Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jogász topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-02-11 07:27:19

LOGOUT.hu

A topikban minden törvénytelen módszer megvitatása tilos!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3901) Sanyabá válasza devil-k (#3900) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Igaz, itt már naponta változnak a dolgok. :(((

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#3902) Orlin


Orlin
addikt

Sziasztok!

Közben bonyolódott a helyzet.A lakásfelújító topicban már írtam,hogy fel szeretnénk a régi pala kerítés helyére rakni trapézlemezzel kerítést!Ami faszán gátolná az átlátást mivel a szomszéd az elmúlt években töltte az udvarát és így sima a rálátása az udvarunkra...
Az egy dolog,hogy töltötte ,de hozzá tér-kövezte az udvarát a kerítésünkhöz!!
Reggel volt itt a szaki a trapézlemezes kerítéssel kapcsolatban és mondta nem tudja elbontani a régi kerítésünket mert hozzá van építve a szomszédé!Ha elkezdené akkor jönne vele a szomszéd tárköve!!
Ami súlyosbítja a dolgot,hogy meg is van dőlve a kerítésünk ergo egy nagyobb vihar bedöntené és akkor is hozná magával a szomszéd térköveit!De még magát a dőlés ívét és pala lemez íve is ki van tér kövezve...

A kérdés az lenne ilyenkor mi a teendő?Szeretnénk kicserélni a saját kerítésünket,de nem tudjuk mert megrongálnánk a szomszédét vele...

Köszi!

[ Szerkesztve ]

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#3903) Sanyabá válasza Orlin (#3902) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Kié a kerítés, azaz a Te építési oldaladról van szó?

Vagy ha jól értelmezem dupla kerítésről van szó?

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#3904) Orlin válasza Sanyabá (#3903) üzenetére


Orlin
addikt

A kerítés a miénk.Még mi húztuk fel 10-en éve...Csak közben romlott az állapota a fa merevítések stb...Szépen meghajlott az egész ergo egy nagyobb szél bedöntheti.A szomszéd pedig térkövezett és hozzá térkövezte a kerítésünkhöz.Ha tehát megbontanánk a kerítésünk akkor jönne vele az ő térköve is!Amúgy ez a ki**ás határa már.Miért nem tudott legalább egy 2 cm-et elhagyni a kerítésünktől?!Nem beszélve arról,hogy ha jól tudom kell hagyni törvényileg is a szomszéd kerítéstől 80 cm-et?!

Köszi.

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#3905) üszök


üszök
őstag

Van egy NAV bírságom,hogyan tudom befizetni azon kívül,hogy elutalom? A határozatban csak egy számla szám van hová fizessem be.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#3906) bitpork válasza üszök (#3905) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Államkincstári számla, aminek nincsenek fiókja ahol lehet befizetni.
1 lehetőség: bemész navhoz kérsz csekket go to posta than pay
2 megkérsz valakit akinek van számlája hogy utalja el amit odaadsz neki, de ekkor nagyon figyelj, hogy a határozat száma, és a TE adószámod legyen a közlemény rovatba.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#3907) üszök válasza bitpork (#3906) üzenetére


üszök
őstag

Köszi.
A Kincstárban sem lehet befizetni? Az van kicsiny városomban.
Voltam ma a NAV-nál, de ezek szerint nem jó helyre mentem. A portás szerint csak utalással lehet fizetni,nem nagyon állt a helyzet magaslatán,így nem volt kedvem vele vitatkozni. Megkérdezem a másik helyen is.
A második megoldásodat nem szívesen alkalmaznám.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#3908) bitpork válasza üszök (#3907) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ha a közeledben van fiókja, akkor bemehetsz befizetni - de erre példát a környezetemből nem tudok. Van az államkincstár honlapján fióklista.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#3909) üszök válasza bitpork (#3908) üzenetére


üszök
őstag

Van fiók,ha nem megy,megyek csekkért.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#3910) -NOKIA- válasza bitpork (#3908) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

Hoppá:
[link]
Legalább itt sem fognak lehúzni több ezer forinttal hogy hozzáférjek a saját pénzemhez.

(#3911) bitpork válasza -NOKIA- (#3910) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Esélytelen hogy kezelési költség és tranzakciós adó nélkül kapd meg szvsz.
Én akkor is tartom hogy ennek a levét itt mindenki meg fogja inni :(

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#3912) -NOKIA- válasza bitpork (#3911) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

Én is úgy sejtem.
És ez? [link]

(#3913) bitpork válasza -NOKIA- (#3912) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Szerintem ez olyan lesz mint ami a nettel volt egy időben. Az elején ha valaki megvette a 10k-s csomagot, annyira örültek hogy eszükbe nem jutott forgalmi korlátot állítani. Utána meg pánikszerűen megszüntették ezeket új , "jobb/több" csomagokat létrehozva hogy mindenkinek a szerződése legyen átszövegezve. Ahogyan megszűntek a 0-s csomagok, úgy fognak 1-1 plusz szolgáltatás álcája alatt ki illetve bevezetni csomagokat. Ez ellen nem tehet senki csak a választók.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#3914) Kékes525


Kékes525
félisten

A Bittorrent összefoglalójában olvastam: "Magyarországon az audiovizuális javak letöltése, és magáncélú felhasználása legális."

Szerintem ez így pontatlan. Legális, akkor, ha a forrás is legális volt, tehát saját anyagát tette fel és a feltevés minden lépése legális volt. Ha ez igaz, akkor a legtöbb letöltő oldalról nem lehet letölteni, mert honnan tudjam azt hogy honnét származik (valószínűsíthetem, hogy nem a feltöltő sajtátja volt).

Vagy tévedek? :F

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#3915) devil-k válasza Kékes525 (#3914) üzenetére


devil-k
nagyúr

Ha saját részedre töltöd le, akkor biztos lehetsz benne, hogy senki nem fog miatta csesztetni. Itt mindig a haszonszerzésen van a hangsúly általában, az izgatja a "nagyokat".

Egyébként ez csak egy költői kérdés volt vagy a lelkiismereted megszólalt mert a "Magról" töltesz? ;]

- mozi bolondéria -

(#3916) Kékes525 válasza devil-k (#3915) üzenetére


Kékes525
félisten

Nagyon sokat olvasgattam erről az interneten, de egy kivételével egyértelműen azt írták, hogy nem legális a sima letöltés (audiovizuális tartalom) sem, ha a felhelyezett forrás nem a feltöltő sajátja volt.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#3917) tPedro_ válasza Kékes525 (#3916) üzenetére


tPedro_
őstag

Ez egy eleg friss cikknek tunik a temaban.

(5) Nem valósítja meg az (1) bekezdés szerinti bűncselekményt, aki másnak vagy másoknak a szerzői jogról szóló törvény alapján fennálló szerzői vagy ahhoz kapcsolódó jogát vagy jogait többszörözéssel vagy lehívásra történő hozzáférhetővé tétellel sérti meg, feltéve, hogy a cselekmény jövedelemszerzés célját közvetve sem szolgálja.

(#3918) Kékes525 válasza tPedro_ (#3917) üzenetére


Kékes525
félisten

Olvastam ezt a cikket is:

"Aki másnak vagy másoknak a szerzői jogról szóló törvény alapján fennálló szerzői vagy ahhoz kapcsolódó jogát vagy jogait vagyoni hátrányt okozva megsérti, vétség miatt két évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő."

Ez a kitétel szerintem nem engedi. (nem vagyok jogász!). Vagyoni hátrányt okoz, mert nem fizet érte.

Nem beszélve arról, hogy itt a lehetővé tétel is büntetlen, holott mos ítéltek el ezért, ha jól emlékszem egy nőt.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#3919) tPedro_ válasza Kékes525 (#3918) üzenetére


tPedro_
őstag

Ez az elso bekezdes szovege.

Szerintem pont ezert irtak a cikkben, hogy rosszul lett megfogalmazva a torveny es hogy gyakorlatilag nem valtozott semmi. (Ja es en se vagyok jogasz!)

[ Szerkesztve ]

(#3920) Kékes525 válasza tPedro_ (#3919) üzenetére


Kékes525
félisten

Vak vezet világtalant. ;]

Mit szabad letölteni a netről?

Ez az egyetlen cikk amely egyértelmű igent ír.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#3921) tPedro_ válasza Kékes525 (#3918) üzenetére


tPedro_
őstag

Szerintem erre az esetre gondolsz.

Mondjuk ez eleg nagyuzeminek tunik, a berelt szerverekkel meg a 3000 filmmel. Plusz programokkal, amik ugye mas megiteles ala esnek.

(#3922) Kékes525 válasza tPedro_ (#3921) üzenetére


Kékes525
félisten

Igen erre. A szigorúan magáncélra, nem üzleti érdekből történő letöltésnek is van felső határa? 1db, ezer db, millió db dal, album, film?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#3923) devil-k válasza Kékes525 (#3922) üzenetére


devil-k
nagyúr

Őszintén, ez kit érdekel? :)

- mozi bolondéria -

(#3924) Kékes525 válasza devil-k (#3923) üzenetére


Kékes525
félisten

Ha valakit megbüntetnek azt biztosan. :K

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#3925) devil-k válasza Kékes525 (#3924) üzenetére


devil-k
nagyúr

Nem hallottam még olyan esetről, akit azért büntették volna meg, mert volt 5 esetleg 500 db másolt filmje/zenéje magáncélra. Ez egy olyan elméleti kérdés, amire szerintem a kodifikációs bizottság tagjai sem tudnának érdemi választ adni. De ha bárki állást foglalt ez ügyben, arra nagyon kíváncsi lennék.

- mozi bolondéria -

(#3926) Kékes525 válasza devil-k (#3925) üzenetére


Kékes525
félisten

Én sem hallottam ilyen esetről. Csak elméletileg tettem fel a kérdést.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#3927) natë


natë
nagyúr

(#3928) bitpork válasza natë (#3927) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Hova valósi a honlapot üzemeltető cég?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#3929) devil-k válasza natë (#3927) üzenetére


devil-k
nagyúr

Hogy, min keresztül foglaltad? Az lenne a jó, ha Booking.com. Ők nagyon rugalmasak és el tudják intézni, hogy ne kelljen fizetni, sőt, hogy még a foglalót is visszakapd. De gyanítom, nem rajtuk keresztül foglaltál, ugye?

- mozi bolondéria -

(#3930) natë


natë
nagyúr

Horvát a cég. Istriasun.

A foglalásnál semmilyen adatot nem adtunk meg, csak a nevet.

2000€-s büntetéssel fenyegetőznek....

Sajnos önhibánkból nem tudunk menni.

[ Szerkesztve ]

(#3931) bitpork válasza natë (#3930) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

A Terms of Use szerint 0-7 nappal a megkezdés előtt már nem lehet térítésmentesen lemondani, tehát a teljes összeget fizetni kell. A horvátok már EU, tehát a cég a követelését igen jó eséllyel követeléskezelőnek fogja értékesíteni, vagy valóban perel -ez utóbbinak kicsi esélyét látom pusztán a magas költségek miatt.

"or a reservation cancelled up to 30 days prior to the beginning date of the service 15% of the total amount of the reservation and a minimum of 15 Euro if the total amount of the reservation is under 50 Euro will be charged for a reservation cancelled from 29 to 22 days prior to the beginning date of the service 30% of the total amount of the reservation will be charged for a reservation cancelled from 21 to 15 days prior to the beginning date of the service 60% of the total amount of the reservation will be charged for a reservation cancelled from 14 to 8 days prior to the beginning date of the service 80% of the total amount of the reservation will be charged for a reservation cancelled from 7 to 0 days prior to the beginning date of the service 100% of the total amount of the reservation will be charged"

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#3932) natë válasza bitpork (#3931) üzenetére


natë
nagyúr

De hogyan hajtják be? Semmilyen adatomat nem tudják a nevemen kívül...A pénzt sem az én számlámról utaltuk.

(#3933) bitpork válasza natë (#3932) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Annak semmi akadálya hogy az összes általuk ismert adatot átadják a behajtónak és hidd el a 40. hívás után az ismerősök is szívesen adják meg a telefonszámot, nevet.

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#3934) bambano válasza natë (#3932) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

hogy hajtják be, mikor számláról utaltál?
elég könnyen...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#3935) natë válasza bitpork (#3933) üzenetére


natë
nagyúr

1 adatuk van rólam a nevem. Arra gondolsz, hogy a bankszámlaszám (kollégámé) elég ahhoz, hogy többet tudjanak meg?

Ezt írták:

"Ok, we will wait till the end of the day. I think is not necessary to proceed with legal appointmente because it will cost you about 2000€.
So please go to the apartment tomorrow and use your voucher.
Best regards,
Darko Zima | Sales department | IstriaSun Pula
E-mail: info@istriasun.com | Mob: +385 (0)91 2 649 237 | Tel: +385 (0)52 496 001 | Fax: +385 (0)52 496 003
The best way to book your holiday | www.istriasun.com"

(#3934) bambano :....és ha befut az illető a bankba és megszünteti a számlát?

[ Szerkesztve ]

(#3936) bitpork válasza natë (#3935) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Attól az adatai meglesznek, hiszen az utalási történetben ott lesz minden. Sokat nem tudtok tenni ebben az esetben ahogy én látom.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#3937) natë válasza bitpork (#3936) üzenetére


natë
nagyúr

Kit vesznek elő? Akinek a neve meg lett adva, hogy átveszi a kulcsot, vagy aki foglalt és utalt?

(#3938) devil-k válasza natë (#3937) üzenetére


devil-k
nagyúr

Tök mindegy kinek a bankkártya adatai vannak megadva. Ha ők tudják, akkor jogosan lekaphatják a pénzt. Feltéve, ha van rajta annyi. Ha nincs, akkor jön a következő lépés.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#3939) natë válasza devil-k (#3938) üzenetére


natë
nagyúr

Hát akkor a kolléga szenvedi meg, nem én....

(#3940) bambano válasza natë (#3939) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

igaz barát vagy, ha hagyod, hogy más vigye el a balhédat...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#3941) natë válasza bambano (#3940) üzenetére


natë
nagyúr

Egy, nem én foglaltam, hanem ő, ő ruházta rám, mivel nem akartak jönni, szarban hagyva még pár embert...
Kettő, eszem ágában nem volt szarban hagyni. Nem szokásom. (Pedig mégcsak nem is barátom)

Más: megírtam a problémát őszintén a "cégnek". Gyakorlatilag pár email után inzultálásba, anyaázásba torkollt részükről a dolog...

(#3942) devil-k válasza natë (#3941) üzenetére


devil-k
nagyúr

Szép cég az is....

- mozi bolondéria -

(#3943) bitpork válasza devil-k (#3942) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

A helyzet h senkitől nem elvárható hogy más váratlan helyzete miatt helytálljon. Valószínűnek tartom h az utazási irodának is ki kell fizetni a szállást.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#3944) devil-k válasza bitpork (#3943) üzenetére


devil-k
nagyúr

Ezt akkor sem indokolja semmi sem a cég részéről:

" Gyakorlatilag pár email után inzultálásba, anyaázásba torkollt részükről a dolog.."

- mozi bolondéria -

(#3945) natë válasza bitpork (#3943) üzenetére


natë
nagyúr

Szerintem nem. A foglaló pont ilyesmiért van nem? Ha a vendèg nem megy, megtartják.
Olyanokat írtak nekem, hogy már ma küldenek valamit (hová?) részemre, ami 2000 eurómba fog fájni, meg én nem tisztelem a családom és szègyen, hogy nem tudok elmenni, szégyenbe hozom őket is (familia).

(#3946) bitpork válasza devil-k (#3944) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Természetesen az anyázás - amiről csak az egyik féltől tudunk - nem magyarázható. Az viszont könnyen előfordulhat h az ő szerződésük magával az ingatlan tulajdonossal kötelezi őket fizetésre. Te mennyire könnyen vennéd ha pénzt veszítesz? Nem akarom az értelmetlen vitát, és az ördög ügyvédjének a szerepét tovább játszani, csak meg akarom világítani hogy az elfogadható és az érthető két külön kategória.

(#3945) Mozzarella: az h miket írogatnak , nem számít. Csak majd ha csinálnak is valamit. A stílusuk természetesen nem elfogadható.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#3947) bambano válasza natë (#3941) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

te konkrétan azt írtad meg a cégnek, hogy nem akarod teljesíteni a szerződés rád eső részét.
ilyenkor szokás néhány udvarias levélben felhívni a szerződő felet a szerződésszegés tényére, majd ha ez nem megy, akkor jön a fenyegetőzés.

ez a szabvány menetrend, ezen kár csodálkozni.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#3948) LuckyL válasza bitpork (#3936) üzenetére


LuckyL
őstag

jajj ne paráztassátok már a srácot
tiltsa le a kártyát vagy vegye le a limitet rajta és kész
tudod mikor fogja a horvát bármiylen más módon behajtani

na jóéjt..LOL

cryptot minden termékemért elfogadom

(#3949) bitpork válasza LuckyL (#3948) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Tévedsz, sajnos. A volt főnököm szerb. Itthon volt cége, csinált gubancot. A mai napig járnak a behajtók ott kint a nyakára.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#3950) natë válasza bitpork (#3949) üzenetére


natë
nagyúr

8 éve kinn dolgozó idegenvezető azt mondta, nem tudják behajtani.

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jogász topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.