Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jogász topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-02-11 07:27:19

LOGOUT.hu

A topikban minden törvénytelen módszer megvitatása tilos!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17001) bitpork válasza Zoli_76 (#17000) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Megbocsáss már de B@szki én nem vagyok végrehajtó hanem lenyúltak 15000€val!

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#17002) Zoli_76 válasza bitpork (#17001) üzenetére


Zoli_76
csendes újonc

Nem tudom mit értesz lenyúlás alatt. Lopás, csalás, egyszerű kölcsön szerződés nem fizetés? Reális költséged biztosan keletkezik amit szerintem ugyan úgy követelhetsz. Ügyvédi díj, MOKK benyújtás ezek biztosan. Rosszul tudom? :) Persze ha igazi csalókkal futottál össze akkor más a helyzet. :(

(#17003) bitpork válasza Zoli_76 (#17002) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Sajnos csalók :(((

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#17004) Zoli_76 válasza bitpork (#17003) üzenetére


Zoli_76
csendes újonc

:((( :((( :(((
Lehet tudok tanácsot adni, mert ha csalók akkor egy fmh az lehet kevés lesz. Elmondod a nyilvános részleteket?

(#17005) bitpork válasza Zoli_76 (#17004) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Akartunk napelem parkba befektetni. Ismerős is és neki már volt kontaktja akit bemutatott nekem. A csóka hozott egy ajánlatot amire kért előleget amit proformán kért be. Kifizettük, volt szándéknyilatkozat határidővel és vevő meg eladó vállalássokkal. Mi kértük a projektcég átvilágításához a papírokat, nem kaptuk meg. Elálltunk a vásárlástól és kértük vissza az előleget. Erre közli az eladó h neki nem fizettünk semmit. Kiderült h a közvetítő a tudtuk nélkül vett fel előleget amit a munkadíjának tekint és nem hajlandó visszaadni.
Tények:
-az eladónak volt sikerdíjas szerződése a közvetítővel és annak alkalmazó cégével, kikötve hogy a projektcég számlájára kell bármilyen előlegnek vagy foglalónak beérkeznie
-az előleg proformát nem az eladó hanem a közvetítő cég állította ki
-az eladó x árat kért és amit a közvetítő a kért ár felett el tudott a vevővel fogadtatni az az övé lett volna
-a közvetítő cég decemberben állított ki proformát azóta számlát nem adott, a pénzt tovább nem küldte az eladó felé
-a közvetítő cég állítja (írásban) hogy a tőlünk bekért és megkapott előleg technikailag ugyan hozzá ment de nincs számlaadási kötelezettsége mert az eladó cég nevében járt el, így ha elállunk a vásárlástól akkor az eladón követeljünk
-mindezek mellett az eladónak azt állította h velünk megegyezett h ez a pénz az ővé mert bemutatott minket egymásnak (sikerdíjas szerződése volt és csak az eladóval!), míg nekünk folyamatosan azt állította h a z eladó nevében jár el
-az eladó írásba adta h a közvetítőnek sikerdíjas a szerződése és soha nem volt felhatalmazása beszedni semmilyen pénzt , különösen nem a közvetítő cég számlájára

Most itt tartunk.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#17006) Zoli_76 válasza bitpork (#17005) üzenetére


Zoli_76
csendes újonc

Milyen cégnevek vannak?

(#17007) bitpork válasza Zoli_76 (#17006) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

azt nem adom publikba nehogy visszafelé süljön el a dolog :)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#17008) Zoli_76 válasza bitpork (#17007) üzenetére


Zoli_76
csendes újonc

Amit leírtál az eléggé csalás előkészítésnek tűnik, azaz szerintem soha nem volt szándék semmilyen napelem parkra. Teljesen tipikus, a csalók legfontosabb dolga a gyors pénzszerzés. Ehhez meg kecsegtető, aktuális üzlet kell.
Privátba is megírhatod és elég a nyilvános cégnév. Hátha van köztük “ismerős” név.

(#17009) bitpork válasza Zoli_76 (#17008) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

A közvetítő és az eladó is több valós projektet kivitelezett. Ez most így alakult. Köszönöm szépen az ajánlatot a segítségre, de most rosszul esne hogy kifizettem pár száz €t ügyvédre erre itt megoldódik a dolog :DDD

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#17010) Zoli_76 válasza bitpork (#17009) üzenetére


Zoli_76
csendes újonc

Azért ugye itt nincsenek :) Itt megoldódni sajna nem fog 15000€. 😢

https://www.mnnsz.hu/fekete-lista/

(#17011) MaCS_70 válasza LuckyL (#16982) üzenetére


MaCS_70
félisten

Persze, a megtámadott FMH után még kell a formális perindítás is (ami ugye már nem kis mutatvány), de az illeték fele már be van fizetve, és ugye az elhatározás is megszületett.

Nemigen szoktak ezen a ponton megállni.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#17012) Zoli_76 válasza MaCS_70 (#17011) üzenetére


Zoli_76
csendes újonc

Abban az esetben ha az első negatív egyenleg azaz az elmaradásba esés dátuma 5 éven túli (2015.01 - egyáltalán milyen dátumtól számolódik?), és erre hivatkozom az fmh ellentmondásnál és ha kell a bíróságon, akkor a faktor cégnek be kell mutatnia, a 2010-es szerződést mint jogalapot és a folyószámla kivonatokat amin látszik az elmaradás?

(#17013) Spet válasza Zoli_76 (#16997) üzenetére


Spet
addikt

Felugyeleti szerv ellenorzi, hogy a torvenyi keretek kozott mozognak, auditalja oket, dokumentumokat ker be stb. De le is irjak nagy keretek kozott, hogy mit csinalnak.

Pl.: Lotto sorsolas kozjegyzo jelenleteben van vegezve. Felugyelo. O kozjegyzo es nem a Szerencsejatek Zrt. kozvetett vagy kozvetlen alkalmazotta.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#17014) MaCS_70 válasza Zoli_76 (#17012) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ésszerű, hogy igen. Így kell lennie, és szerintem ez is történik: bejelented, hogy ez Számodra bizonyíték, azaz mutassák fel a követelés jogalapját.

Gond akkor van ezzel, ha van frissebb keletű, általuk érvényesített követelés is a követelt körben -- illetve bevallom, sok esetben nem tudom követni a bíróság észjárását, és számomra triviálisnak tűnő tényezőket hagynak teljesen figyelmen kívül...

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#17015) alakesh válasza MaCS_70 (#17014) üzenetére


alakesh
tag

az új Ptk. szerint a faktorcég tértivevényes levele (bár nem jellemző rájuk), megszakítja az elévülést, vagy csak a végrehajtó felszólítása?

Egyébként, ha jól vettem ki, már keletkezett végrehajtási lap az ügyben, azon meg van jelölve, hogy mikortól kell az elévülést számítani, a követelés lejárata mezőben szereplő dátum a kezdődátum, de jellemzően a felmondás dátuma.

(#17016) Zoli_76


Zoli_76
csendes újonc

Először is mindenkinek nagyon köszönöm a szíves közreműködést! :) További fórum terhelést nem követek el, ez az utolsó merénylet. :) Egy pici összefoglalót írnék és kérnék egy szavazást arról, hogy mit csináljak. Az már látható, hogy erre ügyvédet nem találok teljesen jogos mert így is úgy is deficites lenne. Tehát ha beleállok, akkor a tárgyalásra is ügyvéd nélkül megyek (már ha ilyet lehet ??).
2010.01.21-én szerződést kötöttem a Bankkal széf szolgáltatásra, amihez volt folyószámla. A számlavezetési díj bankszámla kivonat postázással: 480 Ft/ hó volt. A bankhoz 2013.10. hónapban a kivonat visszament "nem kereste" jelzéssel, ezért a kivonatok küldését a bank leállította. A díjakat továbbra is számolta azok kiegyenlítésre kerültek. 2014.12.13.-án 2000 forint befizetéssel az egyenleg 2431 Forintra változott. Innentől részlegesek az információk. A Bank kiszámlázta az éves kártyadíjat, számlavezetési díjat és az egyenleg kimerülése után számlafedezetlenségi kamatot és tartozáskezelési költséget számított fel. 2015.05.01-én felszólító, majd 2015.06.01-én felmondó levelet küldtek és 2015.09.08.-án 9599 Forint tartozással a számlát lezárták. A tartozás 2015.01 - 2015.09 hónapok között keletkezhetett, de mivel nincs számlakivonatom, pontosan nem tudom miből és hogyan jött össze. Kérésemre egyik faktor cég és a bank sem részletezte ezen összegeket.Ezt követően több faktor cégnek értékesítette a követelését a saját faktor cégén keresztül.A faktor cégeknek természetesen azonnal sikerült a helyes címet megtalálniuk. Bármely reklamációmat a faktor cégek és a bank is elutasította, kedvezményt nem adott. Hiába hivatkoztam arra, hogy ki sem küldték a számlakivonatokat, de azért leszámlázták (én meg ugye kifizettem), érvelésük alapján ezt akkor is nekem kell fizetnem mert az én hibám a cím nem bejelentésével szerződést szegtem. Szerződés másolatot, kimutatást a díjakról nem kaptam. A Bank nem tudja igazolni sem a felmondó levelét, sem pedig a felszólító levelét, feladószelvényük nincs hozzá.
Jelen állás szerint egy faktor cég fizetési meghagyással élt melyet 2020.02.24.-én kaptam készhez. A faktor cég velem kívánja kifizettetni az alábbi költségeket:
9599 tőketartozás, 12916 Forint kamattartozás és 54750 Forint költségtartozás részletezése, melyre az alábbi választ adták:

- Az engedményezéssel egyidejűleg felszámított ügyvédi munkadíj (12.700 Ft) és követeléskezelési díj (10.000 Ft)
- Fizetési meghagyás díja (8.000 Ft)
- Fizetési meghagyásos eljárás során felmerülő követeléskezelési díj (5.000 Ft) és ügyvédi munkadíj (19.050 Ft)

Valamint jelezték, hogy nézzem meg a díjszabásukat ha kíváncsi vagyok rá. Mely alapján még ezen szolgáltatásokra volt szükség:

A követeléskezelési díj részletezése a díjszabásuk alapján:
az ügy számviteli-pénzügyi feldolgozása és nyilvántartásba vétele
a nyomtatással, a levelezés feldolgozásával, az irattározással, és telefonos ügyintézéssel kapcsolatos az előző lezárt év költségeinek arányosításával számba vehető költségek
telefonos elérhetőség esetén telefonos egyeztetés költsége
a Közigazgatási és Elektronikus Közszolgáltatások Központi Hivatala eljárások költsége postaköltség
illetve ügyvédi felszólító levél díja

A fenitek alapján amikor X faktor cég értékesítette Y faktor cégnek a követelést és az ügyvéd jelenlétében szerződés készült, az ügyvédi munkadíjat nekem kell fizetnem. Továbbá minden működési költségüket. Kedvezményre, egyeztetésre sem szép sem kevésbé szép szóval nem hajlandóak.

A szavazás :

1. Fizesd ki mind jobban jársz.
2. Fizesd ki a tőke és kamattartozást a többinek mondj ellent (indoklást kellene, mert ezzel azonnal elismerem a tartozást, így a költségek is bukta lehet)
3. Fizesd ki a tőke és kamattartozást + a fizetési meghagyás 5000 forintos díját, a közjegyző eljárási díját: 8000 Ft, a többinek mondj ellent
4. Ne fizess ki semmit (ide részletes indoklás kellene, hogy azért biztos alapokon álljon az érvelés , mielőtt több 100.000-re ugrik a tartozás)
5. Egyedi javaslat szöveggel :)

(Faktor cégek jelen lévő alkalmazottai is szavazhatnak :D )

U.I.: Eddig igen sok ügyvédi céget megkerestem, senkinek "sem volt ideje elvállalni", vagy válaszolni sem. Azonban aki válaszolt azt írta mondjak ellent a fmh-nak (Pld. Átlátszón keresztül megkeresett ügyvéd). Ez viszont annyira nem új információ, de a további események ködbe vesznek, mert ha perré alakul akkor ott elég szépet lehet bukni is.)

(#17017) Spet válasza Zoli_76 (#17016) üzenetére


Spet
addikt

5. Kérj részletfizetési lehetőséget, és egyenlítsd ki a díjat x hónap alatt (kevésbé pénztárca megterhelő)

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#17018) Zoli_76


Zoli_76
csendes újonc

Ez is jó ötlet köszönöm!
Maga a díj már a pont l*sz@rom kategória, már csak elvi harc van. Egyébként a részletfizetésnek külön díja van. :D 5000 forint + évi 6% kamat. :D

(#17019) MaCS_70 válasza alakesh (#17015) üzenetére


MaCS_70
félisten

Az új Ptk. szerint z elévülést perindítás vagy FMH-megindítás szakítja meg, sima felszólítás már nem.

Szerintem gigantikus szemétség... :W

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#17020) MaCS_70 válasza Zoli_76 (#17016) üzenetére


MaCS_70
félisten

A gondom az, hogy nem ismerjük a szerződést, különös tekintettel arra, hogy mit írt elő a postai kézbesítésre, illetve, hogy papír szerint mivel keletkezett a tartozásod -- nem lehetséges-e, hogy valamiért magával a szerződés felmondásával lett-e minden lejárt, és innen kezdődik az elévülés.

Nekem mindig furcsa, amikor egy "Nem kereste" dönt el mindent, hiszen a postai kézbesítők nem mindig végeznek kifogástalan munkát -- számos kézbesítésivélelem-megdöntésem volt már.

Eleve, hogyhogy könyvelt küldeményként mentek ki a számlakivonatok?

Ha jól értelmezem, tehát volt egy "lyuk" a díjfizetésben, tehát csak egy hónap maradt ki? A továbbiakat hogyan tudtad fizetni, ha nem küldtek róluk kivonatot? ("A díjakat továbbra is számolta azok kiegyenlítésre kerültek. ")

A leírtak alapján szívesen mondanám, hogy a követelés a bank hibájából elévült, ezért érdemes az egésznek ellentmondani -- de nem merem. Simán lehet az ördög a részletekben.

Egyébként az ország melyik vidéke?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#17021) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Olvasgatva az itteni írásokat felmerült benne hogy vajh mennyi az elévülése a végrehajtásnak? Ugyan az az 5 év amit majd mindenhol vesznek alapul a megszakítás nélküli tétlenségnél, vagy nincs neki elévülése amíg a övtelő fizeti a behajtás illetékét? Vagy van olyan korlát pl az én esetemben h FMH megvan elindítok egy végrehajtást de akármit csinálok a másiknak csak 5 évet kell kibekkelnie pl?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#17022) HellGreg


HellGreg
őstag

Sziasztok. A következő a sztorim, előre bocsi a hosszúságáért.
Ma reggel a feleségemet felhívta egy "önálló bírósági végrehajtó", és egy 300 ezres tartozást akart behajtani, ami állítólag 2015-ben keletkezett, eredetileg 15 ezer ft volt. A feleségemtől hamar átvettem a telefont, be is mutatkozott, Tóth Dénesként. Tudta a feleségem nevét, telefonszámát és lakcímét (utcanév). A tartozás eredetét (tárgyát) nem volt hajlandó megmondani, hiába próbáltam kérdezgetni. Állandóan a fővárosi törvényszékre hivatkozott, hogy gondolom attól kapta a megbízást. Nincs tartozásunk (tudtommal), levelet nem kaptunk sehonnan, szerinte kaptunk 2 tértivevényest. Azt mondta, hogy ha a végrehajtás mellett döntök, kiküldi a "fiúkat", és azok majd elvisznek megfelelő mennyiségű tárgyat a hátunkból. Az utcanevet tudta, de hiába kérdezgettem, hogy jó, de melyik település? - erre nem válaszolt, csak terelgette vissza a témát a végrehajtás elindítására. Persze abban a pillanatban egy ideig még hitelesnek is tűnt, és még el is bizonytalanodtam, hogy mi van ha tényleg elfelejtettünk befizetni valamit, közben költöztünk, esetleg elkallódtak a levelek stb. Aztán ment egy ideig a szócsata, irodacímet is mondott (6. ker, Bajza u. 52), meg valami női nevet, akié az iroda. Közben a feleségem túrta az internetet, mert nem igazán található így együtt a cím, a neve stb. és talált egy ilyet:
https://birosag.hu/hirek/kategoria/ugyfeleknek/csalo-probalkozik-jogosulatlan-vegrehajtassal
ugyanaz a név, a stílus minden feküdt. Elkezdtem neki a telefonban felolvasni az írást, először még mentegetőzött hogy tud róla, be akarják feketíteni meg ilyesmi, aztán folytattam a felolvasást, közben letette és nem hívott többet. Azonnal hívtam a rendőrséget és ki is jöttek, be is mentem a kapitányságra feljelentést tenni.

Azért elég rendesen rámijesztett.
Honnan tudhatta a feleségem nevét, címét (csak utcanév), telefonszámát?
Még sose volt végrehajtásunk, de gondolom nem úgy megy, hogy egyszer csak felhívnak, hogy most azonnal jönnek behajtani, még a dokumentumokat sem nézhetem meg előtte...
Az egész napunkat elcseszte, mondanom sem kell... :(((

(#17023) Zoli_76


Zoli_76
csendes újonc

Budapest. :) Ez az egész móka a válásom után kezdődött, én csak úgy utalgattam a számlára, amikor úgy éreztem nem ártana. :D Viszont a Bank általi adatokból jól látszik, hogy ez remekül sikerült, mert 2014.12.13.-án is eltaláltam és egyből pozitív is lett az egyenleg 2400 komoly magyar forint! :D Mondjuk ezt látta a bank is és szombatra is esett, szval nem tudom hogyan ért oda, de mind1. :) A széf szerződésnél én kértem a postai kiküldését a számlakivonatoknak (2 opció volt az egyik 431 a másik 480 Ft).
Arra nem számítottam, hogy lesz éves kártyadíj, mivel azt nem is használtam és b@romira őszintén de el is felejtettem. Abban az időszakban azt sem tudtam merre vagyok arccal, így nem is érdekelt, hogy van kivonat vagy nincs. Maga a számlacsomag alapdíj nélküli, csak az egyenleg közlők kerültek pénzbe, így a befizetett 2000 komoly magyar forinttal én abban a hitben éltem, hogy cca. 4-5 hónapig rendben van. Őszinte leszek, azt már nem tudom megmondani, miért nem utaltam tovább. :( Viszont ez azért lehetett ciki, mert feltehetően pont 2015.01 hónapban terhelték rá a bankkártya éves díját, ez egyből cca. -1400 Forintba rakhatta a számlát. A Bank szabályzata alapján, meg 5 hónap negatív egyenleg után megszünteti a folyószámlát. Így mire utaltam volna valószínűleg már nem is volt. Még az is lehet, hogy próbáltam utalni csak visszajött a pénz és annyiba hagytam. Tényleg sötét folt sajna. :(

(#17024) alakesh válasza HellGreg (#17022) üzenetére


alakesh
tag

Kamu, és csalás, nem kell felülni neki.

Végrehajtó alapvetően csak levélben kommunikál, vagy személyesen látogat meg vh lap kiküldését követően, telefonon nem követel, felhatalmazást pedig a közjegyző ad neki, nem törvényszék.

Az internet korában sajnos nagyon könnyű alapinformációkat összegyűjteni, akár Facebookról összevadászni.

Valószínűleg nem fog újra keresni, realizálta hogy nem vagy balek :)

(#17025) Zoli_76 válasza HellGreg (#17022) üzenetére


Zoli_76
csendes újonc

Szerintem elég béna volt, mert a címet is tudnia kellett volna pontosan. Valószínű ház / lakást hirdetők telefonszámait szúrja ki magának. Ezért nem tudja a házszámot. Tehát nem ellened irányult, hanem próbálkozik ez mindenkinél. Az a függöny meg nagyon vékony a szobában, de a parketta nagyon szép! :D Az Infopark meg jó hely, a Saulnier-Duval típusú cirkós kazánt nem veszek és nem tudom a de Ford S-Max 1.8 TDCI bevált? :D
A viccet félretéve, az Internet minden sz@rt megjegyez, sosem felejt. Nem kell túl sokat keresgélni és Te úgy emlékszel sosem adtad meg sehol a feleséged telefonszámát, aztán kiderül hogy de bizony egy Jófogás hirdetésnél pld. igen.
Viszont ilyen esetben azért nem árt figyelni, mert akár betöréses lopás is lehet az ügy vége. Szval legyen riasztó, járőrszolgálattal, az egyébként sem árt manapság. :)

(#17026) HellGreg válasza Zoli_76 (#17025) üzenetére


HellGreg
őstag

Az van szerencsére. De most utánanéztem és simán a tudakozóból is vehette az infót.
:)
Már többen is feljelentették elvileg, csak akkor azt nem értem, tavaly május óta hogy nem sikerült még visszanyomozniuk a szám alapján.

(#17027) Zoli_76 válasza HellGreg (#17026) üzenetére


Zoli_76
csendes újonc

Simán vesz kártyát 1000-2000 Ft. között. A cellainformációk lekérése meg drága. Az ilyet a rendőrségnek fel kell(ene) ültetnie. Amikor bejelenti a panaszos, akkor meg kellene kérni, hogy hívja vissza és adjon elő egy sztorit. Amikor éppen pakolja az értékeket, vagy viszi a pénzt a rendőrség meg várná kint. Így lenne egyértelmű tettenérés. Erre viszont se kapacitás, se energia. Én mindig azon csodálkoztam, hogy a fenébe nem csalásból él az egész ország. :D A 2012 Szabs. tv. gyakorlatilag intézményesítette a kis értékű csalást. :( Akik meg cégekkel csalnak azokat utolérni, megbüntetni pedig már művészet. :(

(#17028) HellGreg válasza Zoli_76 (#17027) üzenetére


HellGreg
őstag

Kicsit sajnálom is, hogy lebuktattam magunkat, hogy tudjuk hogy csaló. Oda kellett volna hívni és vele együtt a rendőrséget. De abban a helyzetben nem ez volt az első gondolatom, hanem hogy szabaduljak tőle. Illetve ki tudja, milyen címre kellett volna kimenni és mi fogadott volna ott, jobb az ilyet elengedni.
Amúgy rejtett számról hívott, nem tudtam volna visszahívni.

[ Szerkesztve ]

(#17029) Zoli_76 válasza HellGreg (#17028) üzenetére


Zoli_76
csendes újonc

Ahhoz, hogy ez sikerüljön reflexből nagyon rutinosnak kell lenni. Abszolút normál emberként reagáltál. Sőt az átlagnál sokkal gyanakvóbb voltál. :C :C
A csaló meg szerencsére elég rutintalan (még). Nem adnék nyilvánosan tippeket. Remélem belefut vmi tényleg tartozó, de elég vehemens verőlegénybe aki kicsit eltángálja. :D

(#17030) thomasthomas


thomasthomas
tag

Sziasztok,

Lehet nem a megfelelő topic, de felteszem, hátha valaki járt már hasonló szituban.

Tegyük fel, van egy egyfős Kft-d, s projektet vállalsz el. Azért mondok 1 főset, mivel hangsúlyozni szeretném h csak te dolgozol benne. Nincsen se alvállalkozó, se senki akit megbizol vele.

A projektben leszerződtök hogy x órát vállalsz hetente. Most mondtam valamit, lehetne napi/havi is. Nem ez a lényeg.

A kérdés csak annyi, hogy van-e jelentősége annak hogy a cégnél hány órára van az ember bejelentve? Inkább jogi kérdés ez, s nem tudom h miképp megy ez a valóságban. Nem kiskaput keresek, csak tisztában szeretnék lenni vele. Vagy az, hogy az ügyvezető (tehát az az 1 fő :) ) hány órára van bejelentve, az csak az ügyvezetésre vonatkozik?

Egy fitkiv példa: Tehát pl ha elvállalsz egy projektet heti 2 órában, akkor minimum heti 2 órában kell dolgozni is a Kft-nél papiron? Vagy a kettő mást jelent - elvállalhat az ember 40 órányi munkát is projekt alapon, de papiron csak heti 2 órát dolgozik (mert az az ügyvezetésre vonatkozik)?

A háttérben az áll, hogy minél kevesebb jövedelmet szeretnék kivenni a Kft-ből. Csak osztalékban [...]. S nyilván minimalizálni szeretném azt az összeget, melyet kötelező kivennem, mert igy szól az xyz jogszabály. Ennyi. :)

Ha esetleg tudtok valami oldalt vagy hivatkozást is mellékelni, azt pluszban megköszönném.

Előre is köszi.

[ Szerkesztve ]

.

(#17031) bitpork válasza thomasthomas (#17030) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Szia!
Szerintem ez erősen tevékenység függő és a könyvelőd fogja tudni megválaszolni. Pl. Ha egyszemélyes a kft és az ügyvezető csak 1 órában dolgozik benne, de pl tanácsadásra szerződik a cég maximalizált óraszámú keretben amit saját beosztása szerint használhat fel és neki nem kerül több időbe mint 1 óra elvégezni az anyag összeállítását amire a szerződése szerint akár 10 órája is van mert minimum annyit kifizetnek neki, akkor nincs gond. De ha pl egy szakképesítéshez kötött és vélelmezhetően 1 óránál tovább tartó munkát vállal el az ügyvezető akkor ott bizony járulékot lehet keresni beszedői oldalról. Értsd: nem életszerű egy kazánkovács/nőgyógyásznak számla ellenében 1 órás bejelentett munkaviszonnyal levezetni egy szülést és közben összehegeszteni egy kazánt.
Szerintem érdemesebb lenne 4-6-8 órába bejelenteni az ügyvezetőt és kifizetni a minimum járulékot. Szerencsésebb ha az ügyvezetőnek van máshol főállása.
A KATA-t megvizsgáltad mint lehetőséget?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#17032) thomasthomas válasza bitpork (#17031) üzenetére


thomasthomas
tag

Szia,

Igen, nézegettem a KATA-t, de nekem eléggé labilisnek tünik jelenleg. IT területről lenne szó - lényegében szolgáltatást nyújtanék a cégeknek. Programozás lenne főleg, amit csinálnék. S a KATA-val nagyon sokan visszaélnek...

Másrészt meg középhosszú távú terv között szerepel az is, hogy bővülnék; lenne csapat. neadjisten termék is lenne. Akkor meg a KATA egyébként sem lenne túl ideális.

Egyébként főállás mellett csinálnám, ahol 40 órában vagyok bejelentve. Alapjában véve az volt az ötletem, hogy (heti) 10 órában jelentem be magamat a saját cégemnél. Viszont lehet hogy a projektjeim szerződései úgy szólnának hogy 20 órát dolgozok rajta, mert órabérre szerződnénk.

Ez lehet-e jogilag aggályos, vagy inkább projekt-alapú szerződéshez ragaszkodjak, amiben nem szerepel óraszám? Kérdés, mennyire lehet ilyet kialkudni - hiszen egy cégnek sem jó, ha nincsen semmi garancia arra, amire. :) De az sem jó a cégnek talán ha 5 órában számol mondjuk el irreális órabért.

Hangsúlyozom, nem túlhajtani szeretném magam. 2 projektet vállanék csak el maximum. Annyi az, amennyi belefér. Csak szeretnék tiszta lapokkal játszani..

[ Szerkesztve ]

.

(#17033) Zoli_76 válasza thomasthomas (#17032) üzenetére


Zoli_76
csendes újonc

Szia!

Nem kell bejelenteni magad. :) Annyit dolgozol és annyit számlázol amennyit kedved van. A járulékokat magad után már befizeted a 40 órás rendszeres munkaviszonyodnál. Ezt még nálunk is elég egyszer. :) Tehát nem kell még egyszer bejelentened magad X órára, hiszen benne vagy a cégedben mint vezető tisztségviselő.
A céggel számlázol, a számla után adózol. Emlékeim szerint ez 11%, (Társasági adó + iparűzési adó). Ennyi bevételnél szerintem lehet ÁFA mentes, így legalább azzal nem kell szenvedni. :) Nekem ez 10 éve így működik tökéletesen, igaz Bt-vel.
Mivel készülnek számlák, így a könyvelési költség megugorhat a könyvelőnél.Az, hogy milyen szerződést kötsz az már neked fontos a nyereség miatt. Olyanba állapodjál meg, ami neked megéri. Lehet az előre meghatározott óra nem lesz annyira jó programozásnál, mert a megrendelők eléggé szeretnek ilyen-olyan módosításokat, javításokat, változtatásokat kérni (tudod az a gomb ott miért piros és lehetne zöld? :) ) és úgy érzik ez még az alap munkaidő része. :)

(#17034) LuckyL válasza thomasthomas (#17032) üzenetére


LuckyL
őstag

nem értem mi a "labilis" a katában
legkedvezőbb adózási forma főleg főállás mellett csak 25k a havi adó
ha bővülsz lehet más adózásra váltani nem probléma

cryptot minden termékemért elfogadom

(#17035) MaCS_70 válasza MaCS_70 (#17020) üzenetére


MaCS_70
félisten

Konzultáltam egy kollégával, aki meglehetősen járatos a követeléskezelési ügyekben. Szerinte egy pár ezer forintos jogos követelésre a bíróság rezzenéstelen arccal ítéli meg a követelésbehajtó cégek százezres nagyságrendű adminisztratív költségeit -- úgyhogy csak az elévülésben lehet reménykedni, jó alapos elemzéssel.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#17036) MaCS_70 válasza Zoli_76 (#17027) üzenetére


MaCS_70
félisten

"A cellainformációk lekérése meg drága."

Ezt hogy érted? Kinek drága?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#17037) Zoli_76 válasza MaCS_70 (#17035) üzenetére


Zoli_76
csendes újonc

Köszi szépen! :) Azt meg tudnád kérdezni, hogy ha egy ilyen faktor cég terheli X költségét + ÁFA, akkor arról kell számlát adjon vagy nem?

(#17038) Zoli_76 válasza MaCS_70 (#17036) üzenetére


Zoli_76
csendes újonc

Mindenkinek, kivéve ha Ráhel telefonját kell megkeresni. 😊

(#17039) Zoli_76 válasza MaCS_70 (#17035) üzenetére


Zoli_76
csendes újonc

Elévülés: Az én esetemben ez azért macera, mert nem hitel. Itt nem úgy működik, hogy van egy dátum amikorra be kell fizetned a tartozásodat, hanem felszámolja a bank a költséget és ha 5 hónapig negatív az egyenleg felmondja a szerződést. Esetemben 2015.01 hónapban történt, hogy a számla negatív egyenlegbe esett, azaz tartozás keletkezett. Viszont ez nem törlesztő részlet, tehát ment 02,03,04,05 hónapig, amikor állítólag kaptam egy sima leveles felszólítást. Aztán 2015.06.01 hónapban a bank felmondta a szerződést. Innentől 2015.09.01-ig számolt tartozáskezelési díjat, és 2015.09.08-án engedményezte a követelést.
Tehát ilyen esetben mikortól kezdődik az elévülés? Erre tud valaki válaszolni? :D Ráadásul a tartozás egy része így elévült, de egy része nem. Ilyenkor mi a helyzet?
Más:
Ez a faktor zrt, egy 10 fős cég, melynek az elmúlt 2 évben több vezető cseréje volt, mint nekem alsó nadrág. Olyan 40 változásuk van. Alkalmazottat is keresnek, lehet be kellene lépjek hozzájuk. Elég nagy náluk a fluktuáció. :) Éves árbevétele 120M ami vicc egy Zrt kategóriánál.
A neten van egy rakás vesztes követelésük. Továbbá az előző szintén cégtag ügyvédjük, miután felsült nem kevés felszólítással, inkább 8%-ban 4 millióval bevásárolta magát a cégbe. Az ügyvezető, komoly 1 millióval van jelen. Az új ügyvéd, szintén vezető tisztségviselő, de a székhelye egy autószerelő műhely. :DD Mondjuk szép ház, de elég mókás.
Tételezzük fel, hogy per lesz. Ott a tárgyalás. Megjelenik az ügyvéd és hogyan járhat el úgy, hogy a fizetése a cégtől van? Erre sem mond semmit a bíró?
Nincsenek bírók akiktől lehet pénzért tanácsot kérni?😀
Ami pedig megint csak érdekes, ha az én ügyem annyira tuti biznisz, akkor az egyik faktor cég, miért adta el egy másik faktor cégnek, ha ő is eljárhatott volna ugyan így? Ráadásul 2019.04. hónapban történt az eladás. Azaz elvileg még elévülési időn belül.

(#17040) djdaniel


djdaniel
senior tag

Sziasztok, tanácsot szeretnék kérni.

Édesanyám 2006-ban felvett 990.000Ft-ott, valamennyit kifizetett belőle .
2007-ban elkerült egy önálló bírósági végrehajtóhoz a tartozás, ekkor kb 1.300000 Ft lett belőle kamatokkal együtt a követelés és elkezdték tőle letiltani, ezt 7éven keresztül, a 8órás minimálbér 50%-át letiltották tőle. 2014-ben munkahelyet váltott, vitte magával a letiltási papírt csak nem vonták le tőle, mert nem volt bejelentve. A jelenlegi munkahelyén bejelentve 2015óta dolgozik és most találta meg megint a végrehajtó ebben az ügyben.
A számomra érdekes 7 évre számolok havi 25.000ft-ott az 2.100000ft, bőven több lett fizetve.
A tegnapi napon közölte vele a főnöke hogy kapott papírt a végrehajtótól h 9.90000ft-ott + valami 700.000ft kamatot követelnek rajta, így 5év elteltével. A végrehajtótól levelet nem kapott, sőt soha sem küldött neki semmi elszámolást hogy ő mennyit fizetett például 1év alatt, mennyi van vissza.
Az önálló bírósági végrehajtóval próbáltunk annak idején felvenni a kapcsolatot, írásban és telefonon, de nem reagált.
A kérdésem az lenne, hova fordulhatnánk ezzel? Mert szerintem átvernek.
Menjek el egy ügyvédhez? Vagy a banki és végrehajtási károsultak fogyasztóvédelmi egyesületéhez?

(#17041) coco2


coco2
őstag

Sziasztok!

Egy internetes alkalmazáshoz problémás ászf-et kellene írni. Tömören, a cégnek védenie kell majd a saját hátsóját halom sok ge*i között is. Ismerni kellene a szellemi magántulajdon tolvajok dolgait, hozzá tartozó bírói gyakorlatot. Első sorban Németország és USA.

Van vele főleg 2 egyszerű problémám.

Interneten ügyvédek bemutatkozóit amiket találtam, nem igazán tudom eldönteni, hogy hova soroljam az igényeimet? Milyen területhez tartozik az ilyesmi?

Aki már járt végig a fentihez hasonló problémával megoldásig vezető utat, valami tippnek örülnék, mennyi pénz megy majd el jogi tanácsadásra? Dimenziójában mire érdemes készülni, ami "sportszerű" ár?

Köszönöm.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#17042) Zoli_76 válasza djdaniel (#17040) üzenetére


Zoli_76
csendes újonc

Szia! Látszik a fizetési papírokon, hogy levonták tőle havonta az összegeket? Tudja édesanyád igazolni, hogy 7 éve folyamatosan levontak tőle havi 25000 forintot?

(#17043) alakesh válasza djdaniel (#17040) üzenetére


alakesh
tag

Ha olyan kamata volt a hitelnek (pl. hitelkártya, folyószámlahitel), akkor sajnos nagyon hamar, nagyon gyorsan tud emelkedni az összeg... Ha a havi 25000 forint a folyamatos kamatterhelést se tudta fedezni, akkor sajnos lehetséges, hogy a tőkéből még semmi nem került sorra (a tőke minden esetben az utolsó, ami levonásra kerül a befizetett összegből)

(#17044) MaCS_70 válasza Zoli_76 (#17039) üzenetére


MaCS_70
félisten

Az elévülés szempontjából az a dátum az irányadó, amikor az adott díjjal késedelembe esnek.

Ez elvben egy egzakt dátum, de láttam már hajmeresztő megoldásokat határidő-számításra.

Az ügyvéd összeférhetetlensége még ingoványosabb kérdés. Az általam tapasztalt gyakorlat nagyjából az, hogy a bíróság azt nem engedi, ami igazoltan sérti az ellenérdekű fél érdekeit, de etikai kérdésekbe nem mennek bele.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#17045) Zoli_76 válasza MaCS_70 (#17044) üzenetére


Zoli_76
csendes újonc

Mindezek alapján helyes a megközelítés, hogy a bíró érdeke az, hogy a lehető leggyorsabban és a gyengébb fél ellen ítéljen? Tehát simán lesöpri az elévülést, nem érdekli, hogy van-e egyáltalán szerződés, kivonat, hanem egyszerűen a faktornak ad igazat, 10 perc és viszlát.
Aztán nagyjából lehet menni Istenhez panaszt tenni. :D
Mondjuk az igazoltan sértené az érdekeimet, hogy én fizetem azt az ügyvédet aki a faktor cég vezetője és ügyvédje is, abban a perben ahol én vagyok a kötelezett. :D :D :D

(#17046) HellGreg válasza Zoli_76 (#17045) üzenetére


HellGreg
őstag

Ebben az országban ha valaki egyszer elúszik egy hitellel, és nem nyer a lottón, akkor annak vége van. A bank és a végrehajtó szinte élet-halál ura, azt csinál veled amit akar.
Van egy kollégám, aki pár éve elúszott 2 hitelkártyával és egy személyi kölcsönnel. Egy munkahelye volt, az is keveset fizetett. Azóta már nagyon jól keres, sőt a munkahelyén felül taxizik is, ott is nagyon jól keres (igaz, nem alszik és van 4 gyereke), de még így is lehetetlen, hogy belátható időn belül kimásszon az adósságokból. A faktorcégekkel kialkudott törlesztőrészletek és a banki törlesztőrészletek úgy vannak megkonstruálva, hogy mire visszafizeted, az egykori tőke többszörösét fizesd vissza. Illetve a tőke az nem csökken, csak a kamatot fizeti mindenütt. Ráadásul áttételekkel is kitoltak vele, mert a meglévő hitelét (ami még nincs elúszva) sem tudja előtörleszteni, mert amíg van a végrehajtónál tartozása, nem engednek előtörleszteni. Ergő hiába keres sokat, még évekig adós lesz, és mivel az állam törvényileg tiltja a KHR listások hitelfelvételét, ki se tudja váltani ezeket.
Szóval a lehető legrosszabb feltételek kombinációját varrták a nyakába, és tönkre tették az életét. És ezt az állam hagyja, szemrebbenés nélkül.

(#17047) MaCS_70 válasza Zoli_76 (#17045) üzenetére


MaCS_70
félisten

Őszinte leszek: fogalmam sincs arról, hogy hogyan működnek a bíróságok.

A büntetőt még csak-csak átlátom, mert ott nagyjából egyszerű a szempontrendszer, de a polgárinál teljes számomra a homály. Érthetetlen, sőt, megmagyarázhatatlan, a tételes joggal ellentétes ítéleteket kapok és olvasok, és még csak azt sem látom, hogy a legkönnyebb irányba mennének el.

Persze nem minden bíróra igaz ez, mert látok szó szerint bravúros ítéleteket is, de teljesen kiszámíthatatlan, hogy kihez kerül az ember ügye.

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#17049) LuckyL válasza HellGreg (#17046) üzenetére


LuckyL
őstag

nézd fura ezt így leírni, de ha reménytelen a helyzet vannak megoldások amivel ki lehet bújni a fizetés alól és utána jobb lesz az alkupozíció is ha mégis fizetne
ha váalsztani kell hogy a család élete vagy a bank pénze, akkor nem nehéz a döntés
sajnos mindig a 100% korrekteket teszik tönkre
én persze nem javaslok semmit, ez inkább csak elmélkedés volt

cryptot minden termékemért elfogadom

(#17050) coco2 válasza LuckyL (#17049) üzenetére


coco2
őstag

Sziasztok!

Nézegettem neten mindenféle meghatalmazási papírokat, de nem nagyon tudtam eldönteni, mi okés, és mi nem. Személygépjármű eredeti tulaja elhalálozott, hátrahagyta a kocsit 3 örökösre (egyenlő részben került rájuk), és egyikük lenne az üzemben tartó, aki a papírokat intézné, amihez kell neki meghatalmazás a másik kettőtől. Van ilyesmire / kell ilyesmire bármi más, mint általános meghatalmazás? Ha igen, hol olvasgathatok mintát?

Köszönöm.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jogász topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.