Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jogász topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-02-11 07:27:19

LOGOUT.hu

A topikban minden törvénytelen módszer megvitatása tilos!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4851) Des1gnR válasza BioNiCMaN (#4850) üzenetére


Des1gnR
őstag

:R
Repült :K

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#4852) Vandit.


Vandit.
addikt

Sziasztok!

Lenne pár kérdésem, hátha tud valaki válaszolni.

Mit tudok tenni, ha maunkáltatóm olyan feladat elvégzésre kért, ami nem munkaköri kötelességem és nem tartozik az adott tevékenység jellegéhez?

Nem utalja el időben a törvény szerint meghatározott módon a fizetésemet?

Nem megfelelő a munkakörülmény. Pl. Olyan fényviszonyok, amik tartósan és hosszútávon látásromláshoz vezet(het)nek.

Előre is köszi. :R

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#4853) devil-k válasza Vandit. (#4852) üzenetére


devil-k
nagyúr

A viccet félretéve, leginkább felmondani.

Sok olyan dolog van amin természetesen lehet(ne) pattogni, csak az a kérdés, hogy utána, hosszú távon van-e értelme úgy dolgozni, hogy "reszeled" a munkaadód? Persze, hogyha értelmes és normális, akkor le lehet ülni, elmondani a panaszokat, megbeszélni és hátha jobb belátásra lehetne bírni. Nem olyan egyszerű egy ilyen "egészségkárosodást" bebizonyítani.

- mozi bolondéria -

(#4854) Vandit. válasza devil-k (#4853) üzenetére


Vandit.
addikt

Jók a kilátások. Elég szomorú, hogy ez a megoldás manapság és senki nem védi a munkavállalók jogait. :(

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#4855) bitpork válasza Vandit. (#4854) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Isten hozott a versenyképes Magyarországon! Köszönőlevelet lehet írni a Miniszterelnökség cím: 1357 Budapest, Pf. 6.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#4856) üszök


üszök
őstag

Megjött az elszámoló levelem az autó hitelre,nem sok minden maradt,kifizetném egyben. De a neten azt olvastam,hogy csak a lakás hiteleket lehet költség mentesen végtörleszteni. Jól olvastam?

Emlékeim szerint a szerződésemben elég borsos összeg vonatkozik a szerződés módosításra,ez meg gondolom annak minősül. 10 perc zene hallgatás után nyomtam ki a telefont délután,mikor fel akartam hívni a bankot,hogy ezt megkérdezzem tőlük. Bementem itt Miskolcon a CIB fiókba,de azt mondták erre csak a Pestiek tudnak válaszolni.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#4857) bitpork válasza üszök (#4856) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ugyan a választ nem tudom megadni neked, de egy dolgot tudok: a CIB az egyik leggerinctelenebb. Közölték Szegeden édesapámmal hogy nincs KP kifizetés, ha azt akar valaki, akkor irány BP.

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#4858) üszök válasza bitpork (#4857) üzenetére


üszök
őstag

Ezt hallottam egy női hangtól,még a hívás elején. :K

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#4859) etejedu válasza bitpork (#4857) üzenetére


etejedu
őstag

Most volt az Anyósom a budapesti Merkantil banknál autóhitel ügyben. Ő is szeretné a "maradékot" végtörleszteni. Ott az ügyintéző közölte ez nem lehetséges. Vagy csak drágán. De teljesen ködös félrebeszéléssel laikus számára érthetetlen direkt csavart jogi illetve banki szakszavak használatával magyarázta a lehetőségeket. Ja ha ellopják az autót akkor köteles a fenntmaradó összeget egyben kifizetni!

What? Ha én akarom kp kifizetni az úgy nem jó? Lopassam el? Mi folyik itt?
Azt hiszem ügyvéddel fogom kikérni a banktól a hivatalos álláspontjukat ez ügyben és a szerződés is hibás mivel nem szerepel benne a sváci frankban lévő tartozás.
Megj.: Fix törlesztőrészlet változó futamidejű szerződés.
Ilyet hogy irhatott alá? :U :W

[ Szerkesztve ]

(#4860) bitpork válasza etejedu (#4859) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

ez elég egyszerű: ha Te akarsz fizetni szerződésmódosítás, ha megszűnik a fedezet tárgya, akkor meg a szerződés szűnik meg :) Akkor valóban egyben kell fizetni , de akkor is felszámolják a módosítás díját, csak hogy biztos rosszul járj :))

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#4861) Corsair90


Corsair90
tag

Sziasztok!

Érdekes helyzet állt elő az én banki elszámolásos helyzetemmel kapcsolatban és talán valaki tudna tanácsot adni, hogy mi lehet a megoldás.

Évekkel ezelőtt lejárt az autóhitelem egy olyan pénzügyi szolgáltatónál, ami a hitelem teljes visszafizetését követően, néhány évvel később megszünt.
Pénzügyi Stabilitási és Felszámoló Nonprofit Kft vette át a dolgait a megszünt cégnek.
Április végén értesítettem őket, leírtam nekik pontosan mindent a hitelemmel kapcsolatban és néhány nap múlva kaptam is értesítést tőlük, miszerint megállapították, hogy 100.000 Ft-ot fizettetett ki a bankom annak idején tisztességtelenül ki velem.
A levélben még az is áll, hogy a kifizetésre akkor kerülhet sor, ha a felszámolási eljárás során a társaság vagyonának értékesítését követően elegendő fedezet keletkezik. Valamint a vagyonértékesítési állásról és az annak alapján képződött fedezetről a továbbiakban majd még értesíteni fognak.
Van egy sorrend is a kifizetésről, ezt írják:

a) Felszámolás költségei
b) Záloggal biztosított követelések a zálogtárgy értékének erejéig
c) Kártérítési járadék
d) Magánszemély nem gazdasági tevékenységből eredő más követelése, és kis- és középvállalkozások követelése

Ezen kívül van még 4, de a levél alapján a "d" -hez tartozom.
Én együtt érzek a brókerbotrány károsultjaival, de ha jól hallottam 30 Millió Ft-ig mindenkit kárpótol az állam.
Na már most ha hasonló cipőben járok én is, akkor engem az állam miért nem tud kisegíteni semennyivel?

Milyen kilátásaim vannak, illetve szerintetek mit tehetnék még az üggyel kapcsolatban?
Nem vagyok annyira tisztában ezekkel a dolgokkal, ezért is írtam nektek abban a reményben, hogy valaki esetleg tudna rajtam segíteni.
Ha egyszer járna nekem ez az összeg, szeretném is megkapni, de van rá esély, hogy nem kapok semmit, illetve ennek az összegnek csak a töredékét kapjam csak meg?

Minden tanácsot és segítséget nagyon szívesen fogadok ezzel kapcsolatban. :R

(#4862) bitpork válasza Corsair90 (#4861) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Felszámoláskor a prioritások teljesen mások.MOD: Már mint nem az utólagos-visszamenőleges törvénykezések a mérvadóak- tehát amit leírtak az így van. Ebben az esetben -sajnos ez szokott a jellemező lenni idehaza- a felszámoló amit bír ráver a cégre aminek amúgy sincs semmije. Így kicsi a valószínűsége hogy látsz belőle valamit.
A bróker botrányt idekeverni nem egészséges. Ott csalás volt, itt meg teljesen szabályszerűen megszűnt -csődbe ment egy cég, ha jól értem.

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#4863) wwhy


wwhy
veterán

Munkajoggal kapcsolatosan tud(na) segíteni vki :F
A rövid sztori: szakközépben óraadóként ledolgoztam 3 hónapot (jan-márc), és a KLIK március 31-én felmondta a jan. 5-én hozzájuk benyújtott megbízási szerződésemet, a felmondást ma (!) kaptam meg, a levélben van a márc. 31. Van-e egyáltalán esély arra, h a 3 hónapot kifizessék vagy ingyenmeló volt :((( ?
Privát is jöhet.

[ Szerkesztve ]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#4864) FET-MEN


FET-MEN
veterán

Sziasztok!
Alapítottunk egy autós klubot, és túl jól sikerült! Lassan 1000 tag, Facebook csoport, és oldal is van, Weboldal készülőben. Mik a feltételei ,hogy hivatalossá tegyem ezt a klubot, lehetőség nyíiljon tagdíjra, kedvezményadásra stb? :R

Iphone 7

(#4865) bitpork válasza FET-MEN (#4864) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Egyesületet kell csinálni, de nagyon járd körül a könyvelőddel és a jogászoddal, mert iszonyatosan megkavarták a szabályokat pár éve. És olyan legyen a könyvelőd aki szeret matatni az elszámolással :D

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#4866) rii


rii
nagyúr

sziasztok

azt szeretném megkérdezni, hogy hol lehetne megnézni, hogy Tökölön (Pest megye), egy szántón mit lehet, nit nem lehet.
pld. beépíthetőség. tudtommal belterületen 30%, külterülen (zártkert) 3%, akkor szántón még szerszámosházat, vagy üvegházat (fóliasátrat) sem lehet?

illetve meghatározhatják, hogy mit lehet termeszteni, pld. szálasnövény,
és ha a tulaj nem gondozza a telkét, akkor megbüntetik?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#4867) bitpork válasza rii (#4866) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Szerintem az önkormányzat (illetékes) építési irodájában megmondják ha telefonálsz egyet.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#4868) fero02


fero02
veterán

Sziasztok!

Nem vagyok jó kapcsolatban a szomszéddal. Egyfolytában szövegel, hogy én a tujasorom locsolása közben direkt locsolom az ő háza falát és ezért az megy tönkre. Természetesen ez nem igaz, csak prüszköl rám.
A festék (mész) és a vakolat mállásának a fő oka az, hogy a háza hátulja mentén nincs csatorna és a kicsi (30 cm kb) ereszről minden víz a fala tövébe folyik és felcsapódik, valamint nincs szigetelése...
Hamarosan el fogok menni a hivatalba és megkérem a műszaki osztály érintett emberkéjét, hogy jöjjön el velem a házamhoz, nézze meg, dokumentálja le a jelenlegi állapotot, illetve mutatok neki majd korábbi fotókat is, mert van ott a patkány lyuktól kezdve, béka nevelde, stb...

A kérdésem ehhez kapcsolódik: ha a hivatal kötelezni fogja a csapadékvíz elvezetésére, tehát meg kell csinálnia a csatornát, akkor ugye a szorgalmi jog miatt én köteles leszek őt, vagy az általa megbízott embert beengedni a munkavégzés idejére. Ez tiszta. De azt én meghatározhatom, hogy hányan, kik és mennyi ideig tartózkodhatnak a portámon? Tehát ha a hülye fiát nem akarom beengedni az udvaromba, akkor ezt megszabhatom neki? Korábban volt lopás (természetesen bizonyítani nem tudom, de a csillagok akkori állása szerint ők lehettek), így nem szeretném, ha legkisebb mértékben is szét tudna nézni az udvaromon. Ugyanez igaz lehet a mesteremberre is?

Köszi előre is a segítséget! :R

(#4869) balint111


balint111
csendes tag

Üdv!

A problémám a következő: április elején volt egy közúti balesetem, nem adta meg nekem az elsőbbséget egy pizzafutár, én fékeztem csak, így én mentem bele oldalról. A helyszínen pont ott voltak a rendőrök, meg is kérdezték a srácot, hogy elismeri-e a felelősségét, elismerte, így a rendőrök elmentek, nem helyszíneltek. Kitöltöttük a betétlapot, másnap be is vittük a másik autó biztosítójához, jött kárfelmérő, gazdasági totálkárnak ítélték az autót, meghatározták az összeget, amit kapnék. Az autó azonban nem a pizzafutár tulajdonában áll, hanem a pizzázó tulajdonosáé, a pizzafutár időközben felmondott ott, a biztosítós papírokat átadta a tulajnak. A tulaj azonban nem hajlandó bevinni a biztosítóhoz, rámnyomja a telefont, márpedig a biztosító addig nem fizet. Mit lehet ilyen esetben tenni? :R

(#4870) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Vajon mennyi pénzt kapnak a külföldi előadók abból a pénzből, amit a magyar vállalkozók ezen a jogcímen befizetnek? Vajon mit szólna a "Magyar Szerzői Jogvédő Iroda Egyesület" ha az ezen a címen beszedett összegből arányosan kellene fizetnie a külföldi előadóknak? Hogyan állapítják meg az arányokat? Mi lenne egy esetleges külföldi jogvédők által indított per kimenetele szerintetek?
A hatályos szabályozás:[link] Milyen jogon kér szerzői jogdíjat például bárki a
"1. f ) Szállodák szobáiban a rádió- vagy televízió-szervezetek műsorában sugárzott, illetve közvetített művek,
előadások és hangfelvételek sugárzással, vezeték útján vagy egyéb módon egyidejű, változatlan és csonkítatlan
továbbközvetítése esetén, az 1. e) pont szerinti jogdíjjal együttesen a szálloda szobaszámától függően az alábbi
szerzői jogdíjat kell fizetni havonta:"

Hiszen ha valaki a saját készülékén itt hallgatja a műsort, nem kötelezhető fizetésre. a felosztásról: [link]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#4871) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Kérlek segítsetek értelmezni a következő ÁTV 30§ -ból származó szöveg kiemelt részét:
"30. § (1) A 29. §-t nem kell alkalmazni azokra a termékértékesítésekre, amelyek esetében a terméket a Közösség ugyanazon más tagállamába szóló rendeltetéssel adják fel küldeményként vagy fuvarozzák el, és ez a tagállam megegyezik a Közösség azon tagállamával, ahol a termék a küldeménykénti megérkezésekor vagy a fuvarozás befejezésekor van, feltéve, hogy a következő feltételek együttesen teljesülnek:"

Lehet hogy gyenge vagyok magyar nyelvből (biztos!), de az a szósorrend (vastagítva) nekem inkább tűnik kínainak. Valami ötlet?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#4872) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Huh de kihalt a topic :D Valahogy mindig sikerül belekérdeznem :DDD

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#4873) etejedu válasza bitpork (#4872) üzenetére


etejedu
őstag

Sikerült. Ezért az információért má fizetni kell.
Különben miből élnének meg a jogászok? :)

(#4874) bitpork válasza etejedu (#4873) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

De ez egyszerűen értelmezhetetlen! Nem magyar nyelven íródott. A helyzet az hogy a párom nem praktizál de jogvégzett. Na ő elküldött a picsába :D Utána felhívtam az egyik ügyvédemet, ő azt mondta szerinte ezt meg ezt jelenti, de erre nem merne számlásan nyilatkozni :DD Most várom a másik ügyvédemmel a találkozót, de szerintem ő is nem kicsit lesz kiakadva :DDD

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#4875) szaszayanou válasza bitpork (#4874) üzenetére


szaszayanou
aktív tag

Hát kell hozzá egy kis absztrakció :)

Still stands Thine ancient sacrifice, An humble and a contrite heart.

(#4876) bitpork válasza szaszayanou (#4875) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Abszt...lófaß a seggébe aki fogalmazta :DDD

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#4877) szaszayanou válasza bitpork (#4876) üzenetére


szaszayanou
aktív tag

Anélkül, hogy a többi részét megnéztem volna a jogszabálynak azt mondom, hogy itt a "más tagállam" = nem Mo. Így olvasva már nincs is ellentétben az ugyanazon és a más.

Still stands Thine ancient sacrifice, An humble and a contrite heart.

(#4878) bitpork válasza szaszayanou (#4877) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Én is erre jutottam, de keressük a szagértőt is :K

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#4879) bambano válasza szaszayanou (#4875) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

ja, az ugyanazon más kifejezés értelmezéséhez nemcsak absztrakció kell, hanem valami durvább anyag is :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#4880) bitpork válasza bambano (#4879) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Érdekes az ügyvédem is valami hasonlóra tett célzást ;]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#4881) D5


D5
aktív tag

Sziasztok! Az igaz, hogy ha együtt élek a párommal már több éve (albérletben), akkora az élettársi viszonynak felel meg? Ha vennék egy autót (saját lóvéból), akkor az "közös szerzemény" lenne? És ha vége lenne, akkor osztozkodni kellene rajta?

(#4882) etejedu válasza D5 (#4881) üzenetére


etejedu
őstag

A megszerzett vagyonra:

Nem igaz. Tévhit. Hallottam 5 10 15 év együttélés utáni marhaságokról de jogilag ilyen helyzetben mindeni a sajátját viszi. Vagy amit együtt vettek csak az a közös.

[ Szerkesztve ]

(#4883) bitpork válasza etejedu (#4882) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

De ezt meg ugye illik tisztázni ( papír alapon ) mert különben csak a mutogatás van.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#4884) etejedu válasza bitpork (#4883) üzenetére


etejedu
őstag

Világos!

Azért a tütü papírozása csak elégséges ha vége a élettársi viszonynak.

(#4885) bitpork válasza etejedu (#4884) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Magyarok vagyunk, oh kámón ;)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#4886) etejedu válasza bitpork (#4885) üzenetére


etejedu
őstag

Fos telefon! :W

Az adásvételire és forgalmira értettem a papirozást.

Amúgy egy halmazban vagyunk persze.
:)

(#4887) D5


D5
aktív tag

etejedu, bitpork köszönöm a válaszokat. Akkor megnyugodtam, az autó marad az enyém :)

(#4888) Hosssszu


Hosssszu
őstag

Sziasztok!

Munka / személyiségi joggal kapcsolatos kérdésem lenne.

Párom egy olyan cégnél dolgozik, ahol rendszeresen van IT-security audit (nézik hogy lezárta-e a gépét, nem-e hagyott az asztalon bizalmas iratot, stb.), ezzel nem is volt eddig gond.
Most viszont kapott egy negatív reportot (vagy hogy írjam), ami nagy vonalakban ezeket tartalmazza.
-Telefonban sd-kártya. Erről tudni kell hogy ez a saját, tehát nem céges telefonja. Éppen töltötte és ott hagyta az asztalon. Tehát az auditor vagy feloldotta a képernyőt és belenézett a telefonba, vagy szétszedte.
-Táskában személyes iratok; igazolvány, stb. Tehát az auditor a táskájában, a személyes dolgai között kotorászott.

Párom nem volt jelen az auditnál.

Úgy érzem, hogy teljesen jogellenesen matattak a táskájában, és telefonjában. Valaki meg tudná írni pontosan hogy ez milyen jogszabályba, vagy törvénybe ütközik?

Előre is köszönöm a segítséget.

(#4889) bitpork válasza Hosssszu (#4888) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Először azt kellene tudni -szvsz- hogy a munkahelyén milyen szabályok vannak. Bizonyos munkaköröknél még a napi fémdetektoros átvizsgálás is alap, nem hogy a teljes egészségügyi kartotékba tekintés.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#4890) Hosssszu válasza bitpork (#4889) üzenetére


Hosssszu
őstag

Kiléptetésnél van fémdetektoros ellenőrzés, de ott sem nyúlhat bele a táskába a biztonsági őr, csak megkérheti a kilépő embert hogy mutassa meg a tartalmát.
Igazából az lenne a kérdésem hogy a munkavállaló távollétében belenyúlhat-e valaki a táskájába? Itt azt találtam hogy természetesen nem, de sajnos konkrét jogszabályt/törvényt/cikkelyt/paragrafust nem írnak, amire lehetne hivatkozni.

(#4891) bitpork válasza Hosssszu (#4890) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Még egyszer hangsúlyozom kell , hogy tudni kell a szabályokat, illetve a szerződés és a kollektív szerződés részleteit. Úgy gondolom hogy ilyen esetben a legfontosabb mérlegelni, hogy akar-e ott dolgozni: amennyiben jogi útra viszitek, meg fogják találni a módját hogy ellehetetlenítsék, vagy csak szimplán szabályszegés miatt elküldjék.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#4892) Hosssszu válasza bitpork (#4891) üzenetére


Hosssszu
őstag

Sajnos a szerződés részleteivel nem vagyok tisztában. De nincs valami olyasmi hogy akármilyen szerződés nem írhat felül bizonyos törvényeket?
Azt tudom hogy ha jogi útra megy a dolog, utána lehet másik melóhelyet keresni. Ez a jogi út, persze még csak nagyon távoli elméleti dolog.

(#4893) bambano válasza Hosssszu (#4888) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

azt is jó lenne tudni, hogy pontosan mit és hogyan kifogásoltak a negatív jelentésben.
a túlterjeszkedő szabályozás egyébként semmis.

ha belenyúltak a táskájába a jelenléte nélkül, akkor én minimum annyit írnék vissza, hogyha nem tetszik, hogy x tárgy volt a táskámban, akkor legközelebb ne tegyék bele.

szerk: annak van reális esélye, hogyha kiáll a jogaiért, kirúgják, de a kirúgása sokba fog a cégnek kerülni.

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#4894) bitpork válasza bambano (#4893) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ez is kétélű, mert ha pl kiemelt objektum és munkahely ( pl valamilyen szolgálat csökevénye ) akkor simán elég annyit mondani hogy nemzetbiztonság szempontjából érzékeny a hely és nem ok nélkül van tiltva a rögzítésképes telefon etc.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#4895) S e t h


S e t h
nagyúr

Sziasztok!
Haverom ügyletével kapcsolatosan merült fel bennem kérdés.
Két hónapja vásárolt telefonkészüléke meghibásodott és mivel prémium garanciás modellről van szó, ezért helyszíni javítást kért.
A szerviz nem sokat tökölt, adott egy másik készüléket, egyszeri halandó meg örül, hogy kapott egy új telefont.
De mivel az ember hall furcsaságokat, főleg hibásként leadott és később újra forgalomba hozott készülékekről, ezért megnéztük egy részinformációkat szolgálató diagnosztikai alkalmazással, amely szerint a készülék 1 éve került le a gyártósorról és bizony azóta több száz alkalommal csatlakoztatták töltőre és x alkalommal dugtak rá fülhallgatót is.
Az emberben azért felmerül, ha ő kifizetett a termékért egy összeget, majd rövid időn belül kap egy használtat, amit eetleg egy évvel korábban vásárolt már meg vki, akkor mennyivel ér kevesebbet az ő telefonja, fogyasztóként mennyire lett őt tévedésbe ejtve és ha ne adj isten később értékesíteni akarná ezt és mondjuk ő eladja egy éves telefonként, de a vásárló lesz annyira szőrszálhasogató, hogy bevizsgáltatja és kiderül, hogy ez bizony két éves, akkor ő csaló és áldozat is egyben.
Megértem én, hogy a garancia alapján úgy kezeli a gyártó mintha két hónapos lenne, de vhol csak motoszkál az emberben, hogy nem új,hanem újrahasznosított készüléket kapott, amellyel kapcsolatosan a későbbiekben akár más probléma is felmerülhet.
A kérdésem az lenne, érdemes-e ez ügyben bármit is tenni, vagy a boldogok a lelki szegények mottó alapján örüljön és ringassa magát a barátom abban, hogy a gyártó fényesre nyalta a hátsóját.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#4896) devil-k válasza S e t h (#4895) üzenetére


devil-k
nagyúr

Egészen biztos, hogy használt készülékről van szó?

- mozi bolondéria -

(#4897) Hosssszu


Hosssszu
őstag

Köszönöm szépen a válaszokat. Még mindig nem láttam a szerződést, de szerintem biztos hogy nincs benne ilyenre vonatkozó leírás. Elektronikai termékeket gyártó cégről van szó, konkrétan nem akarom megnevezni, nehogy gubanc legyen belőle, de biztos hogy nem nemzetbiztonságra kényes dolgokat gyártanak ott.

(#4898) fjudors válasza devil-k (#4896) üzenetére


fjudors
aktív tag

nem
csak, pl a múlt héten a samsung garanciába az augusztusi gyártású, szeptemberben vásárolt telefonom helyett olyat adott, ami decemberi gyártású, és 49-szer volt töltő csatlakoztatva hozzá, 3× meg füllhalgató

a samsung szerint csak tesztelték, és legyek nyugodt, mert úgyanúgy él a garancia..ami nekem kicsit furcsa, hogy nem indul újra a garancia a készülék cseréjével...de ugye, így jönnek a gyárból, cserére már rá lett programozva az eredeti telefon imei száma..érdekes.furcsán adják elő, de ha imei átírás megcsinálják nyom nélkül, akkor a szoftver resetet is tudnák törölni, így elképzelhető...de , ugye itt szerintem inkább a budaörsi szervizpartner lehet a hunyó...a sokat emlegetett...

igazából nem tudom, mennyire akarok a kiváncsiságon túl foglalkozni vele, mivel újabb készüléket kaptam, vadonatúj házban, a csatlakozók is "frissnek" tűnnek..amíg teszi a dolgát gond nélkül, nem zavar, bár furcsa a garancia nem indul újra című fejezet, igaz nem is jelölik, hogy készülékcsere volt, csak kamerahiba javítás...

kezd érdekes lenni ez a prémium garancia...egyszeri, fű alatt cserélgetik a telefont, de nincs nyoma, és nem indul meg, vagy hosszabodik meg..

[ Szerkesztve ]

(#4899) bitpork válasza fjudors (#4898) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Mi az hogy nem indul újra a garancia? Amennyiben teljes készülék csere volt, illene neki.

Érdekes egyébként éppen most volt hasonló élményem: apósom szólt telefonon h menjek és szedjem őket össze az autóklubnál mert pont ott eltűnt az összes víz az astraból. Elmentem , mondták egy cső megrepedt, kb 15k a csere. Másnap mentünk az ótójé, kész volt. Mondja a szerelő h ki lett cserélve fel lett töltve, helyben járatba nem ereszt - aszongya pultnál fizethetünk is minden elő van készítve. Apósom csenget, hozza a számlát. Megolvasom és mi van ráírva? 10k, termosztát csere...na most vagy a 8x éves apósomat nézik hülyének, vagy alap hogy átb@sszák a népet.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#4900) Tnil


Tnil
tag

Sziasztok!

Tanulással, majdani munkával kapcsolatban lenne kérdésem. Most érettségizek, a jelentkezésem a PTE-ÁJK OKJ-s jogi asszisztens szakára adtam be. Pontjaim alapján simán be kéne kerüljek, a téma érdekel is. A véleményetekre lennék kíváncsi, ezzel a képesítéssel is el lehet helyezkedni a mai világban, egy átlagos fizetés mellett, vagy mindenképp tanuljak tovább majd valamilyen jogi irányba?

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jogász topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.