Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jogász topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-02-11 07:27:19

LOGOUT.hu

A topikban minden törvénytelen módszer megvitatása tilos!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3501) jerry311 válasza bitpork (#3500) üzenetére


jerry311
nagyúr

Ez volt eddig. Most már a véletlen fotóért is kifordítanak , átgőzölnek , és adnak 5 év száraz gumibotot.

Éppen az autós kamerákon törtem a fejem, hogy azzal mit lehet kezdeni, mert ha egy biciklis beperel hogy a balesetről készült videón véletlenül felbukkant, akkor nagyon csúnya vége lehet :(

Ez kb. az indexes/blikkes rémhírkeltés 1:1-es átvétele. --> Nem túl valós, nem túl hasznos.

(#3502) bitpork válasza jerry311 (#3501) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Rendben, valoban nem tul szerencses tul lihegnem. Azt viszont te sem tagadhatod h a megelhetesi pereknek nyitott kaput a valtozas. A biro merlegelhet de ohatatlan h legyen beprobalkozo. Es csak egyszer kell hogy sikeruljon valakinek.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#3503) jerry311 válasza bitpork (#3502) üzenetére


jerry311
nagyúr

(Szerencsre meg mindig) nincs precedens jog Magyarorszagon, vannak jogegysegi hatarozatok, de az mas kerdes. Az a helyzet, hogy ket biro ket teljesen egyforma esetben is hozhat teljesen torvenyeseg teljesen ellentetes iteletet.

(#3504) Nordic


Nordic
Közösségépítő

Üdv!

A minap anyukám kapott egy levelet a a Szolnoki Munkaügyi bíróságtól, amire számítottunk is(megfellebbezett leszázalékolással kapcsolatosan). Azonban az egyik papíron(amin közlik, hogy mikor/hol kell megjelenni) van egy aláhúzott mondat, amit nem értek:

"Felhívja a bíróság a feleket, hogy a szakvéleményre 8 nap alatt tegyenek észrevételt." - Azt vágom, hogy valamit küldeni kellene, de pontosan mire céloznak?

[ Szerkesztve ]

(#3505) bitpork válasza jerry311 (#3503) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ez tiszta. Azzal viszont nem tudsz mit kezdeni hogy a sok "furfangos" magyar ember ne kezdjen el azon gondolkodni hogy lehetne egy egy fotóból pénzt csinálni. Tudod mint a kocsik elé szándékosan kilépők.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#3506) jerry311 válasza Nordic (#3504) üzenetére


jerry311
nagyúr

Passz. Ez a legbiztosabb velemenyem.
A kevesbe biztos, hogy 8 napon belul szolj:
- ha bajod van a szakvelennyel, egyebkent varjal szepen a targyalasig.
- akkor is ha elfogadod a szakvelemenyt.

bitpork
Jo hat ezzel eddig se tudodd mit kezdeni az atlagember. Ilyen perek mindig is voltak, valoszinuleg lesznek is. A kerdes hogy szaporodik-e a szamuk vagy sem, de ezt meg nem tudjuk.

[ Szerkesztve ]

(#3507) bitpork válasza Nordic (#3504) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Szerintem arra gondolnak hogy az elfogadását v kifogásodat tedd meg. Ha tovább akarsz menni másik orvosbizottsághoz pl mert kevesled a megállapított %-t.

(#3506) jerry311 : Gondolom te is hallottál a megélhetési autó törésekből. Én simán el tudom képzelni hogy egyes bidámbidám jelleget mutató főemlősök ezt is megpróbálják a megélhetési kategóriába bevonni. Plusz a politikai preferenciák mellett esélyét látom sok a sajtó szabadságát korlátozni igyekvő pernek is :( Ez van , találékony a magyar...

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#3508) jerry311 válasza bitpork (#3507) üzenetére


jerry311
nagyúr

Jo, de a megelhetesi autotores az mas kategoria. Marmint nem az a jellemzo, hogy eled ugranak vagy szandekosan autot tornek. Sokkal jellemzobb az ep autok atkozmetikazasa, 'lebiztositoztatasa' majd a serult elemek atszerelese mas autora...

(#3509) bitpork válasza jerry311 (#3508) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Nekem anno ajánlottak olyat h egy kis horpadásból csinálnak papíron és a valóságban gtk-t, és a haárhoz közel a kifizetett összeg töredékéből megcsinálják valóban szépre a maradékot meg szét lehet dobni. Lehet h nem gyakori, de tuti hogy nem jóhiszemű megoldás a pénzszerzésre.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#3510) jerry311 válasza bitpork (#3509) üzenetére


jerry311
nagyúr

Sima biztositasi csalas. Nagyon jol jovedelmezo uzlet volt, de mostanaban mar egyre jobban utananeznek az ilyen dolgoknak a biztositok is. egyre nehezebb kamu toressel penzt szerezni biztositotol.

(#3511) gergo5991 válasza bitpork (#3498) üzenetére


gergo5991
őstag

mint kiderült, a biztonsági kamera csak viccnek vn ott, mivel nem mukodik, elromlott....

(#3512) Nordic válasza jerry311 (#3506) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

"A kevesbe biztos, hogy 8 napon belul szolj:
- ha bajod van a szakvelennyel, egyebkent varjal szepen a targyalasig.
- akkor is ha elfogadod a szakvelemenyt."
- Neked lett végül igazad...csak nem hagyott nyugodni, így fehívtam a bíróságot(fél óra várakoztatás után kapcsoltak is). Mindenképpen nyilatkozni kell, akkor is ha elfogadom, akkor is ha valamivel nem értek egyet.

(#3513) albiosz


albiosz
őstag

Üdv!

Illetékügyben valaki tudna segíteni?

Lakásvásárlás, mindketten 35 alattiak vagyunk, így Itv. 26. § (6) bekezdés alapján 50% kedvezmény vonatkozik ránk. Ha jól látom 4% az illeték alapesetben, akkor ennek értelemszerűen a felét (2%) kell fizetnünk. Kérdés az lenne, hogy mindkét új tulajnak kell fizetni? Bonyolítja a helyzetet, hogy nem fele-fele arányban leszünk tulajdonosok. A tv. alapján jól értem, hogy tulajdonhányad után fizetünk? Tehát a tulajdonhányadunk forintosítva és annak a 2%-a?

Másik kérdés: olvasom, hogy a NAV bírálja el hivatalosan, hogy mennyit ér az ingatlan. Mennyire szoktak élni a lehetőséggel, hogy többre értékelik, mint ami az adásvételin szerepel?

Köszönöm előre is!

(#3514) korcsillio


korcsillio
őstag

Üdv.Szocpolal most mi a helyzet?Pár éve épült házat szeretnék venni(még nem lakott benne senki),igényelhetem a szocpolt?Hogyan müködik ez,hol kell,mi kell hozzá?

[ Szerkesztve ]

(#3515) Rendo84 válasza korcsillio (#3514) üzenetére


Rendo84
senior tag

Otp-hez ha bemész, ott részletes tájékoztatást tudnak nyújtani.
Nagyon sok feltétele van, emiatt nem szeretném felsorolni. :)

(#3516) korcsillio válasza Rendo84 (#3515) üzenetére


korcsillio
őstag

Ok,köszi :R

(#3517) salmiakki


salmiakki
tag

Hali!
Ha jól tudom van egy törvény, ami kimondja, hogy az interneten vásárolt termékeket az eladó köteles 8 napon belül visszavenni és annak árát visszafizetni. Éppen szükségem lenne erre, pontosabban magára a törvényre szó szerint, de sajnos sehol sem találom.
Lenne valaki olyan kedves és belinkelné nekem? Előre is köszi!

(#3518) HuMarc válasza salmiakki (#3517) üzenetére


HuMarc
addikt

Nekem úgy rémlik, hogy nemrég a 8 napból 14 nap lett. 45/2014. (II. 26.) Korm. rendeletet keresed. [link]

(#3519) salmiakki válasza HuMarc (#3518) üzenetére


salmiakki
tag

Köszi szépen! :)

(#3520) gordonfreemN


gordonfreemN
addikt

Sziasztok!

Lakáscserére készülünk hamarosan, de a dolog nem egyszerű.
Apám a ház 1/2-ének tulajdonosa, a másik 1/2 egy testvérpáré.
A testvérek nem élnek semmilyen követeléssel, apámnak adják úgymond a részüket.
A kérdés az, hogy ilyen esetben hogyan oldható meg a csere?
Még előzőlegesen szerezze meg apám tőlük a tulajdonrészt? Ha igen, hogyan?
Vagy a cserekor létrejövő adásvételi szerződésben majd van arra lehetőség, hogy mint eladó szerepeljenek, de mint vevő nem?
Mindenképp érdekes a kérdés, mert nagyban függ a választól az illeték mértéke is.

Köszi üdv

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#3521) gordonfreemN válasza albiosz (#3513) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Üdv!

Általában élnek a lehetőséggel, hogy többre értékelik 10-20%-kal.
Az illetékfizetés olyan részben oszlik meg, ahogy a tulajdonhányad.
Ha az illeték 100ft, te vagy 1/4 tulaj, a másik 3/4, akkor te fizetsz 25ft-ot a másik 75ft-ot.
Az illeték 4millióig 2% és a felette maradó rész ha van, akkor 6%.
Ha megoszlik a tulajdon, akkor a 4millióig lévő illeték rész is olyan mértékben megoszlik.
Ha 6millió a lakás, akkor 4millió*0,02=80.000ft megoszlik köztetek 1/4 és 3/4 arányban.
A maradék 4millió felett: 2millió*0,06=120.000ft ami szintén megoszli köztetek 1/4 és 3/4 arányban.
És a kedvezmény, az össz illeték 50%-a ha mindketten jogosultak vagytok.
Ha nem akkor annak a része csökkentve 50%-kal, aki jogosult rá.

üdv

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#3522) gordonfreemN válasza gordonfreemN (#3520) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Jaj, most olvasom, kicsit keszekusza lett így. Egy másik ingatlanra cserélnénk apám és a testvérek közös ingatlanját. :R

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#3523) korcsillio


korcsillio
őstag

Üdv.
Szeretnék egy házat venni.Milyen(mennyi) költségekkel kell számolnom kb.(illeték,ügyvéd,átírás stb.)?

(#3524) gordonfreemN válasza korcsillio (#3523) üzenetére


gordonfreemN
addikt

ügyvéd a vételár 0.5-1%.
tulajdonlap esetenként 12500ft, 1 hónapig érvényes.
illetéket két hsz-el feljebb részleteztem, de aztán olvastam olyan infót is a nav oldalán, hogy egységesen 4%, nincs variálás.
Tulajdonlapra bejegyzés talán 6500ft, már régebben volt, nem igazán emlékszem, de talán ennyi.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#3525) albiosz válasza gordonfreemN (#3524) üzenetére


albiosz
őstag

Áh, ügyvédre nekünk 50 ezret mondott az ingatlanos, aztán végül nem kértük, mert ismerős megcsinálta ennél is olcsóbban. 9,5 misi volt a lakás egyébként.

(#3526) Rendo84 válasza albiosz (#3525) üzenetére


Rendo84
senior tag

Igen, az ügyvéd általában megegyezés szerint szokott működni.
Illetéket, első lakás vásárlásnál esetleg elengedhetik, vagy az 50%-át legalább is biztos, ha jól tudom.
Ha a vásárló hitelre vesz ingatlant, akkor elég hosszadalmas és nagyobb költséggel járó procedúra.

(#3527) Apollo17hu


Apollo17hu
őstag

Illetékkel kapcsolatban én úgy tudom, hogy 35 év alatt 1. lakás esetén 4 helyett csak 2%.

Ez talán hasznos.

(#3528) gordonfreemN válasza Apollo17hu (#3527) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Így van ez, de csak 4 millióig. A felett 6-ot is olvastam már meg 4-et is.
albiosz
Az ügyvédek valóban megegyezés szerint mennek, de általában 0,5-1% környéke ez a megegyezés, ebben biztos lehetsz (ha csak nem rokon) (amugy 10misinek is a 0,5%-a 50ezer :U )
Rendo84
Akkor engedik el, ha szar a fizud meg pl nincs autó a tulajdonodban. Ezt én levélben is megkaptam, luxuscikk...

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#3529) gordonfreemN válasza gordonfreemN (#3528) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Na itt egységesen 4%-ot ír:
"Ingatlan (lakás, egyéb ingatlan) megszerzés esetén ingatlanonként 1 milliárd forintig 4%, a forgalmi érték ezt meghaladó része után 2%, de ingatlanonként legfeljebb 200 millió forint.
Ingatlan (lakás, egyéb ingatlan) résztulajdonának szerzése esetén az 1 milliárd forintnak a szerzett tulajdoni hányaddal arányos összegére kell alkalmazni a 4%-os illetéket, illetve az ingatlanonként legfeljebb 200 millió forintot a tulajdoni hányad arányában kell figyelembe venni.
Ingatlanhoz (lakás, egyéb ingatlan) kapcsolódó vagyoni értékű jog megszerzése esetén az illetékalapból az 1 milliárd forint olyan hányadára kell alkalmazni a 4%-os illetékmértéket, illetve a 200 millió forint olyan hányadát kell figyelembe venni, mint amilyen arányt a vagyoni értékű jog értéke képvisel az ingatlan forgalmi értékében.
Vagyoni értékű joggal terhelt ingatlan (lakás, egyéb ingatlan) - ideértve a tulajdonszerzéssel egyidejűleg alapított vagyoni értékű jogot - szerzése esetén a vagyoni értékű jog értékével csökkentett forgalmi értékből az 1 milliárd forint olyan hányadára kell alkalmazni a 4%-os illetékmértéket, illetve a 200 millió forint olyan hányadát kell figyelembe venni, mint amilyen arányt a tulajdonjog értéke képvisel az ingatlan forgalmi értékében.
Belföldi ingatlanvagyonnal rendelkező társaságban fennálló vagyoni betét megszerzése esetén ingatlanonként 1 milliárd forintig 4%, a forgalmi érték ezt meghaladó része után 2%, de ingatlanonként legfeljebb 200 millió forint."

És még valami. Nem tudom, hogy hitelmentes esetben hogyan van az értékbecslés -de nyilván van, különben a NAV honnan is tudhatná, hogy miből számoljon illetéket (a szerződésre 10ft-os vételárat s rá lehet írni...) - és annak költségét kinek kell fedezni, egyébként 15-20ezer között mozog :U .

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#3530) Apollo17hu válasza gordonfreemN (#3528) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Nekem meg 15 milliós határ ugrik be. Hivatkozást sajna nem találok...

(#3531) Apollo17hu válasza gordonfreemN (#3529) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Az illetékkötelezettség keletkezésekor a 35. életévét be nem töltött fiatal az első lakástulajdonának (tulajdoni hányadának) megszerzése esetén az egyébként fizetendő illeték 50%-ig terjedő kedvezményre jogosult, ha az egész lakástulajdon forgalmi értéke a 15 000 000 forintot nem haladja meg. Ilyen forgalmi értékű lakás tulajdoni hányadának megszerzése esetén a vagyonszerzőt a szerzett tulajdoni hányaddal arányos mértékű kedvezmény illeti meg.

Innen, az "Illetékmentességek, illetékkedvezmények" fejezet (6) pontjában.

[ Szerkesztve ]

(#3532) Hexe03


Hexe03
újonc

Sziasztok!

A problémám az, hogy ebayen vásároltam egy terméket,amit nem fizettem ki, de az ebay-jel való levelezésem folytán ők törölték a vásárlást, hivatalosan meghiúsult az egész vásárlás,s nincs további teendőm az üggyel kapcsolatban. Ennek ellenére az eladó átadta az ügyet egy német inkasso hivatalnak, ami folyamatosan küld nekem figyelmeztetőket,hogy fizessek, kamatostul,úgyhogy az eredeti 60 euro most 186 eurónál tart. Írtam az ebay-nek, hogy mi a teendő, több levelet is váltottam velük,mindegyikben az írták,hogy nincs fizetési kötelezettségem, a vásárlás meghiúsult, és a velük való leveleimet küldjem el bizonyítékként a behajtó cégnek, hogy értsék meg,hogy nem kell fizetnem, nem kaptam meg semmilyen terméket, a vásárlás törölve lett. Sőt még azt is írták,hogy ők maguk is küldenek egy levelet az eladónak,hogy állítsa le az inkasso céggel való ügyet. Megírtam mindent ennek a német inkasso-nak, csatoltam a leveleket, de figyelembe sem veszik. Most egy olyan levél jött,hogy utolsó felszólítás, amennyiben nem fizetek,átadják az ügyet az ügyvédjüknek. Nem tértivevénnyel jönnek a levelek, és ráadásul német nyelven. Az eladó semmiféle bizonyítékkal nem tud szolgálni,hogy a vásárlás a mai napig fennállna.
Mit tehet egy német inkasso cég egy magyar állampolgárral?
Jogtalannak érzem az egészet, egy olyan dologért követelnek rajtam háromszoros árat, amit kézhez sem kaptam és ami az ebay által törölve lett, sehol nincs annak nyoma,hogy a vásárlás fennáll a mai napon is.

(#3533) korcsillio válasza gordonfreemN (#3524) üzenetére


korcsillio
őstag

Köszi!
1,4millióról van szó és kp.

(#3534) Apollo17hu válasza Hexe03 (#3532) üzenetére


Apollo17hu
őstag

sztem nyugodtan irányítsd a leveleket a spam mappába (=kukába) :D

[ Szerkesztve ]

(#3535) gordonfreemN válasza Apollo17hu (#3531) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Ezt most nem tudom mire írtad sajnos. :(

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#3536) Apollo17hu válasza gordonfreemN (#3535) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Ez vonatkozik az illetékre.

(#3537) korcsillio


korcsillio
őstag

Beszéltem egy ügyvéddel.
Tulajdonlap:6.000.-
Az ügyvéd:15.000.-
2%illeték:28.000.-
Azt mondta ennyi az össz költség.

(#3538) Rendo84 válasza gordonfreemN (#3535) üzenetére


Rendo84
senior tag

Az aláírásod nagyon helyén való, magyarországon ezt kellene tanítani, nem a sok hazugságot. :) :K

(#3539) gordonfreemN válasza korcsillio (#3537) üzenetére


gordonfreemN
addikt

na akkor azt már tudjuk 4misiig él a 2% felette én tartom továbbra is a 6%-ot.
Tulajdonlapból valamikor létezett másolat is, az volt 6ezer, de lehet van még, nekem legutónn már nem adtak, az eredeti 12ezer. :R

albiosz:
Ja, 1,4 misi-re 15ezer ügyvédi költség, akkor miről is beszéltünk??? Ez 1% igen.

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#3540) gordonfreemN válasza Apollo17hu (#3536) üzenetére


gordonfreemN
addikt

de én egész másról beszéltem, én az illetékszámítási határokat említettem, 4millióig 2%-ot számolnak és a felé eső részre pedig 6-ot.

Amit te mondasz, az pedig abban az esetben ha első tulajdon és nem haladja meg a 15milliót illetve 35év alattiak a tulajok.

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#3541) Apollo17hu válasza gordonfreemN (#3540) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Azt mondom, hogy alapból 4% az illeték, kivéve 15milliós-35éves-elsőtulajdonos esetben, amikor csak 2%. Korcsillio lényegesen a határ alatt van, feltehetően 35 év alatti és első ingatlana lesz, ezért 2% az illetéke.

(#3542) albiosz válasza gordonfreemN (#3539) üzenetére


albiosz
őstag

Azt azért vegyük figyelembe, hogy az az ingatlan eléggé ár alatt van és gondolom egy bizonyos ár alatt már nem nagyon mennek lejjebb, mert ugyanannyi szaladgálás van vele, mint egy drágábbal. Én 1%-ra írtam lentebb, hogy túlzó, 0,5% viszont már reális. 3 lakásnál kérdeztem meg az ingatlanost, mindegyiknél kicsivel 0,5 alatt volt az ügyvédi költség.

(#3543) CounterBoci


CounterBoci
senior tag

Sziasztok!

Hátha valaki tud valami okosat. Nagyon nem szeretném kifejteni, a könyvelőm sikkasztott (nem tőlem) és lelépett az összes ügyfelének az anyagával ismeretlen helyre. Adóbevallásom nem adta le, két hónappal a határidő után tévedtem véletlenül az ügyfélkapumba és a NAV intenzíven érdeklődött iránta :) Új könyvelővel megoldottam. Felvilágosított, hogy a bajt tetézve szabálytalanul rakott KATA-ba és a múlt már megmásíthatatlan. Szerinte jó esélyem van egy ellenőrzésre. Nincs könyvelési anyagom, a volt könyvelőm elérhetetlen. Kérdésem az lenne, hogy ha befáradok a NAV-hoz és ezt megelőzve a bajt elmesélem, az nekem jó, vagy nem?
Kérem mellőzni, hogy felelőtlen, könnyelmű stb. vagyok, azért tartok könyvelőt, hogy ezzel foglalkozzon és ne kelljen még őt is ellenőrizni.

(#3544) bitpork válasza CounterBoci (#3543) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Volt megbízási szerződésetek? A saját vagy a Te ügyfélkapudon keresztül tett eleget a jelentési kötelezettségednek?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#3545) szaszayanou válasza bitpork (#3544) üzenetére


szaszayanou
aktív tag

Ha volt is megbízási szerződés, akkor is az adózót fogja megbírságolni a NAV. 2012-ben változtattak a szabályozáson, előtte ha az állandó képviselőt bejelentette az ember, akkor a könyvelőt bírságolták. Mostmár csak annyit érhet el a szerződéssel, hogy egy polgári per keretében átterheli a bírságot (az adóhiányt nem).

Still stands Thine ancient sacrifice, An humble and a contrite heart.

(#3546) CounterBoci válasza bitpork (#3544) üzenetére


CounterBoci
senior tag

Sajnos nem és az enyémen csinálta. Akkor még nem tudtam, hogy ez számít, nem is jártam utána. Nekem még a mai napig a becsületem meg az adott szavam a legfontosabb...

(#3547) bitpork válasza szaszayanou (#3545) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Pont ez a lényeg. Itt már csak kárenyhítés lehet más nem, de legalább az meg lenne opcióként.

(#3546) CounterBoci : Sajnos sokat tenni nem tudsz ez esetben. Te vagy az első és megfelelő szerződés híján az utolsó számon kérhető. Az esetleírást meg tanút (mást akivel szintén kibabrált) szedj össze és ha lesz még gond, ezt fel tudod használni méltányossági kérelemhez.

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#3548) korcsillio válasza Apollo17hu (#3541) üzenetére


korcsillio
őstag

31 vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#3549) bambano válasza CounterBoci (#3543) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

ha nem volt rendőrségi feljelentés, akkor azzal kell kezdeni.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#3550) szaszayanou válasza bambano (#3549) üzenetére


szaszayanou
aktív tag

Milyen bűncselekmény miatt?

Still stands Thine ancient sacrifice, An humble and a contrite heart.

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jogász topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.