Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jogász topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-02-11 07:27:19

LOGOUT.hu

A topikban minden törvénytelen módszer megvitatása tilos!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3751) bambano válasza üszök (#3747) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

azt a "vallomást" szépen visszavonod és kész. nem vagy köteles magad ellen vallani, ha egyéb bizonyítékuk nincs, akkor megsüthetik.
az artisjus matrica akkor érdekes, ha bizonyítani tudják, hogy te hoztad be az országba. ha nem tudják hivatalosan rádverni, hogy hosszabb ideje üzletszerűen csinálod, akkor semmi közül ahhoz, hogy volt 1-2 sd kártyád, eladtad, nem volt rajta matrica. magánemberként jogod van eladni 1-2 sd kártyát.

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#3752) bitpork válasza üszök (#3750) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

En csak azt tudom h volt egy ugyfelem aki neten arult es amikor elkaptak minden elerheto portalt megkeresett a nav.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#3753) üszök válasza bambano (#3751) üzenetére


üszök
őstag

Sajnos nem egy kettő volt. 27 darab volt.

Köszi a segítségeteket.

Már töröltem mindenhonnan a hirdetéseket,bár tudom,hogy a portálok üzemeltetőinél még megtalálhatóak.
Mennyi idő mire lezajlik ez az ügy?

[ Szerkesztve ]

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#3754) bambano válasza üszök (#3753) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

ja, ha hirdetéseid is voltak, akkor ráfaragtál, mert azt az apeh már letöltötte, kinyomtatta, eltette... és ha értenek az internetarchives-hez, akkor elő tudják bányászni a régieket is.

nem tudom, mennyi ideig tart, jellemzően nem kapkodják el, mert van más dolguk is.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#3755) üszök válasza bambano (#3754) üzenetére


üszök
őstag

Voltak náluk kinyomtatott hirdetések,de nem mindenről.

Mit írjak az észrevételbe? Vagy írassam szakemberrel?

[ Szerkesztve ]

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#3756) devil-k válasza üszök (#3755) üzenetére


devil-k
nagyúr

Ügyvéd. A 27 db és a hirdetések az üzletszerűségre utalnak még egy laikus számára is. Ezt magadtól nem tudod kidumálni.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#3757) bambano válasza devil-k (#3756) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

szerintem ügyvéddel se fogja, 54 rugó kárértéknél gyorsabb és olcsóbb kifizetni a büntetést oszt jónapot.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#3758) gordonfreemN válasza bambano (#3757) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Egy jo ugyved se lesz olcsobb...

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#3759) devil-k válasza bambano (#3757) üzenetére


devil-k
nagyúr

De lehet, hogy van még más is. ;)

- mozi bolondéria -

(#3760) -NOKIA- válasza bitpork (#3707) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

Apropó, az probléma lehet hogy nincs meg az eredeti szerződés (a megkötéskori)?
Csekkek megvannak, illetve a végelszámolás is mikor kifizettem az utolsó részletet.
Szerződés szám van.

(#3762) bitpork válasza -NOKIA- (#3760) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

A hireket figyelve egyeb dolgod nem lesz mint varni mert a 2004 majusi szerzodesektol kezdve kotelezo visszaadni a banknak amit arfolyamkulonbozet cimen elszamolt. Sajnos ez engem is erintvalamilyen formaban uh nekem is figyelnem kell h mi merre tortenik. Pedig de szivesen nem kernem vissza ha nem emelkednenek a banki koltsegeim.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#3763) Sátán44


Sátán44
addikt

Sziasztok!

Amiben kérném a tanácsotokat:
Februárban egy általános iskolában kezdtem el dolgozni, mint rendszergazda. KLIK-től kapom a fizetést. Saját szorgalmamból készítettem az iskolának weblapot, amit megmutattam az iskola vezetőségének és nagyon tetszett nekik. Az igazgató kérte, hogy állítsam be a régi helyére. Itt kezdődik a problémám. Saját szellemi munkám, ezért szeretném, ha egy kis honoráriumot kapnék érte. Igazgató közölte, hogy nincs saját költségvetésük, ezért fizetni sem tud, de azt fel tudja ajánlani, hogy 4 órát dolgozzak egy nap (de még ez sincs konkretizálva).
Ti mit tanácsolnátok? Nyugodjak bele?

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#3764) devil-k válasza Sátán44 (#3763) üzenetére


devil-k
nagyúr

Szia!

Kicsit buta voltál, mert egy olyan munkát végeztél el, ami nem tartozott a munkaköri leírásodba (ezek szerint) és nem kértek fel rá. Érthető, hogy az igazgató nem nyúlhat be a fiókjába és fizethet ki "x" ezer forintot, ami járna a munkádért. A KLIK pedig nem arról híres, hogy fizetni fog, ugyanis ez nem egy olyan kiadás ami szükséges és elengedhetetlen, vagy tévedek?

Lehet, hogy a "lecsúsztatással" jobban jársz, bár azt nem tudom, hogy hány órát kell egy nap dolgoznod az eredeti felállás szerint.

A félreértések elkerülése végett, abszolút becsülöm az igyekezetedet, önszorgalmadat és elismerem ennek a szellemi munkának (terméknek) a létjogosultságát.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#3765) Sátán44 válasza devil-k (#3764) üzenetére


Sátán44
addikt

Tudom, hogy buta voltam, de nagyon régóta kerestem állást és végre örültem, hogy sikerült elhelyezkednem. Szerettem volna bizonyítani :( Most persze fő a fejem, mert olyan dolgokat megcsinálok, amik sem közel, sem távol nem tartozik a munkámhoz. Törvényileg előírt heti 40 órát dolgozom, tehát ezzel nincs baj. Akkor sakk mattot adtam magamnak? Válasszam a lecsúsztatást?

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#3766) devil-k válasza Sátán44 (#3765) üzenetére


devil-k
nagyúr

Sakk mattot biztos, hogy nem adtál magadnak, mert legalább a munkaadód is látja, hogy odateszed magad, csinálod a dolgodat és azon felül plusz feladatokat is ellátsz. Ha ezt pénzben nem is tudják honorálni neked, de legalább szem előtt van a dolog, s ez lehet, hogy kifizetődőbb, mint pl. 30.000 Ft.

Választhatod a lecsúsztatást, mert akkor nem dolgozol és mégis fizetnek érte. Fordított pszichológia. ;)

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#3768) Sátán44 válasza devil-k (#3766) üzenetére


Sátán44
addikt

Köszönöm válaszod, akkor marad ez.

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#3769) bambano válasza Sátán44 (#3763) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

más véleményekkel ellentétben szerintem van választási lehetőséged:
1. felteszed az új webet
2. nem teszed.

neked túl sok előnyöd már nem származik abból, ha nem teszed fel, megcsináltad, a melót rászántad, az fix, hogy pénzt nem kapsz érte, de egyéb előnyöket sem fogsz élvezni (hírnév, főnökök előtt jobb kép rólad, stb).

ha meg felrakod, akkor azt is gondolhatják rólad, hogy bármit rád lehet bízni, ingyen megcsinálod.

szóval eléggé csapdahelyzet. én azt mondom, rakd ki, nyeld le, hogy nem fizetnek, majd ettől kezdve ha olyat akarnak kérni tőled, ami nem a melód, mondhatod, hogy csináltál webet, nem fizették ki, ennyi jótékonykodás fért bele.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#3770) devil-k válasza bambano (#3769) üzenetére


devil-k
nagyúr

Ezek a választási lehetőségek eddig is adottak voltak. Ő aziránt érdeklődött, hogy hogyan kaphat-e honoráriumot érte? De mivel ennek az esélye elég kevés (amire az igazgató is utalt), így választhatja a lecsúsztatást, mint "fizetséget" a munkájáért.

"de egyéb előnyöket sem fogsz élvezni (hírnév, főnökök előtt jobb kép rólad, stb)."
Ez a kijelentés pedig hülyeség, rosszul gondolkozol. :N

- mozi bolondéria -

(#3771) bambano válasza devil-k (#3770) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

az miért hülyeség, hogyha felrakja a kész webet, akkor azt referenciaként meg lehet adni más munkákra való pályázáskor? teljesen normális gondolkodás, hogyha nem kaphat a főállásából több pénzt, akkor maszek meló után néz, oda pedig jól jöhet.

emellett az sem mindegy, hogy a főnöke úgy fog rá gondolni, mint egy kompromisszum-kész valakire, aki hajlandó tenni a munkahelyéért, vagy egy kőagyú, csak a saját érdekeit néző munkavállalóra? lehet még ott leépítés, amikor nem mindegy, kin akad meg először a főnök szeme.

szerintem ez az életszerű gondolkodás, nem az ellenkezője.

szerk: "Ő aziránt érdeklődött, hogy hogyan kaphat-e honoráriumot érte?": egész pontosan aziránt érdeklődött, hogy belenyugodjon-e, hogy nem kap érte pénzt.

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#3772) devil-k válasza bambano (#3771) üzenetére


devil-k
nagyúr

Ezt te írtad! Olvasd vissza a hozzászólásodat. Valamit félreértettél.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#3773) zoli03 válasza devil-k (#3772) üzenetére


zoli03
őstag

Először én is félreolvastam, de bambano azt írta, ha nem teszi fel, akkor nem fog egyéb előnyöket élvezni.

(#3774) devil-k válasza zoli03 (#3773) üzenetére


devil-k
nagyúr

Hopp! Való igaz, eléggé félreolvasható volt. Igazad van bambano! :R Ma én voltam a bamba devil. ;]

- mozi bolondéria -

(#3775) Sátán44 válasza bambano (#3771) üzenetére


Sátán44
addikt

Megfogadom, amit javasoltatok. Marad a csúsztatás és bízom benne, hogy a jövőbeni pályafutásom biztosítva lesz.

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#3776) Szakbarbár


Szakbarbár
aktív tag

Üdv

Egy kis tanácsra lenne szükségem. A nagyszülők megint voltak termékbemutatón és szokás szerint rájuk tukmáltak valami vacak porszívót. Milyen esetben lehet elállni a vásárlástól és kell-e indokolni?
Úgy tudom a vásárlástól számított 8 napon belül elállási nyilatkozatot kell küldeni a cégnek, és a terméket vissza kell juttatni hozzájuk. Holnap személyesen viszem vissza és ott adom oda az elállási nyilatkozatot is. Mi az amibe beleköthetnek és figyelnem kellene rá?
A segítséget előre is köszönöm.

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#3778) Szakbarbár válasza Lauda (#3777) üzenetére


Szakbarbár
aktív tag

Közben kicsit utánaolvastam a dolognak:

1. A fogyasztó termékbemutatón vett részt Hajdúszoboszlón, ahol egy nagy értékű porszívót vásárolt. A szerződésben azonban beikszeltették vele azt a pontot, mely szerint a szerződés megkötése a vállalkozás telephelyén történt, ezért a kereskedő szerint a fogyasztó nem élhet az elállás lehetőségével.

Válasz:

Az üzleten kívül fogyasztóval kötött szerződésekről szóló 213/2008. (VIII. 29.) Korm. Rendelet 1. § (1) bekezdése szerint a rendelet hatálya azokra a termék értékesítésére vagy szolgáltatás nyújtására irányuló szerződésekre terjed ki, amelyek megkötésére vállalkozás vagy a vállalkozás nevében, illetve javára szerződést kötő személy (a továbbiakban együtt: vállalkozás) és fogyasztó között, a vállalkozás kezdeményezésére, a vállalkozás üzletén, telephelyén kívül, illetve annak hiányában kerül sor, így különösen

a) a fogyasztó lakásán, munkahelyén, átmeneti tartózkodási helyén, feltéve, hogy a vállalkozás a fogyasztót nem a fogyasztó kifejezett kívánságára kereste fel, vagy

b) a vállalkozás vagy harmadik személy által ilyen célból szervezett utazás, rendezvény alkalmával.

Amennyiben például utazással egybekötött termékbemutatón történt a szerződés aláírása, ezen kormányrendelet vonatkozik rá, függetlenül attól, hogy a szerződésben mit írtak. Annak bizonyítására, hogy nem a telephelyen, hanem akár egy más városban került sor a szerződés megkötésére, érdemes a velünk együtt vásárló tanúkat igénybe venni, ugyanakkor mindenképpen a szerződést aláírás előtt alaposan átolvasni!

Illetve az Országos Fogyasztóvédelmi Egyesület honlapján találtam egy formanyomtatványt, direkt termékbemutatókra vonatkozóan.

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#3779) Siriusb válasza Szakbarbár (#3776) üzenetére


Siriusb
veterán

Pár évvel ezelőtt én is voltam ilyen helyzetben, de azon a papíron, amit hazahoztak, rajta volt, hogy 8 napon belül el lehet állni a szerződéstől, úgyhogy azonnal intézkedtem. S megígértettem, hogy senki nem ír alá semmit, akárhogy kecsegtetik, amíg én el nem olvastam.

(#3780) Des1gnR


Des1gnR
őstag

Sziasztok!

Elég nehéz helyzetbe kerültem, remélem tudtok tanácsot adni.

Elvállaltam egy webes munkát egy cégnek, de mint magánszemély. Egy weboldal + webshop és pár apróbb grafikai munka. A szóbeli megbeszélés alapján a webshop pár száz terméket tartalmaz, mert nem ez termeli a fő profitot, csak jelen szeretnének lenni az interneten. Ez alapján kiküldtem egy ajánlatot ahol a termékfeltöltést korlátlan számban határoztam meg mivel nem tudtam mennyi is lesz pontosan.

A munka lassan haladt, főként a késői email válaszok miatt, de elkészült a weboldal és a webshop is majdnem ezer termékkel. Ekkor kaptam még egy adag terméket amiket egyesével fel kellene tölteni, de megírtam a főnöknek, hogy ez már nem fog menni és a megállapodásunkból ezt a részt húzzuk ki. Ami eddig fel lett töltve azt nem kell kifizetnie, de többet nem tudok. 1 hónap alatt több emailt is írtam neki ezzel kapcsolatban és közöltem, hogy a további anyagikat pedig rendezzük, de egyre sem érkezett válasz. Természetes email jött tőle, melyben újabb munkát kért, de a kérdéseimre nem válaszolt.

A napokban úgy döntöttem, hogy letiltom a weboldalakat és a facebook oldalt, de ekkor rá kellett jönnöm, hogy elvették az FTP hozzáférésemet. Szerencsére még volt egy tartalék hozzáférésem és azzal töröltem az index fájlokat így a weboldal látszólag nem élt. Máris érkezett az email, hogy nem mennek a weboldalak, de a másodlagos jogosultságom is törölve lett, majd a teljes munkámat lemásolták egy új cms rendszerre amihez nincs hozzáférésem. Gyors voltam így a webshopot még tudtam törölni, de a weboldal 80%-ban így is működik és nincs hozzáférésem semmihez.

A főnök személyes és munka emailcímén jelszót változtattam addig amíg nem rendeződik a dolog.

Most itt tartunk. Mi tévő legyek?

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#3781) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Könyveléssel foglalkozó topic nincs véletlenül? Én nem találtam aktívat :(

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#3782) Szakbarbár


Szakbarbár
aktív tag

Sikerült visszavinni a vásárolt termékeket, meglepően simán ment minden. :D Amikor megláttak kérdezték egyből, hogy "terméket hoztunk vissza"? 14 napon belül küldik postán a pénzt.
Egy másik helyen is megtaláltam ugyan ezt a porszívót, ott 24.900 Ft.

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#3783) bambano válasza Des1gnR (#3780) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

első körben tértivevényes levél, amiben leírod, hogy te mit akarsz tőle, határidőkkel.
ha ez nem vezet eredményre, ügyvédi felszólítás.
utána bíróság.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#3784) Des1gnR válasza bambano (#3783) üzenetére


Des1gnR
őstag

A jelszavai megváltoztatásából lehet problémám? Jelenleg ez az egy fegyverem van :F

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#3785) bambano válasza Des1gnR (#3784) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

azt írtad, máshol újraindította a szájtot, akkor a jelszó megváltoztatásával kb. semmit nem értél el, ennek megfelelően kellene a "büntetést" is osztani szerintem.

a fegyvered pedig az, hogy azzal, hogy az árajánlat elküldése után a tudtával elkezdtél dolgozni, majd átvette a kész munkát, elfogadta az árajánlatodat, amit akár szerződésként is lehet értelmezni.

az én magánvéleményem az (és komolyan hiszek benne, hogy a bíróság véleménye is ez lenne), hogy a szerződésnek elvileg meghatározott tartalmi követelménye van. Ebből a legfontosabb, amit nehezebb alapértelmezéssel megadni, a munka tárgya és az érte járó díjazás. Ez az árajánlatodban benne van. A szerződő feleket már lehet alapértelmezni abból, hogy megbeszéltétek, majd a te email címedről, mint feladóról, elment az ő címére az árajánlat. Az pedig, hogy használja, teljesítési igazolásként értelmezendő. *SZERINTEM*. tehát közöttetek létrejött egy szerződés, amelynél neked bizonyítani kell a teljesítést (a máshol működésbe vett web/webshop lementett képével, mással), utána pedig neki kell bizonyítania, hogy ő is teljesített, azaz fizetett, vagy a bíróság elmeszeli.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#3786) Des1gnR válasza bambano (#3785) üzenetére


Des1gnR
őstag

Pontosan gmail jelszavakról van szó. Ebben a pillanatban közölte, hogy siessek a visszaállításával, egyébként feljelent. A weblapot soha nem vette át, legalábbis erre írásos bizonyíték nem utal, még akkor sem ha valóban kész volt.

Szerintem most visszaállítom a jelszavait, majd egy ügyvéddel közösen írok neki egy levelet. Jobbat nem hiszem, hogy tudok tenni.

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#3787) bitpork válasza Des1gnR (#3786) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

bambano höz csatlakoznék. Ha ő elkezdte használni az ajánlatodban szereplő oldalt, akkor elismerte a teljesítést, ha csak nem írt neked kifogást. A megállapodásotok élő.
Viszont lenne kérdés: Te valamilyen vállalkozás keretében csinálod ezt, vagy "feketén"? Utóbbi esetben sokat tenni nem tudsz. Előbbiben meg azonnal ügyvéd és fizetési meghagyás kiküldése.
Ha bizonyítani tudod hogy a munkát te végezted el ( forrás, log-ok miegymás ) akkor írásban tiltsd meg neki a tulajdonod használatát. A programokkal kapcsolatban van egy talán általánosnak mondható álláspont: ha nem született papír arról hogy teljesítéskor a kód tulajdonjoga átszáll a vevőre ( mint visszterhes szerződés) akkor az, az azt íróé.
Az ő neve alatt regisztrált accnak a jelszavát ne változtasd meg, mert ahhoz semmi közöd, még ha ismered is.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#3788) bambano válasza Des1gnR (#3786) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

az jó, ha feljelent, ugyanis akkor az eset összes körülményét tisztázni kell, és akkor borul az álláspontja.

nem teljesen jogszerű egyébként a jelszó átírása, vagy legalábbis nem dönthető el, hogy az-e, ahhoz több mindent tudni kellene róla, de csak pattogjon nyugottan. más kérdés, hogy ha sikerül belefutnod egy nem objektív rendőrbe, akkor bevisznek zsarolásért.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#3789) bambano válasza bitpork (#3787) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

"ha nem született papír arról hogy teljesítéskor a kód tulajdonjoga átszáll a vevőre ( mint visszterhes szerződés) akkor az, az azt íróé.": erről aligha született papír, mivel a szerzői jogok közül a személyhez fűződő jogokról érvényesen lemondani nem lehet (szjt 9. par. 2. bek). papír arról születhet, hogy a vagyoni jogok között szereplő jogokra engedélyt ad-e.

a termékek feltöltésével keletkezett egy adatbázis, amivel kapcsolatban neki szerzői jogai vannak, indokolt esetben az adatbázis nyilvánosságra hozatalát megtilthatja, a korábban erre kiadott engedélyt visszavonhatja (szjt 84A paragrafus).

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#3790) Des1gnR válasza bitpork (#3787) üzenetére


Des1gnR
őstag

Értem, akkor elfogadta mivel az oldal, ugyan menügombok nélkül, de jelenleg is üzemel, de hozzá se tudok férni. Nem vállalkozás keretében csináltam.

A gmail jelszavait visszakapta. A pénzemről akkor lemondhatok vagy még lehet belőle valami?

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#3791) bitpork válasza bambano (#3789) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Természetesen. de ha előkerül egy tanú v papír ami szerint részállásban a cég neve alatt fejlesztett akkor ott szokott lenni olyan hogy a dógozónak nincs joga.

(#3790) Des1gnR : nem feltétlenül. Én a helyedben izennék neki hogy van mondjuk 5 napja utalni (szigorúan utalni hogy nyoma legyen ) vagy a mindkettőtöknek nehezebb utat fogod választani: felnyomod a cégét fekete munkás alkalmazásáért, szellemi és szomszédos jogok két lábbal tiprásáért.
Amit viszont még tehetsz, hogy a weblap tárhelyét szolgáltató céget megkeresed hogy ellopták azt ami a tiéd és ha nem teszik elérhetetlenné, akkor őket is beleveszed a készülő feljelentésbe.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#3792) Des1gnR válasza bitpork (#3791) üzenetére


Des1gnR
őstag

Jó ötlet. Köszönöm a sok segítséget mindenkinek. :R

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#3793) devil-k válasza Des1gnR (#3784) üzenetére


devil-k
nagyúr

Óvatosan, mert ezzel bűncselekményt követtél el. Persze ha a Te oldaladról nézzük a dolgot, érthető.

- mozi bolondéria -

(#3794) Des1gnR válasza devil-k (#3793) üzenetére


Des1gnR
őstag

Azóta azt visszaszolgáltattam és megfogattam bitpork tanácsát. Megírom itt ha lesz fejlemény.

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#3795) Siriusb


Siriusb
veterán

Lenne egy kérdésem, nem én vagyok az alany, de az egyszerűség kedvéért így fogalmazom:

Van egy ház, mely fele tulajdonrésze az enyém. Az ingatlan másik felének a tulajdonosa elhalálozott. Az elhunyt olyan földterületnek is a haszonélvezője volt, melynek én vagyok a tulajdonosa. Állítólag megvolt a hagyatéki tárgyalás (az elhunyt gyermeke szerint), de nem kaptam értesítést a tárgyalás időpontjáról, sem másolatot a végzésről. A kérdésem az, hogy nem kellett volna jelen lennem a tárgyaláson, illetve másolatot kapnom a végzésről?

(#3796) Des1gnR válasza Des1gnR (#3794) üzenetére


Des1gnR
őstag

Sziasztok!

Annyiban történt változás, hogy teljesen törölték a munkámat. :(((

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#3797) devil-k válasza Des1gnR (#3796) üzenetére


devil-k
nagyúr

Mindent? :Y

- mozi bolondéria -

(#3798) bitpork válasza Des1gnR (#3796) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Akkor sok lehetőséged nem van: ha vannak logok levelezés hogy tudd az igazadat bizonyítani, akkor mehetsz bíróságra. Szvsz nagyon nehéz lesz ha emellett döntesz.
Viszont a szellemi tulajdon engedély nélküli használatát még meg lehet próbálni. A szolgáltatónak írj levelet hogy a másolás és törlés időpontjáról adjon adatot és a backupját tegye el mert lehet h a bíróság kérni hogyja hogy mi volt azon a helyen adott időben. Ha erre kapsz pozitív választ akkor lehet vele kezdeni valamit.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#3799) bambano válasza Des1gnR (#3796) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

akkor ennyi volt. ha beperled őket, azt fogják mondani, hogy kipróbálták, nem felelt meg, nem vették át.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#3800) spiritex


spiritex
veterán

Sziasztok! Olyan pénzkereseti forma létezik még, mint régen, hogy bejelentett munka mellett megbízásos szerződéssel megbíznak más cégek, leadóznak utánam, mintha csak az alkalmazottjuk lennék, én meg bevallom az adóbevallásban ezt a bevételt? Előre is köszi!

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jogász topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.