Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jogász topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-02-11 07:27:19

LOGOUT.hu

A topikban minden törvénytelen módszer megvitatása tilos!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3451) trisztan94


trisztan94
őstag

Sziasztok!

Szerzői jogokkal kapcsolatban lenne néhány kérdésem.

Hogyan tudok bejegyeztetni valamit, mint saját szellemi tulajdonom? Gondolok most itt például egy weboldalra és annak tartalmára. Tegyük fel, hogy írok egy bejegyzést, abban megosztok egy forráskódot, de nem szeretném CreativeCommons és társai licencel kirakni, hanem, mint saját szellemi termékem, amit ha más felhasznál egy kereskedelmi alkalmazásban, akkor dádá lesz.

Tehát ezzel kapcsolatban mit kell tudni? Hogyan tudok automatikusan "copyrightolni" minden jelenlegi és jövőben felkerülő tartalmat a weboldalamon, alkalmazásokban, stb? Van ennek költsége? Ha igen, mekkora? Hol kell érdeklődni ezügyben?

Köszi!

https://heureka-kreativ.hu

(#3452) trisztan94


trisztan94
őstag

Másik dolog, adóbevallással kapcsolatban.

Pontosan 0 forint volt a bevételem 2013-ban. Korábban dolgoztam itt-ott, de azt a tavalyi adóbevallásomban "bevallottam". Mit kell ilyenkor tenni? Ki kell állítani egy 0ft-os adóbevallást, vagy el sem kell nekik küldeni? (Jött adóbevallásos boríték)

https://heureka-kreativ.hu

(#3453) szaszayanou válasza trisztan94 (#3451) üzenetére


szaszayanou
aktív tag

Szia!

Magyarországon nincs szükség bejegyeztetésre ahhoz, hogy a szerzői jog védelemben részesítsen. A törvény erejénél fogva védelemben részesül a szerzői mű kritériumait teljesítő alkotás. Vannak azonban olyan országok, ahol a védelemhez a műved lajstromozására van szükség. A genfi uniós egyezmény azonban az ilyen államokban is azonos védelmet garantál akkor, ha a mű példányára felrakod a © jelet, utána a nevedet és az első publikálás évét. Így nincs szükséged a műved regisztrálására. Ha biztosra akarsz menni, akkor guglizz rá az "önkéntes műnyilvántartás" szavakra.

(#3452) trisztan94

Jogilag ilyenkor nem kell bevallást készítened, de a fórumban korábban az volt a közmegegyezés, hogy a vegzálás elkerülése végett ilyenkor is ajánlott.

[ Szerkesztve ]

Still stands Thine ancient sacrifice, An humble and a contrite heart.

(#3454) trisztan94 válasza szaszayanou (#3453) üzenetére


trisztan94
őstag

Szuper, köszönöm szépen a segítséget! :R

Most már egy fokkal tisztábbak ezek a dolgok :B :K

https://heureka-kreativ.hu

(#3455) trisztan94


trisztan94
őstag

Lenne még egy gyors kérdésem.

A www.kreaterv.hu egyik ismerősöm weboldala, amit meg szeretnék tőle venni és céget alapítani Kreaterv Informatikai Kft. (vagy valami hasonló) néven.

Rákerestem a kreaterv névre, két céget kidobott azonos névvel:

Kreaterv Épületgépészet Mérnöki Szolgáltató Kft
KREATERV Bt.

Lehet-e abból bármi jogi probléma, ha a Kreaterv nevet használom?
Esetleg, ha Kreaterv nevet a Kreatív Terv, Kreatív Tervezés vagy Kreatív Tervezők rövidítéseként használnám?

https://heureka-kreativ.hu

(#3456) _stick_


_stick_
őstag

Sziasztok!
Nejemnek meghalt a nagymamája, az érdekelne engem, hogy jár e nekem is rendkívüli temetési szabadság? Interneten fellelhető irományokból úgy értelmezem, hogy ha a nejemnek egyenes ági rokona, akkor nekem is jár. Jól gondolom?
:R

(#3457) KubanitoS válasza trisztan94 (#3455) üzenetére


KubanitoS
veterán

Nekem úgy tűnik már meg is válaszoltad magadnak a kérdést azzal, hogy két találatot kaptál a névre, nem csak egyet. Van még jó pár cég, amelyek nevében megtalálható ugyanaz a kifejezés, de ettől még teljesen jogszerű az elnevezésük. Laikusként egyébként úgy gondolom, hogy csak jogvédett nevet nem szabad elvileg használni pl Microsoft, de ha te pl Attila Kft-nek akarod hívni a céged, akkor miért ne tehetnéd meg?

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#3458) bambano válasza KubanitoS (#3457) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

régebben az volt a szabály, hogy nem jegyeztek be azonos nevű vagy azonos rövid nevű céget, ezért lett halom olyan kft, ahol az évszám benne van a nevében.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#3459) Criton


Criton
veterán

Sziasztok,

nem tudom hova írjak, így első körben itt tenném fel a kérdésemet, hát ha tud valaki ötlettel szolgálni.
Nos a történet.

Pécsen dolgozom, itt van albérletem a munkahely miatt. Hétvégenként néha hazaszoktam járni Pestre.
A tulajdonosnak van kulcsa a lakáshoz.

Tavaly októberben költöztem be, amikor még a tulaj említette, hogy még hiányzik a lakásból egy előszoba fogas/fal valamint egy szekrény a fürdőszobából. A március 8.-9. szombat- vasárnapig ez nem is volt megcsinálva. Nos, ezen a két napon én Pesten tartózkodtam. A tulajdonos az asztalossal úgy ment be a lakásba, hogy én nem tartózkodtam ott, úgy, hogy még értesítve sem lettem, hogy be fog menni a lakásba. A lakásban több céges eszköz is volt, meg saját. Ha a szerződésben nem szerepel, hogy ő bármikor bemehet, mit tudok tenni? Vagy egyáltalán ilyen létezhet-e? Az összes céges eszközöm, valamint a privát apple dolgaim ott voltak a lakásban... szóval nem kis érték...

(#3460) bitpork válasza Criton (#3459) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Birtokon belül vagy. Ha a szerződésedben nincs kikötve az hogy külön értesítés nélkül bemehet akkor szólnia illenék. Jelezd felé hogy szeretnéd ha ezután csak személyesen veled vagy a tudtoddal menne be a lakásba, az ingóságaiddal összefüggő esetleges vitás kérdéseket elkerülendő.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#3461) Criton válasza bitpork (#3460) üzenetére


Criton
veterán

Ennyi? Szóval ha szerződésben nem szerepel, hogy ő bármikor bemehet...

Szóval ha megbeszélem vele, attól független még bármikor bemehet a lakásba mikor én nem tartózkodom otthon?

[ Szerkesztve ]

(#3462) mirci18


mirci18
addikt

Sziasztok

Szeretnék tanácsot kérni.
Egy házban élek a szüleimmel és a feleségemmel.
Van egy testvérem.
Szeretném a lakást a nevemre iratni hogy a szüleim halála után ne lehessen beleszólása öröklési joga a lakásban.
NAmármost ha jól tudom erre legjobb megoldás az eltartási szerződés.
Amiben a szüleim ápolásának fejében megkapnám a lakást.
Két kérdésem lenne.
Szüleim halála után nem tudják megtámadni ezt a fajta tulajdonszerzést a testvérem és a felesége?
Kell e valami illetéket fizetnem hogy megkaphassam a házat?

Válaszokat előre is köszönöm.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#3463) Criton válasza Criton (#3461) üzenetére


Criton
veterán

Eddig annyit találtam, hogy "a tulajdonos nem mehet be úgy, hogy ti nem vagytok a lakásban." Mi van akkor, ha ő ettől független bejárkál úgy, hogy én nem tartózkodom otthon? Van-e lehetőségem a zár cseréjére esetleg? Vagy milyen jogi megoldások vannak ilyenkor? A tudat is nagyon zavar, hogy bármikor bemehet, főleg, hogy tudja mikor vagyok otthon illetve mikor nem. Szóval tudja mikor dolgozom...

(#3464) bitpork válasza Criton (#3463) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Igazából az EU kerjog amivel foglalkoztam az utóbbi években, uh az alábbiakat le kell ellenőrizni az egy évvel ezelőtti változások miatt!

Neki, amíg te mindennel elszámoltál a szerződésetek szerint, nincs keresni valója a lakásban, csak ha téged értesít, és te is partner vagy ebben - kivéve ha ez bűncselekménnyel összefüggő vagy , mint esetedben is az ingatlan állagmegőrzésével függ össze. Hibázott hogy nem szólt neked, de mivel megegyeztetek a javításban mást nagyon felróni nem lehet neki. A zárat lecseréltetheted. De jobban jársz ha ezt vele is megbeszéled, mert a magyar mentalitást ismerve ez rossz vért fog szülni.
Próbáld meg vele megbeszélni, hogy előre szóljon a már említett ok miatt.
Még egy dolog. A céges dolgokat csak tárolod ott, vagy munkát is végzel a cég nevében az adott címen? Mert ha utóbbi és nincs bejelentve telephelyként v székhelyként, akkor ez neki egy jó lehetőség hogy szerződést bontson. ( székhely/telephely használati hozzájárulás hiánya miatt )

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#3465) Criton válasza bitpork (#3464) üzenetére


Criton
veterán

Csak tárolom az eszközöket. Szóval ott nem dolgozom.

(#3466) Criton válasza Criton (#3465) üzenetére


Criton
veterán

Sikerült mindent megbeszélni. Mondta mindenre nagyon vigyáztak, az asztalosert meg vállalja a feleloseget, ha lenne valami. Minden kulcsot oda adott most, és mondta ha jön akkor szólni fog mindenképpen.

(#3467) trisztan94 válasza Criton (#3466) üzenetére


trisztan94
őstag

Tehát akkor végülis rendes volt.

https://heureka-kreativ.hu

(#3468) Mawyx


Mawyx
senior tag

Sziasztok!
Szeretném megtudni, hogy lehet-e közterületen tiltakozni egy hétköznapi személy ellen? Azaz kiállhat-e valaki Kiss Pista háza elé egy táblával, hogy tiltakozik konkrétan Kiss Pista magatartása ellen? Nem a globáls felmelegedés, nem a kormány ellen, hanem Mariska néni ellen tiltakozhat-e egyedül, békésen egy táblával valaki?

Feljelentésnek van-e értelme vagy ez az ezen a rendőr is röhög kategória? Vagy zaklatás? Vagy utcán addig lehet ácsorogni, ücsörögni, ameddig csak akar az ember?

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#3469) mirci18


mirci18
addikt

Sziasztok

Szeretnék tanácsot kérni.
Egy házban élek a szüleimmel és a feleségemmel.
Van egy testvérem.
Szeretném a lakást a nevemre iratni hogy a szüleim halála után ne lehessen beleszólása öröklési joga a lakásban.
NAmármost ha jól tudom erre legjobb megoldás az eltartási szerződés.
Amiben a szüleim ápolásának fejében megkapnám a lakást.
Két kérdésem lenne.
Szüleim halála után nem tudják megtámadni ezt a fajta tulajdonszerzést a testvérem és a felesége?
Kell e valami illetéket fizetnem hogy megkaphassam a házat?

Válaszokat előre is köszönöm.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#3470) trisztan94


trisztan94
őstag

Sziasztok!

Egyik ismerosom kolcson szeretne tolem kerni 30.000 forintot ugy, hogy 1 honapon belul visszaad 40.000-t. Na most en alapbol csak ugy megyek bele, ha egy kolcsonszerzodest irunk rola, mert nem ismerem annyira a sracot.
Viszont itt jon a bokkeno. Mekkora kamattol szamit uzsoramatnak - azaz buntetendonek - egy hitel? Csinalhatja azt, hogy felbontja a szerzodes azzal az indokkal, hogy illegalis dologra van kotve es vegul se a penzem nem latom, raadasul meg a hatosagok is cseszeget(het)nek majd?

https://heureka-kreativ.hu

(#3471) LuckyL válasza trisztan94 (#3470) üzenetére


LuckyL
őstag

már nem azért de aki 30 ezer ft ot kér kölcsön annak általában semmi vagyona sincs
akkor emg mire mész a kölcsönszerződéssel?

cryptot minden termékemért elfogadom

(#3472) jerry311 válasza trisztan94 (#3470) üzenetére


jerry311
nagyúr

Szerintem nyugodtan adj neki kölcsön papír nélkül.
Teljesen mindegy, hogy papírral vagy anélkül nem látod többet azt a pénzt. ;]

(#3473) trisztan94 válasza LuckyL (#3471) üzenetére


trisztan94
őstag

+jerry311

Most nem arrol van szo, hogy miert ker kolcson 30.000-t, meg hogy becsuletesen visszavizeti e... Arrol, hogy jogilag mi a helyzet. Ne keverjuk mar ossze a kettot.

Amugy megkerdeztem par embert, plusz a sajat tapasztalat alapjan is mondom,mhogy egy jol szitualt dolgozo srac, akinek hirtelen lett egy nagyobb kiadasa a lakasaval. Tehat nem egy ut szeli drogosrol van szo, de ismetlem, a jogi vonatkoztatasa erdekelne a dolognak.

https://heureka-kreativ.hu

(#3474) bitpork válasza trisztan94 (#3473) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Max kölcsönt adj neki. Hitelt csak bank v erre jogosultsággal rendelkező pénzügyi szolgáltató adhat.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#3475) trisztan94 válasza bitpork (#3474) üzenetére


trisztan94
őstag

Akkor összekevertem a fogalmakat. Kölcsönre gondoltam.

https://heureka-kreativ.hu

(#3476) bambano válasza trisztan94 (#3470) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

szerintem ez uzsorakamat, havi 33% az évi 3000%-os kamat, azért lőnek.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#3477) trisztan94 válasza bambano (#3476) üzenetére


trisztan94
őstag

Köszi!

Hát ez semmiképp sem jó akkor.

Tehát az egyetlen megoldás az, ha papír nélkül adok neki pénzt. De azzal meg feljelenthez, ha akar, hogy uzsorakamattal adtam neki pénzt.

Ahogyan látom a legjobb megoldás az, ha nem adok neki. Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

https://heureka-kreativ.hu

(#3478) bambano válasza trisztan94 (#3477) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

a kamatot nem vagy köteles elfogadni. nem ez az akadály szerintem.
ha papír nélkül adsz neki, hiába jelent fel, nincs dokument. csak esetleg nem látod viszont a zsetont.

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#3479) LuckyL válasza trisztan94 (#3477) üzenetére


LuckyL
őstag

miért nem írtok eleve 40 ezret akkor a papírra hogy annyit adtál?
csak azt akartuk megjegyezni hogy semmi értelme szerintünk, de ha ragaszkodsz hozzá csináld így...

cryptot minden termékemért elfogadom

(#3480) jerry311 válasza LuckyL (#3479) üzenetére


jerry311
nagyúr

Vegulis, ilyenkor mar mindegy hogy eppen uzsorakamattal vagy maganokirat hamisitassal ultetnek le. :DDD

A masik fele meg, hogy miert kellene rajta ekkorat nyerni.
Ugy ertem, meg lehet nezni egy atlagos gyorskolcsont aztan akkora kamatot rarakni, ha mar annyira kell az a kamat. De akkor remelem az adobevallasba is bekerul majd, mint jovedelem. ;]

(#3481) Sanyabá válasza trisztan94 (#3477) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Szerintem adjon valamit zálogba a kölcsönkért összeg fejében, és mikor meg adta a kölcsönt. vissza adod a tárgyat.

Ez lehet tv, kerékpár, műszaki tárgy, stb.

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#3482) albinolynx


albinolynx
őstag

Eladásra került egy telek, amiért foglalóként a teljes vételár 20%-t kapom meg azonnal, készpénzben.
2 év áll a teljes vételár rendezésére. Egészen addig a telek átírása nem történik meg.

Amennyiben nem fordítom a foglalót, a maradék 80%-ot építkezésre, telek vásárlásra, stb, úgy mekkora mértékű adóval kell számolnom?

Ezt átíratáskor kell megfizetnem a 100%-os vételárra, vagy külön most a 20% foglalóra és külön a fennmaradó 80%-ra?

A foglaló, hiába nevezzük annak, értelem szerűen beleszámít a vételárba és a 100% után adózok?

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#3483) trisztan94 válasza Sanyabá (#3481) üzenetére


trisztan94
őstag

Ez jó ötlet, köszönöm!

Viszont végül nem adtam kölcsön a srácnak, mert nem akarok uzsorakamatra adni pénzt (ő ragaszkodott), meg úgy egyáltalán az esetleges visszafizetési mizériát. Jobb kimaradni ezekből.

Köszi a segítséget mindenkinek! :R

https://heureka-kreativ.hu

(#3484) trisztan94


trisztan94
őstag

Sziasztok!

Hol tudom megnezni, hogy egy nev (egy webszolgaltatas neve) le van e vedettve?

https://heureka-kreativ.hu

(#3485) albiosz


albiosz
őstag

Sziasztok!

Adott egy lakásvásárlás. Két tulaj lesz. Ha egyikük nem tud ott lenni a szerződéskötéskor, akkor lehet meghatalmazást írni, hogy a másik írjon alá helyette is? Ha igen, akkor sima két tanús verzió, vagy ebben az esetben már komolyabb kell pl. közjegyző stb?

Köszönöm előre is!

(#3486) szaszayanou válasza albiosz (#3485) üzenetére


szaszayanou
aktív tag

Meghatalmazás nyújtásához ugyanolyan formai kellékek szükségesek, mint a meghatalmazás alapján később köthető szerződéshez. Vagyis ugyanúgy kell "kinéznie", mint az ingatlan adásvételi szerződésnek. Ügyvéd vagy közjegyző ehhez is kelleni fog.

[ Szerkesztve ]

Still stands Thine ancient sacrifice, An humble and a contrite heart.

(#3487) Aurium


Aurium
újonc

Helló.

A minap felfedeztem, hogy valaki az én képeimmel ismerkedik egy társkereső oldalon. Ilyenkor mit lehet tenni?

(#3488) trisztan94 válasza Aurium (#3487) üzenetére


trisztan94
őstag

Jelentsd a tarskereso oldalnal, mast nagyon nem.

https://heureka-kreativ.hu

(#3489) Aurium válasza trisztan94 (#3488) üzenetére


Aurium
újonc

Igen, de amikor észrevettem, akkor írtam az illetőnek (mármint a profilra), és nem sokkal később törlődött a profil (törölte...?)

(#3490) trisztan94 válasza Aurium (#3489) üzenetére


trisztan94
őstag

Maganak a tarskereso oldalnak irj, ne a profilnak.

https://heureka-kreativ.hu

(#3491) gergo5991


gergo5991
őstag

minap este követett egy férfi,(lökdösött állítgatott egész uton) egészen a lakásom ajtájáig, amikor beléptem a lakásba megpróbált utánam jönni, be is lépett, de én kilöktem őt, rácsaptam az ajtót, de közé tette a lábát, fél perc küszködés után feladta, és teljesen be tudtam zárni az ajtót, utána rugdosta meg " erőístést" hívott. Közben hivtam a rendőröket, de már nem volt itt, neten utána néztem ez magánlaksértésnek minősül (javítsatok ki ha tévedek) rendőrök aztmondták körbe néznek, utcákon, és ha találnak vlmit vissza jönnek, de nem így volt. Felirták a nevem, személyleírást adtam, és elmentek. Azt mondták, tehetek feljelentést vagy vlmi beírást a rendörségen ha elmegyek oda. A házmestertől elkérjem szerintetek a videófelvételt, hogy fel lehessen róla ismerni a tettest? esetleg én nyomozzam ki a tettes, és ugy tegyek feljelentést? az ajtóban lehet kárt tett, nem ugy záródik mint eddig. Kíváncsi lennék, ha büntetlen előéletü lenne, milyen büntetést kaphatna ezért amit ma tett, esetleg ha feljelentést teszek, az nekem fog-e anyagi terhet jelenteni? Szóval ha lenne bíróság, meghallgatás, esetleges tolmács kérés, vagy nem tudom hogy megy ez. De legjobban akkor örülnék ha rács mögött lenne. Minden tippet tanácsot várok, köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#3492) bitpork válasza gergo5991 (#3491) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ha első esetes akkor nem megy rács mögé ezért. Máskor ne az ajtót csapd rá, hanem egy asztallábat. A biztonsági kamera felvételét te ne kérd el, mert gyaníthatóan nem vagy jogosult ilyen irányú adatkezelésre. viszont a rendőrségnek mond el hogy van ilyen és kérd meg őket hogy használják fel az elkövető megkeresésére. És ne szóban kérd mert az gyakran elfelejtődik.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#3493) gergo5991


gergo5991
őstag

mondtam a rendőröknek, annyi hogy felirták a nevem, és mondták körülnéznek, ha akarok tehetek feljelentést, több nem történt, szóval ezek szerint, amig én nem megyek be a rendőrségre, ők nem fognak tenni semmit? nekem kell kérvényeznem, hogy nézzenek utána a dolognak meg ilyenek? Mivel a blokk-ban lakok, nekem is van jogosultságom szerintem a kamerafelvételekhez, ezáltal tudodok képet nyomtatni, és kérdezősködni valaki fel-e ismeri a személyt.
Elhiszed, hogy minden porcikám az után vágyik, hogy lecsukják az illetőt, és hogy a börtönben punciként funkcionáljon a szája, vagy ha ez nem történne meg, félek, hogy önbiráskodásig fogok fajulni, személyesen fogom felkeresni az illetőt, nyomozni utána, követni kiedírteni róla mindent, és ott leszek, mikor a vaksötét éjszaka ráborul a boxeremmel eggyüt az arcára.
Többször támdatak meg, most először hivtam rendőrt is, most már végig viszem ezt a dolgot.

[ Szerkesztve ]

(#3494) bambano válasza gergo5991 (#3493) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

ha kikéred a felvételeket és ki is adják, azért mindkettőtök egy-egy év börtönt kaphat, akár a blokkban laksz, akár nem.

igen, külön fel kell jelenteni.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#3495) gergo5991 válasza bambano (#3494) üzenetére


gergo5991
őstag

köszönöm, otthon megbeszélem a dolgokat, és ha úgy, akkor lehet feljelentés lessz a vége, ha valakit érdekel, majd poztolom a fejleményeket.

[ Szerkesztve ]

(#3496) bitpork válasza gergo5991 (#3493) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Mivel tettenérés nem történt csak a te feljelentésed alapján indulhat bármi. Attól hogy a blokkban laksz a kamerák felvételét nincs jogod használni! A közterületi kamerák képét is csak arra jogosult ( pl a rendőröknek is külön kell akkreditáció ) nézheti meg és használhatja fel, ha azon felismerhető ember, rendszám stb. van.

Tedd meg a feljelentést, és amikor megteszed kérd hogy írják bele hogy a háznak van kamera rendszere amit meg lehet nézni az azonosítás megkönnyítése érdekében. Közben járj utána hogy a rendszer mennyi idő után törli a felvételt és az üzemeltetőnek jelezd ( a feljelentés másolatával a kezedben!) h az adott felvételért jelentkezni fog a rendőrség uh őrizze meg! Sajnos volt már rá példa h 2-3 hét után jutott el a rendőrség a kikérésig ami miatt azt a rendszer automatikusan felülírta...

MOD kicsit elkéstem a válasszal :B

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#3497) gergo5991 válasza bitpork (#3496) üzenetére


gergo5991
őstag

Még egyikőtök se említette, fog ez pénzbe fájni? mármint a feljelentés és a vele járó procedurák.

(#3498) bitpork válasza gergo5991 (#3497) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Nem szép amit most írok, de ha annyit mondasz a feljelentéskor, hogy megtámadott téged és valószínűleg ki akart rabolni, akkor nem, mert hivatalból kell nyomozniuk.

Különben ez volt. Az új változásokat nem tudom :B

Itv.52. § (1) A kizárólag magánvád alapján folyó eljárásban a feljelentés illetéke 10 000 forint, a fellebbezés illetéke 10 000 forint, a perújítási kérelem és a felülvizsgálati indítvány illetéke 15 000 forint.
(2) Ha magánvádas eljárásban több feljelentő egy beadványban tesz feljelentést, továbbá, ha több feljelentő különálló ügyeit egyesítik, mindegyik feljelentő köteles az illetéket megfizetni. Ha ugyanannak a feljelentőnek több ügyét egyesítik, az egyesítést követően csak egyszer kell az illetéket megfizetni. Viszonvád esetén az illetéket mindkét vádra vonatkozóan külön kell megfizetni.

I. A szabálysértési eljárás illetéke
1. A becsületsértés és magánlaksértés miatt indult szabálysértési eljárás illetéke 3000 forint, az ilyen eljárásban hozott büntetést vagy intézkedést alkalmazó határozat elleni kifogás, valamint az eljárást megszüntető határozat elleni panasz illetéke 3500 forint.
2. Az 1. pontban nem említett szabálysértési eljárás illetékmentes, kivéve a részletfizetési kedvezmény, halasztás engedélyezésére irányuló eljárást, amelyre a törvény 29. §-ában foglaltak az irányadóak.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#3499) trisztan94 válasza bitpork (#3496) üzenetére


trisztan94
őstag

Jol ertem, hogy ha engem megtamadnak az epuletben ahol lakom, es ott van kamera, akkor buntetnek azert, ha kikerem a kamerafelvetelt?! Miert? Hol van ebben a racio?

https://heureka-kreativ.hu

(#3500) bitpork válasza trisztan94 (#3499) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

A kamera rögzíti a képet amin felismerhető vagy. Innentől kezdve az engedélyed kell hogy ezt fel lehessen használni. Ez alól kivétel a közérdek vagy közbiztonsági felhasználás, de ezek esetében kell pl adatkezelő v bírói engedély. Amennyiben valaki rögzíti a képet, annak rendelkeznie kell engedéllyel személyes adatok kezeléséhez. Ha ezzel nem rendelkezik, akkor csak olyan módon teheti ezt hogy a rendszer teljesen zárt legyen, és betekintési lehetőség sincs benne. ( Rgo senki nem nézegetheti kedvére), majd adott időtartam után automatikusan törli a tárolt felvételt.
Ez volt eddig. Most már a véletlen fotóért is kifordítanak , átgőzölnek , és adnak 5 év száraz gumibotot.

Éppen az autós kamerákon törtem a fejem, hogy azzal mit lehet kezdeni, mert ha egy biciklis beperel hogy a balesetről készült videón véletlenül felbukkant, akkor nagyon csúnya vége lehet :(

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jogász topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.