Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jogász topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-02-11 07:27:19

LOGOUT.hu

A topikban minden törvénytelen módszer megvitatása tilos!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4201) gordonfreemN válasza RoyalFlush (#4200) üzenetére


gordonfreemN
addikt

En ugy tudom ez normalis.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#4202) ViharVadász


ViharVadász
őstag

Sziasztok!
Jogi tanácsot szeretnék kérni. Az "apánkról" van szó, 63 éves és megbolondult. Szeretőt tart, aki a gyerekével együtt csak kihasználja és ennek tudatában is van, mégis pénzeli őket - ugrik egyetlen szavukra. Kölcsönt kölcsönre halmoz, nem tud kimászni belőlük. Közben meg itthon él, egyelőre házasságban. Nincs pénz ételre, minket nem támogat (kevés a fizetésünk), de cigarettára, benzinre, alkoholra mindig van. Mi nem bírjuk a cigaretta füstöt, mégsem teszi meg azt, hogy lemegy a ház elé - semmibe vesz minket. Mindenhol jófiút játszik, a szeretőnél igazi papucs, itthon meg próbál "férfi" lenni és uralkodni felettünk. Anyumat hívja mocskos k*rvának, miközben Ő 30 évig (!) hűséges volt. Folyton hazudozik, már nem egyszer nekünk támadt, majdnem megvert minket (pontosabban anyát), kis híján ránk törte az ajtót. Ma például egy eldugott cigaretta miatt kidobált mindent a szekrényből. Két telefonja van, az egyik csak a szeretőnek fenntartva. Még ezt is tölti, plusz a szeretőjét is, illetve annak a gyerekének a telefonját is. De a miénket sose, kajára, ruhára nem ad pénzt. A számlákat nem fizeti, de ő még magának dugdossa a pénzt. Volt, hogy csak pár percre elugrott a szeretőjéhez a szomszéd faluba, csak, hogy leselkedjen utána. A nő kétnaponta kidobja, hazudozik, minket bemocskol, vádol - ez meg bizonyítékok nélkül elhisz mindent és nekünk esik. Ennek ellenére mégis ő a "szent", és őt pénzeli. Minket csitítgat, közben ő meg üvöltözik. A gyerekeit is elhordja mindennek, kibeszél mindent a szeretőjének. Kérdés: mit tehetnénk? Mikor hívhatnánk rendőröket segítségért? Ha valakit érdekel, tudok még bővebben is infókat adni (privátban szinte bármit).

"Video games are meant to be just one thing: fun. Fun for everyone"

(#4203) bitpork válasza ViharVadász (#4202) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Mi lenne az elérendő cél?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#4204) ViharVadász válasza bitpork (#4203) üzenetére


ViharVadász
őstag

A cél: hogy nyugalom legyen itthon és biztonság. Azt még elfelejtettem írni, hogy a ház fele az anyum nevén, a fele az "apum" nevére van íratva. De a ház maga jelenleg a banké.

"Video games are meant to be just one thing: fun. Fun for everyone"

(#4205) Lokids válasza ViharVadász (#4202) üzenetére


Lokids
addikt

Verjétek meg, de baszottul...

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#4206) ViharVadász válasza Lokids (#4205) üzenetére


ViharVadász
őstag

Ha nem lenne semmi következménye, azt hiszem ez már megtörtént volna. :(

"Video games are meant to be just one thing: fun. Fun for everyone"

(#4207) bitpork válasza ViharVadász (#4206) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

A családban van fiatalkorú?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#4208) ViharVadász válasza bitpork (#4207) üzenetére


ViharVadász
őstag

Nincs, de ketten vagyunk 25 éven aluliak. És addig a szülő elvileg köteles eltartania a gyerekét. A testvérem most talált munkát, pár napja dolgozik. Én meg még folyamatosan keresek, nemrég végeztem el az iskolát. Folyamatos rettegésben élünk, nem beszámítható. A testvérem pszichológushoz fog járni.

[ Szerkesztve ]

"Video games are meant to be just one thing: fun. Fun for everyone"

(#4209) bitpork válasza ViharVadász (#4208) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ez nagyon nem egyszerű. Ebből én nem látok semmit amit jog alapján lehetne kezdeményezni, ha csak nincs olyan körülmény ami a gyámság alá helyezését feltételezheti. Addig a saját javaival azt tesz ami neki tetszik.
Nem szép ilyet mondani, de ne kapjon tiszta ruhát és ételt hátha akkor átgondolja a dolgot. Ha tettlegességre kerül a sor, akkor rendőr , látlelet és ideiglenes megelőző távoltartás.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#4210) devil-k válasza ViharVadász (#4208) üzenetére


devil-k
nagyúr

Javaslom, hogy a fórumos megoldás helyett keress fel egy olyan ügyvédet, aki otthon van a családon belüli erőszak témájában. Ez elég összetett ügy, találgatásoknak és félmegoldásoknak nincs helye, minden körülményt fel kell tárni rendesen.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#4211) ViharVadász válasza bitpork (#4209) üzenetére


ViharVadász
őstag

Az már biztos, hogy nem mosunk rá. Főzni főz magára, hisz nála van a pénz. Most lefényképeztük amit művelt, és a szomszédokat is áthívtuk, hogy legyenek szemtanúk. Ma majdnem összeverekedtek, a testvérem szedte szét őket.
#4210:devil-k: Ha lenne rá pénzünk, akkor fogadnánk, de nincsen sajnos. Anyum 200 eurót keres, testvérem se fog valószínűleg 300 eurónál többet keresni. Gyakorlatilag ételre sincs most pénzünk, ruhákat is most a szomszédok adtak.

[ Szerkesztve ]

"Video games are meant to be just one thing: fun. Fun for everyone"

(#4212) ViharVadász


ViharVadász
őstag

Szerk.: bocsi, nem fért be az időbe:Terveink szerint külföldre fogunk költözni, erre a testvérem gyűjti a pénzt. Nem hozza haza a fizetését, de így meg nem tudjuk, hogy hogyan jövünk majd ki.

[ Szerkesztve ]

"Video games are meant to be just one thing: fun. Fun for everyone"

(#4213) mufi válasza mufi (#4180) üzenetére


mufi
senior tag

Valaki? :U

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#4214) Woodslave válasza hoffman_ (#4191) üzenetére


Woodslave
nagyúr

házra nem, de hagyatéki tartozásokért való felelősség szabályai szerint ki kell(ene) fizetneket, azaz a hagyaték tárgyaival vagy azok erejéig

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#4215) föccer


föccer
nagyúr

Helló!

Kinéztem egy lakást, amit esetleg meg szeretnék venni. Az ingatlan egy társasházi albetét. Két tulajdonosa van 1/2; 1/2 tulajdonrészben. A tulajdon jogok mellett van 2 bejegyzés, ami egy holtig tartó haszonélvezetről szól, az alábbiak szerint:

Az rendben van, hogy az ingatlan a haszonélvező (illetve jelen esetben a gondnoka) írásos engedélyével eladható. Az lenne a kérdésem, hogy ezt a haszonélvezeti jogot át lehet-e "vinni" egy másik ingatlanra, és ha igen, akkor ez hogyan kivitelezhető?

Segítségeteket előre is köszönöm.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#4216) Woodslave válasza föccer (#4215) üzenetére


Woodslave
nagyúr

csak kérdezem, hogy neked miért számít ez?

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#4217) föccer válasza Woodslave (#4216) üzenetére


föccer
nagyúr

Szia!

Mert ha gázos a helyzet, akkor inkább nem töröm magamat. A kérdés inkább arra irányult, hogy elvileg megoldható-e és ha igen, akkor mi a menete. Küzdjek-e azért, hogy az adás-vétel szerződés aláírásáig tiszta legyen a tulajdonlap, vagy elég-e hogy a szerződésben rögzítjük, hogy a birtokba adásig le veszik a tulajdoni lapról a haszonélvezetet.

Köszi :R

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#4218) Woodslave válasza föccer (#4217) üzenetére


Woodslave
nagyúr

gyakorlatban az adásvételi szerződésekben a jogosult írásban lemond a haszonélvezeti jogáról. Írásban kell tehát lemondani és ingatlannyilvántartába bejegyzésre alkalmas módon (ügyvéd, közjegyző)

A te szempontodból irreleváns, hogy mit kap utána a volt jogosult. A tulajdonos alapíthat a tulajdonán minden további nélkül a jogosult javára

[ Szerkesztve ]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#4219) bitpork válasza föccer (#4217) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Szvsz küzdj!
A gondnokság alatt állónak az érdekét képviselő elméletileg azért küzd hogy képviseltje ne veszíthessen ( vélhetőleg ezért került holtig tartó haszonélvezet bejegyzésre ) egy ilyen szituációban. A haszonélvező benne lakik a lakásban? Családtag felügyelete alá került a gondnokság alatt álló?

Írták a választ. Én személy szerint akkor is előtte levetetném, pláne ha családtag a gondnoka az érintettnek.

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#4220) föccer válasza Woodslave (#4218) üzenetére


föccer
nagyúr

Tehát akkor jól értem? Vagy előre írnak egy ügyvéd által ellenjegyzett lemondó nyilatkozatot, vagy a jogosult is eljön az adásvételi aláírásához és ő is aláírja?

bitpork: Köszi neked is. :R A haszonélvező gondnoka, családtag. A lakásban nem is a haszonélvező, nem is a gondnoka, de még csak nem is a tulajdonosok laknak, hanem a tulajdonosok fia (leendő örököse). Ilyen szempontból mindegy, hogy ki lakja éppen az ingatlant.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#4221) Woodslave válasza bitpork (#4219) üzenetére


Woodslave
nagyúr

mindenképpen ügyvéd által kell készíteni én már nem csinálom szóval az aktuális illetékszabályokkal nem vagyok tisztában, de amikor még csináltam nem volt mindegy mi kerül a szerződésbe (ingyenes lemondás, vagy ellenérték fejében) szóval nem úgy ment hogy előtte kerüljön le...

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#4222) bitpork válasza Woodslave (#4221) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ez természetes, de arra gondolok hogy nehogy belefusson egy olyanba hogy az egyik családtag megtámadja magát a gondnokságot azzal hogy nem a szülő érdekeit képviselte, ami nagyon messzire vezet. Jobban jár ha már előtte a családtagok rendezik ezt a kérdést. Szvsz. Nekem nagyapám második feleségénél volt egy ilyen eset ami odáig fajult hogy inkább hagytuk a másik gyereket vigyen mindent, mert nem akartunk évekig ezzel foglalkozni, a végén egy kérdéses kimenetellel hogy volt-e jogunk eladni a lakást vagy sem.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#4223) üszök válasza föccer (#4220) üzenetére


üszök
őstag

Én adtam el így ingatlant 6 éve. Anyámnak volt tulajdona+haszon élvezeti joga,én voltam a gondnoka,nekem is volt benne tulajdonom. Eseti gondnokot kellett kijelölni az adásvételre,egy ügyvéd volt az irodából ahol intézték az ügyeket. A szerződésben volt benne a lemondás a haszonélvezetről semmi külön papír nem volt. Megveheted az ingatlant,de készül rá,hogy nem fog menni egyik napról a másikra. Jobb esetben 1 hónap az ügyintézés amit a gondnoknak el kell végezni. Hivatalos értékbecslés kell,gyámhatósági jóváhagyás s.t.b. ez mind idő. Mikor vettem ingatlant ugyanezen paraméterekkel több mint 2 hónap volt mire elintéztem mindent,igaz addigra anyám másik városba került.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#4224) föccer válasza üszök (#4223) üzenetére


föccer
nagyúr

Köszi, :R

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#4225) üszök válasza föccer (#4224) üzenetére


üszök
őstag

Nincs mit. :N Ha úgy döntesz megveszed,mindenképp olyan irodát vagy ügyvédet keress akik ingatlan ügyekkel foglalkoznak,és napra készek. Nekem a vevő hozta az ügyvédet,ismerőse volt,de nem ingatlan ügyekkel foglakozott 3x kellett módosítani a szerződésen,pedig elmondtam neki a legelején,hogy hogy kell kinéznie a gyámhatóság miatt,és mi kell benne legyen. Mikor vettem lakást hasonló paraméterekkel,az ingatlanos hozta az ügyvédet,ők ingatlan ügyekkel foglalkoztak,nem is kellett módosítani a szerződésen,elsőre jó volt.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#4226) bambano válasza föccer (#4217) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

szerintem csak olyan ingatlanról szóló szerződést szabad aláírni, aminek a tulajdoni lapja tiszta, friss, jogerős, és te hoztad ki a hivatalból. ingatlanból kínálati piac van, tornázzanak rajta ők.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#4227) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Sziasztok

Munkajogi tanács kellene.

A helyzet: felvettek egy melóba, amelyet első nap, bevezető napon otthagytam du. Semmilyen szerződésem nem volt még aláírva, mivel másnapra készült volna el. Ez volt kb 3 hete. Akkor a HR-s azt mondta, hogy mivel be sem léptem ezért ki sem kell lépnem, ennyivel le volt zárva a téma.

Azonban egy hete jött a számlámra a fél havi fizetés amit nem tudtam hova rakni. Írtam is a volt kontakt embernek, hogy most akkor mi van.

Erre jött egy ilyen válasz: A rendszerben hiba történt a ki és belépés miatt, utaljam vissza a fél havi fizetés + mivel a cafeteria is a szép kártyára kiutalták így annak az összegét is utaljam vissza.

Na már most, nekem se szép kártyám, se extra pénzem arra, hogy ezt visszautaljam nekik illetve a szép kártyával sem tudok mit kezdeni, az nem olyan pénz.

Szerintetek jogosan kérik azt a pénzt is vissza utalással? Nem az én hibám, hogy a rendszer gagyi és kiutalták azt is, szép kártyám pedig továbbra sincs és nem is kell. A fizetés összegét természetesen visszautaltam.

Köszi előre is.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#4228) VMatteo


VMatteo
őstag

Egy irodában milyen dolgoknak (pl tűzoltókészülék) kell kint lenni kötelezően?hol találok erről leírást?

Tisztelet a Gépésznek!

(#4229) föccer válasza VMatteo (#4228) üzenetére


föccer
nagyúr

Vannak munka és tűzvédelemmel foglalkozó cégek, náluk érdeklődj.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#4230) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Sziasztok!
Egy nem túl átlagos témával kapcsolatban érdeklődnék.
Lenne egy (zene)iskola túl az Óperencián, ahol a tandíj fizetése fél éves ciklusokra történik és mindig az adott félév elején kerül befizetésre az aktuális tandíj. Az őszi félév szeptembertől januárig, a tavaszi félév pedig februártól júniusig tart a megszokott módon. Az kérdéses növendék szülei eleget is tettek a kötelezettségüknek szeptember elején, kifizették a tandíj egészét és cserébe kaptak egy befizetési igazolást az első féléves tandíj befizetéséről.
Nemrég -így november első felében- tájékoztatta az iskola vezetése a növendékeket és a szülőket, hogy a közelmúltban történt rendeletmódosítás miatt megemelkedik az aktuális félévre a tandíj -adott esetben 30 %-kal- és ezt a többletet egy héten belül be kéne fizetni.
Az érdekesség még annyi a dologban, hogy a félév elején az igazgató személyesen többször is megnyugtatta az ismerős növendék szüleit, hogy ugyan előfordulhat tandíjnövekedés, de természetesen, aki rendesen kifizeti azt a félév elején, azt már nem fogja érinteni. Ezen kívül még a november elején kiküldött levelében is az az információ szerepelt, hogy az akkor hátralékkal nem rendelkezőkre nem vonatkozik a tandíjemelkedés. A napokban viszont az igazgató állítása szerint sajnos már nem érvényesek a korábbi információk és a saját táblázatuk szerint még fizetni kéne a szülőknek +30%-ot.
Mivel én még ilyet nem tapasztaltam egyetlen zene, illetve egyéb tandíjköteles iskolában sem, ezért kicsit értetlenül állok a félév közben megnövelt "féléves tandíj" tényével szemben. Ezt mennyire teheti meg egy iskola, annak vezetése? A szülők kerülhetnek hátrányos helyzetbe -akár per, vagy bármiféle további kötelezettség terhe alá-, ha ezt a tandíjat nem fizetik be/nem tudják, nem akarják befizetni esetleg?
Előre is köszönöm a véleményeket, tanácsokat, válaszokat! :R

(#4231) rii


rii
nagyúr

sziasztok

had'teygem már fel itt is a kérdésemet ..... segítséget szeretnék kérni ....
nem olyan nagy ... de sz.rban vagyok

2001 körül volt valami telkem Eger-ben, amint 2002-ben eladtam
és most hív abehajtó cég, hogy annó nem lett átiratva a fogyastársmérő eladáskor a név, és 20.000 ft van rajta az ÉMÁSZ-tól (észak magyarországi áramszolgáltató)

én ezt nem nagyon szeretném befizetni

12 éve eladtam a telket
5 éve elévült a dolog, ha csak nem naponta ráírtak 5 ft-ot.

mit tudnék tenni, hogy ne kelljen befizetnem?

a levél első pár sora:
feladó: dunavigátor
".......Értesítjük, hogy Társaságunk megbízást kapott arra, hogy az ELMÜ-ÉMÁSZ Ügyfélszolgálati Kft részére, a lejárt esedékességű számlatartozást beszedje, valamint a befizetés érdekében, mindennemű egyeztetést elvégezzen, és fizetési megállapodást kössön a tartozó fogyasztókkal.

A fizetési határidő elmulasztásával Ön/Önök megszegték a szolgáltatóval kötött szerződést. A szerződésszegéssel okozott többletköltség beszedésére a Szolgáltatóval kötött szerződés alapján - eljárási költség címen - a megbízott behajtó cég jogosult ........"

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#4232) Woodslave válasza rii (#4231) üzenetére


Woodslave
nagyúr

írd meg nekik azt amit leírtál.

Honnan tudod hogy elévült? Mikori a követelés? Ha elévült akkor ok, ha nem akkor viszont nem számít hogy eladtad amíg a szolgáltatóval a szerződésed fennállt, addig keletkezett tartozást ki kell fizetned.

[ Szerkesztve ]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#4233) bitpork válasza rii (#4231) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Én még annyit megkérdeznék Woodslave után szabadon, hogy eladáskor a szerződésbe bele lett-é foglalva az új tulaj kötelezettségei közé a végpontok névre vétele?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#4234) rii válasza Woodslave (#4232) üzenetére


rii
nagyúr

az az érdekes, hogy eddig valaki fizetett nekik ... persze még jó h nem milliós a tartozás amit a fejemhez vágnak ))))-.

ez a levél:

Vevőkód: 5571248836
Fogyasztási hely: 3300 Eger, Rózsás-dűlő utca 5000

Értesítjük, hogy Társaságunk megbízást kapott arra, hogy az ELMÜ-ÉMÁSZ Ügyfélszolgálati Kft részére, a lejárt esedékességű számlatartozást beszedje, valamint a befizetés érdekében, mindennemű egyeztetést elvégezzen, és fizetési megállapodást kössön a tartozó fogyasztókkal.

A fizetési határidő elmulasztásával Ön/Önök megszegték a szolgáltatóval kötött szerződést. A szerződésszegéssel okozott többletköltség beszedésére a Szolgáltatóval kötött szerződés alapján - eljárási költség címen - a megbízott behajtó cég jogosult.

Megbízónk nyilvántartása szerint:

Átadott tartozás összesen 17.818,- Ft
Eljárási költség: 3175,- Ft

Fizetendő összesen: 20.993,- Ft

A számlatartozást legkésőbb 2014.11.20-ig az alábbi alternatívák bármelyikével kiegyenlítheti:

Gyorsan és kényelmesen Budapest Bankon keresztül. Ebben az esetben a befizetést még leigazolnia sem szükséges, mert az azonnal látszódik a folyószámlánkon és automatikusan feldolgozzuk ( közlemény rovatban hivatkozni kell a vevőkódra).
A következő bankszámlaszámra átutalva:
DU-Navigator Credit Kft 10102244-58169100-01003008 szintén vevőkódra történő hivatkozással
Személyes befizetés útján a Budapest, IV. ker. Fóti út 56. III. emeleti irodánkban ( H-P 8-15 óráig)

Amennyiben a tartozását ( 13.175,- Ft feletti összeg esetén) egy összegben nem tudja kiegyenlíteni, legkésőbb 5 napon belül, hívja fel a munkatársunkat, a rész-fizetési határidők megbeszélése érdekében.

Reklamáció esetén az azt alátámasztó iratokat a fent megjelölt faxszámra vagy e-mail címre kérjük elküldeni

Tájékoztatjuk, hogy amennyiben hátraléka van a Szolgáltató rendszerében, úgy megbízónk a fogyasztási helyen az áramszolgáltatást felfüggesztheti, illetve a tartozás rendezése érdekében jogi eljárást kezdeményezhet.

Fax.: 06/1-435-2531

Tel: 06/1-435-2551

mit kérdezzek tőlük?
hogy mikori fogyasztárt akarják behajtani?

nem is tudják a levelezési címemet... csak telefonon találtak meg ....
iylenkor hogy érnének el hivatlaos úton?

bitpork: sajnos már nincs meg a szerződés sem
de ha a földhovatlanál megvan ki az új tulaj 2002 óta, akkor mér nekem kell fizetnem?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#4235) VMatteo válasza rii (#4234) üzenetére


VMatteo
őstag

Eger városa, papok városa, csuhások járnak fapapucsban!
Félig életem Egerben töltöm :DDD

Tisztelet a Gépésznek!

(#4236) Woodslave válasza rii (#4234) üzenetére


Woodslave
nagyúr

azért neked kell fizetned mert te vagy a szerződés másik alanya. Az más kérdés, hogy adott esetben behajthatod/nád attól aki ténylegesen fogyasztott, és még arra is van esély hogy egy perben is számítana, de általában ezzel a szolgáltatók nem szoktak vacakolni. Jogalapjuk megvan hogy követeljenek.

Az tök mindegy hogy érnek el. Akár fizetési meghagyással is kezdhetnék.. Mondjuk a levélből nem derül ki hogy mikori, de abban igazad van hogy lehetne nagyobb szám is, neked is kötelességed a szolgáltató felé a fogyasztóváltozás bejelentése, ez független attól, hogy mit írtok az adásvételi szerződésbe :K

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#4237) rii válasza Woodslave (#4236) üzenetére


rii
nagyúr

persze ... ezt kellett volna tennem ... be kellett volna jelentenem ...

de'hát 22 éves votlam akkor
(no nem mintha most jobban vágnám ezeket a bürokratikus dolgokat)

érdemes ügyvédet megkérni, hogy segítsen?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#4238) rii válasza Woodslave (#4236) üzenetére


rii
nagyúr

de ugye ez nem csak egy beetetés, hogy megtaláljanak, aztán kiderüljön egy durvább tartozás?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#4239) bitpork válasza rii (#4238) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ha a mero a neveden van akkor sokat tenni a szolgaltatoval szemben nem tudsz csak a vevoddel ha megvannak meg a megfeleloen elkeszitett papirok regrol.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#4240) Woodslave válasza rii (#4238) üzenetére


Woodslave
nagyúr

:U hát a fene tudja. Lehet hogy csak ezt a 17k-s számlakövetelést adták el/ki behajtásra (nem ismerem ezt a céget) Ettől függetlenül lehet van még ott nem kizárt

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#4241) rii válasza bitpork (#4239) üzenetére


rii
nagyúr

földhivagtlai papírral se érek semmit, igaz?
mámint ha igazolom, hogy már másé a telek?

akkor is én tartom a hátam, nem?
mivel én állok szerződésben még mindig velük.

[ Szerkesztve ]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#4242) rii válasza Woodslave (#4240) üzenetére


rii
nagyúr

telefonom sikerült elérnem az ÉMASZ-t ... 3 éve nem tudják leolvasni
ez egy külterületi telek ... remélem csak nem lakik senki ott, azért ...

ezt mondták,ez egy becsült összeg ...

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#4243) Woodslave válasza rii (#4242) üzenetére


Woodslave
nagyúr

na látod. Lehet akkor 0 is :K (vagy némi alapdíj) Mondjuk ez qrvára jellemző, becsült óraállás alapján kiállított számlát behajtónak kiadni :C

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#4244) rii válasza Woodslave (#4243) üzenetére


rii
nagyúr

most már örülnék a 20.000-nek
mert remélem nem több ... nem sokkal több ...

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#4245) Sanyabá válasza rii (#4244) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Örülj hogy csak 20 ezer , lehetne több száz ezer is .
Így szerintem fizesd be , aztán ténylegesen bontsd fel a szerződést az áram szolgáltatóval!

A pénzt meg könyveld el tanulópénznek! :K

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#4246) Andris837


Andris837
senior tag

Szép napot mindenkinek!

Lenne pár kérdésem a hozzáértőkhöz. Hagyatéki valamint örökségi ügyekkel kapcsolatban. Elég bonyolult a dolog, legalábbis nekem az és szeretnék tájékoztatást kérni.
Szóval. Édesapám - sajnos elhunyt - után örökölni fogom a szülői házat. Ezzel nincs semmi gond, egyedüli örökös vagyok. A gond a nagymamám és nagyapám szőlősével lesz. A helyzet az, hogy apám ajándék címen odaadta a saját házrészét a nagymamámnak, a szőlősért cserébe. Sajnos a szőlőről nem lett írva papír csak a ház ajándékozásrol. Ott tulajdonos még a két unokatestvérem, valamint ugye a mama. Most azt mondták hogy lemondanak a szőlőről, így az édesapám után teljes egészében az enyém lesz. A lemondás hogy működik? Mit kell tennem? Vagy majd ők is jönnek a hagyatéki tárgyalásra?

iPhone SE (2022) | iPad (9. gen) | HWAPO | Ryzen 5 3500X / 16GB 2666MHz / MSI A320M-A PRO / ZOTAC GTX 1660 6GB TWIN FAN

(#4247) Packersbay


Packersbay
tag

Sziasztok!

Albérlet kaucióval kapcsolatban lenne pár kérdésem. A történet a következő: tavaly júliusban kivettünk egy albérletet amire 100.000 Ft-ot odaadtunk. Mivel a tulaj a lakást árulta ezért abban egyeztünk meg,hogy ha eladja akkor 2 hónapunk van elköltözni. Idén nyár végén egyre többen jöttek megnézni a lakást így úgy döntöttünk,hogy másikat keresünk amibe át költöztünk október elején. A volt főbérlő viszont nem hajlandó visszaadni a kauciót mert a 2 hónap felmondási időre hivatkozik. A szerződésben ez így áll A szerződést bármelyik fél írásban, indoklás nélkül felmondhatja 2 hónapos felmondási idővel(rendes felmondás) Rendes felmondás esetén bérlő a felmondás bérbeadó által történő átvételtől számított 60. napon köteles a helység birtokbadására Nekem ebből laikusnak az jön le,hogy a 2. hónap végén köteles vagyok átadni neki a lakást,de ez nem jelenti azt,hogy előbb nem költözhetünk ki és adhatjuk át neki a lakást. Megkérdeztük egy és utánanéztem,hogy a kaució arra szolgál:ha kárt okozunk az albérletben,lakbér elmaradásra illetve rezsi kifizetésére. Itt egyik ok se áll fönn,de a tulaj a 2 hónapos felmondási időre hivatkozik. Azóta írtunk egy levelet neki,hogy jogi útra tereljük az ügyet amire visszaírt,hogy méltányosság miatt 39.000 Ft-ot visszautalna ha ezt elfogadjuk. Szóval ezzel kapcsolatban lenne pár kérdésem: Szerintetek lenne esélyünk visszaszerezni a teljes összeget vagy legalább 3/4-ét?? Írjunk neki még egy levelet amiben kérjük tőle a számlákat,hátha ettől megijed? Mivel sztem nagy az esélye,hogy nem fizetett a kiadott albérlet után adót. Illetve érdemes e ügyvéddel levelet iratni neki és ezért mennyit kérhet el egy ügyvéd?? Tanácsok jöhetnek privibe is,ha úgy gondoljátok nem publikus

Köszi

Saját házi akácméz eladó! Dell laptop alkatrészek eladók!

(#4248) bambano válasza Packersbay (#4247) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

nem, a tulaj teljesen jogszerűen jár el, ha a két hónapos felmondási időt két hónapos felmondási időnek veszi.
ez nem a kaució függvénye.

bármikor visszaadhatod neki a lakást, csak az albérleti díjat ki kell fizetned a teljes két hónapra.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#4249) Siriusb válasza Packersbay (#4247) üzenetére


Siriusb
veterán

Határozott vagy határozatlan időre szólt a szerződés?

(#4250) Packersbay válasza Siriusb (#4249) üzenetére


Packersbay
tag

Határozatlan időre szólt

Saját házi akácméz eladó! Dell laptop alkatrészek eladók!

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jogász topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.