Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jogász topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-02-11 07:27:19

LOGOUT.hu

A topikban minden törvénytelen módszer megvitatása tilos!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4001) Apollo17hu válasza idevele! (#4000) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Azt nem veszed figyelembe, hogy olyan szabályokat próbálsz betartatni velük, amelyek betartatása nem reális. A példádnál maradva: ha éjjelente zajonganak, de mire a yard kiérkezik, elkussolnak, akkor nem lehet velük mit kezdeni. Ez azt jelenti, hogy a szabály/törvény a gyakorlatban nem létezik. Nincs (bevált) módszer a betartatására. Innentől kezdve akár fejre is állhatsz, nincs eszközöd arra, hogy elérd a célod. A dohányosok sem a te kéródban bagóznak, de szerinted volt már olyan ember, akit pl. azért büntettek, mert buszmegállóban füstölgött? Pedig erre is van törvény...

(#4002) idevele! válasza Apollo17hu (#4001) üzenetére


idevele!
csendes tag

A 3954-től írt dolgokat egyben kell nézni, nem kiragadni belőle 1-2 dolgot.
Nem érdekel, hogy mi reális, életszerű, és mi nem, akkor is be fogják tartani az alapvető szabályokat. Pont azért vannak ezek a szabályok, hogy nyugodt életem lehessen, hogy felléphessek a barmok ellen.
Meg lehet nézni sok fórumot, a társasházak, stb. kb. 80%-ában vannak olyan emberek, akikkel komoly gondok vannak. Valamit csak tesznek, tettek, hogy leállítsák őket. Mások se tűrik el ezeket a végtelenségig.
De milyen világ az, ahol a dohányzáshoz való jog fontosabb, mint a tiszta levegő szívásához való jog?

Akkor lehetne megszólni engem, ha minden nap azt lesném, hogy ki milyen szabályt nem tart be, naponta nézném a nálam lévő társasház működési szabályzatát. Ekkor lenne az igaz, hogy belekötök mindenkibe. Erről szó sincs. Ennyi erővel sok egyéb törvénycsomagot (BTK, PTK) is olvasgathatnék naponta, azt lesve ki melyiket nem tartja be. Több 1000 törvény, rendelet, stb. van Mo-on, amiben lehetne túrkálni, ott vannak a neten. A ház előtt elmenő, megálló autók szabálytalankodásait is figyelhetném. Az itt lakók megélhetési módjait is nézhetném, ha bejelentés nélkül, feketén dolgozik, feljelenteni, stb. Nem sok olyan ember van, akinél nem találnék szabálytalanságot. Szinte mindenkit lehetne szívatni, ha akarnám. Sok területen naponta találnék okot a feljelentgetésre, de nem ilyen ember vagyok.

Annyira csendes legyen a ház, amennyire lehetséges.
Az miért baj, ha ezt akarom elérni? Vagy hogy tisztább levegőt szívhassak?
Vagy hogy ne halljam a felettem lévő 2 ember fattyának a sírását, egyéb zaját 20 éven át?
Meg hogy egész télen ne a fa, szén, stb. tüzelés füstjét kelljen szívnom csukott ablakokkal, ajtóval is, mert egyre több embernek nem telik gázfűtésre?
Olyan nincs, hogy ezek ellen semmit se tehetek.
Vagy pl. miért kell eltűrnöm, megengednem, hogy bárki beköltözhessen ebbe a házba? Miért nem lehet megválogatni, hogy kik jöhetnek ide? A normálisabban élőket védeni kéne a szabályokat be nem tartóktól.
Ez miért nem lehetséges?
Hiába költöznék falura saját telken lévő házba, ott is sok gond volna a környező emberekkel, füsttel, kutyaugatással, stb.
A tanya se jó, mert akkor önként vágom el magam a világ nagy részétől, mert ott max. csak villany van, se víz, se net, se TV, se gáz, se semmi. Hiába lenne csönd és tiszta levegő. Mérlegelni kell az előnyöket és a hátrányokat. Hiába van több előny, ha mellette túl sok a hátrány.

[ Szerkesztve ]

(#4003) LuckyL válasza idevele! (#4002) üzenetére


LuckyL
őstag

Vagy hogy ne halljam a felettem lévő 2 ember fattyának a sírását, egyéb zaját 20 éven át?

ezt azért ebben a formában óvatosan tedd szóvá szerintem, mert ha olyan ember lakik feletted egy darabig lehet nem fogsz rágni (fogak hiányában) :DD

cryptot minden termékemért elfogadom

(#4004) devil-k válasza idevele! (#4002) üzenetére


devil-k
nagyúr

Szerintem most már ne offold szét az egész topikot...

- mozi bolondéria -

(#4005) idevele! válasza LuckyL (#4003) üzenetére


idevele!
csendes tag

A 3954-től írt dolgokat egyben kell nézni, nem kiragadni belőle 1-2 dolgot. Van valami építő ötleted is?
Te ennyire jó helyen laksz, hogy semmilyen gond sincs? Te mit teszel, ha gond van a lakókkal?

Miért, minek hívjam? Se házasság, se élettársi kapcsolat. A felettem lévő a legszelídebb ember a házban, neki egy hangos szava nem volt 10 éven át. Ezért is dühítő, hogy pont ő szereli a kocsit, és ő csajozott be.

devil-k. Ez nem off, ez egy jogi topik, jogi lehetőségekről érdeklődök, amikhez megírtam a problémákat.

[ Szerkesztve ]

(#4006) Apollo17hu válasza idevele! (#4005) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Azért nem kaptál még "építő ötletet", mert a problémáidra nincs ilyen. (Illetve bambano tanácsolta, hogy költözz kolostorba.)

Amúgy nem kiragadni akartam egy példát, minden általad említett problémára ugyanez igaz. Nem lehet a törvény erejével fellépni ellene. Úgy biztosan nem, ahogy te szeretnéd.

Van egy ismerősöm, aki kertes házban lakik. A szomszédja zakkant, rendszeresen szarral dobálja a háza falát. Szólt neki, hogy nem kéne, rendőrök nem tudtak mit tenni (tettenérés kizárt), ezért kamerát szerelt fel, hogy rögzíteni tudja az eseményeket. Erre a szomszéd feljelentette személyiségi jogok megsértéséért, mert a kamera úgy volt beállítva, hogy a kerítésen túli eseményeket is rögzítse. Természetesen ismerősömet bírságolták meg.

(#4007) bambano válasza idevele! (#4005) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

azokra a kérdéseidre, amikben érdemben lehet, tudunk itt válaszolni, már megkaptad a választ, lásd: [link] [link]

a topic kinyilvánította, hogy ennél többre itt nem számíthatsz. egyébként meg teljesen normálisan, hiszen ki fog neked olyan tanácsot adni, amiből neked bajod lehet, hogy majd utána őt is zaklasd a mániáiddal, esetleg bepereld? az ügyvéd az, aki ebben szakember.

szerintem válts témát, topicot, és a hardverrel kapcsolatos kérdéseidet tett fel itt a továbbiakban. három napos újoncként leírt 18 hozzászólásodat valószínűleg mind ebben a topicban tetted fel, vagyis máshol nem (ha jól sejtem, mert nem fogom most megszámolni). (pro)hardveres kérdésed eddig nem volt, következésképp ez a portál nem a te portálod.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#4008) devil-k válasza idevele! (#4005) üzenetére


devil-k
nagyúr

WWW.JOGIFORUM.HU

- mozi bolondéria -

(#4009) Orlin válasza devil-k (#4008) üzenetére


Orlin
addikt

Mondjuk onnan pont el is fogják hajtani...Ahogy ismerem az ottani közösséget nem mindig olyan türelmesek mint a Ph oldalon! ;]

[ Szerkesztve ]

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#4010) idevele! válasza bambano (#4007) üzenetére


idevele!
csendes tag

Apollo17hu Priviben leveleztem bitporkkal, de neki sincsenek jó ötletei egyik problémámra sem.
A szaros történet is bizonyítja, hogy a rendőrök, a bíróságok rosszul alkalmazzák a törvényeket, fordítva működik. Nem azt nézik, hogy miért tette fel a kamerát. Miért a barmot védik?

Eddig úgy gondoltam, hogy ez általános jogi topik, a 3927-ben se hardverről, hanem utazás lemondásos ügyről van szó. Mi az a hardveres jogi téma?
Az itteni válaszok nem sokat segítettek, mert nem adtak megoldást.

devil-k A jogifórum nem jó, mert túl sok a topik, hova írjam be ezeket a gondokat?

Orlin Mert itt türelmesek voltatok? 3 napja jöttem ide, most zavartok elfelé.

[ Szerkesztve ]

(#4011) devil-k válasza Orlin (#4009) üzenetére


devil-k
nagyúr

Akkor irány az ügyvéd. ;]

Úgy gondolom, hogy ezek a fórumok (PH, jogifórum stb) csak iránymutatásnak valóak, semmi többnek. Konkrét jogeseteket úgysem itt kell megoldatni, hanem el kell menni az ügyvédhez/jogtanácsoshoz. Senki sem fogja a munkáját elvégezni ingyen, mivel nem "pro bono esetről" beszélünk. ;]

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#4012) idevele! válasza devil-k (#4011) üzenetére


idevele!
csendes tag

Csak olyan megoldás érdekel minden problémára, amihez nem kell ügyvéd, és nekem nem kerül semmibe.
Ők is ingyen és ügyvéd nélkül keserítik az életemet.

(#4013) devil-k válasza idevele! (#4012) üzenetére


devil-k
nagyúr

Én pedig szeretnék egy BMW 4-es Coupé-t, de csakis ingyen....

- mozi bolondéria -

(#4014) üszök válasza devil-k (#4013) üzenetére


üszök
őstag

Nekem van,és neked is adom ingyen ha elintézed,hogy a fal szomszédom ne ordítson a feleségével,sem az anyával,és a kutyájuk mikor ki van kötve az udvarra ne ugasson 2 percenként,hogy be akar menni.Ja meg a szembe házban lakó szomszédomra is kéne hatni,hogy ne járjon haza részegen kiabálva,meg be kéne vezetni nekik a gázt,meg a mellette lévő lakásba is,ne fűtsenek fával,mert érzem a füst szagot. :C

Ez mind igaz amit leírtam,de engem igazából egyik sem zavar. :N
Még annyit,hogy ezek magán tulajdonú lakások,az úriember meg szerintem önkormányzati bérleményben lakik.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#4015) devil-k válasza üszök (#4014) üzenetére


devil-k
nagyúr

20 évig laktam panellakásban, szóval nem ismeretlen az ilyen szomszédságból járó problémák sem. :) Van ami engem is irtózatosan idegesített, de akkor megtanultam vele együtt élni és kész. Nem rohangásztam fel mindenkihez és mindenhez, volt annál fontosabb dolgom is. Cserébe ők is elnézték, amikor nálunk volt buli, egy kis tivornya. :D De ez még a hőskorban volt. :D

- mozi bolondéria -

(#4016) üszök válasza devil-k (#4015) üzenetére


üszök
őstag

Ez 4 lakásos sorház. Előtte 28 évig panelban laktam.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#4017) idevele!


idevele!
csendes tag

Ha ti laknátok itt 10 éve, komolyan vennétek a problémákat.

(#4018) Danex


Danex
addikt

Hello, lehet nem a legjobb helyen kérdezem, de egy kis felvilágosítást kérnék :U

Magánszemélyként mekkora bevételig végezhetek adómentesen online kereskedelmet? Úgy értem, külföldről rendelnék árut (EU-n belülről) és azt egy bizonyos árréssel meg itthon eladnám.

Ahogy utána olvastam ilyen esetben, eléggé a határon táncolok, hisz diákként csak elég kicsiben csinálnám így kevés forgalommal max pár tízezer forinttal számolnék.

Viszont mivel új termékekről van szó, és nagyobb árukínálat (rendelés után, rendelném be az árut) így elvileg a rendszeres, üzletszerű kereskedésnek is tekinthető ami már egyből adóköteles és egyéb vállalkozói engedélyekre lenne szükség.

Tehát a lényeg, hogy mint magánszemély (nem vállalkozó), megtehetem-e azt, hogy egy általam üzemeltetett weboldalon leadott rendelést, amit előreutalással fizetnek, én azt megrendelem a beszállítótól a vevő címére, mindenféle egyéb kötelezettség nélkül? :F (Itt értem az okmányokat, számlát, adó-t stb.)

Válaszotokat előre is köszönöm! :U

(#4019) bambano válasza Danex (#4018) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

bármit megtehetsz, csak bizonyos dolgok után becsuknak, más dolgok után meg nem...

az a kereskedelem, amit háztartási mennyiségekkel, magánemberként csinálsz, lehet adómentes. az, amit jól láthatóan üzletszerűen (weboldal, számlaszám), az biztosan nem lesz az.

szerk: azt se felejtsük el, hogy weboldalon leadott megrendelésnek egy csomó jogi előfeltétele van. be kell jelentkezni adatkezelőnek, ászf kell, stb. stb. stb.

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#4020) bitpork válasza Danex (#4018) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

A vállalkozási forma amit keresel az a KATA. Évi 6'000'000 ft, alanyi dómentes lehetsz, és havi 50'000 amit fizetned kell ami mindent lefed.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#4021) üszök válasza Danex (#4018) üzenetére


üszök
őstag

Ha jól emlékszem ezt hívják dropshipper-nek, a legnagyobb cigánykodás ami létezik szerintem. Egy rohadt forintot nem akarsz be fektetni,de a haszon az kéne. A Vatera tele van ilyen emberekkel.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#4022) devil-k válasza üszök (#4021) üzenetére


devil-k
nagyúr

És amit a magyar állam csinál, azt minek neveznéd?

[link]

Azt csak halkan súgom meg, hogy a nagyok is játszanak ilyet.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#4023) Danex válasza üszök (#4021) üzenetére


Danex
addikt

Sok ember nem tud angolul, nem rendelkezik esetleg PayPal-al vagy esetleg fél a kínai áruházaktól, azok nem rendelnének külföldről, azonban magyar oldalról igen.

A weboldalon tájékoztatva lennének a várható szállítási időkről stb, nincs zsákbamacska és olyan helyről szervezem be az árut ami megbízható és aránylag gyors. Nem látom, hol itt a cigánykodós része? :F

De az általatok megerősített és a neten további utána olvasás után kétséges, hogy belekezdek, hisz új terméket egyértelműen haszonszerzés céljából vásárolok ezáltal egyértelműen üzletszerű kereskedelem kategóriában kötök ki, aminek a feltételeit (vállalkozás, komolyabb könyvelés, a KATA havi 50ezrét nem tudnám fizetni, hisz kezdetben jó, hogy ha havonta pár ezer forint profitot termelnék (ami zsebpénznek nem lenne rossz, de vállalkozáshoz meg kevés) ) 20 évesen nem tudom megoldani.

(Bár valahol olvastam, hogy a NAV figyelembe veszi a bejövő profit nagyságát, és ha az elenyésző a megélhetéshez akkor a 600 000Ft-ig nem kell adózni. De erre nem találtam megerősítést :( )

A segítő hozzászólásokat pedig köszönöm! :R

(#4024) üszök válasza Danex (#4023) üzenetére


üszök
őstag

A cigánykodás ott kezdődik,hogy mások pénzén vásárolsz,de haszon az kéne. Tegyél bele 5-600k-t vedd meg a dolgokat a sját pénzeden. Az első hsz. ben EU-s dolgokról volt szó,de csak kidetül,hogy Kínából akarsz telefont meg tabot bizniszelni. Itt jönnek a következő kérdések: Áfa fizetés,garancia

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#4025) Danex válasza üszök (#4024) üzenetére


Danex
addikt

(nagyobb oldalak rendelkeznek EU-s raktárral, így EU-n belülről jön... és egyáltalán nem tablet vagy telefon, de úgy szint nem lényeges)

Többet amúgy nem válaszolok mert nem akarom szétoffolni a topic-ot, de ezt még leírom.

Neked az a bajod ezzel, hogy pár óra eltéréssel nem az én pénzemből veszem a holmit. Tehát minden kereskedő egy "cigány" szerinted egy idő után, mert amit kapott pénzt a vevőtől abból Ő árut vesz?! :F Érdekes felfogásod van.

Itt annyi a különbség, hogy nincs olyan kockázati tényező, hogy a nyakadon marad egy áru, hisz csak akkor rendelsz be, ha arra szükség van. A vevő megkapja a termékét, én kapnék jutalékot az oldal üzemeltetésére, ügyfélszolgálati fenntartására. :N
Ugyanakkor a ügyfelek fejéhez sincs pisztoly tartva, hogy csak tőlem vásárolhat, ha nálam szeretné megvenni megveszi, ha pedig egy külföldi oldalról, (amit lehet nem is ért) akkor meg onnan.

(#4026) devil-k válasza Danex (#4025) üzenetére


devil-k
nagyúr

+1 Egyetértek.

Manapság fenntartani bármilyen árukészletet, merész vállalkozás. Nyilván, itt nem a telefonvédő fóliára gondolok.

- mozi bolondéria -

(#4028) OgKush


OgKush
senior tag

Sziasztok!
Egy olyan kerdesem lenne, hogy telefont szeretnek vasarolni, es szeretnenk adasvetelit irni, viszont a keszulekre meg van 2 honap torlesztoreszlet. Ilyenko rugyanugy lehet adasvetelit irni vagy ilyenkor mi az eljaras?

Elore is koszonom a valaszt! :R

(#4029) VOid


VOid
tag

Sziasztok,
Autóvásárlás előtt állunk, már kinéztük az autót meg is vennénk, használautókereskedésből, de a kereskedő azt mondta hogy nincs nála a törzskönyv, mert azt az okmányiroda passziválta amikor átvette az autót továbbeladásra, és mi amikor átírjuk a nevünkre postán kapjuk meg az új törzskönyvet.
Eleinte nem hittem neki de utánanéztem interneten és tényleg van ilyen.
A kérdésem az lenne viszont, hogy hogyan tudom azt ellenőrizni, hogy tényleg ez az eset áll fent és nem azért nincs nála a törzskönyv , mert mondjuk hitel van az autón, és az a banknál van?
Elég megerősítés az ha a forgalmiban, az ő neve cégneve szerepel? Ez kétséget kizáróan hitelesítené hogy ez a fenti eset áll fent? Esetleg ilyenkor az okmányirodát fel lehet hívni hogy megerősítsék hogy tényleg passziválták a törzskönyvet erre az autóra?

Még annyi, hogy foglalót már letettünk az autóra, ha esetleg mégis kiderülne hogy van valami turpisság, visszajár a foglaló?

Köszönöm előre is a válaszokat.

(#4030) LuckyL válasza VOid (#4029) üzenetére


LuckyL
őstag

Szia!

Amikor egy kereskedő megvesz egy autót leadja a törzskönyvet és a forgalmiba bejegyzik tollal, pecséttel őt tulajdonosnak. Te majd akkor kapsz új törzskönyvet postán mikor átirattad.
Ha a kereskedő be van kegyezve a forgalmiba, akkor nincs hitel az autón.
Egyébként a kereskedők általában vállalják az autó átiratását is 1 napon belül a nevedre meghatalmazás alapján.
Beszéld meg vele, hogy kifizeted a vételár felét reggel, ő délelőtt átirattatja az autót, te nála megvárod, mikor megjött a papir kifizeted a másik felét.

cryptot minden termékemért elfogadom

(#4031) bitpork válasza VOid (#4029) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Amennyiben banki hiteles, mutasson egy elszámoló bizonylatot (pl éveset) azon rajta van a tulajdonos és a lízingelő neve is. Az teljesen normális hogy a kereskedő leadja a törzskönyvet, így megússza az adókat és illetékeket amíg árulja a motorkocsit.
Előleg jár vissza, foglaló nem.

LuckyL-vel ellentétben én azt mondom hogy magad menj időpontra az átírást intézni, úgy ahogy LuckyL javasolja ( 50% előre-50% utána ) mert én már megszívtam egyszer: olyan autó került a nevemre csak mert elfogadtam a kereskedő "segítő" ajánlkozását, amin bírósági elidegeníthetetlenség volt.

És bocsánatot kérek hogy belepofáztam :R

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#4032) VOid


VOid
tag

Köszönöm a segítséget.

Amúgy 10% van foglalóban. A kereskedő nem akart semmit intézni, az eredetvizsgálatot fogja ő csinálni csak ebben egyeztünk meg, az összes többi papírmunka rám hárul.

Az eredetvizsgálatot is az előttre akarom hogy legyen időzítve mielőtt még bármit fizetnénk neki.

(#4033) LuckyL válasza bitpork (#4031) üzenetére


LuckyL
őstag

előfordulhat ilyen esetben is, hogy bírósági elidegenítés legyen rajta, de az csak a kereskedő sara miatt lehet esetleg (mivel már a nevén van)

neked hogy került olyan autó a nevedre amin elidegenítési tilalom volt, hiszen az kizáró ok ?
az okmányirodában is volt csaló? remélem feljelentetted...

ha nem tehermentes a kocsi visszajár a foglaló természetesen, bár az nem árt ha benne van a szerződésben is

én azért javasoltam a srácnak hogy intéztessen el mindent a kereskedővel, mert ha már a nevére kerül az autó, akkor nincs semmi gond, se bírósági se nav terhelés rajta

egyébként nekem azért furcsa ez az egész mert én ha itt debrecenbe eladok egy autót, akkor amennyiben a vevő ezt igényli akkor vele együtt csináltatok egy eredetvizsgát aztán 10 perc alatt egy átírós vállalkozóval a nevére iratom (teljesen legális, a debreceni okmányirodában külön ablak van a részükre, bemész fizetsz 3.000 forintot nekik és pár perc alatt minden megvan). vagy ha nem igényli, akkor kifizettetem vele a vételárat és elintézem neki egyedül
mivel úgyis be kellene mennem az okmányba leadni az adásvételit, ezért az egész pluszmunka az eredetvizsga ami szintén 10-15 perc max
egy cigi egy kávé és kész

a napokban adtam egy volvot, a megtekintés kipróbálás több idő volt mint az egész ügyintézés

cryptot minden termékemért elfogadom

(#4034) LuckyL válasza VOid (#4032) üzenetére


LuckyL
őstag

külön válaszban írom le ezt mert tényleg nem értem

nem lehet hogy a kereskedővel félreértették egymást és ő azt hiszi hogy te az átírási illetéket is vele akarod fizettetni azért zárkózott el?
csak mert kereskedőknek az egész ügyintézés annyi mint a fentebbi posztomban leírtam (és ez így megy minden városban tudomásom szerint)
miért ne csináltatná meg neked?

cryptot minden termékemért elfogadom

(#4035) VOid válasza LuckyL (#4034) üzenetére


VOid
tag

Nem tudom sajnos, nem hiszem hogy félreértettük egymást. Azt mondta ő már csak eladással foglalkozik, igazából mindegy mert megoldom, de előtte azert leellenőrzöm a forgalmit.

(#4036) bitpork válasza LuckyL (#4033) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

A kocsi egy rendőré volt, és neki volt haverja az okádmányirodában. Amikor én akartam eladni derült ki. És nem kellett feljelenteni, mert az iroda hivatalból feljelentette a saját alkalmazottját és a rendőrt is. Én meg bebuktam a kocsit mert lefoglalták és nem nagyon volt kin bármit is perelni.
MOD: azt használták ki h a 2000 előtti bírósági határozatok nem voltak a szoftverben feltüntetve, és az ügyintéző "elfelejtette" máshol megnézni.

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#4037) LuckyL válasza bitpork (#4036) üzenetére


LuckyL
őstag

az okmányirodán nem próbáltad leperelni az általuk (korrupt alkalmazott) okozott kárt?

cryptot minden termékemért elfogadom

(#4038) LuckyL válasza VOid (#4035) üzenetére


LuckyL
őstag

azért lenne jó mégis egy a környékeden dolgozó ilyen ügyintézővel beszélned mert vétel előtt megnézi neked (nem hivatalosan), hogy nincs e valami terhelés az autón

cryptot minden termékemért elfogadom

(#4039) LuckyL válasza VOid (#4035) üzenetére


LuckyL
őstag

egyébként ez a bejegyzéses dolog azért van így kitalálva hogy a kereskedőnek ne kelljen megvárni amíg valahol a világ végén legyártják a törzskönyvet és elküldik neki
meg így nem kell kifizetnie az új törzskönyv és forgalmi díját sem

cryptot minden termékemért elfogadom

(#4040) bitpork válasza LuckyL (#4037) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Áh a kocsi nem ért annyit, meg a hivatalokat elég időigényes baxtatni pláne ha kiderült h nem a hivatal a hunyó hanem a bűnöző alkalmazott. Róla az derült ki h haveroknak picipénzért mindent csinált.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#4041) King Unique


King Unique
titán

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy ha egy itteni összefoglalóhoz csinálok képeket, akkor azokat hogyan szabad vízjelezni :F
Mert ugye saját kreálmányaim, néhol saját képek sceenshotok, néhol gyártói oldalakról vett.
Tehát, ha én egy coprightos, "© King Unique from PH!" vízjelzéssel szeretném ezeket ellátni, akkor mikre kell figyelnem?

a.) azt tudom, h a saját screenshotokra, képekre, elvileg nyugodtan rátehetem.

b.) ha a montázson szerepel gyártótól átvett kép, v xy oldalról, akkor azon minden esetben fel kell tünteni a gyártó és termék pontos megnevezése mellett, a forrás weboldalt is, külön minden képnél :F Tételezzük fel, h ezek a képek nincsenek külön levédve, csak szabadon használható gyártói képek és reklámanyagok

c.) Ha nem copright, hanem csak sima "by King Unique from PH!" vízjelet teszek rá, akkor is figyelni kell a b pontban taglaltakra?

Tehát pl egy ilyennél [kép], akkor nem elég csak az adott jobb oldali képnél odaírni a forrást, hanem kötelezően fel kell tüntetni minden egyes képhez, h jogilag ne lehessen belekötni :F

[ Szerkesztve ]

(#4042) LuckyL válasza King Unique (#4041) üzenetére


LuckyL
őstag

én inkább azt a kérdést tenném fel a helyedben hogy kit zavar ha te "vízjelezel" egy képet?
szerintem a világon senkit...

cryptot minden termékemért elfogadom

(#4043) jbauer05


jbauer05
tag

Üdv mindenkinek segítséget kérnék.

A történet röviden annyi, hogy apám elsodort egy biciklist a biciklis hibája miatt. Erről rendőrségi papír is van, hogy a biciklis a hibás. De a gond itt az az, hogy apámnak el kellet rántania a kormányt, hogy ne üsse el, de ennek következtében az autóban károk keletkeztek. És ráadásul mindjárt itt a műszaki ezért a most keletkezet hibák biztos nem fog átmenni és pénz nem vett fel minket, hogy megjavíttassuk. És ez a 70 éves öregember ma annyival elintézte az egészet, hogy küldött egy smst, hogy bocs de nem tud segíteni. Ilyenkor mit tehetnénk? Mert a pénz nem vett fel minket, hogy ügyvédhez menjünk, és még hogyha mennénk is, nem fognak minket elutasítani azért, mert egy 70 évestől perelnénk el mindent, hogy kifizesse az autónkban keletkezett kárt?

(#4044) LuckyL válasza jbauer05 (#4043) üzenetére


LuckyL
őstag

pedig más választásotok nincs mint perelni
ha 170 éves akkor is be lehet perelni ez nem kizáró ok

cryptot minden termékemért elfogadom

(#4045) King Unique válasza LuckyL (#4042) üzenetére


King Unique
titán

1. Ha PH-sel le tudja róla retusálni, akkor valóban senkit, aki lelopja az oldalról, az igaz.... :D

2. Nem viccből tettem fel a kérdést, mert azért egy hivatalos webes felületen mint a PH!, illetve főleg, ha vki más erre, v egy képre fog majd vhol hivatkozni, máshova beteszi stb., lehet akár belőle probléma. Főleg a copright jelzés miatt az átvett képeknél, v nem is tudom...?

Csak ezért érdekelne ennek a pontos mikéntje, jogi háttere, mert nem szeretném, ha utólag fejtörést okozna.
Tehát megköszönnék egy pontos választ. :R

[ Szerkesztve ]

(#4046) LuckyL válasza King Unique (#4045) üzenetére


LuckyL
őstag

hát copyrightod hogy lehet egy netről letöltött fényképen? :)
ne azt írd hogy copyright hanem egyszerűen írd rá hogy king unique-ph, ezzel nem lehet baja senkinek
olyanra írd rá hogy copyright amit te készítettél, de akkor az úgy lenne az igazi, ha odírnál egy természetes személyt vagy céget aki a jogtulajdonosa
de még mindig fenntartom hogy túlgondolod ezt a dolgot :)

cryptot minden termékemért elfogadom

(#4047) King Unique válasza LuckyL (#4046) üzenetére


King Unique
titán

Lehet túlspilázom az igaz és elnézést... :B

- Tehát összefoglalva, a © jelzést a fentebb linkelt montázsra max úgy tehetném rá, ha minden képforrást stb. pontosan megjelölnék, v még jóformán úgy se?

- ha csak simán "by xy / Artist xy..." stb. megjelölést használok, akkor nem kötelező minden egyes netes képforrást totál pontosan hivatkozni, elég úgy, ahogy a fenti minta képen van: pl. pontos termékmegnevezés?

Szóval itt, ha jól értem, főleg maga a copright embléma lehetne a fő probléma, amibe bele lehetne kötni, tehát ezt lecserélvén, v max a full saját képeken alkalmazva, nem lehetne belekötni (?)

(#4048) LuckyL válasza King Unique (#4047) üzenetére


LuckyL
őstag

nem igazán értem mit akarsz kérdezni, csak magamat tudnám ismételni, hátha majd valaki más tud válaszolni

[ Szerkesztve ]

cryptot minden termékemért elfogadom

(#4049) King Unique válasza LuckyL (#4048) üzenetére


King Unique
titán

Akkor másképpen kérdezem: a © jelzést tehát xy netes szedett, ebből összeállított fotómontázsra semmiképen (se hivatkozással, sem máshogy forrást jelölve) sem ajánlott rátenni, igaz, mert nem én csináltam?

Akkor ezekre nem teszek. Viszont másik kérdésem a netes képekből alkotott montázsoknál az lenne, h elég a pontos gyártó, termékmegnevezés a képen, v mindegyiket külön hivatkozni kell a forrás weboldallal :F Ami kicsit macerás lenne és a teljes http://...xxx se fér ki teljesen mindenhol.

(#4050) King Unique


King Unique
titán

Valamint a végére szoktak írni a felhasználási feltételekhez egy ilyet:

"ezen összefoglaló tartalma módosítás nélkül (sem a szövegben, sem pedig a képekben, grafikus táblázatokban) részében vagy egészében szabadon felhasználható, kizárólag a forrás és a szerzők kötelező feltüntetése mellett! "

Ez ugye így világos, meg gondolom jó is, ha vki átvesz belőle ezt-azt, akkor pontosan hivatkozzon rá és akkor nekünk se gond.

"Hivatalos cikkekben, felületeken való felhasználáshoz a szerzők előzetes engedélye szükséges!"

Ez a része nem tudom, h kell-e ide, mert talán ellentmondásos kicsit az előzővel, illetve itt ilyenkor a jogtulajdonosa az írásnak, akinek az engedélye kell, az én (szerző), v a webes felület, ahol eredetileg megjelent (prohardver.hu) :F

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jogász topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.