Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jogász topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-02-11 07:27:19

LOGOUT.hu

A topikban minden törvénytelen módszer megvitatása tilos!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3601) aram01 válasza mirci18 (#3599) üzenetére


aram01
nagyúr

miért nem? én nem akarok balek lenni és benyelni, munkaügyi bíróság esetleg?

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#3602) mirci18 válasza aram01 (#3601) üzenetére


mirci18
addikt

Majd ha te is benne leszel a vagyonőr szakmában megtanulod hogy a neved kuss.
És örülsz hogy van munkahelyed.
A vagyonvédelmi cégek 95%-a be se jelent.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#3603) LuckyL válasza albinolynx (#3596) üzenetére


LuckyL
őstag

a nem biztosított időszakra fedezetlenségi díjat kérhetnek és fognak is kérni, ha díjnemfizetéssel szűnt meg a szerződés. Napi 260-600Ft!!!!! [link]
Én azt csinálnám ilyen helyzetben hogy tulajdonost vagy üzembentartót váltanék és akkor igaz hogy elköltöttem valamennyit de meg lehet úszni a a fedezetlenségi díjat.
Az ideiglenes kivonás fél évre él, ezután küldik megint az éves adó csekkeket. Ha ezeket nem fizette a tulaj akkor lehet hogy kivonták a forgalomból hivatalból, és rátették a végrehajtást. Ezt majd rendezni kell, utána lehet visszatenni forgalomba a kocsit.

cryptot minden termékemért elfogadom

(#3604) aram01 válasza mirci18 (#3602) üzenetére


aram01
nagyúr

sosem leszek benne, és sosem hagyom hogy szétszívassanak büntetlenül, nem kell minden békát lenyelni neked sem

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#3605) mirci18 válasza aram01 (#3604) üzenetére


mirci18
addikt

Akkor ne gyere vagyonőrnek.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#3606) Rendo84 válasza mirci18 (#3605) üzenetére


Rendo84
senior tag

Honnan tudod hogy mit dolgozik? :U

(#3607) gordonfreemN válasza Rendo84 (#3606) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Csak úgy tudja :DDD

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#3608) aram01 válasza mirci18 (#3605) üzenetére


aram01
nagyúr

az lesz az utolsó :K

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#3609) mirci18 válasza Rendo84 (#3606) üzenetére


mirci18
addikt

Nem tudom hogy mit dolgozik de én az vagyok.
Én arra gondoltam csak hogyha nem akarja hogy átverjék ne legyen vagyonőr.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#3610) aram01 válasza mirci18 (#3609) üzenetére


aram01
nagyúr

Nem tartozik a tárgyhoz de elmondom, üzemvezető vagyok egy malomban, és az előző munkahelyemen akartak "behúzni" 2 hónappal, azóta beszéltem a tulajjal meggyőzött hogy nem kell ide munkaügyi bíróság ;)

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#3611) mirci18 válasza aram01 (#3610) üzenetére


mirci18
addikt

Gratulálok.
De sajnos a lényegen nem változtat.

A mi szakmánkban ez a megszokott hogy lehúznak.
Hiába perelnék ha a következő cég ahova megyek ugyanezt csinálja.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#3612) Sanyabá


Sanyabá
senior tag

Egy mai eset: közterületesek elkaptak egy ismerőst, lejárt mozgáskorlátozott igazolvánnyal parkírozott (nem mozgás korlátozott helyén). A jogosult nem volt ott, ja , a pikantéria az, hogy decemberben lejárt , és filctollal módosította a lejárat idejét. A tettét ott helyben elismerte, jegyző könyvet fel is vették, alá is írta. 5-6 percet volt távol az autójától.

Mik az esélyei? Mit tegyen hogy minél kedvezőbb elbírálást kapjon a bíróságon?

Vidéki városról van szó.

[ Szerkesztve ]

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#3613) Abrion


Abrion
senior tag

Hali

Voltam ma egy boltban hogy megtudjam menyibe kerül náluk a dobozos Windows 8.1 és az eladó azt mondta hogy nem tudja eladni a dobozost csak ha veszek mellé egy hardvert is, most halok ilyenről először, ez tényleg így van? törvénytelen ha simán veszem meg a dobozost?

(#3614) Rendo84 válasza Abrion (#3613) üzenetére


Rendo84
senior tag

Dehogy törvénytelen. Az eladó csak leakart húzni téged. :)
Egyébként ha nem fontos a dobozos annyira, neten is megvásárolható maga az aktiváló kulcs, így általában olcsóbb is.

(#3615) Abrion válasza Rendo84 (#3614) üzenetére


Abrion
senior tag

ez is olyan amiről még nem halottam :) hogy lehet aktivációs kulcsot venni.

mutass egy boltot :D

[ Szerkesztve ]

(#3616) LuckyL válasza Abrion (#3613) üzenetére


LuckyL
őstag

az OEM-hez kell eladni hardvert pl egy alaplapot processzorral vagy komplett gépet (elvileg)
a dobozosnak pont az a lényeg hogy egyszerre egy gépen korlátozás nélkül használható, ha onnan törlöd másik gépre feltepeíthető, de cserébe kb duplájába kerül mint az oem

cryptot minden termékemért elfogadom

(#3617) Rendo84 válasza Abrion (#3615) üzenetére


Rendo84
senior tag

[link], [link], [link], [link], [link], [link], [link], [link], [link].

Még számtalan helyen van ezen kívül, a googlet gondolom te is ismered. :)

(#3618) Abrion válasza LuckyL (#3616) üzenetére


Abrion
senior tag

Win 8.1nél nem :), az oem 24k a dobozos meg 34k.
Pont ezért akarok dobozost venni, ha tönkre megy az alaplap akkor tovább használhatom, oem-nél úgy tudom, nem lehet aktiválni másikra. legalább is Win 7re ez volt.

(#3619) LuckyL válasza Abrion (#3618) üzenetére


LuckyL
őstag

ok akkor lejjebb vitték az árakat (ideje volt)
itt a win 8 nál már nincsenek iyolen verziók hogy home, pro stb.?
mert az is differenciát jelent árban!

cryptot minden termékemért elfogadom

(#3620) Abrion válasza LuckyL (#3619) üzenetére


Abrion
senior tag

van pro és home. de ulti már nincs.

Amúgy ha van egy Win 7 home oem és az alaplap elromlik, akkor milyen lehetőségem van?

(#3621) gooool


gooool
őstag

Üdv!

A helyzet:
Van egy 7 éves autónk, amit anno újonnan vettünk, persze az akkori remek 120 hónapos deviza hitelre, fix havi törlesztőrészlettel, hogy kiszámítható legyen.
Ez akkor 27.xxx Ft volt és 4.000 Ft hitelbiztosítás.
A ma kapott csekken pedig már 44.xxx Ft szerepel, szépen emelkedett mindig az évek során...
A deviza alapú jelzálogon nem lepődök meg, hogy durván megugrott, de egy olyan hitelnél, amiben a szerződésben fix havi törlesztés lett aláírva nem ezt várom.
Ez most normális vagy kérdezzem meg, hogy mi a fene van? Illetve a futamidő lejárata is valamiért egyik csekkről a másikra 1 évvel kitolódott...pedig nem tájékoztattak róla.

Köszönöm a segítséget! :R

Üdv, Balázs

(#3622) LuckyL válasza gooool (#3621) üzenetére


LuckyL
őstag

a banktól kérj egy részletes tájékoztatót a befizetett törlesztésekről és a hátralévő tőke és kamat tartozásról

cryptot minden termékemért elfogadom

(#3623) gooool válasza LuckyL (#3622) üzenetére


gooool
őstag

A megmaradt tőke és kamatról minden hónapban adnak tájékoztatást, de 7 év alatt kb. semmit se fizettünk ha ennek lehet hinni...Márpedig kötve hiszem, hogy viccelnek. :U
Jelen számításaim szerint már rég kirohad alólam az autó mire kifizetem és/vagy le tudjuk cserélni, mert ilyen tartozás mellett persze újítani is esélytelen. :W

Üdv, Balázs

(#3624) LuckyL válasza gooool (#3623) üzenetére


LuckyL
őstag

én ezt értem de így konkrét számok nélkül nem hiszem hogy bárki tudna segíteni
megemelték a bankok a kamatot és változott az árfolyam is rossz irányba
egy 10 éves hitelnél ez többszörözheti a tartozást..

egyébként az első kérdésedre válaszolva vagy a futamidőnek kell nőnie vagy a törlesztőrészletnek ilyen esetben, vagy mindkettőnek
a szerződésből lehet megtudni

[ Szerkesztve ]

cryptot minden termékemért elfogadom

(#3625) Apollo17hu válasza LuckyL (#3624) üzenetére


Apollo17hu
őstag

...vagy a fix törlesztő valóban fix volt, de pl. csak az első évben.

(#3626) gooool válasza LuckyL (#3624) üzenetére


gooool
őstag

Köszönöm, megérdeklődöm ezt a részletes tájékoztatót és átnyálazom a szerződést hátha megvilágosodok. :R

Üdv, Balázs

(#3627) gordonfreemN válasza gooool (#3626) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Na én is így jártam. Csak pislogtam, hogy mi van, elkezdték küldeni a 28ezren felül ami utalással ment a 12-4ezrekről a csekket havonta a 4. év után. Telefonon megkérdeztem és a lényeg, hogy a fix törlesztőnek van egy kerete. Ez azt jelenti, max 1 vagy másfél évig tolódhat ki a hitel (szerződéstől függ meddig). Amint eléred a megadott időkeretet, onnantól nincs fix törlesztő, jön rá a felár. Patkányság amúgy, na de a tájékozatlanságodon meg se lepődök, pláne ha kereskedésben kötötted a szerződést.
[link]
Ha érdekel a linken található dolog (arra gondolok, hogy belevágnál), keress meg privátban és elmondom nálam mi újság, mi hogyan ment és hol tartok.
Egyébként mint magánszemély esélytelen vagy a bankkal szemben, szóval a követeléseiket borítékolhatod sajnos...
üdv

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#3628) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Az most is fix szvsz, csak a számított összeg deviza, aminek a forintosított árát kell befizetned, ami meg az összes eddigi kormánynak köszönhetően a béka segge alatt van.

Hitelre autót csak akkor veszünk ha munkaeszköz és kitermeli az árát! Lehet h ez most bántó, de én magam is ez tettem. Arról nem beszélve hogy 5, max 6 éven túl aláírni valamit már több mint felelőtlenség: nem vagyunk jövőbelátók, soha nem tudhatjuk mi lesz. Arról nem is beszélve hogy érthető az igény egy autóra, de ha nem telik rá, akkor nem veszünk autót.
Nekem a törlesztőm 32-től 60k-ra ment fel, de szerencsére ezzel is számoltam, uh nem okozott gondot a kifizetése.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#3629) LuckyL válasza bitpork (#3628) üzenetére


LuckyL
őstag

gyakran sajnos nem az árfolyam a fő gond egy ilyen hosszú hitelnél hanem a kamat amit indoklás nélkül vagy nem valós indokokra hivatkozva megemelhet egyoldalúan
ez néha többet tesz rá egy hosszú hitelnél mint az árfolyam különbözet
sajnos az autóhitelekkel nem foglalkoznak központi szinten

cryptot minden termékemért elfogadom

(#3630) gordonfreemN válasza bitpork (#3628) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Szvsz mik ezek a butaságok, ne haragudj?

Valamit ki is ragadnék és reagálnék rá példával, ha megengeded:
Van egy fiatal aki az anyjával él egy lakótelepi lakásban. A fiatalnak van szakmunkája, a jövedelme havi 110k nettó. Nyilván, nem célja az életének, hogy az anyjával élje azt le, ahogy az sem, hogy arra vár, mikor halnak már ki az ősök. Mit tehet? Albérletbe megy. Joggal merül fel a kérdés az egyszeri fiatal fejében, hogy ha albérletre kiadok havi 30k-t, akkor egy 25éves hitelre miért ne vállalhatnék ugyan úgy havi 30k-t lakáskasszával vagy bármilyen más kedvezőbb kamatozású konstrukcióval?
Igen, értem amit erre mondanál, "mert ki tudja mi lesz 25 év múlva".
Akkor bele fogjon senki ilyesmibe, külföldön kell munkát vállalni, mert itthon az egyszeri embernek nincs lehetősége a szabad életre. Szokták mondani, aki nem kockáztat nem nyer.
Attól, hogy munkaeszköz egy autó, mivel biztosítod a nyereséget amiből a törlesztés kimegy?

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#3631) albinolynx válasza LuckyL (#3603) üzenetére


albinolynx
őstag

Csak most jutottam el idáig.

Felhívtam az okmányirodát, ott azt mondták ha érvényes kgfb-sal megyek, megkapom a rendszámot és a forgalmit. Jelenleg a mabisz nyilvántartásban 2011 óta ideiglenesen (!) forgalomból kivonva van nyilvántartva. Saját szememmel láttam a hiteles gépjárműadó értesítőt is: 2014.02.__ túlfizetés, 1.113,- Ft.

Ami elbizonytalanító, hogy annál a biztosítónál ahol dnf-fel törölték a kgfb-t, ott azt nyilatkozta szóban, feketén egy ügyintéző, hogy ők nem követelnek elmaradt díjat. Viszont a mabisz oldalán is feketén-fehéren szerepel, hogy a biztosító követelheti.

- nincsen biztos információ arról, hogy mennyi idő múlva évül el tartozás
- "neve nincs", legolcsóbb biztosítónál megkötött kgfb esetén mi történik, ha úgy köt az ember biztosítást, mintha még soha sem kötött volna

A legjobb eset az lenne, ha az ügy már elévült lenne. 5 éven túl van, nem tudni mennyi idő szükséges hozzá.

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#3632) bitpork válasza gordonfreemN (#3630) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

A lakásnak ehhez semmi köze! Autó. És mint ilyen nélkülözhető. Aki pedig a munkáját nem tudja tervezni, már bocsásson meg nekem mindenki, az nem biztos hogy egy autó vagy lakás megszerzésére és fenntartására alkalmas. Tudom hogy ez irtó bunkón hangzik, és távol álljon tőlem hogy bárkit is bántsak. Pusztán azért mondom ezt, mert én most tartok ott h az életemet gyk nulláról kell kezdenem ötödik alkalommal. Kockáztattam, buktam. Nem egyszer 8 számjegyű összeget.
Úgy látom idehaza sokan még mindig ott tartanak hogy valami jár, nem pedig valamiért megdolgozunk. Az autó ténylegesen luxus cikk itthon. Sokszor az agyvérzés kerülget amikor nővéremre gondolok aki vett egy suzikit 10 évre és amikor kiderült hogy daganatos beteg, a hülye autó miatt majdnem mindenét elveszítette. Holott nem kellett volna nekik új autó. Bőven elég lett volna egy használt is.

(#3629) LuckyL: Igaz. De én eddig -pedig nem az első hiteles autóm volt/van ilyet nem tapasztaltam. Azt viszont igen hogy az elszámoló papíron a váltási ráta katapultált :( De szerencsémre számoltam a törlesztőm duplázódásával, uh nem okozott gondot.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#3633) gordonfreemN válasza bitpork (#3632) üzenetére


gordonfreemN
addikt

"Arról nem beszélve hogy 5, max 6 éven túl aláírni valamit már több mint felelőtlenség"
Ezért írtam a lakást, mert nem volt egyértelmű, hogy leszűkíted a kört ennél a kijelentésnél.
Viszont így már világos, hogy részletesebben kifejtetted magad, ebben egyetértek én is.
Egy 3-6százezres használtautó szerintem átlagbérrel bevállalható.
Abban csak reménykedem, hogy aki minimálbéres volt az nem adta a fejét hitelre illetve a banki alkalmazottak sem próbálták meg véletlenül sem eladni nekik a termékeiket... (élből tudok ellenpéldát, megoldanak ezek mindent, csak vigyed a hitelt) :)
Nekem nem átlagkeresetem van itthon, mégsem jutott volna még csak véletlenül sem az eszembe új autó. De nem várhatom el mindenkitől azt a nézőpontot, ami az enyém.

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#3634) gordonfreemN válasza albinolynx (#3631) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Váltsatok üzembertartót és akkor nyugodtság lesz. Üzembentartó bárki lehet.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#3635) LuckyL válasza albinolynx (#3631) üzenetére


LuckyL
őstag

ahhoz hogy kössél igazolnod kell mikor került a nevedre az autó és eddig hol volt köteleződ
tényleg váltsatok üzembentartót mert nagy pofon lesz ha kiküldik

cryptot minden termékemért elfogadom

(#3636) föccer


föccer
nagyúr

Helló!

Budapesten keresnék egy ügyvédet, aki csinálna nekem egy meghatalmazást egy ingatlan adás-vételhez. Sajnos csak a kedd késő délután-este a jó időpont. A a szükséges adatokat átküldeném előre. Ehhez mail címet adjatok privátban.

Köszi :R

üdv, föccer

[ Szerkesztve ]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#3637) albinolynx válasza LuckyL (#3635) üzenetére


albinolynx
őstag

Utána olvastam, ez jónak tűnik és megoldható. Ez lesz, köszönöm!

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#3638) Rivaul


Rivaul
addikt

Sziasztok.
Egy kis hozzáértő segítségre lenne szükségem.
Adott egy ingatlan. Dédmamám és dédapám tulajdona volt. Már csak dédmamám él.
Az ingatlan 12 részre van tulajdonjogilag osztva. Elhunyt dédpapám 6/12 része az örökösökre van már bejegyezve. A másik 6-od az én tulajdonomban van mivel dédmamám nekem ajándékozta, ajándékozási szerződéssel. Az egész 12 részen jelenleg az élő dédmamám haszonélvezetet élvez de tulajdonjoga ugyebár már nincs.

Most jön a kérdés: Az új törvények szerint ha elhuny dédmamám akkor az én tulajdonom is alapul veszik és köteles részt vonnak belőle. (lenne 3 örökös) Ez nekem nem igazán van ínyemre mivel én és a családom élünk a házban a dédivel és mi foglalkozunk vele, mi fizetjük a számlák nagy részét és nem véletlenül kaptuk mi a tulajdont. Nekem van lehetőségem a saját tulajdonom pl a feleségemnek ajándékozni úgy hogy a dédinek haszonélvezete van jelenleg? Ha ezt így megteszem akkor is figyelembe veszik az örökösödésnél a tulajdont?

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#3639) föccer válasza Rivaul (#3638) üzenetére


föccer
nagyúr

Ha nincs a dédinek tulajdona, akkor mi képezi a hagyatéki eljárás részét? :F Ha haszonélvezet van rajta, akkor a haszonélvező írásos beleegyezése nélkül nem ajándékozhatod el.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#3640) bambano válasza Rivaul (#3638) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

mai index cikk

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#3641) Rivaul válasza föccer (#3639) üzenetére


Rivaul
addikt

Pont hogy az alább bambano által linkelt index cikk miatt kérdeztem. 10 éven belüli ajándékozás esetén figyelembe veszik az elajándékozott tulajdont is. Ez az én értelmezésemben annyit takar hogy az én tulajdonomból vonnának köteles részt. Lehet hogy rosszul látom az egészet?

[ Szerkesztve ]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#3642) gordonfreemN válasza Rivaul (#3641) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Ha jól értelmezem az új szabályokat, akkor ha egy végrendeletben a dédi kitagad rajtad kívül mindenki más jogosultat (kötelesrészesedőt), akkor ez egy folytatólagos megoldása az eddigieknek.
Persze ekkor az is fennál, hogy később neked kell bizonyítani, miért lettek kitagadva a többiek.
Valaki azért rábólinthatna, hogy jó e az értelmezésem.

"Az bizonyít, aki a kitagadás folytán örököl."
"Érvényes végrendeletben lehet csak valakit kitagadni, és meg kell jelölni pontosan az okot."
"Van egy szűk kör, aki – ha nincs érvényesen kitagadva - akkor is örököl valamennyit, úgynevezett kötelesrészt, hogyha a végrendelet mást jelöl meg örökösként."

:R

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#3643) Rivaul válasza gordonfreemN (#3642) üzenetére


Rivaul
addikt

Nah pont ez az hogy nem szeretném már őt ilyesmivel terhelni. Azért egy anyát nem jól érint a teljes kitagadás, ez régi módi felfogásban nem ilyen egyszerű. Mi gondoskodunk róla de több ilyen ügyletet már biztos nem fog elintézni, nem is annyira beszámítható szegény. Csak pont ez zavar hogy ő hoz egy döntést. Én be vagyok jegyezve tulajdonosnak a földhivatalnál és az én tulajdonomból elvesznek? Milyen jogon? Mert ha a végrendeletet támadják az oké bár nem szép dolog, de így ez nonszensz.

Ezt kerülnénk el úgy hogy őt ne kelljen rángatni, feleségem részére továbbajándékoznám mert a régi dolgok szerint elvileg akkor ahhoz már senki nem nyúlhat. Csak ennek a lehetőségével/mikéntjével nem vagyok tisztában első kérdés.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#3644) gordonfreemN válasza Rivaul (#3643) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Nem kell rangatni vegrendelethez, otthon is megirhatod neki o alairja meg meg ket tanu, kesz.
Viszont a tovabb ajandekozod, akkor kell a dedi irasos beleegyezese, ami nagy esellyel ugyved elott kell tortenjen. Oda mar rangatni kell...
Az hogy ez milyen dolog es milyen jogon, hat errol szol a torceny, kepzwld el amikor a kulaknak kialtott emberektol a foldjeiket elvettek...

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#3645) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

[link]

Mit gondoltok, ha egy ilyen hatósági személy igazoltat és azzal kezdem hogy a törvényre hivatkozva megtiltom a felvétel készítését, mi történik?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#3646) Rivaul válasza gordonfreemN (#3644) üzenetére


Rivaul
addikt

Értem, köszönöm a válaszokat. Sajnos ez úgy néz ki hogy ezt be kell nyelnem.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#3647) LuckyL válasza bitpork (#3645) üzenetére


LuckyL
őstag

pontosan milyen törvényre hivatkozva tiltod meg?

cryptot minden termékemért elfogadom

(#3648) bitpork válasza LuckyL (#3647) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

2013. V. 2:48 §
Persze a bűnmegelőzésre vannak kitételek, de ugye ha csak megállít h na majd jól ellenőriz -tehát még alapos gyanú sincs- akkor miért is lenne indokolt a fejem-rendszámom rögzítése?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#3649) gordonfreemN válasza bitpork (#3648) üzenetére


gordonfreemN
addikt

muhaha, te sem gondoltad komolyan, hogy a rendor ellen ezzel tudsz ervelni. Sajnos ez nem az az orszag... :(

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#3650) bitpork válasza gordonfreemN (#3649) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

A helyzet az hogy Se Németországban se Dániában nem vegzálnak a rendőrök csak itt. Abból is elegem van hogy a szabály mindig csak és kizárólag a költségvetés javára lehet értelmezni...nagyon érik a disszidálás. Igen disszidálás, mert ami itt megy az már régen nem demokratikus berendezkedésre utal, uh menekülés lesz a vége. És azt is letojom hogy 5 családnak adok megélhetést.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jogász topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.