Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jogász topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-02-11 07:27:19

LOGOUT.hu

A topikban minden törvénytelen módszer megvitatása tilos!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3251) bitpork válasza Haeri (#3250) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Még egy dolog! Létezik olyan itthon h jogsegély szolgálat. Ha nincs pénzük, akkor menjenek el az egyenlő bánásmód hatóság helyi irodájába, és ott kérjenek ügyvédi segítséget. Ekkor kapnak egy listát a munkajogos helyi szerződött ügyvédekből, és egy pappert ami 2 óra munkadíját fedezi az általuk a listából választott ügyvédnél. Ott majd megmondja a szaki h mit és hogyan érdemes.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#3252) Sanyabá válasza bitpork (#3251) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Hol lehet utána járni, :F hogy hivatalosan hány nap szabadság jár egy közalkalmazottnak?

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#3253) bitpork válasza Sanyabá (#3252) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Jogtár v www.közszolga.hu ( negyedik fejezet). Előbbi biztos h naprakész.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#3254) jerry311 válasza bitpork (#3253) üzenetére


jerry311
nagyúr

A szabadsag resz nem egyezik a sima munkavallalokkal?
AFAIK igen.

(#3255) bitpork válasza jerry311 (#3254) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Nem úgy van a közrabszolgálatnál hogy a fizetés besorolás határozza meg? A-B-C és még talán a D kategóriában is alap 20 nap meg a besorolási osztály szerinti pótszabadság.?! :U Az a baj h most telefonról vagyyok ok nehezen nézem meg.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#3256) Sanyabá válasza bitpork (#3255) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Köszönöm! Megtaláltam !

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#3257) bitpork válasza Sanyabá (#3256) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ha van lehetőséged ellenorizd meg le mert most telefonon vagyok es nem 100% hogy nem változott

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#3258) tatabánya


tatabánya
senior tag

sziasztok!

tanulmányi szabadság ügyben kérdeznék. nemsokára ugye vizsgaszezon és nem akarom félreértelmezni a dolgokat. szóval ha van egy tárgyból a félév végén vizsgám akkor arra a vizsga napját is beleszámítva 4 fizetés nélküli nap jár. jól tudom-e?

köszi!

(#3259) plaschil


plaschil
aktív tag

Sziasztok!

Az egyik iskolaszövetkezettől szeretnék kilépni, és visszakapni az 1000 ft-os részjegyem árát, amit az első fizetésemből vontak le. Ehhez le is adtam a kilépési nyilatkozatot, viszont 1,5 hónapja semmi nem történik az ügyben. Nem reagálnak sem e-mailre, telefonban is csak annyit mondanak, hogy "majd utánanéznek". Kb. hülyének vagyok nézve. Ki ezeknek a felügyeleti szerve? Egyáltalán hogyan érvényesíthetem azon jogomat, hogy 30 napon belül a számlámra kellett volna utalni az összeget, ami a nyilatkozaton is szerepel? Amúgy az ügy augusztus 15.-e óta húzódik, a passzív hozzáállásuk miatt. Az e-mail-ezésben személyeskedésbe mennek át, és hitegetnek, hogy majd ekkor meg ekkor megkapom...

Creative G500 vezérlő panelt keresek// Hol vagy helyileg? - A kisszobába. // Szilvásbuktát, mert azt szeretem!

(#3260) jerry311 válasza plaschil (#3259) üzenetére


jerry311
nagyúr

Email? Az nem er semmit.
Khm, ennel ez tobbe fog kerulni.
Hivatalos formanak max. az alairt, papir alapu, hagyomanyos levelezes tekintheto. Ebbol is leginkabb a tertivevenyes. Mennyi is ez most? 2-300 HUF?
Pontosan tudjak ezt ok is, azt is, hogy ha vissza akarod szerezni azt az ezrest, akkor az neked joval tobb penzedbe es idodbe kerul majd.
GL HF!

(#3261) tajcsi


tajcsi
senior tag

http://netbulvar.com/elkaszaltak-a-torvenyt-nyertek-az-autosok/

Erre mit tudtok mondani?
Adott a tény: kettős állampolgár, akinek sem itthon, sem "külföldön" nincs munkája, de van bejelentett lakcíme. Külföldi autót hajt, külföldi jogsival. Akkor most nem kell "honositani" a jogositványt?

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#3262) bitpork válasza tajcsi (#3261) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

A hangsúly az életvitelszerű tartózkodáson van. Ha nem tudja igazolni hogy külföldön él az év nagyobb részében akkor sajnos nem fogja elkerülni a piszkálást. Egy szavazat erre. Mert most ugyan át fogják alakítani , de ha jól olvastam csak a helyszíni bírságolás lesz kivéve.

Jajj nem olvastam el a kérdésed figyelmesen. :B

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#3263) tajcsi válasza bitpork (#3262) üzenetére


tajcsi
senior tag

Na és azt hogy tudna igazolni? Hogy pl eredetileg külföldi állampolgár volt?

más: megint visszatérek a régi ügyre. Ha nem kötelez a biztosító valakit, hogy fizessen, de ez a valaki mégis fizet, akkor követelheti e rajtam ez a valaki, hogy én megtérítsem neki azt az összeget amit kifizetett a biztosítónak? :B

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#3264) bitpork válasza tajcsi (#3263) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

A tartózkodási igazolás igen macerás h pl nincs munkahelyed, mert anélkül egy végtelen hiszem-nem hiszem játékba lehet kezdeni. Erre , ősszintén megmondom nincs még tippem sem. Azt tudom h amikor kocsit akartam a külföldi főnököm nevére honosítani itt akkor már kérték az életvitelszerű itt tartózkodás igazolását, uh nem vittük végig.
Ilyeneket kértek hogy munkáltatói igazolás v alapító okirat az utolsó lezárt évvel v bevallott időszakkal, lakcím -vagy tulajdoni lap v bérleti szerződés.

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#3265) kjani18


kjani18
őstag

Ha magyar állampolgárnak van Németországban bejelentett lakcíme, munkahelye, tb, stb. a német rendszámú, kinti biztosítású autójával mennyit közlekedhet itthon, ill. kölcsön adhatja -e nekem?

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#3266) tajcsi


tajcsi
senior tag

Hogy milyen emberek vannak a világon...

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#3267) Because


Because
őstag

na frankó most világosítottak fel az új munka törvénykönyvéről amiben a tanulást se támogatják már, nincs szerződés nélküli tanulmányi szabi... cégnek persze nem érdeke, hogy képezzen...

(#3268) jerry311 válasza Because (#3267) üzenetére


jerry311
nagyúr

Lehet rosszul emlékszem, de szerintem tanulmányi szabadság mindig is csak tanulmányi szerződéssel volt.

(#3269) Because válasza jerry311 (#3268) üzenetére


Because
őstag

rosszul emlékszel. régebben így volt:

A Munka Törvénykönyvéről szóló 1992. évi XXII. törvény 115.§-a rendelkezik a tanulmányok folytatásához szükséges szabadidő biztosításáról. A tanulmányok folytatásához szabadidő csak azt a munkavállalót illeti meg, aki iskolai rendszerű képzésben (általános, középiskola, egyetem, főiskola) vesz részt.

A szabadidő biztosításának nem feltétele a tanulmányi szerződés, hiszen azt a munkáltató az Mt. rendelkezései szerint köteles biztosítani. Természetesen tanulmányi szerződés kötése esetén a jogszabály által kötelezően biztosítandó tanulmányi munkaidőkezdvezményen túl a munkáltató további kedvezményeket is biztosíthat.

de szerencsére itt van ez:

a 2012. július 1-je előtt megkezdett tanulmányok tekintetében a Munka törvénykönyvéről szóló 1992. évi XXII. törvény rendelkezéseit kell alkalmazni, és az új Mt. hatályba lépése előtt megkötött tanulmányi szerződések is hatályosak. Azonban korlátozásként került megfogalmazásra, hogy a kedvezményeket kizárólag az adott iskola elvégzésére előírt tanulmányi időtartama alatt kell biztosítani.

[ Szerkesztve ]

(#3270) bitpork válasza Because (#3269) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

A baj csak az hogy mostanság egy vizsgaidőszak után könnyen jöhetsz vissza egy átszervezésre ami nem biztos h jó lesz neked.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#3271) Because válasza bitpork (#3270) üzenetére


Because
őstag

ezt a mostani gyárat ott akarom hagyni.. elég rossz lett a fizu. csak rúgjanak ki, 5 év után csak jár valami aztán pihenek egy kicsit.

(#3272) trisztan94


trisztan94
őstag

Sziasztok!

Lehet, hogy ez nem a legmegfelelőbb topik, de ezt találtam, szóval ide írok :K

Egy adózási kérdésem lenne, leginkább számlaképességről. Ha jól tudom magánszemélyként két lehetőségem van e téren:

1. Egyéni vállalkozó
2. Számlaképes magánszemély

Az egyéni vállalkozóit semmiképpen sem szeretném kiváltani, mert ha jól tudom, ha nincs semmilyen bevételem sem, akkor is be kell fizetni a minimálbér után a járulékokat. Ezt meg nyilván nem akarom.

A számlaképes magánszemélyről azt olvastam, hogy ott nincsenek ilyen hülyeségek, mint az egyéni vállalkozónál, de az nem használható folyamatos munkavégzésre, illetve több helyen is korlátozva van.

Havonta durván 100-150.000 Ft. bevételem van weboldalak készítéséből, de ez nem mindig van így, többször is volt olyan, hogy 1-2-3 hónapig semmi. Természetesen az a 100-150k nem egyszerre jön, hanem több helyről, kisebb darabokban. (15-25-40 ezer forintok) Melyiket érdemes erre kiváltanom?

Milyen előnye-hátránya van a kettőnek? Itt gondolok például az áfa visszaigénylésre, áfamentességre, stb. Elég sokat szoktam költeni olyan dolgokra, amik kellenek nekem a melóhoz. (szoftverek, számítógép, webtárhely, designer, stb.)

Ti mit ajánlotok?

Köszönöm előre is a válaszokat! :R

https://heureka-kreativ.hu

(#3274) tajcsi válasza Lauda (#3273) üzenetére


tajcsi
senior tag

Berauto eseteben, hany % a bonus malus csokkenes autonkent?

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#3275) kjani18 válasza Lauda (#3273) üzenetére


kjani18
őstag

Attól függ mi a kérdés.

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#3276) Daniel Alves


Daniel Alves
őstag

Sziasztok.

A történet tömören. 3-4 hónappal ezelőtt egy este szóváltás (provokált) után képen töröltem egy srácot. A srác kihívta a rendőröket én ott maradtam...bevittek az őrsre kihallgattak és ennyi.
Elvileg súlyos testi sértés kísérlete miatt lesz eljárás.
A kérdésem annyi lenne ,hogy ez pontosan mit takar? Egy nagyobb pofonért már ez jár? :F Sosem volt még balhém egyszerűen rossz időben voltam rossz helyen. :((
Olvastam ,hogy legtöbb esetben pénzbüntetés akár több százezer forintos tételt is kiszabhatnak.
Ügyvédhez most fogok majd elmenni konzultálni de azért még kezdésnek itt is leírom a sztorimat.

Előre is köszönöm a válaszokat. (Nem kicsit bevagyok sz@rva) :(

Orbea Orca OMR M10iLTD www.translapschallenge.com

(#3277) tajcsi válasza Daniel Alves (#3276) üzenetére


tajcsi
senior tag

Azt tudom, hogy szerbiaban ugy megy, hogy aki eloszor ut, az a vetkes. HA tenyerrel csapod meg, az mar megszegyenitesnek minosul, ami joval tobbe kerul...namost...tanuk kerdese az egesz...de, ha o provokalt, es te utottel eloszor, hat nem tudom mit mondjak...az a biztos amit az ugyved mond...

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#3278) jerry311 válasza Daniel Alves (#3276) üzenetére


jerry311
nagyúr

Szobeli vitat tetlegessegre valtani itthon sem erdemes. Szerbiahoz hasonloan itt is azt szoktak elmeszelni, aki eloszor ut. Es nincs ilyen mentseg, hogy kiprovokalta valaki a pofont. Nyilvan egy kiba nagy maflas eleg meggyozo tud lenni, de a magyar torvenyek szerencsere/sajnos nem teszik lehetove ezt a megoldast.
Na most sulyos testi sertes az emlekeim szerint 8 napon tul gyogyulo serulest jelent. Egy monokli meg nem az, de ha mondjuk eltort az orra, kiesett egy foga, stb...

Rosszkor rossz helyen meg akkor lehet az ember, ha kap egy pofont vagy tobbet. Ugy nem, hogy ad egy pofont. Kezdj el valamilyen kuzdosportot, valami olyan helyen, ahol nagy fgyelmet forditanak az onuralomra is. Illetve vesd jol az eszedbe, hogy az baszik ra aki eloszor ut.
Vagy legalabb ugy csinald, hogy ne legyenek tanuk. ;]

(#3279) tajcsi válasza jerry311 (#3278) üzenetére


tajcsi
senior tag

Megindito utolso mondat. :DDD

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#3280) Daniel Alves válasza jerry311 (#3278) üzenetére


Daniel Alves
őstag

Csak felszakadt a szemöldöke meg lett egy monokli. :B
Súlyos testi sértés kísérlete ez a pontos megfogalmazás

Orbea Orca OMR M10iLTD www.translapschallenge.com

(#3281) jerry311 válasza Daniel Alves (#3280) üzenetére


jerry311
nagyúr

Megdicsérni nem fognak érte, az biztos.
Tippelem első bűntényes vagy legalábbis valami ilyesmit írtál. Esélyes, hogy megúszod olcsón, értsd: nem csuknak le és nem kell vagyonokat fizetned, mint büntetést.
Persze a sértett bepróbálkozhat polgári peres úton egy nem vagyoni kártérítéssel...

(#3282) Siriusb válasza jerry311 (#3281) üzenetére


Siriusb
veterán

Ő meg beperelhetné a másik félt becsületsértésért, s hogy annyira a lelkébe tiport, nem tud azóta aludni, valamint olyanokat mondott neki, hogy pacifista létére tettlegességhez folyamodott, ezáltal személyiségzavart okozott. Mint Amerikában. ;)

Kicsit eltérve annyit még hozzátennék, szerintem politikusok választók általi felpofozását törvényben engedni kellene, mint a véleménynyilvánítás egyszerű és félre nem érthető formáját a nép lelki egészsége érdekében. S most egy-két Rejtő Jenő jelenet lebeg a szemem előtt. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#3283) Geri89


Geri89
aktív tag

Sziasztok! A napokban sikerült rossz helyre parkolnom, (nem volt nálam mérőszalag :) ) és kaptam egy szép kis cetlit a szélvédőmre a közterületesektől, mely szerint útkereszteződés méteres körzetén belül parkoltam, 15 000-es csekket meg küldik majd. Olvasgattam az interneten utána, de elég sok információt találtam, és nem tudok kiigazodni.. Több helyen olvastam, hogy 2012-ben kiszedték az objektív felelőség alól a tilosban parkolást. A kérdésem az lenne, hogy ez erre is vonatkozik? Ha jól tudom, saját magamra nem vagyok köteles terhelő vallomást tenni. Ebben az esetben ne fizessem be a közterületeseknek a bírságot, hanem várjam meg a rendőrségi szabálysértési ügyet? Előre is köszi a segítséget! :R

(#3285) albinolynx válasza trisztan94 (#3272) üzenetére


albinolynx
őstag

Hasonló cipőben járok, szeretném én is a tanácsotokat kérni!

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#3286) -NOKIA- válasza Geri89 (#3283) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

Örülhetsz neki,engem felnyomtak a térfigyelők ugyanilyen szabálysértés miatt, és 30ezer közig bírság jött.

(#3287) Sanyabá válasza Geri89 (#3283) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Ha nem volt kamera, akkor nyert ügyed van . Várd meg a rendőrségi jegyzőkönyvet, és akkor azt nyilatkozod hogy közeli hozzátartozód vezette az autót, ( mivel ez az igazság) ;) akire meg nem teszel terhelő vallomást. Ez esetben ismeretlen elkövető ellen meg szünteti a nyomozást, és lezárják az ügyet!
A közterületesek meg be nyalhatnak csontig!

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#3289) Sanyabá válasza Lauda (#3288) üzenetére


Sanyabá
senior tag

De ez csak akkor áll , ha valójában nem ő vezette a járművet. Ha volt kamera , és fölvette hogy a tulaj vezette akkor nincs miről beszélni., szerintem.

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#3291) Geri89 válasza Sanyabá (#3289) üzenetére


Geri89
aktív tag

Kamera tuti nem volt, nagyon kis utcarol van szo ;) koszonom az informaciokat :R

[ Szerkesztve ]

(#3292) Magnum_


Magnum_
nagyúr

sziasztok! tudtok arra mutatni nekem valamilyen jogszabályt, hogy ha valaki magáról, autójáról (rendszám kitakarás) nélkül tesz közzé magáról képeket publikusan (azaz olyan számára is hozáférhető, aki pl nincs regisztrálva FB-on), akkor az a profil tulajdonosának/fénykép feltöltőjének a döntése?

I humbly and respectfully decline™

(#3293) bitpork válasza Magnum_ (#3292) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ezt szerintem újra meg kellene fogalmazni mert, én a sokadik olvasásra sem értem :B

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#3294) Magnum_ válasza bitpork (#3293) üzenetére


Magnum_
nagyúr

:-)) ha én feltöltöm valamelyik közöségi oldalra a képemet az autómmal, rendszámmal és fent van minden személyes adatom, tel.szám, stb, az az én baromságom, hogy saját magamat kiszogáltatom, még ha nem is okoznak ezzel nekem érdeksérelmet... ez így le van-e valahol írva, ahogy én azt gondolom..?

I humbly and respectfully decline™

(#3295) bitpork válasza Magnum_ (#3294) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Magadról azt teszel közzé amit akarsz. Más fotója képmása a Ptk. 80. §-a alatt szabályozott módon szankcionált. Csak engedéllyel. A kocsi rendszáma egyedi azonosító, alapból lehet kipakolni, ha nem konkrétan az adott jószágról van szó és ezt jelzed is. De a legegyszerűbb kitakarni.
Nem tudom hogy megválaszoltam-e a kérdésed.
Különben én ezért nem vagyok egy szósöl-média szerető, mert gyk nincs olyan amit nem lehetne megtudni az emberről, ha akarja, ha nem.

Tessék még rosszul is emlékeztem, mert a Ptk 80.§ csak a személyes képmással visszaélés rögzítése ha jól látom. :B

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#3296) Magnum_ válasza bitpork (#3295) üzenetére


Magnum_
nagyúr

köszi!

ezt kifejtenéd? ezt most én nem értem:

A kocsi rendszáma egyedi azonosító, alapból lehet kipakolni, ha nem konkrétan az adott jószágról van szó és ezt jelzed is

továbbá ha valaki lefényképez engem, az autómmal, a rendszámom látszódik, de az arcom nem, csak én nyaktól lefelé és felhasználja valahol, amihez nem járultam hozzá, akkor mi van?

I humbly and respectfully decline™

(#3297) bitpork válasza Magnum_ (#3296) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ha pl egy újságnál belefotóznak a forgalomba, és kipakolják valahova nagy nyilvánosság elé, ahol az is megjelenik hogy a kép nem az adott eset kapcsán készült és csak illusztráció, akkor nem van nagy gáz. Amennyiben a felismerhető rendszám tulajdonosa jelzi hogy tőle nem kértek előzetes hozzájárulást a publikáláshoz, és ez őt zavarja, akkor köteles eltávolítani a publikáló azt. Vagy elé megy a dolognak és már az elején kitakarja.
Az hogy mondjuk egy kocsiról készített felvételen olvasható a rendszám, ami mint tudjuk pont azért készült hogy a gépjármű azonosítható legyen, önmagában nem baj, csak ha bármilyen formában összeköthető valamilyen személyiségi jogsérelemmel - akár vélt akár valós. Ezért a legegyszerűbb mindent és mindenkit azonosíthatatlanná tenni a legelején hogy ne legyen ilyen kérés.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#3298) Magnum_ válasza bitpork (#3297) üzenetére


Magnum_
nagyúr

köszönöm! lehet, hogy még lesz kérdésem :-))

I humbly and respectfully decline™

(#3299) bambano válasza Magnum_ (#3292) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

információs önrendelkezési jogról szóló törvény, 2011. évi CXII. törvény.

szerk: szerintem a jog életszerűtlen helyzetekkel nem foglalkozik. tehát az, hogy saját magad teszed fel, miközben nem engedélyezed saját magadnak, hogy feltedd, az teljesen életszerűtlen helyzet, ilyennel a jog nem foglalkozik. azt gondolom erről, hogy az az életszerű, hogyha feltetted, akkor engedélyt is adtál magadnak, hogy feltedd, vagyis nem kell tovább, más módon bizonygatni ezt.

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#3300) bitpork válasza bambano (#3299) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Szerintem az akaratlagosság egy saját feltöltésnél nem kérdés.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jogász topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.