Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jogász topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-02-11 07:27:19

LOGOUT.hu

A topikban minden törvénytelen módszer megvitatása tilos!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15001) Magnum_ válasza qqzs (#15000) üzenetére


Magnum_
nagyúr

mire gondolsz? Én utálom a kp-t, évente többször utazok EU-n belül, sosem váltok, KIVÉVE a nyári olaszországi nyaralásnál (minden évben), oda kénytelen vagyok, csomó helyen nem fogadnak el kártyát

I humbly and respectfully decline™

(#15002) McCoy20 válasza Magnum_ (#14999) üzenetére


McCoy20
tag

És ilyen esetben mit lehet még ezzel tenni?

(#15003) ityam válasza qqzs (#15000) üzenetére


ityam
senior tag

Nem tőlem kérdezted de sok indok lehet. Legegyszerűbb pl utazásszervező mondja hogy a buszon adják oda a szervezőnek a pénzt azokra a programokra amikre menni akarnak az emberek hogy meg tudja venni a csoportos jegyet az idegenvezető egyben mindenkinek.
Meg van az a réteg aki azt szereti ha látja mennyi pénze van a pénztárcájába és ahhoz alkalmazkodik hogy mennyit költhet. El lehet ezt is fogadni. Kártyával az ember a világ pénzát eékölti mert nem látja mennyit költött. Még ha pénztárcából költ akkor tudja nagyából mi volt a terv és hogy áll a pénzköltéssel.
Természetesen jobban megéri anyagilag nem váltani, de a fenti példák pl érthetőek szerintem.

(#15004) Magnum_ válasza McCoy20 (#15002) üzenetére


Magnum_
nagyúr

ki kéred a személyes adataidat, hogy mit tárolnak (adat + fénykép), kéred a jogalap megjelölését, hogy miért fényképezték le (hozzájárulás biztos nem lehet, még van pár jogalap, de megnéztem a vonatkozó rendeletet, nincs benne, hogy fotózni kell a személyit, így az sem jogalap. Ha jogos érdekre hivatkozik, kikérném az érdekmérlegelési tesztet. Ha megtagadják, vagy jogszerűtlen adatkezelés ez, akkor lehet NAIH-hoz fordulni.

I humbly and respectfully decline™

(#15005) qqzs


qqzs
őstag

Ok most mar el tudom kepzelni ki miert akarhat kp-t. De mondjuk helyben automatabol kivenni is olcsobb mint valtoban valtani. En meg nem szeretek kp-t magamnal es a penzkoltest is jobban tudom kovetni mobilbankon

Eladó: GTS450

(#15006) Salex1


Salex1
senior tag

Mi van akkor, ha az orvos nem vesz valakit táppénzre? Feleségem múlt héten ment be, kapott gyógyszert és megbeszélték, hogy otthon marad táppénzen. Most kérte volna a táppénzes papírt és az orvos közölte vele, hogy elfelejtették. :W :Y Ilyenkor mit lehet tenni?

(#15007) Salex1 válasza Salex1 (#15006) üzenetére


Salex1
senior tag

Tárgytalan, megoldódott. (doki adminisztrációs hibára hivatkozva tudta utólag rendezni)

(#15008) #77646080 válasza Salex1 (#15007) üzenetére


#77646080
törölt tag

Mázlid van. :)

Éppen megírtam (volna :D ) egy hosszabb posztban, hogy mi a megoldás. Létezik utólagos táppénzre vételre is lehetőség, ilyenkor egy Szakértői Bizottság dönt a kérdésben (nekem tavaly előtt simán megadták, amikor a dokim tévesztett és nem rögzítette a megbeszélt táppénzes időszakot).

A lényeg, hogy megoldódott nektek is.

(#15009) LuckyL válasza McCoy20 (#14998) üzenetére


LuckyL
őstag

abszolút nem jogos, és könnyen lehet hogy vissza akar élni vele, mert semmi sem indokolja, nincs is rá szüksége

cryptot minden termékemért elfogadom

(#15010) Spet válasza Mister_X (#14996) üzenetére


Spet
addikt

Lényegében meg is válaszoltad magadat:

155. § (1) A munkavállaló részére járó munkabért – eltérő megállapodás hiányában – utólag, legalább havonta egy alkalommal kell elszámolni. ---> a szerződésben 16. a határidő

Tehát az én értelmezésemben tizedikén már nálam kell legyen a pénz. Nem. A szerződésben meghatározott ideig kell a számládon/markodban lenni a pénznek.

A bérpapír meg csak egy papír. Maximum arra jó, hogy az adó bevallásnál ellenőrizd a dolgokat.

A többi dolog személyes abban nem fog tudni senki sem segíteni.

#14997 mokus1: Igen, mert egy városban élsz és dolgozol.

[ Szerkesztve ]

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#15011) #81524480


#81524480
törölt tag

Sziasztok!
A Google AdSense bevételek utáni adózással kapcsolatban mit kell tudni? :F

(#15012) LuckyL válasza #81524480 (#15011) üzenetére


LuckyL
őstag

nem tér el az adózása bármi más jövedelemtől, igazából az határozza meg hogy milyen adózási formát választassz, vagy esetleg magánszemélyként akarod e leadózni

cryptot minden termékemért elfogadom

(#15013) davenport válasza qqzs (#15000) üzenetére


davenport
aktív tag

Nyomtasson?

No money, no honey.

(#15014) #81524480 válasza LuckyL (#15012) üzenetére


#81524480
törölt tag

Köszönöm a választ! :R

[ Szerkesztve ]

(#15015) LuckyL válasza #81524480 (#15014) üzenetére


LuckyL
őstag

ha megmondod az éves bevételt szivesen adok tippet, de a legjobb ha megkérdezel egy könyvelőt

cryptot minden termékemért elfogadom

(#15017) qqzs válasza redband (#15016) üzenetére


qqzs
őstag

fogy ved topik

Eladó: GTS450

(#15018) LuckyL válasza redband (#15016) üzenetére


LuckyL
őstag

én azt nem értem miért idegeskedsz
fizetni nem kell, ha jól értem, miért zavar téged hogy mennyi idő alatt dolgozzák fel?

cryptot minden termékemért elfogadom

(#15019) zsoltzsolt válasza LuckyL (#15018) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Míg a rendszerben van ez a vásárlás, addig nem tud újat kezdeményezni.

(#15020) galoslac válasza zsoltzsolt (#15019) üzenetére


galoslac
tag

+ Pörgeti a számlát, + nem mondanak semmi érdemleges infót neki. ( kb leszarják, elmondják azt amit leadtak nekik a tanfolyamon, ha erre rákérdezel a becsületesebbje el is ismeri, annyire meglepődik, bármekkora faszságot mondott előtte :D)

(+ a T rendszere fos, ügyfeleseinek egy része egy rosszindulatú, lerázós, hazug gyökér)

Elvileg 30 nap alatt törlik a rendelést és feltehetőleg a számlákat is.

Eladó Bosch IXO nyomatékadapter 1500/db egy-több-sok mint a kínainál

(#15021) drzozo


drzozo
senior tag

Elég régóta T-s vagyok (mobil, internet, tv), és azon kívül, hogy drága, rossz tapasztalatom nincs, az ügyintézéssel sem.

[ Szerkesztve ]

(#15022) galoslac válasza drzozo (#15021) üzenetére


galoslac
tag

~20 éve van több előfizunk és egy maréknyi feltöltős sim-ünk.
Személyes ügyfélszolisok között elenyésző a farok, mert próbavásárlások során kiszűrődnek ha gyökerek.

Telefonosról/emailesről tudnék mesélni, de több olyan van amikor olyan inná meg a levét aki nem érdemli meg, mert neki csak mondták, hogy mit mondjon.

Eladó Bosch IXO nyomatékadapter 1500/db egy-több-sok mint a kínainál

(#15023) t420s


t420s
aktív tag

Nincs bejelentve de van szerződés és utalva kapja a munkabért-ti össze tudjátok ezt rakni?

Ti össze tudjátok ezt a sztorit rakni? Van egy ember felveszik egy munkahelyre írásos szerződéssel, és bejelentéssel -ezt ígérik legalábbis. Szóval fehér szabályos minden.
Kapja a munkabért havonta utalva, le se lehet tagadni később.

Így dolgozik majdnem 1 évet.
Majd fel akar venni hitelt és a hitelintézet átvilágítja őt (bejelentés bér...)
És kiderül hogy soha 1 napra se volt bejelentve. Soha. De azért szerződés volt írásban és havi utalás volt.

Kérdés : ez a munkahely elképesztően ostoba vagy nagyon bátor-vakmerő?

Mert feketén dolgoztatni valakit szerződés nélkül zsebbe fizetett kp-s bérrel az egy dolog. Ott nincs lebukási veszély mert nincs bizonyíték se.
De feketén dolgoztatni valakit írásos szerződéssel és havi letagadhatatlan bérutalással?

(#15024) qdak válasza galoslac (#14983) üzenetére


qdak
addikt

Oké ki lessz függesztve, le telik az idő, hogyan tovább?
Amit neten találtam, nem volt ár, és olyanokat lehet olvasni, hogy nem lehet visszalépni.
Mivan, ha valaki fél árat ad rá, kénytelen vagyok elfogadni ?
Nem nagyon értek hozzá, hogy van a lefolyása.

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#15025) galoslac válasza qdak (#15024) üzenetére


galoslac
tag

A szerződésben szereplő árat fogadhatja el az elővásárlásra jogosult.
Elég hosszú monológ lenne leírni a folyamatot, majd a szerződést készítő ügyvéd elmagyarázza.

Eladó Bosch IXO nyomatékadapter 1500/db egy-több-sok mint a kínainál

(#15026) BornToBePuli


BornToBePuli
aktív tag

Cikk a Jogi Fórumról:

Az e-könyvek és a digitális jogkezelés

Read only felhasználó

(#15027) LuckyL válasza t420s (#15023) üzenetére


LuckyL
őstag

céges számláról kapta a munkabér utalást?
milyen cégről van szó? kata-adózású vagy rendes kft, amit havonta könyvelnek?
azért kérdezem, mert ehhez egy könyvelő sem adja a nevét, az biztos (legalábbis ha nem akar bűnrészes lenni)

cryptot minden termékemért elfogadom

(#15028) nyogo83


nyogo83
senior tag

Sziasztok!

Lehet-e valami problémám abból, ha a társasház előtti parkolóban lefúrok egy rögzítőszemet az aszfaltba? (közterületnek számít, amolyan "zsákutca" jellegű parkoló a házak között)
A motorom általában az autóm mellett parkol, nagyjából mindenkinek megvan a saját helye amit tiszteletben is tartanak a lakók, nem egy forgalmas környék, a rögzítőszem pedig autógumiban sem tesz kárt ha ráhajtana véletlenül valaki. [link]

Az érdekelne, hogy megsértek-e ezzel bármilyen törvényt/rendeletet bármit?

(#15029) qqzs válasza nyogo83 (#15028) üzenetére


qqzs
őstag

most olvastam hogy aszfalt semmit nem tart, ha van alatta beton abba kell rogziteni

Eladó: GTS450

(#15030) pigsty


pigsty
aktív tag

Üdv!
2 társasházi kérdés.
Ha akar vki jogilag képviselni/segíteni, várom a PÜ-t ;)

1. Legális, jogi eszközökkel mit lehet tenni - van-e értelme -, ha társasházban a kertben a földszinti lakó épít egy nagy faépítményt.
1 önkormányzati lakás kivételével minden lakás magántulajdon, rajtunk kívül mindenki megszavazta a hozzájárulását az építményhez.
No de általában a ház fele jelenik meg gyűléseken s szavaz, abból van relativ többség nem az összes szavazásra jogosult járul hozzá abszolút többséggel.
ráadásul a telken 3 azonos társasház van, s csak első, a mi házunk szavazott erről az építményről. Márpedig ez a kert közös osztatlan tulajdon. Állítólag havi 500 vagy 5000 Ftot fog telekhasználati díjként fizetni.

A szavazás témája homályosan, nagyvonalakban volt definiálva; 6x4 négyzetméteres fából készült teraszról volt szó, mivel a szobaablakát ideköltözéskor, pár éve a padlóig növelte a szomszéd, ablakon át akar a kertbe közlekedni.
Ez egy magas földszinti lakás, a szobája kvázi meghosszabbítása lesz ez a felépítmény. De nem volt szó arról, az első emeletig építik, tetővel, minden oldalól befalazva/lefedve, ráadásul egy majdnem dupla akkora alapterületű vastag betonozást csináltak a kertben a talajra.
Ügyes, mert elválik a háztól a bunkere, már elég szorosan hozzásimul a tartógerenda az új hőszigeteléses homlokzathoz. Nem tudom, nem károsítja-e azt?

Indíthatunk akár eredménnyel birtokháborítási pert, kérve a teljes elbontás, eredeti állapot helyreállítását?
Ez a lakó perelhet minket, ha a régebb óta meglévő légkondink kondenzvize rácsepeg a leendő építményére?
Sajnos egy kekec, minden határig elmenő szomszéd ez.Mi békén hagytuk, de teljesen ural itt mindent, terjeszkedik.

Azért is kérdem ezt külön, mert a közösképviselő meg okoskodott, tőle nem kértünk engedélyt, hogy a légkondit tavaly a homlokzatra szereljük. Pedig más is így telepítette a kültéri egységet.
+ poén: eddig azért írtotta engedély nélkül a kerti fákat, bokrokat, mert állítása szerint megfullad, nem kap levegőt, sötét van a lakásában a lomb miatt, pedig déli fekvésű. Most meg egy böhöm építményt épít oda, ami sztem jobban árnyékolja az ablakát....

2. másik lakó kitalálta, valami jogi lépéseket tesz, mert állítólag valami kéményseprésről szóló értesítést leszedtem a ház ajtajáról, erről talán kamera felvétel is van.
Ebből lehet komoly ügy? Ez hivatalos hirdetménynek, hatósági papírnak minősül?
Eddig mindig a postaládába dobták a kéményvizsgálatról az értesítést vagy ajtónkra rakták. Az a hivatalos értesítés, nem?

Eszembe nem jutott rongálni, hátrányt okozni, - hisz én is ott lakom - viszont állandóan mindenféle lakásvétel, lábas eladó stb reklámokat raknak a lépcsőházi hirdetőtáblára meg kapu ablakára, más is időnként ezeket leszedi onnan. Ha ezt tudom, fontos, nem szedem le.De nem is emlékszem, tényleg hirdetmény volt az, napokkal ezelőtt volt... :(((
Mit lehet tenni ilyen feljelentés mániás emberekkel, akik leselkednek, mindenért hatóságért rohangálnak? :((

Jobb ma egy veréb, mint holnap egy véreb.

(#15031) LuckyL válasza nyogo83 (#15028) üzenetére


LuckyL
őstag

én most konkrét jogszabályt nem fogok keresni neked, de az biztos hogy iylet nem csinálhatsz közterületen
társaásháznál pedig mindeig vna egy hülye, aki majd kinyomozza a jogszabályt

cryptot minden termékemért elfogadom

(#15032) nyogo83 válasza LuckyL (#15031) üzenetére


nyogo83
senior tag

Ettől félek én is, annak ellenére, hogy rengeteg helyen láttam már ilyet :U
Az a baj, hogy kb 1 éve ellopták a feleségem robogóját, lassan kész leszek egy hasonló robogó "restaurálásával" neki és újra a parkolóba kerülne. Nem szeretnék még egyszer úgy járni, ahogy...
Persze nyomkövető/riasztó került bele, de ugye az se minden.

Nagyon más lehetőséget nem látok a motor biztonságos rögzítésére.

Tudom ilyet tanácsolni se illik, meg nem is szeretem az ilyen gerinctelen megoldásokat, de maximum letagadom, hogy az enyém a rögzítőszem, "csak ott volt" és ha már ott van, akkor használom.

[ Szerkesztve ]

(#15033) LuckyL válasza nyogo83 (#15032) üzenetére


LuckyL
őstag

nagy bajod biztos nem lesz belőle
de ha zavar valakit, ugyis meg fogja rongálni, vagy addig levelez amíg kiszedik

személyes véleményem szerint nem szép dolog a közterület kisajátítása, ha engem zavarna biztos tennék ellene (de ha van bőven elég parkoló, akkor valszeg nem fog vele foglalkozni senki)

szerk: eszembe jutott egy hülye, amikor társasáhzban laktam mindig odaláncolta a korláthoz a biciklijét, hogy alig lehetett elférni mellette
neki valaki rakott rá egy plusz lakatot ;]

[ Szerkesztve ]

cryptot minden termékemért elfogadom

(#15034) nyogo83 válasza LuckyL (#15033) üzenetére


nyogo83
senior tag

Igazabol meg ha annak is tunik, de nem lenne kisajatitva hely, mivel ahova a motorral/robogoval allok, amelle pont befer egy auto egy kb 3 meter szeles parkolo helyen, ugy kepzeld el a helyet, mint egy "L" betu also szarat.
2 auto semmikepp nem ferne el egymas mellet, de egy motor meg egy auto kenyelmesen.

Az egy masik dolog, hogy az esetek tobbsegeben az en autom parkol ott es mellette meg a motor.
De sokszor van ra pelda, hogy ismeretlen all oda, ugy hogy a motor is ott parkol, nem zavar senkit.

Szoval igazabol max akkor lenne baj, hogy valami joakaronak szemet szur, hogy valamihez le van lancolva, nem csak ugy ott van rajta a lanc.

(#15035) galoslac válasza nyogo83 (#15028) üzenetére


galoslac
tag

Béreld ki a parkolóhelyet, évi 30-40k itt, + első évben a tábla ára.

(Amúgy ér ez valamit nyilt parkolóba? Újjnyi vastag láncot is el lehet vágni hang nélkül, azt a 4 gyári dűbelt meg kihúzza a betonból simán. )

@LuckyL: Ilyet nálunk is csinált valaki, érdekes volt reggel 6kor ordításra és anyázásra ébredni. :D

Eladó Bosch IXO nyomatékadapter 1500/db egy-több-sok mint a kínainál

(#15036) Tav-Csoves válasza Tav-Csoves (#14507) üzenetére


Tav-Csoves
őstag

erre valaki?
köszönöm :)

(#15037) davenport válasza nyogo83 (#15028) üzenetére


davenport
aktív tag

Egyeztess az önkormányzattal, hogy bérelheteted-e a helyet. Vannak önkormik, ahol erre van lehetőség.

(#15030) pigsty: Megpróbálkozhatsz birtokháborítással, mert szerintem a két dolgot el kellene választani egymástól. Az egyik az, hogy a közös tulajdonú részt valaki bérbeveszi (és ha bérbeveszi, akkor a közös tulajdon fenntartásának költségei is változnak, valamint a háznak tényleg lesz bevétele belőle), a másik kérdés viszont az, hogy amit épít az odaépíthető-e, és ott minden rendelkezést betart-e az építtető. Megnézném azt is, hogy a vajon a közgyűlésen résztvevők szavazata, vagy az összes lakó szavazata kell-e az bérbeadáshoz (SZMSZ-ben)

viszont a csepegő kondenzvíz elvezetése a ti feladatotok, a homlokzatra szerelt légkondi ügyében pedig érdemes megnézned az adott település szabályozását (Nálunk pl. csak az erkélyre rakhatod).
A 2. résszel ne törődj, és nem tudom a társasház méretét, de ha legalább két ilyen csodálatos szomszéd van, akkor nem irigyellek.

[ Szerkesztve ]

No money, no honey.

(#15038) davenport válasza Tav-Csoves (#14507) üzenetére


davenport
aktív tag

Bocsi, de nekem ehhez kevés az infóm, így csak általánosságban tudom megírni, mert lehet hogy az Nkt, (köznevelési törvény) és lehet hogy a Munka törvénykönyve vonatkozik rád.

Mennyi a felmondási idő? A kinevezésed/munkaszerződésed szabályozza.
Elegendő e a tanév végén benyújtani a felmondást? A kinevezésed/munkaszerződésed tartalmazza a felmondási idődet, innen számold vissza.
Ha igen, akkor ebben az esetben a munkajogviszony augusztusban szűnik meg teljesen? A kinevezésed/munkaszerződésed tartalmazza hogy meddig van munkaviszonyod.
Továbbá munkajogviszony igazolást kitől lehet kérni/kérvényezni? A munkáltatói jogok gyakorlójától, aki a kinevezés/munkaszerződésben van megemlítve, illetve kérdezd meg a közvetlen főnöködet, hogy ők kiadhatják-e, vagy az intézményfenntartó kell hozzá.

[ Szerkesztve ]

No money, no honey.

(#15039) orion1025


orion1025
őstag

Üdvözlet!

Remélem jó helyen informálódok. Sajnos a kérdésemre nem igazán találok konkrétumot, ezért próbálkozok itt. A telken elhelyezett növényekre jól tudom, hogy jó ideje nincs szabályozás? Régen volt, hogy mekkora fát mennyire lehet ültetni a kerítéstől, de ha jól olvastam ezt az egészet már eltörölték. Lényegében az érdekelne, hogy ha a szomszéd fája rám dől, akkor milyen felelősség illeti meg őt. Illetve az is, hogy mi számít veszélyes fának, amit zokszó nélkül kivágathatok vele.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#15040) LuckyL válasza orion1025 (#15039) üzenetére


LuckyL
őstag

kell neked vita a szomszéddal?
évtizedes program lehet, előre szólok
megbeszélni nem lehet inkább?
egyébként úgy tudom metszeni a fákat vegetatív időszakban szokták, tehát erről lassan lekéstél, de ez csak valami bálint gazda műsorból rémlik

szerk: nem a meteszeni a jó szó, hanem ágat levágni inkább, metszeni a gyümölcsfát szokták

[ Szerkesztve ]

cryptot minden termékemért elfogadom

(#15041) orion1025 válasza LuckyL (#15040) üzenetére


orion1025
őstag

Igen, kell. Valamikor száz éve történt egy elbirtoklás tőlem, mint kiderült a vásárlás utáni földmérésnél, melyet be is vallott az érintett. A kerítésem tövében van két batár fenyő ~15 m magasak, melyek ha dőlnek, akkor vagy a házam lesz, vagy a garázsom. Ezért érdekelne, hogy létezik-e még ilyen birtokvédelmi móka.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#15042) Jorus válasza orion1025 (#15041) üzenetére


Jorus
nagyúr

Pusztán azért, mert a szomszédod telkén van két magas fa, ami HA kidől, akkor a házadra fog dőlni, még nem tudod azokat kivágattatni.
Ha úgy ítéled meg, hogy a fák állapota (dőlése, korhadása, száradása, stb.) miatt indokolt lehet a korrekció (magasabb ágak visszanyesése, korona-ritkítás, visszavágás, stb.), akkor ezt első körben a szomszédnak célszerű jelezned.
Ha ez nem vezet eredményre, és fenntartod az álláspontod, akkor a helyi jegyzőhöz tudsz fordulni ebben az ügyben, aki jogvédelmi eljárás keretében szemlét fog tartani a szomszédnál, szükség esetén szakértők bevonásával. Amennyiben a szemle megerősíti az aggodalmaidat, tehát a fák valamelyike balesetveszélyes lehet, akkor a jegyző el fogja rendelni hivatalból a korrekciót. Ennek költsége a tulajdonost, tehát a szomszédot terheli. Ha nem hajtja végre, akkor pénzbírságot fog kapni.
Ha a szemle során a jegyző azt állapítja meg, hogy az aggodalmad nem volt jogos, akkor a szomszédnak ezekkel a fákkal nincs teendője.
Mindettől függetlenül javasolt, hogy a házra kötött biztosításod viharkár esetére is nyújtson megfelelő kártérítést. Amilyen viharok manapság vannak...

Kiegészítés: persze, ha ráhívod a jegyzőt a szomszédra, abból már nehezebben lesz békés egymás mellett élés, tehát a jogi lépésekkel óvatosan, ahogy a Ptk. is javasolja, célszerű a szomszédoknak egymás között megegyezni.

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#15043) orion1025 válasza Jorus (#15042) üzenetére


orion1025
őstag

Tehát ha a friss házamra rádól egy bolond fája, így jártam. Mindenképpen jegyzős lesz a történet, mert az öreglány diliházba került, meg nem kérek az egész telkemre tobozt meg tűlevelet meg 5m átlógást... Igazából az érdekelt, hogy van-e erre vonatkozó jogszabály mint régen, vagy szabadon lehet mindent csinálni.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#15044) pigsty válasza davenport (#15037) üzenetére


pigsty
aktív tag

Köszönöm!
Azt hiszem, valami jelképes összeget fizet, 500Ft.
12 lakásos+házba épített 2 garázs tulaja is szavazójogú.Bp,XI.ker.
Nincs SZMSZ! 6+ éve van a k.k.,azt állítja, annyi üggyel terheljük, nem volt ideje SZMSZ-t írnia. No komment.

háát, a ház fele bajos, a költözéshez gyűjtöm a betétdíjas üvegeket meg jobb munkát, de kinek mi a zavaró, ugye. Van, akit az zavart, miért ültetek közterületre virágokat. :C
Megnézem a szabályokat, az a baj, nem lesz könnyű a vizet elvezetni, annyira széles az a építménye a szomszédnak, teszem hozzá, kánikulában, maxon is nagyon kevés víz csöpögött.Eddig nem gágogott érte senki, most lehet rá esély, a faszerkezetű építmény miatt,ne korhadjon neki.

Jobb ma egy veréb, mint holnap egy véreb.

(#15045) Tomics


Tomics
addikt

Sziasztok!

Munkahelyváltásra készülök, sajnos 60 nap a felmondási időm, viszont az új helyen a felmondási idő 58. napján kezdek.
Próbálom lealkudni a felmondási időt 57 napra, azonban ha ez nem sikerül, akkor az időarányosan járó szabadságokból kivennék 3-4 napot a végén (máshogy nem tudnám megoldani, vagy kifizetem azt a 3 napot a jelenlegi cégemnek...)

Tehát ez azt jelentené, hogy 3 napig 2 munkahellyel állok jogviszonyba.
Ezt kötelességem bejelenteni a NAV-nál, vagy az új munkahelyen, esetleg egyéb szervnél?
Esetleg egyéb tipp a helyzet megoldására? (Sajnos későbbi kezdés nem opció, mert fixen 15.én és 1.én lehet belépni az új munkavállalóknak, így is necces a 60 napos felmondási idő miatt).

Köszi a segítséget előre is!

[ Szerkesztve ]

PH! addikt since 2004

(#15046) Viperator


Viperator
őstag

Üdv!

Egy kérdésem van: az állami (ingatlan) értékbecslő ármeghatározása milyen szokott lenni általában? Alul vagy túl árazó? (feltéve ha nincs lefizetve)

Előre is köszönöm a választ! :R

Üdv! :R

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#15047) qqzs válasza Viperator (#15046) üzenetére


qqzs
őstag

Lefizetni nincs ertelme mert egy tobb fos bizotsag dont a felmeres es fotok alapjan. Nalam altalaban realis volt illetek ugyben

[ Szerkesztve ]

Eladó: GTS450

(#15048) Jorus válasza Tomics (#15045) üzenetére


Jorus
nagyúr

Amennyiben te mondasz fel, akkor leginkább szabadság kivételével tudod megoldani a helyzetet, ha nem tudsz megegyezni a mostani munkáltatóddal, hogy a felmondási idő utolsó 3 napjára mentesítsen a munkavégzés alól. Esetleg, ha olyan tárgyalási pozícióban vagy, akkor egy közös megegyezésbe bármit bele lehet foglalni.

Egyidőben több munkáltatóval is állhatsz munkaszerződéses jogviszonyban, az ezzel kapcsolatos adminisztrációt a munkáltató végzi a NAV, TB, stb. felé, neked nincs dolgod se a kijelentéssel, se a bejelentéssel.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#15049) Tomics válasza Jorus (#15048) üzenetére


Tomics
addikt

Szerencsére korrektek voltak és engedtek a 60 napból, de azért jó ezzel is tisztában lenni.
Köszi!

PH! addikt since 2004

(#15050) qdak válasza galoslac (#15025) üzenetére


qdak
addikt

Koszi,

Az a baj, hogy ezt is ugyved mondta, hogy eladhatatlan (bar gondolom o ugy erthette, hogy a berlo venne meg.)

t420s Nekem volt ilyen cégem, be is voltam meg nem is jelentve (csak azon napokra mikor mentem), tb re kerdezzetek ra, nekem pl NEM volt.
Ja es nekem is volt szerzodesem, mettol meddig ott dolgoztam.

[ Szerkesztve ]

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jogász topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.