Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jogász topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-02-11 07:27:19

LOGOUT.hu

A topikban minden törvénytelen módszer megvitatása tilos!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20001) inf3rno válasza goodboy007 (#19999) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Rokonnál is ugyanez a probléma, hogy a cége egy darabig HO-ra küldte, most meg már majdhogynem arra kötelezik, hogy üljön be a meetingekre maszk nélkül, legalábbis elejtenek fura megjegyzéseket.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#20002) MaCS_70 válasza goodboy007 (#19999) üzenetére


MaCS_70
félisten

Sok éve belefutottam egy cégbe, ahol kifejezetten jól működő otthoni munkavégzési program futott. Havi átlagban 5-6 nap mehetett otthonról, amihez nagyon ügyesen hozzáigazították a munkaszervezést. Érezhetően és mérhetően bevált, jó volt a dolgozóknak és eleve a cégnek is. Tervezték is a bővítését, kb. a munkanapok 1/3-ára volt tervük.

Aztán új tulajdonos jött, új menedzsmenttel, amelyik hallani sem akart erről, és egy tollvonással eltörölték az egészet. Ennek azonnali kedvezőtlen hatásai jelentkeztek, amit az új vezetőség a munkavállalói fegyelmezetlenséggel indokoltak, úgyhogy további szigorítások és szankciók jöttek, nagyon komoly hangulati és termelékenységbeli hanyatlással.

Átvilágították a céget (egy vagyonért), és a vizsgálat azt hozta ki, hogy a HO visszaállítása lesz a megoldás, mivel az már bizonyított.

A vezetőség erről hallani sem akart, izomból felülbírálták a vizsgálat eredményét, miközben az egyik versenytáruk is nagyon sikeresen vezette be a részleges otthoni munkavégzést.

Erre jött a világmegváltó ötlet: otthonról akartok dolgozni, vazze? Hát ha akarjátok, nesztek, dolgozzatok otthonról! És kijelölték Home Office napnak A SZOMBATOT!!!

Ez persze pár hét alatt nagy botrányba fulladt (tulajdonképpen szombati ügyeletet rendeltek el, természetesen ellenszolgáltatás és értelem nélkül), mire elégedetten kijelentették, hogy az otthoni munkavégzés koncepciója megbukott... :W

És ezek elméletben magasan kvalifikált, elismert, komoly sikereket elért szabad világbeli menedzserek voltak egy gazdaságilag jól látható méretű leányvállalat élén...

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#20003) atos19881101


atos19881101
senior tag

Szép történet. :(
Sajnos attól, hogy valaki egy vezetői pozícióban ül még nem jelenti azt, hogy oda is való. És sajnos a nagy többség ilyen... uralkodni akar mind. A vezetés pedig nem erről szól.

/** while (state(Korso) != BROKEN) go (Korso, &Kut) **/

(#20004) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

Mennyire hiteles egy olyan adás-vételi szerződés két magánszemély között, amin keltezésnél dátum van, de város megjelölése lemaradt?
(Egy laptopról lenne szó (50k értékben), amit az eladó a munkáltatójától vett meg előzőleg. A munkáltató lopásvédelmi/lopás-tájékoztató "eszközt" ragasztott a laptop aljára, ami a burkolat roncsolása nélkül nem eltávolítható, tehát így kell használnom a jövőben)

(#20005) -Skylake- válasza Sanyi.mTs (#20004) üzenetére


-Skylake-
addikt

"lopásvédelmi/lopás-tájékoztató "eszközt"
.
Definialnad kerlek, hogy ez pontosan mit jelent ?

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#20006) csabi0805


csabi0805
aktív tag

Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem.
Tudna esetleg nekem segíteni valaki,hogy az Ebev szolgáltatásba a járulékadatokat milyen időközönként töltik fel?Havonta esetleg negyedévente vagy fél évente?
A válaszokat előre is köszönöm.

(#20007) dptrsk válasza inf3rno (#19998) üzenetére


dptrsk
addikt

Tegyük fel, hogy a beutazási idő spórolást és a napközbeni otthoni tevékenykedést (mosás, főzés, stb) ellensúlyozza, hogy nem napi 8 órát dolgozol, hanem többet. (Nem biztos, hogy jó kompenzáció, de tegyük fel). Amikor bejárt az ember, akkor azért jobban figyelt arra, mikor mehet haza (=vége a munkának), mint most, hogy otthon van.

Beutazási költségen a többségnek nincs megtakarítás, mert a helyi bérletet meg kell venni a mindennapi bevásárláshoz is.

Amikor bejártak a cég fűtött/hűtött, adta az áramot az eszközökhöz, és a vizet is bent használták a munkatársak.

Most ezeket mind megspórolja a cég, a munkavállalónál viszont extra költségek.

[ Szerkesztve ]

(#20008) LuckyL válasza Sanyi.mTs (#20004) üzenetére


LuckyL
őstag

jól értem hogy rá van írva a gépre hogy lopott te pedig így akarod megvenni/használni? :D

cryptot minden termékemért elfogadom

(#20010) LuckyL válasza Sanyi.mTs (#20009) üzenetére


LuckyL
őstag

rá van írva a gépre hogy a cég tulajdona, ne vásárold meg mert lopott
erre te megmagyarázod magadnak, hogy hibáa van ráírva hogy lopott, biztos csak efelejtették leszedni :D
Legalább a céget hívd fel mielőtt megveszed és kérdezd meg tőlük....
sőt az lenne az igazi ha a cégtől vásárolnád meg a gépet, ha már az ő tulajdonuk

Hogy a kérdésedre válaszoljak, mivel nincs kötelező formai előírása egy sima ingóság szerződésnek, ezért érvényes a szerződés, igen
akár csak szóban kötve is érvényes lenne

te pedig orgazda vagy ha megvettél egy laptopot ami lopott és mivel rá is van írva hogy lopott ezért nem tudom mivel fogsz védekezni ha véletlenül oda kerül a sor ;]

cryptot minden termékemért elfogadom

(#20011) asdf_ válasza LuckyL (#20010) üzenetére


asdf_
veterán

Ha figyelmesen megnézed, ezt nem lehet leszedni. Egyszer rárakták, itt marad örökre. Az mondjuk magánvélemény, hogy aki az én palmrestemre egy ekkora és így kiálló anti theft izét rakna, ami állandóan idegesítene, mert hozzáér a tenyerem, ott helyben négyelném fel ;)

(#20012) LuckyL válasza asdf_ (#20011) üzenetére


LuckyL
őstag

na jó, de akkor legalább adjon valami nyilatkozatot a cég, hogy nem az övé már a cucc
vagy ragasszon alá egy másik ilyet hogy eladtuk vazze :D

cryptot minden termékemért elfogadom

(#20013) mephisto5


mephisto5
csendes tag

üdv, nem találtam jobb topikot, légyszi irányítsatok át, ha van.

Második gyermekünket júniusra várjuk, első után járó GYED júliusban jár le (tehát ő 2019 júliusban született).
Határozott idejű teljes munkaidős szerződésem volt a munkáltatómmal, ami 2019 augusztusában járt le, így passzív jogviszony alapján kaptam rajtuk keresztül CSED-et, jelenleg GYED-et.
2018 szeptembere óta egy félállásom is van egy másik munkáltatónál, onnan nem jött támogatás a 365 nap hiánya miatt (utoljára innen fizetést 2019 májusában kaptam, azóta 0 Ft a munkabérem), viszont jelenleg itt van aktív biztosítási jogviszonyom (illetve egy második félállásom is van 2019 szeptembere óta, de az is 0 Ft-os bérrel).

A kérdés, hogy így jogosult vagyok-e CSED-re a második gyermek után? Erre vonatkozik a minimálbér kétszeresének harmincadrészével való számítás?

(#20014) nyogo83


nyogo83
senior tag

Kozteruleten autot tarolni milyen feltelek mellett lehet? Az elmult egy evben ezzel az ingyenes parkolasi helyzettel meg rosszabb lett a parkolas a munkahely/lakohely kornyeken, egyre zavarobb , hogy az ott felejtett autok pluszban foglaljak a helyet.
Erdekessegkeppen egyik masiknak lekertem az adatait ugyfelkapun. Van olyan, aminek mar 2020 elejen lejart a muszakija, ezutan pedig ki is lett ideiglenesen vonva a forgalombol. Ezen kivul van meg par, ami hasonloan lejart muszakis+ideigleneset forgalombol kivont jarmu.
Igazabol mar az is erdekes, hogy ezekre ha jol gondolom nem is lehetne keruleti parkolasi engedelyt kivaltani, szoval mar eleve tavaly amikor nem volt meg ingyenes a parkolas, sorra kellett volna kapja a buntetest(de nem kaptak).

Jol gondolom, hogy igy hogy se muszaki, se forgalomban nincs, nem is lehetne kozteruleten tarolni?

[ Szerkesztve ]

(#20015) asdf_ válasza nyogo83 (#20014) üzenetére


asdf_
veterán

Szerintem jól, és az önkömrányzat az illetékeselvtársa az ügynek, ha nem tévedek.

(#20016) bitpork válasza asdf_ (#20015) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Annyi kieggel h lehet megváltani közterület használatot akár kocsira is - de bevallom ez nem tűnik itthon valószínű alternatívának :B

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#20017) ityam


ityam
senior tag

Sziasztok!

Alkotményjogi panaszhoz alapvető jog sérelem szükséges ha jól értem.
Mit értünk alapvető jognak?
Az alaptörvény értelmében:
(3) Az alapvető jogokra és kötelezettségekre vonatkozó szabályokat törvény állapítja meg...
Ez azt jelenti hogy a törvény által biztosított jog az alapvető jog?

körlátozható jog gondolom.

[ Szerkesztve ]

(#20018) #04441088


#04441088
törölt tag

Sziasztok!
Tegnap este az egyik buszon elhagytam az irataimat. Személyi, lakcímkártya, adókártya és 3 bankkártya.
Pár színesebb bőrű fiatal volt a buszon, de se kamera se más. Akkor vettem észre, amikor leszálltam. Mi ennek a menete? Online lehet intézni a pótlást vagy csak személyesen? Kell tenni feljelentést? Mennyibe kerülnek az okmányok? :R

(#20019) flash-


flash-
veterán

Szabályos hogy dolgozói hiba, vagy annak vélt esemény vagy tevékenység - mulasztás miatt a főnök jelentést - szolgálati jelentést irattat alkalmazottal? (diszpécser, rendszeti cégnél - közterület - felügyelet) , de egyébként a diszpecser nem rendész, sima alkalmazott)
Van olyan érzésem hogy nem.. De erről semmi jog..

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#20020) amargo válasza #04441088 (#20018) üzenetére


amargo
addikt

[link]
A lopás és az elvesztés különböző.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#20021) -Skylake- válasza amargo (#20020) üzenetére


-Skylake-
addikt

De bejelenteni akkor is be kell a rendőrségnek, mert ha véletlen valaki megtalálta, elment felgyújtott egy gyerekkórházat és eldobta a parkolóba akkor azt elég nehéz lesz kimagyarázni.

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#20022) Asbee


Asbee
veterán

Sziasztok!
Netről rendeléssel kapcsolatban lenne egy kérdésem. Bontóplázából rendeltem egy alkatrészt még pénteken. Az van az oldalokun, a visszaigazoló emailben benne lesz az eladó adatai. Se az eladó adatait nem kaptam meg, se a postaköltséget nem írták meg , csak a termék ára meg odavan írva +postaköltség. Gondoltam sebaj majd hétfőn 8 kor felhívom őket, hiszen a fel nem adott rendeléseket délután 3 ig lehet módosítani lemondani stb. Fél 8 kor már jött az email, feladva. Na most azt sem tudom mennyit kell fizetnem szállítási díjjal, azt sem tudom kitől honnan jön a csomagom. Milyen hátrányom lehet belőle ha ezek után nem veszem át a csomagot? Mindenhol felvan tüntetve: Tájékoztatunk – a 45/2014 kormányrendeletnek megfelelően –, hogy megrendelésed fizetési kötelezettséggel jár.
Köszi. :R

[ Szerkesztve ]

(#20023) LuckyL válasza -Skylake- (#20021) üzenetére


LuckyL
őstag

teljesen értelmetlen és felesleges külön bejelenteni, mivel azt az adatbázist használják, ahol újat kérsz elhagyás miatt...

cryptot minden termékemért elfogadom

(#20024) #04441088


#04441088
törölt tag

Albérletben vagyunk. Egy fél éve le lett papírozva, hogy amit elköltünk felújításra az lelakhato, csak legyen utalási bizonylat vagy számla. Na ehhez képest két hónap után már egy havi lakbért kért a tulaj. Közel 2 milla ment el. Most meg fel lettünk hívva, hogy minél hamarabb takarodjunk el, mert elméletileg, akik pár hónapja voltak villanyt szerelni nálunk, azok több lakásban lévő elektromos berendezésben is kárt tettek. Gondolom kamu. A közös képviselő és a tulaj se veszi fel a telefont hetek óta. Illetve arra panaszkodtak, hogy sokszor volt kint miattunk a mentő. Négyszer ment ki a vállam 3 hónap alatt. Nem tehetek róla, és még nem műtenek a vírus miatt. Ha a tulaj kifizet mindent, amit költöttünk, akkor oké, viszont látás, úgyis is egy parasztverem, de mi van ha csak felét fizeti ki? Vagy ha azzal jön, hogy költözés után fizeti ki a másik felét és abból nem lesz semmi? Így is tele a....., hogy erre a koszfeszekre költöttünk ennyit. Aztan egy hónapja húztak le minket crypto arveressel, tappenzen vagyunk, érdekes világot élünk. Ha kocsog akar lenni a tulaj és vállalva a következményeket lakhatatlanna teszem a sz@rkupac lakását mit kaphatok? Nagyon nem fer ez a hozzáállás a részéről. Ameddig az összes lóvét ki nem fizeti el nem megyek innen, azt meg aztán végképp nagyon sajnálom, hogy a jóindulatú, szeretetteljes, életképes szomszédokat annyira zavarta az a néhány alkalomszor 2-3 perc mentő villogas.
Velem biztos nem szórakozik egy vén kocsg majom, de ha kell bekoltpztetek hozza egy 20-30 joembert, itt a nyockerben nem lenne nehéz, aztán vessen magára. Be se vagyunk jelentve, kpt fogad csak el stb.

[ Szerkesztve ]

(#20025) MCGaiwer válasza #04441088 (#20024) üzenetére


MCGaiwer
addikt

jó lenne látni azt a papirozást mielőtt bárki bármit mond.
Összességében ha érvényes szerződésetek van, akkor mivel birtokon belül vagy csak úgy nem költöztethet ki, ahhoz kilakoltatási végzés fog kelleni.

Ha költöztök, csak a teljes összeg átadása után tegyétek, szinte reménytelen lenne bármennyi részét behajtani utána. Erre lehet írni külön szerződést amiben vállalod, hogy a pénz átvétele után X nappal kiköltözöl.

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#20026) asdf_ válasza #04441088 (#20024) üzenetére


asdf_
veterán

Egy fél éve le lett papírozva, hogy amit elköltünk felújításra az lelakhato, csak legyen utalási bizonylat vagy számla

??? Ez így csak bele a levegőbe? Semmi előzetes jóváhagyás? :U

(#20027) #04441088


#04441088
törölt tag

Hónapokig kerestünk másik albérletet, menni akartunk. Sz@r hely, kocsog szomszédok...de több, mint 40 albérletbol egy sem jött össze. Kutyával nehéz találni. Amit találtunk és okenak tűnt arról meg kiderult, hogy alapjaiban sz@r az egész. Új építésű és repedt fofal, beazo garázs és a többi. Aztan az öreg majom kitalálta, hogy maradjunk már, tőlünk jött az ötlet, hogy akkor pár dolgot át kell alakítani, belement, lepapiroztuk, de mivel covid, meg vén majom, már két hónap után kért egy havi lakbért, most meg mondta, hogy viszlát minél hamarabb. Egy biztos, velem kibaszni nem fog. Jogilag lehet, mert büntethető vagyok, mint mindenki más, de hagyni nem hagyom magam. Több, mint egy éve műtétre várok, fel éve már egy másikra is. Másfél millát buktunk néhány hete, családban is volt egy nagyobb galiba, erre még ez a vén f... is kocsogoskodik.

(#20028) Dare2Live válasza #04441088 (#20027) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

olvasd el pontosan a papírt. Ha van közjegyzői azt is. Ökölszabály, hogy ha vki megállapodás szerint akárhogy fizet, előre fizetet és papírja is van az ott leírtakat nagyon nehéz felülírni és nagyon nehéz idő elött kirakni.

Olyan sztem életben nincs hogy kifizettetek xért felújítást és papírban ott a lelakjátok de ő albi díjat kér. El kell hajtani a fenébe.
A mentő dolog meg röhely. Ha eljut vmi bíróságra az ügy a bírónál ez simán döntő lehet, hogy amiatt akar kirakni. Bíró azonnal felméri mi is a szitu...

Érdemes lenne utánanézni, hogy birtokon belül videozhatsz e. Ha igen kövnek jön vedd fel az egészet és rakd félre.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#20029) energy4ever


energy4ever
addikt

A jelenlegi korlatozasokkal teli helyzetben lehet vasarolni hasznalt gepjarmuvet!?
Gondolok itt pl az atirasra, stb...
Ezek hogyan mukodnek most?

(#20030) LuckyL válasza energy4ever (#20029) üzenetére


LuckyL
őstag

leggyorsabb válaszért csörgesd meg a kormányhivatalt szerintem

cryptot minden termékemért elfogadom

(#20031) bitpork válasza energy4ever (#20029) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Lehet. Nincs a két hétben változás. Jellemzően keresned kell egy lakhelyhez közeli kisvárosi szabad kormányablak időpontot majd oda utazni h beleférj az időbe- kb 3 hete játszottam végig és 2x30 km-be került h időbe beleférjek a 14 napba.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#20032) Spet válasza bitpork (#20031) üzenetére


Spet
addikt

Vagy jelented online a tulajdonos váltást. (fel kell tölteni jó minőségben az adásvételit, meg ki kell tölteni a szükséges adatokat)

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#20033) mm00 válasza Spet (#20032) üzenetére


mm00
aktív tag

Csak az eladó tudja így elintézni. A vevő nem.

(#20034) Jarod1


Jarod1
addikt

én NAV nál szólnék egy két jó szót a baromról....

(#20035) M Karesz válasza Ispy (#15675) üzenetére


M Karesz
újonc

Ha ingatlant adsz el akkor a vásárlás és az eladás közötti eltelt idő számít
Ha 5 éven belül történik az eladás csak akkor kel fizetni adót
Itt le van írva bővebben hogy menyi az adó és találsz egy tök egyszerű kalkulátort is ami minden magyarázat nélkül tök egyszerűen megmutatja menyit kel fizetni

[link]

Ha pedig ingatlant veszel abban az esetben csak a vételár 4 százalékát kell fizetni

arról pedig itt tudsz olvasni

[link]

Ha ügyes vagy akkor nem kell fizetned adót se illetéket csak olvasd utána .....

(#20036) Spet válasza mm00 (#20033) üzenetére


Spet
addikt

Igaz :B (mi is tulajdonosként csináltuk már meg pár alakalommal)

Akkor legegyszerűbb megkérni előző tulajdonost, hogy tegye meg, és akkor biztos szerepelni fog már a rendszerben.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#20037) I02S3F


I02S3F
őstag

Sziasztok!

Tavaly januárban(25.-e) megkezdtem egy szoba bérlését. Tavaly szeptember 20-án otthagytam. Fizettem 80e kauciót, amit a tulaj nem adott vissza. Az ottlakásomról szerződés nem született. Közös tulajdon volt a tulajdonos és a huga között. Iszonyat feszültség közepedte volt az ott tartózkodásom, mindenen veszekedtek. Jó volt otthagyni őket.

Van valami esélyem, lehetőségem a kaució visszaszerzésére? (Az első2 hónapban a tulajnak, utána a hugának utaltam).

(#20038) zsolti_20


zsolti_20
senior tag

Sziasztok! Nem biztos hogy jó helyre írok, de megpróbálkozok. :)

Véleményetek szerint lehetséges CE jelölést kapni egy itthon épített egyszerű kis elektronikus eszközre, ami 5v-ról üzemel?

Sok extrát nem tartalmaz, csupán egy 3.7v akkumulátort, Wi-Fi modult amivel képes kapcsolatot létrehozni másik eszközökkel, 1 pici LCD kijelzőt és egy nyomógombot.

Maga a burkolat 3D nyomtatóval nyomtatott erős masszív burkolat, így az akkumulátor védve van rendesen.

Ha lehetséges CE jelölés csinálni abban az esetben mi ennek a menete? Leginkább ezek érdekelnének:
-Kik csinálják/intézik ezt
-Mi alapján felel meg a követelményeknek
-Milyen papírmunkával jár
-Szükséges-e valahová elküldenem ezt az eszközt
-Ezeket a teszteket meg tudom csinálni itthon

Köszönöm! :R

(#20039) bitpork válasza zsolti_20 (#20038) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Mindent lehet, vannak erre szakosodott intézmények, de jellemzően a gyártó felelőssége ha használja a jelölést. De jellemzően nem éri meg. Pl a TÜV itthon egy bevizsgálásra két v három éve elkért 5000€-t és akkor ez még csak a vizsgálat.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#20040) zsolti_20 válasza bitpork (#20039) üzenetére


zsolti_20
senior tag

Ha nem éri meg miért használják ezt a jelölést már egy 500ft-os számítógép egéren is?

Igazából lehet hosszú távon megérné, mivel sikerült majdnem össze hoznom egy szerződést, csak a CE hiányában nem jutottunk előrébb sajnos.

(#20041) atos19881101 válasza zsolti_20 (#20040) üzenetére


atos19881101
senior tag

Természetesen nem kis tételben fog ennek az ára visszajönni. A minősítés pedig a gyártó érdeke szvsz.

/** while (state(Korso) != BROKEN) go (Korso, &Kut) **/

(#20042) zsolti_20 válasza atos19881101 (#20041) üzenetére


zsolti_20
senior tag

Köszönöm. :R

Úgy néz ki hogy két kategóriába esek bele egész pontosan:

-Elektromágneses kompatibilitás (EMC) 2014/30/EU magyar jogszabály: 8/2016. (XII. 6.) NMHH r.
-Rádió- és távközlő végberendezések 2014/53/EU magyar jogszabály: 2/2017. (I. 17.) NMHH r.

Ezeket másokkal kellene bevizsgáltatni?

(#20043) bitpork válasza zsolti_20 (#20042) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Igen. SGS, TUV pl.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#20044) KilgoreTrout válasza zsolti_20 (#20042) üzenetére


KilgoreTrout
senior tag

Készülj fel rá, hogy egy független EMC teszt simán milliós nagyságrend (egy pár órás tesztért és egy pár oldalas jegyzőkönyvért)...

Alapvetően, ha olyan a termék, amire nincs előírva a független tanúsítás (mint pl. az orvosi eszközök), akkor te magad is meg tudod csinálni hozzá a dokumentációt és kiadni a megfelelőségi nyilatkozatot. (Pl. sokszor elég lehet, ha a beépített alkatrész rendelkezik CE-vel).

(#20045) cettlee


cettlee
őstag

hali

Neten rendeltem valamit UTÁNVÉTtel, az üzlettől megjött a visszaigazolás, ott is utánvét szerepel.
Másnap a futárcégtől jött az email hogy átvették a csomagot és másnap kiszállitják, fizetendő : 0 FT
Jött a futár, átvettük a csomagot ingyen(céges vásárlás).
Másnap jött egy dijbekérő pdf , amit utólag átutaltunk.
Most viszont kaptam még egy emailt ugyanattól a futárcégtöl ugyanugy holnapi kiszállitás és 0 FT fizetendő összeggel.

Lehet, hogy az előző dijbekérő kifizetésének következménye a holnapi
0 FT csomag? Mi van ha hoznak még egy ugyanolyan csomagot és nem kell fizetni? Szoktak ekkorát hibázni? Mi a következmény ha átveszem?

köszi

(#20046) LuckyL válasza cettlee (#20045) üzenetére


LuckyL
őstag

szia, annyi lehet hogy átveszed, ők észreveszik és megkérdnek hogy küldd vissza vagy fizesd ki
vagy nem és akkor jól jártál

cryptot minden termékemért elfogadom

(#20047) Pahli


Pahli
tag

Hali

Tegyük fel hogy készítek egy szerepjátékot (pl Dungeons & Dragons) amit ingyenesen elérhetővé teszek online. Örülnék ha crowdfunding/támogatás alapon menne ez az egész. A patreon megoldja helyettem az adózást. Ugyan akkor jogilag nem teljesen értem.

ADÓ- ÉS VÁM ÉRTESÍTŐ 6. -2019. JÚNIUS 21.
Személyi jövedelemadó
26. Interneten szervezett gyűjtés adójogi megítélése.

„Az adózó kérdése arra irányult, hogy ha elődlegesen magánszemélyként egy weboldalon, pl. paypal-ra kíván jótékonysági/adományozási céllal gyűjtést szervezni, akkor milyen adókötelezettség terheli.”

„Az Szja tv. nem tartalmaz korlátozó intézkedést az internetes felületen keresztül történő gyűjtésre vonatkozóan, valamint arra sem, hogy a gyűjtés jótékonysági célzattal történik-e vagy sem. Ebből adódóan, amennyiben kizárólag magánszemély(ek) részéről érkezik e célból pénzadomány, vagyoni érték a megadott weboldalra, akkor személyi jövedelemadó kötelezettség sem a támogatást nyújtó, azaz az ajándékozó magánszemély, sem a megajándékozott oldalán nem merül fel.”

pl amit én tervezek ez definíció szerint gyűjtésnek minősülne? És ha belinkelném a pay-pal-om, akkor a beérkezett összegek adómentesek lennének?

(#20048) mm00 válasza Pahli (#20047) üzenetére


mm00
aktív tag

Az adózást nem oldja meg helyetted. Csak a 27% áfát nem neked adja, hanem az államnak.

Ha PayPal-ra kapnád közvetlenül és csak magánszemélyektől, akkor esetleg lehet adómentes.

Ha nyugodtan akarsz aludni: KATA

(#20049) ityam válasza Pahli (#20047) üzenetére


ityam
senior tag

Én mint joghoz nem értő laikus az idézett rendelkezések alapján úgy gondolom hogy amíg a beérkező penzekből semmit nem költesz magadra addig nincs gond.
De amint vállalkozásként tekintek a tevékenységre aminek köteles nyereséget termelni(mert ez a célja a vállalkozásnak ) akkor ezen tevékénység értelmét veszti és felmerül a kérdés "mifaszért csinálod ha nem akarsz bevételt magadnak".ha bármilyen pénzt a bevételből nem a fejlesztésbe fordítasz(és másra költesz) akkor valszeg meg akarod kerülni az adótörvényeket és az ejnyebejnye kategória.
De ez csak egy laikus agymenyése.....
Szerk: persze mint vállakozási tevékényésg kata esetén elég nagy bevételig csak fix kata költség van ami alapból nem sok, de a 0 nyereséghez képest mégis mégis sok lehet amíg nem fedezik a bevételek a kata költségeit.

[ Szerkesztve ]

(#20050) inf3rno válasza Pahli (#20047) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nem tudom, de engem is érdekel, mert van pár projekt, amihez kitennék ilyen gyűjtést.

Buliban hasznos! =]

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jogász topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.