Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jogász topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-02-11 07:27:19

LOGOUT.hu

A topikban minden törvénytelen módszer megvitatása tilos!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3551) gordonfreemN válasza Apollo17hu (#3541) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Nem, ez amit mondasz, mindenkire vonatkozik.
A 35év alatti első tulajdonos csak az illeték felének kedvezményére van.

De mutasd azt a jogszabályt, ami szerint 2% az egész ársávban az illeték 15millióig 35év alatt első tulaj esetén.

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#3552) bambano válasza szaszayanou (#3550) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

majd találnak valamit.
de a legtöbb hatóság nem fogadja el a dokumentumok elvesztését rendőrségi feljelentés nélkül.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#3553) gordonfreemN válasza albiosz (#3542) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Ez így ok szerintem is. De mivel nem tudtuk az összeget, ezért realizálható volt egy egészen alacsony ár is.
A lényeg, amit írtam az helyén volt.
Azt pedig nem mondhatod, hogy ár alatt van az ingatlan, hisz honnan tudod, milyen az az ingatlan piaci ára?

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#3554) gordonfreemN válasza gordonfreemN (#3551) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Most nézem, te magad le is írtad:
Az illetékkötelezettség keletkezésekor a 35. életévét be nem töltött fiatal az első lakástulajdonának (tulajdoni hányadának) megszerzése esetén az egyébként fizetendő illeték 50%-ig terjedő kedvezményre jogosult, ha az egész lakástulajdon forgalmi értéke a 15 000 000 forintot nem haladja meg. Ilyen forgalmi értékű lakás tulajdoni hányadának megszerzése esetén a vagyonszerzőt a szerzett tulajdoni hányaddal arányos mértékű kedvezmény illeti meg

Ez nem azt határozza meg, hogy hogyan számítják. Ez csak azt határozza meg, hogy az említett feltételek esetén az kiszámított illeték felét elengedik. Remélem így már tiszta lesz.

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#3555) gordonfreemN válasza korcsillio (#3548) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Akkor neked az illeték felét elengedik.
Az illeték pedig jó esetben a vételár 2%-a -és nem azért, mert 35 alatt vagy, hanem azért, mert nem éred el a 4 milliós határt- lesz, hacsak nem kimegy a NAV és értékbecsültetnek maguknak. Fentebb kicsit volt is erről szó, hogy manapság már az a tendencia, kimennek.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#3556) albiosz válasza gordonfreemN (#3555) üzenetére


albiosz
őstag

Nem értem, hogy milyen 4 millióról írsz folyamatosan? Ez alapján 1 milliárdos értékig egységesen 4% az illeték. Itv. 26. § (6) alapján pedig tudjuk, hogy 35 év alattiaknak első lakásszerzés esetén (ha nincs 15 millió az érték), akkor a felét elengedik, így jön ki a 2% korcsillionak az 1,4 misis házra és nekem a 9,5-es lakásra.

(#3557) CounterBoci válasza bambano (#3552) üzenetére


CounterBoci
senior tag

Ezen gondolkodtam, akit közelről ismerek és nála könyveltetett ugyan így járt. Az összes anyaga van valahol... Csak ő külföldön él már.
Ha másra nem is lesz jó a feljelentés legalább a rendőrség előkeríti. Gyanút foghattam volna, mikor az utolsó számláimat e-mailban kérte. KATA-val kapcsolatban sem szólt, mivel tavaly úgy alakult, hogy csak egy cégnek dolgoztam annyi munkám volt tőlük. Nem színlelt munkaszerződés, de ezt adott esetben be is kell bizonyítani. Megérdeklődöm a rendőrségen, erre nem is gondoltam dokumentumok elvesztésével kapcsolatban. :R

(#3558) gordonfreemN válasza albiosz (#3556) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Írtam fentebb többször is, hogy teljesen biztos én sem vagyok benne, de valaki bedobta, hogy még él a 4milliós értékhatár. Írtam azt is, hogy a NAV általad is linkelt oldaláról nekem is az jön le, hogy egységesen 4% az illeték. Csak aztán valamiért elkezdtem erősködni a 4 milliós értékhatár mellett, szerintem belekavarodtam kicsit vagy valakinél valamit benéztem, elnézést érte.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#3559) bambano válasza CounterBoci (#3557) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

A hatóság, és itt most a navra célzok, nem fogadja el tőled a dokumentumok elvesztését, ha nincs hivatalos irattal alátámasztva. Tehát vagy van rendőrségi határozatod arról, hogy a fickó elhúzott külföldre, vagy 100%-ban te viszed el a balhét a saját könyvelésed hiányáért.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#3560) CounterBoci válasza bambano (#3559) üzenetére


CounterBoci
senior tag

Értem, köszi. De ezeket az új könyvelőm miért nem mondta el??? Elméletileg Pesten van, hamar megtalálják. Csak gondolom azt is letagadja majd, hogy ismer. Legtöbbet e-mailban tartottuk a kapcsolatot, gondolom az elég meggyőző.

(#3561) gordonfreemN válasza Apollo17hu (#3541) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Stimm a dolog már, végül csak bevette az agyam amit mondasz, sry az erősködésért.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#3562) albiosz válasza gordonfreemN (#3558) üzenetére


albiosz
őstag

No para. :) Lehet, hogy régen úgy volt, ahogy mondod. Én csak mostanában követem az eseményeket, de aki folyamatosan, az nem csodálom, hogy keveri már a dolgokat, mert folyamatosan változik valami.

(#3563) --HARDCORE--


--HARDCORE--
senior tag

Üdv!
Bocs, hogy nem olvasom végig... Mennyire jogszerű az hogy egy férfi a feleségének vett telefonjával lehallgatja, GPS-en megfigyeli párját, hogy merre jár, és talán még fotókat is menteget - távolról egy másik telefon segítségével, ha a feleségnek ez egyáltalán nincs ínyére?

Csatlakozz a ReVoluthoz, ne fizess a semmiért a magyar bankoknak! ___Üdv.: Zsolt___ R.I.P. Ivett!

(#3564) Apollo17hu válasza gordonfreemN (#3561) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Ok, csak azért furcsállottam a dolgot, mert 10M körül tervezek lakást venni, és nem mindegy, hogy 200 vagy 400 ezer lesz az illeték. :)

(#3565) CounterBoci válasza --HARDCORE-- (#3563) üzenetére


CounterBoci
senior tag

Úgy olvastam elég szép büntetést lehet kapni érte :) Ha még rögzíti is az adatokat, még súlyosabb. De megmondják a hozzáértők.

(#3566) --HARDCORE-- válasza CounterBoci (#3565) üzenetére


--HARDCORE--
senior tag

Köszönöm! :R :)

Csatlakozz a ReVoluthoz, ne fizess a semmiért a magyar bankoknak! ___Üdv.: Zsolt___ R.I.P. Ivett!

(#3567) birno


birno
addikt

Sziasztok,

[link]
"Az elállás joga" resznel irtak alapjan, ha en ma atvettem toluk egy egeret, akkor 8 napon belul visszavihetem es visszaadjak az arat minden indoklas nelkul?
Mert ha jol ertem ez nem szolgaltatas, nem szoftver, nem szemelyhez kotott s nem egyedi keresre keszitett cucc.
Ha igy van, van esetleg egy sablon az irasbeli kerelemre?

(#3568) gordonfreemN válasza albiosz (#3562) üzenetére


gordonfreemN
addikt

jaja én 2010ben vettemúgy volt, amit feleslegesen szajkóztam itt :R

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#3569) HuMarc válasza birno (#3567) üzenetére


HuMarc
addikt

[link], tehát a 8 napból 14 lett, de egyébként igen, ha el akarsz állni a vásárlástól, minden további nélkül megteheted.

(#3570) birno válasza HuMarc (#3569) üzenetére


birno
addikt

Wow, kiraly, koszi. :R

(#3571) korcsillio válasza gordonfreemN (#3555) üzenetére


korcsillio
őstag

Gondolkozok még azon hogy a 2éves fiamra íratom,csak nem tudom hogy ez mekkora "keveréssel" jár...

(#3572) gordonfreemN válasza korcsillio (#3571) üzenetére


gordonfreemN
addikt

A helyzet az, hogy akkor a gyerek érdekeit a gyámhivatal fogja képviselni, sem eladni sem átépíteni vagy jelzálog kölcsönt felvenni rá nem lehet majd. Elég macera. Mondjuk ha haszonélvező vagy, akkor lehet jobb a helyzet, de máris kezd túl kavarós lenni, nem?
Ez meg mondjuk régi, de talán hasznos
[link]

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#3573) mirci18


mirci18
addikt

Szevasztok.

Lenne egy kérdésem örökléssel kapcsolatban.
Édesapám nemrég meghalt.
És hátrahagyott maga után házat kocsit s egyéb ingóságot.
Édesanyám még él s én és a testvérem is így hárman vagyunk örökösek.
Az érdekelne hogyha mi ketten testvérek lemondunk az örökségről az anyukánk javára akkor neki kell e illetéket pontosabban adót fizetni valami után is?
Vagy csak átiratási költségek lessznek.

Másik:
Apumnak volt egy önkéntes nyugdíjpénztára.
Amit szintén anyum kapna meg.
Tudtommal ez után semmi adót nem fizet most mert adómentes.
De esetleg jövőre adóbevalláskor (gondolom mivel bevétel be kell jelenteni) kell e utána fizetni adót?

Válaszokat előre is köszi.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#3574) korcsillio válasza gordonfreemN (#3572) üzenetére


korcsillio
őstag

Akkor ezt hagyom.Ha meghalok úgyis az övé lesz majd.

(#3575) qdak


qdak
addikt

sziasztok,
van 1 fél haz amit örököltunk, anya eladna az unoka öcsémnek, ilynekor h van az adózás ?
ha visszaforgatnank a sajatba, esetleg masik vetelbe befektetni ?
esetleg ha 5 évig nem adjuk el csak utanna (anya mondja h akkor elv nem kell?!)

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#3576) gordonfreemN válasza qdak (#3575) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Van az adó meg az illeték. Adózni akkor kell, ha 5 éven belül eladja (legalábbis vételnél biztos, szerintem öröklésnél is), illetéket akkor kell fizetni, ha tulajdont vagy tulajdonhányadot szerzett.

Itt van a tulajdonszerzésre vonatkozó lényeg:
Csere esetén az elcserélt lakások értékének különbözete után az illeték mértéke 4%.
Lakás 1 éven belüli vétele és eladása esetén a két lakás értékének különbözete után 4% illetéket fizet a magánszemély
Magánszemély lakástulajdon cseréje és vásárlása esetén, ha a másik lakástulajdont a vásárlást megelőző vagy azt követő egy éven belül eladja, és a szerzett lakástulajdon forgalmi értéke az elcserélt, eladott lakástulajdon forgalmi értékénél kisebb, akkor illetéket nem kell fizetni.
Magánszemély több lakástulajdon cseréje, illetve egy éven belül több lakástulajdon vásárlása, értékesítése esetén, az illeték alapját képező értékkülönbözet megállapításánál minden egyes lakáscserével, lakásvásárlással szemben – a szerzést közvetlenül megelőző vagy követő, azonos jogcímű – a fizetésre kötelezett számára kedvezőbb illetékalapot eredményező egyetlen cserét, értékesítést lehet figyelembe venni. Ha a magánszemély a további lakáscseréivel, lakásvásárlásaival szemben az előbbi feltételeknek megfelelő, további lakáscserét, lakásértékesítést nem tud igazolni, e lakáscserék, lakásszerzések illetékkötelezettsége az általános szabályok szerint alakul.

Ha eladjátok, akkor az SZJA-t kell utána fizetni, amennyiben nincs 5 éve a tulajdonában. Sajnos azt nem találtam most hirtelen, hogy ha ugyanez az eladási ár bekerül egy másik ingatlanba, akkor is kell-e adózni.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#3577) qdak válasza gordonfreemN (#3576) üzenetére


qdak
addikt

koszi az infokat (Y)

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#3578) mirci18


mirci18
addikt

Szevasztok.

Lenne egy kérdésem örökléssel kapcsolatban.
Édesapám nemrég meghalt.
És hátrahagyott maga után házat kocsit s egyéb ingóságot.
Édesanyám még él s én és a testvérem is így hárman vagyunk örökösek.
Az érdekelne hogyha mi ketten testvérek lemondunk az örökségről az anyukánk javára akkor neki kell e illetéket pontosabban adót fizetni valami után is?
Vagy csak átiratási költségek lessznek.

Másik:
Apumnak volt egy önkéntes nyugdíjpénztára.
Amit szintén anyum kapna meg.
Tudtommal ez után semmi adót nem fizet most mert adómentes.
De esetleg jövőre adóbevalláskor (gondolom mivel bevétel be kell jelenteni) kell e utána fizetni adót?

Válaszokat előre is köszi.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#3579) korcsillio


korcsillio
őstag

Üdv.
Vettem egy házat és az udvarban van egy telefonoszlop.Öregasszony aki ott élt nem foglalkozott vele,de én szeretném ha elvinnék vagy legalább a netet ingyen kapnám...Van erre lehetőségem?

(#3580) szaszayanou válasza korcsillio (#3579) üzenetére


szaszayanou
aktív tag

A telki szolgalmat (vezetékjog) a bíróság tudja megszüntetni, ha arra már nincs szükség pl. a telefonellátáshoz. A telki szolgalom alapesetben ingyenes használatot jelent, de persze megpróbálhatsz kialkudni valamit azért cserébe, hogy nem kéred a megszüntetését.

Still stands Thine ancient sacrifice, An humble and a contrite heart.

(#3581) korcsillio válasza szaszayanou (#3580) üzenetére


korcsillio
őstag

Fő út a faluban,itt megy mindenkinek a telefon,internet,kábeltévé...de csak pár házon megy keresztül többi oszlop az útszélén van.

[ Szerkesztve ]

(#3582) szaszayanou válasza korcsillio (#3581) üzenetére


szaszayanou
aktív tag

Minden attól függ, hogy az ingatlanodon lévő oszlop nélkül mekkora többletköltséggel járna a környék telefonellátásának a biztosítása.

Still stands Thine ancient sacrifice, An humble and a contrite heart.

(#3583) bambano válasza korcsillio (#3579) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

szerintem beszélj a szolgáltatóval, vagy írj hivatalos tértivevényes levelet nekik, és kérdezd meg.
arra ne számíts, hogy ingyen fogod kapni a netet, mert az drága, egy új oszlop állítása kevesebbe kerül, mint egy éves interneted. viszont kérheted, hogy rakják ki az oszlopot a területről.

számíthatsz rá, hogy nekik viszont van papírjuk arról, hogy jogosan engedték be őket, csak erről téged az eladó nem tájékoztatott.

hogy mire jutsz velük, az kétséges, legutóbb olyan hírek is voltak, hogy egyszerűen kisajátítottak telekrészeket az oszlopoknak, nemhogy fizetni nem fizettek, nem is szóltak a tulajoknak (= sima rablás).

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#3584) korcsillio válasza bambano (#3583) üzenetére


korcsillio
őstag

Akkor "véletlenül" ki fog dőlni sajnos....

(#3585) gordonfreemN válasza korcsillio (#3584) üzenetére


gordonfreemN
addikt

csak locsolni kell egy kicsit :D . Vagy megfúrod alsó tájékon és egy kis fáradt olaj csodákra lesz képes :)

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#3586) korcsillio


korcsillio
őstag

Előlegről milyen papírt kell írni?

(#3587) gordonfreemN válasza korcsillio (#3586) üzenetére


gordonfreemN
addikt

ügyvédnél, ő majd tudja a többit. Semmilyen más formát nem szabad követni, csak ügyvéddel!
Amúgy adásvételit így írjátok meg eleve ha van előleg.

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#3588) korcsillio válasza gordonfreemN (#3587) üzenetére


korcsillio
őstag

Adásvételi ügyvédnél lesz,de hétvégén lesz előlegezve így ügyvédre most nincs lehetőség.Írunk egy papírt 2 tanúval.

(#3589) gordonfreemN válasza korcsillio (#3588) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Legalabb konzultalj ugyveddel ezugyben!

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#3590) SaNyEe


SaNyEe
aktív tag

Sziasztok,

Egy problémás helyzet alakult ki (sajnos) tágabb értelemben vett családunkban.

Szituáció a következő:
B család ingóságai A család ingatlanában vannak és B család nem "igyekszik" kipakolni annak ellenére, hogy tisztában vannak azzal a ténnyel, hogy A család eladná az ingatlant.

B család A család ingatlanát nem lakja, csupán gépeit tartja ott, kvázi telephelynek használva A család ingatlanát.

B család semmilyen térítést A családnak nem nyújt ezért cserébe.

Hogyan lehet kipakoltatni (nagyok és nehezek .. talán 1-2 értékes is) az ingóságokat az ingatlanról úgy, hogy az törvénybe ne ütközzön?
Szóbeli figyelmeztetést már kaptak, ennek sajnos írásos nyoma nincs.

Remélem ezt a régi topikot azért majd bújja hozzáértő, vagy tapasztalt ember.

-- end of transmission --

(#3591) bambano válasza SaNyEe (#3590) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

két dolgot mindenképpen megtennék:
1. olyan írásos értesítést, aminek nyoma marad, ez tértivevényes postai levelet jelent, amiben értesítitek az eladási szándékról, határidőkről, stb. szerintem ezt magánemberként is megteheted.
2. jelezd, hogy ezentúl díjat kell fizetnie a helyhasználatért, az se baj, ha magasat, tekintettel a korábbi ingyenességre.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#3592) gordonfreemN válasza bambano (#3591) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Ha nem viszik el nyilvan annyira nem fontos nekik. Mi van akkor ha A csalad kiteszi a haz ele a gepeket es onnantol o semmit nem tud rola? Biztos van valami direkt megoldas, amikor nem kell a B csalad aprolekos megfontolasait kivarni...

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#3593) bambano válasza gordonfreemN (#3592) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

nem tudom, mennyire emlékszem jól, de többször is láttam olyat, hogyha valamibe belenyugodnak a felek, akkor ott egyfajta "szerződés" létrejött. tehát ha huzamosabb ideig tűrik, hogy ott volt a cucc és nincs bizonyíték arra, hogy próbáltak tenni ellene, akkor hallgatólagosan beleegyeztek, hogy ott van.

ezért azt gondolom, hogy visszamenőlegesen már nincs mit tenni. viszont minden szerződést meg lehet változtatni. ezért erre kell rámenni, hogy egy kialakult helyzetet jogszerűen megváltoztasson. következésképp azzal, hogy belenyugodott a helyzetbe, felvállalta azt a felelősséget is, hogy a cuccban nem tehet kárt, nem szórhatja ki.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#3594) gordonfreemN válasza bambano (#3593) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Aha, hát sajna én sem tudok többet hozzáfűzni ehhez, ezek szerint a legjobb amit tehetnek az az, amit javasoltál.
a belenyugvás lenne gondolom a ráutaló magatartás, ami alapján egy szerződés már létrejöhet.

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#3595) RootRulez


RootRulez
félisten

Sziasztok!

Ismerősöm tartozik nekem. Bő két éve kért kölcsön két napra egy összeget, amit azóta sem adott meg. A telefont nem veszi fel és nem lehet utolérni sem. A kérdésem az, mit léphetek ezügyben? Bizonyítékom nincs arra, hogy kölcsönadtam neki a pénzt.

═════════════════════════════════════════

(#3596) albinolynx


albinolynx
őstag

KGFB-sal kapcsolatban lenne kérdésem.

Egy szgk kgfbt DNFfel töröltek. Utána 3 évig csak pihent egy garázsban. 3 év után lett ideiglenesen kivonva a forgalomból (2011-ben). Rendszám, forgalmi leadva.

Most (2014) még forgalomból kivontnak tekinthető a szgk? (Rémlik olyan, hogy fél év után az okmányirodai rendszer megszünteti az "ideiglenesen forgalomból kivonva" státuszt, ha nincsen kérvényezve a további kivonás.)
Ha egy új biztosítónál új kfgb lenne kötve, akkor arra a 3 éves időszakra felszámolnának-e valamit?
A Mabisznál a mostani "DNF miatt törölve" állapot egyszerűen megszűnne és nyugodtan lehetne használni a szgkt?
Későbbiek folyamán lehet-e számítani büntetést, egyéb terhelést arra a 3 éves időszakra?
Mi ennek az elévülési ideje?

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#3597) aram01


aram01
nagyúr

srácok a probléma a következő:
munkahelyet váltottam, és most vettem észre hogy a rózsaszín kis könyvemben 2 hónappal későbbi dátum szerepel, mint a szerződésemen, magyarán buktam két hónapot, mit tehetek?
Biztos nem fogom annyiban hagyni

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#3598) bambano válasza RootRulez (#3595) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

semmit.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#3599) mirci18 válasza aram01 (#3597) üzenetére


mirci18
addikt

Inkább örülj hogy csak két hónapod nem volt bejelentve.
Nekem már 4 év nincs bejelentve s mégse tehetek semmit.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#3600) gordonfreemN válasza albinolynx (#3596) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Félévente újítani kell, ennek díja van.
Szerintem forgalomba van helyezve de akkor kapnod kellene évente a teljesítményadó csekket a PMH-tól.
A nem biztosított időszakra nincs semmilyen bünti tudomásom szerint.
szerintem bemégy egy biztosítóhoz és kötsz egy újat. Kb ennyit tudok beleképzelni, plussz a teljesítményadók befizetése.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jogász topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.