Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jogász topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-02-11 07:27:19

LOGOUT.hu

A topikban minden törvénytelen módszer megvitatása tilos!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21001) inf3rno válasza LuckyL (#21000) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Köszi! Jó tudni, most már nyugodtan hajtom álomra a fejemet! :R

Buliban hasznos! =]

(#21002) #17700352


#17700352
törölt tag

Köszönöm az értelmes hozzászólásokat!

Akik annyival elintézték az ügyet, hogy nyavalygok, túlpörgöm, sőt “fogadjam el a szitut, ha csinos lány vagyok” és még szokjak is hozzá az ilyenekhez, azokhoz lenne pár szép szavam, de még annyit se érnek.

Kérdezem én, vajon akkor is “túlpörgésről” vagy lokációs ismerősajánlásról beszélhetünk, ha a kedves szóban forgó fiatalember rögtön, válasz nélkül letiltott, miután megkérdeztem, jól gondolom-e, hogy a számláról vagy a gépből nézte ki az adataimat (mivel arra, hogy hogyan szerezte meg a nevemet, nem adott egyenes választ)?

Nos, nem hiszem… köszönöm. :) *drops mic*

Mégegyszer köszönök minden értelmes hozzászólást, de szerintem már lezárhatjuk ezt a témát.

[ Szerkesztve ]

(#21003) inf3rno válasza #17700352 (#21002) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ha erre a forgatókönyvre gyanakszol, akkor a NAIH-nál lehet bejelenteni, aztán nem tudom, hogy a gyanú elég e hozzá, hogy vizsgálják a céget, vagy bizonyíték is kell. Ha eljutnak odáig, hogy kiszállnak, akkor tuti találnak valamit, amire bírságolhatnak. Magát a srácot mondjuk ez valszeg nem fogja érinteni.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#21004) philoxenia válasza #17700352 (#21002) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Igazából a FB profilodban tehetsz legtöbbet az adataid védelméért. [link]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#21005) MaCS_70 válasza inf3rno (#20989) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ha bejelented a NAIH-hoz, akkor ők foglalkozni fognak vele. De hogy mennyire hatékonyan, azt nem tudom.

Különösen Biker facebook-os információja fényében...

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#21006) philoxenia válasza MaCS_70 (#21005) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Kikapcsolható az, hogy a keresőmotorok megtaláljanak. Bejelentkezve a kereséssel látom magam, ha nem vagyok bejelentkezve akkor nem. Nagyon az én nevem sem gyakori, talán tíz találat van rá kb.
Az edigitalnál tárolt adataimra keresve, a név, az emailcím és a szállítási, számlázási cím ami megvan nekik. Ezek alapján viszont nem vagyok megtalálható a FB-on, Instagramon sem. Twitteren sem.
Így hogyan tudnám bizonyítani, ha rám ír valaki FB-on, hogy onnan vette az adataimat?
Milyen alapon intézkedhet a hatóság így? Magam kb azért élnék panasszal, ha megkeresnének az ügyben. Mi van, ha az illetőre rákérdeznek az edigitalnál? Milyen adatokat kell kiadniuk az alkalmazottaikról? Tegyük fel, hogy van névegyezés, de az illetőnek köze sincs a FB-on üzenetet küldőhöz? Simán csinálhatok valaki nevében álprofilt és ráírhatok arra, akinél ez megengedett. Amúgy ez nagyjából olyan, mintha az utcán ráköszönnék valakire és megemlíteném neki, hogy csinosnak találtam.Mire ő rendőrt hívna. Mi lenne a vád? Nézéssel és beszéddel való visszaélés? Nem vagyunk Kínában. Még.
Értem én, hogy a fiatal hölgyek nem a magamfajta vén kecskék miatt öltöznek föl szépen, de az utcán a magamfajta is megnézi őket, sőt akár bármelyik rossz szándékú egyén is. Nem áldozathibáztatás, de nem mindegy, hogy valaki így megy az utcára, vagy így. (ugyanaz a hölgy)
Ennyi erővel kereshetek bárkit a FB-on és bejelentést teszek rá, hogy zaklatott.
Ha az online térben akarok mozogni, de nem akarom, hogy ismeretlenek zaklassanak, akkor igyekszem a beállításaimat úgy alakítani, hogy ne tehessék. Amit nehéz kivédeni, az, hogy harmadik személyek valahol megosszák a nevem. Mondjuk anno még az iskoláim idején ilyesmi nem létezett, de a velem egyező neveket leginkább iskolai oldalakon találom a FB-on kívül.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#21007) amargo válasza MaCS_70 (#21005) üzenetére


amargo
addikt

Azért nekem sántít (persze nem gondolom, hogy nincsenek meg hozzá az adatai, de pont a visszaélés miatt nem teheti meg ilyen részletesen), hogy a FB megmondja, hogy jé Ő is az edigitben vásárolt (még a terméket is mellé pakolhatja persze) üzenj neki az ismerősöd lehet, stb.
Ez önmagában az alkalmazás oldalon is sok problémára mutatna rá, kizártnak tartom, hogy eddig erre ne ugrottak volna adatkezelési oldalról (ettől még tudja és csinálja, de nem ennyire részletesen).

A google is megmondja, hogy egy adott helyet mikor mennyien látogatják, de nem írja ki, hogy kik voltak ott és pláne nem ad hozzá minden infót, pedig tudja ez tiszta sor.

persze az teljesen jogos, hogy az ember a saját maga védelében már a telefon és az alkalmazások beállításait nézze végig. Ez ma rendkívül fontos. A szülőkön kívül ezt gyakorlatilag senki nem tanítja a gyerekeknek.

[ Szerkesztve ]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#21008) darvinya válasza amargo (#21007) üzenetére


darvinya
titán

Nem az edigi vásárlás mondja meg, hanem közelben tartozkodó személyeket.
Aki nyilt profillal használja a FB-t, az mint egy párkeresőként viselkedik(hozzá rengeteg reklámmal).
Főleg, aki FB app-ot használja, az folyamatosan követhető és mutatja ki van a közelben.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#21009) amargo válasza darvinya (#21008) üzenetére


amargo
addikt

Nem az edigital, hanem FB a kérdés azaz a FB app-ja mutatja, hogy éppen ott vásárolsz az edigitben? Konkrétan írja? Nem ismerem, kérdezem.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#21010) darvinya válasza amargo (#21009) üzenetére


darvinya
titán

Nézd meg mihez adtál.jogot az app-nak, és FB beállításaidban milyen jogot adtál meg.
Igen, helymeghatározással megosztja épp hol vagy.
Ilyen G.Térkép/fiók is.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#21011) amargo válasza darvinya (#21010) üzenetére


amargo
addikt

Nálam kizárt, mert tiltva van.

Tehát azt mondod, ha olyanok a beállítások azon kívül, hogy a FB, google pontosan tudja hol vagy még a közeledben lévő bárki vadidegen is láthatja, hogy éppen pontosan hol állok? No azért ezt nem hiszem el. Ilyen adatbiztonsági szivárgást egyik (még FB se) merne kint hagyni.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#21012) fjudors válasza amargo (#21011) üzenetére


fjudors
aktív tag

de aki nem akarja, hogy vadidegenek ráírjanak, az miért engedélyezi , hogy vadidegenek ráírjanak?meg megtalálják a profilját?meg jelölhessék?
:F

(#21014) Laca1212 válasza fjudors (#21012) üzenetére


Laca1212
őstag

+1
És még vissza is ír neki... ahelyett, hogy letilltotta volna a srácot.

[ Szerkesztve ]

(#21015) biker válasza amargo (#21011) üzenetére


biker
nagyúr

Nem azt látja a vadidegen hol állsz, hanem a FB app látja, hogy tartósan a közeledben van egy másik FB felhasználó, tartósan, és nem tömegközlekedési eszköz, ezért a következő "kit ismerheteknél" feldobja neked az embert. Ennyi.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#21016) MaCS_70 válasza philoxenia (#21006) üzenetére


MaCS_70
félisten

Amargo, Philoxenia!

Szándékosan írtam úgy, hogy foglalkoznak az üggyel, mivel az potenciálisan felveti a nem célhoz kötött adatkezelés esetének lehetőségét.

Az már egészen más kérdés, hogy mennyire komolyan és milyen eredménnyel foglalkoznak vele.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#21017) darvinya válasza amargo (#21011) üzenetére


darvinya
titán

Mi van tiltva?
Több helyen kell kikapcsolni.
Nem elég az app helymeghatározását.
Ahogy net-et kap az, máris ossza, hogy aktív FB-s van a közelben, mint potenciális ismerős.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#21018) amargo válasza biker (#21015) üzenetére


amargo
addikt

Én ezt értem, de itt egészen konkrétan azt írták, hogy az edigitálban látta, tehát értem én, hogy a közelben lévőket felajánlja FB, de ebben az esetben csak akkor van valós értelme erre a FB-os felajánlásra hivatkozni, ha maga az app az üzlet nevét is kiírja, ami pedig nonszensz.

darvinya: szerintem ebbe itt felesleges belemenni, de ha gondolod leírhatom miket lehet megtenni, akár privátban is.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#21019) amargo válasza amargo (#21018) üzenetére


amargo
addikt

utolsó off, szerintem felfogtam mit írtok. Két tök vadidegen azonos üzletbe téved be a srác nézi a lányt ezért megjegyzi magának, majd a FB felajánlja mint azonos helyen tartózkodókat. És így a boltosoknak semmi köze az esethez.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#21020) biker válasza amargo (#21018) üzenetére


biker
nagyúr

Nem érted.
Bent voltál az edigitalban. hazafele a buszon felnyitod a FB-ot, az meg a posztok közötti kit ismerhetekben felhoz egy ismeretlen csajt, kiss kata mondjuk, erre "jéé, b+ ezt a csajt láttam az edigitalban" és már rá is írsz
Ennyi

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#21021) asdf_ válasza fjudors (#21012) üzenetére


asdf_
veterán

Az megvan, hogy nem az a gond, hogy egy vadidegen ráírt, hanem hogy a vadidegen potenciálisan a cég alkalmazottjaként potenciálisan jogtalanul került a nevének birtokába (és ha ahhoz, akkor akár további személyes adataihoz is)?
Áldozathibáztatás level végtelen b+,.... :W Minekmentoda, minekvettfelolyanruhát :W

[ Szerkesztve ]

(#21022) asdf_ válasza biker (#21020) üzenetére


asdf_
veterán

Munkából adódóan járok helyekre, az életben nem történt még olyan, hogy egy ilyen hely egy munkatársát ismerősnek ajánlotta volna a FB.

(#21023) MaCS_70 válasza asdf_ (#21021) üzenetére


MaCS_70
félisten

Az azért nagy kérdés számomra, hogy pontosan mi is utal arra, hogy valóban a boltból írt neki valaki.

Elsőre én is ezt feltételeztem, de nem tudtam erről a facebookos matchmakingről. Valójában akkor mi is valószínűsíti ténylegesen a bolt jogosulatlan adatkezelését?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#21024) amargo válasza biker (#21020) üzenetére


amargo
addikt

Szerintem pont ezt írtam le. Erre írtam, hogy felfogtam :) és erre utaltam, hogy nem árt felkészíteni a gyerekeket ezekre.

[ Szerkesztve ]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#21025) Laca1212 válasza MaCS_70 (#21023) üzenetére


Laca1212
őstag

Semmi. Ez egy szimpla jócsajhiszti szvsz.

Persze lehet az is, hogy úgy történt, ahogy a jócsaj feltételezi...nyilván akkor más a szitu. De ha úgy is lenne, akkor is egy fb tiltás a srácra és tovább kell tipegni jócsajosan.

(#21026) darvinya válasza asdf_ (#21022) üzenetére


darvinya
titán

Miből gondolod, hogy munkatárs?
Szimplán egy vevő is lehet, aki épp ott, és stb…stb.
Kicsit jobban el kellene olvasni FB használati szerződést, vagy csak beállítások alatt mik vannak.

Csak böngészőből.érhető el.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#21027) philoxenia válasza asdf_ (#21022) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Természetesen csak egyféle beállítás létezik a FB-on ugye? Nekem pl. a FB app sose ajánlott semmit, üzenet se jön rajta sosem. Ja, nem használok FB appot, egyszer volt olyan hat-hét éve pár óráig fönn a telefonomon aztán repült a fenébe, feszt ébresztgette a telefont. Ha nem lépek be böngészőben egy hétig a FB-ra, akkor hiába írnak nekem... Így ismerősöket se igen ajánlgat, max. ismerősök ismerőseit néha.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#21028) tobias40


tobias40
veterán

[link] Nekem nem tud senki segíteni ebben?

(#21029) bitpork válasza tobias40 (#21028) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Amennyiben a szerződésed (amit a munkáltató mondott fel) jogszabályi kötelezettség miatt (pl rendőr) tartalmazott erre nézve kitételt akkor amíg a szerződésed felmondási ideje tart nem biztos hogy tudsz mit csinálni. Szerintem túl kevés az információ, de ugye egy beszélő malacra hallgatni...

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#21030) tobias40 válasza bitpork (#21029) üzenetére


tobias40
veterán

Ezt nem értem.. :(
Milyen rendőr vagy mire gondolsz?

(#21031) tobias40 válasza bitpork (#21029) üzenetére


tobias40
veterán

Milyen információ kellene még?

(#21032) MCGaiwer válasza tobias40 (#21028) üzenetére


MCGaiwer
addikt

Ha benne van a szerződésben, akkor hivatalosan nem lehet, még felmondási idő alatt sem. Más kérdés, hogy elszámolás után mégis ki a franc fogja ellenőrizni és / vagy betartatni...

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#21033) Lauda válasza tobias40 (#20983) üzenetére


Lauda
félisten

Lehet én vagyok zavarban, de a kilépés a felmondási idő után következik, nem előtte. Ha a kilépő papírokat és az anyagiakat rendeztétek, akkor többé nincs dolgotok egymással.

(#21034) razorbenke92 válasza tobias40 (#20983) üzenetére

Szia!

Itt amatőr véleményem szerint ami eldönti a helyzetet, hogy mi a munkaviszony megszűnésének napja.

Van egy munkaszerződésed, amit említesz is, ez tartalmazza a rád és munkáltatódra vonatkozó megkötéseket is. Ennek a szerződésnek a megszüntetésére létrejött egy dokumentum (pl. munkáltatói felmondás), aminek tartalmaznia kell, hogy milyen hatállyal szűnik meg a munkaszerződés. Általában ebben minden részlet le van írva, többek között az is, ha a megkötött munkaszerződésből egyes pontok módosulnak a felmondás (és nem a munkaviszony megszűnés) hatályával.

Tehát ha a felmondásod külön nem említi, akkor ameddig nem szűnik meg a munkaviszonyod, a munkaszerződésed tartalma hatályos. Akkor is ha elszámoltatok (az elszámolás alapja is a munkaviszony vége).
A kilépő papírok alatt nem tudom mit értesz, de amikor én munkát váltottam, ezek jobban inkább a belső adminisztrációról szóltak (eszközök leadva, felhasználók törölve, belépőkártyák hatástalanítva, stb.)

Rossz szájízű volt a búcsú? Nem lehet, hogy gyorsan átzavarnák, ha beadnád?

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#21035) tobias40


tobias40
veterán

Köszi mindenkinek a választ!
Van itt valaki aki jogász és privátban megbeszélhetném vele a részleteket? :R

(#21036) csuzda


csuzda
aktív tag

Sziasztok!

Létezik vásárlástól való részleges elállás? Egy rendelés 2 terméke közül egyiket vissza szeretném küldeni, lehetséges? Válaszokat előre is köszönöm!

(#21037) Lauda válasza csuzda (#21036) üzenetére


Lauda
félisten

Igen.

(#21038) kulturg


kulturg
csendes tag

Üdv, van-e részleges házassági vagyonjogi szerződés? Pl. a közös bankszámla (egyenrangú tulajok) az közös vagyon, a saját bankszámlák külön vagyon (ill. az ezekről való költések).

(#21039) MaCS_70 válasza kulturg (#21038) üzenetére


MaCS_70
félisten

Persze, minden további nélkül. A felek arról egyeznek meg, amiben akarnak, a nem érintett vagyonrészekre meg a jogszabályi rendelkezések vonatkoznak.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#21040) Apollo17hu


Apollo17hu
őstag

Ismeros lakast ujittat fel. A szaki a penz egy reszet a vallalkozoi szamlajara keri, a masikat a maganszamlara. Oke, ez nem teljesen legalis, de ha mar igy alakult, mit kellene irni a kozlemenybe, amikor a maganszamlara megy az utalas?
Szaki ilyen aprosagra nem gondolt, pedig egy ellenorzesnel sztem sanszos, hogy osszenezik a szamlait.

(#21041) inf3rno válasza Apollo17hu (#21040) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Semmit. Ti nem tudtatok róla, hogy az magán számla, az meg az ő dolga, hogy az ellenőrzést hogyan bukja el vele.

Buliban hasznos! =]

(#21042) Ryder1 válasza Apollo17hu (#21040) üzenetére


Ryder1
senior tag

Milyen szakiról van szó?
Ha nem áfás egyéni vállalkozó, akkor nem köteles vállalkozói számlát nyitni, tehát nyugodtan használhatja a privát számláját is. Persze számlát kiallitani ugyanúgy kötelező.

(#21043) b4lukapitany


b4lukapitany
tag

Sziasztok!

Adott egy szerződés, amiben xy jogot szeretnének alapítani olyan dátumig, ami nem szerepel a naptárban. Pl. Február 30-ig. Ez milyen érvénytelenségi hiba, ha az egyáltalán? Végzős jogász hallgató vagyok és egyszerűen szégyellem magam, hogy nem tudom eldönteni, hogy mondjuk egy jogvitás helyzetben az egyik fél emiatt vitathatja-e a szerződés érvényességét, vagy mit döntene a bíróság?

[ Szerkesztve ]

(#21044) MaCS_70 válasza b4lukapitany (#21043) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ez azért nehéz kérdés, mert a szerződő felek eredeti akaratát kellene rekonstruálni. A szerződés egyéb feltételeiből esetleg következtetni lehet arra, hogy vajon február utolsó napjára, vagy valamelyik másik hónap 30. napjára gondoltak-e.

Végső esetben ugye bíróság dönthet, ad absurdum még semmisséget is megállapíthat, de valószínűbb, hogy egy érvényes dátummal orvosolja a hibát -- valószínűleg február utolsó napjára.

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#21045) Apollo17hu válasza Ryder1 (#21042) üzenetére


Apollo17hu
őstag

a munka egy reszerol nem lesz szamla, azert is tettem fel a kerdest

(#21046) Ryder1 válasza Apollo17hu (#21045) üzenetére


Ryder1
senior tag

Hát így szerintem mindkét oldalról necces a dolog. NAV-os ellenőrzéskor sokszor a vevőt is megkeresik és ott kérdeznek olyat, hogy mennyit fizettél a munkáért. Ha annyit adsz meg, amennyit számla szerint utaltál, közben ők meg látják a másik utalást is, amihez nem tartozik számla, akkor saját magad is bajba keverheted.

(#21047) Apollo17hu válasza Ryder1 (#21046) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Ahha. Hat, akkor nem szolok bele, oldja meg ismerosom, ahogy tudja. Koszi.

(#21048) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Sziasztok!
Megkezdtem egy építkezést, a helyi főépítésszel egyeztetve, az akkori jogszabályoknak megfelelt az építkezés minden paramétere, erről emailben tájékoztatott a helyi főépítész.
Sajnos a jelenlegi helyzetben, nagyon lassan haladt az építkezés, viszont már kb. 6 milliónál tartok, minden megvan rendelve, ami az építkezéshez kellett, egyedi gyártású dolgok is vannak benne, amik egy pár napja életbelépett rendelet szerint már nem lehetséges a városban.
Kérdésem, ha van szerződésem a kőművessel illetve a másik kivitelezővel, aki egyedileg gyártotta nekem az elemeket, akkor most dobhatok ki mindent? Úgy értem, mivel nem készült el, és ez a rendelet a derült égből jött, így mit lehet tenni? Sajnos a polgármester ott tesz keresztbe mindenkinek, akinek akar, rá nem lehet számítani. Hova lehet fordulni? A helyi főépítészhez, vagy az állami építészhez?
Köszönöm.

(#21049) bitpork válasza Atomgeszi (#21048) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Szerintem ha az eredetit terven rajta van és jóváhagyták akkor ugyanúgy megcsinálhatod. Ha csak nem köteleznek új tervezésre - de azért kíváncsivá tettél: szabad megkérdezni hogy mi is az illegalitás tárgya?

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#21050) Atomgeszi válasza bitpork (#21049) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Nem kellett hozzá terv és semmi sem, mivel 2018-as rendelet szerint még bejelentési kötelezettség sem volt erre.

És csak emiatt vágtunk bele ekkora költségbe( 6 M Ft), mivel akkor még csak bejelentési kötelezettség sem volt sem korlátozás. Ha lett volna el sem kezdjük.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jogász topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.