Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jogász topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-02-11 07:27:19

LOGOUT.hu

A topikban minden törvénytelen módszer megvitatása tilos!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3351) bitpork válasza szaszayanou (#3350) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Az a gond h a közjegyző sem biztosíték arra h megfenyegetve, betanitva, megzsarolva nincs valaki. Hajléktalant is meg lehet fürdetni és fel lehet ruházni, mindkettőre volt-van példa.

Van volt bíró ismerős aki otthagyta a hivatását és elment apámhoz asztalosnak tanulni, mert szerinte a jog és az igazság köszönő viszonyban sincs, sajnos.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#3352) bambano válasza szaszayanou (#3322) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

"Igenis meg nem is. Saját tulajdoni hányadával minden tulajdonostárs önállóan rendelkezik, vagyis az ingatlan tulajdoni hányadának apportként való beviteléhez nem kell a másik tulajdonostárs hozzájárulása.": helytelen álláspont.

a kft alaptőkéje az az összeg, amivel a kft felel a hibáiért. az apport a pénzbeni alaptőke kiváltása más, piacképes, értékkel bíró ingósággal, ingatlannal vagy szellemi tőkével. mivel az osztott tulajdon teljesen más szabályok szerint piacképes, mint a teljes tulajdon, ezért a forgalomképessége más megítélés alá esik.

Másrészt az alapításkor a kft rendelkezésére kell bocsátani az apportot. Hogyan adod át a kft rendelkezésébe a tulajdonrészt a tulajdonostárs tudta nélkül? hint: sehogy, a rendelkezésre bocsátás tulajdonosváltást jelent, a tulajdonostársnak pedig elővásárlási joga van.

no, csak megtaláltam: [link]: "A Legfelsőbb Bíróság korábbi döntései értelmében (Bírósági Határozatok 380/1994. és 50/1996. számú eseti döntés) ingatlant csak akkor lehet apportálni, ha a tulajdonjogot az ingatlan-nyilvántartásba bejegyezték"

"Megjegyezzük, hogy a hatályos jog az ingatlan apportálása esetén a kérelem mellékleteként olyan tulajdoni lap benyújtását követeli meg, amelyen az ingatlannal való rendelkezés jogcíme legalább széljegy formájában megállapítható.": osztott tulajdon esetén ilyet nem tudsz szerezni.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#3354) bitpork válasza Lauda (#3353) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ha felkel az asszony megkérdem. Ő 6 éven át ingatlannal foglalkozott jogászként :)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#3356) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Egy kis agytornára kérném fel az egybegyűlteket.
Tegyük fel hogy átmentem egy piros lámpán. Tegyük fel hogy koccantam egy másik autóval ami az általam elnézett lámpával védett úton haladt.
Tegyük fel hogy kaptam egy 50k-s bírságot a koccanás miatt. És tegyük fel hogy a piroson való áthajtás miatt kaptam még egy 50k-s bírságot.
A második bírságot van lehetőségem bármilyen formában semmisségig fellebbezni vagy csökkenteni?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#3357) jerry311 válasza bitpork (#3356) üzenetére


jerry311
nagyúr

Van lehetőséged fellebbezni.
DE
Volt piroson átmenés és ennek következtében koccanás.
(Mellesleg a piroson átmenés nem egy azonnali 300k-s csekkel jár? :F )
Meg lehet próbálni, lehet érvelni ezerrel, de szerintem nem fog csökkenni a bírság és még az is elképzelhető, hogy "másodfokon" még emelik is.
Persze esély az van.

(#3358) bitpork válasza jerry311 (#3357) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

De mire hivatkozva lehet fellebbezni? Eddig én úgy tudtam hogy az objektív felelősség körébe tartozó tételeket megdönteni lehetetlen (ha csak nincs beton tanú halom/bizonyíték)

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#3359) szaszayanou válasza bitpork (#3356) üzenetére


szaszayanou
aktív tag

Helyszíni bírság volt?

Still stands Thine ancient sacrifice, An humble and a contrite heart.

(#3360) bitpork válasza szaszayanou (#3359) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

50k + 3 hónap volt a koccanás miatt és most a másik 50k a piros lámpa miatt. Helyszínen nem volt csak száraz gumibot.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#3361) jerry311 válasza bitpork (#3358) üzenetére


jerry311
nagyúr

Nemtom, de fellebbezni mindig lehet. Érvelni is lehet. Aztán lesz valami eredménye.
Ja, ez objektív felelősséges? Akkor annak ennyi a tarifája és kész.
Ettől függetlenül biztos van valmi amivel lehet csökkenteni vagy a fene tudja, nem vagyok jogász. :DDD

(#3362) bambano válasza bitpork (#3358) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

cserélj elemet az iróniadetektorodban.
azt írta, hogy lehet fellebbezni, de annyi esélyed van, mint Dumb és Dumbernek a jó nőknél.

objektív felelősség akkor van, ha nem tudják, hogy ki követte el. ha volt helyszínelés és felvették a sofőr személyes adatait, akkor nincs objektív felelősség, akkor konkrét személyre vonatkozó felelősség van.

szerintem csendben fizesd be, összességében ez lesz a legolcsóbb a kínálkozó lehetőségek közül.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#3363) szaszayanou válasza bitpork (#3360) üzenetére


szaszayanou
aktív tag

Azért kérdezem, mert ha a helyszínen elfogattad a csekket (helyszíni bírságot), akkor az a szabálysértés elismerésének számít.

Still stands Thine ancient sacrifice, An humble and a contrite heart.

(#3364) bitpork válasza szaszayanou (#3363) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Az a kis kocc akkora volt h itt a helyszínen ilyesmi szóba sem jött.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#3365) gergo5991


gergo5991
őstag

átverés ügyben tudna valaki segíteni? további információval privátban tudnék szolgálni, 6000 forint (kerekítve ) értéknagyságu büntettről lenne szó

(#3366) bitpork válasza gergo5991 (#3365) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

20000 ft alatt valódi segítségre ne számíts a hatóságok részéről, ha csak nincs még melletted egy pár károsult vagy komolyabb súlyú cselekmény.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#3367) jerry311 válasza gergo5991 (#3365) üzenetére


jerry311
nagyúr

Feljelented rendőrségen, rendőrök körberöhögnek, 2 hónap múlva lezárják pénzbírsággal az ügyet és minden marad a régiben. Esélyes, hogy sosem látod többé azt a 6k HUF-ot vagy mire igen, addigra már többe került neked, hogy visszakapd. Kb. ez a kis magyar valóság.
Ja, mindez persze akkor ha megfelelő bizonyítékokkal rendelkezel.

(#3368) gergo5991 válasza bitpork (#3366) üzenetére


gergo5991
őstag

leírom a dolgot
neten árulnak "voucher" kód-okat, amiket egy étteremben pizzára lehetett beváltani
egy hónapja vettem 2db kódot online
elmentem megettem 2 pizzát, de a 2 kódot, még mindig nem deaktiválták.
ezek után még 4x elmentem "ingyen pizzára" így kb 4k forintal károsítottam meg az éttermet
ugy vélem, ez nem az én hibám, hiszen az ő feladatuk deaktiválni a kódot, eseteg ellenőrizni, mielőtt kiadják a pizzát
1 hónap alatt folyt le ez az ügy, hozzáteszem nyugtát nem kaptam az ottan elfogaszott pizzák után annak ellenére, hogy interneten keresztül vettem meg hozzá a kódot
érdekelne, miféle büntetésre számíthatok, mert előbb-utóbb ez kitudódik.
Szerintem ez emberi mulasztás, nem az én részemről

(#3369) Apollo17hu válasza jerry311 (#3367) üzenetére


Apollo17hu
őstag

A pénzbírságot kinek szabnák ki?

(#3370) jerry311 válasza Apollo17hu (#3369) üzenetére


jerry311
nagyúr

Nyilván az elkövetőre, ha megvan és ha egyáltalán kiszabják...
Szóval még ez sem biztos.

gergo5991
Egészségedre! :DDD
Szóltak akárcsak egyszer is, hogy nem fasza a kód? Már használt, akármi?
Meg amúgy is, pénztártól való távozás után, mindenki bekaphatja. Az eladó is, nemcsak a vevő. ;]

(#3371) bitpork válasza gergo5991 (#3368) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Sajnos a helyzet nem neked kedvez ha bárhol le volt írva h egy kód csak egy kedvezményes vásárlásra jogosít. Akkor te rosszhiszeműen jártál el.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#3372) gergo5991 válasza jerry311 (#3370) üzenetére


gergo5991
őstag

nem szoltak, szó szerint le irták a kódokat egy papirra, azt meg 1 halom papirkupac közé belöktek, bőven lett volna idejük utánanézni, 30 -40 percig vártam a pizzára, amellet heti 1x jártam el haverommal :D

most nézem a leírrást ahol venni lehet, egy szóval sincs említve, hogy egy kupon csak egy pizzát ér.

[ Szerkesztve ]

(#3373) jerry311 válasza gergo5991 (#3372) üzenetére


jerry311
nagyúr

Magyarországon alkotmányos jogod van hülyének lenni. Szóval, nem kellett azt neked tudni, hogy csak egyszer használható.

Ha meg "most nézem a leírrást ahol venni lehet, egy szóval sincs említve, hogy egy kupon csak egy pizzát ér.", akkor még inkább...

(#3374) bitpork válasza gergo5991 (#3372) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Neten meg minden egyeb sok embert elero helyen is nezd meg. Ha nincs nyoma akkor sokat nem tehetnek, max tobbe nem szolgalnak ki.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#3375) gergo5991 válasza jerry311 (#3373) üzenetére


gergo5991
őstag

remélem a szlovák törvények hasonlóak a magyaréhoz mert szlovákiából származom

[ Szerkesztve ]

(#3376) bitpork válasza gergo5991 (#3375) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Mondjuk ez a legelejen nagy segitseg lett volna :))

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#3377) aram01


aram01
nagyúr

srácok egy kérdés:
bírósági ítélet miatt fellebbeztem(önvédelmet önbíráskodássá változtatták) de mennem kéne külföldre pont mikor a másodfokú tárgyalás lesz, származhat bajom ha nem megyek el?

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#3378) bitpork válasza aram01 (#3377) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ha nincs nyomós okod, és az ügy súlya nagyobb, akkor simán számíthatsz itthoni előállíttatásra.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#3379) aram01 válasza bitpork (#3378) üzenetére


aram01
nagyúr

akkor mennem kell, ha tetszik ha nem.
köszi az infót

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#3380) Heavyrain


Heavyrain
őstag

Az önvédelemre vonatkozó jogszabályokat holt talállhatom meg?

Konkrétan két eset érdekelne:

-Amennyiben egy támadónál nincs szúró vagy lőfegyver,ennek ellenére a védekező/sértett megfélemlítve érzi magát,van-e joga a védekezőnek gázpisztolyt elővenni? (És szükség esetén akár használni is.) Illetve ebben az esetben a védekező büntethető-e emiatt.

-Amennyiben egy "szabadkezes" támadó(k) ront rá valakire,és az a személy,önvédelemből,szintén puszta kézzel,de 8 napon túl gyógyuló,esetleg súlyosabb sérülést okoz,abban az esetben a védekező büntethető-e a tette miatt?

Szerencsére egyik sem történt meg,de kíváncsi lennék rájuk :)

Előre is köszönöm a válaszokat.

(#3381) gergo5991 válasza Heavyrain (#3380) üzenetére


gergo5991
őstag

bocs hogy bele kontárkodok, de akkor engem még az is érdekelne, hátha téged is :
buszon este megyek pld, megpróbáltak kirabolni, megfenyegetnek, meg is ütnek (meglöktek kb) aztán mivel nem adtam oda a telefonom, leszaladtak a buszról, ezeket fellehet jelenteni? ugyse lenne meg a tettes
2. eset, utcán mentunk haverokkal, 3 csavargó elénk jött, havert szembe verték ököllel, engem meg hátbarugtak, után futás volt kergettek.
Ilyenkor milyen "fegyvert" vethetek be? esetleg ha megpróbálom ezeket leteperni, eltöröm kezét lábát, lecsukhatnak engem? kb 10-15 szemtanum is lett volna hogy ők kezdték.
nagyon forr a vérem, mert eddig mindig elszaldtam, de mostmár megszeretném bosszulni ezeket az eseteket, móresre tanítani az ilyet.

(#3382) tajcsi válasza gergo5991 (#3381) üzenetére


tajcsi
senior tag

Nem kellett volna elszaladni. Első ütés után jogod van sz*rrá verni őket, mivel nem te ütöttél először...

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#3383) gergo5991 válasza tajcsi (#3382) üzenetére


gergo5991
őstag

elkell áruljam, az eset után 1-2 évig nem aludtam vlmi jól, megviselt a dolog, most készülök paprika sprayt is beszerezni
azóta is cigány láttán a pulzusom a maximumon van, meg az adrenalin szintem is, és hát öklöm szorítom, meg tekergetem ami a kezem ügyébe kerül, mert nem bírom megállni magam, hogy ne essek neki ezeknek az állatfajoknak

[ Szerkesztve ]

(#3384) tajcsi válasza gergo5991 (#3383) üzenetére


tajcsi
senior tag

..és látom semmit nem változtál. Paprikaspray helyett kezdj el wingtshun kungfura járni...a paprikaspray egyszer kifogyhat..de az ott megszerzett tudás sose...

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#3385) MIFtIli


MIFtIli
aktív tag

Van egy k&h bankszámlaszámom, amit tönn éve nem használok. Semmmilyen értesítést nem kaptam eddig arrol, hogy minuszban van, most szóltak, hogy nem használom és fizzessem ki a tartozásom.
Van ilyenkor lehetőségem arra, hogy mivel nem értesítettek korábban ezért stb-stb.. vagy elmondhatom amit gondolok, de a vége ugyis az lesz, hogy fizessem be és akkor lezárul a probléma?

(#3386) bambano válasza MIFtIli (#3385) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

panasszal mindig élhetsz, hatása max. akkor lesz, ha az adott időszakban érvényes aktuális ászf-ekben foglaltak szerint kifogásolod meg, amit írtak.
ja, minimum a pszáf-fel meg kell őket fenyegetni, mert anélkül nem megy.

arra nagyon figyelj oda, hogy melyik levél kitől jön, mert ha eladják követeléskezelőnek a tartozást, azokkal nem tudsz vitatkozni a jogosságáról, mert nekik semmi papírjuk nincs erről. tehát ha követeléskezelőtől kapsz levelet, azt azonnal meg kell válaszolni, és megírni, hogy a banknál panaszt tettél a követelés jogossága kérdésében, így azt követeléskezelő nem kezelheti.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#3387) #81556480


#81556480
törölt tag

Sziasztok!

Lenne egy fontos kérdésem amire szeretnék holnap reggelig választ kapni.

Ha magánszemély hozzájárul e hogy egy KFT a tulajdonában lévő ingatlant telephelyként használja, van e bármi jogi kötelezettsége a tulajdonosnak? Bármiben felelősségre vonható, mondjuk ha a cég csődbe megy vagy akármi?

Tegyük fel csak egy üres termet biztosítok amibe időnként egy cég tárol valamit.

Köszönöm előre is !

(#3388) bitpork válasza #81556480 (#3387) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ha nem te magad vagy a kft tulajdonosa, ne tedd. Nem az a kérdés h lehet-e, hanem ha van, akkor az mennyire fog az idegeidre menni. Csak egy pl: ha végrehajtják a céget, akkor zár alá kerülhet az ingatlan a benne található , a kft tulajdonát képező dolgok miatt.
De ez csak az én privát véleményem.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#3389) #81556480 válasza bitpork (#3388) üzenetére


#81556480
törölt tag

köszi a választ de a színtiszta jogi rizsára lennék kíváncsi, nem találgatásra. tényleg ne vedd sértésnek.

De a zár alá kerül vagy kerülhet nem mindegy :N

és ha zár alá kerül, de nincs ott semmi ami a KFT-é? nem az ő tulajdonuk a telephely. És nem teljes területen ők használják.

(#3390) bitpork válasza #81556480 (#3389) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

A zár alá kerülés feltétele hogy ott legyen vmi ami a felszámolónak pénzt ér és a kft tulajdona ( bármi ami nagyobb mint egy szék és a mozgatás helyett egyszerűbb pecsétet rakni az ajtóra). Ha üres akkor nem jelent problémát. Viszont a kérdés még mindig ott van hogy ha te papíron telephelyet biztosítasz egy cégnek aki később el akar tűnni, akkor majd kevésbé kellemes emberek fognak személyesen meg telefonon keresni hogy mit tudsz róluk. Akkor is ha azt már sokszor elmagyaráztad nekik h semmit.
De te tudod :)

/all: Tudja bárki is hogy mi a helyzet a külföldről megvásárolt személyautó átírását érintő Itv idén január 1.-e utáni változásával? Mindenhonnan azt hallom hogy a regadón túl már vagyonszerzési illetéket is fizetni kell.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#3391) szaszayanou válasza #81556480 (#3387) üzenetére


szaszayanou
aktív tag

Kérdésedre a szigorú válasz, hogy nem. A kft csak szívességi használó lesz, az ingatlanod nem lesz pl. megterhelhető emiatt. A többit majd te eldöntöd.

Still stands Thine ancient sacrifice, An humble and a contrite heart.

(#3392) szaszayanou válasza bitpork (#3390) üzenetére


szaszayanou
aktív tag

A gépjármű ingyenes megszerzése változott.

Ez lett:

Gépjármű és pótkocsi tulajdonjogának, vagyoni értékű jogának megszerzése tekintetében az ajándékozási és visszterhes vagyonátruházási illetékre vonatkozó rendelkezéseket akkor kell alkalmazni, ha a gépjárművet, pótkocsit belföldön vették, veszik nyilvántartásba, kivéve, ha nemzetközi szerződés másként rendelkezik.

Korábban ez volt:

Gépjármű és pótkocsi tulajdonjogának, vagyoni értékű jogának megszerzése tekintetében az ajándékozási és visszterhes vagyonátruházási illetékre vonatkozó rendelkezéseket akkor kell alkalmazni, ha a gépjárművet, pótkocsit belföldön vették nyilvántartásba, kivéve, ha nemzetközi szerződés másként rendelkezik.

Still stands Thine ancient sacrifice, An humble and a contrite heart.

(#3393) bitpork válasza szaszayanou (#3392) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Igen ezt megtaláltam, és fel is ment a vérnyomásom elég rendesen. Vigyázva hogy nehogy dupla adóztatás csapdájába essenek, illetéket szabnak ki. Pl a regadó. Mit kaunk érte? Egy nyamvadt matricát. Meg azt hogy a külföldön normálisan szervizelt autót nem éri meg behozni , hanem az itthon tekergetett szutykokat kell nézegetni , mert valakinek ez jó. Elkeserítő.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#3394) jerry311 válasza bitpork (#3393) üzenetére


jerry311
nagyúr

Meg azt hogy a külföldön normálisan szervizelt autót nem éri meg behozni

Dehogynem, meg igy is nagyon megeri behozni, mert ha a rendesen szervizelt, kulfoldrol hztt autora a regado csak feleannyi, mint az itthon tekergetett fosokra az elso eves szervizkoltseg, akkor mar jobban jartam.

Bennem inkabb az a kerdes merult fel, hogy nem lett volna egyszerubb csak siman megemelni a regaodt vagy egy masik adot?

(#3395) bitpork válasza jerry311 (#3394) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Az a baj hogy maga a szervizelt háttér még nem garancia arra hogy a jellemzően magasabb futásteljesítményű gépkocsi nem megy tönkre. Itt csak az adott pillanatot jellemző jobb állapotról van értelme beszélni. Pláne ha egy 5 éves autóról van szó ami valljuk be ha nem egy bentley akkor vagyonnak is igen nehezen tekinthető bárhol máshol, kivéve kis országunkat.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#3396) jerry311 válasza bitpork (#3395) üzenetére


jerry311
nagyúr

Egyt megfeleloen TMK-zott gepjarmunel sokkal kisebb az esely hrtelen osszeomlasra, mint egy lelegeztetogepen tartott rom eseteben. marpedig nyugaton inkabb van penz karbantartasra, mint itthon.

(#3397) bitpork válasza jerry311 (#3396) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Erről van szó. Lehet itt is kifogni xart de úgy látszik a törvényhozóknak nem az számít h itthon kevesebb legyen a műszakilag megbízhatatlan és veszélyes autó, hanem az hogy minél több pénz beszedésével az itthon felhalmozódott roncs halmazok forogjanak csak. :(

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#3398) dave93


dave93
őstag

Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni. Vettem egy autót, amire kötöttem egy kötelezőt. A 60 nap alatt történt egy üzembentartó váltás, onnantól kezdve minden teher az új üzembentartót terheli, ő kötött egy új biztosítást a saját nevére. Az én biztosításom (mint a korábbi üzembentartó) díj nem fizetéssel megszűnt. A biztosítótól kaptam egy törlés értesítőt, amiben ezt írják:

"Felszólítjuk, hogy a Polgári Törvénykönyv 546. § alapján a(z) 16 580 Ft hátralékát 2014.02.11-ig fizesse meg.
Felhívjuk a figyelmét arra, hogy amennyiben a fizetési kötelezettségének nem tesz eleget, úgy a hátralék összegét késedelmi
kamat is növelheti valamint társaságunk az Önnel szemben fennálló igényét jogi úton (fizetési meghagyásos eljárás, illetve
bírósági per) vagy behajtás útján érvényesítheti. A hátralék összege jogi eljárásban vagy behajtás útján történő érvényesítése
esetén az eljárás költségei - eljárási díj illetve illeték, valamint az ügyvédi munkadíj - is Önt terhelik. Kérjük, vegye figyelembe,
hogy a jogi eljárás vagy a behajtás költségei miatt Önnek lényegesen többet kell fizetnie, mint a hátralék összege."

Tehát a biztosító kéri tőlem a 60 nap biztosítási díját, ami nyilván jogos, de a kérdésem az, hogy ezt valóban behajtják? Azt hallottam ha üzembentartó váltás miatt szűnik meg a biztosítás akkor nem tudják behajtani. Muszáj lesz befizetnem ezt az összeget, vagy meg tudom úszni?

Köszönöm :R

(#3399) bambano válasza dave93 (#3398) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

mese mese.
nincs olyan, hogy a tartozást egyes esetekben nem tudják behajtani, más estekben meg igen.
sokkal jobban jársz, ha gyorsan befizeted, mielőtt rádküldenek egy behajtó céget, mert az *lényegesen* drágább lesz.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#3400) jerry311 válasza dave93 (#3398) üzenetére


jerry311
nagyúr

Hahahahahahahahahaha, ekkor marhaságot. :W
Bocs, de nem bírtam ki.

Kötöttél egy szerződést, amiben (ha jól értem) nem teljesítetted a rád eső részt (nem fizettél biztosítási díjat).
A szerződésen a te neved szerepel, a te aláírásoddal. Ennél bonyolultabb ügyeket is megoldottak már Magyarországon. Fizetsz vagy behajtják rajtad, utóbbi jóval drágább lesz.

Eleve nem értem, hogy kinek a fejéből pattant ki, hogy a te nevedre kötött biztosítás díjhátraléka miatt majd az üzembentartót zaklatják. Neki ehhez a szerződéshez semmi köze, nem ezt a biztosítást íratta a nevére, hanem kötött sajátot.
Ha netán tilosban parkol az üzembentartó, akkor majd lobogtathatod a papírt, hogy te nem használod az autót, keressék Kis Pistát. Ha jön egy 300k-s csekk, a rendőrségtől, nekik is visszaküldheted, hogy zaklassák az üzembentartót. De attól, hogy üzembentartó váltás történt, nem lesz hirtelenjében ő a felelős a régi biztosításod díjhátralékáért.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jogász topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.