Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jogász topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-02-11 07:27:19

LOGOUT.hu

A topikban minden törvénytelen módszer megvitatása tilos!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4901) fjudors válasza bitpork (#4899) üzenetére


fjudors
aktív tag

papíron nincs nyoma a cserének..kamera hibával javítva.
a termékregisztráció alapján már felprogramozott cserek (klón) telefonnal érkezett a szervizes...átragasztotta az imei matricát, oszt csókolom - gondolom egyszerűbb, mint javíttatni.
vitatható módszer.

(#4902) bambano válasza Tnil (#4900) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

a jogi irányt kompletten felejtsd el. túltelített pálya.
a jogi asszisztenst meg pláne. egy túltelített pályán dolgozó mellé beállni papírozni, az anyagilag rossz ötlet.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#4903) Fred23


Fred23
nagyúr

Kell -e félnünk?: legalább 10 éve volt, hogy vettünk vidéken egy lepusztult kis házat telekkel; messze volt, úgy kéthetente jártunk csak le, főként felújítási szándékkal. Hamar kiderült, hogy a falusiak minden mozdíthatót ellopnak a kertből, a fészerből, az ablakot betörik, de ami a fő: a szomszédok távollétünkben a mi áramunkat lopják. A házat eladtuk, az áramszámlát pedig nem fizettük ki. Nem volt egyébként nagy összeg, úgy 6-8 ezer Ft csak. Viszont mivel nem fizettünk, azóta is küldözgetik a különféle behajtó cégek az egyre nagyobb összegről szóló igényüket. A kb. 10 év alatt egy levélre se válaszoltunk. Ők meg adják-veszik egymás között az adósságokat. Lehet ebből még valami bajunk? Mégis, meddig fogunk még ilyen leveleket kapni? Normális, hogy minimum 10 éve kapjuk ezeket -egyébként minden látható következmény nélkül?!

(#4905) Magnum_ válasza Fred23 (#4903) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Mivel a penzkoveteles elevulesi ideje (5ev) megszakad minden egyes felszolito levellel, a kesedelmi kamat meg terhelodik ra, megtehetik, hogy neginditjak a jogi eljarast, amikorra akkora lesz az osszeg, hogy mar erdemes.

Egyszerubb lett volna az elejen kifizetni, vagy most azonnal. Mert ha pl fizetesi meghagyas utan vegrahajthato lesz, akkor a koltsegeket is ratok terhelik...

En sose ertettem ezt a fajta hozzaallast. Az aramlopas miatt meg felejelentest kellett volna tenni akkor es a nem tul megterhelo, 6.000ft-ot benyelni. Mostanra az mar sokkal tobb. A kesedelmi kamat miatt.

Lauda: lehet bajuk, fentebb irtam

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#4906) Woodslave válasza Magnum_ (#4905) üzenetére


Woodslave
nagyúr

akkor szakad meg ha igazoltan átvették.. Az ilyen sima felszólító leveleknél ezt nem tudják bizonyítani. Ha tértis akkor persze igen

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#4907) Fred23 válasza Woodslave (#4906) üzenetére


Fred23
nagyúr

Köszi szépen, a levelek nem tértisek voltak, és akkor ahogy Saint_ írta, a dolog már elévülhetett.

[ Szerkesztve ]

(#4908) Magnum_ válasza Fred23 (#4907) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Fizetesi felszolito sima kuldemenykent? :D
bocs, felteleztem, hogy tertis.

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#4909) bitpork válasza Woodslave (#4906) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Elég egy át nem vett levél és 10 napon belül a kézbesítési vélelem él. Vagy tévednék?

(#4908) Saint_: igen van ! A legtöbb követeléskezelő így értesít ki amíg nincs komoly összeg idézve a jogszabályból hogy milyen tárgyak maradhatnak a végrehajtás után. Ijesztgetni próbálnak.

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#4910) Woodslave válasza bitpork (#4909) üzenetére


Woodslave
nagyúr

a második megkísérlést követő 5. munkanapon, De csak hivatalos küldemények, magánfelek közt lehet ilyen szerződéses kikötés, de nem szakítja meg az elévülést..

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#4911) Magnum_ válasza bitpork (#4909) üzenetére


Magnum_
nagyúr

En penzbehajtassal csak 6.5evet foglalkoztam. Soha fel nem merult, hogy nem tertisen kuldok ki egy felszolitot :-)

I humbly and respectfully decline™

(#4913) Fred23 válasza Lauda (#4912) üzenetére


Fred23
nagyúr

Az eddigiek alapján elévül. Nem volt tértis, mi meg nem válaszoltunk. Ha válaszoltunk volna, csőbe lehettünk volna húzva. Ez ilyen csalinak tűnik, pont azt várják, hogy válaszolj nekik -egyben elismerve sőt feljogosítva őket a pénzbehajtásra. Ha nem reagálok, akkor viszont lehet, még az unokáimnak is ki fogják küldeni a felszólítást, holott ők is tudják, hogy elévült. Szerintem ezért is nem tértis a levél. Egy simát ér csak meg nekik a CSALI, nem?!

(#4915) Magnum_ válasza Lauda (#4914) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Postakonyvvel tudjak igazolni a kikuldest. Szerintem is megszakad az elevules.

I humbly and respectfully decline™

(#4916) Fred23 válasza Magnum_ (#4915) üzenetére


Fred23
nagyúr

Viszont az szerintem nem elég. Hiszem mi a bizonyíték arra, hogy a postás betette a postafiókunkba, hogy megkaptuk? Nem írtunk alá semmit soha a kb. 10 év alatt.

Valaki biztosat tudna mondani? Ha esetkeg kéne fizetni, mi szerintetek az az összeg, amit elérve történni is fog valami az eddigiektől eltérő?

(#4917) Woodslave válasza Fred23 (#4916) üzenetére


Woodslave
nagyúr

Játszuk azt hogy mindenki linkeli a jogi diplomáját és a szakvizsgáját te meg eldöntöd :D

persze az se jelent semmit. :U

[ Szerkesztve ]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#4918) Fred23 válasza Woodslave (#4917) üzenetére


Fred23
nagyúr

Neked hiszek legjobban, a gyúrós topikból tudom, hogy van jogi diplomád. :D Mondjuk az is olyan, hogy szakterülettől is függ, kinek érdemes éppen hinni. Ráadásul garancia akkor sincs semmire. Szóval ez csak tájékozódás. Viszont ha sokan mondják, hogy zöld a fű, hajlamos az ember végül elhinni, pláne, ha maga sem tapasztalja másként.

(#4919) LuckyL válasza Fred23 (#4903) üzenetére


LuckyL
őstag

ha nem volt tértivevény akkor elévült a tartozás ne aggódj
a leveleket iktasd a kukába
ha esetleg be adna fizetési meghagyást valaki akkor mondj ellent (nem fog amugy)
perben nekik kell bizonyítani hogy nem évült el a tartozás

cryptot minden termékemért elfogadom

(#4920) Woodslave válasza Fred23 (#4918) üzenetére


Woodslave
nagyúr

Jó csak az a kérdés ha többen mondják nem évült el befizeted? :D

[ Szerkesztve ]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#4921) Magnum_ válasza Woodslave (#4920) üzenetére


Magnum_
nagyúr

szerkesztettél :P

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#4923) Magnum_ válasza Lauda (#4922) üzenetére


Magnum_
nagyúr

legalább a patkányfészek követeléskezelőknek van munkája...

(ennél már csak azt szeretem jobban, ha olyan levelet kapok - pénzügyi intézmény - , hogy nem hajlandó fizetni a törlesztőt az adós... oké, ne fizesse.)

I humbly and respectfully decline™

(#4924) bitpork válasza Magnum_ (#4923) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Naaa, azért tegyük hozzá hogy etikai kódex ide vagy oda, nagyon nem adós központúak ezek a cégek, és hatósági emberek! Azt gondolom hogy a megélhetés nem szentesíti az eszközt: ahogy a mély szegényeknek nem nézhető el hogy lopnak rabolnak csalnak, úgy a követeléskezelő rutinját sem szabadna engedni a jogot nem vagy kevésbé ismerőkkel szemben: ugyan az a gazemberség.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#4925) devil-k válasza bambano (#4902) üzenetére


devil-k
nagyúr

Már ne haragudj, de ez egy hülye hozzáállás... :N

- mozi bolondéria -

(#4926) Magnum_ válasza bitpork (#4924) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Amugy most a Felugyelet kulonosen tolja az ugyfel barat attitudot es a bankoknak is meg kell felelni ennek.
Mindegy, masik es hosszu tema.

I humbly and respectfully decline™

(#4927) bitpork válasza Magnum_ (#4926) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Hah! Lehet megkeresem őket, mert NAVnál folyamatban lévő ügy kapcsán már a saját végrehajtójuk mindenemet elvitte :DDD

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#4928) etejedu válasza bitpork (#4927) üzenetére


etejedu
őstag

Nemá baz! Eeevitték az Ó'dit? :Y
;]

[ Szerkesztve ]

(#4929) üszök válasza etejedu (#4928) üzenetére


üszök
őstag

Jól gondolom,hogy a NAV által tartozás miatt lefoglalt ingóság nem adható el? Pontosabban egy maxi robogóról van szó aminek a NAV elvette a rendszámát és forgalmiját tartozás miatt(mondjuk szerintem a rendszám nem kell nekik) Ezt állítja az eladó,de nem neki van tartozása,hanem a forgalmi szerinti tulajnak akit ismer állítólag,és tőle vette meg a robogót. Ezt én megvehetem,és vissza állíthatom forgalomba? Szerintem nem.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#4930) bitpork válasza etejedu (#4928) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Még nem de csak azért mert hirdetem. Igaz közben megy a peresítés ezerrel, de a bankszámlám és egyéb dolgom huss :)

(#4929) üszök: A NAV értékesítheti végső soron, de ha a szándék csak a fizetés kikényszerítése akkor nem szokták. Ha nincs rajta elidegeníthetetlenség amit bíróság pakolt rá, lehet értékesíteni: kérdés hogy milyen ügyben érintett a hatóság által, és minek minősül az eladása.

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#4931) etejedu válasza bitpork (#4930) üzenetére


etejedu
őstag

Nem is kérdezem mixart (nem)csináltál?! :D :U

Minket egyébként az a drága kedves ÁNTSZ zaklat. De nem találnak seeemit. ;]
(kell nekik egy kis zsebpénz, de neeeem kapnak)

(#4932) dragon1993


dragon1993
őstag

Érdeklőnék ,hogy a telemarketingeseket, hogyan lehetne levakarni.

A szám eleinte nyilvános volt (nem én kötöttem a szerződést és nem figyeltek oda) majd később titkosítottam, de azóta is hívogatnak. Találtam egy 2009-es postot a neten miszerint ilyen esetben már nem hívogathatnának.

Ez még mindig így van, illetve jogilag mit lehetne velük tenni ?

Van, hogy naponta többször is felhívnak

[ Szerkesztve ]

(#4933) fero02 válasza fero02 (#4868) üzenetére


fero02
veterán

Up!

Segítsetek szomszédos kérdésemre választ találni! :R

(#4934) etejedu válasza dragon1993 (#4932) üzenetére


etejedu
őstag

Megmondod neki ha még egyszer zaklatni mer az ügyvédeddel fog legközelebb társalogni. követeled a cég nevét aki kiadta a telefonszámot és törölteted velük, ha nem teszik meg megy a feljelentés. Én 2x szóltam ilyen ügyben azóta már csak a Telekom mer felhívni és ők is azért mert kapcsolatban vagyunk. :)

(#4933) fero02 : Szólj az illetékes elvtársnak!

[ Szerkesztve ]

(#4935) üszök válasza bitpork (#4930) üzenetére


üszök
őstag

Akkor lehet megnézetem van e valami bejegyzése. Nem túl nagy érték,de a piaci ár1/3 a az ára durván. Meg nem szeretném,hogy a NAV engem csesztessen utána.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#4936) bitpork válasza etejedu (#4931) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Itt le van írva nagy körvonalakban hol tart a dolog. Egy elmulasztott kockred határidő.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#4937) bambano válasza dragon1993 (#4932) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

két dolgot tehetsz:
- pihenteted a számot pár hónapig és akkor lekopnak
- félreteszed az úri modort és megfelelően beszélsz velük.

többek szerint hatásos, és még az udvariasságon belül van, ha rögtön az elején közlöd velük, hogy rögzíted a beszélgetést. a lényeg, hogyha ilyen hív, azonnal át kell venni a kezdeményezést és nem szabad hagyni, hogy elmondja, hogy mit akar.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#4938) LuckyL válasza dragon1993 (#4932) üzenetére


LuckyL
őstag

telefonban nem tudod tiltólistára tenni őket?
tudom hogy sok a számuk, de 1-2 hó alatt mind rákerülhetne
androidos telefonban csak egy klikk használom én is
más rendszereknél nem tudom de biztos van máshol is megoldás erre

cryptot minden termékemért elfogadom

(#4939) BioNiCMaN válasza bambano (#4937) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Én az elején megkérdezem, hogy rögzítik-e a beszélgetést (ezt általában elfelejtik közölni...) majd igenlő válaszuk után közlöm velük, hogy nem járulok hozzá és könnyes búcsút veszünk egymástól.

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#4940) philoxenia válasza BioNiCMaN (#4939) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Általában elég azzal kezdeni, hogy Nem, nem kérem!

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#4941) BioNiCMaN válasza philoxenia (#4940) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Az a legtöbb alkalommal nem túl hatásos, tovább mondaná a szövegét, ez egyszerre megakasztja, mert nem számít rá. A "Nem, nem kérem!" gondolom többször hangzik el. :D

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#4942) philoxenia válasza BioNiCMaN (#4941) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nem az a lényeg benne. Ha határozott nemet mondasz, azt elutasításnak kell venniük, okafogyottá válik amiért hívtak.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#4943) bambano válasza philoxenia (#4942) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

már azt is határozott nemnek kellene venni, ha letiltatod a számodat, mégse szoktak vele foglalkozni semennyire sem. a nem az náluk egy kicsit határozott biztatás.

akkor szokták megérteni, hogy nem érdekelnek, amikor a nőági felmenőjüket ősi szakmával hozzák kapcsolatba és minimum egyszer már elhangzott a btk 219-es paragrafusa és az 1 év börtön szókapcsolat.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#4944) philoxenia válasza bambano (#4943) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ez nem elmélet, ez tapasztalat. Ha határozottan kijelentem, hogy nem kérem, abbahagyják. Természetesen ez csak az akkori hívás befejezésére jó, attól még újra hívhatnak...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#4945) Magnum_ válasza bambano (#4943) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Tudod, mibol lehet latni, hogy valaki jogasz? Hogy nem hasznalja a paragrafus szot. helyette szakaszt hasznal.

I humbly and respectfully decline™

(#4946) devil-k válasza Magnum_ (#4945) üzenetére


devil-k
nagyúr

Hülyeség. :N

- mozi bolondéria -

(#4947) Magnum_ válasza devil-k (#4946) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Korulottem mindenki szakasz szot hasznal.
magam is. Sot, a Zegyetemen is ezt szeretik

I humbly and respectfully decline™

(#4948) devil-k válasza Magnum_ (#4947) üzenetére


devil-k
nagyúr

Attól függ, hol laksz, melyik egyetem. Nálunk sosem törtek emiatt pálcát senki felett sem, hogy szakasz helyett paragrafus szót használ. A tényleges tudást viszont elvárták/elvárják.

Én abból tudom leszűrni, hogy valaki hogyan áll a joghoz/mi köze hozzá, ha az emberölésre véletlen sem használja a gyilkosság szót. :D

- mozi bolondéria -

(#4950) devil-k válasza Lauda (#4949) üzenetére


devil-k
nagyúr

"akkor kiirok jogszabalyokat es ha nem birnak magukkal, egyenkent feljelentem a terjesztot es a kihordokat is."

Elveted a sulykot, nem is kicsit.
Remélem nem vagy "jog-ász"?

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jogász topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.