Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jogász topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-02-11 07:27:19

LOGOUT.hu

A topikban minden törvénytelen módszer megvitatása tilos!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4751) bambano válasza Pocee (#4747) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

tipp: először meg kellene nézni a besorolását a területnek (szántó, kert, stb.)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#4752) Pocee válasza LuckyL (#4750) üzenetére


Pocee
senior tag

mert a kutya bent szarik a szobában,a lovaik megdöglöttek mert nem kaptak kaját,a kutyák csontsoványak és nincs rajtuk szőr a rühtől.a szomszéd fűnyírótraktorából kilopták a kulcsot mert hangos,hozzánk betörtek.a pályán telepített locsolórendszert szétbarmolták,más helyen drótot húztak ki ami majdnem kivitte a cimborám szemét,soroljam?és még őket zavar valami...

bambano: erdő de utána nézek pontosan

[ Szerkesztve ]

Mr.Brightside

(#4753) devil-k válasza Pocee (#4752) üzenetére


devil-k
nagyúr

Biztos, hogy németekről van szó, nem pedig török-örmény "németekről" ? :D

- mozi bolondéria -

(#4754) Met válasza devil-k (#4753) üzenetére


Met
nagyúr

A parasztság nem nemzetiség függő :)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#4755) devil-k válasza Met (#4754) üzenetére


devil-k
nagyúr

Hetente találkozom németekkel és hidd el, hogy a probléma nem a tősgyökeresek között keresendő. :)

- mozi bolondéria -

(#4756) Pocee válasza devil-k (#4755) üzenetére


Pocee
senior tag

Nem müncheni németekről beszélek,de szerintem nem török németek.

Mr.Brightside

(#4757) LuckyL válasza Pocee (#4752) üzenetére


LuckyL
őstag

ok így már értem :Y

cryptot minden termékemért elfogadom

(#4758) ludsimon


ludsimon
veterán

Sziasztok!

Adott egy szituáció, amibe belekeveredtem és nem tudom hogyan lehetne kikényszeríteni a másik féltől az adásvételi szerződést.

Ha hardveraprón vásároltam meg, jóváhagyta az eladást, én még nem értékeltem, viszont ha értékelem az adásvételi szerződésnek minősül?

A szituáció a következő.
Adott egy laptop, megvettem használtan, kifizettem.
Minden rendben, de teljesen kiment a fejemből az adásvételi szerződés, utána jutott eszembe miután elment pár perc múlva.

Nem akar visszajönni, meg kifogásokat keres.
Minden rendben azt állítja, nem lopott, hibás stb.

De én azért egy adásvételi szerződést szeretnék, de egyszerűen nem bírom rávenni, azt állítja, hogy már verték át adásvételi szerződéssel.
Hogyan tudnám rábírni?

Várom mihamarabbi segítségeteket!

Köszi!
Üdv,
Simon

undefined

(#4759) dugynok válasza ludsimon (#4758) üzenetére


dugynok
senior tag

Ne érts félre, pártatlan vagyok, de ő honnan tudja, hogy az-e az a laptop ami nálad van amit ő adott el? Érted, te nem bízol benne, de így utólag megérthető, hogy ő se bízik benned. Sajnos nem csak eladói oldalról vannak átverős emberek. Illetve ezt jobb lett volna vásárlás elött lebeszélni, hogy van ilyen igényed.

[ Szerkesztve ]

(#4760) Real Ghoost válasza ludsimon (#4758) üzenetére


Real Ghoost
aktív tag

Mekkora érték? Mihez kell neked annyira az a szerződés?

Konkrétan kikényszeríteni nem igazán tudod sehogy szerintem, azzal hogy átvetted a laptopot és kifizetted a vételárat, a szerződés létrejött köztetek, csak elmaradt az írásba foglalása.

(#4761) ludsimon válasza Real Ghoost (#4760) üzenetére


ludsimon
veterán

155 ezer ft.

undefined

(#4763) Sanyabá válasza ludsimon (#4761) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Miért ragaszkodsz az adás-vételi szerződéshez? Gondolom meg bízható egyéntől vetted itt a Ph-n, tehát akkor e miatt nem fontos. Ha meg ő hozzá lopottan került, vagy más okból. akkor sem véd meg a szerződés.
Ha esetleg garanciális, akkor az nem a tulajdonoshoz köthető, ha nem a géphez.

[ Szerkesztve ]

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#4764) ludsimon válasza Sanyabá (#4763) üzenetére


ludsimon
veterán

Nem ragaszkodom. Remélem nem lesz semmi baj, egyébként normális korrekt eladó volt, pozitív visszajelzéssel. Köszi az információt, nem is tudtam, hogy a garancia géphez van!

undefined

(#4765) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Sziasztok!

A társasház aljában van egy kisbolt, amit leginkább a környék béli hajléktalanok látogatnak filléres piák miatt meg üveget vissza váltani.
Ha jól tudom, akkor kell a társasház beleegyezése egy üzlethelyiség üzemeltetésébe, de lehetőség van ismét szavazást kiírni erről? (mellesleg mikor nyílt ez a bolt nem volt semmilyen szavazás annak ellenére, hogy szeszes italt árusítanak). Szeretném, ha bezárnák az üzletet.

Nem konkrétan a hajléktalanokkal van gondom, hanem, hogy itt isszák meg a ház előtt, mellett, az üvegeket, szemetet kocsik közé dobják, ide piszkítanak, stb.

⭐ Stella

(#4766) bambano válasza radi8tor (#4765) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

A bolt helyisége jó eséllyel a társasház tulajdona, a boltot üzemeltető bérleti szerződéssel bérli a társasháztól.
azt kell elérned, hogy ezt a szerződést ne újítsa meg a társasház. lehet próbálkozni rendkívüli közgyűléssel is, de mivel közeledik az éves rendes kötelező közgyűlés ideje, pont jókor tudod aktivizálni magad.

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#4767) szab.tam válasza bambano (#4766) üzenetére


szab.tam
nagyúr

"jó eséllyel"

miért is? :F
jó, ha 100-ból 1 ilyen...

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#4768) szab.tam válasza radi8tor (#4765) üzenetére


szab.tam
nagyúr

1.
a társasház alapító okirata rendelkezhet a külön tulajdonokban folytatható és nem folytatható tevékenységekről.
édesanyáméknál konkrétan nem űzhető semilyen ipari, szolgáltató, kereskedelmi tevékenység.
(elvileg.)
valamilyen korlátozás benne lenne az alapítótokban, ami az üzletre vonatkozna, nem valószínű.
ha nincs benne, akkor módosítani sem lesz könnyű, mert ugye az üzlethelyiség tulaja ezt elgáncsolja.

2.
önkormányzati rendelet tilthatná, szabályozhatná ezt, de ez gyakorlatilag szintén kizárt.
működési engedélyt sem kaptak volna.

******

csak egy járható utat látok, de ez is bizonytalan.

meg kell nézni, hogy a közterületi alkoholfogyasztást tiltja-e helyi rendelet.
ha igen, meg kell keresni az önkormányzat által működtetett közterület felügyeletet.
személyesen. némi videóval, fényképekkel.
bejelentést tenni. vagy szabálysértési feljelentést ismeretlen tettes ellen.
jó kapcsolatot kialakítani, nyalizva.
valahogy megszerezni a közterületi járőrök mobilszámát.
és amikor 8-an ott iszogatnak, ráhívni őket.
tettenérés, szabályértési eljárás, pénzbünti.
vagy kifizetik, vagy mennek a böribe.
és ezt 2-3* megcsinálni.
a közterületesnek is jó lehet, mert van teljesítendő büntikvótájuk.

*******

egyébként pont az utcánkban is van egy ilyen, de az ott lakók sem nagyon tudnak mit kezdeni a dologgal.
a közterületesekkel nem tudm, hogy próbálkoztak-e.

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#4770) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Kösz a tippeket. Reméltem van valami egyszerű módja is, pl Önkormányzatnál bejelenteni, hogy az üzlet nem tartja be a szabályokat, miszerint a közvetlen környezetében szeszes italt fogyasztanak.
Amúgy 30000 Ft bírsággal sújtható, aki közterületen italozik, de a másik oldal is ismeri a szabályokat és nem fél az ellenőröktől, mivel csak akkor bizonyítható, ha éppen a szájánál van az üveg.
Bezzeg Amerikában, ott egy nyitott üveg sem lehet az autóban.

⭐ Stella

(#4771) devil-k válasza radi8tor (#4770) üzenetére


devil-k
nagyúr

Arra lennék én kíváncsi, hogy a hajléktalanokon mit fognak büntetni. Még az elzárás Kánaán is lenne számukra.

- mozi bolondéria -

(#4773) radi8tor válasza Lauda (#4772) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Én viszont úgy gondolom, ha ki is van írva (még nem néztem), azért neki is érdeke, hogy betartsák a vásárlók, különben a saját működési engedélyét kockáztatja egy esetleges ellenőrzésnél. Nem?

devil-k: nem büntetik őket, mert gondolom feleslegesnek érzik.
De önkormányzati választások előtt megerősített rendőri jelenlét volt a kerületben, akkor nem is láttam ennyi hajléktalant.
Szemétről még annyit, hogy napi rendszerességgel borogatják fel a szelektív hulladékgyűjtő tárolókat.

⭐ Stella

(#4775) radi8tor válasza Lauda (#4774) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Egyszer mintha olyat hallottam volna, hogy emiatt egy ellenőrzésnél bezárathatják a boltot. Mármint, tábla ellenére.
Kb olyan, mint a kiskorúaknak árusított szeszes ital esete.

⭐ Stella

(#4777) devil-k válasza Lauda (#4776) üzenetére


devil-k
nagyúr

Való igaz, hogy a boltos nem minden esetben tehet a kialakult problémáról. Ha kiírta a bejárathoz, hogy szeszes ital nem fogyasztható "x" méteren belül és mindent megtesz ennek betartatására, akkor nehezen lehetne őt megfeddni ezért.

- mozi bolondéria -

(#4778) philoxenia válasza radi8tor (#4770) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Csak töltött fegyver, az se jobb... :(

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#4779) Something_


Something_
őstag

Kedves Jogászok!

Segítséget szeretnék kérni munkajog/terhesjogban :D!
Párommal babát várunk, jelenleg 7 hetes terhes.
3 éve dolgozik egy helyen, egy franchise üzletben egy Kft-nél. Ez egy kis kft, nevezzük X Kft-nek.
Nem megy jól, ezért kiszállnak, eladják a boltot. A franchise jogot ugye nem tudják eladni, azt csak bérlik, ergo csak a hely bérleti jogát adják át, az árukészletet, felszerelést, stb.
Egy házaspár fogja őket átvenni, új céget alapítanak, legyen ez a cég az Y Kft.
Még pár hét el fog telni, mire teljesen átveszik a boltot. Ugye nem az X Kft-t veszik meg, hanem újat csinálnak.
Asszony jelenlegi főnökei tudják, hogy terhes, örülnek, stb.
Viszont most, hogy az Y Kft megveszi a boltot, új munkaszerződés lesz és véleményem szerint az alap, kezdő munkaszerződés lesz 3 hónap próbaidővel.
Ha szólunk nekik, hogy terhes, akkor 99%, hogy nem fogják átvenni, a szokásos dolgok miatt.

Mi tévők legyünk? Mik a lehetőségek? Elvileg X Kft-t meg fogják szüntetni. Ha X Kft-nél még gyorsba elmegy táppénzre, akkor sem vagyunk nagyon előrébb, mivel ha megszületik a baba, akkor elvileg csak valami 30.000 Ft-ot fog kapni, míg el nem megy dolgozni.

Nekem ez jelenleg még magas, elvileg ugye úgy készültünk, hogy dolgozik amíg tud, aztán táppénz, míg meg nem születik a baba. Elvileg a baba fél éves koráig majdnem megkapja a fizetését, kb 110.000 Ft-ot. 170.000 Ft-ra van bejelentve.
Ezután ugye 0,5-1,5 éves koráig van valami olyan bér, hogy még itt is egész jót kap, olyan 80.000 ft-ot, majd ezután már csak az alap 30.000 Ft-ot kapja.

Úgy tudom, hogy a baba 1,5 éves koráig csak akkor kapja ezeket a "béreket", hogyha aktív munkaviszonya van. Viszont, hogyha X Kft-t bezárják, akkor elesik ezektől és csak az államtól kapja a 30.000 Ft-ot a baba születésétől kezdve, amíg el nem megy dolgozni.

Nagyon nem látom át ezt a sok dolgot, nagyon belenyúltunk most, szeretnék segítséget kérni.

Köszönöm előre is!

Üdv: Gábor

(#4780) radi8tor válasza Something_ (#4779) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Hasonló helyzet volt a cégnél, ahol dolgozom. Ott úgy oldották meg, hogy a munkaszerződésbe bekerült, hogy elismerik az eddig ledolgozott éveket és eltekintenek a próbaidőtől (mert az nem kötelező, csak opcionális).

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#4781) Something_ válasza radi8tor (#4780) üzenetére


Something_
őstag

Igen, ez lenne a legjobb.
DE.
Félünk, hogy nem akarnak egy "terhet" egy terhes nővel, ergo fel sem veszik. Milyen plusz költséget jelent a munkáltatónak az, hogy most felveszi asszonyt és kb 5 hónap múlva elmegy táppénzre, aztán x évre "gyesre" , azaz szülni? Nem tudom pontosan, hogy hogyan is nevezik most ezeket a "gyeses" dolgokat.

(#4782) radi8tor válasza Something_ (#4781) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nálunk konkrétan 2 hetet dolgozott a kolléganőm az "új" cégnél, utána ment el.
Igaz itt annyiban volt más a helyzet, hogy a tulajdonos ugyanaz volt mindkét cégnél, csak papíron változott.

⭐ Stella

(#4783) LuckyL válasza Something_ (#4781) üzenetére


LuckyL
őstag

az állam fizeti miután elment szülni, viszont ha vissza akar menni utána dolgozni, a munkáltató köteles visszavenni
ez hátrány neki, mert ha közbe talál egy jól bevált másik dolgozót akkor annak fel kell mondania vagy eleve csak határozott időre veheti fel

utoljára 2010 körül volt ehhez hasonló helyzet a cégnél ahol dolgoztam, szóval ha azóta változtak a szabályok akkor elnézést

cryptot minden termékemért elfogadom

(#4784) Something_


Something_
őstag

Nem értem én ezt. Készüljünk a legrosszabbra, sanszos, hogy nem fogják átvenni őt terhesen.
Kiszámoltam ez alapján a juttatásokat: [link]

Ha most azonnal elmegy táppénzre és közben megszűnik a cég vagy akár 2 hónap múlva megszűnik, akkor kevesebb TYGÁS, GYES illetve GYED-et fog kapni? Nem értem az összefüggést, hogy mi köze van a munkáltatónak ahhoz, hogy az állam mennyi juttatást ad.

Amúgy egy céget mennyi idő megszüntetni? Alaphelyzetben és csődeljárásban. Gondolom nem 1-2 hét, hanem hónapok.

(#4785) Magnum_ válasza Something_ (#4784) üzenetére


Magnum_
nagyúr

csődeljársban nem szűnik meg a cég, a csődeljáráslényege, hogy 120 nap fizetési haladékot nyer, amg helyreállítja a fizetőképességet.HA ez nem sikerül,akkor átfordul felszámolásba. Úgy már meg tud szűnni.
Ez hónapok, évek.

vagy alapesetben jogutód nélkül, végelszámolásban. Ez gyorsabb.

Ha jogutódlás történik, az elég gyors tud lenni.

I humbly and respectfully decline™

(#4786) Something_ válasza Magnum_ (#4785) üzenetére


Something_
őstag

Jogutódlás az azt jelenti, hogy egy másik cég "átveszi" a megszüntetett cég mindenét? Azaz a tartozását és pl az oda bejelentett dolgozókat/akik pl táppénzen vannak, mert ugye nem lehet kirúgni asszem terhesség alatt.

(#4787) Magnum_ válasza Something_ (#4786) üzenetére


Magnum_
nagyúr

tulajdonost cserél. az új tulajdonos eldöntheti, hogy akarja-e a dolgozókat. nem kötelessége átvnni, legjobb tudomásom szerint.
de amugy a kérdésedre nem tudok válaszolni, munkajogot kerülöm, csak a csődeljárást akartam tisztába tenni, azért off.

I humbly and respectfully decline™

(#4788) bambano válasza Magnum_ (#4785) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

kevered a csődvédelmet és a csődeljárást. a csődvédelem az, amikor megpróbálják helyreállítani a céget. a csődeljárás az felszámolást jelent.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#4789) devil-k válasza bambano (#4788) üzenetére


devil-k
nagyúr

Nem minden esetben vezet a csődeljárás felszámoláshoz.

- mozi bolondéria -

(#4790) Magnum_ válasza bambano (#4788) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Nem.
kerlek, nezz utana.
6 evig foglalkoztam fizeteskeptelenseggel, csak tudom, hogy a csodeljaras =/= felszamas.
1991. Evi XLIX tv. Cstv check pls.

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#4791) Pocee válasza bambano (#4751) üzenetére


Pocee
senior tag

ezzel kapcsolatban tudtok nekem érdemi dolgokat mondani? a terület udvarhely és erdőnek van minősítve.

Mr.Brightside

(#4792) Something_


Something_
őstag

Nah, annyival vagyunk beljebb, hogyha elmegy a párom a jelenlegi Kft-nél táppénzre most 2 hónapos terhesen, akkor ha a Kft-t bezárják/becsődöltetik/stb, akkor a táppénz is ugrott, mivel megszűnik a munkaviszonya, így a szülés napján sem jogosult az egyéb juttatásokra, csak a szánalmas 25.000 Ft-os GYES-re.

Szóval elég nagy gázban vagyunk.

Leglegeslegeslegjobb esetben mennyi idő bezárni/megszüntetni egy kft-t? Mert ha a szülés napjáig nem tudják megszüntetni, akkor minden ok, mivel passzív juttatásként megkap mindent.

Ha egy ismerős cégéhez bejelentjük az eddigi bruttó 170re és pár nap után elmegy táppénzre, majd megszül decemberben, akkor az adott cégnek milyen költségei vannak?
Eddig azt az infót kaptuk, hogy csak a táppénz egyharmadát kell fizetnie a munkáltatónak, a többit az állam fizeti. Majd amikor megszült a TGYÁS, GYED és GYES költsége a munkáltatónak nem kerül semmibe, mivel az állam fizeti. Ez így van? Vagy hogy?

Durva, hogy azt nyomatja az állam, hogy menj szülni, csinálj gyereket, aztán semmi sem védi az embert ilyen helyzetben. Be volt jelentve normálisan, kaphatott volna a nettó 110-en felül többet kézbe, ha nem választja a normális bejelentést..
..de hát erre készültünk és normálisan be volt jelentve végig.

(#4793) LuckyL válasza Something_ (#4792) üzenetére


LuckyL
őstag

az első 15 nap táppénzt fizeti a munkáltató, utána az állam fizet

cryptot minden termékemért elfogadom

(#4794) szab.tam válasza Something_ (#4792) üzenetére


szab.tam
nagyúr

itt lehet, hogy jószándékú, de csak részben korrekt válaszokat fogsz kapni a kérdéseidre.
mert az ittlévők egy része, (velem együtt), nem jogász, csak ötletelgető topiklakó.
sok 100e ft-ról, sőt akár milliós tételről lehet szó.
tessék elmenni egy könyvelőhöz és/vagy munkaügyi szakjogászhoz, fizetni neki(k).
és tanácsot kérni, hogyan jöttök ki a legjobban
mert jelen esetben nagyon soba kerülhetnek a barkács ötletek.
és nem halogatni a dolgot, mert az idő is számíthat.

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#4795) devil-k válasza szab.tam (#4794) üzenetére


devil-k
nagyúr

Egyértelműen nem szabad a fórumon kérni komoly jogi tanácsokat, csakis út/iránymutatónak jó az egész, attól függetlenül, hogy vannak, vagyunk, lesznek itt jogászok.

- mozi bolondéria -

(#4796) suspect


suspect
aktív tag

Sziasztok!

Engem az érdekelne, hogy jogilag megoldható-e egy olyan szerződés, ami fizetési kötelezettséget alakít ki két személy között?

Ha igen és esetleg a fizető fél nem tesz eleget a szerződésükben leírtaknak, az jogilag felelősségre vonható-e?

Mert a szitu az lenne, hogy volt páromék nem fizették a T-mobile számlákat ami az én nevemen volt. Most több mint fél millió az az összeg, amit be akarnak hajtani. Ha havi szinten vonnák le a számlámról az összeget, a részüket szeretném úgy fuzetni, hogy írunk egy szerződést, miszerint minden hó adott napjáig fizetniük kell emiatt x összeget.

Ez megvalósítható?

(#4797) etejedu válasza suspect (#4796) üzenetére


etejedu
őstag

Nem kell semmilyen szerződés: Adják oda amivel tartoznak és kész! Havonta, egybe teljesen mindegy...
Ha meg nem hajlandóak fizetni; akkor miből gondolod, hogy aláírnak neked bármit is?
Nem is szóltak hogy jön számla??? Majd fél év múlva keres téged a Telekom? Vatta fakk?

Egyébként megoldható. Irtok egy szerződést 2 - 2 tanúval aztán csókolom.

Ne is haragudj de ez óriási buktaparádé! Rendesen átvertek a volt párodék!

[ Szerkesztve ]

(#4798) szab.tam válasza etejedu (#4797) üzenetére


szab.tam
nagyúr

"Ha meg nem hajlandóak fizetni; akkor miből gondolod, hogy aláírnak neked bármit is?"

pontosan ezt nem értettem én sem, csak nem akartam megkérdezni, hátha valamit nem látok át...

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#4799) Magnum_ válasza suspect (#4796) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Megoldhato, le lehet papirozni, mas kerdes, higy alairnak e a papirt, ami neked jo, van e fizetesi hajlandosag a reszukrol ES kepesseg...

Ha elerned naluk, higy kozjegyzo elott tegyenek tartozas elismero nyilatkozatot,,az lenne a legjobb. Az azonnal vegrehajthato.

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#4800) suspect válasza Magnum_ (#4799) üzenetére


suspect
aktív tag

Ami az előtted szóloknak hozzáfűznék, azért szeretnék papírt írni, mert én így jogilag nem tudom rajtuk számonkérni, de a Telekom rajtam igen, az ő tartozásukat.

Azt szeretném, hogy ha most sem fizetnek, akkor tudjak jogi lépést tenni ellenük. Mert jelenleg nem tudok, hisz a Telekomot sem érdekli, hogy ők használták, hisz az én nevemen van.

Saint_: ha közjegyző előtt írják alá, az a későbbiekben mit takarna? Ha nem fizetnek azonnal be tudnám hajtatni rajtuk?
A közjegyző díja mennyibe szokott kerülni ilyen esetekben?

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jogász topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.