Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jogász topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-02-11 07:27:19

LOGOUT.hu

A topikban minden törvénytelen módszer megvitatása tilos!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4351) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Van/létezik olyan jogszabály vagy rendelet amely arról szól, hogy számítógép nem értékesíthető csak operációs rendszerrel együtt?

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#4352) kornyiktamas


kornyiktamas
aktív tag

Sziasztok.
Van itt esetleg olyan aki tudna segíteni jogi kérdések megválaszolásában?
itt egy kérdés pl amire nem találom a megfelelő rövid választ:

1. A gazdasági társaságok tagjai esetében mit értünk a felelősség egyetemességén? Mely vállalkozási formák esetében írja elő ezt a jogszabály?

csak pár kérdés és ilyen kft, bt, egyebek...

köszönöm

(#4353) Eastman


Eastman
őstag

Sziasztok!

Erre a kérdésre itt valaki tudja a gyors választ?

Előre is köszönöm!

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#4354) leslieke válasza leslieke (#4351) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Tárgytalan, már megoldva.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#4355) Woodslave válasza Eastman (#4353) üzenetére


Woodslave
nagyúr

Laikus vagyok a témában, egy kérdésem lenne; jelzáloghitel (építési vagy felújítási hitel) esetén a tulajdoni lapon a bank a tulaj és a pógár a haszonélvező, vagy a pógár a tulaj és a bank a haszonélvező (10-20 évig)?

a polgár a tulaj, a banknak meg jelzálogjoga és általában elidegenítési és terhelési tilalma van

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#4356) devil-k válasza leslieke (#4354) üzenetére


devil-k
nagyúr

Megoszthatnád az eredményt velünk is, ha esetleg másokat is érdekelne a jövőben ez az információ! :R

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#4357) Eastman válasza Woodslave (#4355) üzenetére


Eastman
őstag

Nagyon köszönöm a gyors választ!

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#4358) leslieke válasza devil-k (#4356) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

A megoldás: OEM licence-ket lehet csak a géppel együtt adni.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#4359) gabor85


gabor85
őstag

Sziasztok.

Gyakorlatilag teljesen biztos hogy egy-másfél hónapon belül ki tudok menni Ausztriába dolgozni, a jelenlegi bérem legalább duplájáért. A probléma hogy nem tudom az új helyen a pontos kezdés időpontját; sajnos csak azt tudják mondani hogy no akkor 3 nap és megyünk, így a felmondás tekintetében vannak aggályaim:
Az azonnali hatályú felmondás az egyetlen lehetőségem?
Elég indok az azonnali hatályú felmondáshoz ha a bért hozom fel a váltás okának?
Ha esetleg alkudni lehet a HR-rel bármi módon, hogy tegyem?
Mi lesz a szabadságaimmal?

Köszönöm. :)

(#4360) etejedu válasza gabor85 (#4359) üzenetére


etejedu
őstag

Nem is fontos az indok. Felmondasz és kész.
Elmondod hogy ez és ez a helyzet. Ha ugyanezt a bért vagy közelítő összeget meg tudja ajánlani a céged akkor maradsz. Van azonban felmondási idő is.
Ez általában egy hónap. Elsősorban a munkáltató felé kötelező.( ezzel téged véd a munkatvk.) Viszont!
Ha olyan beosztásban vagy amit pályázat vagy állami cégtől kaptál akkor már téged is kötelez a felmondási idő. Ez azért van mert idő kell mig helyetted megtalálják az új alkalmazottat, nyílt pályázat ergo hivatalosan nem ugorhat a helyedre a szomszéd kollega. Ha nem teszel eleget akkor az is megtörténhet, hogy soha többé nem dolgozhatsz ilyen helyen. De gondolom nem ez a helyzet.
Minden bért és béren kívüli juttatást illetve szabadságot köteles kifizetni a munkáltató időarányosan.

(#4361) gabor85 válasza etejedu (#4360) üzenetére


gabor85
őstag

Á, gyártás, minőségellenőrzés, versenyszféra.
Viszont állambácsi által pár éve megvásárolt vállalat, szóval állami cég.
A szervezetünkbe egy vizsgáló mérnököt nem tudnak 4 hónapja felvetetni, na most majd lesz ugrabugrálás.
Szóval akkor alapos indoklással nem lesz probléma, és nem kell egy hónapot ledolgoznom, ha minden klappol?

(#4362) etejedu válasza gabor85 (#4361) üzenetére


etejedu
őstag

Nézd át a szerződésedet. Jogszabályt is megnézheted. Vagy beszélj a HR essel hogy mi a helyzet ilyen esetben, mi a bevett szokás a cégnél. Ha nincs ilyen jellegű kitétel, akkor elvileg nem.
Megpróbálhat majd hatni rád esetleg ijesztgetni hogy nem kapod meg ezt meg nem fizet ki stb. Már ha tényleg nem akar elengedni. Mindazonáltal ha tényleg biztos az az új állás akkor az a korrekt hogy most szólsz. Igy ők is fel tudnak rá készülni.

(#4363) bambano válasza gabor85 (#4359) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Jogilag nem tiszta, ha fogod magad és három napra megpattansz.
Ettől kezdve a főnökeid jóindulatára vagy utalva, két okból is:
1. odaállsz elé holnap, és elmondod neki, hogy ez a helyzet, szeretnéd, ha akkor, amikor időszerű lenne, elengedne
2. akkor állsz elé, amikor konkretizálódott az időpont és hozod rá az infarktust, hogy elmegy egy beosztottja. ekkor dönthet úgy, hogy neki egyszerűbb nem raplizni és elenged, meg dönthet úgy is, hogy példát statuál és törvény szerint lefocizza veled a menetet. ez utóbbi esetben nagyon csúnyán megbüntetnek.

az azonnali hatályú felmondáshoz nagyon komoly érv kell, bizonyítanod kell, hogy a munkaadó olyan súlyosan vétkes a rá háruló feladatokkal kapcsolatban, hogy az lehetetlenné teszi a munkát. az, hogy máshol jobb állást találtál, biztosan nem áll meg.

szerk: matematikailag az is lehetséges, hogy esetleg örül annak, ha lelépsz (üresedés, hozhatja a havert a helyedre), de ennek azért kicsi a valószínűsége :)

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#4364) gabor85 válasza bambano (#4363) üzenetére


gabor85
őstag

Igen igen, itt jönnek be az elvek.
Főnököm híresen munkavállaló párti, nagyon ki tud állni az embereiért. Azt gondolom hogy ha előre jelzem akkor abból baj nem lehet, a folyamatos műszakot viszont hátbavágásként érinti, de ez meg már nem az én gondom.
Nem hiszem hogy hosszú ideig tartható a felmondásommal előidézett állapot, már csak emiatt is fontos hogy minden fölös feszkó nélkül megtárgyaljuk ezt a kényes kérdést.
A másik amit elfelejtettem, hogy a béremelés tárgyalás alatt van; ha mégsem jönne össze a munka, kiesnék belőle, és azért az fájna, elég nagy pofára esésként könyvelném el magammal szemben.
Komplex a szitu, ezért is szeretném ha már mielőbb rendeződne.
Mindenképpen beszámolok róla mi hogy alakul holnap.

etejedu

A fenti béremeléses okból szerintem ez kimarad, kivételesen a főnök szoknyája mögé bújok.

[ Szerkesztve ]

(#4365) rii


rii
nagyúr

sziasztok

van egy helyrajzi számom - Eger külterületéről.

hol lehetne megnézni a telek elhelyezkedését?

van valami helyrajzi számos térkép?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#4366) devil-k válasza rii (#4365) üzenetére


devil-k
nagyúr

Ingatlankereső

- mozi bolondéria -

(#4367) rii válasza devil-k (#4366) üzenetére


rii
nagyúr

köszönöm

ide be kell majd regisztrálni, személyesen is be kell emiatt menni okmányirodába

de midez megérné, ha meg is lehet venni gy tulajdoni lapot

az ügyfélkapun le tudok tölteni hiteles tulajdoni lapot - pénzért persze ....

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#4368) devil-k válasza rii (#4367) üzenetére


devil-k
nagyúr

Van a neten többféle is, de nem tudom, hogy azok mennyire megbízhatóak. :F

- mozi bolondéria -

(#4369) üszök válasza rii (#4367) üzenetére


üszök
őstag

Tulajdoni lapért a földhivatalba kell menni szerintem,van eredeti,és nem eredeti olcsóbban. Ott megmondják az elhelyezkedést megkérdezik miért kell a tulajdoni lap,elkérik az adataidat,és kapsz egyet. Legalábbis 5 éve még így volt mikor utoljára ott jártam.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#4370) rii válasza üszök (#4369) üzenetére


rii
nagyúr

bp-i földhivatalban egri telekről is tudnak informálni?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#4371) üszök válasza rii (#4370) üzenetére


üszök
őstag

Fogalmam sincs. :D Csak eljutottak már oda,hogy megtudják mondani. Felhívod őket,és kiderül.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#4372) birno


birno
addikt

Sziasztok,

Erdeklodnek eutanaziaval kapcsolatban.
Ha jol tudom magyarorszagon az aktiv nem tamogatott egyelore, csak a passziv.
Amennyiben olyan helyzetbe kerulnek en szeretnek elni ennek a lehetosegevel, pontosan mit kell tennem ehhez elore?
Gondolom egy ugyved altal hitelesitett papir kell, de pontosan hogyan megy ez?
Csak en kellek-e hozza, kivizsgaltatnak-e ilyenkor, hogy valoban donteskepes vagyok-e, nincs psziches gondom vagy nem, stb.?
Ha olyan allapotba kerulnek akkor a papirhoz hogyan lehet hozzaferni?
Gondolom hozzatartozoknak tudni kell rola vagy valami mas modon is utana tudnak ennek nezni ha pl. nincs hozzatartozo?

(#4373) etejedu válasza birno (#4372) üzenetére


etejedu
őstag

"A beteg minden olyan ellátást, amelynek elmaradása esetén egészségi állapotában várhatóan súlyos vagy maradandó károsodás következne be, csak közokiratban vagy teljes bizonyító erejű magánokiratban, illetve írásképtelensége esetén két tanú együttes jelenlétében utasíthat vissza. Ez utóbbi esetben a visszautasítást az egészségügyi dokumentációban rögzíteni kell, amelyet a tanúk aláírásukkal hitelesítenek."

Wiki

1997. évi CLIV. törvény

Ezeket olvasd át.

[ Szerkesztve ]

(#4374) 5teve válasza rii (#4370) üzenetére


5teve
senior tag

ha csak informálódni akarsz azt úgy tudom online is megteheted. [link]

tel: 7o-373-oo29 *** NO SMS!!! *** brit tudósok szerint 10 fogorvosból 8 az 2.

(#4375) aram01


aram01
nagyúr

sziasztok
Megtudnátok mondani, hogy közös megegyezésnél a munkáltatónak hány napja van rendezni az anyagiakat és a papírokat?Én 3-at tudok, de nem vagyok benne biztos.

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#4376) aram01 válasza aram01 (#4375) üzenetére


aram01
nagyúr

lemaradt: a "könyvelő szabadságon van mondták" :F

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#4377) Woodslave válasza aram01 (#4375) üzenetére


Woodslave
nagyúr

80. § (1) A munkavállaló munkaviszonya megszüntetésekor (megszűnésekor) munkakörét az előírt rendben köteles átadni és a munkáltatóval elszámolni. A munkakörátadás és az elszámolás feltételeit a munkáltató köteles biztosítani.
(2) A munkaviszony felmondással történő megszüntetésekor legkésőbb az utolsó munkában töltött naptól, egyébként legkésőbb a munkaviszony megszűnésétől számított ötödik munkanapon a munkavállaló részére ki kell fizetni a munkabérét, egyéb járandóságait, valamint ki kell adni a munkaviszonyra vonatkozó szabályban és egyéb jogszabályokban előírt igazolásokat.

korábbi Mt. szerint valóban legkésőbb a 3. munkanapon kellett

[ Szerkesztve ]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#4378) aram01 válasza Woodslave (#4377) üzenetére


aram01
nagyúr

értem köszönöm
még egy a könyvelő szabadsága, nem lassíthatja a folyamatot? bár ez szerintem rizsa

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#4379) Woodslave válasza aram01 (#4378) üzenetére


Woodslave
nagyúr

de lassíthatja, csak az jogszabálysértő. Az hogy ezzel mit tudsz kezdeni az megint más kérdést. (esetleg egy kártérítési pert tudnék elképzelni, mert nem tudtál elhelyezkedni a papírok hiányában) De ez elég hipotetikus

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#4380) aram01 válasza Woodslave (#4379) üzenetére


aram01
nagyúr

Az a gond hogy másodállásban van vállalkozásom ami munkahely hiányában főállásúvá válik.Ez meg anyagilag roppant megterhelő lesz számomra. Direkt ki is hangsúlyoztam hogy emiatt sürgessük meg a papírokat, de süket fülekre találtam

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#4381) üszök válasza aram01 (#4380) üzenetére


üszök
őstag

Én annak idején mikor hasonlóan jártam k.b. 6 éve,bementem a munkaügyi központba és elmondtam,hogy elküldtek de papírt nem adtak 5 nap után sem,a sok munkára való hivatkozással. Ők nem tudom mit mondtak a cégnek,de másnap délután mehettem a papírjaimért.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#4382) aram01 válasza Woodslave (#4377) üzenetére


aram01
nagyúr

Na írtam mailt, hogyha nem adják oda az okmányokat legkésőbb ma. és persze a járandóságaim is megyek a munkaügyi bíróságra.Linkeltem a paragrafust :U
kíváncsi leszek

#4381) üszök: Sajnos nálunk lesz@rják ezt

[ Szerkesztve ]

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#4383) gabor85 válasza gabor85 (#4364) üzenetére


gabor85
őstag

Hoppá kicsit későn, de mesélek, bár eddig még sok mindent nem tudok.
Őszinte voltam a főnökkel, megértette, nem hátráztat, de annyit kért, amint tudok valami biztosat, szóljak neki.
Jelenleg pedig várok.

(#4384) etejedu válasza gabor85 (#4383) üzenetére


etejedu
őstag

Ugye ugye az "egyenes út a legrövidebb". :)

(#4385) G@ben


G@ben
addikt

Ha egy webshopban a rendelni kívánt termék mellett van róla egy kép és nincs odaírva, hogy az illusztráció, de mégis más kinézetű termék érkezik meg ugyanazzal a típusszámmal, akkor köteles vagyok átvenni?
Szeretnék venni egy tápot, de az egyiknek régi, rossz belseje van, a másiknak már jó. A típusszámuk ugyanaz, az utána lévő számsor már nem, de azt nem tüntetik fel a honlapon és nem is tudják a nagykerben megkérdezni. Viszont a rajtuk lévő matrica is különbözik, a jó matricás van a weboldalon. Ilyenkor ha mégis a másikat hozzák, elállhatok a vásárlástól?

[ Szerkesztve ]

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#4386) szaszayanou válasza G@ben (#4385) üzenetére


szaszayanou
aktív tag

Internetes rendelésnél elállhatsz a szerződéstől 14 napon belül indoklás nélkül.

Still stands Thine ancient sacrifice, An humble and a contrite heart.

(#4387) Eastman


Eastman
őstag

Üdv Uraim!

Az előleg, vagy a foglaló jár vissza a vevőnek, ha az eladó eláll az üzlettől?

Köszönöm: E.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#4388) G@ben válasza szaszayanou (#4386) üzenetére


G@ben
addikt

Úgy is, ha a termékért bemegyek utána a boltba?

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#4389) szaszayanou válasza G@ben (#4388) üzenetére


szaszayanou
aktív tag

Igen

Still stands Thine ancient sacrifice, An humble and a contrite heart.

(#4390) G@ben válasza szaszayanou (#4389) üzenetére


G@ben
addikt

Köszönöm! :R

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#4391) aram01 válasza Eastman (#4387) üzenetére


aram01
nagyúr

az előleg

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#4392) Woodslave válasza Eastman (#4387) üzenetére


Woodslave
nagyúr

Mindkettő. 😁 beugratós kérdés?

[ Szerkesztve ]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#4393) aram01 válasza Woodslave (#4392) üzenetére


aram01
nagyúr

ne b@sz, én úgy tudom a foglaló nem jár vissza, vagy igen?

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#4394) Eastman válasza Woodslave (#4392) üzenetére


Eastman
őstag

Nem beugratós. Ezek szerint mindkettő visszajár.

És, ha a vevő áll el a vételtől? Az előleg vagy a foglaló marad az eladónál?

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#4395) Woodslave válasza aram01 (#4393) üzenetére


Woodslave
nagyúr

Az előleg visszajár tök mindegy ki a hunyó. A foglalót viszont bukja aki hibás. Tehát az eladó visszaadja amit kap meg még annyit. Akérdéses helyzetben nem a vevő hibás tehát visszakap mindent

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#4396) 5teve


5teve
senior tag

foglaló esetén, ha a vevő áll el a vételtől, vagy a vevő hibájából nem jön létre az adásvétel, az eladó nem köteles visszaadni a foglalót.
ha az eladó áll el az eladástól, vagy az eladó hibájából nem jön létre az adásvétel, az eladó köteles a foglaló kétszeresét visszaadni.

tel: 7o-373-oo29 *** NO SMS!!! *** brit tudósok szerint 10 fogorvosból 8 az 2.

(#4397) Des1gnR


Des1gnR
őstag

Sziasztok!

2014. február 14-én indítottak ellenem nyomozást és most kaptam egy ügyészségtől egy levelet miszerint meghosszabbították április 17-ig.

Ezt mellékelték:
176. § (1) A nyomozást a lehető legrövidebb időn belül le kell folytatni, és be kell fejezni. Ha a nyomozás elrendelésétől, illetve megindulásától két hónap eltelt, indokolt esetben a nyomozás határidejét az ügyész két hónappal, ha ez a határidő letelt, a megyei főügyész legfeljebb a büntetőeljárás megindításától számított egy évig meghosszabbíthatja.

És ezt:

176. § (4) A nyomozás határidejének meghosszabbításáról rendelkező határozat ellen nincs helye panasznak.

Most akkor jól értelmezem, hogy nem is lehetne 2015. február 14-nél tovább hosszabbítani?
De ha mégis akkor a 4. bekezdés alapján "kuss van" :F

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#4398) qltsar


qltsar
addikt

Sziasztok!

Remélem tudtok segíteni, kicsit érdekes helyzetbe kerültem / kerültünk a kollégáinkkal. "Ölelkező" munkarendben dolgozunk, így félig délutánban, félig éjszakában nyúló a munkavégzés időtartama. Általában 14-23-ig szoktam dolgozni, amire a cég 1 óra éjszakai pótlékot fizetett eddig.
Ma átvettem a bérpapíromat, és láttam, hogy nem fizettek éjszakai pótlékot arra hivatkozva, hogy a törvény szerint nem jár arra az 1 órára éjszakai pótlék. Viszont a csavar csak most jön. Azok a kollégák akik 15-24-ig dolgoztak már 2 órára kaptak éjszakai pótlékot.

Tudtok erről valami infót esetleg?

Köszönöm!

(#4399) Đusty válasza qltsar (#4398) üzenetére


Đusty
addikt

A min. 30%-os pótlék este 18 és reggel 6 között jár, nincs már délutáni 15% és az éjszaka sem 22-től kezdődik ilyen szempontból. De rémlik, hogy csak váltott munkarendnél jár, tehát ha folyamatosan ugyanúgy dolgozol akkor lehet nem kötelező adniuk. Google-el szerintem hamar rátalálsz erre a részre.

[ Szerkesztve ]

(#4400) qltsar válasza Đusty (#4399) üzenetére


qltsar
addikt

Hát ez a probléma, hogy ilyen típusú munkarendre nem találok példát Google-el sem. Soha nem adtak 18-tól pótlékot. Amikor közöltük velük, hogy más cég megadja 18-tól a pótlékot, ugyanilyen munkarendre, arra azt mondták, hogy saját jóindulatból megadja azt a másik cég, a saját plusz költségére, viszont törvény szerint nem kötelességük.

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jogász topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.