Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jogász topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-02-11 07:27:19

LOGOUT.hu

A topikban minden törvénytelen módszer megvitatása tilos!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4051) HUfantom


HUfantom
őstag

Lehet nem tartozik ide, de a munkavállalós topic döglöttnek tűnt...

Nekem egy olyan kérdésem lenne:
Ha egy munkahelyen dolgozom / kvázi office time / és túlóráztam éjjel. / 8-16:30-kor hazamentem és este 22-02-ig /. Most a hatályos munkatörvényben 11 óra a pihenőidő. Akkor én bemegyek délután 13-ra. Akkor én hazamehetek a szokásos időmben /16:30/ ?, vagy aznap is le kell dolgozni a 8 órát tehát 21:30 körül tudok csak eljönni ???
Az én olvasatomban igen hiszen nem az én hibám, a törvény betartása így a munkaadóm elesik a 8-13 munkámtól vagy behajthatja rajtam ???

Előre is köszi

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#4052) aram01


aram01
nagyúr

sziasztok
ismerősöm megkeresett hogy adjak tanácsot neki az alábbi ügyben (de mivel fogalmam sincs hogy mit rákérdeznék itt)
Munkahelyére a főnökök telepítettek kamerákat, senkinek sem kérdezték a véleményét és a belelegyezését sem kérték, sőt van akinek nem is szóltak.Szerződésüket nem módosították, magyarán lesz@rják hogy ki mit gondol erről. A főnökök éjjel nappal a kamerát nézik azóta.
Panaszt tudnak tenni a melósok vagy nyeljék le a békát?
Köszi a választ előre is

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#4053) aram01 válasza HUfantom (#4051) üzenetére


aram01
nagyúr

Nem akarok beleszólni de benne van a nevében: túlóra, vagy kifizetik, vagy ha megbeszéled és lehet lecsúszod

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#4054) LuckyL válasza aram01 (#4052) üzenetére


LuckyL
őstag

én úgy tudom hogy köteles lett volna tájékoztatni a dolgozókat, és az ügyféltérben (ha van) ott is ki kell helyezni hogy kamerával megfigyelt terület
de ezen túl nincs más dolga, az ő területe joga van megfigyelni
kivéve persze zuhanyó, wc, öltöző ilyesmi

cryptot minden termékemért elfogadom

(#4055) devil-k válasza LuckyL (#4054) üzenetére


devil-k
nagyúr

Jól tudod. Csak tájékozottsági kötelezettsége volt/van a munkaadónak. Ezen felül, hogy mit néz a kamerán és mikor, az ő dolga. A mai világban egyre több helyen szerelnek fel kamerákat a munkaterületeken (ami nem feltétlen a dolgozók elleni bizalmatlanságra épül), amit vagy megszoksz vagy elmész.

aram01

"Senkinek sem kérdezték a véleményét és a belelegyezését sem kérték, sőt van akinek nem is szóltak.Szerződésüket nem módosították, magyarán lesz@rják hogy ki mit gondol erről."

A melósok kicsit háttal ülnek a moziban.

(#4056) LuckyL

Na igen... De próbáltam abból kiindulni, hogy alapjáraton minden ember becsületes. :)

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#4056) LuckyL válasza devil-k (#4055) üzenetére


LuckyL
őstag

főleg ha esetleg vendéglátásról van szó, ahol csak az nem lop akit nem hagynak :)

cryptot minden termékemért elfogadom

(#4057) aram01 válasza devil-k (#4055) üzenetére


aram01
nagyúr

akkor semmit sem tehetnek?

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#4058) devil-k válasza aram01 (#4057) üzenetére


devil-k
nagyúr

Semmit, miért tehetnének? :) A kameráktól nem tudnak jól dolgozni? :D

- mozi bolondéria -

(#4059) bambano válasza devil-k (#4055) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

természetesen nem, csak nagyon indokolt esetben helyezhető ki 100%-ban figyelő kamera és akkor is tájékoztatási kötelezettség van, viszont ha ilyen indok nem áll fenn, úgy a dolgozó folyamatos és alaptalan megfigyelése törvénysértő.

eredeti kérdésre: hogy tudnak-e valahova fordulni, az rajtuk múlik, hogy mennyire bátrak és mennyire félnek a munkahelyük elvesztésétől, de a jogszabály alapján indokolt lenne a panaszuk.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#4060) bitpork válasza bambano (#4059) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Elég annyit mondani h betörés védelem. Az más kérdés hogy a dolgozók szerződésében ennek benne illenők lenni és bizony ki is kell táblázni.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#4061) aram01 válasza devil-k (#4058) üzenetére


aram01
nagyúr

te szerintem csak trollkodsz itt

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#4062) LuckyL válasza aram01 (#4061) üzenetére


LuckyL
őstag

attól hogy nem tetszik amit mond, még igaza van :)

cryptot minden termékemért elfogadom

(#4063) aram01 válasza LuckyL (#4062) üzenetére


aram01
nagyúr

nem az nem tetszik amit mond, hanem ahogy mondja ;)

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#4064) devil-k válasza aram01 (#4061) üzenetére


devil-k
nagyúr

Miért trollkodok? Akkor hülyeséget kérdeztél, hogy maga a kérdés volt vicc, ahogy megfogalmaztad...

Vagy ez a része: "Szerződésüket nem módosították".

Miért kellett volna módosítani? :) Beleírni, hogy a mai naptól megfigyelő rendszert telepítünk stb...? Csak annak kell félnie a kamerától, akinek valami takargatni valója van. Nyilván olyan helyen van felszerelve, ahol jogosan lehet használni.

Ha olyan helyen lenne beüzemelve, ami mondjuk alapvető jogokat sért (WC, öltöző... stb), akkor lenne miről beszélni.

Egyébként is a jog az nem apácaszüzek zárdája. :D

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#4065) LuckyL válasza aram01 (#4063) üzenetére


LuckyL
őstag

oké :)

cryptot minden termékemért elfogadom

(#4066) aram01 válasza devil-k (#4064) üzenetére


aram01
nagyúr

igazad van, kár volt megkérdeznem a szakértő nagykirály jogászt
nézz egy kicsit utána mielőtt fárasztod az ujjacskáidat, és baromságokat mondasz tanácsként.
Na hali további jó hozzászólás gyűjtést kívánok.
Ne, ne válaszolj mert nem érdekel, vagy csak akkor ha bele akarsz húzni a hsz gyűjtésbe.

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#4067) devil-k válasza aram01 (#4066) üzenetére


devil-k
nagyúr

Melyik része volt baromság? :) Magyarázd már meg. Annyira érdekel és az is, hogy melyik része sértette meg az önérzetedet az írásomnak?

(#4068) bambano
Ez rendben is van, de kicsit máshonnan fúj itt a szél szerintem...

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#4068) bambano válasza devil-k (#4064) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

"Miért kellett volna módosítani?": mert jogszabályi előírás? az mindegy, hogy a munkaszerződésüket módosítják, vagy aláíratnak velük külön egy adatvédelmi nyilatkozatot, de kötelesek írásban, igazolhatóan tájékoztatni.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#4069) bitpork válasza devil-k (#4067) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

És milyen alapon gyanúsítasz bárkit ? :U

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#4070) aram01 válasza bambano (#4068) üzenetére


aram01
nagyúr

Pontosan ez bántja őket, és nem máshonnan fúj a szél ahogy a "kolléga" említi

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#4071) devil-k válasza bitpork (#4069) üzenetére


devil-k
nagyúr

[link]

Amit legalul írtam, azt most is fenntartom. Én abból indulok ki alapból, hogy minden ember becsületes.

Nyilván a munkaadónak meg érdeke, hogy a saját tulajdonát védje. Én is dolgoztam olyan helyen, ahol a munkatér be volt kamerázva. Eleinte nem tetszett nekem sem, de megszoktuk és kész, ennyi.

- mozi bolondéria -

(#4072) bitpork válasza devil-k (#4071) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Rendben de akkor a máshonnan fúj a szél mi akart lenni?
Én is ültem kamera alatt. De én voltam a leghangosabb amikor beszerelték de "elfelejtettek" hivatalosan tájékoztatni. Természetes hogy a munkavállalókat érdekli ez, szerintem.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#4073) devil-k válasza bitpork (#4072) üzenetére


devil-k
nagyúr

Túl van ez a téma lihegve. Tájékoztatnak szóban, írásban, rendben van. De a kamera úgyis megmarad. A főnök úgysem tér ki arra, hogy napi hány órát fogja bámulni és mit fog pontosan. Ezt meg kell szokni, ennyi.

De ahogy bambano is írta,

" tudnak-e valahova fordulni, az rajtuk múlik, hogy mennyire bátrak és mennyire félnek a munkahelyük elvesztésétől, de a jogszabály alapján indokolt lenne a panaszuk."

A Te kérdésedre a válasz:

"Rendben de akkor a máshonnan fúj a szél mi akart lenni?"

Nálunk 3 ember iszonyatosan tiltakozott és kérdezősködött és mindent próbált tenni, hogy ne legyen kamera... Mint kiderült, sz@ros volt a gatya, így hamar kiderült a mesterkedésük 1-2 dologban, aztán viszlát.

- mozi bolondéria -

(#4074) üszök


üszök
őstag

Az én munkahelyem is be van kamerázva,de ez engem valahogy sosem érdekelt. Bár itt nem ül a főnök előtte,a biztonsági szolgálat rögzíti. Személyi sérüléses és anyagi káros baleseteknél szokták nézegetni.
Az előző munka helyemen az ott dolgozásom alatt kameráztak,de mikor mondtuk,hogy kéne róla írásban tájékoztatni,le sem tojták. Úgy adták ki az őrzést,hogy x számú kamerát fel kell szerelni és működtetni. Ott lett volna értelme megfigyelni,ha jó helyre teszik a kamerákat. :)

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#4075) devil-k válasza üszök (#4074) üzenetére


devil-k
nagyúr

Manapság mindent bekameráznak, szinte ez egész életünk egy nagy megfigyelőgépezet része. De ezt már Orwell jó régen megírta...

- mozi bolondéria -

(#4076) bitpork válasza devil-k (#4073) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Akkor meg elég ... helytelen a saját tapasztalataid miatt mást elítélni... de abbafejeztem az offot.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#4077) föccer


föccer
nagyúr

Helló!

Milyen számon találom meg az új családjogi törvényt? A 1952. évi IV. törvény 2014.03.15.-ig volt hatályos és annak a leírásában nem találok hivatkozást, hogy mi a helyette érvénybe lépett új törvény száma.

Köszi. :R

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#4078) szaszayanou válasza föccer (#4077) üzenetére


szaszayanou
aktív tag

az új ptk-ban keresd :)

Still stands Thine ancient sacrifice, An humble and a contrite heart.

(#4079) föccer válasza szaszayanou (#4078) üzenetére


föccer
nagyúr

pfű, köszi. :(

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#4080) HUfantom válasza aram01 (#4053) üzenetére


HUfantom
őstag

Lehet nem fogalmaztam elég jól...
Az alapesetben teljesen igazad van, túlóra vagy fizetik vagy lecsúszod...

Nekem azzal az esettel van bajom, amikor a túlóra belecsúszik a minimális pihenőidőbe. A törvény kimondja, hogy minimum 11 óra pihenő jár két nap között...
Ettől csak az én javamra lehet eltérni, nincs legális mód arra, hogy nekem elég 5 óra alvás is...

Az én kérdésem az lenne, hogy ha a következő nap munkakezdés előtt 11 órával még dolgozni kell akkor hogy történik az elszámolás...
Most épp tárgyalás van a cégnél és kb arra akarnak rávenni, hogy kvázi a másnap reggeli munkaóráimat helyezem át ha kell előző nap estére/éjjelre.

Példa:
Ez kb úgy néz ki, hogy N.-dik napon dolgozom 8-16ig majd este visszajövök, mert olyan dolog van amit csak este lehet csinálni. Szóval bent vagyok még az N napon 21-1 majd ismét hazamegyek most már aludni.
Másnap /N+1/ mivel 11 órát pihenni kell, akkor 12-re megyek dolgozni. Délután 16-kor ismét hazamegyek majd az elszámolásnál közlik, hogy a két nap 16 órát dolgoztam, nem jár túlórapénz, semmilyen pótlék 2*8 óra után sima fizetés...
És mivel a törvény köt mindkettőnket, nem mehetek be reggel 8-ra és mondhatnám, hogy hő-hő 2 nap alatt 20 órát dolgoztam kérem a 4 túlórámat.

Eddigi tapasztalat 2010-ből:
Eddig a példában szereplő esetben az volt a történet, hogy a cég kifizette a 4 túlórát és nem kellett ledolgoznom, a reggeli 4 átpihent órákat sem, mert felsőbb utasításra történt a dolog. Most ez jogkövető volt, vagy a cég volt szuper-jófej, hogy 16 óra munkáért kaptam 16 órát + 4 éjszakai túlórát ????

Flame:::
Most próbáljunk csak a jogi oldalon maradni, nem érdekel a feketén dolgozó építőipari emberkének szóló örülj, hogy kapsz valamit beszólások.

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#4081) Đusty válasza HUfantom (#4080) üzenetére


Đusty
addikt

Elvileg már csak 8 óra a kötelező pihenőidő.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#4082) üszök válasza Đusty (#4081) üzenetére


üszök
őstag

Ezt én is így tudtam,de nem voltam benne biztos. Én voltam úgy dolgozni,hogy mentem 22-10 h túlórázni, utána 18-06 h két saját műszak.Nem volt kellemes.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#4083) Because


Because
őstag

sziasztok!

a munkahelyem megszűnése után kaptam ezt a papírt:
Adatlap bírósági végzéssel megállapított tartási kötelezettségekről
amit le kellett adni a munkaügyibe, de ezt majd a munkaügyi kipostázza vagy kapok onnan egy hasonlót?
mert az új munkáltatóm pedig kéri...

(#4084) _NCT


_NCT
őstag

Sziasztok!

Acer laptop problémám van. Elküldtem a központnak Brno-ba a netbook-ot, majd ma kaptam tőlük egy e-mailt, hogy nem lehetséges a garanciális csere, de szívesen kicserélik a rossz HDD-t 32 ropogós mátyásért.

A megjegyzésben azt írták, hogy nem küldtem be az eredeti garanciát és a számlamásolatot, de ez nem igaz, a garanciafüzetet ott nyitottam ki, ahol kisker itthon lepecsételte és oda tettem az A4-es méretű számlamásolatot.

Sok rosszat olvastam az Acer garanciáztatásáról...Azt meg merik vajon csinálni, hogy letagadják hogy nem is tettem bele a garanciafüzetet a dobozba?

UPS futár hozza viszi a csomagokat, 100%-osan bele tettem mindent. A garanciafüzetről sajnos nem csináltam fénymásolatot, amúgy is az eredetit kérték. Az eredeti számla a blokkal nálam van.

Írtam ma nekik, hogy de, bizony náluk van a garanciapapír, az eredeti dobozában küldtem vissza a gépet. Ha azt írják, hogy náluk nincs semmilyen garancia, akkor milyen jogi lépéseket lehet tenni? Érdemes felvenni a kapcsolatot a cseh fogyasztóvédelemmel?

Magyarországon nincs az Acer-nek képviselete, így gondolom a magyar fogyasztóvédelmet hiába zargatom. A poén az, hogy vidéken vettük a laptopot, viszont az Acer háztól házig garanciája azért is jó,mert nem kell 100km-t utaznom ha garanciáztatni akarom, bár utólag lehet jobban jártam volna, ha a boltnak kell leharcolnia velük a garanciát és nem nekem.

A legjobb, ha nem fogadom el az ajánlatukat, még én fizessek 7000Ft-ot a szállítási költség miatt.

A laptop még novemberig garanciális.

[ Szerkesztve ]

(#4085) LuckyL válasza _NCT (#4084) üzenetére


LuckyL
őstag

nked azzal van jogviszonyod és akitől magyarországon vetted

cryptot minden termékemért elfogadom

(#4086) _NCT válasza LuckyL (#4085) üzenetére


_NCT
őstag

Szerintem ez pont nem opció az Acer háztól házig garanciája miatt, mivel a boltot ill. kiskert kihagytam a dologból.

(#4087) aram01


aram01
nagyúr

srácok egy kérdés:
szomszédom eladta az autóját, a vevő ráment vele a pályára pedig tudta hogy nincs matrica, rá pár napra megint.A szomszédomnak küldték a csekket, ő elküldte az adásvételi másolatát ( két tanú aláírta).Erre azt a választ kapta hogy nem fogadják el mert nincs hitelesítve. Mi a teendő ilyenkor?

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#4088) LuckyL válasza aram01 (#4087) üzenetére


LuckyL
őstag

az adásvételi szerződésben benne van hogy be kell jelenteni az eladást az okmányirodán (adnak rá pecsétet)
lehet hogy be kell fizetnie és aztán perelheti a bírságért a vevőt
az adásvételt gyorsan jelentse be az okmányirodán hogy az autó lekerüljön a nevéről! és számítson rá hogy az okmányiroda is meg fogja büntetni mert nem tette meg időben (de ez nem biztos, csak lehet)

cryptot minden termékemért elfogadom

(#4089) aram01 válasza LuckyL (#4088) üzenetére


aram01
nagyúr

kb 3 napra rá jelentette be, az sok?

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#4090) LuckyL válasza aram01 (#4089) üzenetére


LuckyL
őstag

és nem kapott pecsétet az adásvételire?

szerk: megértettem!!! tehát van adásvételi pecsételve csak nem jó az autópályának a másolat
azhittem nicns pecsétes adásvételi az a baj
így akkor kapja be az autópályakezelő nyugodtan esetleg ha van ügyfélszolgálata valahol be tudjáok mutatni az eredetit
de semmiképpen se fizessen a szomszéd mert neki van igaza

[ Szerkesztve ]

cryptot minden termékemért elfogadom

(#4091) aram01 válasza LuckyL (#4090) üzenetére


aram01
nagyúr

értem, köszi a segítséget :R

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#4092) Sanyabá válasza aram01 (#4089) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Az eladónak 8 , a vevőnek 14 napon belül kell bejelenteni a tulajdon jog változását!

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#4093) wwenigma


wwenigma
Jómunkásember

Külföldi kikuldetéssel kapcsolatosan valaki pár szóban foglalja már össze, milyen adható napidíj van amit nem kell szamlaval igazolni? Nem EU-s tagország.

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#4094) bitpork válasza wwenigma (#4093) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Tudom hogy hülye vagyok -ahogy itt már többször bebizonyosodott- de a napidíj véletlenül nem a munkavállalónak jár? Ha állományban van akkor miért adna róla számlát? Jövedelem, adózni kell utána. 15 € az adómentesség határa, 40 ha a kocsival kapcsolatos számlákat elszámolja a cég, már ha jól emlékszem. A szállás és egyéb költségelhető.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#4095) wwenigma válasza bitpork (#4094) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Kifejezetten az erdekelne hogy en mit kaphatnek a cegtol amit nem kell szamlaval igazolni. Van ugye 1x a fizetésem az adott időre és e mellé a napidij/kikuldetési pénz. Szállás rendben van mert ott kénytelenek voltak szamlat adni viszont az egyéb az a necces, mert 3 hét alatt pl. taxiorat is csak 1x lattam (porosan, kikapcsolva) de 12x utaztam...

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#4096) qdak


qdak
addikt

hello, adott 1 ceg, amiböl vasaroltam cégrészt, x összegert, viszont a cegbe kerulésem nem történt meg, a penz attadas, papirok, minden ugyvéd jelenleteben keszult.
nekem a pénzem kellene, amit nem akar vissza adni, mit tehetnek ?
tartozás fejeben én indithatok csödeljárást, vagy mi lehet az ut, h visszakapjam a pénzem?!

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#4097) -NOKIA-


-NOKIA-
Ármester

Üdv!
Szerintetek mi lesz akkor, ha ebben a devizahiteles őrületben a bank pert veszt az állammal szemben, kifizeti az adósnak a meghatározott összeget, majd európai vagy nemzetközi bíróságon pert nyer a bank.
Vissza kell fizetnie az adósnak a bank felé a már kifizetett összeget :F

(#4098) HUfantom válasza -NOKIA- (#4097) üzenetére


HUfantom
őstag

Hát nem vagyok jogász, de dolgoztam pénzintézetnek és most nem szeretnék faji hovatartozást elővenni a vezetőket, de te el tudod hinni, hogy valaki fizet az ügyfeleknek mielőtt az összes bíróságot végigjárta volna ?

Vissza kell fizetnie az adósnak a bank felé a már kifizetett összeget
Persze sőt még kamatot is fog rá számolni a bank, hiszen eltart egy ideig míg megnyeri a pert a Hágai legfelsőbb bíróságon...

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#4099) szaszayanou válasza -NOKIA- (#4097) üzenetére


szaszayanou
aktív tag

Nem kell visszafizetni. Csak a magyar államot meszelhetik el strassbourgban.

(#4098) HUfantom

A hágai egy nemzetközi bíróság, a bankok nem perelhetnek ott.

[ Szerkesztve ]

Still stands Thine ancient sacrifice, An humble and a contrite heart.

(#4100) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Sziasztok!
Céges tulajdon kérdésében fordulok hozzátok, ha jó helyen járok.
A cégem szeretne nekem egy számítógépet az új pozíciómhoz, nekem viszont laptopra lenne szükségem ami nagyobb beruházás, ha kell akkor saját zsebből kipótolva. A kérdés, hogy hogy lehet megoldani a gyakorlatban ezt a közös tulajdont? A laptopnak cégesnek kellene lennie, viszont ha én is beleadok, akkor ugye azt nem szív jóságból teszem. Az, hogy a cégem és én is közösen fizetjük ki, majd törlesztgetek a cégnek az nem játszik, mert nem a cég tulajdona lenne (ez volt az első ötletem). Miként lehetne feloldalni ezt az érdek ellentétet? Nem bánnám, ha a laptop idővel a tulajdonomba kerülne - mondjuk ha elveszteném az állásom -, de addig is cégesnek kellene lennie. Lehetséges ez? Finanszírozási tippek? Szerződési tippek? Illetve fenntartási költségekre vonatkozó tanácsok (pl otthon összetöröm az én saram, ha a cégnél történik vele vmi akkor nem az én saram, stb.)? :R
Köszönöm előre is!

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jogász topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.