Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jogász topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-02-11 07:27:19

LOGOUT.hu

A topikban minden törvénytelen módszer megvitatása tilos!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3851) bitpork válasza llll (#3850) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Használt készülékként szerintem eladhatod. Ha van internetes rendelésről mentett v nyomtatott bármid akkor már meg lehet próbálni a jóhiszeműséget igazolni ( persze ha nem az volt a hirdetésben h klón )
Az ROHS-t maga a Nokia megszerezte ha igazi a típus. Ha nem, akkor jó eséllyel nincs neki mert kb 2-3000 € egy termékre a kiállított igazolás.

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#3852) bambano válasza llll (#3846) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

akkor vagy büntethető, ha az eladásra kínált áru lényeges tulajdonságáról nem tájékoztatod előzetesen a vevőt. ha tájékoztatod, akkor az ő sara, hogy felfogja-e, hogy az mit jelent, és képes-e azzal együttélni.

tehát az, hogy kínából van, nem gond. Számomra gond lenne, hogy refurbished, másnak lehet, hogy nem. de ez utóbbit biztosan nagyon erősen hangsúlyozni kell eladás előtt, mert ez lényeges minőségcsökkentő tétel.

szerk: de nem csak az rohs a kérdés, a magyar gsm hálózatoknak való megfelelési tanúsítvány is erősen kérdés, anélkül telefont eladni rizikó.

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#3853) bitpork válasza bambano (#3852) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Igazából ott a kérdés h valódi-e vagy nem. Ha igen akkor mindene megvan és nem számít honnan van. Hanem, akkor minden egy darab kérdőjellé válik.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#3854) llll


llll
senior tag

hát...nem nyugodtam meg teljesen
úgyhogy asszem inkább mégsem hirdetem meg a sötétbordó, 1 hétig se használt, hibátlan, karcmentes, kínából rendelt, felújított, független, gyári magyar nyelvvel rendelkező nokia 2720-as telefonomat 8000Ft-ért:D

azért köszönöm mindenkinek a segítséget :R

(egyébként magamnak is rendeltem 1 szintén "refurbished" xperia minit és eddig oda vagyok tőle, meg vissza
gond 1 szál se azzal se
előtte megkérdeztem az eladót is, hogy ez mit is takar pontosan
azt mondta azt, hogy ők szerelik össze felvásárolt eredeti alkatrészekből)

[ Szerkesztve ]

Soha többet DPD!

(#3855) bitpork válasza llll (#3854) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Akkor az nem refurbished...

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#3856) llll válasza bitpork (#3855) üzenetére


llll
senior tag

akkor mi lehet még?
a webshopban úgy szerepel, hogy az
(ahogy látom vagy "new", vagy "refurbished" minden telefon "item condition"-je)

Soha többet DPD!

(#3857) bitpork válasza llll (#3856) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Rosszul fogalmaztam: az h újra csomagolt nem jelenti azt hogy a márkanév alatt forgalmazható. Ez így ( a gyári alkatrészekből gyártott, de nem a gyár által) nem több mint klón. Ha csak egy darabod van és nem magának a nokiának akarod eladni akkor szerintem nem lesz gondod. Viszont fogadd meg a tanácsot amit előttem kaptál: mindent írj bele a hirdetésbe és akkor a vevő nem pampoghat ha megveszi.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#3858) llll válasza bitpork (#3857) üzenetére


llll
senior tag

ööö...se értetlenebbnek nem akarok látszani mint amilyen vagyok, se nagyon elnyújtani nem akarom ezt a témát, de most akkor csak nem vili:
-azt mondod márkanév alatt nem forgalmazható (márpedig rá van írva, hogy nokia)
-de ha csak 1 darabom van (annyi van), akkor mégis nyugodtan hirdethetem?
-annak ellenére, hogy klón (azaz hamisítvány)??

...hoppá-hoppá!
vmi elkezdett derengeni:)
úgy érted, hogy a kínai nem árulhatná nokiaként?
én viszont már árulhatom klónként?

[ Szerkesztve ]

Soha többet DPD!

(#3859) bitpork válasza llll (#3858) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ha nem akarsz senki rosszindulatától függeni akkor nem hozod forgalomba itthon, mivel a rajta lévő márkanévhez nincs se neked se az összerakójának felhasználási engedélye.
Én mint magánember viszont nem esnék hanyatt ettől, és egy darabot árulni még nem üzletszerű tevékenység ami miatt valószínűleg már 5 év golyót kapnál.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#3860) llll válasza bitpork (#3859) üzenetére


llll
senior tag

"Ha nem akarsz senki rosszindulatától függeni "
hát pontosan ez az
nem akarok
úgyhogy mégsem hirdetem meg a #3854-ben említett telefonomat:)

[ Szerkesztve ]

Soha többet DPD!

(#3861) Balazs_


Balazs_
aktív tag

Sziasztok!
Munkaszerződéssel kapcsolatban lenne kérdésem, remélem jó helyen járok.
Diák vagyok, jelenleg a lakóhelyemen lévő munkaügyi központ kiközvetített a helyi könyvtárhoz.
Aláírtuk a szerződést "határozott időre adatrögzítés céljából 07.16-tól 07.31-ig".
Munkabérnek 50750Ft van megadva, a munkaidőm napi 4 óra.
Na már most, ez a munkabér a havi bruttó bérem lenne vagy erre a két hétre adott bér? Kicsit nehezen hiszem el, hogy ~34e Ft nettót kaphatnék 2 heti, napi 4 órai munkával. (Csak hétköznapokon dolgozom, tehát össz. 12 munkanap.)
Valaki tudna választ adni, hogy kb. mennyit fogok végül kapni?

(#3863) bambano válasza Balazs_ (#3861) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

havi 128 nettó adatrögzítésért, könyvtárban, az több, mint jó bér.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#3864) Balazs_ válasza bambano (#3863) üzenetére


Balazs_
aktív tag

Sajnos nem fogalmaztam egyértelműen, 34e Ftot soknak tartok ennyi idore ennyi munkáért, ezért is irtam ide. Mert ha 34eFtot kézhez kapok, az ha jól számolom, akkor a minimálbér kétszerese. Ami (Számomra) elég jó, de gyanúsan sok.

[ Szerkesztve ]

(#3865) devil-k válasza Balazs_ (#3864) üzenetére


devil-k
nagyúr

Miért nem kérdezel rá a munkaadónál? :D

- mozi bolondéria -

(#3866) Balazs_ válasza devil-k (#3865) üzenetére


Balazs_
aktív tag

Mert még a végén kijavítják a szerződést :D
Az lesz csak ma zárás után jutott ez eszembe. Nekem még anno mindenki ~17e körüli fizetést emlegetett, így (megjegyzem elég idióta módon) nem igazán tanulmányoztam a szerződést.
(Bár aki a 17e fizetést emlegetett az se kapta azt hiszem még meg, szóval ja, holnap megyek megérdeklődni.)

[ Szerkesztve ]

(#3867) LuckyL válasza bitpork (#3845) üzenetére


LuckyL
őstag

havi költséget írtam nem évest olvass vissza!

cryptot minden termékemért elfogadom

(#3868) bitpork válasza LuckyL (#3867) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Húha de megváltozik a leányzó fekvése :) Akkor évi 60k, de én tavaly 379k-t fizettem és idén még több lesz. Remélem érzed a léptékbeli különbséget. És igen már elküldtem miatta egy embert.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#3869) LuckyL válasza bitpork (#3868) üzenetére


LuckyL
őstag

súlyos milliókat kap vissza akit eddig jogtalanul lehúztak a bankok a devizahitelekkel
ezt ne mosd össze a tranzakciós adóval, ami miatt emelkedtek a vállalkozásod terhei

cryptot minden termékemért elfogadom

(#3870) bitpork válasza LuckyL (#3869) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ez nem tranzakciós adó! Az még ezen felül van. Ha nem tudod miről beszélsz , kérdezz.
A pénzforgalom nagysága után sávosan határozzák meg a bankok a számlavezetési díjat. A tranzakciós adó ezen felül van.
Csak a legutolsó Ausztráliába menő utalásomon 2k € -t vett el a váltás, banki költség és a tranzakciós adó együtt.

De ezt ne itt beszéljük ki. Ha érdekelnek részletek PMben nagyon szívesen adok.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#3871) bitpork válasza bitpork (#3870) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Bocsánatot kérek a nem megfelelő hangnemért, de ezek a dolgok nagyon felidegesítenek. Éppen azon vagyok hogy megoldjam az ez irányú gondjaimat, és milyen meglepő de pl Dániában -ami nem mellesleg a világ egyik legdrágább országa- 3 havonta 50€ a számlavezetés költsége, forgalomtól függetlenül és nincs tranzakciós adó sem.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#3872) LuckyL válasza bitpork (#3871) üzenetére


LuckyL
őstag

ok, megértem hogy idegesít a költség, én csak arra szeretnék rámutatni hogy a tisztességtelen árfolyamrés és az önkényes kamatemeléssel okozott károk meg kell hogy térüljenek a devizahiteleseknek, és szerintem nem ezt kellene a költségeid növekedésének okának tekintened
ha pl. a bankadót, tranzakciós adót, stb. okolod, egy szavam se lenne, mert jogos a felvetés

mondok egy példát, ha pl egy pék nem tartja be a higiéniás előírásokat és megbüntetik, akkor egészen furcsa lenne, ha erre hivatkozna mikor emeli a zsömle árát (hogy mostmár kénytelen tisztességesen működni)

[ Szerkesztve ]

cryptot minden termékemért elfogadom

(#3873) bitpork válasza LuckyL (#3872) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Igazból mind1 hogy most mi a neve: bankadó vagy más. Ettől még a banknak mint vállalkozásnak hiányozni fog a már anno bevételként megjelent összeg és természetes módon pótolni fogja. Minden vállalkozás- jól működő vállalkozás ilyen.
Nem az elvvel van bajom hogy legyen elég a tisztes ( bár ezt nem lehet közgazdaságilag definiálni) haszon, de amit a kormány csinál az gyk a szabad szerződéskötés és vállalkozás jogát sérti.
Gondolj bele: te megörökölsz egy telket pl , és sikerül eladnod a becsült érték kétszereséért. Majd pár év múlva jön az állam és azt mondja hogy nana, ez tisztességtelen volt add vissza a hasznodat. Te nem keresnéd a lehetőségét hogy az elveszett bevételed pótold?

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#3874) Siriusb válasza bitpork (#3873) üzenetére


Siriusb
veterán

Szvsz az egész helyzet, hmmm, mondjuk nem egészen tiszta, de hogy egy bank mindig kapzsi, tisztességtelen volt és lesz, az is biztos. Így vagy úgy, de be fogja szedni az akár tisztességtelen módon szerzett extra bevételét is.

(#3875) LuckyL válasza bitpork (#3873) üzenetére


LuckyL
őstag

inkább úgy kellene feltenni a kérdést, hogyha pl. eladom valakinek részletre azt a telket és beleírom a szerződésbe hogy azt és akkor változtatok a feltételeken amit akarok (persze bizonyos gazdasági eseményekre hivatkozok majd, amiknek lehet hogy éppen az ellenkezője következett be), akkor az a valaki nem próbálná e a tisztességes szinten tartani a törlesztőrészleteket
(ja és a valaki 99% eséllyel semmit nem tudott a kockázatokról, én pedig még direkt félre is tájékoztattam)

cryptot minden termékemért elfogadom

(#3876) LuckyL válasza bitpork (#3873) üzenetére


LuckyL
őstag

hogy konkrét legyek azt sehol nem lehet megcsinálni hogy lemegy a jegybanki alapkamat 2 ről 0 % ra ezért én a forrás drágulására hivatkozva megemelem 3 ről 8 % ra a kamatot, ezzel egy 15 éves futamidő alatt megduplázom a visszafizetendő összeget

aztán bedobom hogy hát az országkockázati felár miatt iylen drága, de ez persze nem igaz, arról van szó, hogy a félretájékoztatással bajba sodortam az adósok felét, akik nem tudják fizetni a törlesztőt ezért megpróbálom a hasznomat beszedni a másik még nem bajban lévő felétől, akik lehet hogy tönkremennek ebbe de azt pont leszarom

továbbá az is remek ötlet, hogy amikor a hülye felveszi a frank hitelt egyből 10% al magasabb áron folyósítom neki, mert van 10% árfolyam különbözetem a vételi és eladási ár között, amit persze soha senkinek nem tudnék lenyomni a torkán, csak az ostobának akinek eladtam a szar hitelemet

ha nagyon akarod még tudom sorolni tovább is....

cryptot minden termékemért elfogadom

(#3877) LuckyL válasza bitpork (#3873) üzenetére


LuckyL
őstag

az pedig hogy a bank próbálja beszedni a veszteségét akár igaz is lehetne, de azt látni kell, hogy a bank mindig minden időben a lehető maximumot fogja beszedni, amit a körülmények engednek
tehát ha nem lenne vesztesége, de mondjuk pl. a versenyhelyzet engedné, akkor is árat emelne ha semmi más nem indokolja mint a többlet profit

cryptot minden termékemért elfogadom

(#3878) bitpork válasza Siriusb (#3874) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

& (#3875) LuckyL: a helyzet az hogy (és te LuckyL ezt jól kellene tudnod) hogy a szerződés szabadsága mindenkit megillet. Holnap államilag lesz szabályozva hogy mi a megengedett maximum haszon? Esetleg meg fogják mondani minden vállalkozásnak hogy mennyit lehet számlázni? De tényleg miért ne vezessünk be újra ÁGMK-kat ha már itt tartunk, megmondjuk hogy függetlenül a szolgáltatástól ( annak minőségétől ) nem lehet csak 3% haszonkulcsot alkalmazni :U

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#3879) LuckyL válasza bitpork (#3878) üzenetére


LuckyL
őstag

nem az a baj amit mondassz.... ha leszerződött volna 40% kamaton, senki nem szólt volna, egyszerűen senki nem megy hozzá szerződést kötni
a baj azzal van, hogy azt írta a szerződésbe hogy úgy emeli ahogy ahogy akarja (ráadásul olyasmire hivatkozik ami nem igaz), ez az amit tisztességtelen

ez nem a vállalkozás szabadsága ez csalás

cryptot minden termékemért elfogadom

(#3880) bitpork válasza LuckyL (#3879) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Még mindig ott tartunk hogy szabad szerződéskötés...ha a majom aláír egy ilyet, akkor az az ő baja nem az én adómé! Én vagyok a munkáltatója a kormánynak ( igaz bánom a szavazatomat - de ez nem ide tartozik ) akkor legyen kedves a kormány a butát halni hagyni. Nekem mikor fog valaki bevásárolni mert az MTK most nem a dolgozónak kedvez? Jaaa hogy ott lehet egyoldalú :U

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#3881) LuckyL válasza bitpork (#3880) üzenetére


LuckyL
őstag

mi köze ennek az adódhoz, azt hittem a banki költségekről beszélünk ?
a te nézőpontod és ezt nem sértésnek szánom eléggé szélsőségesen liberálisnak tűnik nekem
az én nézőpontom szerint igen is van abban az államnak felelőssége, hogy lehetőség szerint megvédje az embereket egy ilyen csalástól
majd 4 év múlva ha visszajön az szdsz (remélem nem :) ), akkor lehet hogy a te elvárásaid szerint fognak alakulni a dolgok és a bank érdekei lesznek az elsők

még egyszer mondom nem tudom milyen nézeteid vannak, mert nem ismerlek, de amit írtál abból nekem ez jött le, tényleg nem sértegetni akarok

cryptot minden termékemért elfogadom

(#3882) bitpork válasza LuckyL (#3881) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ez már politika. ( És igen én liberális vagyok :K És erre büszke. ) Ez jogi topic. A jog pedig mindenkire egyenlően igaznak kell hogy legyen. Az állam nem állhat valaki v valakik mellé egyoldalúan. Még arra is hajlok hogy elfogadjam az egyén valamilyen formájú végelmét. Csak akkor meg kérdem hogy a bankoktól elbocsájtásra kerülőket is törvénnyel fogják megvédeni? Lesz egy Lex- elbocsájthatatlanság?
Egy vállalkozás ( és ez nem csak a bankra vonatkozik) egyik legfőbb ismérve a profitorientáltság. Ahogy a mindenkori kormányközeli vállalkozások esetében is. Ha ezt támadja a kormány (és megint a hülyékre kell visszautalnom akik mérlegelés nélkül vettek fel hitelt) akkor valóban a 15 millió hülye országa vagyunk.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#3883) A Zéé


A Zéé
addikt

Sziasztok!
Nem nagyon tudom kihez forduljak, mivel nem nagyon van a jogban jártas ismerősöm, a közjegyzőnél meg azt mondták a bíróságon próbálkozzak, de ott már nincs ügyfélfogadás, szóval megkérdem itt, hátha :)

A helyzet az, hogy van egy, már 10. éve létező amatőr sportegyesület, ahol (mivel a korábbi vezetőség nagy része szőrén-szálán eltűnt, és nem hajlandó kommunikálni velünk, ahogy az ügyvéd úr se, aki eddig segített nekünk) vezetőség és székhely váltás történt/történik. Ezt hogy tudjuk törvényesíteni, hivatalossá tenni? Miféle papírok kellenek, hova kell leadni, milyen anyagi vonzatai vannak?
Kell-e egyesületi közgyűlés ehhez, hogy hivatalos lehessen, vagy elég egy elnöki feloszlató/lemondató nyilatkozatot szereznem?
Felmerült az új egyesület létrehozása is, ám akkor az adó 1%-októl is elesünk 2 évig, ha jól emlékszem, illetve tagjai vagyunk a sportág szövetségének is, oda is új felvételi eljárást kéne lefolyattatni, amihez nem igazán lenne kedvem.

Ha valaki tudna ebben segíteni nekem akár csak azzal, hogy segít eligazodni a sűrűben, azt nagyon megköszönném. PÜ is jöhet, nyilvános hsz is, de ha úgy kényelmes, akkor akkor meg tudom adni az emailcímem vagy a telszámom is.

Just a simple Lineman...

(#3884) LuckyL válasza bitpork (#3882) üzenetére


LuckyL
őstag

Csak azért említettem a politikát, mert liberális nézőpontból kommentálod a történéseket, ezt most te is elismerted. El kell fogadnod hogy a többség nem ért egyet veled, és a banki devizahitellel kapcsolatos lehúzásokat egyértelműen törvénytelennek tartja (közte a nagypolitikával és a bíróságokkal). Lehet erről még akármennyit beszélni, akkor sem lesz igazad :)

cryptot minden termékemért elfogadom

(#3885) bitpork válasza LuckyL (#3884) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Sajnos Magyarországon független igazságszolgáltatás nincs. Innentől a kérdés akadémikus, és attól hogy beletörődök, nem kell hallgatnom róla pláne nem egyet értenem vele :)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#3886) Orlin


Orlin
addikt

Sziasztok!

Nem tudom ez a legalkalmasabb topic-e..
De szomszédunk nekilátott bővíteni a házát!Plusz lakrészek stb...
Erről nekem kellett volna valamit kapnom?!Vagy engedély köteles egyáltalán?

Köszi

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#3887) bitpork válasza Orlin (#3886) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Kaptatok a helyi építési irodától terveket? Ha nem, és engedélyköteles amit épít, fel lehet jelenteni. Ha csak valami könnyűszerkezetes izét told akkor lehet hogy nincs mire panaszkodni.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#3888) Orlin válasza bitpork (#3887) üzenetére


Orlin
addikt

Semmit nem kaptunk.
Téglával bővítené a házat!Nappali stb...Már a hátsó részhez is hozzá épített több épületet amiről szintén nem kaptunk semmit.Igazából egyfolytában építkezik.De ha pl kap 3 szomszéd és a többi belegyezik és csak én nem akkor sem építheti meg?

Köszi.

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#3889) devil-k válasza bitpork (#3887) üzenetére


devil-k
nagyúr

Micsoda posztkommunista szokás ez! Biztassuk a másikat arra, hogy jelentse fel, mert miért ne? Inkább elsőnek azt tanácsolnám, hogy kérdezze meg a szomszédot...

- mozi bolondéria -

(#3890) Orlin válasza devil-k (#3889) üzenetére


Orlin
addikt

Én kérdezzem meg?Nekem kellett volna papírt kapnom róla...A szomszéd egy öntörvényű elmebeteg akivel nem lehet kommunikálni és a törvények fölé helyezi magát nem az első esetben.
Ha nem lenne kutyánk,macskánk akiket féltünk már rég lepereltem volna a gatyáját is...

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#3891) devil-k válasza Orlin (#3890) üzenetére


devil-k
nagyúr

Jah... Ez így már más megvilágításba helyezi a dolgokat! :K :K Jelentsd fel. ;]

- mozi bolondéria -

(#3892) bambano válasza Orlin (#3886) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

nem.
igen.
az építési hatóság állapítja meg, hogy van-e olyan jogos érdeked, ami sérülhet, ha engedélyezik a tervezett építkezést. ha nincs ilyen érdeked, akkor nem kapsz semmit, se jogot a beleszólásra.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#3893) bitpork válasza devil-k (#3889) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Gondolom a kérdés alapján él a vélelem hogy NEM akarja feljelenteni. :U

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#3894) devil-k válasza bitpork (#3893) üzenetére


devil-k
nagyúr

Ezek után nem csodálkoznék, ha totális háborút indítani a kérdező a pökhendi szomszéd ellen. :D

- mozi bolondéria -

(#3895) Orlin válasza devil-k (#3894) üzenetére


Orlin
addikt

"az építési hatóság állapítja meg, hogy van-e olyan jogos érdeked, ami sérülhet,"

az a "baj" nem sérül semmi azon kívül,hogy minden nyáron itt fúrnak faragnak és 3 műszakban ez több mint kellemes...és persze meg sem kérdeznek senkit a szomszédok közül...

[ Szerkesztve ]

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#3896) Sanyabá válasza Orlin (#3895) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Általában minden építkezés, átalakítás , engedély köteles. Tehát ha ez hivatalosan megy, akkor kellett hogy kapj erről hivatalos íratot!
Mindegy hogy ez sérti vagy nem az érdekeidet. Ha nincs jogerős építési engedélye ,akkor nyert ügyed van.

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#3897) bambano válasza Sanyabá (#3896) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

[link] nem ő épít, tehát nem kötelező, hogy iratot kapjon róla.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#3898) Orlin válasza bambano (#3897) üzenetére


Orlin
addikt

Hát szerintem akkor tűrök...Sajna :/

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#3899) Sanyabá válasza bambano (#3897) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Nem lehet már itt követni jogszabály változásokat.
Pár éve még úgy volt ahogy írtam. :K

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#3900) devil-k válasza Sanyabá (#3899) üzenetére


devil-k
nagyúr

Pár éve alatt az egész Alkotmányt is (khm, bocsánat Alaptörvényt) a feje tetejére állították.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jogász topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.