Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jogász topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-02-11 07:27:19

LOGOUT.hu

A topikban minden törvénytelen módszer megvitatása tilos!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4101) bambano válasza Teasüti (#4100) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

egy lehetséges megoldás:
elővásárlási jogot veszel a notebookra akkora értékben, amekkora a desktop-notebook árkülönbözet.
vagyis leírjátok egy papírra, hogy a notebook selejtezésekor neked jogod lesz azt megvenni egy alacsony összegért, a cégnek kötelessége lesz eladni, és ezért te most fizetsz y ezer forintot.

az persze előfordulhat, hogy egy ilyen pénzügyi konstrukció láttán vakarni fogják a fejüket az illetékesek :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#4102) szaszayanou válasza bambano (#4101) üzenetére


szaszayanou
aktív tag

Elővásárlási jog alapításakor nem lehet előre meghatározni a vételárat. Ami a fórumtársnak kell az a vételi jog/opció/opciós jog. Ennek a gyakorlását lehet feltételhez (pl. munkaviszony megszüntetése) vagy időponthoz is kötni. Az kérdéses, hogy a könyvelők mit szólnak ilyesmihez.

Still stands Thine ancient sacrifice, An humble and a contrite heart.

(#4103) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Egyelőre én is csak vakarom a fejem, hogy jöhetnék ki ebből jól, hogy a cég érdekei se sérüljenek. :F
De a mostani tájékozottsági szintemen nézve a kérdést kb. lehetetlen közös nevezőre hozni a dolgot.
Kár, hogy a cégemnek nem érdeke izom notebook-ot venni nekem. :)) Net, office, mail meg bármin elmegy.

[ Szerkesztve ]

(#4104) Orlin


Orlin
addikt

Sziasztok!

Valaki járatos a telekhatár témában?Annyi dolgot hallani s a neten sem találtam semmi hitelt érdemlőt.
A házunk háta mögött mekkora rész még a miénk?Szeretnénk oda is kerítést felhúzni...
A gyakorlatban ez úgy néz ki,hogy a hátsó udvarnál van kerítés végig a szomszéd fel ,de közvetlenül a házunk mögött nincs.Akkor a a hátsó kerítés vonalába az még hozzánk tartozik?

Köszi

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#4105) mmdms


mmdms
addikt

Helo!
Lenne pár kérdésem, nálam okosabbakhoz. Megszűnt a munkaviszonyom augusztus 26-án egy német cégnél, megmaradt ~14 nap szabadságom, végre megkaptam a bérpapíromat is, és meglepődve látom hogy 28 órát fizettek csak ki szabadságra. Ez ugye 4 nap csak. Már többször telefonáltam /illetve német szakzsargon ismerete híján egy barátom/ ez miért van, annyi választ kaptunk egy hét alatt, hogy nem tudják megmondani. Ez milyen válasz? Milyen lehetőségeim és jogaim vannak ennek a 10 nap szabinak a kifizettetésére? Hogy zajlik ez, fel kell jelentenem ezt a tetves céget? Illetve ha erre kerül a sor, biztosítanak nekem tolmácsot vagy mi a szösz?

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#4106) bambano válasza mmdms (#4105) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

a szabadságot időarányosan kell megváltani. munkaügyi felügyelőségnél lehet panaszt tenni.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#4107) bitpork válasza mmdms (#4105) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Keresd meg a jogsegélyszolgálatot a városodban vagy megye... járás mittomén milyen székhelyen

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#4108) mmdms válasza bitpork (#4107) üzenetére


mmdms
addikt

Az a bökkenő, hogy 1100km-re vagyok már attól a várostól, ez annyira nem megoldható.

[ Szerkesztve ]

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#4109) bitpork válasza mmdms (#4108) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Tuti van ott jogsegély. Ha legálisan be voltál jelentve, akkor adódik a kérdés h szakszervezeti tag voltál-e? Ha igen meg kell őket keresni. Ha nem, akkor meg itthonról felhívod a konzulátust és megmondják merre tovább, jobb esetben segítenek.

[link]

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#4110) mmdms válasza bitpork (#4109) üzenetére


mmdms
addikt

Ahaa, konzulátus eszembe se jutott. Remélem nem kell hozzájuk fordulnom, de jó ötlet. köszi szépen! :K

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#4111) szeva000 válasza HUfantom (#4051) üzenetére


szeva000
addikt

nem ide :)

[ Szerkesztve ]

(#4112) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Azért én, mondjuk rokonként csak áldoznék egy látogatásra az erőszaktevőhöz...

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#4113) albiosz


albiosz
őstag

Kedves jogászok!

Érdekelne, hogy jogilag mi a helyzet az alábbi szituációval: adott egy folyószámla, amin egy tulajdonos van (nem lehet társtulajdonost kapcsolni ebben a díjcsomagban), viszont van egy társkártyás. A társkártyás fizetését erre a számlára kérte. Nem érkezett ma meg, pedig minden kollégája megkapta. Felhívtuk a számlavezető bankot, ott azt mondta az ügyintéző, hogy sokan csinálják így, bár hivatalosan, jogilag (a pénzmosási törvényre hivatkozott) nem lehetne, mivel csak olyan számlára fogadhatnak munkabér utalást, amin tulajdonos a kedvezményezett. Azt is mondta, hogy csak szúrópróbaszerűen ellenőrzik, hogy egyezik-e a kedvezményezett és a számlaszám, alapvetően ha a számlaszám létezik, akkor arra meg is érkezik az összeg.

Józan paraszti ésszel nekem az lenne elfogadható, hogy mivel a társkártyás felnőtt ember, hadd dönthesse el, hogy hova kéri az összeget. Google keresés alapján rengetegen csinálják így és nincs vele probléma. Az ügyintéző viszont azt állítja, hogy kérvényezni sem lehet sehogy, hogy kérhesse más nevén szereplő számlára. A társkártyás munkahelyén egyébként többször is megkérdezte az illetékes munkaügyiseket, hogy ez így rendben lesz-e, lehet-e belőle probléma, hogy ő nem tulajdonos a számlán. Mindenki megnyugtatta, hogy semmi probléma nem lehet belőle.

Szerintetek mi az igazság?
Előre is köszönöm a véleményeket!

(#4114) bambano válasza albiosz (#4113) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

józan ész nem focizik jogászoknál és politikusoknál.
egyébként most fut a bankoknál egy "kampány", hogy meg kell erősítened, hogy te vagy a számla tulajdonosa. tehát ha eddig így is lett volna, hogy utalhatnak neki pénzt, mostantól már nem lehet.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#4115) bitpork válasza bambano (#4114) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Konkrétan a cégeknél év vége, magánszemélyeknél azt hiszem október vége.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#4116) albiosz válasza bambano (#4114) üzenetére


albiosz
őstag

Ismerősi körben eddig 2 példa van, hogy évek óta hibátlanul működik így a dolog, nem gondolom, hogy változás lenne most. Tényleges tulajdonosi nyilatkozatról én is hallottam. Inkább tűnik trükközésnek a dolog. Túl kedvező számlacsomagról van szó.

Azért ha egy jogász betéved, várnám a véleményét!

(#4117) bitpork válasza albiosz (#4116) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Velem a bankbe a következőt jáccották el: én mint a cég tulajdonosa nyilatkoznom kellett hogy enyimé. Meg hogy ídösanyám a ügyvezető így hozzáfér. Ídösanyámnak nyilatkozni kellett hogy ő az ügyvezetős és meghatalmazás útján az én tulajdonomban lévő cég nevében jár el.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#4118) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Szerintetek ez mennyire jogszerű mármint a szolgáltató utolsó levele?

[link]

Üdv

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#4119) bambano válasza Predator2 (#4118) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

nem. de te sem voltál teljesen jogszerű, ez a kisebb probléma.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#4120) Predator2 válasza bambano (#4119) üzenetére


Predator2
addikt

Ezt kifejtenéd nekem egy kicsit bővebben kérlek.

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#4121) bambano válasza Predator2 (#4120) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

az előfizetői panasznak vannak formai szabályai, azt meg kell tartani. az első leveledet nem láttam, de a többiben nincs semmi olyan adat, ami alapján az előfizetőt azonosítani lehetne.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#4122) Predator2 válasza bambano (#4121) üzenetére


Predator2
addikt

Ez egy kis cég (annál bunkóbbak) a nevem az azonosítóm. Itt nincs semmi ügyfélkód vagy más ami alapján azonosítana.

Itt olvashatod az első levelem: [link] és [link]

[ Szerkesztve ]

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#4123) bambano válasza Predator2 (#4122) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

én most nem bogarászom tovább az esetet, bocs :)
két lehetőséged van:
1. megpróbálod kiverekedni az igazad, hogy ez a szolgáltatás nem megfelelő. erre látok reális esélyt
2. sportból, ha ti szemetek vagytok, én is, alapon felnyomod az illetékes hatóságoknál a szolgáltatót, hogy legyen egy kis munkájuk. ez elég sima ügynek látszik.

a kettőt lehet egyszerre is.
3. lehetséges verzió: megmondod a főnöknek, hogy vagy megoldja a problémád, vagy felnyomod. ezzel:
3.1 zsarolást követsz el, ami büntetendő
3.2 kockáztatod, hogy nem hiszi el, hogy igazad van, és akkor szívni fogsz mindaddig, amíg a hatóság helyre nem teszi.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#4124) LuckyL válasza bambano (#4123) üzenetére


LuckyL
őstag

hahó zsarolás akkor lehet valami ha jogtalan haszonszerzés végett követik el
ne keverjük a dolgokat

cryptot minden termékemért elfogadom

(#4125) bambano válasza LuckyL (#4124) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

ha a cégnek igaza van, és ő hatósági retorzióval való fenyegetéssel éri el, hogy megkapjon olyan szolgáltatást, ami egyébként nem jár, az megfelel a definíciódnak. a rendőrök pedig hajlamosak először "intézkedni" és csak utána kérdezni, ráadásul az informatikai tudásuk aligha üti meg azt a szintet, hogy egy natolt szolgáltatás kulisszatitkait megértsék.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#4126) szaszayanou válasza bambano (#4125) üzenetére


szaszayanou
aktív tag

A hatósági jogérvényesítés lehetőségére való felhívás önmagában jogszerű hátránnyal való fenyegetésnek minősül, a hatósági túlkapásoktól függetlenül. A jogszerű hátránnyal való fenyegetés csak akkor minősül zsarolásnak, ha jogellenes cél elérésére irányul. Nem jogellenes a cél, ha szerződésszerű szolgáltatást szeretne kapni a fórumtárs. Jogellenes pl., ha a hallgatásáért cserébe egy millió dollárt kér.

Still stands Thine ancient sacrifice, An humble and a contrite heart.

(#4127) bambano válasza szaszayanou (#4126) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

nem vagyok benne biztos, hogy a problémához képest irreleváns hatósági jogérvényesítésre való felhívás jogszerű. abban meg pláne nem vagyok biztos, hogy a bíróság is úgy fogja értelmezni az ászf-et, ahogy én.
következmény: amíg nincs kimondva, hogy az ő szerződése jogszerűtlenül elhallgatta a szolgáltatás fontos tulajdonságait, addig fennáll a lehetősége, hogy a hatósággal való fenyegetőzést zsarolásnak minősítik.

a másik, amit mondtam, de most mélyebben kibontom az igazságot: a rendőrök egyszerűen túl hülyék ahhoz, hogy megértsék, miről van szó. akkor is bekasztlizhatják zsarolásért, ha egyébként jogszerűen mondja, amit mond és nem zsarolás.

következmény: tudnia kell, hogyha hatósággal fenyegetőzik, az mivel jár, és fontos, hogy ha az én tanácsom miatt kezd el hatósággal fenyegetőzni, akkor tisztában legyen vele, hogy ez fordítva is elsülhet.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#4128) szaszayanou válasza bambano (#4127) üzenetére


szaszayanou
aktív tag

Konkrétan most arról van szó, hogy zsarolásnak minősül-e a fogy.védelemmel való riogatás. Ha nem jogellenes cél elérésére irányul, akkor nem számít zsarolásnak. A büntetőjog könyv, amibe az előbb belekukkantottam, jogellenes célként említi a hallgatási díjat. Ez attól függetlenül így van, hogy mit ír az ÁSZF a szolgáltatásról.

A következő példa talán szemléletesebben elhatárolja a két esetet: tegyük fel, hogy tanúja voltál egy gyilkosságnak. Ha csak annyit mondasz a gyilkosnak, hogy tegyen beismerő vallomást, különben feljelented, az nem számít zsarolásnak. Ha azonban azt mondod neki, hogy fizessen neked x összeget, különben feljelented, az zsarolás.

A bekasztlizásról nem a rendőrök döntenek, hanem a bíróság, a bírók pedig tudják az ilyen dolgokat.

Still stands Thine ancient sacrifice, An humble and a contrite heart.

(#4129) bambano válasza szaszayanou (#4128) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

"Konkrétan most arról van szó, hogy zsarolásnak minősül-e a fogy.védelemmel való riogatás.": nem, konkrétan nem erről van szó.

konkrétan arról van szó, hogy minek hihetik és milyen lépéseket tehetnek ellene, amiről előzetesen tudnia kell. te arról beszélsz, hogy a törvénykönyvet ismerő, azt helyesen értelmező bíró vagy rendőr mit gondol erről. én meg arról, hogy a való életben tipikus emberek hogy értelmezik. ideje lenne elfogadni a tényt, hogy a két dolog között a tapasztalat alapján óriási különbség van.

mert sokra megy vele, hogy egy évekig elhúzódó per végén kimondja egy feljebbviteli bíróság, hogy igaza volt, és jogszerűtlenül csukták be.

a szövegértési nehézségekkel küzdők kedvéért megismétlem:
"Ha nem jogellenes cél elérésére irányul, akkor nem számít zsarolásnak.": azt, hogy a cél, amire irányulna, nem jogellenes, azt *CSAK ÉN GONDOLOM ÍGY JELENLEG*. ez nagyon rohadtul messze van attól, hogy jogerős ítélet is kimondja ugyanezt. és mivel a vitatott kérdés szakterülete olyan, hogy azt sokan nem ismerik, ezért nagyobb a valószínűsége, hogy félre fogják értelmezni.

két eset van:
- megmondja a fickónak, hogy feljelenti a hatóságoknál a szabálytalanságok miatt. a fickó kiröhögi, rendőrségnél feljelentést tesz zsarolás miatt, rendőr kijön, meglátja a tényállást, elkezdi vakarni a fejét, majd bezárja a fenyegetőzőt.
- megmondja a fickónak, hogy feljelenti, mire az meghunyászkodik és megcsinálja, amit akart, vagy feljelenti, de a kiérkező rendőr képes lesz egy 60 oldalas ászf-et öt perc alatt első olvasatra helyesen értelmezni, meg fogja érteni, hogy mi az a natolt hálózat, a portbezárás és a többi, majd ezek után közli a szolgáltató illetékesével, hogy nincs igaza?

szerinted melyik fog előfordulni? és te beülnél a börtönbe 2-3 napra, mire megfelelő védőügyvédet meg informatikai szakértőt találnak, aki meggyőzi a szerveket, hogy nem volt igazuk?

volt olyan eset, hogy a rendszergazdát kirúgták, és az elmaradt fizetését kérte csak a gépek jelszavainak átadása ellenében. ha nincs olyan szerencséje, hogy az anyjának ismerőse volt egy rendőrkapitány, talán még mindig börtönben ülne.

javaslom fontold meg legközelebb: ha tanácsot adsz, olyat adj, ami nem okoz nagyobb kárt, mint az eredeti probléma.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#4130) LuckyL válasza bambano (#4129) üzenetére


LuckyL
őstag

nincs olyan rendőr vagy ügyész aki ezt zsarolásnak minősítené
pláne nem fognak lecsukni érte ez micsoda abszurdum
honnan jött a börtönbe beülés 2-3 napra??? :DD

[ Szerkesztve ]

cryptot minden termékemért elfogadom

(#4131) bambano válasza LuckyL (#4130) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

konkrét megtörtént eset volt, a neten írták, de most nem fogom előkeríteni az url-jét.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#4132) LuckyL válasza bambano (#4131) üzenetére


LuckyL
őstag

pedig erre kiváncsi lennék! ha mégis megtalálod linkeld be

cryptot minden termékemért elfogadom

(#4133) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Köszönöm a válaszokat. Elküldtem az illetékes hatóságoknak a panasz leveleimet.

Engem semmilyen formában nem tájékoztattak, hogy natolt hálózatot biztosítanak a részemre. Amikor erre rákérdeztem, felmondta a határozatlan idejű szerződésem a szolgáltató.

Nem gondolom, hogy zsarolás lenne, ha pl egy tolvajt "megfenyegetnék", ha lopáson érem, hogy rendőrt hívok.

Arról nem is beszélve, hogy utána néztem a dolognak mielőtt megkerestem őket.

Pár vélemény az üggyel kapcsolatban:

[link]

[link]

[link]

[link]

Üdv

[ Szerkesztve ]

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#4134) MaTpr0F


MaTpr0F
senior tag

Sziasztok!

Vásárlástól való elállással kapcsolatban lenne kérdésem az itt megforduló jogászokhoz.

Tudom, hogy Júniusban(?) módosították az erre vonatkozó szabályozást, hogy 14 napom van elállni és az eladónak is ennyi ideje van visszatéríteni a vételárat az elállási szándék jelzésétől számítva. Kérdésem, hogy a 14 nap az 14 munkanap vagy 14 naptári nap?

Másik, hogy ha az eladó késik a fizetéssel kihez kell fordulnom (rendőrség, fogyasztóvédelem, stb.)?

Előre is köszönöm!

(#4135) Apollo17hu válasza MaTpr0F (#4134) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Elsőre: 14 naptári nap.

(#4136) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Létezik valamilyen jogsegély szolgálat cégeknek is? NEm mondom hogy TASZ hoz hasonló, de aki felkarolna egy ordas nagy törvénykezési marhaság elleni keresetet/vagy segítene egy ilyen ügy megtervezésében?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#4137) szaszayanou válasza bitpork (#4136) üzenetére


szaszayanou
aktív tag

Kellene egy kis input, hogy miről is van szó pontosan.

Still stands Thine ancient sacrifice, An humble and a contrite heart.

(#4138) bitpork válasza szaszayanou (#4137) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ok, here it comes.
Van egy cégem, amit 0 Ft-t átvettem/megvásároltam még márciusban. A volt tulaj könyvelője július közepéig nem, illetve darabokban adta át a könyvelést, ami miatt a KOCKRED felszólításnak nem tudtam időben eleget tenni. A második felszólítás kor kaptam egy bírságot, amit nem vitattam -kifizetése folyamatban- de az átvétele utáni harmadik napon beadtuk ( tehát 15 napon belül) a kockázatelemzési ívet elektronikusan és papíron is. Majd a határidő lejárta előtt 3 nappal keltezett, de a posta által 1 napra kézbesített levelet kaptam hogy ez nem elég mert nem volt a késedelem kimentésére kísérő levél. Ezt a levelet megírta a könyvelőm a következő nap, és kora este 17:45-kor átküldte nekem. Persze a nyomtatóm összefosta magát, így csak a következő nap reggel tudtam kinyomtatni és postára adni.
Erre közölték hogy kicsúsztam az időből törlik a cégem adószámát. Fellebbeztem, leírva minden történetet. Elutasítottak hogy 1 napot ( gyk 12 órát) késtem a postázással. Írtam felülvizsgálati kérelmet, mellőzték azzal hogy megvizsgálták a kollégájuk döntésének lépéseit, ők nem hibáztak. Most van még egy felülvizsgálati kérelem bent, de ez is csak időnyerés, mert már megmondták hogy ahogyan az előző mellőzésben is, itt sem fogják megvizsgálni a körülményeket csak azt h ők szabályosan jártak-e el. Nesze neked joggal járó méltányossági kérelem.
Az ok: a törvény úgy van megírva hogy nem reagálás esetén azonnal fontomizálódik a cég a törvény szemében, még akkor is ha a tulaj meg akarja menteni és elismeri-vállalja a büntetéseket. :W
Jah és ezen az alapon megvonták 10'000'000 Ft ÁFA-m visszafizetését is.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#4139) szaszayanou válasza bitpork (#4138) üzenetére


szaszayanou
aktív tag

Melyik törvény hatálya alá tartozik az eljárás? Ket? Art? Az igazolási kérelem miatt érdekes.

Más: ha nem oldódik meg a dolog, akkor a könyvelőtől is lehet követelni a károdat, hiszen elsősorban az ő impotens viselkedése miatt alakult ki ez a helyzet. Nem (csak) a céged előző tulajának a könyvelője, hanem szerződés szerint a cégedé is, ami alapján szerződéses kártérítési felelősség terheli ilyen esetekben.

Still stands Thine ancient sacrifice, An humble and a contrite heart.

(#4140) bitpork válasza szaszayanou (#4139) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Art. A konyvelon mit koveteljek? Nincs annak ennyije csak egy prakitzalo ugyved ferje.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#4141) szaszayanou válasza bitpork (#4140) üzenetére


szaszayanou
aktív tag

Ez alapján is kicsúsztál a határidőből?

"az eljárási cselekményhez kapcsolódó igazolási kérelmet a mulasztásról való tudomásszerzést vagy az akadály megszűnését követő 8 napon belül, de legkésőbb az elmulasztott határnaptól vagy az elmulasztott határidő utolsó napjától számított hat hónapon belül lehet előterjeszteni."

Csak mint lehetőséget írtam a könyvelőt. Hátha rejtegetnek valamit a vánkosban, házassági vagyonközösség stb.

Still stands Thine ancient sacrifice, An humble and a contrite heart.

(#4142) bitpork válasza szaszayanou (#4141) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ehhez tudsz adni egy linket vagy jogszabályt?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#4143) szaszayanou válasza bitpork (#4142) üzenetére


szaszayanou
aktív tag

Art. 5/A. (3) i, [link]

Still stands Thine ancient sacrifice, An humble and a contrite heart.

(#4144) bitpork válasza szaszayanou (#4143) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Köszönöm szépen ezt továbbítottam az ügyvédeknek akik már két napja ülnek a papírok felett meg a NAVnál.

A válasz pedig a kicsúszást illetően: amennyiben tekinthetem a lejárat előtt 2 nappal megérkezett levelet egy a mulasztásomra felhívó figyelmeztetésnek és ez azt jelenti hogy onnan újra indul a 8 nap, akkor nem. Kérdés hogy az a levél minek minősül.

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#4145) Fecogame


Fecogame
veterán

Még nyár végén beiratkoztam egy fizetős estis OKJ-s képzésre, kizárólag a diákigazolvány megszerzése céljából. Amikor beiratkoztam, direkt elolvastam minden papírt, amelyek egyikén sem szerepelt összeg, hogy mennyi lenne a tandíj. Az irataimat lefénymásolták, viszont alá ezt nem írtam ( így gondolom az érvénytelen ). Az órák egyikére sem jártam be.

Ma felhívott az iskola, hogy fizessem be a szeptemberi tandíjat, mivel a tanulójuk vagyok, ráadásul ugye fizetős szakon. Mondtam nekik, hogy

1., Egyik általam aláírt papíron sem szerepel összeg ( erre a válaszuk az volt, hogy szóbeli tájékoztatást kaptunk erről... Erre válaszoltam nekik, hogy ha mutatnak egy papírt, amit aláírtam és konkrét összeg szerepel rajta, akkor befizetem. Van egy tippem, miszerint biztosan nincs náluk ilyen. )
2., A lefénymásolt irataimat nem írtam alá
3., Egyik órán sem jelentem meg

Erre kapcsolták az igazgatót, akivel ugyanezt lefolytattam, majd ő mondta, hogy akkor a mai nappal megszünteti a tanulói jogviszonyom, és be kell fizetnem a szeptemberi díjat. Valamint ha megérkezett a diákom ( házhoz jön ), vigyem be és adjam le, de amúgy is érvénytelen.

Jogos vagy sem? Avagy be kell-e fizetnem az összeget vagy nem vagyok köteles?

Köszönöm a válaszokat előre is :R

[ Szerkesztve ]

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#4146) bambano válasza Fecogame (#4145) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

ha beiratkoztál, és nem tetted passzívba a félévedet, akkor tandíjat kell fizetned.
egyébként ez a diákért kamuzás nem annyira törvényes szerintem.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#4147) suspect


suspect
aktív tag

Sziasztok!

Mit lehet tenni abban az esetben. ha én segítettem exem csládjának régen és kihoztam 3 telefon + előfizut amit abahagytak fizetni és a behajtó nekem küldi a felszólítást?

Eddig fizettek, rendben volt minden, de most abbahagyták. Szóval a behajtó engem akar miattuk előenni.

Lehet valahogy tenni annak az érdekében, hogy ne engem vegyenek elő miattuk?

(#4148) devil-k válasza suspect (#4147) üzenetére


devil-k
nagyúr

Semmit nem tehetsz. A Te neveden van az előfizetés, innentől kezdve bukó a dolog. A szolgáltatót nem fogja érdekelni, hogy Te továbbadtad másnak a készülékeket vagy másra bíztad, hogy fizesse a havi törlesztést vagy/és számlákat.

(#4146) bambano

OKJ-s képzésen nincs passzív félév vagy ehhez hasonló.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#4149) Sanyabá válasza suspect (#4147) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Hiába , a szerelem vak , és vakká tesz! :K
Közben tán össze vesztél a rokonsággal.? Ha nem ,akkor próbálj velük beszélni, hogy annak idején jó tett helyében jó tettel viszonozzák.

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#4150) mocsanisi válasza Sanyabá (#4149) üzenetére


mocsanisi
senior tag

Ugyan ez a szitu nálam is előállt. Egy életre megtanultam a leckét :)

‎"Vékony srácoknál a kockahas olyan, mint dagadt csajoknál a nagy mell. Nem számít..."

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jogász topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.