Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jogász topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-02-11 07:27:19

LOGOUT.hu

A topikban minden törvénytelen módszer megvitatása tilos!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3801) bambano válasza spiritex (#3800) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

szerintem létezik, fő és mellékállásnak szokták jogszabályban nevezni.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#3802) Sátán44 válasza Sátán44 (#3763) üzenetére


Sátán44
addikt

Sziasztok!

Előzményt feljebb olvashatjátok! Az általam készített weboldal beüzemelésre került és igazgatói kérésre aktívvá tettem. Én ezért semmilyen anyagi, vagy egyéb juttatást nem kaptam. Jogilag hozzám tartozik e a weboldal, mivel az én szellemi tulajdonom, vagy az aktiválástól már az iskola tulajdona?

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#3803) LuckyL válasza Sátán44 (#3802) üzenetére


LuckyL
őstag

ha munkaidőben az iskola alkalmazottjaként készítetted akkor az iskoláé

cryptot minden termékemért elfogadom

(#3804) bitpork válasza LuckyL (#3803) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ne felejtsd el hogy nem az iskola megbízásából készítette. Utólag tudta meg az igazgató, nézte meg és tetszett meg neki.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#3805) spiritex válasza LuckyL (#3803) üzenetére


spiritex
veterán

...és büntetés jár neki, hisz mást csinált munkaidőben, mint amivel megbízták... :DDD

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#3806) Sátán44 válasza LuckyL (#3803) üzenetére


Sátán44
addikt

Nem munkaidőben, hanem itthon, saját szorgalmamból.

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#3807) bambano válasza Sátán44 (#3802) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

nincs rá legális, törvényes mód, hogy az iskola tulajdona legyen.
max. felhasználási jogot kaphat.

azt pedig várd meg, hogy egyéb juttatást kapsz-e, mivel az ilyet utólag szokás adni.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#3808) LuckyL válasza Sátán44 (#3806) üzenetére


LuckyL
őstag

hát akkor miért lenne az iskola tulajdona? amugy most visszaolvastam és írod hogy nem fognak fizenti érte.
akkor nem mind1 kinek a tulajdona? :)

cryptot minden termékemért elfogadom

(#3809) bambano válasza LuckyL (#3808) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

ha kifizetik, akkor se lesz az iskola tulajdona.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#3810) devil-k válasza LuckyL (#3808) üzenetére


devil-k
nagyúr

Abszolút nem mindegy a szellemi termékeknél, hogy kinek a tulajdona. Ne hülyéskedj már.

- mozi bolondéria -

(#3811) Sátán44 válasza bambano (#3807) üzenetére


Sátán44
addikt

Köszönöm válaszod! Ez azért volt számomra fontos megtudni, mert az igazgató a mai nap tolta elém az új munkaköri leírást (még nem írtam alá), miszerint a weboldal szerkesztése és anyagok feltöltése is az én feladatom lesz. Ami ellen nincs kifogásom. Ezek szerint munkaváltáskor felajánlhatom megvételre a weboldalt, vagy amennyiben nem fizetnek eltávolíthatom, minden probléma nélkül? (Az enyém helyére a régi weboldalt visszaállítanám nekik)

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#3812) bambano válasza Sátán44 (#3811) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

ne is írd alá.
mennyivel emeli meg a fizetésedet a több munka?
ha már belerakták a munkaköri leírásodba, akkor aligha törölheted le, mert akkor a munkabéredért csináltad
meg láttunk már olyat is, hogy visszadátumoztak munkaköri leírást...

privát magánvéleményem szerint bazira rosszul jöttél ki ebből a dologból... :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#3813) Sátán44 válasza bambano (#3812) üzenetére


Sátán44
addikt

Az a baj, hogy nem az iskola fizet, hanem a KLIK. A KLIK-et meg nagyon nem érdekli, hogy mit tettem én az iskola érdekében, tehát nem fog fizetni. Amint adódik egy jobb lehetőség, akkor azonnal lépni fogok. Ezért érdekelt, hogy jogilag kié. Még hétfőn teszek egy próbát, hátha tudok egy kis anyagi haszonra szert tenni. Egyéb estben marad a fél napos munka ledolgozás :(

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#3814) spiritex válasza Sátán44 (#3813) üzenetére


spiritex
veterán

De ugye nem 1x fél nap, hanem hetente 1x fél nap?

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#3815) Sátán44 válasza spiritex (#3814) üzenetére


Sátán44
addikt

Legvégső esetben erről fogunk tárgyalni :)

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#3816) bambano válasza Sátán44 (#3813) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

azt szokták eltéveszteni, hogy a kérdés, hogy jogilag kié, helytelen.
a programmal kapcsolatban nem egy darab jog van összesen, hanem sok, és azt két kosárba szokták szétválogatni: személyhez köthető és vagyoni jogok.

a tulajdonjog személyhez köthető jog, arról jogilag érvényesen lemondani nem lehet. tehát hiába erőlködik bárki is, az a tied. ettől különböző jog a felhasználás joga, meg sok más, vagyoni jog is. Ezeket lehet átadni, amikor a programot átadod. Ha kifizették vagy lecsúsztathatod vagy munkaköri kötelességed, hogy megcsináld, akkor a felhasználás jogát átadtad, a fizetésért ellentételezve. tehát azt legyalulni nem tudod legálisan.

ha semmi ellentételezés nem volt, akkor minden jog nálad maradt, mert az mt alaptétele, hogy munkáért fizettség jár.

úgyhogy ha aláírod az új munkaköri leírásodat, hogy a web buherálása a te dolgod, attól kezdve ihatod a hidegvizet az egészre és csak annyit küzdhetsz ki magadnak, hogy munkaidő kedvezményt kapj.

az általad leírtakból azt gyanítom, hogy a korábbi béredet nem fogják megemelni, ezért a magam részéről nem erőltetném a munkaköri leírásom módosítását. pláne, ha lelépsz első körben. én nem szeretem az ilyen kizsákmányolós, erőből megoldós módszereket, de ez rád nem feltétlenül vonatkozik.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#3817) bitpork válasza bambano (#3816) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

A magyar munkahelyek nagyobbik része sajnos ilyen. Miért is kérnek egy adminisztrátortól diplomát? Hát mert a papírmunka mellet valószínűleg fordítani, könyvelni meg minden mást csinálni is kell. Minimálbéren jobb esetben bejelentve.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#3818) Sátán44 válasza bambano (#3816) üzenetére


Sátán44
addikt

Nem erőből szeretném megoldani, csak kicsit besokalltam. Nagyon sok dolog van, amit a nyakamba varrtak:

- teljes géppark karbantartása (IKT iskola 150 db sz.gép)
- teljes hálózat felügyelet
- stúdió munkák (hangszerkesztés, videószerkesztés, képszerkesztés)
- hangtechnika üzemeltetés, iskolai rendezvényeken kihangosítás
- weboldal készítés, ennek karbantartása, folyamatos anyag feltöltés
- technikai segítségnyújtás munkaidőn kívül is
- egyéb fos munkák, pl. laminálás, lefűzés

Mindezt minimálbérért. :( Hétfőn meglátom mit tudok kihozni az ügyből :U

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#3819) bambano válasza Sátán44 (#3818) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

az erőből megoldást úgy értettem, hogy a főnököd csinálja erőből a te károdra.
ebből a munkaidőn túli segítségnyújtást meg a nem szakmai melókat le is veheted a listáról.
meg be lehet állni a munkaidő megtartására, "a meló úgyis megvár, nem csinálja meg más" címszóval.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#3820) danati


danati
senior tag

Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem.
iOS-re fejlesztek játékot és nem tudom, hogy cég nélkül megoldható-e teljesen legálisan az App Store-ba való feltöltés.
Van egy cég ami segítene nekem ha szükséges, de szerintem az lenne a legtisztább ha nélkülük meg tudnám oldani. Lehetséges ez?
A játék egyébként ingyenes, a reklámok és később a belső fizetős rendszer hozná a pénzt.

(#3821) bitpork válasza danati (#3820) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

KATA a te barátnéd. Könyvelővel beszél, ebben ő fog tudni neked segíteni.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#3822) danati válasza bitpork (#3821) üzenetére


danati
senior tag

Ez egész jó csak az a probléma, hogy lehet az app nem fog hozni 50.000-et havonta. Egyébként még tanuló vagyok. Régebben mintha hallottam volna olyasmiről, hogy a tanulók adómentesek. Igaz ez?

szerk: Holnap megyek könyvelőhöz.

[ Szerkesztve ]

(#3823) devil-k válasza danati (#3822) üzenetére


devil-k
nagyúr

HA nappali tagozatos vagy, akkor igen.

- mozi bolondéria -

(#3824) Sátán44 válasza bambano (#3819) üzenetére


Sátán44
addikt

A történet vége az lett, hogy felajánlott 2 nap csúsztatást, amit persze nem fogadtam el.

Írtam egy emailt az igazgatónak, hogy ez a 2 nap nem arányos a belefektetett időmmel és munkámmal. Korábbi munkáimat tekintve sem panaszkodhat, maximálisan végzem a rám bízott feladatokat.

Volt olyan munkám, amivel az iskola díjat nyert és még egy köszönöm sem járt érte. Ma személyesen válaszolt az emailemre:

"Ön helyett 11 ember van, aki sorban áll, elfogadja, vagy lehet keresni mást." Kértem, hogy legalább 8 pénteket adjon ki, de azt mondta még így is nagylelkű volt. :( Nincs tovább, alá kell írnom a munkaköri leírást.
Úgy érzem itt sem lesz hosszú jövőm!

Köszönöm mindenkinek, aki próbált tanácsot adni! :R

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#3825) bitpork válasza Sátán44 (#3824) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Azért én csak megtenném hogy a megválaszolom neki , miszerint a 11 sorban álló ember, nem rendelkezik a szellemi tulajdonával annak amit jelenleg az iskola használ, és a távozásoddal ez a használat megszűnhet. Kár hogy nem írásban keménykedett mert akkor egy munkaügyi pert is lehetne belengetni.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#3826) Sátán44 válasza bitpork (#3825) üzenetére


Sátán44
addikt

Ez a beszélgetés egy órája történt és mondhatni "kicsit" ideges vagyok. Jelenleg próbálok lehiggadni, mert a harag rossz tanácsadó. Hazamegyek és újra álláskeresésbe temetkezem.

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#3827) devil-k válasza Sátán44 (#3826) üzenetére


devil-k
nagyúr

Kár, hogy nem csináltál hangfelvételt. :(

- mozi bolondéria -

(#3828) bambano válasza Sátán44 (#3824) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

a munkaköri leírásodat akkor kell aláírni, ha eddig nem volt.
ha volt korábban, és most másikat akar, akkor az közös megegyezéses munkaszerződés módosítás, vagyis nem vagy köteles aláírni szerintem.
persze ilyen helyzetben és hangulatban valószínűleg azonnal kirúgnának érte.

lehet még azzal trükközni, hogy a munkaköri leírásod visszamenőleg nem lehet érvényes, tehát ha ma aláírod, akkor az előtte elvégzett munkára még a régi az érvényes. vagyis kifizeti a webet vagy letörlöd.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#3829) Sátán44 válasza bambano (#3828) üzenetére


Sátán44
addikt

Köszönöm a tanácsot, de már nem volt más választásom, alá kellett írnom. Fentebb olvashatod, hogy gátlástalanul bevetette "a van helyetted másik 11 ember" szöveget :( Ezt nem értettem részéről, a beszélgetésünk higgadt, nyugodt hangvételű volt. Az emailem nem tartalmazott fenyegető üzenetet, inkább amolyan "gondolja bele a helyzetembe magát" stílus volt. Nagyon sajnálom ezt a hozzáállást "főnököm" részéről. Így kell motiválni egy alkalmazottat? :( Ezek után mit vár? Részemről megszűnt a jóindulat.

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#3831) bambano válasza Sátán44 (#3829) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

akkor marad a csendes "alulmotiváltság" és sunnyogás...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#3832) mirci18 válasza bambano (#3831) üzenetére


mirci18
addikt

Na ja ha meg valaki megkér valaki valamire azt kell mondani hogy most nem érsz rá mert xy már megkért másra.
Lényeg az hogy ez egy patthelyzet mivel te egy kihelyezett dolgozó vagy így ténylegesen lehetnek a helyedre.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#3833) -NOKIA-


-NOKIA-
Ármester

Devizahitelesek! Elérkezett a nagy nap
2014. július 25., péntek 11:05
Ma lép érvénybe a devizahiteles mentőcsomag első törvénye.

Valaki járt már a bankjában érdeklődni arról hogy mikor és mennyit fog visszakapni? Vagy kerestek már benneteket ilyen üggyel kapcsolatban?

(#3834) bitpork válasza -NOKIA- (#3833) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Én azt hallottam hogy a bankoknak kell kiszámolni és az adott időszakban érintetteket kiértesíteni

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#3835) üszök válasza bitpork (#3834) üzenetére


üszök
őstag

Jól hallottam,hogy ez az autó hitleket is érinti? Mert akkor engem is érint.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#3836) bitpork válasza üszök (#3835) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Sajnos jól hallottad és emiatt engem is érint :(

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#3837) LuckyL válasza bitpork (#3836) üzenetére


LuckyL
őstag

miért baj az hogy kapsz vissza pénzt?

cryptot minden termékemért elfogadom

(#3838) Sanyabá válasza bitpork (#3836) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Miért sajnos , hogy vissza kapsz egy kis pénzt? :F

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#3839) üszök válasza bitpork (#3836) üzenetére


üszök
őstag

Ha vissza állítanák azt az állapotot amivel kezdtem törleszteni ki lenne fizetve a hitelem. De gondolom ez nem fog megtörténni,majd ki szúrják a szemünket egy kis apróval.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#3840) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Azért mert holnaptól a banki díjak meg fognak emelkedni ezért a kirakati fillérbaszásért :( Már így is sokkal de sokkal többet fizetek mint kellene. És ha majd 2000 forint felvételéért 300 ft-t von a bankotok? Akkor is azt fogjátok mondani hogy de jó h visszakaptam 50-100k forintot? És amikor a vállalkozások akiknek a banki költsége sokszorosa lesz mint a magán ügyfeleké megint árat emelnek? Kicsit gondoljátok végig hogy kinek fog ez jobban fájni, azon túl hogy -érthetően- örültök a "talált pénznek". A többit a politika topicban láthatjátok olvashatjátok.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#3841) Sanyabá válasza bitpork (#3840) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Én már annak is örülök. ha csak pár tízezret kapok vissza, mivel az már plusz, a negatív befizetéshez képest :K

Gondolj arra hogy mér többet is fizethetnél, és akkor sem tehetnél semmit. Lásd az utóbbi néhány évet.

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#3842) mirci18 válasza Sanyabá (#3841) üzenetére


mirci18
addikt

Igen persze de ne felejtsük azt se el hogy bármikor büntették a bankokat vagy adóztatták mi szívtunk mivel emeltek árakat díjassá tettek szolgáltatásokat.

Úgyhogy cáfolnám az állításod mert nem akkor emeltek a bankok díjakat amikor akartak hanem mikor meg lettek sarcolva.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#3843) bitpork válasza Sanyabá (#3841) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

IIIIgen? és majd 1-2 év bankhasználat után összeadod a megemelt költségeket és ráébredsz hogy nemhogy pár 10k, de akkorra ennek a többszöröse is kiment a zsebedből , mert a sarki fűszeres kénytelen bankszámlát tartani amit a Te "visszajáró" pénzed miatt megdrágítottak és máshogyan nem tudván beszedni a sarcot, megemelte a Neked eladandó termékének az árát.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#3844) LuckyL válasza bitpork (#3843) üzenetére


LuckyL
őstag

annyiban sántít a dolog hogy a bank annyi profitot szeretne termelni amennyit csak lehet
mielőtt ez az egész válság mizéria elkezdődött akkor is 5-6 ezret kértek egy mikrovállalkozástól csak a kötelező számla havidíjáért
naivitás azt hinni hogyha a banknak tized ennyi költsége lenne azt majd tovább engedné az ügyfeleknek kedvezmények formájában
ezt a mostani vissza téritést nem az ügyfelek fizetik meg meg hanem a banktulajdonosok

nem kell sopánkodni hülyeségeken el kell tenni a visszajárót
lehet hogy behozzák majd később, de nem azért hozzák majd be mert most elbukták, hanem azért mert megtehetik

közgazdaságtan első fejezet!

cryptot minden termékemért elfogadom

(#3845) bitpork válasza LuckyL (#3844) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

LOL Te tényleg ennyire naiv vagy? Amióta a KP mizéria és a különadó megindult a bankolás költsége többszörösére emelkedett! Én 1996 óta vállalkozó vagyok ilyen-olyan formában - az az 5k ft nem a vállalkozás hanem a magán számlám éves költsége! A vállalkozás kondíciói sajnos nagyságrendekkel rosszabbak. Ha van a cég bankszámláján forgalom akkor sávosan változik a díja. Nekem ez már éves szinten 6 számjegyű.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#3846) llll


llll
senior tag

sziasztok
nem tudom jó helyen kérdezek-e, de ezt a topicot ajánlották
szóval rendeltem a feleségemnek kínából 1 nokia 2720 telefont
nincs vele semmi gond, csak élőben már nem jön be neki annyira, mint a képeken
a kérdésem az, hogy egyáltalán meghirdethetem én ezt eladásra (természetesen nem elhallgatva a kínai mivoltát), vagy ezért már büntethető lennék?
("refurbished" telefon, ha ennek esetleg van jelentősége)

Soha többet DPD!

(#3847) spiritex válasza llll (#3846) üzenetére


spiritex
veterán

Mióta illegális Kínából rendelni? És mióta illegális bármilyen használt tárgyadat eladni?

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#3848) llll válasza spiritex (#3847) üzenetére


llll
senior tag

azért ennyire nem fekete-fehér ez a dolog
aki 80ezerért árul mondjuk S4, meg iphone klónokat eredetiként, sztem azt is megfingathatnák a rend őrei
biztos van rá vmi megfelelő cikkely

Soha többet DPD!

(#3849) bitpork válasza llll (#3848) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Amennyiben a készülék rendelkezik ROHS bizonyítvánnyal és nem illetéktelenül került rá a NOKIA felirat, akkor minden további nélkül árulhatod itthon.
A NOKIA felirat használatának leellenőrzése már macerásabb. Ha megvan az eladó számlája akkor az itthoni jogtulajdonos meg tudja mondani hogy eredeti-e a készülék, bár kötve hiszem hogy 1 db-s tétel miatt törnék magukat, a jellemzően ügyvédi irodák.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#3850) llll válasza bitpork (#3849) üzenetére


llll
senior tag

számla nincs
nokia logo van
az ROHS bizonyítványról azt se tudom micsoda (tehát nincs)
szóval akkor inkább ne nagyon hirdetgessem?

vagy a nokia feliratot leszedve legalizáljam a telefont?:)
(...megnéztem:
a belül lévőt sajnos esélytelen eltüntetni)

[ Szerkesztve ]

Soha többet DPD!

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jogász topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.