Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jogász topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-02-11 07:27:19

LOGOUT.hu

A topikban minden törvénytelen módszer megvitatása tilos!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4651) üszök válasza -szp- (#4638) üzenetére


üszök
őstag

Ki került az írás? Csak én vagyok béna és nem találom?

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#4652) Andris837


Andris837
senior tag

Szép napot!

A helyzet az, hogy örököltem "szőlő és gazdasági épület" ingatlan 2/8-ad részét. Az unokatestvéreimnek van 1/8-ad 1/8-ad része, a többi 4/8-ad rész még nincs tisztázva, ugyanis az akinek a nevén van az a 4/8-ad rész már nem él.
Nem is ez a lényeg, hanem az, hogy én ezt a 2/8-ad részt hogyan tudnám átadni a két unokatestvéremnek?

- adás-vétel?
- ajándékozás (esetleg a nagymamámnak aki haszonélvező)?

Párommal átbeszéltük a dolgot és mi nem szeretnénk vele foglalkozni, az unokatestvéreimben meg - csúnya dolog - nem bízom meg annyira, hogy ők gondozni fogják velem így legyen az ő tulajdonuk és ha bármi gond van ők vállalják érte a felelősséget.

iPhone SE (2022) | iPad (9. gen) | HWAPO | Ryzen 5 3500X / 16GB 2666MHz / MSI A320M-A PRO / ZOTAC GTX 1660 6GB TWIN FAN

(#4653) LuckyL válasza Andris837 (#4652) üzenetére


LuckyL
őstag

lehet adás vétel, ajándékozás is
kérdés hogy nekik kell-e egyáltalán

illetékmentes megoldás szerintem nincs, csak ha az egész örökségről lemondasz
ha csak ez van benne, tedd ezt

cryptot minden termékemért elfogadom

(#4654) bambano válasza Andris837 (#4652) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

annak az esélye, hogy ezt az ingatlant te törvényesen az unokatestvérednek add, gyakorlatilag nulla.
a nagymamádnak esetleg.
a vonatkozó jogszabályokat a földoligarchák miatt durván bekeményítették.

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#4655) Jorus


Jorus
nagyúr

Sziasztok, kis segítség kellene. Egy adott cég elektronikus levelezésével a vállalat vagy a munkavállaló rendelkezik? Belső szabályzások szerint a vállalat, de magasabb rendű jogszabályt ugye nem írhat felül egy céges policy, szal érdeklődöm, hogy van-e vmi hivatalosnak mondható álláspont, ami bíróságon is megállja a helyét. Az életből vett példa: van egy cég, ahonnan távozik a vezérigazgató; az ő levelezése (a levelezésének a céges policy szerint tárolt mentései legalábbis) átadhatók-e az új vezérnek, mondván, azzal a cég rendelkezik, vagy ez személyhez fűződő jogokat sért? A céges IT policy szerint a céges levelező rendszert csak és kizárólag a céggel kapcsolatos tevékenységek támogatására, a cég érdekében engedélyezett használni, tehát elvileg csak olyan információkat tartalmaz a levelezés, ami céges ügyben történt.

Némi adalék a témához: Elutasította az ügyészség a Vitézy Dávid ellen tett feljelentést

A válaszokat előre is nagyon köszönöm!

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#4656) bambano válasza Jorus (#4655) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

akkor a céghez tartozik. nincs ellentmondó felsőbb jogszabály.

szerk: privát magánvélemény: ha véletlenül sikerült összefutnod egy olyan eszméletlenül ritka céggel, ahol van erre írott belső policy, akkor az a feltételezés a valószínűbb, hogy rendesen utánanéztek a jogi háttérnek. a cégek zömére a kupleráj jellemző ilyen kérdésekben, azaz semmilyen szabályozás sincs.

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#4657) Jorus válasza bambano (#4656) üzenetére


Jorus
nagyúr

Köszi a választ! A céges policyt én írtam, céges jogász is átnézte, rendben is találta, de egyfelől a céges jogász nem feltétlenül jártas elektronikus levelezést, webes témákat érintő EU-s jogi best practice-ekben, másrészt ennek már 3 éve, és a linkelt BKK-s IT igazgatói hozzáállás kapcsán felvetődött bennem a kérdés. Merthogy nálunk - állami portfólióba tartozó vállalat lévén - néha gyorsan cserélődnek a vezérek.

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#4658) szjoci


szjoci
őstag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni az alábbi ügyben: Decemberben rendeltem a gr*ppi.hu-ról egy pendrive-ot, amit január elején kaptam meg. Lefuttattam egy tesztprogramot és kiderült hogy a ráírt kapacitás felét tudja csak. Jeleztem a webshop felé elállási szándékomat, és visszaküldtem nekik 14 napon belül. Ez január végefelé volt, és azóta hitegetnek hogy visszautalják az összeget.
Mit lehet tenni hogy visszakapjam a pénzem?

Köszönettel,
Joci

(#4659) ittakary


ittakary
nagyúr

Sziasztok!
Káposztásmegyeren lakom, panellakásban. A felettünk lakó kutyája este 8-11ig folyamatosan fel alá rohangál a körmével k.. idegesítő kaparászó hang kíséretében. Pontosan meg tudom mondani, hol van a kutya most is, mert olyan szinten lehallatszik a hangja. Lehet valamit ezzel a helyzettel kezdeni?

Beszéltem velük: le se szartak, azt mondták nem lehet jobban levágatni a körmét.. Pedig lehet :U eddig érdekes módon nem hallottuk SOHA, csak az utóbbi fél évben...

Nagyon köszönök mindenféle segítséget.

(#4660) etejedu válasza ittakary (#4659) üzenetére


etejedu
őstag

Önkormányzatnál kell érdeklődni, milyen szabályok vonatkoznak a társasházi ebtartásra. Ha azon rendeletek alapján sérti a jogaid ezen belül a nyugalmad; úgy a jegyző köteles eljárni.

(#4661) bambano válasza etejedu (#4660) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

a birtokvédelmi eljárásnak nem feltétele, hogy az ebtartási szabályokat is sértse. ha őt zavarja, akkor panaszt tehet.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#4662) Gedeon31


Gedeon31
addikt

Srácok tud valaki segíteni az ügyben mi ,akkor a teendő ,ha a feletted lakó nem bír magával? Eddig csak hétvégén nem lehetett tőle pihenni ,de most már reggel 6 órakor elkezdi a zajongást és hiába lett neki többször szólva nem hatotta meg.
Valami ötlet vagy tanács jól jönne :R

(#4663) philoxenia válasza Gedeon31 (#4662) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Lásd, mint lentebb. :) Szvsz.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#4664) bambano válasza Gedeon31 (#4662) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

egy rakás ötletem van ilyen helyzetre, amik nem segítettek :)
saját tapasztalatom szerint a költözés az egyetlen megoldás.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#4665) ittakary válasza philoxenia (#4663) üzenetére


ittakary
nagyúr

fentebb! rendes ember fentről lefele fórumozik ;]

(#4666) Real Ghoost válasza bambano (#4664) üzenetére


Real Ghoost
aktív tag

+1

Kertes ház a megoldás, vagy a legfelsőbb szintre költözni, fentről lefelé jobban hallatszanak a dolgok mint lentről fel. (de ott meg megfő az ember nyáron, tetőtérben)

Ez hogy most a jegyző majd tesz valamit hogy fogják vissza magukat, ez sajnos utópia :)

(#4667) szjoci válasza szjoci (#4658) üzenetére


szjoci
őstag

Erre senkinek sincs ötlete? Elméletileg 14 napon belül vissza kellett volna utalnia a vételárat és a postaköltséget. Fogyasztóvédelemnek írjak?

Üdv,
Joci

(#4668) ubyegon2 válasza Real Ghoost (#4666) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Érdekes elméleted van a hang terjedésére! :)
Igaz, hogy tüzérfülem van, mégis ugyanúgy hallom a falfúrást lentről és fentről is! A süket nagymama alattunk hajnalban bekapcsolja a tv- t vagy bunkóparaszt 5 percig melegíti motorbiciklijét a bérelt garázs előtt, közvetlen az ablakok alatt. :(((

[ Szerkesztve ]

(#4669) Gedeon31 válasza bambano (#4664) üzenetére


Gedeon31
addikt

Azért nem hinném csak ez a megoldás létezne. Főleg még rosszabbul járnék esetleg ,mint most :D

(#4670) korcsillio


korcsillio
őstag

Üdv.
Régi parasztházam van.Ugy vettem meg hogy nem néztem hogy a szomszédnak van egy régi borospincéje a ház hátuljánál közvetlenül(kb.10cm) és ott reped a falam elég rendesen,gondolom jobban mozog ott a talaj.Ez hivatalos így vagy lehet ellene tenni hogy tömje be a pincét hogy ne dőljön ki a falam?

(#4671) philoxenia válasza korcsillio (#4670) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Miért tennél ellene, hogy betömje a pincét? :F
Amúgy az nem lenne megoldás nyilván, (ugyanúgy süllyedne) aláfalaznod kellene a Tiédnek, vasbeton gerenda stb. Ráadásul mivel régen megvan kétséges, hogy mit ítélne egy esetleges bíróság...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#4672) korcsillio válasza philoxenia (#4671) üzenetére


korcsillio
őstag

1évben 1x vannak ott,nem használják.Gondoltam ha megszüntetik a pincét akkor megáll a mozgás.

(#4673) bambano válasza korcsillio (#4672) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

találgatok: lehet, hogy utána kellene járni a helyi építési hatóságnál az aktuális irányelveknek.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#4674) philoxenia válasza korcsillio (#4672) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A pincét tömören kitöltve sem szűnne meg a mozgás, hiszen akkor meg a súly miatt az is süllyedne... Talaj? Vízelvezetés? Falazatod azon a részen?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#4675) korcsillio válasza bambano (#4673) üzenetére


korcsillio
őstag

Építési engedélye tuti nincs rá csak nem tudom ilyen esetben mi van.

(#4676) philoxenia válasza korcsillio (#4675) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Mikori építésű?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#4677) korcsillio válasza philoxenia (#4676) üzenetére


korcsillio
őstag

Nem tudom :(

(#4678) bambano válasza korcsillio (#4675) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

ismét csak találgatok: nyilvánvaló érdekütközés van kettőtök között, amin nyilvánvalóan változtatni kell. számítani lehet rá (mégha én biztosat nem is tudok tippelni), hogy változtatás lesz a vége, és számítani lehet rá, hogy a változtatást az aktuálisan hatályos helyi építési szabályok irányába fogják elrendelni.

tehát valószínűleg érdemes az aktuális szabályokat megismerni, noha nem garantálhatom biztosra, hogy aszerint fognak dönteni. de annyit megér, hogy megnézed az önkormányzat webjén, hogy kint van-e a dokumentum vagy bemész és elkéred. ez nem nagy áldozat ahhoz képest, hogy esetleg ledől a házad.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#4679) korcsillio válasza bambano (#4678) üzenetére


korcsillio
őstag

Köszi.

(#4680) szaszayanou válasza korcsillio (#4679) üzenetére


szaszayanou
aktív tag

Nem kell a közjogi építési szabályokra hivatkozni. A ptk. szomszédjogi része biztosítja a földtámaszhoz való jogot (Ptk. 5:24. §) Erre hivatkozva lehet követelni, hogy oldja meg a helyzetet, függetlenül attól, hogy engedéllyel építette a pincét vagy nem.

Still stands Thine ancient sacrifice, An humble and a contrite heart.

(#4681) Corsair90


Corsair90
tag

Sziasztok.

Segítségeteket szeretném kérni.
Van egy családi házunk és ezen a telken jogilag hozzátartozik a szomszédé is. Tehát két különálló ház kerítéssel elválasztva a telek is. Lakásmegosztó szerződésünk is van.
Ha társasházzá lenne papíron nyilvánítva, akkor ugye csak a telek lenne közös, az ingatlan teljesen külön lenne jogilag, valamint a tulajdoni lapon is csak mi szerepelnénk?
Mi a folyamata a társasházzá nyilvánításnak hová kell menni, illetve milyen költségei vannak?
Így teljesen függetlenek leszünk egymástól?

(#4682) üszök válasza Corsair90 (#4681) üzenetére


üszök
őstag

Társasházi törvény
Társasház alapítás
(Gugli 2 perc)

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#4683) Corsair90 válasza üszök (#4682) üzenetére


Corsair90
tag

Köszi.

Ha például a szomszédom hitelt vesz fel és nem fizeti, esetlegesen mi történhet? Nekem származhat belőle problémám?

(#4684) sgery


sgery
őstag

Sziasztok!
Kicsit érdekes kérdésem lenne. Vettem anno 1,5 éve egy számlázó programot. Fontos, hogy programot vettem, a számlán is 1db áll tételként, idő intervallum, támogatás vagy bármilyen más szó nincs rajta.
Mint kiderült tavaly év végén, ez 1 éves támogatás volt, nem a programot magát vettem meg, ennek okán nem tudom frissíteni a programot. Ezt még elviselem valahogy, bár így sem érzem korrektnek, mert nem tájékoztattak az elején arról sehol, hogy évente ki kell fizetnem ugyan ennyit.
Viszont a gond az, hogy a megvásárolt programot a kifizetett ideig tartó frissítésekkel nem hajlandóak átadni a cég részéről (mondván csak az új van meg nekik, ami kamu, mivel régebbi file-okat is le tudok tölteni a szerverükről ha tudom a program verzió és kiadásszámát és mappáját - sajnos azt nem tudtam kisakkozni, ami nekem kellene). Mivel újratelepítettem a rendszert, így szükségem lenne rá, de nem kapom meg.
Tehát ez így helyén álló? Megteheti ezt a cég?

Ami leginkább zavar, hogy a weblapjukon most is ugyan így értékesítenek, sehol nem írják ki, hogy időre veszi az ember a programot, tehát félrevezetés történik (most épp a nyitó oldalon az akt. akciónál ki van írva, de mikor nem ez van a nyitó oldalon már sehol máshol nincs idő kiírva, csupán program és darabszám)

Érdemes ezért fogyasztóvédelemnél feljelenteni Őket?

Amúgy az egyik legnagyobb könyvelő cég ez, a kulcs-soft. Még annyit róluk, hogy a terméktámogatási idő alatt is pénzt kértek volna azért, hogy megállapítsák mi a hiba a szoftwareükkel, mivel az folyton bezárt egy hibára hivatkozva ha több tételt akartam egymás után felvinni - inkább éltem a hibával mint hogy ezért is fizessek.

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#4685) bambano válasza sgery (#4684) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

pontosan akkor mi is a bajod? hogy nem állnak veled szóba, miután már nem vásároltál supportot?
vagy az, hogy nem csináltál biztonsági mentést és most nincs meg a programod?

tartok tőle, hogy te nem vagy képben ezekkel a dolgokkal kapcsolatban.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#4686) sgery válasza bambano (#4685) üzenetére


sgery
őstag

Nem, az, hogy nem adják ki a programot nekem. Nem kell semmilyen frissítés, csak az a program, amit megvettem. Thats all.

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#4687) hcs57 válasza sgery (#4686) üzenetére


hcs57
őstag

Ezt elolvastad? [link]

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#4688) sgery válasza hcs57 (#4687) üzenetére


sgery
őstag

"5.1. A Szolgáltató a szoftver-termékhez egy nem kizárólagos, nem licenchez kötött, nem átruházható, időben a szerződés időtartamára korlátozott használati jogot ad a Felhasználónak, az alábbi szabályokhoz mérten."

Bármit aláírok mindig végigolvasom az ászf-et, de itt nem tettem meg, mivel gondoltam programot veszek nem szolgáltatást így annyira nem érdekelt.
Ez van. Ne értsen félre senki, nem azzal van a gondom, hogy valamiért fizetni kell, hiszen a legtöbb számlázó úgy működik, hogy havidíjas, csak ott épp ezt nem az ászf-be dugják hanem nyíltan vállalják. Mikor én vettem ezt nem közölték, nem volt leírva sehova, pedig telefonon is beszéltem velük és akkor még fogalmam sem volt miként megy a piac ezen része. Szóval engem csak a megtévesztő üzletpolitika zavar, hiszen kihasználják/ták azt, hogy valaki berendezkedik egy programra akkor onnan nehezebben költözik át másikba (ezért is volt évekig ingyenes a számlázójuk...) és inkább fizet mikor rájön, hogy ez évente ennyibe fog kerülni...

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#4689) philoxenia válasza sgery (#4688) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Versenyhivatal. De persze ez visszamenőleg Téged már nem fog vigasztalni....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#4690) bambano válasza sgery (#4686) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

miért nem veszed meg újra a friss változatot? nem fognak neked ingyen támogatási tevékenységet folytatni csak azért, mert te nem csináltál biztonsági mentést.
én nem mennék a helyedben hivatalokhoz panaszkodni, mert nincs igazad.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#4691) hcs57 válasza sgery (#4688) üzenetére


hcs57
őstag

Az Ászf ott volt akkor is, nem kérdezted a használat feltételeit, ők meg gondolták, hogy olvastad... Az operációs rendszert sem veheted meg, csak a használati jogát... az más kérdés, hogy a könyvelő szoftvert 1 évre vetted (aszf), az operációs rendszert pedig több évre, amíg azt frissítéssel támogatják. Windows XP-t használhatsz most is, de biztonsági frissítést nem kapsz, stb.

Olvasd át az ÁFSZ-t ismét, s vedd meg újra, ha a feltételek megfelelnek.

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#4692) szjoci válasza szjoci (#4667) üzenetére


szjoci
őstag

Írtam nekik mégegyszer, ismét szépen, de már beleírtam hogy több fórumon is panaszt fogok tenni ha nem utalják vissza egy héten belül a pénzem. Ma megkaptam, de amúgy most komolyan, hol lehet ilyen ügyben panaszt tenni?

Köszönettel,
Joci

(#4693) hdanesz


hdanesz
senior tag
LOGOUT blog

Sziasztok,

Egy cégnél történt változás (konkrétan új cégvezető) bejegyzése mennyi ideig tart?
Február 25.-én lett beadva a kérelem, de az e-cegjegyzek.hu-n még mindig nem látni a bejegyzést csak annyit, hogy március 10.-e óta bejegyzés alatt van.

(#4694) Real Ghoost válasza hdanesz (#4693) üzenetére


Real Ghoost
aktív tag

Kb egy hónap mire közzéteszik, és akkortól lesz hatályos amint a Cégközlönyben közzétételre került.

(#4695) Víz Elek válasza Real Ghoost (#4694) üzenetére


Víz Elek
senior tag

Sziasztok!

Nem tudom, hogy ez ide tartozik-e, de nem találtam másik topicot, ami ezzel foglalkozna.

Nos, az lenne a problémám, hogy régebben foglalkoztam kínai telefonok eladásával, itt hardveraprón, mint sokan mások.

Ugyebár kezdetben volt az, hogy egyenesen Kínából érkezett a készülék, és itthon kiszedték a vámon, így azért természetesen ki lett fizetve a 27% áfa, plusz a kezelési költség, de akkoriban egyre lassabb volt a posta, volt, hogy hetekig állt a postánál a csomag, olykor-olykor tovább volt a magyar postán, mint ameddig maga a Kína-MO. tartana, így elkezdtem én is egy másik kínai webshoptól rendelni, ami Kína-Anglia-Magyarország útvonalon szállította a csomagokat, egyrészt a gyorsaság miatt, másrészt pedig azért, mert nem kellett annyit fizetni az áfa miatt, mint itthon.. Minden rendben is ment, mindaddig, míg a dollár árfolyama nem kezdett el az egekbe szökni, így abba is hagytam ezt a "hobbit", kereskedelemnek azért nem mondanám, mert 1-1 telefonon a tényleges haszon ~2000 Ft volt, de hogyha egyszerre többet rendeltek, akkor adtam kedvezményt, ekkor már inkább ~1500 Ft volt/készülék... természetesen amelyik készülék még garanciás, akkor azzal foglalkozok, megjavíttatom, stb..

Nos, itt jön az érdekes rész, mégpedig az, hogy volt egy felhasználó, aki több készüléket is vásárolt tőlem, szinte ugyanazt a márkát, majdnem ugyanazokat a típusokat is, majd egyszer az egyik készülék elromlott, így garanciális ügyben visszaküldtem Kínába, ahol megállapították, hogy a készüléket nem javítható garanciális keretek között, mivel fizikai sérülés keletkezett rajta a nem rendeltetésszerű használattól (valószínűleg ráültek).
Természetesen ezt a vásárló nem volt hajlandó elfogadni, így egy magyarországi szervizbe is elküldtem, ahol megállapította a szervizmérnök, hogy jó volt a kínai megállapítás, miszerint nem rendeltetésszerűen használták, így nem jár a garanciális javítás, természetesen ezt képekkel, szakvéleménnyel alátámasztotta, amit elküldött nekem, majd továbbítottam a vásároló felé.

Természetesen ez sem volt neki elég, így mostanra már azzal fenyeget, hogy feljelent a NAV-nál, mivel nem adtam számlát a készülékről.. mondjuk nem is értem, hogy miért kellett volna számlát adnom, mivel ha jól tudom, akkor.:

- Ingóságok magánszemélyek közötti adásvételénél nem keletkezik számla, mivel magánszemély nem is állíthat ki számlát. Max. adásvételi szerződést kellett volna írnunk, amire nem került sor.

- Mivel 100e forint alatti az összeg, ezért még csak fel sem kell tüntetnie az eladónak az adóbevallásban, innentől kezdve a NAV mit tud vizsgálni? Semmit.

Illetve még olvastam a minap olyat, hogyha a összbevételünk nem érte el az ilyen adás-vételből az évi 600.000 Ft-ot, akkor sem vagyunk kötelesek bevallani az adóba?!
Ezt nyilván nehezen tudtam volna elérni azzal, hogy mondjuk 50.000 Ft-ért adtam el egy olyan készüléket, amihez én 48.000 Ft-ért jutottam hozzá, akkor nekem a hasznom ezen csupán csak 2 ezer forint volt.

Ráadásul a vásárlónak kárpótlásképp adtam egy ugyanolyan készüléket, mint amelyiket tönkretette, igaz annyi hozzátartozik az igazsághoz, hogy a kijelzőn fehér fény mellett található 1-2 milliméter átmérőjű folt.

Samsung S9

(#4696) LuckyL válasza Víz Elek (#4695) üzenetére


LuckyL
őstag

ha valamivel üzletszerűen foglalkozol akkor valamilyen vállalkozási formát létre kell hoznod és számlát kell adnod
a kedves vevőnek mondd meg hogy amit csinál zsarolás, mentetted az üzeneteit és kénytelen leszel feljelenteni
:)

cryptot minden termékemért elfogadom

(#4697) Víz Elek válasza LuckyL (#4696) üzenetére


Víz Elek
senior tag

Köszi a választ!

Ezt nem igazán mondanám üzletszerűnek, mivel alig-alig adtam el készüléket, volt olyan hónap hogy egyet sem, de volt olyan, amikor 3-at is, kb. 1 évig csináltam, és ez idő alatt kb. 13 készüléket adtam el.

De egyébként a NAV belémköthet?

Samsung S9

(#4698) bambano válasza Víz Elek (#4697) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

igen. darabszámtól függetlenül a kifejezetten eladási céllal vásárolt cucc miatt belédköthet.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#4699) Víz Elek válasza bambano (#4698) üzenetére


Víz Elek
senior tag

Én ezeket csak rendelésre hoztam, tehát nálam sohasem volt egyetlen darab sem készületen, úgy sosem vettem meg egy készüléket, hogy majd elmegy valakinek valamikor..
Én úgymond, csak egy közvetítő voltam.

Mostanában is szoktam olyat csinálni, hogyha valaki nem rendelkezik paypal számlával, és szeretne ebay-ről rendelni, akkor segítek neki.. átutalja a vételárat, és megrendelem neki, teljesen díjmentesen, akkor erről is köteles lennék beszámolni a NAV-nak? :F

Samsung S9

(#4700) Mr X válasza Víz Elek (#4699) üzenetére


Mr X
veterán

Teljesen mindegy, te vásároltad, azért hogy haszonnal továbbadd, innen ez üzletszerű.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jogász topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.