán majd kiderül hogy kapsz-e választ,avagy sem, :K

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#3744) Matthew


Matthew
senior tag

Sziasztok!
Van itt a topikban jogász? Ha van, akkor privátban kérdezhetnék tőle? :B

(#3745) devil-k válasza üszök (#3742) üzenetére


devil-k
nagyúr

Várjuk a jogesetet! :)

- mozi bolondéria -

(#3746) szaszayanou válasza Matthew (#3744) üzenetére


szaszayanou
aktív tag

Nyugodtan jöhet a kérdés a "közösbe". Igen, vannak itt jogászok is.

Still stands Thine ancient sacrifice, An humble and a contrite heart.

(#3747) üszök


üszök
őstag

A NAV emberei próba vásárlás során vásároltak tőlem Micro Sd memória kártyákat amiről nem adtam nyugtát nekik,mert nem is tudtam volna,mivel magánszemélyként árultam.Lefoglaltak k.b. 10 darab kártyát. Nem volt rajtuk artisjus matrica,ez volt a fő gondjuk. Én meg még a vásárlás előtt dumáltam,mondtam,hogy egy éve csinálom. A jegyzőkönyvbe az kerül,hogy havi 4-6 kártyát adok el.Az elkövetési érték 54k.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#3748) devil-k válasza üszök (#3747) üzenetére


devil-k
nagyúr

Ha már szabad a torrentezés magáncélra, akkor az Artisjust ráteszi a kezét az adathordozókra. :(
Az, hogy magánszemélyként árultad, irreleváns ilyen téren. Valahonnan behoztad, nem fizettél a kártyák után "adót" és ennyi sajnos.

"Az európai irányelvek értelmében bármely országnak lehetősége van arra, hogy a zenék, filmek, képek, irodalmi művek magáncélú másolását szabadon megengedje. Ennek a szabadságnak ellenértéke egy „méltányos kompenzáció”, amelyet Magyarország – a legtöbb európai országhoz hasonlóan – az üres kép- és hanghordozók forgalma után fizetendő átalánydíjjal rendez. Ez az üres hordozó díj (ÜHD).
A díjat 5 közös jogkezelő együtt állapítja meg, és ez az 5 jogkezelő végzi a felosztást is:

előadóművészek: EJI
filmelőállítók, filmírók, filmalkotók: FILMJUS
hangfelvétel-kiadók: MAHASZ
képző- ipar-, fotóművészek: HUNGART
zeneszerzők, szövegírók, szépírók: Artisjus

Ki köteles a bejelentésre?

Az üres kép- vagy hanghordozót gyártó, importáló, más uniós tagállamból behozó vagy azt belföldön először forgalomba hozó személy.

A bejelentés határideje:

A vámkezelés befejezésétől, vámfizetési kötelezettség hiányában pedig a forgalomba hozataltól, vagy - ha ez a korábbi - a forgalomba hozatali céllal történő raktáron tartás megkezdésétől számított 8 napon belül. A tájékoztatási kötelezettség elmulasztása esetén az egyébként számítandó jogdíjjal (ÜHD) azonos költségátalány terheli a mulasztót.

Milyen adatokat kell bejelenteni?

A gyártott vagy behozott üres hang- és képhordozók mennyiségét, típusát, valamint a forgalomba hozatal, illetve beszerzés egyéb adatait."

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#3749) bitpork válasza üszök (#3747) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ha arulsz meg online dolgokat akkor keazulj fel egy atfogo vizagalatra.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#3750) üszök válasza bitpork (#3749) üzenetére


üszök
őstag

Ez nem jó hír.
Keressek ügyvédet?
15 napon belül észrevételt írhatnék,de nem tudom mit írjak bele.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jogász topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.