Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jogász topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-02-11 07:27:19

LOGOUT.hu

A topikban minden törvénytelen módszer megvitatása tilos!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1001) tomyoy


tomyoy
senior tag

Az lenne a kérdésem, hogy próbaidő alatt lehet e kérni kereseti igazolást?

nyiknyiknyiknyik

(#1002) Ariadne válasza tomyoy (#1001) üzenetére


Ariadne
őstag

Mivel kereseted van, kérhetsz, de felhasználni nem fogod tudni, mert ami hitelt eddig ismerek, sehol nem lehet próbaidősként felvenni. De persze nem tudom, mire kell, csak feltételeztem.

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#1003) tomyoy válasza Ariadne (#1002) üzenetére


tomyoy
senior tag

adóbevalláshoz kell, de közben ahogy bementem a céghez azonnal a kezembe nyomták.... :)

nyiknyiknyiknyik

(#1004) runner 125


runner 125
nagyúr

Sziasztok!

Vki segítsen legyen szives!

Édesanyámat szeptemberben bemérték vasúti átjáróban 67-tel a 40 helyett.
Kb 1,5 hete jött a csekk,40.000ft bírság.

A rendőrös topikban egy srác szerint 2 hónap alatt elévül a dolog. Azaz kötelesek 2 hónap alatt kiküldeni a csekket. Katt ide.

"..ugyanis a közúti közlekedésről szóló törvény kimondja, hogy a bírságot 60 napon belül kell kiszabni"

H van ez? :F
Érdemes fellebbezni? Az alap büntetése úgy tudom ennek 60k,neh több legyen ha "jogtalanul" fellebbezünk..
Köszönöm előre is a segítséget! :R
Üdv.M

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#1005) Padisah válasza runner 125 (#1004) üzenetére


Padisah
tag

Szia!

Miután a szabálysértés a szabálysértési hatóság tudomására jut, onnan számítva 60 napon belül meg kell hozni az ügyben az érdemi határozatot, hogy azt mikor adják postára és Te mikor kapod kézhez, az megint egy másik dolog.

Egyébként szabálysértéseknél az elévülési határidő az 6 hónap (11. § (1) Nincs helye felelősségre vonásnak, ha a cselekmény elkövetése óta hat hónap eltelt (elévülés).),
és a végrehajthatóság elévülése 2 év (11. § (7) A cselekmény elkövetésétől számított két év elteltével nincs helye szabálysértési felelősségre vonásnak.)

Én nem fellebbezném meg, részletfizetést vagy halasztást kérnék.

Az a baj a világgal, hogy az okosok kételkednek, míg a hülyék tökéletesen biztosak a dolgukban.

(#1006) runner 125 válasza Padisah (#1005) üzenetére


runner 125
nagyúr

Köszönöm,akkor írunk egy részletfizetési kérvényt.
Köszi még egyszer a segítséged!
Üdv.M

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#1007) gaben


gaben
aktív tag

Üdvözlet!
Szeretnék egyszerre 2 szakot csinálni az egyetemen.
Tudja valaki hogy a felsőoktatásban párhuzamos képzésre jelenleg milyen szabályok vonatkoznak?Hány félévet támogat az állam,hogyan ,milyen módon?
Valami konkrét írás van erről?Sajnos én nem találtam....

Köszönöm a segítséget.
Üdv,

(#1008) runner 125


runner 125
nagyúr

Sziasztok!

Egy újabb-talán ide vonatkozó kérdés;

Adott egy online internetes áruhoz, ahol x áron (amit tuti elírtak) megrendeltem egy terméket.
Felhívhatnak h "bocs de ezt elírtuk"? Vagy kötelesek odaadni nekem annyiért amennyiért ott én megvásároltam?
Köszönöm.
Üdv.M

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#1009) mob_zzz válasza gaben (#1007) üzenetére


mob_zzz
aktív tag

Én úgy tudom, hogy 12 félévet támogat az állam, akár egyszerre is csinálhatsz két szakot állami finanszírozottan. Barátnőm is így jár két helyre, neki mindjárt elfogynak az államis félévei (egyiken 8., másikon 2. félévét tapossa most).
Természetesen mindkét helyre a szokásos felvételi eljárással tudsz bekerülni (egy évben csak egy helyre nyerhetsz felvételt).

(#1010) runner 125 válasza mob_zzz (#1009) üzenetére


runner 125
nagyúr

Nem csak 10-et? :F
10x 0,5 - az 5év.. :U
Üdv.M

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#1011) Magnum_ válasza mob_zzz (#1009) üzenetére


Magnum_
nagyúr

passz... megkérdezem.

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#1012) mob_zzz válasza runner 125 (#1010) üzenetére


mob_zzz
aktív tag

Van, ahol 5.5 év a képzés ideje, plusz szerintem van benne egy kis nagylelkűség is :).
Egy éve még tuti 12 volt, mikor az asszony felvételizett, lehet azóta változtak a körülmények...

(#1013) hanee válasza runner 125 (#1008) üzenetére


hanee
senior tag

Szia!

Ez a kérdés nemrég egyszer már felmerült. Amennyiben a különbség nem jelentős (pl. 9000 Ft helyett 8000 Ft-ot tüntettek fel), hivatkozhatsz erre, de viszont ha az elírás egyértelműen elírás (pl. 9000 Ft helyett 900 Ft van írva), akkor nem hivatkozhatsz erre.

hanee

(#1014) runner 125 válasza hanee (#1013) üzenetére


runner 125
nagyúr

Szia!

Aham,köszi ,hát akkor ezt megszívtuk. :))
Egyébként 44.000ft -os bruttó áron árul egy shop -máshol 340k-s- plazma TV-t. :C
Üdv.M

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#1015) hanee válasza runner 125 (#1014) üzenetére


hanee
senior tag

Szia!

Erre nem hivatkozhatsz, mert rosszhiszeműség lenne. Sajnos a boltok sem figyelnek oda egyébként eléggé, illetve aki felviszi az adatokat, gondolom elgépeli. (nyilván lemaradt egy 3-as az elejéről és 344 ezer akart lenni).

hanee

(#1016) runner 125 válasza hanee (#1015) üzenetére


runner 125
nagyúr

De ha nagyon gonosz vagyok, akkor sem sírhatom ki pl. a Fogyasztó védelemnél?
Márpedig ők 44.000ft-ért árulták,én meg annyiért rendeltem meg.
Amolyan "vásárló félrevezetése" kategóriába belefér nem? :U
Üdv.M

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#1017) Magnum_ válasza runner 125 (#1016) üzenetére


Magnum_
nagyúr

öntsünk tiszta vizet a pohárba: 1/9ed áron szeretnél egy tv-t :DDD

I humbly and respectfully decline™

(#1018) runner 125 válasza Magnum_ (#1017) üzenetére


runner 125
nagyúr

Kabbemester'. :D
Jó vétel lett volna nem? :DDD

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#1019) hanee válasza runner 125 (#1016) üzenetére


hanee
senior tag

Szia!

Nem, mert neked is kötelességed jóhiszeműen eljárni. Márpedig ez nem jóhiszeműség, hogy egy egyértelmű tévedést ki akarsz használni. Ha még ráadásul a fogysztóvédelemhez is elmész egy ilyen egyértelmű tévedés, hibás kiírás miatt, akkor rendeltetésellenesen gyakorlod a jogaidat, ez pedig szintén ütközik az általános jogelvekkel. Akkor fordulhatnál hozzájuk, ha mondjuk elírják az árát 2000 Ft-tal, és nem lennének hajlandóak ezután annyiért adni, mert ilyenkor nem tévedésről van szó, hanem félretájékoztatásról, ami mondjuk úgy, hogy az ő saruk, ha az árat (esetleg ami korábban akciós volt) úgy felejtették. De nincs ilyen akciós ár, hogy a tizedéért veheted meg, ennek felismerése elvárható bárkitől.

hanee

(#1020) runner 125 válasza hanee (#1019) üzenetére


runner 125
nagyúr

Szia!

Értem,kösz az infót! :R
Üdv.M

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#1021) jerry311 válasza runner 125 (#1020) üzenetére


jerry311
nagyúr

Érdekes dolog ez. Attól függ, hogy megrendeled vagy megveszed.
2 barátom 35k HUF-ért vett 94 cm-es LCD TV-t, de ott rögtön fizettek is a boltnak kártyával. Tehát az netes vásárlás volt, nem megrendelés.
Megrendelés alatt azt értem, hogy a neten csak leadhatod a megrendelést és majd a teljesítéskor fizeted az aktuális árat. Persze a kettő közt még felhív a cég, hogy mikorra és mennyiért lesznek meg a cuccok.

(#1022) fixi


fixi
csendes tag

Nagy bajba kerültem. Harmadszorra elaptak az APEH nyugtaadási kötelezettség miatt. Mire számítsak:F Helyszínen közölték, hogy 1 milló forint lesz :O

Kérem mindenkitől, hogy tartsa magába elítélő véleményét és elítélését. Minden vállalkozásnak meg van a maga egyéni szociális próblémája, becsúzhatnak hibák. De leszögezem, hogy az én havi 200-300 ezres megforgatási tőkém, pontosabban ruhákat árulok szabadég alatt a piacon. Rendszresen adok nyugtát, fizetem az adót (SZJA, TB, stb...), dehát ilyen az élet. Esős volt a tegnapi nap. A sátramban árultam, rossz volt. Elvitte a szél a sátrat, rögzíteni kellett, takargatni az árut és közben fűzni párbeszédet a párszem vevővel stb... fejveszve kellett ezt azt csinálnom. Pénztárgépem nincs, nyugtatömböm van, amely félig megázott az eső következtében, szal fej tetejére állt a világ számomra akkor. És hát innentől ismeritek, vásároltak, elköszöntek. Utána visszajöttek... igazoltak magukat, vállalkozásom eredetiségét vizsgálták, ezután jegyzőkönyvelés, nyilatkozatok. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy rendes legális vállalkozót, aki alig tud fenntartani magát és nem azon szemlélettel akar a nyugtákkal spórolni. Az adóm úgysem lesz ettől több vagy kevesebb tőle. És most jönnek ezzel az 1 milliós büntetéssel a 300ezres vállakozásommal :O :((( ez vicc. Az első kettő alkalom még úgy nehezen kibírtam, innen onnan kölcsön kértem egy picit, mert 90ezer és utána 250ezer volt a bünti

(#1023) fixi válasza fixi (#1022) üzenetére


fixi
csendes tag

Jah annyi, hogy 10 év alatt ez a harmadszor nemtom számít-e vmi:F

(#1024) szeva000


szeva000
addikt

Hali!
Péntek óta szabin voltam és ma kaptam egy telót a cégtől,hogy menjek be felmondani,mert kib*sznak mindenkit,2ember marad.
Egy munkaügyi jogászt szeretnék megkérdezni,hogy ha nem egyezek bele semmibe és én nem is akarok felmondani,mert már 4,5 éve a cégnél vagyok,akkor nekem mi jár pontosan?...(a végkielégítés,ha jól tomm 1hónap..de mi van ilyenkor a felmondási idővel,amit gondolom nem is akarnak letöltetni velem.?)
Abban szeretnék tanácsot kérni,hogy mit írjak alá és mire figyeljek,mit követelhetek jogosan.Jahhh,és mivan ha elmegyek táppénzre,ha húzni akarja a felmondást?.....

(#1025) Magnum_


Magnum_
nagyúr

srácok! segitsetek!

már mindent tudok a méhekröl, de a kérdésem: háziállat vagy vadállat? egyik jogszabályban sem találtam erre utalást. ha vki tudja a választ, megjelölné, miért az, ami?

elöre is köszi

I humbly and respectfully decline™

(#1026) Magnum_ válasza Magnum_ (#1025) üzenetére


Magnum_
nagyúr

háziállat.

I humbly and respectfully decline™

(#1027) -NOKIA- válasza Magnum_ (#1026) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

Mik vannak. :D

-1 kérdésem lenne:
szerintetek nem ide ütköző az ha, valaki mással íratja a szakdogáját, és ezzel diplomát kap?

Közokirat-hamisítás
274. § (1) Aki
a) hamis közokiratot készít vagy közokirat tartalmát meghamisítja,
b) hamis vagy hamisított, illetőleg más nevére szóló valódi közokiratot felhasznál,
c) közreműködik abban, hogy jog vagy kötelezettség létezésére, megváltozására vagy megszűnésére vonatkozó valótlan adatot, tényt vagy nyilatkozatot foglaljanak közokiratba, bűntettet követ el, és három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.
(2) Aki az (1) bekezdés a) vagy b) pontjában meghatározott közokirat-hamisításra irányuló előkészületet követ el, vétség miatt egy évig terjedő szabadságvesztéssel, közérdekű munkával vagy pénzbüntetéssel büntetendő.
(3) Aki az (1) bekezdés c) pontjában meghatározott közokirat-hamisítást gondatlanságból követi el, vétség miatt pénzbüntetéssel büntetendő.
275. § (1) Az a hivatalos személy, aki hivatali hatáskörével visszaélve
a) hamis közokiratot készít vagy közokirat tartalmát meghamisítja,
b) lényeges tényt hamisan foglal közokiratba,
bűntettet követ el és öt évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.
(2) E § rendelkezéseit a külföldi állam igazságszolgáltatási vagy bűnüldözési feladatot ellátó hatóságának a külön törvény alapján a Magyar Köztársaság területén eljáró tagjára is megfelelően kell alkalmazni.

(#1028) FefeeX


FefeeX
veterán

Hali

Lenne egy fontos kérdésem. Szóval adott egy cég, akinek egy másik készítette a honlapját, azóta pedig karbantartásért kap pénzt havonta. Ezt a céget le kellene cserélni. Milyen jogai vannak az adott weblappal kapcsolatban (szerződéssel fejlesztette) ? Van ilyenkor még valami joga ahhoz, amit ő csinált, hogy más ne nyúlhasson bele?

A választ előre is köszönöm.

(#1029) Ariadne válasza FefeeX (#1028) üzenetére


Ariadne
őstag

Meg kell nézni a szerződést először, abban elvileg benne kell legyen, hogy a kész honlap a cég tulajdonát képezi-e, remélhetőleg igen. Ilyen esetben gond nélkül le lehet cserélni más cégre a karbantartót, a honlapot készítő cégnek nincs joga beletenni korlátozásokat pl. arra az esetre, ha lecserélnék őket...

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#1030) -NOKIA- válasza -NOKIA- (#1027) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

:F

(#1031) Padisah válasza -NOKIA- (#1030) üzenetére


Padisah
tag

Szerintem ez nem közokirathamisítás, hanem csalás.

318. § (1) Aki jogtalan haszonszerzés végett mást tévedésbe ejt, vagy tévedésben tart és ezzel kárt okoz, csalást követ el.
(2) A büntetés vétség miatt két évig terjedő szabadságvesztés, közérdekű munka vagy pénzbüntetés, ha a csalás kisebb kárt okoz......
De nem biztos.

Viszont tutira megszegi az adott felsőoktatási intézmény tanulmányi és vizsgaszabályzatát is.
Én ez utóbbira hivatkoznék.

Az a baj a világgal, hogy az okosok kételkednek, míg a hülyék tökéletesen biztosak a dolgukban.

(#1032) Padisah válasza szeva000 (#1024) üzenetére


Padisah
tag

Szia!

Nem vagyok munkajogász.Úgy tűnik itt a munkaviszony munkáltatói rendes felmondással való megszüntetéséről van szó.
Ajánlom figyelmedbe a Munka törvénykönyve rendelkezéseit.
1992. évi XXII. tv. 89. §

elég hosszú egy rész nem másolom be, a www.magyarorszag.hu oldalon a jogszabálykeresőbe beírod és megtalálod.

A lényeg szerintem:
Munkáltatói rendes felmondást írásban kell közölni és indokolni kell. Jár neked 4,5 év munkaviszony után 35 nap felmondási idő, amelynek fele idejére mentesíteni kell Téged a munkavégzés alól. A munkavégzés alól a munkavállalót - legalább a felmentési idő felének megfelelő időtartamban - a kívánságának megfelelő időben és részletekben kell felmenteni.
A munkavégzés alóli felmentés időtartamára a munkavállalót átlagkeresete illeti meg.

A munkáltató nem szüntetheti meg rendes felmondással a munkaviszonyt az alábbiakban meghatározott időtartam alatt:
a) a betegség miatti keresőképtelenség, legfeljebb azonban a betegszabadság lejártát követő egy év, továbbá az üzemi baleset vagy foglalkozási megbetegedés miatti keresőképtelenség alatt a táppénzre való jogosultság.

Ha csoportos létszámleépítés történik, akkor megint mások egy kicsit a szabályok.Azt a 94/A-94/G szakaszok tartalmazzák.
Nem tudom volt-e nálatok kollektív szerződés, mert akkor megint mások a szabályok.

95. § (1) A munkavállalót végkielégítés illeti meg, ha munkaviszonya a munkáltató rendes felmondása vagy jogutód nélküli megszűnése következtében szűnik meg.
(4) A végkielégítés mértéke
a) legalább három év esetén: egyhavi;
b) legalább öt év esetén: kéthavi;
átlagkerest összege.

Hiába nem akarsz felmondani, attól a munkáltatód még felmondht Neked, ha nem írod alá, hogy átvetted a felmondást, akkor majd postán küldik ki.
Ha a cég mond fel neked, akkor kapásból mehetsz a munkaügyi központba és kérhetsz álláskeresési járadékot legfelejebb 270 napra.

Az a baj a világgal, hogy az okosok kételkednek, míg a hülyék tökéletesen biztosak a dolgukban.

(#1033) stichus válasza fixi (#1023) üzenetére


stichus
tag

egyedi mérlegelés alapján kell a bírságot kiszabni, max 1m ft. 3éven belül kell a mulasztásokat figyelembe venni. ajánlás szerint első esetben 50% a bírság, második esetben 75%, 3. esetben 100% általában. azonban számlaadási kötelezettség elmulasztása esetén indokolt ettől felfelé eltérni az ajánlás szerint, és már először is alkalmazható a maximális tétel. a határozatban indokolni kell a bírság összegét

(#1034) -NOKIA- válasza Padisah (#1031) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

De büntetőjogi értelemben vett kárt nem okoznak vele végül is...
Én azért gondoltam a közokiratra, mert végülis valótlan adatok kerülnek bele, mert a diploma közokirat, és az azt is tanúsítja hogy megvan a szakdogád, te írtad meg, és ez mégsem igaz...

(#1035) stichus válasza -NOKIA- (#1027) üzenetére


stichus
tag

érdekes felvetés sztem. ha lebuknak, akár megállapítható a kísérletet mind2 félnél. miután megkapja a diplomát, senki sem fog a szakdolgozatával foglalkozni. utána már inkább csalás gyanús nekem is a dolog, lévén, h kárt is tud okozni pl. egy olyan munkavállaló, akinek a megfelelő hozzáértése nincs meg. bár ez már kicsit erőltetett, mivel a szakdolgozaton kívül az államvizsga is a diploma alapja, ugyebár. egy jól összeszedett érveléssel mind2 megállhatja a helyét akár, csak nagyon akarni kell, bár a döntés nagyon emberfüggő lesz sztem

(#1036) Padisah válasza -NOKIA- (#1034) üzenetére


Padisah
tag

Hát ennyi erővel, ha államvizsgán puskázol, akkor az minek számít? :)
Vagy egyáltalán mondjuk akármelyik szigorlatot, vagy záróvizsgát puskázás segítségével teszed le.Sőt, mondjuk, ha nyelvizsgát szerzel nem szabályos módon, az is kell a diplomához, pl. más megy be helyetted nyelvvizsgázni, mondjuk az közokirathamisítás, de akkor a diploma is hamis lesz? Tényleg nem tom. :(
Minden sikeres vizsga kell a diplomához, hiszen el kell jutni odáig, hogy diplomázhass és a főiskolai, egyetemi tanulmányok értelme-célja a diploma megszerzése.

Az a baj a világgal, hogy az okosok kételkednek, míg a hülyék tökéletesen biztosak a dolgukban.

(#1037) ez_meg_emaz


ez_meg_emaz
őstag

Nekem lenne egy olyan gondom hogy az egyik aukcios oldalon üzenetváltással megegyeztem az eladoval(üzenetben. elvileg nem szabályosan). Leütöttem egy másik terméket igy megkaptuk egymás elérhetőségét(ugye ez se szabályos). De sokan csinálják igy ezért nem aggodtam.
Telefonon megbeszéltük hogy fizetek, ö küldi a terméket. Kaptam a mailt a címével és leírta hogy ha megkapta egyből postázza is.
Azota kiderült hogy csaló mert egy másik srácnak is ela akarta adni. Ezzel a másik vevövel felvettem a kapcsolatot tehát tudja tanusítani ha kell.
Amint megkapta a pénzt eltünt. Aztán jelentkezett a másik vevönél és vele akarta lebonyolítani. Aztán mivel én is írtam neki levelet hogy rendörségre megyek, jelentkezett mailben nálam is hogy megadja a pénzt amit fizettem neki csak ne jelentsem fel. Aztán ma ujra írt hogy ha akarom feljelenthetem nem érdekli.
Az összeg 50.000Ft. Megvan a feladásról a papír, a netes beszélgetés, az elado neve,címe, mailcíme, telefonszáma (elvileg az övé) és a másik vevő mint tanú segít ha megkérem.

Az érdekelne hogy ha elcammogok a rendőrségre ilyenkor mi történik? Egy esetleges bírósági perben állnom kell valamilyen költséget? Az idö nem számít szal megoldom hogy ott legyek amikor kell, de pénzem nincs arra hogy ezt a szemetet szivassam. Egyáltalán mekkora esélyem van arra hogy visszakapom a pénzem? Gondolom egy esetleges tárgyalást könnyen megnyernék ilyen feltételekkel, vagy nem?

Az eladonak - állítása szerint - nincs semmien bevétele(munkája), tartozott és azért huzott le vkit (ugye engem) hogy kitudja fizetni a tartozást. Viszont nem egyszer hazudott már rövid idő alatt. Ha mégis igazat mondott akkor ez esetben hogy lesz meg a pénzem?

Ilyen dolgom még nem volt tehát minden segítségnek, tanácsnak örülnék.
Thx mindenkinek aki segít. :R

[ Szerkesztve ]

(#1038) fixi válasza stichus (#1033) üzenetére


fixi
csendes tag

Mit takar az elmúlt 3 év:F Ez történ velem az elmúlt 3 évben:

- 2006. jún. próbavásárlás során eleget tettem a nyugtaadási kötelezettségemnek.

- 2007. máj. nem tettem eleget. és a határozatban említették a 2003. máj.-i mulasztásomra. Szal nem a javamra, hanem ellenem szólt akkor. De hiszen 2003 és 2007 között 4 év volt. Elvileg "lenullázódik", nem:F

- mostani 2009. febr. nem tettem eleget.

A %-kok mit jelentenek:F Akkor 100%-os az a 1 milló bírság:F Nagyon nem szeretnék, de ha nincs más megoldás. Csődött jelentek és leadom a vállalkozómat. Mentesülök a bírság alól:F

[ Szerkesztve ]

(#1039) chungee


chungee
addikt

Most értesültem arról, hogy családon belüli kisegítéshez kell a munkavállalói kiskönyv. Nos én szívesen és bérmentesen kisegítek a szüleimnek, akiknek BT-jük van. Most ezentúl utánam kell adózniuk a szüleimnek:F Ha így lenne, akkor ez 1 vicc.

(#1040) chungee válasza fixi (#1038) üzenetére


chungee
addikt

Részvétem. Nálunk anno 60%-os volt és az 120k-t jelentett. Nemtom minek függvényében számolják ki ezeket a %-kokat. A maradék 40%-et vagy a tényleges 60%-ot. De a 100% biztos nem jelent jót.

(#1041) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Mik a lépései annak a procedúrának, amelyben egy cselekvőképtelen személy számára eseti gyám kijelölését kérik a hozzátartozók hivatalos ügy elintézése céljából, amelyben a cselekvőképtelen ember érintett?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1042) -NOKIA- válasza Winner_hun (#1041) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

Úgy tudom polgári bíróságnak kell jogerős határozatában kimondani, hogy cselekvőképtelen. (kivétel ha 14.alatt, és ezért cselekvőképtelen). Szerintem hívd fel a helyileg illetékes gyámhivatalt.

(#1043) jerry311 válasza szeva000 (#1024) üzenetére


jerry311
nagyúr

A "kibasznak mindenkit" az csoportos létszám leípítés, megvannak a szabályai, ha nem úgy történik, akkor meg lehet támadni.
Mindenképpen nekik kell felmondani neked, sem közös megegyezés sem részedről történő felmondást nem szabad aláírni.

Egyetlen kivétel: a közös megegyezés, amelyik kedvezőbb neked, mintha rendesen felmondanának.

Felmondási idő általában 30 nap, ezt ki kell fizessék, plusz a végkielégítést, ami 3 éve felett 1 hónap.

(#1044) Padisah válasza Winner_hun (#1041) üzenetére


Padisah
tag

Honnan veszed, hogy cselekvőképtelen? Van pszichiáter szakértői vélemény róla, de legalább egy kórházi (pszichiátriai) zárójelentés?

Ha van, akkor irány a cselekvőképtelen személy lakóhelye szerint illetékes városi gyámhivatal és kérni kell ideiglenes gondnok vagy zárgondnok kirendelését.
Ezt a hivatalos ügyet is jó lenne pontosabban megfogalmazni, hogy mégis miféle ügy.

Elsősorban a házastárs, testvér, szülő kérheti a gondnokság alá helyezést, és indíthat pert ez iránt, ha nem teszi, akkor a gyámhivatal teszi ezt meg.
Ha a bíróság gondnokság alá helyezi az illetőt, akkor a gyámhivatal rendel majd gondnokot.

Az a baj a világgal, hogy az okosok kételkednek, míg a hülyék tökéletesen biztosak a dolgukban.

(#1045) Winner_hun válasza Padisah (#1044) üzenetére


Winner_hun
félisten

A történet a legrövidebben:

A családban a szülők sok évvel ezelőtt a kertes családi házukat 8 gyerekükre iratták saját haszonélvezeti jogukkal. Az apa már nem él. Az anya 88 éves. 9 éve az egyik lánya elvitte magához a többiek beleegyezésével és támogatásával, mert akkor kezdődött, hogy már nem tudta magát ellátni. A családi ház azóta üresen áll. A néni szellemileg teljesen leépült, nem lehet vele értelmesen beszélgetni, a nevét sem tudja aláírni. Sokszor az őt látogató gyerekeit sem ismeri fel. A testvérek most közös megegyezéssel eladnák a házat, de ugye a néni beleegyezése is szükséges. Idáig jutott az esemény. Nem akarnak teljes körű gyámságot, csak egy esetre szóló gyám kirendelését szeretnék, mivel nem látják szükségét a teljes gyámság alá vételnek, mert a néni ellátása 9 év óta megfelelően működik.
Első lépés: beszerezni egy pszichiátriai szakvéleményt.
A többi lépés mi lenne? Ez az egész procedúra mennyi idő alatt zajlik le?
A néninek semmi más vagyona nincs.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1046) Padisah válasza Winner_hun (#1045) üzenetére


Padisah
tag

A szakvéleménnyel elmenni a városi gyámhivatalba és kérni eseti gondnok kirendelését, aki valószínűleg egy ügyvéd lesz. Eljárási idő?

Onnan, hogy beadod a hivatalba 30 nap. Mellékelni kell a kérelemhez a szerződés 1 eredeti és 1 másolati példányát, 15 napnál nem régebbi hiteles tulajdoni lap másolatot, az ingatlanról adó- és értékbizonyítványt, ami nem régebbi 3 hónapnál.

A nénit a haszonélvezeti jogáról ingyenesen vagy ellenérték fejében akarják lemondatni?
Mert ingyenesen sem az ügyvéd, sem a gyámhivatal nem nagyon fog belemenni.
Ha a néni megkapja a haszonélvezeti jog ellenértékét, azzal mi történik? Ki kezeli?Hová rakják?
Nekem a leírtakból az tűnik ki, hogy állandó gondnokság alá helyezésre szorul. Esetleg köthetne egy eltartási szerződést a lányával.

Az a baj a világgal, hogy az okosok kételkednek, míg a hülyék tökéletesen biztosak a dolgukban.

(#1047) Winner_hun válasza Padisah (#1046) üzenetére


Winner_hun
félisten

Köszönöm!
Nem akarják a néni haszonélvezeti jogát eltulajdonítani, sem ingyenesen lemondatni. Hogy árnyaltabb legyen a kép. A nénit (akinek a nyugdíja ugye az egeket veri:U) a lánya, aki sok év óta ápolja - kórházi osztály égési részlegén volt szakápoló - ma már nyugdíjas özvegy. Az ő nyugdíja is az egeket veri:U
A dolog idáig is úgy működött, hogy a testvérek "a karizmatikus lelkületű testvér" zsebébe dugva hozzájárulásukat hálájuk jeléül segítették, hogy az élet folyjon ahogy tud... A néni eddig se tudott semmit élvezni haszonélvezeti jogaiból. A ház azóta is üresen áll, mindegyik testvér a saját otthonában, a saját családjával él. Az állandó gondnokság alá helyezés ugye azt jelenti hogy valaki a hozzátartozók közül a gyámja kell legyen. Na ez az a lépés ami a gyerekei számára lelkileg a legfájdalmasabb. Tudom, hogy a jog csak tényekkel foglalkozik, érzelmekkel nem. Ha van eseti gyám és a ház el van adva, meg van állapítva az az összeg, ami a haszonélvezeti jog ellenértéke. Ezt a pénzt akkor a teljes gyámságot felvállaló testvérnek kell kezelnie? Milyen jellegű elszámolással tartozik és milyen gyakorisággal és hová? Gondolom a gyámhivatal felé. (Vélemények mellőzve)
Írtad: esetleg köthetne egy eltartási szerződést a lányával Ez mennyiben más mint a gyámság? Azt az eltartási szerződést a néni helyett ki írja alá? Az eseti gyám vagy a néni, jó pillanatában? Lehet, hogy hihetetlen, de itt senki nem akar senkit kijátszani, becsapni, csak kínlódnak ebben a 22-es csapdájában.
Nagyon köszönöm a türelmet és a segítőkészséget:R

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1048) Padisah válasza Winner_hun (#1047) üzenetére


Padisah
tag

Gondnokság alá csak a bíróság helyezhet valakit, a gyámhivatal által is elrendelhetó ideiglenes gondnokságot és zárgondnokságot a bíróság kötelezően 8 napon belül felülvizsgálja.
Ha a gyermekei nem akarnak pert indítani a gondnokság alá helyezése iránt, akkor azt a gyámhivatal teszi meg kötelezően, ha tudomást szerez a gondnokság alá helyezés szükségességéről.
Ha hozzátartozó indítja meg a gondnokság alá helyezést, at egyszerűbb és gyorsabba, ha a gyámhivatal indítja meg, akkor kell hozzá szakorvosi vélemény, környezettanulmány, tulajdoni lap másolat, születési anyakönyvi másolat.
Ha gondnokság alá helyezik, akkor gondnokot a gyámhivatal rendel ki.Itt van egy sorrendiség:
elsősorban házastárs,
ásodrosban közeli hozzátartozó,
harmadsorban távolabbi hozzátartozó,
negyedsorban egyéb barás, ismerős,
végső soron hivatásos gondnok.
Olyan személy nem lehet gondnok, aki ellen a gondnokság alá helyezett, vagyis a néni kifejezeten tilatakozik, kivéve a hivatásos gondnok.
Ha a haszonélvezeti jogot megváltják és a néni gondnokság alatt áll, akkor azt a pénzt, ha nem szükséges neki a megélhetésére, létfenntartásra, lakásfenntartásra, akkor a gyámhivatal berakatja gyámhatósági fenntartásos takarékbetétkönyvbe, ahonnan pénzt kivenni csak a gyámhivatal jóváhagyásával lehet a gondnokolt érdekében álló okból.
A gondnok évente számadásra köteles.A hivatásos gondnok éves részletes számadást ad be: a kiadásokat és bevételeket tételsen fel kell tüntetnie, csatolva az azokat igazoló bizonylatokat.
Közeli rokonnak egyszerűsített számadást kel beadnia, ha a bevétel nem haladja meg az öregségi nyugdíj legkisebb összegének 24-szeresét (684.000 Ft). Ebben csak a kiadási és bevételi főösszeget kell leírni, és a bizonylatokat sem kell hozzá becsatolni, csak megőrizni 5 évig.
Ha nincs vagyona a néninek, akkor a hivatásos gondnok kivételével a gondnok éves
számadsára sem köteles.
Minden gondnok évente egyszer a számadás mellé jelentést is köteles tenni a néni állapotáról, helyzetésről, ellátásról, szociális kapcsolatairól, nagyobb betegségeiről, esetleges kórházi kezeléseiről, csaldtagjaival és gondnoksával való kapcsolatáról,stb.
Eltartási vagyöröklési szerződésnek nincs köze a gondnoksághoz, az eltartó vállaja, hogy a néni vagyonáért cserében élete végéig ápolja, gondozza, gyügykezelteti, eteti-itatja, stb.
Ezt a szerződést a néni helyett eseti gondnok írhatja pl. alá.

Ennél sokkal többet kellene írnom, ha részletes akarnék lenni, de inkább olvasd el a 149/1997.(IX.10.) Korm.rendelet 120-162 §-ait, és ha van kérdésed kérdezz.

Az a baj a világgal, hogy az okosok kételkednek, míg a hülyék tökéletesen biztosak a dolgukban.

(#1049) Winner_hun válasza Padisah (#1048) üzenetére


Winner_hun
félisten

A néninek semmi más vagyona nincs, csak a ház haszonélvezeti joga. Tehát ha hivatalos úton ki van jelölve az eseti gondnok, akkor ő aláírhatja a néni helyett az eltartsái szerződést, amely ugye ez esetben konkrétan azt jelenti, hogy a tulajdonosok eladhatják a házat, s a ház árából tudják a haszonélvezeti jogot megváltani. Gondolom itt is az eseti gondnok ír alá s ezzel megvalósul, hogy az eltartó gyakorlatilag a néni vagyonáért cserébe eltartja őt élete végéig. Még egy laikus kérdés: vagy a ház eladása előtt előre össze kell adni a 8 tulajdonosnak azt a hivatalosan megállapított összeget, amennyi a haszonélvezeti jog értéke? Tehát szét kell választani a két ügyet egymástól? Konkrétan: az eltartási szerződés megkötését és a ház eladását de hiszen feltételezik egymást.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1050) Padisah válasza Winner_hun (#1049) üzenetére


Padisah
tag

Az esti gondnok a néni helyett aláírja az adásvételi szerződést.
A gyámhivatal szintén jóváhagyja majd, ha az megfelel a feltételeknek.
DE záradékolni csak akkor fogja a gyámhivatal, ha a nénit megillető haszonélvezeti jog ellenértéke be lesz fizetve egy a néni nevére nyitott gyámhatósági fenntartásos forint folyószámlára vagy betétkönyvbe, és az erről szóló igazolást bemutatják a gyámhivatalnál.
A szerződés gyámhivatali záradékolása a földhivatali bejegyzés feltétele. Enélkül a szerződés érvényes, de nem hatályos. Eltartási szerződést ez után kelllene megkötni vagy a nénit bentlakásos szociális otthonba elhelyezni. Aki a néni eltartója lesz, az nem lehet a néni gondnoka.

Az a baj a világgal, hogy az okosok kételkednek, míg a hülyék tökéletesen biztosak a dolgukban.

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jogász topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.