Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jogász topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-02-11 07:27:19

LOGOUT.hu

A topikban minden törvénytelen módszer megvitatása tilos!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3651) Rivaul válasza bitpork (#3650) üzenetére


Rivaul
addikt

Én is ahogy elég nagyok lesznek a gyerekek húzok ebből a viccből. nem szégyen Magyarnak lenni csak k..va kellemetlen... Mondhat ki mit akar de aki nem menekül az hmm, butuska :U

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#3652) gordonfreemN válasza Rivaul (#3651) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Vagy kitartó. Vagy gondol a többiekre, annyira szereti ezt a földet, hogy nem is gondol költözésre.
Vagy qrvajól megy, vagy az átlagtól kicsit jobban és akkor már miért kínlódni? Szóval nem csak fekete és fehér ez. De én megértek mindenkit. Tesóm kint él, tény, flancolni lehet, de az élet ott is nehéz, család nélkül talán még bonyolultabb is.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#3653) bitpork válasza gordonfreemN (#3652) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Az a baj h a hazaszeretet nem ad enni. Meg a felebaráti sem. Plusz vállalkozni sem lehet mert agyon bírságolnak és adóztatnak. Ha meg sikeres lennél, valaki rákíván a hatalomból. Hiszen erről szól most a retekklub meg a kormány vitája is amiben ultima ratio a 2/3 jogalkotási képessége. Szerencsések hogy nem a bevett visszamenőleges lett a vége. Nah OFFot abbafejeztem :R

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#3654) gordonfreemN válasza bitpork (#3653) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Bocs, hirtelen az első mondatodra hagy reagáljak, még tovább sem olvastam, de ez kiordít belőlem: főd munka semmi más nem kell és eszel. Tudom szélsőségesnek tűnhet ez a gondolkodás ha eszedbe sem jut, de akkor tegyük fel, mi lenne az olyanokkal, akiknek ez eszébe sem jut, ha jönne egy szép háború (csak hogy a legvalószínűbb eseményt emeljem ki a posztapokaliptikus lehetőségek közül)

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#3655) bitpork válasza gordonfreemN (#3654) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Akkor ezt törvénybe kellene foglalni nem? És máris a 15 millió jobbágy országa vagyunk. Feltételezem eszedbe nem jut h valaki fizikailag alkalmatlan a földeken való munkára - mint pl én, aki 17 dologra vagyok allergiás ( de annyira hogy egy ló elpusztulna annyi gyógyszart kell szednem ha csak a nyaralóhoz lemegyek ), asztmás vagyok, a kézilabda miatt tönkrementek az ízületeim ( hála az égnek nem a legsúlyosabb reuma ). De igazad van, aki nem képes az életét adni a hazaszeretet felkiáltásra, az nem is ember :)

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#3656) gordonfreemN válasza bitpork (#3655) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Ezt nem mondom. És véletlenül sem szeretnélek megbántani, nem is volt célom. Csak nézőpontokat feszítettünk egymásnak, ennyi. Ami viszont tény, hogy e fórum kereteibe már nagyon nem férünk bele.
lezárásként azért annyit megemlítek, nekem is huszonnyolcmillió 3 és 4keresztes allergiám van de inkább csak volt. Huszonéveim végére teljesen lecsillapodott. Asztmám is volt hozzá, hála istennek régen találkoztam a tünetekkel utoljára, nem kívánom senkinek. Ezt csak azért írtam le, hogy ne add fel a reményt! :R

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#3657) bitpork válasza gordonfreemN (#3656) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

A negyedik iksz már nem hoz enyhülést sajnos :N

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#3658) fixi


fixi
csendes tag

Hellótok!

Megrabosítottak engem ártatlanul 2-3 éve. Jóhiszemű vagyok és törvénytisztelő, csőbe húztak. Természetesen nem lett belőle bíróság és bírság se. Ez elévül vagy ilyesmi:F Mert be szeretném adni az állampolgársági kérelmet. Ennek nyomát látni fogják:F Ha látják, hogy benne vagyok, akkor azonnali elutasítás:F Vagy ne is adjam be:F Idővesztegetés lenne:F

(#3659) Rivaul


Rivaul
addikt

Sziasztok.
Volt az ingatlanos kérdésem nemrégiben. kaptam rá ügyvédtől elég konkrét választ. Bemásolom hátha segít valakinek vagy csak tájékozottabbá tesz. Kérdés, Cikk.

Válasz:
Tisztelt Kérdező!

Nem tudom, milyen cikket olvasott, csak feltételezem, hogy az ún. osztályrabocsátásra gondol a kérdésében.

Az osztályrabocsátás azt jelenti, hogy ha több örököstárs közösen örököl, kötelesek az örökrészükhöz hozzászámítani azon ingyenes adomány értékét, amelyben az örökhagyótól annak életében részesültek. Ez alapján kellene hozzászámítani Önöknek az ingatlan 6/12-ed részét, de csak akkor - a törvény szerint - ha ezt az örökhagyó (jelen esetben a dédnagymama) kikötötte, vagy egyébként a körülményekből arra lehet következtetni, hogy az ajándékot hozzászámítás kikötésével adta Önöknek.
A leírtakból az derül ki, hogy Önök gondozzák a dédit, fizetik a számlákat és erre tekintettel lett Önöké az ingatlan - tehát az a véleményem, hogy itt nincs osztályrabocsátási kötelezettség.
Persze a biztonság kedvéért eltenném a számlákat, egyebeket, hogy ezt később - ha esetleg valamelyik örököstárs megtámadná az ajándékozást - bizonyítani tudják.

[ Szerkesztve ]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#3660) LuckyL válasza fixi (#3658) üzenetére


LuckyL
őstag

Ha nem itéltek el akkor miért lenne bármiylen jogi hátrányod?
Esetleg nem az volt hogy felfüggesztette az ügyész a vádemelést 1-2 évre?

cryptot minden termékemért elfogadom

(#3661) r-chee


r-chee
őstag

Jó napot az Uraknak!

Mivel nem igazán találtam más topikot, remélem idevalónak számít az alábbi kérdésem:
Letilthatom-e a főnököm/üzemvezetőm és a műszakvezetőm telefonszámát, ill. ezért felelősségre vonhatnak-e, ha azok műszakon kívül munkahelyi dolgokkal idegesítenek (pölö: magyarázzam meg, hogyan került a tegnapelőtt gyártott szériába 1 db selejt; xy dolog miért így van, miért nem úgy stb.). Sokszor kiabáló, telefont elköszönés nélkül kinyomó hívásokat kap az ember, és semmi szükségem rá, hogy egyszeri melósként munkahelyen kívül hülyeségek miatt idegeskedjek. És még vagyunk így páran a cégnél.

üdv.

[ Szerkesztve ]

Origin (BF3, BF4) nick: r-chee *** BFBC2 game nick >> r-chee [HUN] --- Logout blog bejegyzéseimnél >> BFBC2 és Battlefield 4 PH! játékosnévsor és magyar szerverek listája

(#3662) Rivaul válasza r-chee (#3661) üzenetére


Rivaul
addikt

Nekem a munkaszerződésemben benne volt hogy fel kell vennem az ilyen telefonokat. Amennyiben erre nincs kikötés úgy a saját belátásod hogy miként cselekszel szerintem.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#3663) bambano válasza r-chee (#3661) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

kié a telefon?
ha a tied, azt tiltasz le, akit akarsz.
ha a cégé, akkor meg hagyd bent a melóhelyeden.

persze úgyis az lesz a vége, hogy valami mondvacsinált indokkal kirúgnak, ha nekik nem tetszik a hozzáállásod, függetlenül attól, hogy kinek van igaza.

a privát magánvéleményem meg az, hogy azzal kiabálnak, aki hagyja magát. válts őszinte hangnemre! ezentúl mondd el nekik, hogy mit gondolsz a kérdéseikről. vagy hívd vissza őket. mondjuk éjjel kettőkor és mondd el a kérdésükre a választ.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#3664) r-chee válasza bambano (#3663) üzenetére


r-chee
őstag

Saját telefon, nem céges.
Asszem közölni is fogom velük, hogy munkaidőn kívül kéretik, ne zavarjanak.
Kiabálós dolog meg az "én mindent megtehetek" szemléletben zajlik. Megbeszélni nincs mit, mert meg sem hallgatják az embert, még a kérdésükre adott válasz sem érdekli őket (ne magyarázd meg, mert kib@xlak).

[ Szerkesztve ]

Origin (BF3, BF4) nick: r-chee *** BFBC2 game nick >> r-chee [HUN] --- Logout blog bejegyzéseimnél >> BFBC2 és Battlefield 4 PH! játékosnévsor és magyar szerverek listája

(#3665) gordonfreemN válasza r-chee (#3664) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Előtte talán érdemes lenne belépni egy szakszervezetbe. Utánnaérdeklődsz belépsz és akkor munkajogásszal a hátad mögött már lehet visszafogottabban adják elő ezt a "kibaszlak" stílust.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#3666) r-chee válasza gordonfreemN (#3665) üzenetére


r-chee
őstag

Nem hangzik rosszul, de fogalmam sincs, hol tudnék belépni a közelben szakszervezetbe, illetve ennek mi a rendje-módja (gondolom nem árt, ha kapcsolódik a melóhoz stb.). Cégen belül nem létezik ilyesmi, mert mi egy kis cég vagyunk.

[ Szerkesztve ]

Origin (BF3, BF4) nick: r-chee *** BFBC2 game nick >> r-chee [HUN] --- Logout blog bejegyzéseimnél >> BFBC2 és Battlefield 4 PH! játékosnévsor és magyar szerverek listája

(#3667) gordonfreemN válasza r-chee (#3666) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Én úgy tudom, melóhelytől függetlenül is be tudsz lépni. Nem reklám célból, de ami hirtelen eszembe jut, pl az MCDSZ. Keress rá, nagyon nem fogsz mellé velük.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#3668) gordonfreemN válasza gordonfreemN (#3667) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Ha belépsz, szólnod sem kell majd nekik (munkáltató) szerintem, mert ugye a fizud utalásánál látni fogják, hogy egy minimális rész a szervezetnek csúszik.

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#3669) fixi válasza LuckyL (#3660) üzenetére


fixi
csendes tag

Nem íteltek el, nem függesztettek fel. A nyomozó nem tett vádemelési javaslatot az ügyész felé. Teljesen ártatlan vagyok. De azt, hogy rabfénykép készült rólam és a 2 kezemről is vettek nyomatot. Kicsit sem voltam felháborodva (belülről) és megalázva éreztem magam. Szal ha csak a nevemet kidobja a rendszer onnantól már hátrányként fogja kezelni bármely intézmény/hatóság:F Főleg a állampolgársági hivatal pl.:F

[ Szerkesztve ]

(#3670) gordonfreemN válasza fixi (#3669) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Magyarul gyanúsított lehettél? Nem gondolnám, hogy ez hátrányosan érintene a témakörben.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#3671) LuckyL válasza fixi (#3669) üzenetére


LuckyL
őstag

az hogy gyanusitott voltál önmagában nem jogi hátrány

cryptot minden termékemért elfogadom

(#3672) Trak


Trak
addikt

Sziasztok,

Kérlek segítsetek megoldani egy másik topikban eléggé elharapódzó jogi kérdést :)

A téma:
3 napon belüli csere, pénzvisszafizetés.
Ezen a 2010-es linken teljesen jól megmagyarázzák a dolgot:
[link]
Ez alapján egyértelmű, hogy 3 napon belül csak akkor kötelesek kicserélni a terméket
ha a "meghibásodás a rendeltetésszerű használatot akadályozza", tehát a termék rossz.

Viszont idén változtak a törvények, amiről ezt találtam:
[link]

De ebben nem látom, hogy a 3 napos csere változott volna, csak ugyanarra a 2007-es törvényre hivatkoznak itt is, mint korábban.
Most akkor változtak ez ügyben a jogszabályok, vagy még mindig a korábbi 2007-es van hatályban?

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#3673) korcsillio


korcsillio
őstag

Üdv.
Vettem egy parasztházat ahol nincs emésztőgödör.Szeretnék lerakni egy vastartályt.Bárhová leáshatom?

(#3674) gordonfreemN válasza gordonfreemN (#3520) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Erre van valakinek valami sejtése? :R

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#3675) gordonfreemN válasza korcsillio (#3673) üzenetére


gordonfreemN
addikt

link

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#3676) korcsillio válasza gordonfreemN (#3675) üzenetére


korcsillio
őstag

Jól értelmezem hogy bárhova rakhatom ha zárt tároló?

(#3677) devil-k válasza gordonfreemN (#3674) üzenetére


devil-k
nagyúr

Ajándékozás útján? Ki ez a testvérpár egyébként? Egyenesági rokon?

(#3661) r-chee
Édesanyám mondása szerint:
"Még mindig jobb egy rossz munkahely, mint egy semmilyen munkahely". Sajnos, Magyarországon egy ilyen gusztustalan világ van manapság. Ha nem tanulod meg befogni a szádat, amikor kell, jön helyetted 100 ember... Nem úgy van ez már, mint anno.

(#3663) bambano
Ennél rosszabb tanácsot nem adhattál volna. :(

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#3678) devil-k válasza bitpork (#3645) üzenetére


devil-k
nagyúr

Úgy gondolom, hogy csak az gondolkozik ilyesmin, akinek vaj van a füle mögött. Más országokban ez régen bevett gyakorlat a visszaélések elkerülése végett. (Persze ha már sejthető, hogy bármilyen intézkedés fog zajlani ellened, akkor te is felhívhatod a figyelmet arra, hogy akár hangrögzítésre kerül a dolog. De a legjobb, ha csak némán "teszed a dolgodat.")

Azt nem tudom, hogy mivel foglalkozol, vagy hogy alkalmazol-e térfigyelő kamerákat, mert ha igen, gondolom te sem interjúvoltad meg az alkalmazottakat, hogy nem bánják-e, hogy "szerepelni" fognak.

"Abból is elegem van hogy a szabály mindig csak és kizárólag a költségvetés javára lehet értelmezni..."
Ezzel a mondatoddal nem feltétlen értek egyet.

De ahogy Orwell leírta: "Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." :(

Azt pedig végképp nem értem, hogy a disszidál kifejezést miért használtad ebben a kontextusban, abszolút helytelen. Egyébként Magyarország manapság valóban nem a legvidámabb és legmurisabb hely, viszont az sem megoldás, ha mindenki elhagyja az országot és lesz ami lesz, tovább áll. Hidd el nekem, hogy vannak ennél az országnál keményebb helyek is, amit csak a TV-ből látsz, vagy talán még onnan sem. S azt se feledjük el, hogy hiába is a nagy EU-s állampolgárság, te külföldön "csak" egy "bevándorló idegen" maradsz, semmi más. Más az elmélet és a gyakorlat.

(#3651) Rivaul
Azért ezt az ideológiát ne sulykold a gyerkőcöknek, hogy a saját országukból lépjenek le, mert ez a jó. Mint ahogy írtam fentebb is, valóban nem úgy mennek a dolgok, ahogy kellenének, DE nem az a megoldás, hogy mindenki lelép.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#3679) mirci18 válasza devil-k (#3678) üzenetére


mirci18
addikt

Igazad van.
Azt még megértem hogy a 40-es 5-es években sokan kiszöktek.
De manapság már nem szükséges.
Aláírom hogy Magyarország már rég nem az a hely ahol felhőtlenül boldogan élhetnék.
De könyörgöm ez a hazám ide születtem s itt szeretnék meghalni.
S nem egy olyan országban ahol egész életemben mint bevándorló tekintenek rám.
És elmesélhetem hogy igen kint sokat kerestem azzal hogy olyan alja munkákat végeztem amiket más kint az adott ország saját nemzetsége nem tesz meg.
Milyen jó is ez ugye.
Másik aki kimegy itt hagyja a családját.
Nekem senki ne mondja hogy őket ez nem viseli meg.
Összeségében az ember sokkal többet veszt mint nyer a küldföldi munkával.
Én megértem hogy itthon az ember nincs túlfizetve de én ezzel úgy vagyok hogy a családom szeret a pénz éppen elég amit keresek munka melett otthon maszekolok így tudok haladni.
Tudomásul kell venni hogy aki tud és akar dolgozni az meg is tud élni a többieknek marad a sírás.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#3680) gordonfreemN válasza devil-k (#3677) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Nem. apám nővérének a fiának a két gyereke.
Na, de jó olvasni ezeket a hsz-eket :)
Van már itt végre egy kis kontra is. Teszek rá én is egy lapáttal. Nekem nővérem és nagynéném családja él kint, éltek angliában mindketten és most a bankállamban. Tesóm kint csinált diplomát, egyik nagyobb gyógyszergyártó cégnél dolgozik mégis őt csesztetik a legtöbbet oktalanul és állandóan.
A kezdet sem volt könnyű, családnál lakott és a házigazda próbálgatta az alsóneműit.
Gyerekek akik felsőbbrendűek voltak hozzá képest. Soroljam még? tudnám estig :)
De én nem bánom, mindenki a maga sorsa kovácsa, hányan, de hányan elmennek tőlünk melóból is aztán mindig újra találkozunk kis idő múlva :) Ritka aki kint új életet tud kezdeni. Mert mire oda kerül a sor, hogy érett leszel rá, egyben már túl öreg is, hogy itt hagyj mindent. De a szükség nagy úr...

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#3681) gordonfreemN válasza gordonfreemN (#3680) üzenetére


gordonfreemN
addikt

A kivételek meg erősítik a szabályt. Van olyan ismerősöm is, az 50+ éves szülei már kint élnek Dojcsban.
Persze volt is rá kényszerük, a házat a gyerekekre iratták végrehajtás előtt, a fizetésükből már tiltották a kest, ekkor kimentek, hogy majd ott nem :) Ettől független a hatalmas 200nm-es házban egyedül lakik a lányuk és a gázt lopják, ahogy eddig is. Sokféle a magyar ember, nem csak fekete és fehér :) :R

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#3682) devil-k válasza gordonfreemN (#3680) üzenetére


devil-k
nagyúr

Azért az sem mindegy valóban, hogy milyen munkát végzel odakint. Megint más egy betanított, fizikai munka (mint takarító, raktáros stb.), mint egy értelmiségi, diplomához kötött komolyabb munkakör. Van kint egy ismerősöm München mellett, nőgyógyászként dolgozik.A havi fizetése 5.000 €, 10 éve vannak odakint. Szóba jött egy főorvosi kinevezés, nem kapta meg a pozíciót "természetesen". Nem lett kimondva, de arról volt szó, hogy nehogy már egy magyar kapja meg ezt a fontos posztot.

Érdekes kis házigazda lehetett akiről írtál. :Y Sajnos, ez egy általános jelenség, ami szinte mindenhol jelen van. De ha elgondolkozol, mi is ezt csináljuk, csak "kicsiben". Ha 3 fő közül kellene vezetői pozícióba választani embert, ebből egy szerb, a második román, a harmadik magyar... melyiket választanád? Még ha a román jobban képzettebb is, mint a magyar, az utóbbira esik a választás általában, DE ez nem törvényszerű.

A külföldre való "távozás" a szociális kapcsolatokat is alaposan megnyirbálja. Barátok, család... stb.

- mozi bolondéria -

(#3683) gordonfreemN válasza devil-k (#3682) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Nekem mondod :)
Na de eltértünk a tárgytól, mely a kérdésemet fedné valójában. :)

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#3684) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Belefutottam egy ilyenbe: vettem egy ajtómágnest ~4000 Ft.
Rugós kivitel, mikor nyitom ki az ajtót a mágnes rugózik vele pár mm-t aztán vissza csattan hangosan.

Gondoltam semmi baj, rendelek egy rugó nélküli változatot és ezt vissza viszem. Azt a választ kaptam erre, hogy nem cserélnek, mivel megrendelésre érkezett az áru.

Emailben rendeltem, tehát én úgy értelmezem online rendelés volt, ezért megillet a 8 napos pénzvisszafizetés. Ezt megírtam nekik a következő levelemben.
Az üzlet válasza: nem webshop vagyunk nincs 8 napon belüli pénzvisszafizetés.

Komolyan létezik ilyen? Csak akkor vihetem vissza a cuccot, ha azt egy webshopban rendeltem meg?
A honlapjukat megnézve van kosárba rakás lehetősége, vásárlási feltételek üresek.

Ez a leírás alapján engem megillet a 8 napon belüli pénzvisszafizetés, ha emailben adtam le a rendelést.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#3685) devil-k válasza radi8tor (#3684) üzenetére


devil-k
nagyúr

Szia!

Nos, akkor 1-2 dolog:

A mostani elállás joga megváltozott 2014. június 13-tól:

"A jelenlegi 8 munkanapos elállási határidő meghosszabbodik 14 napra, valamint az elállási jogról való tájékoztatás elmulasztása esetén az elállási határidő tizenkét hónappal hosszabbodik meg. Így ha a kereskedő nem említi előre, hogy két hétig meggondolhatja magát a vevő, akkor egy évre nyúlik ez az időszak.
A kereskedőnek az elállást követő 14 napon belül vissza kell térítenie a fogyasztó részére a termék árát, beleértve a szállítási költséget. A kormányrendelet melléklete tartalmaz elállási nyilatkozat-mintát, amely elősegíti a fogyasztók elállási jogának gyakorlását.
"

Egyébként webshop, nem webshop, mivel az üzlethelyiségen kívül köttetett meg az üzlet (szerződés) így jár az elállás joga!

- mozi bolondéria -

(#3686) radi8tor válasza devil-k (#3685) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Köszi, én is így gondoltam.
Írtam neki még egy emailt, várom válaszát.

⭐ Stella

(#3687) radi8tor válasza devil-k (#3685) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ezt a választ kaptam:

"Olvassa el figyelmesen a hatályos jogszabályokat!
http://www.nfh.hu/magyar/hasznos/vasarlas/vasarlas_termekbemutato/uzleten_kivuli1.html

(6) A vállalkozás és a fogyasztó között kizárólag egy vagy több távközlő eszköz használata útján kötött szerződésre a távollévők között kötött szerződésekre vonatkozó külön jogszabály rendelkezéseit kell alkalmazni."

De ez nekem nem mond semmit. :F

⭐ Stella

(#3688) devil-k válasza radi8tor (#3687) üzenetére


devil-k
nagyúr

Mikor vásároltad?
Kaptál e-mailben visszaigazolást?

"(A 2014.06.13-a előtti vásárlásokra vonatkozik)"

Vettél valamit, a neten keresztül, amit te nem láthattál, próbálhattál ki (mint a boltban), így akkor is jogosult vagy az elálláshoz. Nem tudom, mit nem tudnak ezen megérteni. 1-2 dolog van amire ez a jogosultság nem vonatkozik. Pl.: szolgáltatások, műsoros DVD, CD, szoftverek stb. Ha nem értik meg, irány a NFH.

Egyébként, hogy van "Vásárlási feltételek" menüpont, van kosár és kint vannak az ára, ez is arra utal, hogy lehet vásárolni a neten keresztül náluk, mint webshop. Sehol nincs kikötve az, hogy csak személyesen lehet venni bármit is.

A cégjegyzékben pedig fel van tüntetve az egyik tevékenységi körénél:

"4791 '08 Csomagküldő, internetes kiskereskedelem"

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#3689) tPedro_ válasza radi8tor (#3684) üzenetére


tPedro_
őstag

Kicsit OFF, de a multkor vettem eszre, hogy a Hardverker is beprobalkozik:

- Nem vonatkozik az elállási jog a HardverKER Online Kft. üzleteiben, személyesen vásárolt / átvett árukra.

Tudtommal ha neten rendelem, de szemelyesen veszem at, akkor is elhetek az elallasi joggal.

[ Szerkesztve ]

(#3690) devil-k válasza tPedro_ (#3689) üzenetére


devil-k
nagyúr

Tévedsz, ebben az esetben semmi meglepő nincs, ugyanis átvételkor meg tudsz győződni arról, hogy erre a termékre szükséged van-e stb... s ezt nem tudod megtenni akkor, ha az interneten keresztül rendelsz egy terméket magadhoz. (Pl. azért sem, mert a kép amit a termékről feltettek, megtévesztő volt).

Ha hibás a termék, az megint egy másik dolog.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#3691) tPedro_ válasza devil-k (#3690) üzenetére


tPedro_
őstag

Pedig en mar eltem is ezzel a lehetoseggel.

Most pedig ezt talaltam:

"A jogszabály szintén nem határoz meg kivételt arra az esetre, ha a fogyasztó a terméket a vállalkozás üzletében személyesen veszi át, az elállási jog gyakorlásának ilyen esetben történő kizárása tehát főszabály szerint sérti az egyoldalú kógencia követelményét.

Tekintettel arra, hogy a webáruházakban történő szerződéskötések elektronikus úton, távértékesítés során létrejött szerződésnek minősülnek, a szolgáltató elfogadó nyilatkozatának - amely nem keverendő össze a megrendelés automatikus visszaigazolásával - a fogyasztóhoz történő megérkezésével létrejön a szerződés. A terméknek a vállalkozás üzletében történő kézhezvételének lehetősége pusztán a teljesítés helyének egyik alternatívája, amelytől függetlenül a jogügylet még távollevők között létrejöttnek minősül, így az elállási jog a termék személyes átvétele esetében is megilleti a fogyasztót."

Ez pedig egy magyarazat a jogiforum oldalrol:

"Amit viszont nem értek, hogy miért is élhet a vásárló a 8 napos elállással amennyiben az szaküzletünkbe személyesen veszi át?"

"Mert a szerződés nem az átvétellel, hanem a felek egybehangzó akaratnyilatkozatával jött létre. A mikor az árut átveszi, a nyolc nap onnantól indul. Tehát amikor az üzletedbe belép a vásárló, akkor ő már egy megkötött szerződést teljesít, ehhez képest az, hogy személyesen veszi át az árut, vagy postán küldöd ki neki, csak technikai és nem jogi kérdés."

[ Szerkesztve ]

(#3692) devil-k válasza tPedro_ (#3691) üzenetére


devil-k
nagyúr

Ez érdekes és szerintem logikátlan is, dehát a jog sosem a logikáról volt híres.

- mozi bolondéria -

(#3693) radi8tor válasza devil-k (#3688) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Emailben rendeltem, múlt pénteken igazolták vissza, hogy beérkezett.
Most csütörtökön vettem át.

Kaptam megint egy levelet:

"Legyen szíves utána nézni, hogy mi vonatkozik az egyedi termékek megrendelése és lemondására.
Az egyedi termékekre nem vonatkozik az általános irány elv!

Sőt!
A terméket úgy rendeltem, hogy előtt megtudta tekinteni összes műszaki paramétereit megismerte elfogadta.

Ezt lehet tovább ragozni, de nem vagyok köteles az egyedileg megrendelt nem raktárról kiszolgált terméket visszavásárolni, ha az nem minőségi hibás.
De ha továbbra is ragaszkodik a vissza küldéshez akkor az alábbi költségek fogják önt terhelni:
termék ár -20% illetve 20,7€+áfa visszaszállítási költség. A járulékos költségek kifizetése után természetes mi vissza küldjük a Hafele-nek."

A megtekintés az egy dolog gondolom, mivel neten lett megrendelve (emailben), nem személyesen. Komolyan azt akarják, hogy a fogyasztóvédelemhez menjek egy 4600 Ft-os cucc miatt? :W

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#3694) bitpork válasza radi8tor (#3693) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ezt a levelüket a helyileg illetékes fogyasztóvédelemhez vidd be személyesen és kérd a közbenjárásukat. Tapasztalatom szerint prompt felhívják és kérik az álláspontjukat, amire az a reakció h 2 perc múlva kapsz egy telefont hogy intézzük el nélkülük.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#3695) devil-k válasza radi8tor (#3693) üzenetére


devil-k
nagyúr

Csak azért is bevonnám a fogyasztóvédelmet.

- mozi bolondéria -

(#3696) -NOKIA-


-NOKIA-
Ármester

Itt a devizahiteles törvény!

Sziasztok, segítsetek már!
Egy kifizetett autó-lízingről lenne szó.
179Ft-os svájci frank árfolyamon vettem egy autót, 255-ös árfolyamon kellett visszafizetnem a kocsi eredeti árának majdnem a dupláját.
Csekkek, szerződésszám megvan. 2009-2012ig terjedő lízing (vagy inkább rablás!?) volt, kifizettem mindent. 1,8millió helyett több mint 3milliót. Most visszakövetelném. Szerintetek mekkora esélyem van?

[ Szerkesztve ]

(#3697) bambano válasza radi8tor (#3693) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

blöffölést javaslok, a következő levélbe beleírni a végére, hogy másolatokat kapják:
- cég
- te
- fogyasztóvédelem

és a levél címzettjei közé felvenni vagy egy tényleges fogyasztóvédelmes email címet, vagy egy olyat, ami nagyon hasonlít rá és hihető. ez utóbbinál úgyis visszapattan a levél, de erről az eladó nem fog tudni (hacsak nem group reply-vel válaszol, akkor bukta van :) )

én spammereket szoktam ezzel etetni, eddig bejött.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#3698) gordonfreemN válasza -NOKIA- (#3696) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Hi! Www.civilkontroll.hu
Egyebkent van esely, fontolgatjak az elevules jogszabaly reformalasat, hogy az 5 even belul befejezett szerzodesekre is ervenyesiteni lehessen.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#3699) -NOKIA- válasza gordonfreemN (#3698) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

(1)
Е törvény hatálya az е törvény hatálybalépését megelőzően kötött fogyasztói kölcsönszerződésre terjed ki.

Ebből nekem úgy tűnik hogy visszamenőleg is alkalmazható lesz a jogszabály. :U

(#3700) bitpork válasza -NOKIA- (#3699) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ami semmilyen jogállamban nem lehetséges, uh ha van türelmed várd meg hogy a bankszövetség megtámadja-e magasabb jogi fórumon.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jogász topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.